Advertentiën. GOED FIGUUR... KERKNIEUWS. RECHTZAKEN. KUNST EN WETENSCHAP. LEGER EN VLOOT. AFLOOP AANBESTEDINGEN. DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER FERNHOUT. Het behoud van een één kop per dag! Dr. E. RICHTER'S KRUIDENTHEE Verkrijgbaar bij apoth. en drog. R IJ W I E L E H. Nederlandsch Fabrikaat. R0ZEM0ND. N,V„ Middelburgsehe Maat schappij van Stoomvaart. Heling. De rechtbank te Amsterdam heeft Donderdag -uitspraak gedaan in de strafzaak tegen twee Amsterdammers, verdacht van heling. De voorgeschiede nis betrof een inbraak aan de Reguliers gracht, waarbij een geldkistje met 3700 en een diamanten ring' werden ont vreemd. Het spoor leidde naar helers, die thans terecht hebben ges,aan. De eerste, die reeds sedert twintig jaar „in het vak" is en in de onderwereld be kend stond als „Al Capone bekende ter zitting volledig,. Zijn compagnon hield vol, niets met de /.aalt te maken te hebben. De officier van justitie mr. J. Bosch, had tegen elk der verdachten drie jaar gevangenisstraf geëischt. De rechtbank wees tegen beide ver dachten vonnis overeenkomstig den eisch, met het bevel tot onmiddellijke gevangenneming. teiten drie hoofdbestuurders van den Bond van Marine-schepelingen, die in verband met een bericht over dé 8-No- vember-demonstratie in het „Algemeen Marine Weekblad" disciplinair werden gestraft, voor ontslag uit den zeedienst voor te dragen. Ds. J. P. Steinz, Ned. Herv. predi kant te Goes herdacht Woensdag zijn 25-jarig jubileum als predikant aldaar, Hiervoor was ds. Steinz van 19001908 werkzaam te Stavenisse. Wethouder Onderdijk hangt den nieuwen burgervader den ambtsketen om. Mevrouw Fernhout, die dit gade slaat, heeft de bloemen in de hand, haar door de gemeente aangeboden. vincie Zeeland, terwijl de rente besteed zal worden voor onderhoud van den weg. Naar aanleiding van een schrijven van Ged. Staten waarbij in overweging werd gegeven, het aantal zitdagen van den secretaris uit te breiden werd besloten aan Ged. Staten te schrijven, dat dit college heeft goedgevonden, dat de sec retaris, die te Aardenburg woont, iede re week des Donderdags gedurende twee uren zitdag houdt, en dat gedurende die lange reeks jaren nimmer een klacht daaromtrent bij het gemeentebestuur was binnengekomen. Daar de burgemeester in de kom der gemeente woont, steeds voor de belang hebbenden te spreken is, en bovendien telefonisch met den secretaris verbon den is, acht de raad uitbreiding der zit dagen overbodig. Het rijwielpad naar Aardenburg zal hersteld worden. Over plm. 50 m. zal 'n proef worden genomen met meer ce ment als bindmiddel, en als dit voldoet, zal het geheele pad aldus behandeld worden. Een der raadsleden gaf in overweging om aan de leerlingen der O. L. school in ruime mate een soort goedkoop pa pier als kladpapier te verstrekken; de V oorzitter zal hieromtrent met het hoofd der school overleg plegen. Kantongerecht te Middelburg. De Kantonrechter alhier heeft ver oordeeld wegens: met een rijwiel linkerzijde van den weg houden: A. S. te Middelburg, 10 b. s. 1 d. h.; A. de M. te Middelburg ƒ0.50 b. s. 1 d. h,| met een rijwiel in verboden richting rijden: A. B. te Nieuwdorp 0.50 b, s. 1 d. h.; met een rijwiel rijden zonder helder licht: H. I. R, te Vlissingen 0.50 b. s. 1 week tuchtschool; J. H. Z. te Vlissin gen, 5 b. s. 5 d. li. met een motorrijtuig rijden zonder geldig rijbewijs: C. F. M. H. te Vlissin gen, 3 b. s. 3 d. h. loopen over eens anders grond, E. G. N., J. V., beiden te Vlissingen ieder 2 b. s. 2 d. h.; te Vlissingen met een rijwiel rijden op een voetpad: I. J. te Middelburg 3 b. s. 3 d. h. Kantongerecht te Goes. De Kantonrechter te Goes heeft veroordeeld wegens overtreding: straatschenderij: J. D. v. H., Goes een berisping trekdier onbeheerd laten staan: J, H., Kapelle, 3 of 3 d.; Vleeschkeuringswet: M, J., Wolfaarts dijk, 10 of 10 d., P. P., 's Heer Arends- kerke, 5 of 5 d., A. V., Kapelle 2 m. 10 of 2 m. 10 d.; kreukels rapen a. d. voet zeedijk: A. C. d. N., Goes, ƒ1 of 1 d. vuur branden op te korten afstand van een weg: F. T., Krabbendijke, 7.50 of 5- d., J. D., Colijnsplaat 5 of 5 d.; te Krunngen auto onbeheerd laten staan: A. P., Rotterdam, 3 of 3 d.; te Kapelle fetsen zonder hand aan stuur: P. v. S., Goes, 2 of 1 week tuchtschool; Arbeidswet: W. J. P., Wissenkerke, 3 of 3 d.; auto rijden zonder goeden spiegel: J. K., Kapelle, B, J. N., Heinkenszand, 1 of 1 d.; auto over rijwielpad rijden en veilig heid van hat verkeer in gevaar brengen: C. v. S., Goes, 50 of 25 d.; auto rijden met zwaardere vracht dan aangegeven op inschrijvingsbewijs: D. R., 's-Heerenhoek, 3 of 3 d.; auto rijden zonder rijbewijs: M. v. d. W, W. v. d. W., Wissenkerke, 2 of 2 dagen; auto rijden zonder remmen: L. E., Kapelle, A. W. v, N., Nieuw Vosmeer, 10 of 5 d.; auto rijden zonder rood achterlcht: H. T. v. S., Goes, 3 of 3 d.; 's avonds fietsen zonder licht: H. T. v. S„ Goes, 3 of 3 d., A. B., Hans- weert, M. D. K., Rilland Bath, 3 of 3 dagen; auto rijden zonder voldoende licht: G. N., Wemeldinge, 5 of 5 d., fietsen onder invloed van gebruikten alceholhoudenden drank en fietsen zon der licht: W. W., Nieuwdorp, 25, en 5 of 20 en 5 d.; geen signaal met hoorn als veilig heid van verkeer zulks vordert: E. J R., Goes, 5 of 5 d.; overtreding van het reglement van politie voor rivieren en kanalen: M. W. d. K., zonder bekende woon- en ver blijfplaats 2 m. 5 of 2 m. 5 d.; auto rijden zonder nummerbord: J, d. D., Goes, 5 of 5 d.; zich met wapen op den openba ren weg bevinden: J. G., Borssele, f 10 of 10 d. Inbraak met muziek en champagne. Op Zondag 12 September j.l. drongen drie Bussumsche jongelui, J, R., C. G. T. en P. M. een villa aan den Amersfoort- schen straatweg te Bussum binnen. De villa was onbewoond, doch nog gemeu bileerd. Zij maakten zich meester van 'n flesch champagne en lieten een grama- foon spelen. Zij werden door een zoon van de eigenares gesnapt. De rechtbank veroordeelde hen wegens diefstal tot zes weken gevangenisstraf voorwaardelijk. Het O. M, had negen maanden, waarvan vijf maanden voor waardelijk, geëischt en kwam van het vonnis in hooger beroep. Ook de procureur-generaal eischte negen maanden gevangenisstraf, waar van vijf maanden voorwaardelijk. Het Hof veroordeelde hen tot drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd onder toezicht van het Genoot schap. De Haagsche kantonrechter heeft afgewezen het verzoek van den heer H, Koops te Den Haag, tot verbetering van de kiezerslijst der gemeente Den Haag, 'welk verzoekschrift was ingediend, op grond, dat op genoemde kiezerslijst per sonen voorkomen, die bij de a.s. verkie zing den leeftijd van 25 jaar nog niet heb ben bereikt. De moordzaak-Eschauzfer. Naar de „Maasb." verneemt heeft de wegens moord op den heer W. G. J. Eschauzier en wegens valschheid in geschrifte Dinsdag door het Haagsche Gerechtshof tot 20 jaren gevangenisstraf veroordeelde 33-farige techniker J. A. J. H. K, des middags cassatie tegen 's Hof arrest aangeteekend. Uitvoer van kaas naar Duitschland. Het orgaan van den Algem. Ned. Zui- velbond meldt, dat naar een mededee- ling van het crisiszuivelbureau dezer da gen zal begonnen kunnen worden met de uitgifte van „Kontingentsbeschei- nigungen" voor den uitvoer van kaas naar Duitschland tegen 20 mark invoer recht. Aanvragen van uitvoerbewijzen kunnen bij het C.Z.B. worden inge diend. Lage prijzen voor melkritten. Men schrijft aan de „N. R. Ct." De Coöp. Stoomzuivelfabriek te Haaksbergen heeft haar jaarlijksche aanbesteding gehouden van de melkrit ten. Daarbij is het vervoer van de melk uit de buurtschappen naar de fabriek voor fabelachtig lage prijzen aangeno men. Een rit, dat het vorige jaar nog 1.34 opbracht, is nu bijv. aangenomen voor 0.75. Om een ander voorbeeld te noemen: een rit van 2.24 kwam nu op 1.07. Men moet in aanmerking ne men, dat het vervoer vaak bijkans een halven dag in beslag neemt, en in vele gevallen twee paarden gebezigd moeten worden. De Vereeniging voor Vogelbescher ming heeft Zondag j.l. een excursie ge houden naar de Kagerplassen, waaraan 55 leden hebben deelgenomen. De jong ste aanwezige was 8, de oudste 80 jaar. Regeeringscommissaris voor Muziek- auteursrecht. Mr. H. L. de Beaufort te Hilversum is bij beschikking van den minister van Justitie benoemd tot regeeringscommis saris voor muziekauteursrecht. Deze functionaris zal toezicht moeten uitoefenen over de te Parijs gevestigde Société des Auteurs, Compositeurs et Editeurs de Musique, aan welke maat schappij voor bepaalden tijd en beperkt toestemming is gegeven voor het als be drijf verleenen van bemiddeling in zake muziekauteursrecht. Tevens zal mr. H, L. de Beaufort het toezicht uitoefenen over de te Amster dam gevestigde vereeniging Bureau voor Muziek-Auteursrecht, aan welke ver eeniging voor onbepaalden tijd en alge meen toestemming is gegeven voor het als bedrijf verleenen van bemiddeling inzake muziekauteursrecht. Negördorp ontdekt in den Kaukasus. Naar Reuter uit Moskou verneemt, is in een van de meest woeste deelen van den Kaukasus een negerdorp ontdekt. De bewoners leiden een zeer primitief leven. Vermoedelijk zijn zij afstammelin gen van de zwarte slaven, welke de Georgische edelen honderden jaren ge leden op de slavenmarkt te Stamboel kochten. Het is zeer wel mogelijk, dat een sla venschip op de kust van de Zwarte Zee schipbreuk heeft geleden en dat de sla ven, die zich wisten te redden, de thans nog bestaande kolonie