FINANCIEELE BERICHTEN. KERKNIEUWS. HANDEL EN NIJVERHEID. VERKEERSWEZEN P. T. T. KOOPT NEDERLANDSCH PRODUCT GEMENGD NIEUWS. COUPON Adret ^■■-•^7v;.ref#?g> kinderen, was in financieele moeilijkhe den gekomen en had 100 van het cri siscomité willen leenen om een zaakje te beginnen. Maar die kreeg hij zoo ge makkelijk n:et. Het crisi«com'té verwees hem naar Maatschappelijk Hulpbetoon en deze instelling verwees hem naar de politie. Zoo scharrelde de man, van wiens kinderen er enkele ziek waren geworden, wat heen en weer. Tenslotte ging hij bij baron van Geen 'n ruit in gooien met het gevolg, dat hij weer bij de politie terecht kwam, enz. De po'itierechter wees vonnis over eenkomstig het O.M. De coöperatieve boerenleenbank fe R i 11 h e m hiled Maandagavond haar jaarvergadering. In zijn openings woord wees de voorzitter er op, dat de crisis zich natuurlijk ook deed bevoelen bij de boerenleenbank. Toch kan, mede uit het financieel verslag, ge constateerd worden, dat de bank nog solide is. De rekening en de balans werden zonder op- of aanmerkingen door de vergadering goedgekeurd. De over '32 gemaakte winst, groot ƒ262.14 werd bij het reservefonds gevoegd, waardoor dit gestegen is tot 2901. De bank telt thans 89 leden. Het sa laris van den kassier werd onveranderd gelaten. De rente van spaargeld en te goed in loopende rekening werd be paald op 3.25 pet., voorschotten en schuld in loopende rekening op 4.5 pet. Het aftredende bestuurs'id de heer P. J. de Pagter en het aftredende lid van den raad van toezicht de heer W. Boogaard, werden herkozen. Tot plaats vervangende bestuursleden werden ge kozen de heeren Joh, Cevaal en J. Va der. Heilig Bloed-processie. Vrijdag 14 April (Goeden Vrijdag) zal te Brugge een ommgang of bedevaart worden gehouden, ter gelegenheid van het Heilige Jaar. Voorts zal de Heilig Bloedprocessie haar jaarlijkschen rond gang doen op Maandag 8 Mei. In den stoet zullen bijbelsche groepen mede gaan. Zeeuwsche mossels. Men schrijft aan de N.R.C, uit Zee land: Hoewel het feitelijk nog mogelijk is, mossels te verzenden, is toch tegen April in den regel op te merken, dat het seizoen ten einde loopt, terwijl gedurende Mei en Juni de mossels gere geld in een toestand van vischveran- dering, zooals dat heet, verkeeren, die ze voor vervoer en voor de consumptie ongeschikt maakt, om dan in Juli weer te veranderen in gunstiger conditie om dat dan de nieuwe visch in de schelpen komt en men, als ten minste niet al te groote warmte beletsel brengt, weer drukker gaat verzenden, Nu men in het laatste gedeelte van het winterseizoen telkens weer klachten gehoord over prijsverlaging van mossels, vooral te Ant werpen, wat in verband zou staan met concurrentie, die sommige Zeeuwsche mosselplaatsen zouden aandoen, door rechtstreeksche verzending naar Frank rijk, in plaats van, zooals dit reeds lang geschiedde, via Antwerpen en sommigen zeggen, dat dus niet de concurrentie de oorzaak is, maar de tusschenhandel. Geen wonder, dat sommigen er op be dacht zijn, dien tusschenhandel uit te schakelen en met vrachtauto's naar Pa rijs, enz. gaan. Het is met het knippen van mosselen ook al zoo vreemd; dit knispen bestaat in het wegnemen van de tarra aan de mossels, die belang rijk is als ze zoo van de perceelen ge kord, per vaartuig of anders naar hun bestemmingsplaatsen gaan. Men wint dan op de vracht, die minder is en de belasting is ook minder voor invoer, om dat, blijkbaar zoowel de vuile mossels als de verschoonde mossels tegen een zelfde tarief gerekend worden bij in klaring. Men zal dus den algemeenen re gel van vervoerwijze moeten gaan vol gen, ofschoon het wel eenigeszins onver klaarbaar is, dat 't knippen in de eene mosselplaats een reuzensucces geeft, ook voor de toebedeeling van werk aan werkloozen, terwijl men in andere