VAN EN 0VEB DE FILM. AFLOOP VERKOOPINGEN. GEMENGD NIEUWS. BELEVENISSEN VAN PIENTERE PIETER. 1 ifi I Hockeyy. Middelburg—H T.C.C. (0—5.) Hier kwam Middelburg te staan te genover een tegenstander, die eenzelfde genre spel vertoonde als de gastheeren, echter in dit genre zoo zeer boven hen uitstak, dat zelf geen tegenpunt gemaakt is. Eenmaal is de Eindhovensche doel man gepasseerd; deze goal is echter we gens een overtreding niet toegekend. Fraai om te zien was deze wedstrijd niet. Er is in snel tempo gespee'd en met meer fanatisme dan overleg; hard loopen, hard slaan met als variatie pogingen tot ge vaarlijke goocheltoeren, welke de Eind- hovenaren al mochten gelukken, echter de gastheeren onveranderlijk mislukten. De Middelburgsche achterhoede schoot deze keer bij uitzondering te kort; de linksback werkte de bal niet hard ge noeg weg. Ook de haTlinie was niet op gewassen tegen de uitstekende midden linie van Eindhoven; bij Middelburg blonk de rechtsha f uit, al zal hij zich moeten bceden voor sticks maken. Met de rust had Eindhoven een 30 voor sprong. In de tweede helft stelde Middelburg alles in het werk om den achterstand in te halen, echter tevergeefs. De midvoor had geen ruimte en tijd genoeg om zijn talenten te ontplooien. Vele aanvallen strandden in laatste instantie oo de H T. C. C. keeper, die zeer goed uitliep. De fout bij de voorhoede lag voornamelijk in het feit, dat zij zich steeds lieten dekken door de uitstekende halfs der te- genpartij.Ook de tweede helft bracht nog vele Eindhovensche aanvallen die, wanneer de snelle vleugels eenmaal door de verdediging heen gebreken waren, onveranderlijk in een goal eindigden, 't Eindsignaal bracht H.T.C.C. een 50 overw innig. Z. V. B. Wedstrijduitslag van Zaterdag 23 Maart. Afd. I. OtheneZ.S.C. 32. Wedstrijduitslagen van Zondag 26 Maart. Ie Klasse A. Zeeuwsche BoysDe Zeeuwen 2 43. Ie Klasse B. F. C. SluisHoofdplaat 30. LJzendijkeSluiskil 21. IJzendijke is hierdoor kampioen. Ie Klasse C. Sinoto 2Burgh 83. ZonnemaireSchouwen 1- -3. 2e Klasse A. 's H. H. Kind.Hansw. Boys 20. 2e Klasse C. Vlissingen 4Eiland Boys 02. VeereR.C.S. 2 41. 2e K'asse D. Sinoto 3Burgh 2 04, 2e Klasse E. Zonnemaire 2Schouwen 2 13. Hoogewegsche BoysBreskens 2 0-7. 3e Klasse A. Middelburg 6Zeelandia 4 03. 3e Klasse B. Sluiskil 2Terneuzen 4 16. Het 25ste bondsfeest van het K.N.G.V. Het aantal inschrijvingen voor 't 25ste bondsfeest van het K.N.G.V., dat op de Pinksterdagen te Rotterdam wordt ge houden is op het oogenblik reeds ruim 5200. Waar in de laatste bondsverga dering is besloten, om de inleggelden voor de wedstrijden te halveeren en de werklooze deelnemers van de verplich te feestkaarten vrij te stellen tot een maximum van 10 pet. wordt binnenkort nog grootere deelname verwacht. Susan Lenox.. Greta Garbo ,in ieder geval „per soon", „verschijning" op het witte doek, niemand onverschillig de minnaars ha- rer kunst vanzelve niet, evenmin die zijn er ook die rondweg niet van haar houden. Dus ook iedere film, haar film, door haar gedragen, door haar verheven. Zoo was Anna Karenine, Mata Hari, vele vele anderen. Thans Susan Lenox in première deze week te Amsterdam. eta in de titelrol van dit wel zeer avontuurvol, spanningrijk scenario, naar de gehjknamigen roman van David Gra ham 1 hihps en geregisseerd door Robert Z. Leonard, die met de talenten van zijn beide sterren: Greta Garbo en Clark Gable,heeft weten te woekeren in een scenario, aldus schrijft P. Kloppers in 't Hbld., dat veel overeenkomst toont met dat van „Blonde Venus", waardoor de film, afgescheiden van haar andere goe de kwaliteiten het publiek de gelegen heid biedt vergelijkingen te treffen tus- schen la divine Greta en haar concur rente, Mariene Dietrich. Terwijl von Sternberg's fijnere