„Zij" Crème BEURS- ER WISSELKOERSEN. «ERWMS. BIOSCOPEN. KERKNIEUWS. BEURSTHERMOMETER van Zaterdag. LAATSTE BERICHTEN. LEBER EN VLMT. GEMENGD NIEUWS. AMSTERDAM, 1 April. ZEEUWSGH-VLAANDEREN W.D. ZEEUWSGH-VLAANDEREN O.D. Middelburg, Goes. Het eerste getal is de vorige notee- ring, daarop volgt de officieele notee- ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1 000-5 100%—100%. Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 99%—99%. Certificaten-3 83%83%. Cert. N.W.S.-2% 70%—70. O. Indië 22 doll. 1000-6 98%—98% O. Indië 23 pndst. 100-6 71% O. Indië 16 1000-5 97%—98, O. Indië 26 1000-4 93%—93%. Denemarken Oblig. 1926-5 79% Duitschl. pndst. 100-7 56% Duitschl. 30 1000-5 45%—44%. Amsterdam 1933-5 100% 's-Gravenhage 1929-4% 101101. Rotterdam 1926-1930-491—90%. Utrecht, prov. 129-4% 101% 591.48%. Uit het verslag van den secretaris bleek dat er op 1 Januari '33 317 leden waren, dat door de wijkzuster in totaal 1379 bezoeken waren afgelegd. Uit de rekening van den penningmees ter bleek ontvangen met vorig kassaldo 636.44 en uitgaven 433.06. De T.B. C.-afdeeling had een ontvang van 564.63% door aanvulling van het vorig saldo en een uitgaaf van 190.45. Op voorstel van het bestuur wordt na bespreking besloten tot oprichting van een consultatiebureau voor zuigelingen, terwijl het bestuur wordt gemachtigd on derhandelingen met de gemeente aan te te knoopen tot huur van een zaaltje in het gemeentelijk vergaderlokaal. De voorzitter möest tot zijn spijt mee- deelen dat degene die de tweede tuber- culosefilm zou vertoonen niet was ver schenen, waardoor zij, die in "hoofdzaak voor de bezichtiging naar deze verga dering waren gekomen teleurgesteld naar huis moesten keeren. RAAD VAN KRABBENDIJKE. Wethoudersbenoeming. Einde werkverschaffing. KRABBENDIJKE. Vrijdagmiddag ver gaderde de Raad. Na opening wordt het nieuwe lid, de heer G. van Iwaarden, be- eedigd. Aan de orde is thans de benoeming van een wethouder. Bij eerste stemming verkrijgt de heer S. de Kox (St. G.) 3 stemmen, terwijl op de hèeren Van Iwaarden, Vogelaar en Haverhoek ieder één stem wordt uitgebracht en één blan co. De tweede stemming geeft hetzelfde resultaat. Als nu herstemming tusschen de vier genoemde heeren, die zich van stemming moeten onthouden. De uit slag is, dat twee stemmen worden uit gebracht op den heer De Kok en een blanco. De heer De Kok neemt zijn be noeming aan. Tit lid der schattingscommissie voor de Rijks-inkomstenbelasting wordt geko zen de heer Lagendijk. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten op 29 April a.s. de werkverschaf fing te beëindigen. Bij de rondvraag leest de wethouder D e K o k een verklaring voor, waaruit blijkt, dat hij zich zal stellen op het standpunt der Schrift, medewerking voor openbare vermakelijkheden, radio distributie of prikborden is van hem niet te verwachten. RAAD VAN BIERVLIET. BIERVLIET. Donderdag j.l. kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. Besloten wérd tot aankoop van een heerenhuis voor 5000 om dat na eeni- ge verbouwing in te richten voor ge meentehuis. Aan den heer A. P. Kostense werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als agent der arbeidsbemiddeling. Bij de driejaarlijksche afrekening met de R. K. bijzondere school over 1928 1930 bleek, dat nog 519,08 te betalen was. Over 