KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. ONDERWIJS. Witte tanden: Chlorodcnt L JZZg (Ingez. Med.) met dank voor de vestiging van de S.D. O.A. alhier en mededeeling van de ont vangst. Hedenavond heeft nog een nadere ont vangst van alle aan de school verbonde nen plaats door het comité in de bo venzaal van de Vergenoeging. Nadat de manschappen hun kwartie ren hadden ingericht, kwamen de mees te buiten een kijkje nemen in hun nieu we woonplaats en hun opgewekte ge zichten, hun vriendelijke blikken naar de vrouwelijke jeugd, getuigden, dat wij goed zijn ingelicht, toen een der onder officieren ons zeide: Zet U maar in de courant, dat de wijze van ontvangst door allen zonder uitzondering op hoogen prijs is gesteld en dat enkelen, die als kwartiermakers enkele dagen eerder aankwamen, reeds een zeer goeden in druk van Middelburg hebben. Hedenmorgen deed het comité uitge leide aan officieren en onderofficieren van het oude garnizoen. DE INSTALLATIE VAN BURGEMEESTER FERNHOUT. Geen feestelijkheden. Meldden wij verleden week, dat Woensdagavond in verband met de in stallatie van den burgemeester, een op initiatief van de werkende leden door het bestuur van het Middelburgsch mu ziekkorps aangeboden concert op de Markt zou plaats hebben met belichting van het Stadhuis, thans kunnen wij mel den, dat een en ander niet zal plaats hebben. Dit vindt zijn oorzaak in een schrij ven van den heer Fernhout aan het be stuur van het Muziekkorps waaraan wij met toestemming van het bestuur 't volgende ontleenen: „Ik deel U mede dat ik van den aan vang af gemeend heb en aan dien wensch had ik ook reeds tegenover het gemeentebestuur uiting gegeven, dat de dag van mijne installatie zoo eenvoudig mogelijk en zonder feestelijkheid van meer algemeen karakter zou verloopen. Zulks ook wel eenigzins met het oog op de tijdsomstandigheden, maar toch voornamelijk uit overwegingen van pië teit tegenover de familie en de nage dachtenis van wijlen mr. de Veer, wijl mijn komst gevolg is van diens tragisch overlijden. Met volle waardeering overigens van de vriendelijke bedoelingen, moet ik U verzoeken, het plan te laten varen. Een concert op "de Markt en de belichting van het Stadsuis die gelijk mij inmid dels bleek, ook reeds 3 April zal plaats vinden, zou den avond van 5 April in het teeken zetten van openbare feest viering, die ik om bovengenoemde re denen niet heb gewenscht en gaarne vermeden zag." Het bestuur heeft gemeend aan de zen, zeker te eerbiedigen wensch te moeten gevolg geven. HET OUDE MANNEN- EN VROUWEN HUIS. Steeds verbeteringen. Er is een tijd geweest, dat het oude mannen- en vrouwenhuis aan de Heeren gracht verre ten achter was bij de eischen, die men in onzen tijd aan een dergelijk tejiuis voor ouden van dagen stelt. Gelukkig is men de laatste jaren bezig dit tekort met rasse schreden in te halen en geeft het bestuur der Gods huizen gehoor aan de wenschen van de gecommiteerden voor dit gesticht, de dames-regentessen en niet het minst van „vader en moeder" om steeds verbete ringen aan te brengen. Na de vorige is Zaterdag j.l. weder een gereed gekomen verbetering eenigs zins officieel in gebruik genomen en dan doelen wij op de gezamenlijke zitkamer der vrouwen op de eerste verdieping Deze, ons ook van de feestelijke samen komsten goed bekende zaal, is geheel opgeknapt. Niet alleen is alles op nieuw geschilderd, maar ook een nieuwe vloer bedekking, schuin opgenomen gordijnen, omhulsels rond de radiatoren der cen trale verwarming, nieuwe fraaie elec- trische lampen, flinke breede taafels, en goede stoelen, hebben van deze zaal een voor de oudjes zeer aangenaam verblijf gemaakt en ons trof bij een bezoek aan die zaal met mooie uitzicht aan de eene zijde over den keurig aangelegden en goed onderhouden tuin naar de Gracht, maar aan de andere zijde nog mooier op Bolwerk en Singel. Een tweetal