regie achter Mariene stond heeft Leonard een voorsprong door groote variatie in het scenario, en terwijl de blonde Venus het pad der zonde opging terwille van aifr d°et Susan Lenox 't uit gram- sc ap over haar teleurstelling in de hou- mg van den man voor wien zij alles wou zijn. De aeeningen over „Susan Lenox" zijn vooralsnog zeer verdeeld. Over Greta Garbo natuurlijk niet. Notaris J. L. van der Harst heeft Zaterdag in „Het Koff'°Luts" van den heer Westerbeeke te Westkapelle, pu bliek verkocht: In de gemeente Westkapelle: 1. Zeven en dertig Aren, 21 centiaren (284 r.) bouwland en sprink, aan het Rooswegeling. Kooper: P. Huibregsen Hzn., gemeente ontvanger te Westkapeile q.q. voor de som van 460, 2. Negen en twintig Aren 84 centiaren (228 r.) bouwland en sprink, bij het Roos wegeling. Kooper voornoemde heer q.q. voor de som van 410. 3. Veertig Aren, 70 centiaren (1 gem. 11 r.) bouwland en sprink, in de Elf ge meten bij den Baaiweg. Kooper A. I. Roth, notarisklerk te Middelburg voor de som van 570. 4. Acht en twintig Aren, 10 centiaren f215 r.) bouwland in den Karnemelkspol der. Kooper J. Lous, slager te Westkapel' le. voor de som van 310. 5. Acht en twintig Aren, 59 centiaren (221 r.) bouwland, aan den Hooge weg. Kooper: H. Verhulst, landbouwer, te Westkapelle q.q. voor de som van 299. ERNSTIGE BRANDWONDEN BE KOMEN. Zaterdagavond had te B e r- g e n o p Z o o m bij de werkzaamheden 'n de Spiritusfabriek een ongeval plaats dat noodlottige gevolgen had voor de 30-jarige arbeider K„ aldus de „Maan dagmorgen". Deze bekwam bij zijn werk zaamheden zulke ernstige brandwonden dat hij naar het Algemeen Burger Gast huis vervoerd moest worden. BOSCH EN HEIDEBRAND. Voor den vijfden keer in den tijd van twee weken is Zondag brand ontstaan in de natuurschoon en boschrijke streek langs den rijksweg Maarheeze-Weert, Groo te perceelen bosch en heide gingen hierbij verloren. Vermoed wordt dat de oorzaak van de branden moet worden gezocht in achteloos wegwerpen van si gaar of sigaret. Zondag ontstond in de bosschen na bij Oud-Weert brand. Ongeveer 15 ha bosch en heidegrond, toebehoorende aan particulieren, ging verloren. OPNIEUW GEARRESTEERD. De makelaar J. J. te Tilburg, die eenige maanden geleden gearresteerd werd we gens de bekende brandstichtingsaffaire te Udenhout en Tilburg, doch die later weer moest worden vrijgelaten, is thans op last van den Officier van Justitie opnieuw aangehouden, verdacht van malversaties en valschheid in geschrifte gepleegd in zijn kwaliteit van agent eener brandverzekering. J. is naar Bre da overgebracht en aldaar ingesloten in het Huis van Bewaring. OP HET NIPPERTJE GERED. Een auto, die afkomstig was uit Venlo is op den rijksweg te St. Joost bij E c h t aoor een neergelaten slagboom van den spoorwegovergang gereden. Op de rails- kwam de wagen tot stilstand. Toege schoten hulp slaagde er in den bestuur der, die achter het stuur bekneld zat, te bevrijden voordat de naderende trein de plaats des onheils bereikt had. Di rect daarop werd de wagen door de lo comotief gegrepen en totaal vernield langs de spoorbaan geslingerd. Redding op 9000 mijl. Negenduizend mijl door den aether trilde een radiobericht en brak plotseling af De radio amateur van Chatham Island bij Nieuw Zeeland, die het opving, be greep, dat er iets niet in orde was. Hij zond een bericht naar een amateur in Honolulu, die het verder zond naar het hooge Noorden, en hiermede een men- schenleven redde. De geheele geschiedenis speelde zich af in tien minuten en de man wiens le ven op deze vreemde manier gered werd, was Clyde De Vinna, de eerste cameraman van de Metro Goldwyn Mayer expeditie, die onder leiding van den regisseur W. S. van Dijke ten Noor den van Alaska overwintert, om opna men te maken voor