1933 werd een voorschot ver leend van 704.08. Het Kohier hondenbelasting 1933 werd vastgesteld op een bedrag van 204. In de vacature Kok werd tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim benoemd de heer C. de Ruijsscher. TERNEUZEN. Donderdagmiddag werd de familie K., alhier, na het gebruiken van het middagmaal ongesteld en deden zich bij den heer K., zijn echtgenoote en twee dochters vergiftigingsverschijnselen VQor. Hoewel het zich aanvankelijk nogal ernstig liet aanzien, was de toe stand Vrijdagmorgen zoodanig dat alle gevaar als geweken kon worden be schouwd. Een Afscheid. Vrijdagmiddag kwam het Dag. Bestuur van Vrouwenpolder in de ge meentekamer te samen, ten einde offi cieel afscheid te nemen van het hoofd der met 1 April a.s. opgeheven en geslo ten wordende O. L. School te Vrouwen polder den heer J. J. Bliek, die dienten gevolge de gemeente verlaat en zich te Baarn gaat vestigen. Nadat de heer en Zeeuws Hyp. B-5 100 Zeeuw. Hyp. B-4% 99%991/? A Amsterd. Bank 107%107% C Rott. Bankver. 77 A Twentsche Bank 90 A Pref. Jurgens A 85%85 A De Schelde N.B. 38% A Ver. Papf. v. Gelder 51 51 C Am. Car Foundry 8 C Am. Smelt Rëf. 14%15 C Farbenind. I.G. 8388 C U. States St. C. 28%—27% C North Am. Cy. 18%—17% A Born. Sum. H.M. 141%141% A Ned. Wol Mij. 54% A Singkep Tin M. 78%79 A J. C. Japan Ln. 3232% A Rotterd. Lloyd 45 A S. M. Nederland 47%48 A Amst. Thee C.M. 30%31% A Houth. Alberts 25 C Baltimore Ohio 9%9% Mevrouw Bliek hadden plaats genomen, nam de Burgemeester het woord en bracht o.m. den heer Bliek dank voor hetgeen hij gedurende zijn bijna elfjarig verblijf in de gemeente voor het L Onderwijs in het bijzonder en voor de gemeente in het algemeen heeft gedaan. Zich tot Mevrouw Bliek richtend bracht hij haar dank voor de wijze waarop zij steeds voor de orde der gemeentekamer heeft gezorgd en dat zij steeds bereid is bevonden, zorg te dragen voor hetgeen op de vergaderingen van den Raad en het Dag. Bestuur noodig was. Spr. dankte beiden voor de houding die zij steeds tegenover het gemeentebestuur hebben aangenomen, waardoor het mogelijk is dat men, niettegenstaande de opheffing der School en het daaraan voorafgegane, toch als vrienden kon scheiden, hij hoopt dat het den heer en Mevrouw Bliek in hun nieuwe woonplaats en hun verder leven goed ga en dat het den heer Bliek beschoren zij nog eens aan het hoofd eener flinke school geplaatst te worden, waarna hij namens den raad den heer Bliek als herinnering aan zijn ver blijf in de gemeente een ets van Heij mans, voorstellende een gezicht op Veere vanaf Vrouwenpolder genomen, aan bood. De heer Bliek dankte, mede na mens zijne echtgenoote, den Burgemees ter voor de tot hen gesproken woorden en den Raad voor het hem aangeboden geschenk. Ofschoon hij de overtuiging heeft steeds gedaan te hebben, wat hij zijn plicht beschouwde en hij dat oogen- blik al sinds langen tijd heeft zien aan komen, valt het scheiden hem toch moei lijker dan hij zich had voorgesteld, het meest hindert het hem, dat hij thans tot werkloosheid gedoemd is, daarvoor is hij z.i. nog veel te jong. Hij dankte voor de aangename samenwerking die hij steeds van het gemeentebestuur heeft mogen ondervinden en dat hij de hem ELECTRO, Ein tolles Madel. Het komische val- en smijtelement in een film wordt ons meestal