bloemstukken, een van den voorzitter der Godshuizen en een van een der uitvoerders der werkzaam heden, Jgetuigden van de belangstelling in het gereed komen dezer zaal en zoo wel de voorzitter van het bestuur der Godshuizen, de heer W. Berdeni s vanBerlekom, als ,/d e" gecom mitteerde voor het gesticht, de heer E. H. P. Peek, hebben hun vreugde over deze verbetering in welgekozen woorden geuit en daarbij warme hulde gebracht voor den zorg, die vader en moeder Beaufort voor het huis en de inwonen- den steeds toonen te bezitten. Behalve op deze verbeterinjg wijzen wij nog op den aanleg van een volledige alarm inrichting, waardoor ook des nachts zoo wel de dames, die met een afdeeling, zijn belast, als de vader en moeder mak- -keflijk te vMarséhuwen' zijn. Ook zij nog vertrféld het bijna gereed zijnde vertrek vóór de afzondering van personen, die aan geestelijke storing lijden of van hen, van wie men vreest, dat het einde na dert. Nog verschillende andere verbeterin gen staan op het programma van het i bestuur en steeds meer en meer wordt deze inrichting er een, die met alle an dere op dit gebied is te vergelijken, o.a. ook door de kamertjes voor afzonder lijke personen of echtparen waarvoor de aanvrage grooter is dan het beschik bare aantal. FEESTAVOND ZEELANDIA. Het kampioenschap. Ter gelegenheid van haar 23-jarig be staan hield de Middelburgsche Voet bal- en athletiekvereeniging „Zeelandia" Zaterdagavond een feestavond in het ge heel bezette Mercurius. De Voorzitter, de heer K onraad, opende de bijeenkomst met een woord van welkom, speciaal tot de vertegen woordigers van den Z.V.B. en de zus- tervereeniging Walcheren, en deelde mede, dat de K.N.V.B. en de gemeente lijke sportcommissie bericht van ver hindering hadden gezonden. Men kon geen feest van grooter om vang opzetten, omdat een daarvoor ge schikte zaal ontbreekt. Een groot too- neelstuk, dat den geheelen avond vult, moest achterwege blijven, maar klei nere zullen worden opgevoerd. Naast het 23-jarig bestaan is er een reden voor vreugde, omdat het eerste elftal het kampioenschap van de derde klasse B heeft veroverd, wat ook in het jaar 19251926 mocht gelukken, toen promoveerde dit elftal naar de tweede klasse, doch na 5 jaar in den winter 19291930 degradeerde het weder. Op nieuw staat het voor de poort en is de eerste stap gedaan. Met vol vertrou wen op de spelers gaat het bestuur de promotie-wedstrijden tegemoet. Over 't tweede en derde elftal kan minder op timistisch worden gesproken, maar het vierde telt spelers, die veel voor de toekomst beloven, en heeft momenteel de derde plaatst op de ranglijijst. Spr. bracht vooral dank aan de hee- ren Philipse en de Rijk, resp. leiders van voetbal en athletiek en hoopte dat na een goeden feestavond zal gelden „op naar de tweede klasse." Na deze met luid applaus begroete wooi>den, kwamen achtereenvolgens de heeren Reijers, opzichter van het sportterrein; Imanse namens den Z.V.B., den Boer namens Walcheren, Gillissen Jr. namens zijn vader, die clublokaalhou der is, en de jeugdige Jongepier, na mens het vierde elftal gelukwenschen en bloemen aanbieden en woorden van aanmoediging tot de jongens van het eerste elftal richten. Bij de vijf aangebo den bloemstukken kon nog een zesde worden gevoegd, toegezonden door de sportcommissie. Hiermede waren de huldigingen ten einde, en kon het feestprogramma aan- vangen. Eerst als extra nummer goed gespeelde saxophoon solo's, daarna too- neelstukjes; levens- en cabaretliedjes, voordrachten en wat dies meer zij. Alles goed gekozen en goed vertolkt, en af gewisseld door de goede muziek van de Toonder's Jaszz, die ook voor de dans muziek, die de aanwezigen tot in de kleine uurtjes deed genieten, zorgde. Kinderfeest Medioburgum. Een keurig versierde groote balzaal in de St. Joris, bont door groen, giorno's, en linten, gevuld met lachende en