BAKHUIS' „OLBA "I 2HL-*"* Die schele Hoofdpijn AKKER.CACHETS BEKENDMAKINGEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. die telkens Uw dag vergalt zoo'n migraine, die U ongeschikt maakt voor Uw werk, die Uw geest versluiert en U het denken onmogelijk maakt, daardoor behoeft Ge U niet te laten kwellen. "AKKERTJES" Mevrouw Vraagt voor Uw middagtafel door kwaliteit, vulling en lagen prijs geven zij U vol komen bevrediging. 1832 100 jaar 1932 uitkomt. Zaterdagochtend te ongeveer half zes waren twee mannen, N. Ter- luin en L. Stoops, daar bezig met hun werk toen zij op straat een beest zagen loopen dat wel iets op een hond leek maar er eigenschappen op na hield, zoo als een hangende staart en een min of meer sluipende gang, die het duidelijk van een normalen hond onderscheidde. De heer T. zeide: 't Lijkent de wolf wel". De heer Stoops rende weg om de po litie te waarschuwen en de heer Ter- luin opende het hek aan de straat, naar hij aan de Maasbode vertelde waar aan wij dat verhaal ontle.enen met de bedoeling om den wolf naar binnen te lokken. Zijns inziens was het beest op de lucht van de paarden afgekomen. De wolf tippelde erin. In een oogwenk tijds stond het in de Noordmolenstraat zwart van de men- schen. Op de veranda's van de huizen, gelegen aan die straat en het Noord plein verschenen allerlei gedaanten in nachtgewaad en het werd een cacopho- nie van allerlei uitroepen en geluiden. De wolf had dire'ct toen hij op het binnenplaatsje van de stalhouderij was gekomen, een sprong gemaakt waarmee hij in een aangrenzenden tuin terecht was gekomen. Schuw was hij daar ondeir een ver anda gaan liggen. Het wachten was op personeel van de Diergaarde. De directeur, arriveerde te gen 7 uur. Een eefste blik overtuigde hem dat men ditmaal raak had geslagen. Het beest, dat schichtig in een hoek weggekropen lag, was inderdaad de lang gezochte wolf. Te half 8 arriveerde de wagen van de Diergaarde met den oppasser van de wolven, en den oppasser der roofdieren. Deze begaven zich gewapend met stok ken en een vangnet naari den tuin. Het bleek echter nog lang niet zoo ge makkelijk het beest te pakken te krijgen. Een eerste slag met het vangnet misluk te, en de wolf, uit zijn betrekkelijke rust opgeschrikt, nam de beenen, sprong over een paar schuttingen en verdween. Een wilde achtervolging ontstond. Eerbiedwaardige mannen zag men schut tingen nemen met een gemak of een embonpoint een imaginair iets is, vrou wen vuurden haar dappere echtgenoo- ten met ongearticuleerde kreten aan, agenten renden in 't rond en voorop liep de lange oppasser v. d. B. wien het tenslotte gelukte den wolf een jas over zijn kop te gooien. De wolf bleef liggen, werd gestrikt en vervolgens in triomf naar den gereed- staanden wagen gedragen, die naar de Diergaarde vertrok. Daarmee is de geschiedenis die vijf dagen lang alle overige, toch ook niet van sensatie ontbloote feiten in de scha duw stelde uit. De wolf is opgesloten in een hok. Men heeft hem te drinken gegeven en als hij wat tot rust gekomen is, krijgt hij te eten. De mannen die hem ontdekt hejbben krijgen een belooning Tegen den civielen prijs van 50 cent kon men Zondag de Diergaarde bezoe ken en de wolf, diei het klaar heeft ge speeld de belangstelling van honderd duizenden gedurende enkele dagen ge vangen te houden, zou „persoonlijk aan wezig" zijn. TWEE BOERDERIJEN AFGEBRAND In het dorpje Alphen aan de Maas (N.Br.) is Vrijdagavond een buitengewoon felle brand uitgebroken, die geweldige afmetingen heeft aange nomen. Het liet zich in den beginne aan zien, dat een geheele wijk van het dorp zou worden verwoest, maar aangezien tijdens den brand de wind wat ging lig gen, is de brandweer ér in geslaagd het vuur meester te worden. In totaal zijn twee boerderijen van den landbouwer A. afgebrand benevens een groote landbouwschuur, een groote hooi berg en eeji timmerbedrijf. Twee nabijgelegen