voorgezet door een Harold, Buster, Charlie en der gelijke. Het geforceerd komische in deze smijtfilms, die immer van Amerikaan- sche makelij zijn, treedt sterk op den voorgrond. Met Ein tolles Madel brengt de Ufa ons iets dergelijks, zij het dan in niet zulk een groote mate van gesrdijt en dwaze capriolen, maar toch met het gewaagd experiment: Anny Ondra als het object van de dwaze amusante ver wikkelingen. Welgunda het bewegelijke hupsche meisje, levendig en levenslustig. Van onder het professoraal-ouderlijk ge zag ontglipt, vreemd rondwarend in hotel en bar. De aardigste momenten, zeker wel de vroolijkste en meest amusante, zijn de twee elkander betwistende profes soren Bierbrot en Bock. Hun gezamen lijke astronomische en kometische waar nemingen op de zolderkamer-sterre- wacht. Resultaten en verstandhouding wis selend met de heftigheid van hun be toog, en kwadraatberekeningen omtrent den regel- of onregelmatigen loop van de ontdekte komeet. Aardig is ook de rede bij de opening van het nieuwe museum; het koor met de dank liederen. Het museum waar Jim, de neef uit Amerika en Welgunda de oude museumstukken bewonderen en eikaars gevoelens ontdekken. Groote verontwaardiging bij den prof., die nu eenmaal een hardnekkigen afkeer heeft van de circusfamilie. Circus Blondini brengt uitkomst, maar hoe dat zullen we niet verklappen. In het weder goed verzorgde voor programma een aardige muzikale Ufa- klucht ,,De verkeerde tenor". FLORA. f De Spaansche Vlieg. Ontelbare malen ten tooneele ge bracht, dit dol-komische spel. Nu de film, en opnieuw komen we er weer „in". Figuren die op het tooneel achter de schermen blijven; toestandln die we daar enkel hooren uit de dialoog. Ze worden ons nu op het witte doek in den breede uiteengezet. Het krijgt daardoor een eenigszins ander karakter en het legt den nadruk soms op volmaakt A Southern Rlw. 6%6%. C Union Pac. Rr. 7269%. C Int. Nickel Cy. 8%8%. A Koloniale Bank 61%—61. A N.I. Hbk. 1000 51 C Ned. H. M. 1000 59—60. A Alg. Kunstz. U. 28-28-29. A v. Berkels Pat. 14%14%. C Calvé-Delft 49% A C. Suiker Mpij. 2222%. A Int. 'Viscose 18% A Ned. Ford A.M. 108%108. A Philips Gem. B. 110%112%-111%. C Unilever 86%87%-85. C Anaconda Cop. 6%6%-6%. C Bethlehem St. 13%13%-13%. A A.N.I.E.M.—N.B. 189—189. C A. Gas en El Cy, 1%1%. C Cities Serv. Cy. 2%2%. A Kon. Petr. Mpij. 138%—137%-38%, C Contin. Oil Cy. 5%5%-6. C Shell Union O.C. 4%4%. A Holl. Amer. Lijn 3%3%. A K.N. Stoomb. Mij. 12% geschonken ets een plaats zal geven in zijn nieuwe woning. Als hij die ets ziet zal hij steeds met vreugde terugdenken aan de gemeente, waar hij elf van de beste jaren zijns levens met pleizier heeft mogen arbeiden en doorbrengen. Ten slotte bracht hij den Secretaris dank voor de steeds van dezen ambtenaar ondervonden bereidwilligheid en vriend schap Hiermede was deze eenvoudige plechtigheid geëindigd. Bij Kon. besluit is met ingang van 18 September a s., aan dr. F. A. F. C. Went, gewoon hoogleeraar aan de Rijks universiteit te Utrecht, op zijn verzoek, eervol ontslag als zoodanig verleend, met dankbetuiging voor de belangrijke in die betrekking bewezen diensten. Heden herdenkt de heer D. Kee den dag, waarop hij 25 jaar als onderwijzer aan de ambachtsschool te Middel burg verbonden is. Hedenmorgen hebben de directeur is. [Hedenmorgen hebben de directeur en leeraren hem een bloemenhulde aan geboden, daar de jubilaris zich tegen een groot huldebetoon had verklaard. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de Hervormde school te Ede, mej. J. J. Elenbaas te Poortviet. Geslaagd te Utrecht voor het doc toraal examen soc-geographie de heer K. Dekker, De heer C. van Noord te Ter- neuzen slaagde te Gent voor het di ploma Hoogere Schildersschool met buitengewone onderscheiding voor hout en marmer. andere wijze. Ja, zelfs is het sterk ge moderniseerd. De onvermijdelijke liederen, die nu eenmaal moeilijk gemist kunnen worden bij een fihn-operette zijn ook hier inge lascht. Het verhoogt de stemming en brengt er een ongewone levendigheid in teweeg. Laten we den inhoud niet trachten na te vertellen. Wie kent ze niet, deze klucht der vergissingen en malle ver wikkelingen. De Spaansche Vlieg, eens de aangebedene, nu de obsessie voor de vele vaders. En wat worden er van de diverse figuren uitstekende creaties gegeven. Fritz Schultz, Hans Braussewetter, Lizzi Waldmiiller, e.a. spelen op charmante en vlotte wijze de zeer vermakelijke rollen. Een uitstekende amusante film. Ja! De Spaansche Vlieg doet het nog, na zooveel jaren. De pootige Kerel. Behalve Fred Thomson speelt Zilver King, zijn viervoetige vriend, een voor name rol in dit spel van het Wilde Wes ten. Pootige kerels zijn er genoeg, maar een is allen de baas, en weet zijn gezag en het recht te handhaven op sportieve wijze. Gezonde sensatie. LANDBOUW-BIOSCOOP, Het teeken des Kruises. In den regel gaat de bioscoop-bezoe ker-van-ondervinding een weinig wan trouwend naar die films, waarover te voren zooveel goeds geschreven en ge sproken is, als ditmaal weer met „Het teeken des kruises" het geval was. En inderdaad vallen zulke, met heel veel reclame aangekondigde films, dan ook wel eens tegen en eigenlijk niet, omdat er teveel van gezegd werd, maar omdat men er nog meer van verwachtte, en, door de groote publiciteit, hetgeen men te zien kreeg, geen verrasing meer kon zijn. Dadelijk zij daarom opgemerkt, dat „Het teeken des kruises" niet tot de film werken behoort, die tegen kunnen val len, omdat woord en schrift en foto on mogelijk zulk een indruk kunnen maken, als ditmaal de werkelijkheid doet. Want inderdaad schijnt deze film ons „werke lijkheid" te brengen; de werkelijkheid van één der meest romantische en tevens wreedste tijdperken der geschiedenis. We zien de geestelijke en lichamelijke uitspattingen, die het machtige Romein- sche rijk tot den ondergang brachten; A Ned. Scheepv. U. 48%48 A H.V. Amsterdam 178%179-80% A Java Cult. Mij, 122%124 A N.I. Suiker U, 78%79% A Poerworedjo S.O. 4% A Deli Batavia 133%131-30 C Deli Mij. 1000 114112%-10 A Sennembah 127%123-25 C Chicago Milw. 1%1% A Amst. Rubb, C, 5252%-52 A Deli-Bat. Rubb. 19%—19% A Hessa Rubber 21%22 A Serbadjadi S.R. 14 Prolongatie 11. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York WISSELKOERSEN. 31 Mrt. 1 April. 