SPORT. GEMENGD NIEUWS. BRIEVEN UIT BERLIJN. LEGER EN VLOOT. FINANGSEELE BERICHTEN. B B en H. de Bliek, te Arnemuiden op 17 Juni 1932, Eisch Tspraak: 20 of 10 d.; J. v. d 33 j., zonder beroep te Bruiniss,, t0ens het inruiien of als ge schenk aannemen van een door misdrijf verkregen horloge met ketting, toe'be- hoorende aan L. D. van Klinken te Nieuwerkerk op 15 Februari 1933, en wegens diefs al van sigaren en sigaret ten op 25 Februari. Eisch en uitspraak: 20 of 10 d.; J. de R., 64 j., kleermaker te Vrouwe polder, wegens beschadiging van een rij wielband, toebehoorende aan A. Ver sluis, door er een gat in te branden, te Gapinge op 25 Februari 1933. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. K. B., 20 jaar, kruideniersbediende te Middelburg, wegens mishandeling van Paulus Sanderse te Middelburg op 24 Februari 1933. Eisch en uitspraak: 10 of 5 d. C. L. v. B., 36 j., klompenmaker te Clinge, wegens beleediging van R. Ver schuren te Clinge op 26 December 1932. Eisch en uitspraak: 10 of 5 cL A. K., 35 jaar, arbeider te Westdorpe, wegens misnandeimg van C. Wuitmk te Westdorpe, op 2 februari 1933, door hem een slag in het aangezicht toe te brengen. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. C. G., 22 jaar en A. G., 19 jaar land bouwers te Vjroede, wegens hei met aan stonds veriaten van het ert van Pie ter Deij, toen dat door den rechthebbende werd gevorderd, te bchoondijke op 13 Februari 1933. Eisch ieder 15 of 10 d.; uitspraak: 10 of 5 d.; C. G.( 25 jaar, winkelier te Axel, we gens beleediging van C. A. rioogstrate te Axel op 10 februari 1933. Eisch 10 of 5 d. uitspraak: 5 of 2 d.; J. Q., 34 j., arbeider te Oostburg, we gens mishandeling van A, J, de Maillie, te Oostburg, door hem een schop of duw te geven, gepleegd op 10 Februari 1933. Eisch: 10 of 5 d.; uitspraak: 7.50 of 3 d.; A. C. A. E., 36 jaar, monteur te Ter Neuzen, wegens het berijden van een motorrijwiel met een nummerbewijs van een ander te Ter Neuzen op 11 Febru ari 1933. Eisch en uitspraak: 25 of 10 d.; J. J. P. F., 18 jaar, landbouwers knecht te Stoppeldijk, wegens diefstal van een tabakspijp, toebehoorende aan P, J. Maiteijn, te Stoppeldijk op 21 Fe bruari 1933. Eisch en uitspraak: 5 of 2 d. K. P., 40 bankwerker te Axel, we gens mishandeling van Arthur van Pien- broek, te Axel op 22 Februari 1933, door hem een slag op de linkerhand te ge ven. Eisch: 10 d. hecht. Uitspraak: 25 of 25 d. J. v. d. L., 78 j,, werkman, ged. te Mid delburg wegens landlooperij te Middel burg op 22, 23 en 24 Maart j.l. Eisch en uitspraak: 3 d. hecht, en 2 jaar rijkswerkinrichting. (Van onzen correspondent). De lawine veranderingen. De overwinning is groot genoeg om revanche te onderdrukken. Het anti-semitisme. Wie in deze historische dagen een Berlijnsche correspondentie wil opstel len, behoeft niet naar stof te zoeken. Er is maar één onderwerp, waarvan alle Duitsche monden vol zijn, alle Duitsche harten overloopen: de „nationale revo lutie". Natuurlijk mag men dat over loopen der harten niet generaliseeren. Ongeveer de helft van alle volwassen Duitschere voelt weinig of in het geheel niets voor de ingrijpende veranderingen, die de laatste weken met het geweld van een lawine op Duitschland neerge- stort zijn. Van deze helft is wederom helft in heftigste oppositie, en de overi- ^eil z.