No. 360 LANDBOUW. Voor kleine tuinen. BUITENLAND. Briefgeschrief fusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. AFLOOP VERK00PINGEN. m v ei te De crisiszuivelcentrale maakt be kend dat voor de week van 2 t/m 8 Ap:il de prijs van het cnsisbotermerk op 1 per kg, en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 90 cent per kg is vastgesteld. Steun aan den Bietenteelt. Door de commissie inzake steun aan de suike. bieten teelt is een toelichting verstrekt op de regeling 1933, waar van wij ontleenen. De door den minister in uitzicht gestel de gegarandeerde bietenprijs bedraagt 11 per 1000 kg. bieten, met 'n suiker gehalte van 17 pet., geleverd aan groot- scheepsvaarwater, of daarmee gelijk- staanden op de gebruikelijke condities van het bietenkoopcontract. Hieruit vloeit o.a. voort, dat wanneer levering plaats vindt op plaatsen waar niet ge leverd kan worden aan grootscheeps- vaarwater, zooals meestal b.v. aan tram laadplaatsen, de prijs met de daa voor gebruikelijke korting wordt verminderd. Voor garantie komen slechts in aan merking bieten, die op Nederlandschen bodem wo den geteeld in 1933 en die $n de a.s. campagne geleverd zullen wor den aan Nederlandsche suikerfabrieken. De berekening wat iedere verbouwer mag telen, zal plaats hebben door het gemiddelde te nemen van de volgende d ie hoeveelheden: 80 pet. van zijn teelt in 1929, 80 pet. van zijn teelt in 1930 en 100 pet. van zijn teelt in 1932. Men igaat dus uit van dewerkelijke eigen teelt in die drie jaren van den teler, zoodat bijgekochte bieten niet mee tellen voor de berekening. De toekenning van garantie heeft dus alleen plaats op bovenstaande basis. Buiten beschouwing blijft de garantie, die het vorig jaar we-d verstrekt, zoo dat de verbouwers niet moeten denken dat zij evenveel garantie als vorig jaar zullen ontvangen. Dit spreekt wel van zelf, ook al doordat het basis jaar 1928 is afgevoe-d en 1932 is bijgekomen. Wij maken hierop opmerkzaam, omdat er nog vele personen zijn, die meenen de zelfde hoeveelheid te mogen verbouwen als het vorig jaar. Degenen, welke niet nauwkeurig we ten welke hoeveelheden zij hebben ge teeld in de betrokken jaren, dienen hie* omtrent navraag te doen bij de fa briek of bij de personen, aan wie ver kocht werd. Hierbij zij nog opgemerkt, dat de'ad ministrateurs der weegbruggen mogelijk ook inlichtingen kunnen geven. De ver antwoordelijkheid voor de juistheid de zer inlichtingen blijft natuurlijk voor de genen, die ze geven. Tenslotte is ook de Commissie te Bergen op Zoom steeds bereid de noodige inlichtingen te ver strekken. Aanvraagformulieren worden in tegen stelling met het vorig jaar niet aan de verbouwers toegezonden vóór den uit zaai, zoodat iedere verbouwer zelf moet uitrekenen, hoeveel garantiebieten hij mag telen. Het recht op garantie zal later uit sluitend worden verstrekt aan de t fi lers der bieten, zoodat in tegenstel ling met het vorig jaar de bietenkoo- pers en landlooze aandeelhouders van Coöperatieve fabrieken geen garantie zullen ontvangen uit hoofde van gele verde bieten, die zij zelf niet hebben geteeld. Bovenstaande regeling geldt alleen voorzoover de tegenwoordige gebruiker van den grond ook denzelfden grond in gebruik had in de jaren 1929, 1930 en 1932. Heeft hij thans nog slechts een ge deelte van dien grond in gebruik, dan zal hij ook slechts recht ontvangen op het evenredig gedeelte van de ga-antie in verhouding tot den grond die hij thans nog onder zich heeft. Heeft daarentegen een tegenwoordige teler gronden in gebruik welke hij in ge noemde jaren niet bebouwde en is hij dus zoogenaamd rechtsopvolger, dan krijgt hij recht op de garantie van zijn voorganger, evenredig aan het gedeelte bouwland, dat hij thans van dezen in ge bruik heeft. Overdracht van recht