KERKNIEUWS. ONDERWIJS. RECHTZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID. VERKEERSWEZEN P. T. T. AARDBEVINGEN IN ZEELAND. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. zich met het voorstel van B. en W.; de gaslantaarns geven goed licht en de kosten zijn aanmerkelijk hooger; hij zou echter B. en W. in overweging willen geven bij vernieuwing van de concessie met de gasfabriek een nieuwe overeen komst voor niet te langen tijd aan te gaan. Z. h. s. wordt conform het voor stel van B. en W. besloten. Invoerkeurloonen. Betreffende het heffen van invoer keurloonen stellen B. en W. voor aan Middelburg te berichten, dat St. Lau rens in principe bereid is mede te wer ken aan een heffing van invoerkeurloo nen, mits een regeling wordt getroffen, krachtens welke rente en af.ossing van de stichtingskosten van de in de platte landsgemeenten gebouwde slachthuizen c.q. de jaarlijksche vergoedingen, die de plattelandskringgemeenten aan parti culieren in hunne gemeente schuldig zijn wegens medegebruik hunner slachtplaat sen, zullen worden opgenomen in de ex ploitatiekosten van het te Middelburg te stichten abattoir en aan de betrok kenen worden uitgekeerd. De financiën van den vleeschkeuringsdienst en van 't abattoir zullen geheel gescheiden moe ten worden gehouden. De V oorzitter -geeft een uitvoe rige toelichting op deze aangelegenheid. In verband met de in het op deze kwes tie betrekking hebbend Kon. besluit aan gegeven weg hoe Middelburg heeft te handelen, wanneer een eventueel over leg met de overige kringgemeenten mocht mislukken, is de gelegenheid ge opend al dan niet met medewerking van de plattelandsgemeenten invoerkeurloo nen te heffen. Bovendien heeft de op richting van het abattoir te Vlissingen de situatie geheel anders doen worden, en zal men zich hebben te wachten voor het nemen van een besluit, waardoor alle tot den kring Middelburg behooren- de gemeenten geschaad zouden worden. Wanneer iets gedaan wordt, waardoor slachtingen aan dezen kring zullen wor den onttrokken, zal verhooging der keurloonen ongetwijfeld het gevolg zijn en hiervoor moet worden gewaakt; inte gendeel moet alles gedaan worden om tot verlaging te kunnen komen. Het op komen voor de belangen van alle tot den kring behoorende gemeenten sluit ook in zich, dat de plattelandsgemeenten tot zekere hoogte rekening moeten houden met de belangen van Middelburg, welke door gevaren van buiten den kring in het gedrang zouden kunen komen. De heer Riemens heeft geen be zwaar tegen een abattoir, dat als cen traalpunt opleving van den export ten gevolge kan hebben. De heer Hame- 1 i n k vraagt naar het belang, dat deze gemeente heeft bij het opnemen van de kosten der slachtplaatsen in de exploi tatierekening van het abattoir. Hoewel de heer Marinissen zich kan inden ken, dat B. en W. nit tactische overwe gingen met dit voorstel komen, zal hij toch tegen stemmen, uit protest, dat in het desbetreffende K. B. de mogelijkheid is geopend, dat Middelburg door verbre king van de samenwerking, op zichzelf staande, toch invoerkeurloonen zal kun nen heffen. Hij betreurt dit zeer, omdat het platteland hiervan weder de dupe wordt. Wethouder Wondergem geeft toelichtingen, o.a. over het nadeel, dat de plattelandsgemeenten kunnen krijgen, wanneer ze alleen komen te staan en dan toch de invoerkeurloonen niet kun nen verhinderen. Met de stem van den heer Marinissen tegen wordt het voor stel van B. en W. aangenomen. Besloten wordt daarna den ambachts heer van Brigdamme dank te betuigen voor de op zijn kosten plaats gehad heb bende beplanting met heesters var- de strook grond bij den ingang van het Brigdamsche padje. Z. h. s. wordt vastgesteld een verorde ning, waarbij de bergplaats van het brandweermateriaal als stemlokaal wordt aangewezen. hnpJ TO' De