^en hoogstens bereid blijken, een welwillende houding jegens de nieuwe neerschers aan te nemen, tactisch wel willend, wel te begrijpen,, zonder inner lijke sympathie. En gaan we op de din gen even dieper in, dan zien we, daf ondanks alle meer dan levensgroot- geestdriftig gedoe naar buiten zelfs in de massa der nationale revolutionnairen twee groepen: de Hitlerianen en de Pa pisten, duidelijk te herkennen zijn. Geen toeval, dat Adolf Hitler rijkskanselier, franz von Papen, njks-vicekanselier is, en dat rijkspresident Von Hindenburg deze heeren slechts gemeenschappelijk in audiëntie ontvangt. Waarbij men mag aannemen, dat hij naar de rappor ten van den heer Hitler met ongeveins de belangstelling, naar die van den heer Von Papen met oprechte waardee ring luistert. Dat deel van het Duitsche volk, dat, door de lawine gedwongen, het heft in handen genomen heeft, ziet zich voor een verantwoordelijkheid van onge hoorde afmetingen gesteld. Ik bedoel daarmee niet het leiding geven aan de „nationale revolutie", wat voor de nieuwe ministers niet al te moeilijk is, internationale c-, hcMer, Een bekende internaiion ie plichter van Roemensche origine, stone in hoo- ger beroep terecht voor het Ho; \e Am sterdam wegens valschheid in ^schrif- te en gebruikmaken van dit valsche ge schrift. De man had 20 gestolen Travel- lerchèques, ieder groot 50 dollar, uitge geven bij de American Express Comp. aangeboden bij een firma te Haarlem. Hij had chèques afgeteekend en het geld ontvangen. Hij was te Nice gearres teerd en zeven maanden later uitgele verd aan de Nederlandsche justitie. De Haarlemsche rechtbank veroor deelde hem tot 3 jaar en 6 maanden ge vangenisstraf. Hij hield daar evenals voor het Hof, zijn onschuld vol De proc.-generaal requireerde beves tiging van het vonnis, doch met dien verstande dat 4 jaar gevangenisstraf- aan verdachte wordt opgelegd. Arrest 11 April. Het versche kadetje. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad te 's-G-avenhage, heeft Maandag conclusie genomen in de zaak van den heer S-, directeur van hotel „Suisse" te Amsterdam, vervolgd wegens het vóór 9 uur afleveren van ve sch brood in zitn hotel, welk brood in de keuken van dit hotel gebakken was. De rechtbank had den heer S. veroordeeld, welk vonnis door den Hoogen Raad we~d vernietigd met verwijzing naar het Hof te Amster dam dat verdachte Maandag ontsloeg van rechtsvervolging. Het O.M. bij het Hof ging in cassatie. De procureur-generaal herinnerde er aan dat vroeger reeds is uitgemaakt dat een hotel-keuken geen broodbakkerij is en concludeerde mitsdien tot verwer ping van het beroep. Arrest 2' April. Meineed. De Haarlemsch rechtbank veroordeel de den loodgieter B. te Beverwijk en zijn knecht T. wegens meineed resp tot 1 jaar en 8 maanden gevangenisstraf. In hooger beroep voor het Hof te Am sterdam requireerde de proc.-generaal bevestiging van het vonnis. Het Hof arrest wijzende, sprak beide verdachten vrij. De majoor-monteur T. Goedhart is bevorderd tot opper-monteur en de kor poraal-monteur E. Spreeuw tot sergeant monteur. Paaschpermissie bij de marine. De commandant der marine te Wil lemsoord heeft bepaald: dat op Zaterdag 15 April 1933, tus schen Goeden Vrijdag en Paschen. aan boord van schepen en bij de inrichtin gen der zeemacht geen oefeningen zul len plaats hebben en slechts de noodige werkzaamheden voor den huishoude- lijken dienst zullen worden verricht, ter wijl na dien rustdag zal worden gehou den; dat op dien dag, voor zoover de dienst dit veroorlooft, permissie kan woïden verleend, aansluitende aan de vooraf gaande of volgende feestdagen. daar de omvang der overwinning eiken tegenstand tot nader o~der gebroken heeft. Maar ik meen de naaste toe komst, nadat de roes dezer overwin ning zal zijn uitgeslapen. Er zijn voor de nieuwe regeering en voor den nieuwen koers gevaren in aantocht, over welke zeer verstandige politici als vice-kanse- lier Von Papen (en waarschijnlijk ook de ten slotte zeer ernstig nadenkende en tot toenadering steeds geneigde Rijks kanselier Hitier) op het oogenblik reeds vol ernstige zorgen zijn. Deze gevaren zijn: de verhouding tot het buitenland, zoowel op algemeen po litiek als op economisch gebied; de nei ging van het nationaal-socialisme tot ab solute, ook