op ga-antie zal ook dit jaar weer mogelijk zijn. Degenen, welke thans reeds garantie overnemen van andere verbouwe-s zullen goed doen, dit schrEtelijk vast te leggen ten einde het bewijs daarvan later wanneer de nadere regelingen daaromtrent zijn get-offen te kunnen over leggen. Meerdere garantie verbouwers, die meer bieten uitzaaien, dan hun garan- tiehoeveelheid zal bedragen, doen dit op eigen verantwoordelijkheid Op dit oogenblik is de Commissie niet in staat om mee-dere garantie toe te zeggen. Op aanvragen daartoe, kan dus geen gun stig antwoord worden verstrekt. Nu het voorjaar nadert. Om ons heen zien we de natuur ont waken, en wie in het bezit is van een stukje grond krijgt nu gewoonlijk lust in tuinieren. Men ziet bij andere reeds bloemen bloeien en wil zelf ook bloe men planten. Wat van bol- en knolge wassen nu bloeit of in knop staat kan nu niet geplant worden, maar er zijn an dere soorten welke we nu juist moeten planten. Het is nu tijd voor het planten van Gladiolusknollen, deze zul len dan in den zomer tot in den herfst onzen tuin sieren en ons mooi en duur zaam materiaal leveren voor het vullen van glazen. Voor bloemperken zijn ze minder geschikt, daarvoor zijn ze wat stijf, maar in losse groefjes voor en tusschen heesters en coniferen zijn ze bijzonder mooi, vooral wanneer we de schitterende kleuren in de juiste com binatie met andere tinten weten te ge bruiken. Met dit laatste moeten we bij al ons planten in den siertuin rekening houden. We planten nu ook de knol letjes van Anemone coronaria.. Dit laag blijvende gewasje is met haar groote bloemen en levendige kleuren mooi te gebruiken voor groepsgewijze aanplant in ;sma,le boordbedden, rotspartijtjes en op kleine perkjes. We planten op 'n afstand van 810 c.M. en 5 c.M. diep. Ook A. de Caen heeft dezelfde goede eigenschappen. Een minder bekend ge- wasje is Tigrida Pavonia. We planten de bolletjes nu op een zonnig plekje op een afstand van 8 tot 10 c.M. De groote, eigenaardig gevormde en fraai gekleur de bloemen verschijnen van af Juli tot einde September. Verschillende soor ten Lelie's kunnen nu ook worden ge plant. Plaats deze vooral zoodanig dat ze met den voet in de schaduw staan, b.v. tusschen lage heesters, en plant de bollen 10 cm diep. We planten nu ook violen en plaatsen b.v. de blauwe soor ten voor een bloeiende Forsythia of voor en een mooi kleureffect te krijgen. Tal van tusschen Narcissen of gele tulpen, om Primulasoorten worden nu uitge- plant. Ze bloeien reeds maar laten zich met een kluitje zeer goed verzetten. Mooi zijn o.a. Primula veris elatior, P. v. acaulis, P. rosea grandiflora, P. hy- brida Wanda, e.a. In pot gekweekte muurbloemen, Cheiranthus Cheiri en de Poeldurp, Maerte 1933. Vriend Jewannes! Zoo, zoo, bin jie lid van de leeszaele Ier m'n zoo ies nie, da's van eiges; mae oe of jie zoo onstrant durf te wezen, om dae zoo mae te gae zitten en 'n brief te schrieven, daer 'k geen verstand van. En ku je boeken mee naer uus krie- ge? Dan mo je noe zélf is wat leze over de Prins van Oranje. Ik d'r voe weke of wat een egad van den dokter, 'k Leze d'r graag over. Over de Prins. Ze zulle d'r noe overaol zoo wat over feeste, mae ik voe mien g'loove, dat de goeie man areg kieke zou as 'n is vrom kus komme. „Eendracht maek Macht", zei 'n ommers? As 'n aol de smerige verdeeld-eid zag van noe, dan draaide 'n z'n eigen óm en ie gieng regelrecht naer uus en ie zou zegge: kWorre van julder kwaelek." En as 'n dan oorden, dat 'r geriffeermeerde wazze, die mie 'n schaemteloos gezicht durfden zegge: „me doe zoo ard azze me kunne mee mie de roomsche want me stoele op eene worte 1", dan zou 'n ontroere tot in 't diepste van z'n arte en dan. dan zou 'n zegge: „Noeme julder je 'n eigen geriffer- meerd?! Kiek je nie varder