joe lende jeugd. Meisjes in feestjurk toonen elkaar hun rijkdom. Een podium waarop de Jesayes band en Mazure in het mid den tusschen al maar vragende kinder monden. Mazure stapt op het podium bij de muziek om nog enkele dingen te rege len en verzoekt de kinders te zitten. Daar stapt permant een der kleinste meises naar het podium, het vingerte in de hoogte, „Mijnheer, 't is 8 uur". Mazure opende het kinderfeest met: Jongelui.... We zijn nu op een echt groot feest, waar nu eens geen groote menschen zijn. Gedragen jullie groot. Weest ordelijk zooals het leden van Medio betaamt en bij de traktatie's niet op de mooie jur ken morsen, anders krijg ik straks een standje van vader of moeder en ik heb een hekel aan standjes. Ik wil vanavond iets anders probeeren met jullie ais ge woon, geen bioscoop, geen poppenkast oi" goochelaar, maar een heele avond be wegingsspel. Veel zitten jullie dus niet Staande zongen allen nu het turnlied. De eerste figuurgangen en dansen be gonnen, gevarieerd door serpentinnes, confettieregen, merlitons, zevensprong enz. enz., totdat het klokje van gehoor zaamheid het „ajuu wij moeten, elkan der groeten", de feestvreugde deed ein digen. Een groote flesch met eenige honder den paascheitjes werd rondgedragen en ieder mocht raden hoeveel stuks er in waren. Een boek voor de jongens en een boek voor de meisjes was de belooning, dit en dergelijke dingen wisselden het be wegingsspel af, om de kinderen rust te geven. De Jesayesmuziek, een extra pluim voor de vele echt Hollandsche liedjes, die ze speelden en die allen mee zongen. Een prettig kinderfeest was het slot van Mazure's jublileum. ÜD£$a Bond van Chr, Zangvereenigingen. Zaterdagmiddag vergaderde de Ring Zeeland van den Bond van Chr. Zang vereenigingen in de zaal van d enheer Bustraan, onder leiding van haar voor zitter den heer te Gussinklo. Aanwezig warén behalve het geheele bestuur en vele belangstellenden, 38 afgevaardig den. Uit het jaarverslag van de Secreta ris, den heer P. Fraanje, sprak een dank toon. Gememoreerd werd daarin de Bondsdagen gehouden te Goes, het vo- ige concours met 32 vereenigingen en het trouw 'bezoeken der Ringvergade- ringen. De Ring telt thans 41 vereenigin gen met ruim 1600 leden. Besloten werd in de Kerstweek een 2 daagschen directeuren-cursus te hou den te Goes, waar nu reeds 22 deelne mers zich voor opgaven. Ook werd besloten op 2en Pinkster dag een Kinderzangersfeest te houden te Goes. Na langdurige bespreking zal getracht worden op Schouwen een Zangersdag te houden. Als datum werd genoemd de tweede Donderdag in September. Het concours op Hemelvaartsdag werd bepaald te Wemeldinge. De vergadering besloot met 21 tegen 17 stemmen de eerste 3 jaar geen medailles uit te rei ken op de concoursen. Aan „Hosanna" van Driewegen wordt bij uitzondering 10.uit de ringkas toegestaan om haar financiën te versterken. Een voor stel om het 20-jarig bestaan van den Ring feestelijk te herdenken werd niet aangenomen. De vergoeding van reiskos ten aan verafkomende vereenigingen naar de concoursen werd na eenige be spreking, als zijnde niet afdoende te re gelen niet aangenomen. Het voorstel van den Ring Zwolle om te komen tot een eigen Bondsgebouw wordt in zooverre instemming dat als afgevaardigde daarvoor werd aangewe zen de heer Kousemaker. ZEEUWSCH-VLAANBEREN 0,0. Vertrek van een bemind medicus. HULST. Men schrijft aan de Maasb.: De heer W. J. Mazzola, arts te Hulst, gaat zich begin April als specialist in neus-, keel- en oorziekten te Amster dam vestigen. De heer Mazzola, die èn als mensch èn als medicus door ieder een in Hulst zeer gezien was en ook op sociaal gebied in die streek een beken de figuur was, had zich in de 12 jaren van zijn practiseerende medicusloop baan, een zeer uitgebreide plattelands praktijk weten te veroveren. Buiten zijn beroepswerkzaamheden wist de heer Mazzola toch