PU ROL; RECHTZAKEN. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. Schoonmaak HANDEN^ BEVOLKING. LEGES! EN VLOOT. FINANCIEELE BERICHTEN. WAAR IS WERK? Wijkhuis, deed een achttal zangnummers hooren. Da. van der Waa sprak een slotwoord en wekte op tot trouw aan het Vorsten huis, waaraan ons land zooveel ver schuldigd is. Het comité, dat het initiatief nam tot deze herdenking kan met voldoening op dezen uitstekend geslaagden avond terugzien. De kapitein U. C. C. Noordenbos van het 7e Regiment Infanterie is over geplaatst bij het 14e Regiment Infante rie te Bergen op Zoom en bestemd voor Regimenteadjudant bij laatstgenoemd korps. De betrouwbaarheid van „Ons Belang". Het advies van de Tweede Kamer leden Tilanus en J. J. C. van Dijk aan den minister van defensie een ernstig onderzoek in te stellen naar de be trouwbaarheid jvan de onder-lofficiers- vereeniging „Ons Belang", is het hoofd bestuur aanleiding geweest den oud-op perbevelhebber van Land- en Zeemacht, Z. Exc. Generaal C. J. Snijders eens naar diens meening te vragen over arbeid en invloed dezer reeds 35 jaar bestaande vereeniging. De oud-opperbevelhebber zeide van oordeel te zijn, dat, „Ons Belang" door krachtigen en doeltreffenden arbeid, en redelijken invloed, zeker in belangrijke mate heeft bijgedragen tot verheffing van onderofficieren der Nederlandsche landmacht, en dat in allen mogelijken zin. Daarvoor verdient de vereeniging waardeering en steun van allen, die de hooge waarde van een degelijk en be trouwbaar onderofficierskorps beseffen. De Generaal zeide op een desbe- trefende vraag dat 'n militaire ver eeniging zich strikt moet onthouden van iedere inmenging op politiek of gods dienstig gebied en dat voor zoover hem bekend, „Ons Belang" zich in be ginsel en praktijk steeds naar dezen regel heeft gedragen. De raad voor de scheepvaart heeft uitspraak gedaan inzake het aan den grond stooten van het motorschip Siba- jak bij het uitvaren va nde haven van Port Soedan. De raad bestrafte den ka pitein met het uitspreken van een be risping. De rechtbank te Breda heeft Don derdag uitspraak gedaan in de zaak te gen den 24-jarigen chauffeur J. B., die den smokkelauto bestuurde, waarin J. Valentijn om het leven is gekomen na een beschieting door commiezen en ma rechaussee op 7 Februari j.l. B. werd er van verdacht op dien smokkelrit te heb ben gepoogd een commies en een ma rechaussee dood te rijden, toen zij den wagen wilden stoppen. Er was een jaar gevangenisstraf tegen hem geeischt. Het vonnis luidde 6 maanden met aftrek van de voorloopige hechtenis. In den avond van 4 December, is bij den aannemer G. te Zwanenburg gem. Haarlemmermeer ingebroken. De inbrekers namen de brandkast mee en vervoerden deze naar Amsterdam, waar zij in een garage werd geopend en daar na in den Amstel geworpen. Donderdag hebben te dezer zake voor de Haarlemsche rechtbank terechtge staan drie Amsterdamsche chauffeurs Tegen den hoofdverd. M. eischte het O.M, 3 jaar, tegen v. G., die de brand kast naar Amsterdam met zijn auto ver voerd had, 1 jaar, tegen S., verdacht van medeplichtigheid, 114 jaar. De Roofoverval te Berkel-Enschot. Donderdag is voor de Bredasche recht bank de behandeling voortgezet van de- zaak tegen den 40-jarigen wqjuu^W. A K. uit den Haag, den hoofdr^Bi-Tr van den overval met roof te Berkê>*Enschot. Hem was ten laste gelegd inklimming met poging tot diefstal op 18 Januari j.l. gepleegd in het gebouw van de R.