as dat je neuze lank is? Mae ik begriepe 't: 't is julder om de macht te doen; om den baes te spelen over andere, die nie van je soort bin. En daèrom stoel je saemen op die wortel. Mae ik waerschoe je! Uüt die wortel zulle schoten opschiete, vee en groot en onder die schoten zulle die van julder verstikt worre en ze zulle óf sturve en dae za éénen grooten boom overb'.uve en die za' z'n takken wied, wied uutspree. Mae julder binne blind en je zienge mie je luppen van „de tiran nie die je 'n arte deurwondt" en mie aol je gezieng perbeer je je geweten te smoren en are menschen mee te slee pen. Ja, je zweep z' óp, mae je besef nie, waffoe tirannie of t'r komme zal mie je dwaes gedrief. Tirannie, die mèèr za doe as je 'n arte verwonde alleenig! 't Za tirannie weze, die je 'm arte toe- n i e p t, Je feest over mien en ik.ik rouwe over julder! E'k dae voe elee, evochte? As ik ök op die wortel estoeld a, dan was t'r geen moordenaer uut estierd, die op m'n leven loerden; die m'n leven nam omda'k nie stoele wóu op die wortel. Die m'n leven nam om de waereld te verlossen van „die pest" zoo as sommegte m'n noemden. „En noe wille julder den 24n April nie zoo mae ongemerkt verbie laete gae.? Mien goed! Mae weet je wat of je ök kust doe? Béter kust doe? Op den tienden Juli van 't jaer vuuf- tien onderd vier en tachentig viel 'k dood neer op dien trap in Delft. Dienkt 'r is over, waeröm da 'k valle móst, Dienkt 'r over, oe dat m'n moordenaer deur sommegte gepreze wier; oe dat 'n voe z'n moord van te voren al vergèvege kreeg. Dienkt 'r ök over, wat owe m'n leste woorden wasse: oe da'k bie God kompassie vroeg voe m'n eigen, mae ök.... voe m'n volk! Ontaerd, verschoord deur twist en tweedracht en deur z'n an voerders. stoelende op die èène wortel!! 'k Riep de kompassie van God in enje bin 'n volk eworre om d'r mie te doen te kriegen hier na aan verwantte Ch Allicni staan nu in knop en kunnen ook worden uit- geplant. Vooral de laatste is geschikt voor het beplanten van bloemvakken. De planten bloeien zeer rijk en langdu rig, de bloemkleur is mooi oranje. Notaris Jonkers heeft te Ierseke voor de Erven Straub van KI o e t i n g e verkocht: perc. I woonhuis en erf 1 a. 39 ca. Damstraat. Kooper H. Straub Kloetinge voor 1620. Perc. II en III: woonhuis en erf Dam straat resp. 2 a. 20 ca. en 2 a. 70 ca. Kooper J. Straub 1660. Perc. IV en V: Huis en erf Mossel straat resp. 56 ca. en 39 ca. Kooper A. Hollestelle 1610. Perc. VI en VII: Huis Langeviele resp. 39 ca. en 38 ca. combinatie niet ver hoogd. Perc. III: Huis en erf Langeviele 34 ca. Kooper Jan Straub Kloetinge 360. DE RAMP MET DE CITY OF LIVERPOOL. Omtrent de ontzettende ramp van het vliegtuig de City of Liverpool bij Dix- muiden melden de Engelschc bladen nog: De bestuurder van het vliegtuig, Li onel Louis Leleu uit Puriev, was siid: 1926 in dienst bij Imperial Airways Vroeger had hij dienst gedaan op het traject CairoBasra. Hij was 36 jaar. In 1915 was hij bij het Royal Flying Corps gekomen als waarnemer. In Egyp te leerde hij in 1917 vliegen. Na den oor log kwam hij in de reserve. Voor hij bij Imperial Airways in dienst trad, maakte hij pleziervluchten voor de Berkshire Aviation Tours. De dood der passagiers veroorzaakte vele treffende complicaties. De 58-jarige heer Rowsall was te Brussel ingestapt voor zijn eerste lucht reis. De 16-jarige juffrouw Voss uit Keulen was op weg naar de Ivy House School te Wimbledon. De directrice, die het meisje nog niet kende, stond op Croy don te wachten. Dit is het ergste ongeluk Imperial Air ways overkomen sinds de oprichting in 1924. Een maand geleden had zij juist 10.000.000 mijl gevlogen. Het laatste ongeluk dateerde van 30 Oct. 1930 bij Boulogne in den mist. Toen kwamen 4 personen om en werden 2 ge wond. De overige