hebben gesticht. De officier van gezondheid 2e kl. F. H. P. Hamer, dienende a. b. Hr. Ms. wachtschip te Willemsoord, wordt 8 April ter beschikking gesteld. Zeventig officieren, uit den militairen dienst. Het Maart-nummer van „De Militaire Spectator" bevat de mededeeling, dat sinds 1 Februari j.l. zijn ontslagen tien officieren van verschillende wapens en op non-activiteit gesteld 58 officieren, voornamelijk der infanterie, onder wie drie majoors en negentien kapiteins. Marinemannen ontslagen. Naar „Het Volk" meent te weten, ligt het in de bedoeling der marine-autori- SNORDERSVERZET. In de Jan Evertsenstraat te Amsterdam werd een snorder geverbaliseerd. In zijn auto zaten drie vrouwen die pam fletten gingen uitdeelen. Andere be stuurders van verhuur-auto's kwamen er op af en dreigden het verkeer te stremmen. Er werd bevol tot doorrijden gegeven. Dit werd niet opgevolgd, waarna assistentie werd ingeroepen. Een bereden agent kreeg een steen naar het hoofd. Hij trok zijn revolver en loste een schot in de lucht. Hierna was er spoedig een einde gemaakt aan het verzet, al bleef het nog rumoerig. UIT DEN TREIN GEVALLEN. Donderdagmiddag is tusschen Arnhem en Utrecht een kind, dat met een transpot Nederlandsche kinderen van Duisburg naar Nederland op weg was uit den trein gevallen. Het kind, Albert Hekkert geheeten, afkomstig uit Duitsch land, had in een onbewaakt oogenblik kans gezien het portier te openen, met gemeld noodlottig gevolg. Met een her senschudding en een gebroken enkel is het kind in het ziekenhuis te Bennekom opgenomen. 5000 LITER TEEL IN BRAND. Don derdag brak brand uit in de ijzergieterij „De Globe" te T e g e 1 e n. In de tegen het nieuwe fabrieksgebouw aangebrach te asfalteerinrichting vatte plotseling het teer vlam, terwijl eenige arbeiders be zig waren gietstukken in het teerbad onder te dompelen. Het gevolg was, dat de in het gebouw 4 tot 5000 liter teer in een oogenblik in brand stond. Ook het gebouw stond spoedig in lichter laaie. De brandweer van het missie-huis te Steijl was spoedig ter plaatse. Aan blus- schen viel niet meer te denken. Men be paalde zich er toe de aangrenzende gie terij te behouden. Hierin slaagde men volkomen. BRANDSTICHTING. Als verdacht van brandstichting in de boerderij van de wed. S. te Weert, welke boerderij met inboedel en vee Dinsdag j.l. totaal uitbrandde is aangehouden de 18-jarige dienstknecht van genoemde boerderij J. Verlinden uit Nederweert. Omtrent de motieven welke hem tot dezen daad hebben geleid is niets bekend. Verdronken. Uit de Dijksgracht te Amsterdam is het lijk opgehaald van een naar schat ting 40-jarigen schuitenvoerder, die waarschijnlijk door het breken van een boom, welke hij hanteerde in het water is geraakt en verdronken. Ongelukken. Dinsdag is de 53-jarige hoofdbesteller der posterijen P. S. in de Rochussenstr. te Rotterdam met zijn fiets onder een auto geraakt. Met een lendenwer- velfractuur is hij in het ziekenhuis op genomen. I f: Toen Woensdagavond de heer H. B. te Oude'Haske behulpzaam was bij het probeeren van een jong paard, kreeg hij, een trap tegen het hoofd. Met gebroken kaken werd het