-K. werkliedenvereniging te Tilburg," dief stal van een fiets, eveneens op 18 Jan, te Tilburg gepleegd, en bovendien het plegen van een overval op den winkel van gez. Pigger te Berkel-Enschot. te zamen en in-vereeniging met G. J. R., die inmiddels tot 214 jaar gevangenis straf is veroordeeld De zaak tegen K. was aangehouden om nog eenige rapporten omtrent hem te doen uitbrengen. De officier van justitie persisteert bij zijn requisitoir, waarin 12 jaar gevange nisstraf tegen verdachte wordt geeischt. Verduistering door Brievenbesteller. Voor de Rotterdamsche rechtbank heeft terechtgestaan de 22-jarige aspi rant-brievenbesteller D. van W., te Maassluis. Verdachte had een reeks van verduisteringen van postpakketten en brieven gepleegd, waarvan hem er drie waren ten laste gelegd. In Mei 1931 had hij zich een blauw costuum, dat was ge ëxpedieerd toegeëigend. In October van datzelfde jaar had hij hetzelfde gedaan met een regenmantel. Tenslotte had hij in November 1932 drie doublé-horlogekettingen verduisterd Subs, was verdachte diefstal van deze goederen ten laste gelegd. Verdachte bekende. Het O.M., requisitoir nemende, heeft er op gewezen, dat de dagvaarding slechts een bloemlezing is uit de reeks van verduisteringen, die verdachte heeft gepleegd, en die aan het licht is geko men door het wegnemen van twee gul dens, die voor een arme drommel waren bestemd. Verd. heert de kleedinststuk- ken die hij heeft verduisterd, zelf ge dragen. Het O M. eischte 1 jaa,r en 6 maanden gevangenisstraf. Vrijspraak. De Haarlemsche rechtbank heeft den chauffeur J. F, S. uit den Helder, die in September 1932 een Poolschen wereld reiziger heef aangereden, en waarbij deze en zijn 12-jarig dochtertje op slag werden gedood en zijn vrouw en een 5 jarig zoontje zwaar werden gewond, vrij gesproken. De eisch luidde een maand gevange nisstraf. N.V. Vlissingsche Waterleidingmaat schappij in liquidatie. Met ingang van 1 Juli 1932 is de ge meente Vlissingen begonnen met ge meentelijke exploitatie van het water leiding bedrijf. Daarmede in verband is de N.V. Vlissingsche Waterleiding Mij. in liquidatie gegaan. De thans verschenen liquidatiere kening geeft aan: baten vanaf 1 Januari 1932 74.641.69, lasten exploiiatiekos ten 39.825.21, rest een winst op het bedrijf van 34.816.42, verminderd met 28.655.94 voor pensioneering van het personeel, rest nog 6160.54. Van de gemeente is voor gebouwen, machine- riën enz. ontvangen 354.624,41, bij een boekwaarde van 301.996.11, dus een winst van f 52.628.30; samen met het bovengenoemde goed slot 58.788.84. De reserves, die nu verdeeld kunnen worden, bedragen 355,281.57, maakt totaal 413,069,41 nadat 1000 voor den liquidateur-aandeelhouder is afge trokken. De uitgaven waren belasting 14265.51, reserve voor onvoorziene liquidatie on kosten 22.728; aandeelhouders 5 pet. van 180.000 is 4500 maakt ten slot te 394.076.62, dat kan worden ver deeld en wel 60 pet. aan aandeelhouders en 40 