mos selplaatsen er grooten tegenstand mee ondervindt, In elk geval zal men moeten beproeven, de beste methoden voor ver voer en zuiveren uit te zoeken, in eigen belang. Aan de N.V. Philips* Gloeilampen fabrieken, Verkoopafdeeling Neder land en Koloniën. EINDHOVEN. Verzoeke mij Uw boekje over een doelmatige en economische verlich ting: „Licht in Uwe woning" gratis en franco te doen toekomen. N„am l4'n' Adrett {invallen wat verlangd wordt) Aan de N.V. Philips" Gloeilampen fabrieken, Verkoopafdeeling Neder land en Koloniën, EINDHOVEN. Verzoeke bij mtj als verbruiker van minstens twaalf lampen per jaar, een lichtmeting te doen verrichten. 14-11. Naam r (Ingez. Med.) Uitbreiding luchtverkeer naar en van Nederland. Op Zaterdag 1 April treedt een uit breiding van den voorjaarsdienst van 't luchtverkeer in werking. Daarmede wordt een uitbreiding van de luchtver- bindingen naar en van Nederland gege ven. In de eerste plaats valt de hervatting van den dienst van de K.L.M. op Ham burg, welke gedurende den winter was opgeheven, te vermelden. De vluchtduur is verkort, o.a. tenge volge van het feit, dat Bremen niet meer wordt aangeloopen. Na het vertrek om 11.45 uit Amsterdam bereiken de vlieg tuigen Hamburg om 14,45. In omgekeer de richting is het vertrekuur uit Ham burg, op 10.10 uur bepaald, het aan komstuur te Amsterdam op 12.15. Van Rotterdam bestaat bij vertrek op 11 uur een rechtstreeksche aansluiting op Hamburg. Voorts geeft de nieuwe dienst te Amsterdam aansluiting naar en van Londen en Parijs. Naast deze nieuwe verbinding blijft de Scandinavian Air Express, de snelle transito-verbin ding, welke Engeland, Frankrijk en Ne derland dagelijks met Scandinavië ver bindt bestaan. Voorts vangt de dienst op de lijn vein de Deutsche Luft Hansa naar het Roer gebied naar Midden- en Zuid-Duitsch- land en Zwitserland weder aan. Tenslotte dient nog de belangrijke verbinding AmsterdamRotterdam, Es- sen/Mühlheim, Halle/LeipzigPraag van de Tsjecho-Slowaaksche luchtverkeers- maatschappij vermeld te worden. Ook op deze lijn is de vluchtduur ingekrom pen. Intusschen is het herstellen van de rechtstreeksche luchtverbinding Rotter damEssen van niet minder belang. Het vertrek is uit Rotterdam op 10.45; de aankomst te Essen op 12.35 bepaald. In omgekeerde richting verlaat het vlieg tuig Essen te 14.35 en komt te 15.10 te Rotterdam aan. De op wachtgeldstelling van amb tenaren van het Staatsbedrijf der P.T.T. in vasten en in tijde ijken dienst, met uit zondering van kantoorknechts en bestel lers, zal worden gestaakt. Vóór 1 Mei ingekomen verzoeken om eervol ontslag zullen nog in overweging worden geno men. 200 Locomotiefpoetsers overcompleet? De directie der Ned. Spoorwegen heeft, naar het „Leidsche Dbl." bericht, reeds eenigen tijd te Maastricht proe ven laten nemen om het poetsen van locomoieven, dat tot dusver door loco motiefpoetsers plaats had te vervangen poetsspuitwagens. Dit apparaat bestaat uit een reservoir van ongeveer 140 liter inhoud, hetwelk voor hoogstens een vierde gedeelte met olie gevuld wordt. De overblijvende ruimte wordt daarna gevuld met samengeperste lucht tot 5 atmosfeer. Op depots waar men niet de beschikking heeft over een luchtcom- pressor, wordt het reservoir gevuld door aansluiting aan de treinleiding van een of andere locomotief1. Sinds korten tijd is deze nieuwe poets methode ingevoerd op alle depots van de tractiegroep Maastricht, welke on geveer 100 locomotieven omvat. Als ge volg daarvan zijn 25 poetsers overcom pleet gekomen. Daar op de gezamen lijke locomotiefdepots der Ned. Spoor wegen ongeveer 1000 locomotieven in bedrijf zijn, beteekent dit vermindering van exploitatiekosten van plm. 350.000 per jaar. Naar schatting komen hierdoor j,n het geheel 200 locomotiefpoetsers overcompleet, waarvoor