boerderijen van de landbouwers H. en van St. hebben groot gevaar geloopen in den brand te Worden betrokken, doch de bewoners hebben, door op het dak te klimmen, dit dak door middel van snelbluschtoestellen en emmers water nat gehouden, waardoor deze boerderijen behouden zijn gebleven. De schade is aanzienlijk en wordt door verzekering gedekt. Het vee is be houdens een groot aantal kippen, gered kunnen worden, maar het huisraad is met de in de schuur opgeslagen winter voorraad graan en een groote partij hout van het timmerbedrijf geheel verloren gegaan. De oorzaak was onbekend. HEIDEBRAND. Vrijdagmiddag ont stond achter het geniekamp te Soes- t e r b e r g een groote heidebrand, De vlammen zijn door de brandweer spoe dig gebluscht. Ongeveer 5 ha heidegrond zijn verbrand. Een oogenblik heeft een in de nabijheid van het brandende ter rein gelegen kruitmagazijn, ernstig ge- gevaar geloopen. DE GEREDDEN VAN DE GEZON KEN „MADELEINE". Nader meldt men aan de Msb. uit T erschelling dat de geredden tengevolge van de door gestane vermoeienissen zeer uitgeput waren. Zij werden ondergebracht in ho tel Nap, waar direct een maaltijd voor hen werd gereed gemaakt. De eerste ma chinist deelde het volgende mede: De „Madeleine" was op weg van Bou logne Sur Mer naar Aalesund in Noor wegen. Het schip had voor eigen ge bruik een lading zout en steenkool en 200 ton water aan boord. Woensdag avond begon het schip in de ruimen 1 en 2 plotseling water te maken. Op wel ke wijze het schip is lek geworden, is niet bekend. Daar het water snel steeg werden onmiddellijk noodseinen gege ven, Tegen half twaalf was het schip zoover gezonken, dat de bemanning, 65 koppen tellend, in de reddingbooten moest gaan. De zee was vrij rustig, hoe wel er een tamelijke bries stond. Tegen 1 uur in den nacht kwam het bergings vaartuig „Holland' en heeft aleen uit de booten overgenomen. Nog vóór midder nacht is de „Madeleine" gezonken. De chef-machinist en ook de andere opvarenden waren zeer goed te spreken over de wijze, waarop zij op de „Hol land" waren ontvangen. De schipbreu kelingen hebben nagenoeg niets van hun eigendommen kunnen behouden. HET WEER IN FEBRUARI. Het Kon. Ned. Meteorologisch Instituut te De Bilt publiceert een overzicht van het ver loop der weergesteldheid in Februari. Gemiddeld over de geheele maand waren de overdagtemperatuur, het ge middelde maximum 0.3, 0.5 en 0.2 gr. boven normaal. In de drie dekaden waren de afwijkin gen resp. 4.3, 4.0, 4.6; 1.3, 0.9, 1.5; 2.8, 2.4, 3.2 gr. De hoogste tem peratuur, 12.9 gr., werd waargenomen te Maastricht op den 27, de laagste, 8.8 gr., te Gemert op den 23, Het aantal vorstdagen bedroeg op de hoofdstations gemiddeld 12, tegen 12 normaal. Zij kwamen voornamelijk voor in een aaneengesloten reeks in de twee de helft der maand, te Groningen bijv. geen enkele van 114 en dagelijks van 15—28. De neerslag, gemiddeld over het ge heele land, bedroeg 38 mm tegen 40 nor maal; het aantal dagen met lichten neer slag was ver boven normaal. In het noorden en het midden van het land was de hoeveelheid normaal tot 15 pet. daar beneden, in Zuid-Limburg ongeveer 20 pet. beneden normaal, echter in Zee land, Noord-Brabant en Noord-Limburg normaal tot 15 pet. daarboven. De sneeuw, die op verscheiden dagen der vorstperiode viel, dooide overdag slechte langzaam weg. Verspreide onweersberichten kwa men binnen van den 14, 16, 17, 18 en 21. Het aantal uren zonneschijn op de hoofdstations bedroeg 96 tegen 68 nor maal, in de drie dekaden respectieve lijk 16, 52 en 28. Vergadering van den Raad der ge meente Middelburg, op Woensdag, den 29 Maart 1933, des namiddags te 2 uur, ter behandeling van de onderstaande zaken: 1. Ingekomen Stukken. 2. Benoeming van een Wethouder in de vacature M, H. Boasson, we gens bedanken van den heer W, A. den Hollander. Middelburg, den 25 Maart 1933. De Burgemeester, J. ONDERDIJK, Wnd. OUDERAVOND. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, brengen ter openbare ken nis: 1. dat op Donderdag, 6 April 1933, deS* avonds 8 uur, voor school C een ouder avond zal worden gehouden in een der lokalen van die school aan de Lange Delft; 2. dat tot den vorenvermelden avond toegang heben de ouders, voogden of verzorgers van wie één of meer kinde ren op school C zijn ingeschreven; en roepen hierbij die ouders, voogden of verzorgers op tot bijwoning van den ouderavond. Middelburg, den 24 Maart 1933, Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter, M. VAN DER VEUR, Secretaris. 2e SUPPLETOIR KOHIER STRAATBELASTING. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, brengen ter openbare ken nis: dat het 2e Suppletoir kohier 1932 van de Straatbelasting, door den Raad vast gesteld in zijne vergadering van 22 Maart 1933, aan den Gemeente-ontvan ger ter invordering is ter hand gesteld. Middelburg, den 24 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter M. VAN DER VEUR, Secretaris. BESCHIKBAARSTELLING ONVERMENGDE MARGARINE. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis: I. dat voor de vier weken, vallende in het tijdvak van 1£ April tot 14 Mei 1933, onvermengde margarine zal kun nen worden verstrekt aan: ain de Gemeente wonende georga niseerde werkloozen die drie maanden of langer werkloos zijn, steun ontvangen en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen; b. in de Gemeente wonende ongeorga niseerde werkloozen, die drie maanden of langer werkloos zijn, steun ontvangen en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen; c. in de Gemeente wonende werkloo zen, die bij een werkverschaffing met zoogenaamd rouleeringssysteem arbei den en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen; d. in de Gemeente wonende armlas tigen die drie maanden of langer steun genieten, daarvan geheel of bijna geheel moeten leven en hoofd zijn van een ge zin met 5 of meer kinderen; II. dat zij, die behooren tot een der onder I hiervoren vermelde categoriën en gedurende vorenvermelde periode K K.G. onvermengde margarine per week, per lid van hun gezin, wenschen te ont vangen tegen betaling van 11 cent per K.G., zich daarvoor mondeling ter Gemeentesecretarie ten Stadhuize (be nedenverdieping, ingang Helm) kunnen opgeven op Woensdag 29 Maart 1933, des namiddags van 24 uur. Middelburg, den 24 Maart 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris, Gebruik daarvoor nu eens één of twee „AKKERTJES" en dat ellendige gevoel zal optrekken als 'n grauwe mist voor de zon. Dan zult Ge U weer verjongd en als herboren voelen, vol werk- en levenslust. AKKER-CACHETS bevatten een zeer bijzondere samenstelling, van geneesmiddelen bereid volgens recept van Apotheker Dumont en zijn onschadelijk. Voordeelen: Fijn poeder in smaakloos omhulsel van ouwel. Ge proeft niets. Geen maagstoornissen. Gemakkelijk in te nemen. Ze glijden naar binnen. AKKER-CACHETS zijn ook ongeëvenaard door hun snelle en prompte werking bij aandoeningen zooals Griep, Kou, Spierpijn, Rheumatische pijnen, Lendenpijn, Vrouwenpijn en Slapeloosheid Volgens recept van Apotheker Dumont. 12 stuks 50 cent Elec. Drukkerij G. W. den Boer, M burg. De hand aan de toonbank, die argeloos grijpt naar een product, dat niet van Nederlandschen oorsprong is, laat een schaduw na. Alleen reeds in het eerste halfjaar van 1932 kostte de werkloozenzorg aan ons land 64 millioen gulden. Dit zal niet meer noodig zijn, als door ruimeren afzet voor onze voortreffelijke Nederlandsche producten méér opleving komt in Neêrland's landbouw, han del en industrie. Nederlanders, gij die koopt hebt de beslissing in handen! Elke gulden, besteed aan een Nederlandsch product, vermindert werkloos heid. Door Nederlandsche producten te koopen, bevoordeelt ge Uzelf en helpt ge anderen. Neder landsch product gaat vóór!

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8