pet. aan tantiemisten of resp. 236.445.98 en 157.630.64. Ter beschikking van de aandeelhou ders is dus 236.445.98 plus 4500, maakt 240.945.98. Er is reeds 100 pet. uitgekeerd of 180.000, voor belasting is noodig een bedrag van 16290 en 3705.98 en rest dan nog 40.955, zijnde 22 H pet. van 180.000. Van het bedrag beschikbaar voor tantièmes ad 157.630.64 is reeds 130.860 vertrekt en rest nog een be drag van 26.770.64, waarvan directie en commissarissen ieder de helft krij gen. Verdronken. Op nog onverklaarbare wijze is de echtgenoote van den heer van der M. te Bellingwolde, die water zou ha len, in een regenbak geraakt en ver dronken, Branden, In een bioscoop in de nabijheid van Toulouse is Woensdagavond tijdens de voorstelling brand uitgebro ken, daar de film vlam vatte. Een pa niek ontstond. 50 personen die er niet in geslaagd waren tijdig in veiligheid te komen, bekwamen deels zware brand wonden aan gelaat en handen, RELLETJES TE HAARLEM EN TE AMSTERDAM, Donderdagavond onstond op en bij het Stationsplein te Haarlem en aan het begin van den Kruisweg een oploop van menschen, die voortdurend toenam. De oorzaak bleek te zijn de bewering van een aantal opgeschoten jongelieden, dat in het hotel „Lion d'Or" een verga dering van fascisten werd gehouden. Er werd echter in het geheel geen verga dering gehouden maar de menigte liet zich door de verklaringen van de poli tie niet overtuigen. Het werd ten laatste zoo vol, dat het verkeer er door werd gestremd. Toen de politie ongeveer anderhalf uur den menschen had verzocht door te loopen, was haar geduld ten einde. Zij heeft eenige malen met blanke sa bel en gummistokken een uitval gedaan. Er werden stevige klappen uitgedeeld, met het gevolg dat eenige verwondingen werden gemaakt, waarna de menschen zich geleidelijk verspreidden. Later op den avond is een groot aan tal menschen weer naar den Kruisweg getrokken, waardoor de politie nog eeni ge malen genoodzaakt was handelend op te treden. In de Jan Evertsenstraat en omgeving te Amsterdam is het Donderdag avond gedurende geruimen tijd weer zeer rumoerig geweest en de politie heeft er handen vol werk gehad. In het opstootje van Woensdagavond in dezen straat vonden honderden personen, voornamelijk opgeschoten jon gelui, aanleiding, om reeds vroeg in den avond in deze buurt samen te trekken. Ook een aantal snorders bevonden zich met hun wagens tusschen de menigte. De politie 'te Amsterdam reikt de practische A. N. W. B. boekjes „Rijdt veilig!" uit. De politie had echter uitgebreide maatregelen genomen, om een stagnatie van het verkeer door het optreden der snorders en andere onregelmatigheden tegen te gaan. Kort na acht uur werd 't reeds zeer onrustig en de houding van 't publiek werd van dien aard, dat de po litie de Jan Evertsenstraat liet ontrui men. Met gummiestok en sabel werd de menigte door de politie naar alle rich tingen verspreid. Tegen half negen begonnen enkele personen uit den toren op den hoek van den Mercatorstraat en het Mercator plein met steenen te gooien. De politie ging ook hier tot ontruiming van de straat over. In de Mercatorstraat wer den echter opnieuw steenen naar de po litie gegooid. Deze loste toen enkele schoten