ongevallen waren volgens de Times: October 1929: vliegboot in de Golf van Genua, 7 dooden; September 1929 lijntoestel bij Jask, 3 dooden; Juni 1929 lijntoestel in het Engelsche Kanaal, 7 dooden; December 1924: lijntoestel bij Croydon, 8 dooden. De „City of Liverpoöl" was een twee dekker uit de Argosy-klasse, die vroe ger op den weg naar Afrika gevlogen had. Van de zeven toestellen van dit ty pe zijn twee vervangen door nieuwere. In totaal hadden ze 2.000.000 mijl gevlo gen zonder ongeval. De Argosies zijn gebouwd door Arm strong Whitworth Aircraft. Zij hebben 3 Armstrong Siddeley Jaguarmotoren, elk van ongeveer 420 pk. Topsnelheid: 177 km., kruissnelheid 153 km. per uur. De toestellen bieden plaats aan 20 passagiers. Ou tuus je feesten en dienk over mien, die je de Vaoder van 't Vaoderland noemt. Mae weet dit goed: J eVaoder ei verdriet!" En noe over wat anders. Lees jie nooit in 't sondagsbladje van de Mid delburger over die lui, die zoo noe en dan gae kuiere sondags? Nae 't Landje- van-Over bin z'al is ewist en nae 't Land van Surreksee en deur Walchere nae Rammetjes en noe pas nae 'n deel van Zuud Beveland. Ze zeie, da ze op som megte durpen d'errebergen sondags toè vonde.As je soms tegen komt, mo je zeg ge, dat Jan de Smid z'an raait as ze dit éne komme, om zoo'n flessche mie 'n nik kel stopsel mee te briengen vol mie wer- me koffie en 'n stuutzak vol mie brood; en ard'eiers. Want dae bin ier op Zuud Beveland ök van die gemeenteraedsleen, die zoo'n vreede zurge voe 't eil van de menschen d'r zaoligheid, da' ze son dags d'erreberge pöt toe ouwe. Zie je, da's noe zurgen voe de menschen d'r ziele! n 't jonge volk, dat tóch wel is wat gebruke wil, a bin 't geen zupers, die gae nae 'n are plekke,dae ze nie zoo bezurgd voe 'n aar bin. Neemae, zoo oorden 'k nog is van zoo'n dubbelgebak- ke gemeenteraedslid en die a 't ök over de sondagsslutege en riddeneere dat 'n dee over „Gös wil" en zoo! Vreed! Mae in den oorlog a dien braven broeder 'n eele schep smokkel-rommel ersten in 'n uusje in de Poel en daer eit 'n z'n ferweelen broek an eschoord! Geen bitje. Toen docht 'n nie over „Gos wil". Mae zie je: dat gieng stille tjes en dan kniepe zukke lui wel is 'n ooge toe; wè twee Voe mien part slute z'aol d'erreber gen: ik d'r geen b'oefte an. Mae dae binne menschen, die nie anders van de mooie netuur en van aol d'eerlik-eid 'J' ,i 5{.' J; w e. Officieel constateert de Maatschappij J >rzaak nog niet is vastgeste' 1. De secretaris van de Junior Aero ul te Londen deelde mede: Bij de schoonmaak van het ciuu- huis voor het bezoek van Sir Mal colm Campbeii bleek een van de vele schilderijen gebroken te zijn: een tee- kening van de „City of Liverpool" en niemand weet hoe. GOEBBELS OVER DE FILM. De Duitsche rijksminister voor volks voorlichting en propaganda, dr. Goeb- bels heeft voor de „Vakorganisatie van het Filmscheppende Duitschland" een redevoering gehouden over de moderne taak van de Duitsche film. Volgens het verslag van de Vossische Zeitung begon Goebbels met te constateeren, dat de film in een ernstige crisis vervallen was, niet van materieelen, maar van geestelij ken oorsprong. Een ingrijpende hervor ming is noodig. Ter verduidelijking van de richtlijnen, waarlangs in het vervolg de productie zich moet ontwikkelen, noemde Goebbels vijf films waarin de productiemogelijkheden positief en ne gatief het duidelijkst naar voren komen. In de eerste plaats de „Potemkin". Deze film is ondanks de uitgesproken tendens een voorbeeld hoe een politieke wereld opvatting met alle middelen van de mo dernste techniek uitgedrukt kan wor den. Weliswaar was het juist deze opvat ting, die het nationale Duitschland aan leiding heeft gegeven stelling te nemen tegen deze fi'm. Vervolgens de „Anna Karenina" van Greta