de film „Eskimo". De andere partij bij deze redding was James M. Laughlin, eigenaar van den amateurzender ZL 2HO op Chatham Is land, ten Oosten van Nieuw Zeeland. lederen avond zendt De Vinna, die zijn instaJÜtie geplaatst heeft in een kleine ijshut, naast het ingevroren schip, zijn berichten uit. Soms komen zij door en soms zijn er storingen, veroorzaakt door het Noorderlicht. Hij roept op, tot hij antwoord krijgt van een kortegolf-sta- tion en zendt dan zijn berichten uit, die aan de door hem genoemde adressen worden doorgezonden door bemiddeling van de leden van de Internationale ama teur-radioclub. Laughlin woont ongeveer negendui zend mijl ten Z. W. van de plaats waar de expeditie overwintert en als regel ontvangt hij de berichten van De Vinna het best. Hij zendt deze door naar ko lonel Clare Foster, een amateur in Cali- De chauffeur bleek ongedeerd. Ver- I moed wordt, dat de bestuurder over vermoeid is geweest en daardoor den overweg niet tijdig heeft gezien. GRAANMAALDERIJ AFGEBRAND. Zondagmiddag is de graanmaalderij van uen eer B te N e e r k e r k, ver moedelijk doordat kinderen met een brandglas hebben gespeeld, totaal afge brand. Een groote hoeveelheid fourage en opgeslagen brandstoffen zijn mede een prooi der vlammen geworden. De schade welke 10 a 12.000 gulden be draagt, wordt, zoover het de panden be treft, door verzekering gedekt. DE ROOFOVERVAL TE MIJDRECHT. Zaterdagavond zijn, naar de „Maan dagmorgen" meldt, gearresteerd en naar Mijdrecht overgebracht twee perso nen die er van verdacht werden in den nacht van 12 op 13 Maart j.l. een roof overval te hebben gepleegd op de 57- jarige al'eenwonende caféhoudster mej, C. H. De verdachten zijn de 22-jarige schipper R. R. uit Zaandam, die vroe ger te Mijdrecht heeft gewoond en de te Amsterdam wonende schipper J. B. K. Uit het onderzoek is gebleken, dat de politie de juiste daders in handen heeft. J. B. K. heeft reeds bekend, doch H. R. heeft verklaard niets met de zaak uitstaande te hebben. ETAGE UITGEBRAND. Vrijdag avond heeft een felle brand gewoed op de 2de etage van een pand aan den Nieuwen Binnenweg te Rotterdam gelegen vlak op den hoek van den in gang der tramremise. Deze etage wordt bewoond door de familie Th. S. Een van de familieleden heeft per on geluk een petroleumkachel omgestooten tengevolge waarvan de kamer in een oogwenk in lichte laaie stond. De bewo ners moesten ijlings de vlucht nemen. Het vuur verspreiddde zich snel over de geheele étage de ruiten barstten en fel sloegen de vlammen toen naar bui ten. De brand die zich aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien was echter merk waardig gauw geblucht. Desniettegenstaande is de etage gron dig uitgebrand en de zolder doorge brand. PAARD OP HOL. Op den Pomp- stationsweg te Den Haag viel de hu zaar L. met zijn paard. Hij werd binnen gebracht in het ziekenhuis aan den Ta- pijtweg en vandaar vervoerd naar het militair hospitaal. Het door hem bere den paard en het handpaard sloegen op hol en zijn door twee voorbijgangers ge grepen. GEVAARLIJK SPEELGOED. Naar het ziekenhuis Zuidwal te Den Haag werd gebracht mej. R. met haar doch tertje, die doordat een celluloid popje, waarmede het kind te dicht bij de kachel kwam, in brand vloog, brandwonden hadden bekomen. Hun toestand is niet ernstig. SPORTTRIBUNE AFGEBRAND. Zondagnacht is de groote tribune in het Be-Quickstadion aan de Verlengde Heerenstraat onder de gemeente H a- r e n, door brand zoo goed als geheel verwoest. Alleen de beide vleugels staan nog overeind. Doordat het stadion zich bevindt in de gemeente Haren, even buiten de grens van de gemeente Groningen, mocht de brandweer, zon der overleg te hebben gepleegd met den burgemeester van Haren, niet op treden. Deze was, evenmin als de