geestelijk-cultureele dicta tuur; de onderdrukking van een na tionale oppositie. Wat de verhouding van Duitschland, het nieuwe Duitschland, tot het buiten land betreft, weet elke krantenlezer hoe de dingen er op het oogenblik voor staan. Oppervlakkige medestrijders heeft het nationalistische Duitschland voor- loopig slechts in Rome en in Boedapest waarbij nog zeer de, vraag is, of de steun van Italië op werkelijke en duurzame sympathie berust en niet van Parijs uit aan koersveranderingen onderhevig kan blijken. Maar zulke beschouwingen sgaan natuurlijk het kader van Berlijnsche brie ven te buiten, waarom we het ook, ter wille van de volledigheid, bij een korte vermelding laten willen. De verhouding tot de beide andere groepen, noemen we ze de „neutrale" en de „vijandige" varieert op het oogenblik tusschen di recte vijandschap (ik reken hiertoe o.a. den scherpen handelsoorlog tusschen Duitschland en de Tsjecho-Slowakische Republiek) en een zekere koele wel willendheid, die elke gebeurtenis op zichzelf beoordeelt, gelijk dat met de Vereenigde Staten van Noord-Amerika het geval is. Waar Nederlands plaats in deze groote reeks is, laat ik aan de be oordeeling van den lezer over. Men weet in Berlijnsche regeerings- kringen even goed als wij, dat al deze varianten van buitenlandsche gezind- Waardeering van c. Groen-Witten, Aan een „Men Schrijii ons" in de N.R. Crt. ontleenen wij: De Middelburgers hebben voor hun hard werken tegen N.O.A.D., waardoor ze een 52 overwinning behaalden, eigenlijk niet verdiend toch degradatie wedstrijden te moeten spelen. Het was natuurlijk een domper op de vreugde der Middelburgers, te booren, dat B.V.Vj den wedstrijd tegen Willem II had ge wonnen, waardoor B.V.V. het punt voor sprong behouden heeft en Middelburg dus voor de degradatiewedstrijden is aangewezen. De wedstrijd tusschen N.O.A.D.Mid delburg is overigens wel merkwaardig geweest. N.O.A.D. was door eenige in vallers gehandicapt, wat nog erger werd, toen in de eerste helft ook Janssen bij N.O.A.D. moet uitvallen. Desondanks heeft N.O.A.D. goed partij gegeven, doch het wilde niet lukken. Toen het vlotte Middelburg door zeer actief spel een flinken voorsprong had veroverd en de zaak dus vrijwel hopeloos was, zakte het spel van de Tilburgsche ploeg wel wat in. Het bleek, dat Middelburg over een goede, geestdriftige ploeg beschikte, die zeer zeker een goede kans heeft om zich in de eerste klasse te handhaven. Vooral in de voorhoede zitten eenige goede krachten. Suykerbuik en Vogel bleken een paar handige spelers te zijn, die van de kansen een goed gebruik wisten te maken. De voorhoede werd door de middellinie onvoldoende gesteund; dat deze linie desondanks nog vijf doelpun ten maakte, pleit voor de capaciteiten van het aanvallend vijftal. Vogel deed als middenvoor uitstekend werk. Hij beschikt over een goede balcontrole en een vrij goed schot. De middellinie leg de zich hoofdzakelijk op verdedigen toe, waardoor de taak van de achterhoede werd vergemakkelijkt. De beide backs hebben zich dan ook verdienstelijk ge weerd. Vijgeboom bleek een uitstekend doelverdediger, die een paar lastige schoten op fraaie wijze wist te stoppen. Alles bij elkaar is dit een elftal, dat, in den tegenwoordigen vorm spelend, zeker een betere plaats dan de laatste ver dient. Uitsluitend verkrijgbaar in de oranje-bandbuisjes van 20 tabU 70 ets. tn granjoxakjos van 2 tabl. a 10 ets. (Ingez. Med 1 N.V. „De Midde'burgsche Courant." In de Maandag j.l. gehouden jaar- lijksche algemeene vergadering van Aandeelhouders in de N.V. „De Middel- burgsche Courant" werden de Balans en de Winst- en Verliesrekening goedge keurd. Als hoofdcommissaris werd her kozen de heer dr. H. van der Kamp en a's adviseerend commissaris de heer mr. F. J. Sprenger. heid meer of