aardschok, J.l. Donderdagavond 23 Maart in ons gewest waargenomen, moge een zeldzaam verschijnsel zijn in onze lage landen, geheel onbekend zijn aard bevingen ook in Zeeland niet. Van de oudste tijden af maken de kroniekschrij vers er genoeg gewag van, en hun meer of minder uitvoerige berichten zijn het onomstootelijk bewijs dat de alliniale bodem van Zeeland op een betrekkelijk niet groote diepte op een tertiairen bo dem rust, die den ondergrond vormt van een groot gedeelte van het vaste land, Reygersberg maakt in zijn „Cronijcke van Zeelandt" (1551) gewag van een „al te grooten aertbevinghe" die ten tijde van graaf Floris I (1049-1061) in Holland en Zeeland werd waargenomen, ,,ende men sach twee Sonnen opgaen in 't Oos ten, ende die ste-ren eenen dach langh schijnen". Toen in 1304 een komeet aan den hemel verscheen, werd deze weldra door een ook in Zeeland gevoelde „groote aertbevinghe" gevolgd, van een dergelijke hevigheid als men tot dus verre niet dikwijls had waargenomen, en die de mensdhen zoo'n schrik aan joeg dat ze uit hun huizen naar het vrije veld vluchtten. Op 2 Januari 1346 wer den Holland en Zeeland nogmaals door een aa-dbeving verontrust, „daer een groote plage nae quam". In de vijftiende eauw gewaagt de ge schiedenis van „een soo grooten aert bevinghe in Zeelandt, dat noyt mensche De heer Riemens bespreekt de noodzake ijkheid van hei stichten van een vereenigingsgebouw, waar*,..„ dik wijls veel gebrek is. Hij vraagt onderzoek dezer aangelegenheid. De Voorzitter antwoordt, dat de ze kwestie al iang de aandacht van B. en W. heeft; zij zijn wel bereid tot een na der onderzoek. De heer Hamelink wijst er op, dat de Noordweg zooveel gebruikt wordt als speelplaats voor kin deren en dat dit in verband met het drukke verkeer zooveel gevaar ople vert. Hij vraagt aandacht hieraan om zoo mogelijk te komen tot het aanwijzen van een kinderspeelplaats, al dan niet met behulp van bestaande vereenigin- gen, bijv. de Oranjevereeniging. De V oorzitter zegt ook hier een on derzoek toe; hij stemt in met het geop perde, doch kent de bezwaren, die aan een oplossing zijn verbonden. Inzake de aanvulling van de plaatse lijke politieverordening, regelende het verkeer op de trottoirs in de kom van Brigdamme en het drijven van vee over den Noordweg wordt o.a. voo:rgesteld het drijven van meer dan drie runderen bijeen na 's morgens 8 uur over den Noordweg te verbieden en voor driften runderen en schapen van verschillende grootte een zeker aantal drijvers te ge lasten. In verband met de open bebou wing langs de Kerklaan en de ondervin ding daar opgedaan, wordt voorgesteld het drijven van vee over de Kerklaan geheel te verbieden, ook aangezien men dezen weg gemakkelijk kan vermijden. De heer Riemens zou in plaats van 8 uur 9 uur willen lezen, waartegen de heer Hamelink opmerkt, dat juist het verkeer in verband met het aangaan van scholen en kantoren tusschen 8 en 9 uur zoo druk is. De heer Marinis sen begrijpt, dat hier geregeld moet worden. Om echter moeilijkheden te voorkomen, dient hij een amendement in, waa.rdoor het mogelijk wordt, dat B. en W. in bijzondere gevallen onthef fing kunnen verleenen, welk amende ment door B. en W. wordt overgenomen. Z. h. s. wordt daarna het voorstel aan genomen. RAAD VAN 's HEER ABTSKERKE. 