Garbo, die het be wijs heeft geleverd, dat de film geen surrogaat is, maar in hooge mate arti stieke waarden bezit. De „Nibelungen" hebben getoond, dat ook een zoo oud thema zeer actueel kan zijn, terwijl de z.g.n. patriottische film van de laatste jaren allesbehalve modern is geweest. Hier is meestal een opvatting zoo primi tief tot uiting gebracht, dat men zou kunnen gelooven, dat de tijd nog met pa radepas en trompetgeschal voortging. Ten slotte noemde Goebbels nog den „Rebel", het voorbeeld van een nationa listische film, die ook den politieken te genstander moest overtuigen. Men heeft hier het bewijs, dat de film des te groo- tere mogelijkheid van effect sorteert, des te scherper volkscontouren zijn uit gewerkt. Tot dusverre is de film echter de geboden groote mogelijkheden voor bijgegaan. In een tijd, waarin zich een weergaloos revolutionnair drama af speelt, ontbreekt het niet aan stof, ge lijk zoo dikwijls wordt geklaagd, maar aan den grooten moed; de stof aan te pakken. Hier ligt de eigenlijke reden van de filmcrisis. In plaats van zich te wen den tot de groote taak van het vormen van den tijd, heeft men zich met amu sement tevreden gesteld. Thans, in de nieuwe nationale omge ving, moet de film, in plaats van achter den tijd aan te loopen, vaandeldrager der idee worden. Daarvoor moeten wel iswaar nieuwe krachten worden gewon nen. Wie 14 jaar lang de vlag van het systeem heeft gevolgd, heeft niet de mo- reele kwalificaties thans een nieuwe vlag te hijschen. Wie in het vervolg wil scheppen in de film, zal dat moeten doen in het volle bewustzijn, dat niets levends kan ontstaan zonder een gerich- ten wil, zonder duidelijke tendens. Wij zijn eerlijk genoeg aldus Goebbels openlijk uit te spreken, wat het systeem voor ons verhulde. Maar ons doel is niet partijpolitiek begrensd. Het betreft het geheele volk. In dien zin ziet de regee ring haar taak niet alleen in de censuur, van de Scheppege kunne geniete as sjuust sondags. Kuiere, fietse, mie djr aoto. En azze ze dan zélf dost e, of d'r beziene die is op, of 't gae aneens erg regene, dan stae ze dae we. Zoo wazze d'r ersten is lui, die kwam- me van varre mie 'n auto om n dome- nie te beluusteren. Op Zondag neture- lik. Mae ze kuste nie den eelen dag in de kerke gae zitte enin d'erreberge kuste ze nie. Dae stienge ze wè En as noe d'r beziene is öp ewist was! Dan a ze d'r karretje zelf motte douwe zeker, nae 'n durp dae ze nie zoo^ braaf kristelik waere! Och, och, je zou dr mee te doen kriege en zegge: „W e e s o p- r e c h t". Zouwe ze dat vesje nog wel is zienge van: „We leven vrij, we leven blij Op Neerlands dierb're grond?" Weet je 't nog,oe da m'n saemen is op 't Perdamsche padje kuierden, toe me dat zonge en: „Hier du dt de grond geen dwingelandij, Waar vrijheid eeuwen stond!" En oe dat toen dien ouwen boer, die bie z'n ekken stieng aneens riep: „Zoo is 't en 't was te wenschen da 't zoo bleef!" Wat zou 'n noe zegge? Dwiengerie.! 't Is aol net as bie de verkeersregels Rechts o u w e en as je d'r een ver bie wil laet 'n je lienks ligge. Prins Wullem van Oranje, wat zou je je 'n eigen ergere over je: erme schae- pen!" Schaepen maeke ze van je volksje. Aol in amparte kooien; mie aol verschil lende zoogenaemde erders. En die er- ders? 