brandweer van Haren, met geen moge lijkheid telefonisch te bereiken, hoe fornië, die deze doorgeeft naar de stu dio's te Hollywood. Op een avond werden plotseling De Vinna's berichten onsamenhangend, het scheen of zijn hand op den seinsleutel beefde, toen was er stilte. Laughlin sein de naar een station in Honolulu, dat in contact met een amateur op Teller Is land, niet ver van de expeditie was. Direct spande deze zijn honden voor zijn slede en ging op weg naar de ijshut van De Vinna, waar hij dezen bewusteloos aantrof. Een kacheltje in de hut had kolendamp veroorzaakt. De Vinna werd vlug naar het schip gebracht en reeds den volgenden dag zette hij zijn uitzending voort, maar ge bruikte nu maar een petroleumkachel. Goed kunnen schminken. Hoe schmink een gezicht veranderen, verkarakteriseeren kan: we weten 't van liefhebberij tooneel, überhaupt van op treden van menschen, die we goed ken nen. Hoeveel meer moet schmink „doen" in de expressie van het film-fotogra feerde gezicht. Om zich goed te kunnen schminken moet men zijn eigen gezicht goed ken nen en de mogelijkheden hiervan bestu deerd hebben. Een voorwaarde is be weeglijke en geoefende gezichtsspie ren, daar schmink alleen niet voldoen de is om aan het gelaat een uitdrukking te geven. Ook moet men alle gevoel van ijdel- heid ter zijde stellen, wat voor vrouwen het moeilijkste is, die toch altijd en voor alles op het witte doek mooi willen zijn. De moed om leelijk te zijn is zeer be langrijk en niet gemakkelijk. Slechts degene, die zich zoo in 'n rol heeft ingeleefd, dat hij zijn eigen per Zal hij het rooken er aan geven veel moeite de commandant van de Groningsche brandweer ook deed. Overdekte tribunes, kleedkamers en cantine zijn totaal verwoest. Oorzaak onbekend. Des middags was nog voet bal gespeeld tusschen Be-Quick en Vi- locitas, zoodat men vreest dat vermoe delijk een gaskachel is blijven branden of een sigaret achteloos is weggewor pen. Het stadion is tegen brandschade verzekerd. Er kon niets worden gered. MET POLS TUSSCHEN DRAAI DEUR. Vrijdagavond is een jongen met een zijner polsen bekneld geraakt tusschen de draaideur van den ingang van het hoofdpostkantoor te Amster dam. De hulp van de brandweer moest worden ingeroepen die de deur heeft opgevijzeld, waarna de jongen kon wor den bevrijd. Na door den geneeskundi gen dienst te zijn verbonden kon de knaap huiswaarts keeren. VRACHTAUTO DOOR TREIN GE GREPEN. Zaterdagmorgen moest de 38-jarige melkrijder M. van S., die zijn vrachtauto van Doodewaard naar Oph eus den reed, voor een tege moet komende auto, vlak voor den over weg wachten. Hierdoor en door het weer op gang maken van de auto, lette hij onvoldoende op den treinenloop. Toen hij den overweg had bereikt, be merkte hij, dank zij krachtig fluiten van de locomotief, dat van de richting Nijmegen een personentrein naderde Krachtig remmen aan beide zijden kon een aanrijding niet meer voorkomen. De auto werd van voren gegrepen en tot aan de cabine zoo goed als geheel vernield. Van S. bekwam wonder bo ven wonder slechts lichte verwondin gen aan borst en handen. Een medein- zittende broer werd uit de auto ge slingerd, doch kwam met de schrik vrij. Een inzittend hondje werd gedood. soonlijkheid vergeet en geheel in de ge- dachtengang van den uit te beelden persoon opgaat, kan de uitbeelding ge loofwaardig maken. Het publiek in de zaal moet niet denken: dat is de beroem de acteur of actrice zoo en zoo, maar slechts de uitgebeelde persoon zien en vergeten, dat er nog een werkelijkheid bestaat buiten dat, wat er voor zijn oogen afspeelt. Joan en Douglas „staan op" scheiden. Wist U dat Joan Crawford en Dou glas Fairbanks Jr. „op" scheiden staan? Niet? De „Daily Express" heeft er Joan over opgebeld. Ja, zei Joan, „Wij gaan scheiden, omdat we ongelukkig zijn, dat is alles. We konden als man en vrouw niet met elkaar overweg. Heelemaal niet ongewoon is 't wel? en het komt ook niet alleen maar in Hollywood voor, wel? (Inderdaad Joan!) Hollywood is niet de beste plaats in de wereld om zich op een rustig huwe lijksleven te concentreeren, O, ik weet niet precies waarom, maar wij werken zoo hard. 