minder afhankelijk zijn van de wijze, waarop in Duitschland zich de binnenlandsche overwinnaar jegens den binnenlandschen overwonnene gedraagt. Rijkskanselier Hitier heeft herhaalde lijk onderstreept, dat de overwinning der nationaal-socialisten groot genoeg is om het den overwinnaars gemakkelijk te maken, elke neiging tot binnenlandsche revanche uit gevoelens van haat voort gekomen, te onderdrukken. Dat zulke waarschuwingen noodig zijn, bewijst het feit, dat ze in het tegen woordig stadium door de allerhoogste leiders der nieuwe rijksregeering worden uitgesproken. Ze zijn wel zqer duide lijk gericht tot breede nationalistische kringen van jeugdige heethoofden in den lande, en zullen ook op fanatici in de niet te verre omgeving van de regeering zelf haar indruk niet gemist hebben. Vrijwel het geheele buitenland zal ont stemd zijn door handelingen, die in het nieuwe Duitschland onmiskenbaar tegen de Joden gericht zijn. We willen hier uitdrukkelijk tegen overd-ijving en te gen leugenachtige tendenz-berichten waarschuwen. Met de beruchte progrom- stemmingen, die voor den oorlog Rus land en na den oo-log Polen interna tionaal in opspraak gebracht hebben, heeft de situatie in Duitschland niet het minste te doen. Het is juist, dat de na- tionaal-socialistische partij veertien ja ren lang haar ten slotte ontstuimig toe nemend succes voor een deel aan anti semitische. propaganda te danken gehad heeft. Natuurlijk is zulk een propagan da van algemeen menschelijk standpunt absoluut verwerpelijk. Maar men mag, wil men eerlijk blijven, niet nalaten naar verklaringen voor deze stroomingen zoe ken, en komt dan voor Duitschland tot het resultaat, dat vele goeden helaas voor weinige kwaden lijden moeten. De volkomen geassimileerde Duitsche Jo den zijn steeds de eersten geweest, die zich in hooge mate geërgerd hebben over het onsympathieke en uitdagend- opdringerige optreden van na den oor log uit Oost-Europa binnengedrongenen, die moreele en commercieele praktijken Ongelukken, De 40-jarige loodgieter M. S. te Schiedam is Maandagmiddag van 'n dak van een huis gevallen, toen hij daar werkzaamheden verrichtte. Hij werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar hij kort daarop is overleden.. Mej. O. wilde Zondag te H e u s d e n, op den hoek van de Herptsche straat per motor een tweetal auto's voorbijrijden. Waarschijnlijk haalde zij niet ver ge noeg uit, waardoor zij tegen een muur opbotste. De muur stortte gedeeltelijk in. De motorrijdste- geraakte tusschen de brokstukken bekneld. Het slachtoffer werd ernstig gewond opgenomen en is in zorgwekkenden toe stand naar het ziekenhuis vervoerd, Zaterdagochtend te Wassenaar kwam de 78-jarige Van B., op zijn fiets uit de Raaphorstlaan rijden en wilde den weg oversteken. Op dat oogenblik na derde een personenauto, bestuurd door den 36-ja-igen heer B„ uit Rotterdam. De wielrijder en de auto botsten te gen elkaar met het gevolg, dat de wiel rijder ongeveer negen meter werd weg geslingerd. In bewusteloozen toestand werd Van B. opgenomen. Het bleek, dat hij een schedelbasisfractuur had opge- loopen en dat zijn linkeronderbeen was gebroken. In den loop van den namiddag is Van B, overleden. Een Slowakijsche arbeider, werk zaam op de grindexploitatie te B e r g e n a. d. Maas had met een vriend een uit stapje naar België gemaakt. Bij de te rugreis, toen het al donker was, reden ze met de fiets naar het bootje te Meers, dat hen over de Mlaas zou brengen. De Slowakijer reed echter te ver door en kwam in de Maas terecht. Hij verdronk voor de oogen van zijn metgezel, die hem niet kon redden. REVOLVERS EN PATRONEN IN BE SLAG GENOMEN. Men meldt aan de N. R. Crt. dat te Boskoop Vrij dagavond een groote hoeveelheid revol vers en patronen in beslag zijn genomen. Het was de Boskoopsche politie reeds eenige weken bekend, dat er een trans port vuurwapenen te verwachten was en in den loop van de week was zij zelfs dag en uur van aankomst te weten gekomen. 