nog steeds tijd te vinden om op charitatief en sociaal gebied, zijn diensten voor het algemeen beschikbaar te stellen. Hij was lid van verschillende liefdadigheidsinstellingen, lid der Ge zondheidscommissie, lid van de Afd. Zl, van het Wit-Gele Kruis en lid van de Commissie van Onderzoek voor de tot standkoming van een Drinkwatervoor ziening in Zeeuwsch-Vlaanderen, Ooste lijk deel. Vervroegde eerste postbestelling te Goes. Met ingang van heden wordt de eer ste brievenbestelling te Goes met ec>n half uur vervroegd, waardoor de corres pondentie zooveel vroeger in het be>jit van geadresseerden zal zijn. In verband hiermede wordt nogmaals gewezen op de wenschelijkheid van br ie venbussen aan de woningen, om te vo or komen dat de stukken niet afgeleverd kunnen worden en opnieuw in de twee de bestelling opgenomen dienen te wor den, waardoor eene belangrijke ver tra- ging ontstaat. WALCHEREN. Het fort Rammekens. Door zijn eenzaamheid is dit fort een geschikte broedplaats geworden van vele watervogels, die in het hooge gras op het fort en in het riet der binnen gracht daarvoor een goede plaats vin den. Om de vogels te beschermen is door den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen bepaald, dat het fort van 1 April tot 1 Juli voor het publiek gesloten zal zijn met uitzondering van hen, die een aanbeveling kunnen too nen van den Directeur van het Rijks bureau voor Monumentenzorg te 's-Gra- venhage of van de Nederlandsche ver- eeniging tot bescherming van vogels te Amsterdam. Deze maatregel is met het oog op de bescherming dier vogels toe te juichen, daar door het afnemen van de nabijge legen schorgronden aan 't Sloe de gele genheid tot broeden veel verminderd is. ARNEMUIDEN. Den 31 Maart 1858 werd door den heer C. J. Baars, burge meester van Arnemuiden, den eersten steen gelegd voor het kerkgebouw der Nederlandsch Hervormde Gemeente op het Marktplein alhier. Dit is nu juist 75 jaar geleden. Het tegenwoordig kerkgebouw werd den len Mei 1857 in het openbaar aan besteed. Het afbreken van het oude (wegens bouwvalligheid) en 't bouwen van het nieuwe kerkgebouw, met toren en con sistoriekamer werd gegund aan de hee ren J. Sonius, metselaar, en P. J. van Puffelen, timmerman te Middelburg, voor de som van 9500. Een steen, geplaatst in den muur bo ven den ingang der kerk, getuigt nog van deze steenlegging. SEROOSKERKE (W.) Vrijdagavond werd de jaarvergadering gehouden van de IJsvereeniging „Nooit Gedacht" Door het initiatief van een paar leden werd deze avond in gezellige sfeer doorgebracht. De rekening sloot met een batig sal do. Uit het jaarverslag bleek, dat ook de ijsgang gunstige reslutaten op het de- dental had uitgewerkt, zoodat het thans 153 bedraagt. Als bestuursleden werden bij accla matie herkozen de heeren H. L. Meij- ers Jr., J. Muizelaar en P. Willeboordse. Aangenomen werd, dat vóór 1 Mei a.s. getracht zal worden, voor 1 jaar, een tentenier te verkrijgen bij inschrij ving, bij aldien a.s. winter de ijsbaan ge legenheid tot schaatsenrijden biedt. Eveneens werd aangenomen, dat uit sluitend leden voor betalende functies in aanmerking komen; dit geldt ook voor genoemde inschrijving. Hierna was de gewone agenda afge werkt en werd de avond verder doorge bracht in gezellige stemming. RAAD VAN SAS VAN GENT. Bouw nieuw raadhuis. SAS VAN GENT. In de Donderdag avond gehouden Raadszitting werd als lid van het burgerlijk armbestuur her benoemd de heer C. E. Ranschaert. Het kohier nummer 1 der belasting op de honden werd vastgesteld met 10 en 162 honden voor 804. Hierna werd met eenige discussie over kostprijs en de bij het bouwen te beta len minimumloon, hetgeen de heer De Leux wilde gesteld zien op 40 cent voor sjouwers, het bouwen van een nieuw raadhuis, aangenomen met 8 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren Ver/schaffel en De Meyer en wethouder Ma.rquinie. De