'Onze zenuwen zijn altijd gespannen. Geef alsjeblieft Fairbanks niet de schuld van iets dat er gebeurd is. Hij heeft absoluut geen schuld. Schuif het allemaal maar op mij. Ik ben degene, die uit moest vallen. Er is geen andere man in mijn leven. Ik ben nu zelfs te moe, om een man te her kennen als ik hem ontmoet. (Poor Joan!) Daar heeft het niets mee te maken. Er zijn een massa gelukkige huwelijken. (Teekenen van bijval!) Het onze was er toevallig geen. Een lang eerste bedrijf en dan snel het gordijn, begrijpt u, en geen tweede bedrijf. Voor het geval het Met 10 a 15 minuten vertraging kon de trein de reis hervatten. VERVOERT GEEN KINDEREN OP DE FIETS. Te Waubach reed vrouw P. met haar driejarig dochtertje op een rijwiel, toen zij in botsing kwam met een vrachtauto. Het kind werd met een schedelbreuk naar het ziekenhuis te Haarlem overgebracht waar de kleine eenige uren later overleed. Ongelukken. Bij het verrichten van werkzaamhe den op den hooizolder van zijn woning, had de heer J. v. d. V., uit Wanssum het ongeluk naar beneden te vallen. De ongelukkige overleed eenigen tijd later tengevolge van de bekomen her senschudding en inwendige kneuzingen. De 30-jarige J. D. K., timmerman te Leeuwarden, is, vermoedelijk door een misstap van een in aanbouw zijnd perceel aan de Dronrijperstraat van een hoogte van ongeveer tien m ge vallen. Met zware inwendige kneuzin gen en een schedelfractuur werd de on gelukkige opgenomen. Branden. Zaterdagnacht is brand uitgebroken in de woning van de weduwe J. B. te Nieuwe Pekel a. In een uur tijds was de woning, waarin ook een goud smidswinkel gevestigd was, uitgebrand, Donderdagnacht brak door tot nog toe onbekende oorzaak brand uit in 't huis van den arbeider J. J. in de Wouwsche Plantage. Aangewak kerd door den feilen Z.-Oostenwind sloe gen de vlammen spoedig aan alle kanten naar buiten. In nachtgewaad moesten 't echtpaar en hun vier kinderen naar bui ten vluchten, 'n Paar geiten, een kalf en een varken konden met moeite ge red worden. Het geheele huis, benevens de inboedel werd een orooi der vlammen. publiek zich teleurgesteld voelt, geloof me, ik ook. Maar zoo is het. En dat is alles wat ik kan zeggen. We konden er niets van maken. Het was erg aardig(?) van u mij uit Londen op te bellen. Journaal-Snippers, In Noorwegen is men buitengewoon ingenomen met het feit dat een Duit sche filmmaatschappij van plan is, het tooneelwerk van Ibsen „Peer Gynt" te verfilmen. Deze film zal zoowel in de Noorsche als in de Duitsche taal verschij nen. Voor de Noorsche rolverdeeling is reeds de medewerking toegezegd van de bekende Noorsche tooneelspelers Aase Bye en Harald Schwensen. Voor de Duitsche bewerking zijn nog geen contracten afgesloten. Das Testament des dr. Mabuse van Fritz Lang naar manuscript van Thea von Harbou, heeft Vrijdag te Berlijn haar première ^ehad. Medespelenden zijn o. m. Rudolf Klein-Rogge (Mabuse), Otto Wernicke, Theodoor Loos e.a. Ucicky, regisseur van de veel stof op werpende Morgenrot, werkt thans aan een film, Pioniere, die Duitschlands ko loniën tot onderwerp heeft, naar ma nuscript van Gerhard Menzel, den win naar van den Kleist-prijs. Sir Oliver Lodge, 's werelds grootste exponent van het spiritisme is uitge- noodigd om naar Hollywood te komen als technisch adviseur voor de Para- mountfilm „Supernatural".

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7