's HEER ABTSKERKE. De raad verga derde voltallig. Een verzoek van de vereeniging „Landbouw en Veeteelt" te Westdijk om wijziging te bevorderen voor de vleeschkeurinsgwet, wordt in handen gesteld van B. en W. voor onderzoek. De P.Z.E.M. bericht dat het tarief voor straatverlichting wordt gewijzigd, hetwelk voor de gemeente een vermin dering van uitgaven voor die verlichting van 37.50 medebrengt. Daarna wordt behandeld een verzoek van de eenigen tijd geleden opgerichte afdeeling van de Chr. Landarbeiders- bond om toetreding tot het Werkloos heidsbesluit van den Rijksdienst der Arbeidsbemiddeling, zijn nog eenige ge gevens ingekomen. De Voorzitter beveelt namens B.en W. aan om tot aansluiting over te gaan. Dé heer de R o o, vraagt welke uit gaven, die ongeveer voor de gemeente zal medebrengen. Wethouder Braam licht toe dat dit hoogstens 150 per jaar kan bedragen. Besloten wordt aan te sluiten. Van Ged. Staten is een schrijven in gekomen, waarbij bepaald wordt, dat de secretaris twee dagen per week op het gemeentehuis zitting moet houden. De Voorzitter deelt den raad mede, dat B. en W. reeds een voorstel daartoe gereed hadden toen van Ged. Staten bericht inkwam. Men besluit dat de zitdagen zullen wor den gehouden op Woensdag van 111 uur (gedurende den zomertijd van 11.30 1.30 uur des middags) en op Zaterdag van 2.304.30 uur, ingaande 1 Mei a.s. dierghelijck ghehoort en had"; deze vond plaats op St. Jorisdag (23 April) 1449. Op St. Bartholomeusdag (23 Augustus) van het jaar 1504, 's nachts wij zou den thans zeggen: 's avonds om tien uur werd in Middelburg en Arnemuiden en ook in vele andere echter niet met name genoemde plaatsen van Zeeland een groote aardbeving gevoeld. In den avond van 6 April 1580 werd tot twee maal toe een aardschudding gevoeld, waardoor enkele steenen uit kerken en torens losraakten, maar die overigens geen schade veroorzaakte. In hoeverre dit het geval was met de aardschokken uit vroegere tijden, hierboven genoemd, vermeldt de historie niet. De zeventiende eeuw maakt van twee in Zeeland waargenomen aardbevingen melding, waarvan er een in de eerste, een in de laatste jaren der eeuw valt, en wel op 2 Januari 1602 dus op den zelfden dag als de aardbeving van 1346 's middags omstreeks 12 uur, en op 18 September 1692, 's middags om half drie. De laatstgenoemde duurde ruim twee minuten en was zoo krachtig, al thans op Schouwen, dat de St. Lievens- monstertoren te Zierikzee op enkele plaatsen scheurde en de bovenste trap pen aan de noordzijde eenigszins ontzet werden. Uit andere plaatsen in Zeeland zijn over dezen aardschok geen berich ten tot ons gekomen. Aan de waarnemingen van den ge leerden Zierikzeeschen geneesheer Job. Baster (1711-1775) danken we enkele mededeelingen over aardbevingen uit de Aan het hoofd der school zal worden bericht dat geen termen aanwezig zijn om zijn woninghuur te verlagen, aange zien ueze iiuur in overeenstemming is met de huurwaarde volgens de Perso- neeie Be asung, een en ander als ant woord op een door hem ingediend ver zoek. Bij de rondvraag informeert de heer van Weele naar het nieuw te plaat sen torenuurwerk, waarop de Voor zitter van inlichting dient. Verschillende heeren spreken nog de wenschelijkheid uit, om eventueele re paraties te verrichten aan den toren tij dens het inbrengen van het uurwerk omdat de stelling dan toch aangebracht wordt. Een waarschuwing aan Langvingers. In de Breskensche Courant te Bres- k e n s lazen wij een advertentie waarin vriendelijk verzocht wordt, hen die ge regeld de windhaakjes en hangsloten aan de seizoenhuisjes ontvreemden, deze te willen laten zitten, dan kunnen zij gratis bij den eigenaar een bosje beko men. E—11^—«n—rn-T¥TIMri^TTMMnW¥l Zondagmorgen nam ds. P. J. O. de Bruyne afscheid van de Geref. Kerk te Vrouwenpolder, wegens ver trek naar Uithoorn, met een predikatie over 1 Cor. 16 22, 23 en 24. Na de gebruikelijke toespraken tot gemeente, kerkeraad, jeugdvereenigin- gen en het hoofd der Chr, school, werd ds. De Bruyne eerst toegesproken door den voorzitter van den kerkeraad, ouderling W. Maas, daarna door ds. E. Douma van Oostkapelle namens de clas sis en als consulent, terwijl burgemees ter Louwerse den scheidenden predikant namens de burgerlijke gemeente harte lijk dank zegde voor het zeer vele, dat hij in het algemeen belang verrichttè. Den sympathieken leeraar werd staan de Ps. 133 vers 3 toegezongen. Des namiddags had op Gapinge de zelfde plechtigheid plaats. De heer Joh. Baay te Souburg, die een benoeming aannam als Evangelist naar Noordbroek, hoopt aldaar Zondag 7 Mei als zoodanig zijn intrede te doen, na vooraf te zijn ingeleid door ds. Sy- perda van Tjamsweer.. Ds. F. Staal, em.