in de lucht. Met behulp van een schijnwerper op den politie-auto werd gedurende gerui men tijd de toren en de straat verlicht, waarbij de politie er vooral op lette of er ramen openstonden. Het duurde tot circa helf elf, voordat de rust in de om geving van de Mercatorstraat was te ruggekeerd. De politie moest intusschen nog enkele malen optreden waarbij ver schillende personen rake klappen kre gen. MANNEN VAN DE ACHILLES GE HULDIGD. i In de groote vergaderzaal van het Scheepvaarthuis aan de Prins Hendrikkade te Amsterdam kwa men Woensdagmiddag bijeen de directie van de K.N.S.-Mij. en bestuursleden van de „Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij" om de bemanning te huldigen van de sloep van het stoom schip „Achilles", die bij den brand van het' Fransche mailschip ,,1'Atlantique' een aantal menschen redde. Namens de Noord- en Zuid-Holland sche Reddingmaatschappij werd de be manning toegesproken door den heer P. H. Gallé en werd daarop aan ieder der bemanning een getuigschrift met een zilveren sigarettenkoker uitgereikt en wel aan: W. Chr, v. d. Burgt, eerset of ficier; P. Duif, derde officier; G. Ates, tweede machinist; J, Kruidhof, stuurmansleerling; j-l. J. Ottén, timmer man; Arie Toet, Joh. Dijkhuizen ert C. Tuit, matrozen. NA HET VLIEGONGELUK TE VENLO. Dinsdagmiddag zijn de bei de vliegeniers te V e n 1 o Bleuskens en Mouthaan uit het ziekenhuis ontslagen. Beiden waren op 9 Maart j.l. met hun militair vliegtuig op de Groote Heide te Venlo neergestort. Ernstig aan borst en hoofd gewond werden zij opgenomen en naar het ziekenhuis overgebracht. Dinsdagmiddag heeft een drie-motorig militair Fokker-vliegtuig de twee vlie geniers afgehaald. Op de Groote Heide werden ze door een vijftal kameraden verwelkomd, Na een paar cirkels bo ven Venlo gemaakt te hebben verdween het vliegtuig in de richting van Soes- terberg. STEIGER INGESTORT. Op het terrein van de gemeentelijke gasfabriek te Zwolle is plotseling een steiger in gestort, waarop vijf arbeiders stonden, die bezig waren met het aanbrengen van ijzeren platen in een kolenbunker. Zij vielen met machines en platen naar be neden, De arbeider M. werd het ern stigste gewond. Zijn toestand is levens gevaarlijk. De arbeider T. bekwam een beenfractuur. De drie andere arbeiders kregen allen min of meer ernstige ver wondingen. De slachtoffers zijn opge nomen in het ziekenhuis. OUD KERKJE EN BOERDERIJ VER BRAND. Donderdagavond ontstond door onbekende oorzaak brand in de boerderij, bewoond door den landbou wer L., en gelegen aan den Stroeërweg te Stroe, tusschen de dorpen Den Oe ver en Hypolitushoef. Het gebouw dat met riet was gedekt stond spoedig in lichter laaie. De landbouwerswoning brandde totaal af, terwijl de inboedel verloren ging. Het vee kon tijdig worden gered. De brandweer kon niet verhin deren, dat het vuur oversloeg op het oude kerkje der Doopsgezinde Gemeen te, hetwelk dateert uit 1738. Het kerk gebouw stond eveneens spoedig in lich ter laaie en aan blusschen viel niet meer te denken. Het gebouw alsmede de geheele in ventaris werd een prooi der vlammen. De aangrenzende perceelen konden wor den behouden APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apotheek