tewerkstelling in andere functies gezocht moet worden. Slaap-, restauratie- en barwagens. Met ingang van 15 Mei a.s. zal in de nachttreinen van Amsterdam naar Maastricht een slaapwagen meerijden De exploitatie hiervan geschiedt door de Compagnie Internationale des Wa- gons-Lits.. Met ingang van denzelfden datum wordt het slaaprijtuig op den dienst GroningenAmsterdam inge trokken omdat de exploitatie ervan niet loonend is geweest met het oog op het feit dat enkele uren tevoren een snel trein om goed 10 uur het station Gro ningen verlaat. Het rijtuig in den nacht trein van Amsterdam naar Groningen blijft gehandhaafd in de nachten van Maandag tot Vrijdag.. Van 15 Mei af zullen verder barwa gens loopen, zooals die sinds kort in Frankrijk, België en Roemenië rijden, meldt „Spoor en Tramwegen". Dit zijn wagens, waarvan de helft bestaat uit een restaurant en de andere uit een bar waar men heel snel consumptie kan ge bruiken. Verder zullen van 15 Mei af reizigers 3e klasse ook toegang hebben tot de restauratierijtuigen, onder enkele be perkende bepalingen. De opbrengst der P.T.T. in Februari, De diensten der P.T.T. en T. hebben over de maand Februari 1933 opge bracht: Posterijen 2.803.895 187.582 min der dan vorig jaar en 100.305 minder dan begrooting); Telegrafie 322.883 30.966 minder dan vorig jaar en 13.937 minder dan de begrooting); Te lefonie 1.855.315 19.524 meer dan vorig jaar en 13.485 minder dan de bel grooting); Postcheque- en Girodienst 565.823 53.479 meer dan vorig jaar en 30.923 meer dan de begrooting). Voor de eerste maanden tezamen be droeg de opbrengst: Posterijen 5.685.369 462.635 min der dan vorig jaar en 331 631 minder dan de begrooting); Telegrafie 656.592 90.121 minder dan vorig jaar en 43.188 minder dan de begrooting); Telefonie 3.781.453 6.685 meer dan vorig jaar en 17.047 minder dan de begrooting); Postcheque- en Girodienst 991.179 40.403 minder dan vorig jaar en 51.379 meer dan de begrooting). CYLINDER MET CHLOORGAS LEK GERAAKT. Woensdagmiddag is in een opslagplaats van cylinders bij den Cruquiusweg-Zeeburgerpad te A m- sterdam een cylinder, gevuld met chloorgas, lek geraakt. Het gas ontsnap te, maar aangezien het zwaarder is dan de lucht, bleef het laag boven den grond hangen. De wind dreef het vrij gevaar lijke gas in de richting van den Cruquiu&r weg. Enkele menschen, die daar op straat liepen, werden er door bedwelmd. Twee bewusteloos geworden mannen werden naar het Binnengasthuis ver voerd. Hoewel hun toestand zich vrij ernstig liet aanzien, bestaat er geen le vensgevaar. Op het terrein, waar de cy linders lagen, werd een persoon, die daar aan het werk was, eveneens door het gas bedwelmd, maar dit bleek niet van ernstigen aard te zijn. Nog zeven andere personen op den Cruquiusweg geraak ten onder den invloed van het gas, maar na onderzocht te zijn, konden deze zich weer naar huis begeven. V ren: W. D. te Vrouwenpolder resp. 25 b. s. 5 d. h.; 2 x 10 b. s. 5 d. h. voor iedere boete; 1 x 25 en 1 x 20 b. s. 5 d. h.; 10 b. s. 5 d. h,; ongekeurd vleesch, dat aan keuring is onderworpen, vervoeren, tweemaal gepleegd, en vleesch, dat bedorven is in voorraad hebben, na gedaan verzet: J. M. F. te Oost- en West-Souburg 30 b. 50 b..en 15 b. s. 10 d. h. voor iedere boete; te Vlissingen zonder vergunning ven ten: C. H. zonder vaste woon- of ver blijfplaats 3 b. s. 3 d. h.; idem te Middelburg: J. K. te St, Wil- lebrord, gemeente Rucphen 1 b. s. 1 d. h.; A. de B. aldaar 1 b. s. 1 week tuchtschool. Ontrouwe Kassier. De 42-jarige boekhouder L. G. B„ ge detineerd, heeft voor de rechtbank te Rotterdam zich te verantwoorden gehad terzake van verduistering in dienstbe trekking en valschheid in geschrifte. Verdachte zou in de jaren 1930, '31 en '32 als boekhouder-kassier van de Elec- trische Confectiefabriek van