's Avonds stopte voor een pakhuis op den Koninginneweg een groote vrachtauto, waarin vier mannen zaten. Onmiddellijk werd met het lossen van den wagen begonnen, doch toen ver scheen de. Boskoopsche politie, bijge staan door die van Gouda, om beslag te leggen op de smokkelwaar, bestaande uit 70 revolvers en ongeveer 1800 pa tronen en de auto. De vier mannen werden gearresteerd, doch in den loop van den avond op vrije voeten gesteld. Met welk doel de wapenen en patro nen naar Boskoop werden gebracht, is niet geheel duidelijk. Een van de aangehoudenen verklaar de bij zijn verhoor dat de wapenen be stemd waren voor verkoop aan particu lieren. medegebracht ihebben, welke tot de diep-treurige schandaalprocessen hebben geleid, waaraan namen als Barmat, Help- zand, Sklarz. Sklarek en concerten ver bonden zijn. De intieme vriendschap van zulke „chevaliers d'industrie" met voor mannen der Duitsche sociaal-democra tie heeft dei woede van rechtsche volks kringen natuurlijk nog aangewakkerd. Stellig is 't Duitsche anti-semitisme steeds tegen zulke onwaardige elemen ten en niet tegen Joodsche ex-frontsol- daten, geleerden, kunstenaars, enz. ge richt geweest. Dat in deze dagen van revolutionnaire omwenteling gegenera liseerd wordt en dat daaronder Joden van groote verdienste te lijden hebben, is hoogst betreurenswaardig. Een gevaar noemde ik ook de neiging van het nationaal-socialisme tot absolu te, ook geestelijk-cultureele dictatuur. Ik dacht daarbij in de eerste plaats aan de oprichting van een nieuw ministerie voor propaganda en nationale voorlich ting, dat onder leiding van den 36-jari- gen dr. Joseph Goebbels, een van Hitler's intiemste medewerkers staat. Minister Goebbels is een veelzijdig en zeer talentvol man. Men mag gerust zeg gen, dat een belangrijk deel van het succes der nationaal-socialistische be weging voor zijn rekening komt. Hij is nu echter een soort cultureele dictator geworden en men zou van hem kunnen zeggen: Ain Göbbelschen Wiesen Soil das Volk genesen! Hét is daarom van beteekenis, zich af te vragen, wie dr. Goebbels is en welke bevoegdheden hij heden bezit. Hij heeft er nooit doekjes om gewonden, dat hij alles haat met diepsten haat, wat Joodsch is. Dat heeft hij in honderd en meer hoofdartikelen in het blad „Der Angriff", waarvan hij nog heden de uit gever is, zelf beivestigd. Blijft hij conse quent, dan zal hij al zijn invloed gebrui ken om het Duitsche cultureele lev^n van wat hij als Joodsche invloeden be schouwt, te „zuiveren". Wij zagen reeds, dat den dag na zijn benoeming de we reldberoemde dirigent prof. Bruno Wal ter, die Jood is, zijn concerten met het Gewandhaus-Orkest in Leipzig en met Over de a restatie van vier mannen te Boskoop in verband met het smok kelen van revolvers en patronen, weet de Maasbode, nog te melden dat de vrachtauto, waarin de wapens gevonden werden op vernuftige wijze voor het smokkeler was ingericht. Het portier was, namelijk hol en daarin waren de revolvers en pat onen die uit België in gevoerd zijn, geborgen. Een van de arre stanten had een revolver bij zich. We gens het ongeoorloofd d agen daarvan is proces-verbaal tegen hem opgemaakt. De chauffeur bleek bovendien niet in het bezit van een wegenkaart te zijn. BOSCHBRAND. Maandagmiddag b-ak onder de gemeente O i r s c h o t een hevige boschbrand uit. die zich aanvan kelijk ernstig liet aanzien. Behalve een strook bosch, vatte ook heidegrond vlam en spoedig stond een oppervlakte van 20 ha in brand. In den loop van den middag slaagde men er in het vuur te stuiten. De schade, die aanzienlijk is, wordt niet door verzekering gedekt. 