van mevr. wed. J. Walraven v. d. Garde-Hammacher, Korte Noord straat. Vlissingen. van 30 Maart6 April. Ondertrouwd: A, Weggers, 23 j. en P. van Haveren, 18 j. G. Provoost, 34 j. en L. C. van Pamelen, 29 j. P. van Leeuwen, 19 j, en J. Louwerse, 21 j. J. H. Leijdekkers, 19 j. en E. J. Keer,se maker, 16 j. Bevallen: I. M. Milh, geb. Vanmoortel, z. M. C. Grootjans, geb. Potuit, z. G. Botter, geb. Warns, z. N. M Bergshoeff, geb. Lavooij, d. I. P. Rot tier, geb. Koster, d. Overleden: J. C. Kooij, 54 j., vrouw van J. van Zalen. J. W. Zijlstra, 64 j., man van G. C. Witteveen. J. C. den Broeder, 4(2 j., man van M'. M'. Smith. Koudekerke. Van 16 tot en met 31 Maart Bevallen: M. Wielemaker geb. Maas z. Overleden: J. Dingemanse 73 j. wede A. Cijvat; M. Kleinepier 84 j. wedr. van N. van de Reepe. 's Heer Arendskerke. Bevallen: J. A. Vermue geb. van 't Westeinde z.; W. J. Steketee geb. Kole d.; J. de Jonge geb. Duivewaarde z. Getrouwd: M. Ch. van Heulen, jm. 28 j. en P. Costanje, jd. 24 j.; J. Tilroe, jm. 24 j. en M. van Antwerpen jd. 26 j.; A. Traas, wedn. 32 j. en M. Wiskerke jd. 30 j. Overleden: J. Dekker 49 j. echtgenoo te van J. van Boven, J. A. J. Vermue z. 3 dagen; A. Karelse 82 j., weduwe van P. Olievier. Kloetinge. Gedurende de maand Maart. Getrouwd: B. J. Nieuwenhuijse j.m. 28 j. en C. Proos j.d. 25 j.; J. M. van 't Veer j.m. 28 j. en C. Koster j.d 27 j.; C. van de Velde j.m. 27 j. en C, A, Hollestelle j.d. 22 jaar. Bevallen: M. Kruijs Voorberge geb. Kallemein z. Overleden: J. van Liere 61 j. geh. met A. Allemekinders te Goes; S, P. Por- reij 74 j, geh. met A. J. Zonnevijlle. Gedurende de maand Maart zijn in de gemeente Kapelle. Gedurende de maand Maart. Getrouwd: H. M. Slabbekoorn 32 j. en Spruijt 20 j.; J. Godeschalk 21 j. en A. Spruit 20 j.; L. M. Hollemans 23 j. en K. de Waard 23 j. Bevallen: A. Hundersmark geb. Bie- rens z.; G. M. Meyaard geb. Vermaire d;. M. Mieras geb, Veerhoek z.; D, Nieuwdorp geb. Van Liere z. Overleden: J. van Willegen 43 j.; M. Zegers 80 j.; A. Bruinshoofd 63 j. echt genoot van C. Beenhakker; M. H. C. Lousberg 44 j. echtgenoot van A. S. Luyk; T. Baas 23 j.; P. de Neef 38 j. echt genoot van J. F. Paauwe. Gedurende de maand Maart zijn in de gemeente W olphaartsdijk. Gedurende de maand Maart. Getrouwd: P. Meulblok 24 j. jm. en C. P. Filipse jd. 22 j.; G. Burgel j.m. 22 j. en C. L. van de Kreeke j.d. 22 j. Bevallen: G. Nijsse geb. Van Gere- steijn d.; J. L. Eggebeen geb. Muue z.; P. Zegers geb. Kolman d.; Overleden: A. Hoorn 54 j. echtgenoo te van P. Koole; P. Janse 75 j. echtge noot van A. de Back; B. van den Ende 67 j., ongehuwd; M. Jacob 70 j., echtge noote van J. Goetheer; G. Heijns 70 j. echtgenoot van J. Thorennaar. ruw, rood of bescha digd, worden weer vlug gaaf en zacht met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth.en Drogisten, (Ingez. Med.) In de tweede helft van de maand Maart zijn de volgende personen te KOUDEKERKE Ingekomen: J. Schinkel met gezin, B 242 uit Vlis singen; M, van Donge, A 154 uit Zierik- zee; G. Heeringa, E 201 uit Westdonge- radeel; mj. P. Kwekkeboom, C 6 uit Middelburg; H. Hendrikse. C 6 uit Mid delburg; J. P- Hendrikse, C 6 uit Mid delburg; M. de