-predikant van de Geref. Kerk te Colijnsplaat die voornemens is zich te Wassenaar te gaan vestigen, heeft hier Zondag 1.1. voor het laatst het woord bediend. Ned. Herv. Kerk. Drietal: te Kampen (vac. M. Otte- vanger) H. A. de Geus te de Blidt, C. B. H, Holland te Putten en G. Lans te Huizen (N.-H.j. Geref. kerk. Op het tweetal te Ede komt voor ds P. de Feijter te Zwartsluis. Mej. J. de Hoop, die met ingang van 1 Jan. j.l. op wachtgeld is gesteld als onderwijzeres aan de O. L. school te Brouwershaven, is met ingang van 7 Maart j.l. in gelijke functie be noemd te Harfsen, gemeente Gorssel. Mejuffrouw A. J, Hoffmans, on derwijzeres aan de O. L. school te O u d- Vossemeer heeft tegen 15 April a, s. ontslag verzocht. achttiende eeuw. De in zijn tijd opko mende belangstelling voor de natuur wetenschappen vond in Baster een waar dig vertegenwoordiger, die zich op me nigerlei terrein bewoog en wiens onder zoekingen in binnen- en buitenland de aandacht trokken. Het Zeeuwsch Ge nootschap bezit van hem, behalve het kunstige door hem zelf vervaardigde buffet van koralen en schelpen, dat in de vestibule van het Museum is opge steld, een handschrift waarin hij een .lange lijst van meteorologische waarne mingen heeft opgeteekend, waaraan hij op 1 Januari 1752 begon te arbeiden. Dit handschrift spreekt van een merk waardige beweging van het water, op 1 November 1755 de dag waarop Lissa bon door een aardbeving werd verwoest in alle havens, ook van Zeeland 's morgens om elf uur gedurende enkele minuten opgemerkt. Het water dat op de Lange Jan van Middelburg in de bak ken staat, om bij voorkomenden brand te kunnen dienen, kwam dermate in be roering dat het er uit spatte. In het dok te Vlissingen kwamen zware oorlogs schepen met .elkaar in aanraking, en in Tho!en bewogen, evenals trouwens in tal van andere plaatsen in ons land- de kaarsenkronen in de kerk heen en weer. Baster vermeldt nog waarnemingen van lichte aardbevingen op 18 Februari 1756, 's morgens om half acht, op 20' Januari 1760, 's avonds om 10 uur, en op 15 Juli 1760, 's nachts om half drie. De aardbe ving van Zondagavond 20 Januari 1760 was kort, maar vrij gevoelig. In tal van Het Ambtenarengerecht te Middelburg, Maandagmiddag hebben in de groot*, audiëntiezaal van het Gerechtsgebouw te Middelburg de leden van het Ambtenarengerecht in het ressort Mid delburg, bestaande uit de heeren mr. A Meerkamp van Embden, mr. B. D.- H. Teilegen, mr. dr. R. W. Graaf van Lyn- den, J. Onderdijk, W. A. den Hollan der en A. Roos, in handen van den voor zitter van den Raad van Beroep te 's-Hertogenbosch, mr. J. Walter, die te vens ambtshalve voorzitter is van het ambtenarengerecht, de voorgeschreven eed of belofte afgelegd en zijn daarna geïnstalleerd. Als griffier van het gerecht treedt ambtshalve op mr. A. Kleinenhammans, griffier van den Raad van Beroep. De voorzitter gaf een korte uitlegging van de taak en de werking van het Ambtenarengerecht. Hooger beroep. A. P. M. R., 27 jaar, bloemist te Sas- senheim heeft hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der rechtbank te Middelburg van 13 Maart, waarbij hij wegens valschheid in geschrifte is ver oordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf. Oplichting.. De Vlaamsche kunstschilder J. A. E. E., 32 jaar oud, zonder vaste woon- of verblijfplaats in Nederland vertoeven de, die 14 dagen geleden voor de recht bank te Breda stond terzake van oplich ting hij had onder bedriegelijke voor spiegelingen eenige gezinnen bewogen hem in den kost te nemen en was in beide gevallen na eenige dagen zonder betaling verdwenen werd Donder dag veroordeeld tot 6 maanden gevan genisstraf met aftrek van de voorloo- pige hechtenis. De eisch was 8 maanden. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag ingeschreven: Geheel werkloos 6 Typografen ,35 grondwerkers, 11 metselaars, 31 opperlieden, 15 schilders, 51 timmerlieden,3 loodgieters, 3 steen houwers, 3 stoffeerders, 2 straatmakers, 1 waterb. opzichter, 1 apothekers ass., 4 cirkelzagers, 7 politoerders, 1 kapper, 35 meubelmakers, 5 schoenmakers, 33 bankwerkers, 14 electriciens, 1 fitter, 10 machinisten, 5 draaiers, 10 smeden, 6 stokers, 1 fraiser, 1 kernmaker, 2 klin kers, 1 koperslager, 1 lasscher, 2 hoor ders, 1 metaalschaver, 1 slijper, 1 me- taa.steker, 6 monteurs, 2 nagelheeters, 2 pianomakers, 8 plaatwerkers, 1 pon- ser, 2 rijwielherstellers, 6 scheepmakers, 1 voorslaander, 8 vormers, 1 boekbin der, 16 bakkers, 1 sigarenmaker, 4 sla gers, 1 kok, 4 molenaars, 30 boerenar beiders, 2 tuinlieden, 1 bloemist, 1 boomkweeker, 6 reizigers, 11 winkelbe dienden, 11 mag.bedienden, 9 kellners, 12 chauffeurs, 3 kraandrijvers, 8 sleepers 15 varensgezellen, 47 transportarbeiders, 20 kantoorbedienden, 1 waterb. teeke naar, 215 losse werklieden, 77 arbeiders met vakkennis zonder bepaald beroep, 23 van andere groepen, 1 boekbindster, 1 winkeljuffrouw 1 vr. kantoorbediende. Totaal 862, Gedeeltelijk werkloos. 1 kleermaker, 1 schoenmaker, 2 bank werkers, 1 smid, 1 stoker, 1 kernmaker, 1 modelmaker, 3 vormers, 1 slager, 1 kraandrijver, 1 kantoorbediende, 1 losse arbeider, 4 werkvrouwen. Totaal 19. Niet werkloos. 1 modelmaker, 1 reiziger, 1 kantoorbe diende, 1 bureaulist. Totaal 4. Algemeen totaal vorige week 908, bij gekomen 33, afgegaan 58, over 885. plaatsen in Zeeland sloegen de klokken aan, en in Zierikzee werden de vaartui gen in de haven zoo heen en weer ge slingerd, dat de schippers hun kooien verlieten om te zien wat er gaande was. De Provinciale Bibliotheek van Zee land bezit een geschriftje, in 1800 of 1801 gedrukt onder den titel: merkwaar dige en niet min treurige omstandighe den, van 't geen den 21 October tot Cortgeene, als den 7 November tot Aagtekerks, en niet minder op Zondag den 9 November 1800 is voorgevallen, zoo in deze stad als omliggende steden, dorpen en plaatsen; ook in Holland, als elders door zwaare winden, orkaanen, plasregens en watervloeden; en zoo men vermoed ook aardschudding enz (Middelburg, z.j.). Wanneer men het boekje leest, valt het nog al mee met die „treurige omstandigheden", en over de vermeende aardbeving worden we niet nader ingelicht. Alleen volledig heidshalve wordt dan ook van dit ge schriftje melding gemaakt. Op 23 Februari 1828 werden in de omstreken van Middelburg en Vlissin gen aardschokken gevoeld, die overigens weinig te beduiden hadden. Belangrijker was de aardbeving die op 19 October 184i8, 's morgens kwart voor zevenen, in de geheele provincie Zeeland en andere streken ten zuiden daarvan werd ge voeld, en die van een onderaardsch ge luid vergezeld ging, een geluid, zooals de notulen van de Middelburgsche Ver eeniging van Genees- en Heelkundigen vermelden, „als of een zwaar beladen -i» Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z, ,et Handelsregister betreflende Zeeland, mlleenen v. ij f:et volgende: W ij z i g i n g e n: Zeeuw sche Eilanden (Middelburg). W. J. van Doeselaar, Goes, Lange- vorslslraat 58, v inkei in luxe- en huis houdelijke artikelen, porce'ein, glas, aar dewerk, enz. Uitgetr. E.: W. J. van Doe selaar. Handelsnaam gew. in: P. de Bruyne, „Bohemia". Nieuwe E.: P. de Bruyne. D de Jager Jr.'s Ijzerhandel, Lange De ft B 149—50. Proc. aan: E. en C. A. C. Kruyder. Ribbens en Co., Zierikzee, Wandeling, graanhandel. Volm. ingetrokken van; A. G. Ribbens, R'dam. Nieuwe volm. verf aan: P. A. Ribbens, Zierikzee Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Wolders' Indusfr'eele Maatschap pij, in liq-, het leveren en p aatsen van installaties voor electriciteit, verwar ming en sanitair. Belangrijke tariefverlaging voor dringende telegrammen. Met ingang van 1 April a.s. treden verschillende bepalingen van het op de telegraafconferentie te Madrid vastge stelde nieuwe internationale telegraaf- reglement in werking. Zij betre'fen de dringende-, uitgestel de- en brieftelegrammen. Voor de d ingcnde telegrammen wordt een belangrijke tariefverlaging in gevoerd. De prijs hiervan, tot dusver het drievoudige van het gewone tarief, wordt n.l., ook in het binnenlandsch verkeer, verlaagd tot tweemaal het ge wone tarief, een verlaging dus van 33% pet. Indien men bedenkt dat 94' pet. van de dringende binnenlandsche telegram men binnen 5 minuten na de aanbieding op de plaats van bestemming is, dan mag worden verwacht dat het aantal de zer telegrammen belangrijk zal toene men. Uitgestelde telegrammen kunnen voo-taan ongeacht de bestemming ge steld worden in alle talen welke ook voor gewone telegrammen in verstaan bare taal zijn toegelaten, Voorts is het gebruik van in letters geschreven ge tallen niet meer aan beperking onder hevig. Alleen getallen in cijfers, han delsmerken en verkorte uitdrukkingen als „cif", „fob" enz. mogen slechts tot een derde van het aantal woorden in een uitgesteld telegram voorkomen. Ook voor brieftelegrammen is een nieuwe regeling ingevoerd. Voor het buiten-Europeesch verkeer (nachttelegrammen en brieftelegrammen) is het tarief uniform gesteld op een derde van het tarief. Als minimum is algemeen de prijs van 25 woorden ge steld. Het tarief voor de Europeesohe brieftelegrammen is onveranderd ge bleven. In het verkeer met Ned.-Indië blijft echter de tegenwoordige lagere prijs gelden n.l. 62% cent per woord met een minimum van 12.50 (voor 20 woorden). 'Europeesche brieftelegrammen en nachttelegrammen worden besteld den morgen, volgende op den dag van aan bieding; de buiten-Europeesche brief telegrammen den morgen van den twee den dag volgende op dien van aanbie ding. Op brieftelegrammen zijn overigens in het algemeen dezelfde bepalingen van toepassing als voor uitgestelde tele grammen. De weekeindtelegrammen worden af geschaft. rijtuig hard over de straatsteenen reed Deze aardbeving, die maar enkele se conden duurde, scheen zich van het zui den naar het noorden te bewegen; zij was van een dusdanige hevigheid als maar zelden in deze landen is waargeno men. Velen dachten aanvankelijk aan het springen van een kruitmagazijn. Eenige schade bracht deze aardschok overigens niet aan, al kraakten en schudden de huizen en meubelen op tal van plaatsen. Over latere aardschokken, in Zee land waargenomen, bevatten onze aan- teekeningen geen gegevens. De aardbe ving van 20/21 November 1932, die nog versch in ons geheugen ligt, werd zooals men zich herinnert in Zeeland maar op enkele plaatsen, en dan nog slechts door enkele personen waargenomen. Terwijl we dit schrijven, zijn ons nog geen na dere gegevens bekend over de jongste Zeeuwsche aardbeving, waarvan het in elk geval vaststaat dat ook zij van on- schuldigen aard is geweest en dat ze niet de laatste aardbeving zal zijn, die Zeeland verontrust, Jan Vermeer, Bronnen: Reygersberg Cronycke van Zeeland (1551); Zeeland's Cronyk- Almanak, 1777; Bijdragen tot de genees kundige plaatsbeschrijving van Neder land I. Natuurkundige plaatsbeschrijving van de provincie Zeeland (1870), blz. 48-50; Nederl. Tijdschrift v. Geneeskunde, 66, 2de helft A; blz. 567.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6