begrooting voor het bou- wën is geraamd op 29.400. J In verband met het bouwen werd be- Vsloten tot overname van een pand van den heer A. Klein met dezelfde stem verhouding. Het aangaan van een geldleening van 60.000 a pari tegen 4^ pet., met af lossing van 2000 per jaar, onderging, voor wat betreft 35.000, die werden geleend voor het bouwen van het raad huis, hetzelfde lot; de andere 25.000 die dienen om een vroegere aangegane leening van een zelfde bedrag te con- verteeren van 5 in 4% pet. Bij de rondvraag merkte de heer Kaas op, dat hij het jammer vond dat de verbouwing van de school in de Zand straat niet was gegund aan den laagsten inschrijver. Hij liet uitkomen als zou de tweede laagste inschrijver in het door hem opgegeven bedrag 265 meer be rekend hebben om de, voor het op tijd kilaar komen met de verandering, boete ve.n 10 per dag te dekken. Hij noem de. dit geld uit de gemeentekas, daar de Maagste inschrijver het op denzelfden tijd ïals de andere zou kunnen afmaken. meende daartoe vólgens de. rpkening- jcour^nt-yoorwiaarden gerechtigd te zijn. De Officier van Justitie betwistte dit recht op een tijdstip, dat de bank in min der gunstige positie verkeerde en eischte een voorwaardelijke verocrdeeling van zes maanden met een proeftijd van drie jaren. De verdediger betoogde, dat deze han deling niet onder het begrip verduiste ring viel en vroeg vrijspraak. De rechtbank Vrijdag vonnis wijzend achtte het ten laste gelegde niet bewe zen en sprak verd. vrij. Schilderijen Frans Oerder. „Voor de Kunst", Middelburg. (-T-) Wij wenschten ons wel dezelfde warmte, denzelfden gloed, denzelfden kleurenrijkdom in onze beoordeeling de zer zeer belangwekkende expositie in het Kunstmuseum. Want inderdaad: welk een waar fes tijn van kleuren, welk een verkwikken de warmte en welk een blijden gloed, al deze bloemwerken. Bloemen in opperste schoonheid van frissche coloriet; éérlijke uiting van gelukkig voelen door al het wonder vele wat bloemen geven'kunnen op het donker gehouden fond des te le vender! Daarbij van een knappe techniek! Een kunstenaar, die de juiste grenzen van door- en afwerken weet. Hiermee is eigenlijk deze tentoonstel- ing voldoende gekarakteriseerd; van ieder dezer stukken royaal van opzet, zeer goed van verdeeling en vulling kan hetzelfde gezegd. Eenige voorbeelden? Ons is Pink Pearls wel 't liefste (gaat u er rustig voor zitten, en bezie dit lang!) Dan het goud der gele chrysanten: het versober de, toch immer vroolijk blijvend rood der Dahlia's: de paarse tinteling der herfstasters;" de rustieke vreugde in n veldbouquet. En tochindrukwekkender nog is het Damesportret (glanzing van witte zijde!), dat grappig jongenskopje. Zij ieder deze expositie aanbevolen! lUBIHSM-VLAAI IEREI W.B. OOSTBJJRG, J.l. Donderdag had de algemeenej jaarlijksche vergadering plaats van de Wpreeniging „de Ambachtsschoo' voor O'ostfburg en omstreken". Daarin ijverden de heeren P. Erasmus P. Daanser<j Qz. beiden te Oostburg, A A. Hendrik se te IJzendijke en M. Wag- tho te Groèjde tot bestuursleden herko zen en in p laats van den heer P. Hu- bregtse te Z uidzande, die ontslag geno men had, wer*d benoemd de heer A. Becu te Cadzand. f De rekening over 1932 en de begrooting voor 1934 werden vastge steld. 3 Uit het jaarverslag bleek o.m., dat de vereeniging n-og 43 leden en 3 donateurs telt, dat het Wonderwijzend personeel be stond uit deru Directeur en 7 Leeraren dat de schoolop 31 December 1931 be zocht werd doör 82 leerlingen n.l. schilders, 37 -timmerlieden en 39 sme den; op 1 Apr jil 1932 werd aan 30 leer lingen het einpddiploma uitgereikt, 28 nieuwe leerlingen werden toegelaten Tusschentijds ^'ertrokken 5 leerlingen en werden er 2 toegelaten, zoodat op 31 Decemberl932v, 77 leerlingen de schoo' bezochten n.l. 8 schilders, 36 timmerlui en 33 smeden^ uit 14 verschillende ge meenten. Voor' den nieuwen cursus heb ben zich 19 leerlingen aangemeld. De Avondteejkenschool werd op einde 1932 bezocht ,3oor 50 leerlingen. je, i Een los-v Werkman, recidivist werd door de RtP^ erdamsche rechtbank we gens zware n °enshandeling veroordeeld tot drie jaa. gevangenisstraf (conform den eisch) met be-vel tot onmiddellijke gevangenneming. 