Meulmeester, C 59 uit Arnemuiden; P Drever met gezin, B 242 uit Vlissingen; A. Koch met gezin, E 209 uit Den Helder. Vertrokken: B. van den Broeke van B 217 naar St. Laurens; C. de Rijke van C 26 naar Arnemuiden; K. Melis van B 220 naar Uithoorn; mej. C. de Witte van B 164 naar O. en W. Souburg; mej. de wed, A. A. Geuze geb. Duijnhouwer van E 130 naar Rilland Bath; mej. A. Schel- tinga van E 141 naar Middelburg; Mej. K. Klap van E 47"naar Kapelle. KLOETINGE Ingekomen: J. Mulder en gezin, reiziger, Buïjs Bal lotstraat B 168, van Goes; Ma. Aa- Wes- terweele, dienstbode, Schoolstraat A 166, van Wissenkerke; J. Milhous en ge zin,' melkknecht, Heernisseweg B 36, van Goes. Vertrokken: J. van Liere en gezin, zonder beroep, naar Goes De Ruijtertaan 38; Ca. Nieu wenhuijse geb. Proos, zonder beroep, naar Heinkenszand Dorpsstraat A 137a; Na. Ja. Pot, zonder beroep, naar Wisch; Aa. Ca. Ea. Ma. Horsten, zonder beroep, naar Wageningen, Bergstraat 25; G. J. van der Kuijl en gezin, instructeur V, L. S. naar Goes, Scheldestraat 62; R. Pa. Amperse, dienstbode, naar Kortgene, Voorstraat 92; J. Godeschalk, landarbei der, naar Kapelle D 81; J. A. de Vlie ger en gezin, handelsbediende, naar Goes, 0\stw.al 97; Ta. van den Cingel, dienstbode, naar Wemeldinge, Nieuwen - dijk; D. G. Gebuijs, landarbeider, naar Herkingen; Ja. Sonke geb. Wterema, zonder beroep, naar Amsterdam Prin sengracht 1571. KAPELLE. Ingekomen: J. Godeschalk van Kloetinge naar Biezelinge D 81. Vertrokken: Ma. A. Verhulst van Biezelinge D lb naar Baarn; A. Eggebeen van Kapelle A 34ss naar Ilpendam; C. G. de Puit van Kapelle A 10 naar Goes; C. de Jonge en gezin van Kapelle A 34z naar 's-Gra- venpolder. De Districts- Arbeidsbeurs voor de Gemeenten tusschen Ooster- en Wester Schelde te Middelburg zendt offis de volgende aanvragen: BINNENLAND. NIJMEGEN: dameskapster, bekend wasschen, knippen en onduleeren, dade- ijk, loon nader overeen te komen, LEIDEN: bekw. metaalslijper.ï en >ekw. polijster, dadelijk, loon naar be kwaamheid 50—60 cent per uur, voor onbepaalden tijd. UTRECHTrijwielmonteur, grondig aekend met rijwielmontage, dadelijk, plm. 25.tot 30.per week, voor onbepaalden tijd. ALKMAAR: 'behanger-stofïeerder, moet zelfstandig kunnen werken, dade- ijk, verlangd loon op te geven, voor- oopig tijdelijk, bij- gebleken ge&cfbikt- ïeid voor vast. HEERLEN: dames- tevens heerenkap per, volledig op de hoogte met perma nenten, watergolven en onduleeren, le klas vakman, loon 35,tot j£). per maand plm. kost en inwoning en fooien, DORDRECHT: voor gemeente-instel ing te Sliedrecht, ambtenaar-armbezoe ker, jaarwedde 2000.met 4 twee- jaarlijksche verhoogingen van 150/ zij die ervaring hebben en administra tief onderlegd zijn genieten de voorkeur, voor vast, soil, vódy 12 April a.s. SITTARD: zwemmeester, met zwem diploma of diploma voor het redden van drenkelingen, voor 1 Juni a.s, loon en reiskosten nader overeen te komen, ge- durende 'het seizoen 1933. VakafdeelingLandboiiw. buitenland. Geplaatst kunnen worden in DUITSCHLAND ongehuwde melkers en melkersgezin- nen. Aanbiedingen uitsluitend aan de Districts-Arbeidsbeurs te Middelburg.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 10