slachtoffer op genomen. Des nachts is hij overleden. De 72-jarige mevr. A. v. d. G., wo nende aan de Meezenlaan te D e n Haag is van een portiektrap gevallen Met een hoofdwonde werd zij naar het ziekenhuis Zuidwal gebracht. Woensdagavond is op den Goud- schen Singel te Rotterdam een paard op hol ges ia gen. Het dier rende de Gedempte Slaak op en liep daar den 80-jarigen E. L. omver. L. is met inwen dige kneuzingen in het ziekenhuis op genomen. Het paard dat ongvoer heel Kralin gen doorkruisd heeft, is ten slotte in de Laan van Wousteijn gegerepen. Te O u d-V ossemeer werd een aanbesteding gehouden ter uitvoering van betonwerk aan de haven. Ingele verd 22 biljetten: Inschrijvers waren L. J. Dekker, Veere 10600.Gebr. Janssens te Nispen 10435,J. J. Jansen te Middelburg 9900.J. La- gaste en Co;. Koudekerke 9450.J. Blijleven, Geertruidenberg 9183. N. v. d. Linde, Scharendijke 9146. J. Slager, Dreischor 9100.Zeeuw- sche Beton Mij., Vlake 9000.A. Gunter Oud-Vossemeer 9000.B. Hofmans, Sliedrecht 8970.N. v. d. Velde, Bruinisse ƒ8961.J. P. Deur- ïoo Tholen 894(8.—; C. v. Popering, Bruinisse 8950.Gebr, Fagel, Slie drecht 8930,—; N. V. Kastelein en Zn., Dordrecht 8840.—; Hoppenbrouwers Standaarbuitert 8794.J. Ten Haaf Stouten, Oosterland 8693.—; F, v. d. Hille, Oosterland 8700.—; J. Slager en Mathijsse, Brouwershaven 8350. N. V. v/h Van Wijnen, Dordrecht 8417.N. V. Van Sp'luntef, Ridder- kerke 8266.—; N. V'. Visser en Smit, Papendrecht 8192. Begint ook U nog beden met het gebruik van Dr. E. Richter's Kruidenthee, Beter en natuurlijker mid del om uw gewicht op peil te houden, bestaat er met, omdat zij de onzuiverheden uit Uw lichaam verwijdert en daardoor de schado- lijke vetvorming voorkomt. Corpulente personen ver krijgen reeds zeer spoedig hun normaal gewicht! V a n a f 80 cent per pak Koopt 'n GAZELLE, het rijwiel dat door zijn afwerking, lichte gang en elegance steeds voldoening schenkt. Nog in ruime keuze voorradig PRIMA RIJWIELEN vanaf 30.— (geen Marktgoed). Tweedehands HEEREN-, DA MES- en KINDERRIJWIELEN, daarvan zijn de prijzen buitenge woon laag gesteld. Voor BEZORG-DRIEWIELERS voor ieder vak, het voordeeligst aldres. De sorteering KEUKENFOR NUIZEN is buitengewoon groot, op dit artikel 10 pet. korting. WASCHMACHINES voor hand en electrisch en WRINGERS. GRAVENSTR. MIDDELBURG. Bloed.rao.de, Zenuwachtigheid, nu. terooriakea moeheid ca onrtpm—bg, ■oodat U eco krachtig versterking». middel ter blocdvernleawiog aoodlg bwtft. Gebruikt toch Dnt RH. Doktorra uatorcfe. Fabrikaat. KIS SERPENS. 1 Importer, i M.V. Vlissingen, Middelburg, Rotterdam en tusschengelegen plaatsen. Vervoer van: Passagiers, Goederen en Vee met de snelvarende Salonboot „KONINGIN WILHELMINA" Uren van vertrek in April. Vlissingen "i Maandag 10 Dinsdag 11 Donderdag 13 Vrijdag 14 /v' ;rjd om 8. V. Kü ▼in 8- Van Vlissingen wordt Woens dag en Zaterdag, 's morgens om 12 uur, naar Middelburg gevaren. Informatiën te bekomen te: Rotterdam. Expeditie-onderneming v.h. ERVEN G. VOS. Middelburg: S. J.- SANDERS. Vlissingen: W. v. OOSTERHOUT. Dordrecht: GEBRS. BUITEN HEK;

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6