'N KRANIG MEISKEN. Maandag middag is de 4-jarige A. v. W. van een steiger in de Rijnsche haven te Rot terdam gevallen. Een 12-jarig meisje, Dina Slagboom uit de Vestastraat is het kindje nage sprongen en heeft het op het droge we ten te brengen. WAARSCHUWING. De Commis saris van Politie van de Centrale Re cherche waarschuwt tegen de praktijken van G. de Wolf, zaakdoende onder den naam „Email Fotohandel Mascotte" en wonende in de Stokroosstraat, t e Rotterdam, die voornamelijk ten plattelandë bestellingen opneemt voor te vervaardigen emaille foto's. Hoewel deze volgens een door hem verspreide circulaire gratis worden geleverd, moet men daar deze gratis reclame, naar hij voorgeeft, met ontzaglijk veel onkosten gepaard gaat, direct bij de bestelling 20 cent per foto vooruit betalen. Er komen bij de politie veel klachten binnen van menschen, die wel het geld hebben gegeven alsmede een dikwijls voor hen waardevol familieportret, doch die nadien niets meer van den man hoorden. DIEFSTAL VAN KLEEDINGSTUK- KEN. De recherche te Rotterdam heeft in de binnenstad een man aange houden met een pak, dat kleedingstuk- ken bleek te bevatten en waarvan de herkomst niet kon worden opgegeven. Bij onderzoek bleek dat het was gesto len bij de fa. H. aan den Goudschesingel Een paar medeplichtigen werden aan gehouden.' Verder is bij onderzoek uit gekomen dat het personeel van de fa briek de goederen stal, bij kleermakers bracht, die de stoffen verwerkten en aan het publiek tegen lage prijzen verkoch ten. In verband hiermede zijn aangehou den en in bewaring gesteld als verdacht van diefstal de gebr. C. W. B. en W. C. B. en als verdacht van heling C. V. S. en S. P., allen kleermakers. Een aantal costuums is in beslag genomen, terwijl blijkt dat de diefstallen reeds geduren de een jaar zijn gepleegd de Philharmonie in Berlijn op last van minister Goebbels moet afzeggen, Er zal wel spoedig een tijd komen, "waarin Duitschland het zonder Joodsche schrij vers, tooneelspelers en musici zal moe ten stellen. Waarbij te constateeren is, dat deze kunstenaars verreweg het meeste talent toonden (denken we aan tooneel- en filmwereld, waar de Duit sche, Oostenrijksche, Hongaarsche en Russische Joden terecht den boventoon voerden) en dus ook verdienden, dat ze de eerste plaatsen bezet hielden. Al is niet te ontkennen, dat onderlinge pro tectie nog al eens gelijkwaardige niet- Joodsche krachten op den achtergrond gehouden heeft. Maar al zal men nog zooveel „oer-Duitsche" artisten het werk opdragen, dat nu wel zal vrij ko men, een zeer bijzonder element van hooge zuiver kunst zal in Duitschland gaan ontbreken. Het Berlijnsche tooneel vooral, dat door den Joodschen genialen regisseur Max Reinhardt tientallen ja ren wereldroem bezat, zal heel wat moe ten doen om als men ook hem het le ven hier onaangenaam maakt nog een attractie van wereldbeteekenis te blij ven! Op het gevaar van onderdrukking der nationale oppositie heeft vooral rijks- vicekanselier Von Papen herhaaldelijk en met nadruk gewezen. De slaafsche wijze, waarop de Hitlerbeweging het Italiaansch fascisme volgt, wettigt de vrees, dat we hier binnenkort een fas cistisch Duitschland in optima forma zul len gaan beleven. De goede zijde zal zijn, dat een opbloei volgt van alles wat na tionaal is (al kunnen we daarin wat han del en nijverheid betreft hoogstens al gemeene verarming en geen voordeel zieji). Maar een verhinderen van opposi tie ware „licht" zonder „schaduw", iets dat ten doode opgeschreven is, een vege- teeren, omdat men op den duur toch niet eeuwig hoera roepen, militaire mar- schen spelen en elkaar zoo voortreffe lijk vinden kan. Roland. Deze brief is verzonden vóór de z.g. „gruwelpropaganda" in het buiten land. Red. M. Crt.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 9