'n Eelenboel loope zelf 't ardste om d'r eigen buuksje goed te doen an den grooten etensbak van 't Land. A.s je noe dat sondagsbladje leest van 'De redacteur-vertegenwoordiger van de Middelburgsche en Goesche Courant de heer H. van Ben them te Goes, is telefonisch aangesloten onder Buiten de kantooruren (telefoon no. 17) is dus no. 360 op te bellen. (Ingez. Med maar nog meer in de bevordering van de film. De kunst is vrij en moet vrij blijven, inderdaad met dit eene voorbe houd, dat zij zich gebonden voelt aan bepaalde politieke, zedelijke nationale normen, zonder welke een „voelkisch" samenleven onmogelijk is. Er bestaat een wijde speelruimte van het punt, af, waar de censuur begint, tot aan de film, die de regeering naar voren zal brengen als voorbeeld voor een geheele jaarpro ductie. Genoeg bewegingsvrijheid om 't geheele artistieke scheppen aan een nieuwen ethos te helpen. ONTVANGEN BOEKEN. „De roep der stad", een leekeaspel door Henriëtte Roland HolstVan der Schalk. (W. L. J. Brusse's Uitgevers- Mij., Rotterda m). „Vrede als daad". Beginselen, ge schiedenis en strijdmethoden van de di- rekte aktie tegen oorlog, door B. de Ligt. Tweede deel, verschenen bij Van Loghum Slaterus' Uitgevers-Mij. Arn hem. „Symbolische Willem de Zwijger Herdenking". In negen tafereelen met met koren en toelichting, door J. Buma. Uitgegeven door J. Buma te Koeken- gen (U.) Van den uitgever J. M. Meulenhoff te Amsterdam ontvingen wij eenige deeltjes in de serie „Sammlung Deut- scher Schriftsteller" nl.: „Emil und die Detektive", Ein Roman für junge Leute von Erik Kastner, herausgegeben von J. H. Schouten II ustriert vnn^Walter Trier. „Anekdoten" von Wilhelm Schafer. Mit Anmerkungen versehen und heraus gegeben von dr. G. Ras. Herdruk van „Peter Schlemihls wundersame Geschichte" von Chamisso, Nebst einigen Gedichten, herausgegeben von J. J. Lecker. Van de N.V. Hollandia-Drukkerij te B a a r n ontvingen wij: „De Boodschap van een bloem" of „De Goddellijke inwoning in de natuur", door Henry Thomas Hamblin, (schrijver van de zgn. Krachtserie etc.) Geaut. vert. uit het Engelsch van H. S. Handleiding voor hengelaars be treffende de nieuwe visscherijwet en daarbij behoorende reglementen, door mr. J. J. H. J. van Reenen. „De crisis ontmaskerd", door Re alist. „De kleine Gids betreffende de Nederlandsche Sociale Verzekering". Op eenvoudige wijze wordt hierin de Sociale verzekeringswetten behandeld. Deze brochure wordt uitgegeven door de Ver. van Raden van Arbeid. Bij de N.V. Em. Querido's Uitge vers-Mij. te Amsterdam verscheen de tweede goedkoope druk van: „De Druivenplukkers", roman door A. den Doolaard. „De geldschieterswet en de in terest-tabellen" met bijlagen (formulie ren), door J. Koops, rechtskundige. (Uitgave van de firma Gebr. Schollaardt te Rotterdam.) de leste keer, dan ku je zie, oe dat die kuierkaerels op Eintjeszand spiegelei- ers atte, Noe dienk 'k 'r aneens over, oe dat 'r in m'n jongen tied 'n erreberge was en dae kwam op 'n keer 'n meneer en die vroeg, of dat 'n 'n paer boteram- men kus bekomme mie 'n spiegelei. Dat vroeg 'n an dat wuuf uut die erreberge zie je. En dat was zoo'n seute. Ze keek vremd op en ze knikten, mae ze zei niks. Ze gieng nae d'r veint, die in 't öf was en ze zei: „Da's ök wat. Noe is t'r 'n meneer en die vraegt om 'n spiegel ei m'n eden!" „Ik komme zoo", zei um. Die meneer zat in d'erreberge te wachten en jaes oor, dae komt onze maat nae z'n toe en ie zeit, zoo deftig as 'n kust: „Meneer, spiegeleieren ebben i&e toó- numenteel nie voorraedeg; mae wèl vossche kip-eieren!" Die was t'r ok in tuus! Oe is 't op de waereld meugelikl Net, noe da'k over eiers praote, daer ei je Jaonetje en ze zeit: „Kiek is, awee twee wind-eiers!" Dat kom zeker ök a deur d'anstaen- de verkiezege! Wind-eiers!! Dag m'n jongsje. De groetenisse ar, Jikkemiene van Jaonetje en van je vriend Jewannes. Weet jie nie, wat of Burgemeesters en Kaemerleen mie zoo'n degen doe? As ze'n nie an dus as ze nie op t'r sondags bin, dan doe ze'n tuus uut de schee en dan zette z'n mie de punt nae boven in 'n donker oeksje en dan riege ze d'r de pampiertjes an, dae d'r goeie voornemens op stae. Net as de resepten vroeger in den apteek bie Nonébel op den toog Dag oor!

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 10