8.50% 8.48% 59.13 59.01 9.75 9.73% 34.62 34.58 47.90 47.86 38.10 37.90 2.48% 2.47% De zaak Ds. E, Reeser. Het classicaal bestuur van Zutphen heeft naar aanleiding van het arrest van het gerechtshof te Amsterdam, waarbij ds. E. Reeser, pred. der Nederlandsch Hervormde Gemeente te Winterswijk in hooger beroep is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf, dezen provi sioneel geschorst en deze zaak in han den van het Provinciaal Kerkbestuur van Gelderland gesteld. Het afscheid van ds. O. D, Bleeker, van de Evang. Luth. Gem. te Edam, die benoemd is tot predikant bij de Protest. Kerken in Ned. Indie en dat aanvanke lijk zou plaats hebben Zondag 2 April, is uitgesteld tot Zondag 16 April (Eer sten Paaschdag). HET NIEUWE GARNIZOEN. Hedenmorgen met den trein, die te 10.55 van de richting Roosendaal hier aankomt, is het nieuwe garnizoen, be staande uit de school voor dienstplichti ge onderofficieren-administrateur alhier aangekomen. Op het perron van het station was ter verwelkoming aanwezig het comité tot het behoud van garnizoen in Zeeland, bij hetwelk zich o.a. hadden gevoegd de commandant van de <iustartillerie te Vlissingen en een vertegenwoordiger van den onder-commandant der marine al daar. Op het perron was verder opgesteld het Middelburgsch Muziekkorps, dat de aankomende militairen met het Zeeuw- sche volkslied verwelkomende. daarnaast het leven en lijden van het opkomende christendom, en telkens toch ook uitingen van de normaal-mensche- lijke gevoelens, zooals die voor duizen den jaren waren en na duizenden jaren ook nog zullen zijn. Deze film bevat zooveel materiaal, dat ze nader bezichti ging, nadere overdenking en nadere be spreking verlangt, dat velen haar zeker dadelijk nogmaals zullen willen zien, en het ook vrijwel onmogelijk is, er in een beknopte recensie een juist beeld van te geven. En bij den geweldigen indruk, die deze grootsche film nalaat, denkt men onwillekeurig ook te gelijkertijd met ontzag en oprechte bewondering aan den schepper van dit machtige werk, den regisseur Cecil B. de Mille. CINEMA „SLOT OSTENDE'. Grootmoeders jongen. Het is bijna regel geworden, de beste stille films van vorige jaren, opnieuw aan de markt te brengen als geluidsfilm. Ook „Grootmoeders jongen" onderging dit lot en wel zelden, zoo ooit, zagen we een film voor de tweede maal met zoo veel belangstelling en genoegen. Eer lijkheidshalve zij echter opgemerkt, dat dit niet was, omdat „Grootmoeders jon gen" nu gesynchroniseerd is al heeft de film daar wel bij gewonnen maar omdat deze film indertijd één der beste kluchten van het witte doek was en dat nóg is En daarmede is tevens ge zegd, dat deze film, waarmee Harold Lloyd een wereldnaam kreeg, o.i. ook nog steeds de beste Harold Lloyd-film is. Het gaat in deze film niet om allerlei halsbrekende en huiveringwekkende toeren, die door hun onmogelijkheid en onverwacht-gunstig»n afloop de lachlust wekken, maar meer om de inderdaad geestige situaties waarin een- verlegen, en slappe, en verliefde jongeman komt, lot het amulet van zijn grootmoeder, (een oude parapluieknop), een volledige ommekeer bij hem bewerkt. Bij het ko mische komt dan nog het fijne spel tusschen de grootmoeder en haar jongen, waardoor het geheel op het hooge peil kwam, hiervoor door ons reeds geken schetst. De Blonde Nachtegaal. Het tweede hoofdnummer speelt in het altijd-romantische variété-leven met natuurlijk als ondergrond een pak kende liefdesgeschiedenis. Een aantrek kelijk, door Else Elster, Arthur Helle, e.a., uitstekend gespeelde film. De altijd belangwekkende journaals vullen het programma aan. KonlnkL - Amerika Suiker Markt - Industrie - Aku Philips - Unilever - Obi,markt-— - Tabak - Rubber Schepen Mijnen (Wettig gedeponeerd.) werkt zacht en weldadig; Uw huid ont waakt tot nieuwe schoonheid onder haar aanraking. In prijzen van 20-30-45 en 75 cent. (Ingez, Med.j) Hierna stelde de S.D.O.A. zich op en voorafgegaan door enkele tamboers en militairen in burger en 't Middelburgsch Muziekkorps trok de stoet door de Sta tionstraat, langs de Kaden, den Bateau- port, Rotterdamsche kade, Dam, Korte- en Langedelft, Markt rond voorbij het Stadhuis, Burg, Balans, Abdij, waar rond werd gemarcheerd en tevens ge defileerd voor den Commissaris der Ko ningin. Verder langs Balans, Wagenaar- straat, Hofplein en Korte Noordstraat naar de kazerne, die is ingericht voor de nieuwe militairen. In de Abdij werd evenals bij het ver trek van het station het „Wilhelmus" gespeeld. Te 12 uur had op het stadhuis de ont vangst plaats van de officieren, en on derofficieren met het comité in de bur gemeesterskamer, waar de waarnemen de burgemeester, de heer J. Onderdijk, in tegenwoordigheid van den wethouder, den heer Boasson, enkele raadsleden en den secretaris, woorden van welkom sprak en er op wees, dat waar de raad verzocht heeft hier garnizoen te doen blijven aanwezig zijn, het hem verheugt,, dat aan dit verzoek is voldaan. Daar door hebben de nu hier geplaatste zich naar wat meer exentrisch gelegen gar nizoen moeten begeven, maar spr. hoopt, dat het de heeren hier goed zal bevallen. (Op een en ander komen we Maandag terug.) Op de diamantbeurs te Antwer pen zijn Joodsche juweliers, die in Duitschland diamanten hadden laten slijpen, door hun collega's mishandeld. Van heden af treedt een regeling in werking, die de strekking heeft om in April, Mei en Juni de kaasproductie in fabrieken te beperken, tot circa dertig procent. Hedenmorgen om tien uur is in het geheele Duitsche Rijk de door de Na tionaal Socialisten georganiseerde z.g. afweercampagne tegen de Joodsche gruwelpropaganda in het buitenland, be gonnen. Incidenten hebben zich niet voorge daan. Bij beschikking van den Minister van Defensie is de luitenant ter zee le kl, P. J. Feteris, den 27 April 1933 ge plaatst bij het Departement van Defen sie. Thans nu reorganisatie ingaat, wor den bij de infanterie o a. op non-activi teit gesteld de kapiteins W. K. van Has selt en J. F. W. Hendriksz van het 14e regiment: de le luitenants B. W. Beren schot van het 3e regiment en H. M. G. J. Lentz van het 14e regiment; de 2e lui tenants J. van Nieuwenhuyzen en G. Op penhuizen van het 3e regiment DOODELIJK VOETBALONGELUK. De Gelria-speler A, G. uit Velp, die Zondag 19 Maart een blessuur opliep tij dens den wedstrijd Gelria IIThole II is Donderdagavond in het ziekenhuis te Velp overleden. Tijdens een wonsteling om den bal had G. een trap gekregen, tengevolge waarvan een nier scheurde. BROERS IN GEVECHT. Een oude veete tusschen twee broers respect. 37 en 34 jaar oud, heeft Vrijdagmiddag in de ouderlijke woning aan de Laurier straat te Amsterdam geleid tot een zeer ernstige vechtpartij, waarbij de oudste een groot dolkmes greep en daarmede den ander een diepe steek in de borst toebracht. De dader is overge bracht naar het politiebureau. De levens gevaarlijke gewonde is naar bef zieken huis vervoerd.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2