'L De man had eei|*)j mede-werkman met een mes in den rug Bi gestoken, zoodat de ze levenslang ongelukkig zal blijven. Bankier van verduistering vrijgesproken, Voor de rechth—>ank te Rotterdam stond 17 Maart een exO>-bankier terecht, direc teur van een Ifejileine bankinstelling daar. el Hem was tener laste gelegd, dat hij ef fecten, welke h'etóvs^ ter hand waren ge steld om te verkooj Pien, zou hebben ver duisterd door deze bij een andere bank her te beleenen. Verr^achte's bank die niet ter beurze was to;oragelaten, liet n.l. door die andere bank jvhaar effectenor ders uitvoeren, waarbij jdeze de effecten zoolang in herbeleenir ,g ontving. Verd. Een afscheid. Naar aanleiding van het verlaten als onderwijzer der o. 1. school te Oost- k a p e 11 e van den heer J. Geldof Lzn., op 31 Maart j.l., waarbij ook de heer P. Davidse die eenigen tijd geleden als zoodanig de school verlaten had te genwoordig was, werden beiden door het hoofd der school, den heer S. Frelier, hartelijk toegesproken. Hij schetste de verdiensten van beiden voor het o. 1. onderwijs in deze gemeente gedurende respectievelijk 46 en 36 jaren, de aange name samenwerking met hen gedurende 16 jaren ondervonden, en hoopte dat beiden nog lange jaren van hun pensi oen mogen genieten. Ook werd beiden aftredenden door het gemeentebestuur een schilderstuk aangeboden. AMBACHTSSCHOOL GOES. Uitreiking diploma's. Vrijdagmiddag werden de diploma's uitgereikt van de ambachtsschool te Goes. Aanwezig waren o.a, de heer Ha- jenius, burgemeester van Goes, (beide wethouders waren verhinderd), het be stuur, leeraren, en ouders van leerlin gen. De Voorzitter, mr. H. C. J. Zaaij- er, wees er in zijn overzicht van het achterliggende jaar op, dat het te betreu ren is, dat het aantal leden gering is en "afneemt. Spr. uit daar zijn leedwezen over, want een inrichting als deze kan zich niet tenvolle ontplooien zonder veel belangstelling van de inwoners van Goes en geheel Z. en N. Beveland; en waar de school voor deze streek van zooveel belang is, wekt spr. op, haar in de toekomst meer steun te verleenen. Gelukkig staat hier tegenover, dat het aantal leerlingen steeds stijgt en met den nieuwen cursus bijna de tweehon derd bereiken zal. Verblijdend is ook, dat de minister toestemming gaf, tot uit breiding der cursussen met een in motor en rijwieltechniek en een schildercursus voor de avondschool. Anderzijds nam de regeering verschillende maatregelen, al dus spr., die onze instemming niet kon den wegdragen. Men vergeet blijkbaar in Den Haag, dat deze scholen uit het particulier initiatief ontstonden en de besturen er weinig voor gevoelen als marionetten te fungeeren. Hier en daar bestaat dan ook reeds het plan om en bloc af te treden. Ten eerste is er weer de kwestie van 2- of 3-jarige cursussen. Voor een platte landscursus als deze zou een twee-jari ge cursus zeer nadeelige gevolgen heb ben en dient een drie-jarige te blijven bestaan. Verder moet de geringste be zetting der klassen in het vervolg 18 zijn en in het minimum voor een cur sus 15. Vroeger was dit 10. Het aantal wekelijksche lesuren is teruggebracht op 36, en voorts wordt op de uitgaven op vaak overdreven wijze bezuinigd. Er is ook nog een bevel tot verhooging der schoolgelden, maar wij, aldus spr,, wa ren juist aan een herziening bezig en daar was voor enkele klassen verlaging bij. We zullen afwachten, wat we daar op hooren zullen. Tenslotte wil men nog den toelatingsleeftijd van 12 op 13 jaar

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6