S. Hartogs een bedrag van 11.616 hebben ver duisterd Om de fraude te bemantelen zou verdachte een aantal valsche boe kingen hebben gedaan. Twee dergelijke vervalschingen zijn hem ten laste ge legd. Verdachte legde een volledige beken tenis af. Het O.M. meende dat hier beroep op gebrek aan controle niet opgaat. On danks de controle heert verdachte jaren lang belangrijke bedragen verduisterd. Hij heeft ernstig misbruik van vertrou wen gemaakt en het is den indruk van het O M. dat hij het verduisterde bedrag niet hoofdzakelijk voor zijn gezin, doch voor zichzelf gebruikte. De dreigbrieven die hij den getuige Hartogs geschreven heeft toen hij in het buitenland vertoef de, toonen de mentaliteit van verdachte die al heel weinig schuldbesef heeft. Het O.M, eischt 1 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. De verdediger, meende dat de accoun tant een ernstige fout heeft gemaakt door na te laten de door hem genoteer de kassaldi te vergelijken. Pleiter voert eenige verzachtende omstandigheden aan en hij acht zelfs reden aanwezig tot oplegging van een voorwaardelijke straf, aldus de Msb. Rijwieldiefstallen. De rechtbank te Almelo heeft Dinsdag uitspraak gedaan in de zaak tegen den rijwielhersteller G. J. E., te Enschedé, die zijn familieleden op rijwieldiefstal len uitzond en wegens heling van ruim 66 rijwielen, welke gedemonteerd wer den en daarna uit verschillende onder- deelen opnieuw werden opgebouwd, en hem overeenkomstig den eisch veroor deeld tot een gevangenisstraf van drie jaren met aftrek der preventieve hech tenis. Onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. De kantonrechter te Rotterdam, schriftelijk vonnis wijzende, heeft A. W. oud 55 jaar, van beroep vegetarisch pro pagandist, wonende te Rotterdam, om dat hij in December van het vorig jaar bij vier personen onbevoegd de genees kunst heeft uitgeoefend, door die perso nen te ondervragen en hen daarna me de te deelen, waaraan zij lijdende waren, hun urine te onderzoeken en voorts eeu leefregel voor te schrijven, terwijl ver dachte W. te voren reeds bij verschei dene vonnissen voor dergelijke overtre dingen was veroordeeld, thans tot vier hechtenisstraffen, elk van veertien da gen, veroordeeld. Valsche Rijksdaalders. De Hooge Raad heeft verworpen het cassatie-beroep van mej. W. J. H., die met vernietiging van een vonnis der rechtbank te Rotterdam door het Haag- sche Gerechtshof is veroordeeld tot 8 maanden gevangenisstraf. Veertig Diefstallen. De rechtbank te Maastricht heeft L. P. en H. S., die zich te Hoensbroek en omstreken in den laatsten tijd schuldig hadden gemaakt aan ongeveer 40 dief stallen, tot 1 jaar gevangenisstraf ver oordeeld. De eisch was tegen ieder 1 jaar gevangenisstraf, Het vernielen van een ruit bij baron Van Geen. Voor den politierechter te Den Haag had zich een 45-jarige rijwielher steller, O., te verantwoorden wegens 't inwerpen van een ruit in het huis van baron Van Geen, den particulier secre taris van de Koningin, aan de Van Al- kemadelaan. O- had deze daad bedreven in den ochtend van 5 Januari. De heer Van Geen hoorde glasgerinkel, ging kijken en zag een in papier verpakten steen in het vertrek liggen, terwijl de ruit aan scherven lag. Het papier vermelde naam en adres van den steenwerper, die bleek te hebben gehandeld in een toestand van overspanning en opwinding. Later heeft O,, in een brief aan baron Van Geen zijn groote spijt over het gebeurde be tuigd. Verdachte bekende volledig. De heer Van Geen drong bij den po litierechter op clementie aan. De vertegenwoordiger van het O.M. maand hechtenis, voorwaar- ehjk met een proeftijd van drie jaren, e verdediger gaf als pleidooi een uiteenzetting van de omstandigheden. Verdachte, gehuwd en vader van 8

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7