RECHTZAKEN. KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. «e/W BUITENLAND. AFLOOP AANBESTEDINGEN. GEMENGD NIEUWS. Witte tanden: Chlorodont Joosland, Vrouwenpolder, Breskens en Westkapelle ieder één leerling. Tien leerlingen waren kosteloos toegelaten en vijf tegen verminderd schoolgeld. Aan de cursussen voör meergegoeden namen toen deel 18 'eerlingen, voor de avond cursussen meldden zich 276 leerlingen aan. Vóór 31 December hebben 3 leerlin gen de school verlaten en bedroeg het aantal toen nog 431 tegen 404 op 31 December 1931. In de plaats van mejuffrouw J. G. ter Brake benoemde het bestuur met ingang van 1 September 1932 tot leerares me juffrouw J. M. van Vollenhoven. Mej. Van Bosveld Heinsius kreeg op haar verzoek eervol ontslag tegen 1 Januari 1933 en was mej. J. Goetheer haar op volgster. Dit jaar is wederom een schoolten- toonste'ling gehouden, die zich in een zeer druk bezoek mocht verheugen. De leerlingen van sommige klassen brach ten bezoeken aan enkele industriëele ondernemingen en aan tentoonstellingen van de Vereeniging „Voor de Kunst". Te Vlissingen zijn dit jaar wederom cursus sen gehouden een van half Februari tot Juli en een van September tot half Februari, waaraan totaal 118 leerlingen deelnamen. De vergadering keurde het verslag goed. In plaats van mevrouw W. A. Dumon Tak-Van Trigt koos de vergadering tot voorzitster mevrouw L. Alberts-Salberg en in haar p'aats tot vice-voorzitster mej. M. Callenfels. SCHOOLSTICHTING VOOR LEERLINGEN UIT EEN ANDERE GEMEENTE. Ook voor onderscheidene Zeeuwsche gemeenten 'n belangrijke beslissing. Verschenen zijn. een tweetal gelijklui dende Koninklijke besluiten inzake een nog nimmer in dien vorm voorgekomen geval van schoolstichting. Deze beslui ten, tot stand gekomen in afwijking var. de betreffende adviezen van de afdee- ling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State, betreffen een zeer belangrijk punt van de Lager onderwijs wet 1920 en zijn een nadere beschouwing overwaard. Begin 1932 vroeg het Roomsch-Katho- lieke kerkbestuur van de parochie van den Heiligen Joseph, gevestigd te Utrecht, aan den gemeenteraad van Maartensdijk om medewerking als be doeld in art. 72 van bovengenoemde wet, voor de stichting van twee bijzon dere scholen voor gewoon lager onder wijs in de gemeente Maartensdijk t.w. een jongensschool aan de Prof. Jan Kopslaan en een meisjesschool aan de Prof. Ritzema Boslaan. De gemeenteraad beschikte op deze aanvragen afwijzend, uit overweging dat blijkens de overgelegde verklarin gen resp. 54 en 58 leerlingen de scho len zouden bezoeken, waarvan slechts resp. 13 en 14 kinderen afkomstig wa ren uit Maartensdijk, en dus de stich ting zou dienen voor kinderen in een andere gemeente woonachtig en die al daar een gelijksoortige school van hun gezindte bezochten. Het kerkbestuur ging hierop in be roep, waarop Ged. Staten van Utrecht met vernietiging van het bestreden raadsbesluit bepaalden, dat de 'ge meenteraad de gevraagde medewerking zal hebben te verleenen. Ged. Staten waren van meening, dat de gevraagde medewerking was geweigerd uit hoofde van andere overwegingen dan genoemd in art. 75 der wet, zoodat het betreffen de raadsbesluit in strijd was met de wet en derhalve niet kon worden gehand haafd. De gemeenteraad teekende beroep aan bij de Kroon, er daarbij op wijzende, dat de economische toestand sedert het binnenkomen der aanvrage steeds slech ter is geworden en dat het voor de ge meente onverantwoordelijk is, steeds nieuwe verplichtingen op zich te nemen. Verder voerde de gemeenteraad aan, dat men toch niet van de gemeente Maar tensdijk kon eischen te bouwen in dat deel der gemeente, dat wellicht over een klein jaar zou behooren tot de gemeente Utrecht, zulks in verband met de waar schijnlijke uitbreiding van laatstgenoem de gemeente. De Kroon verklaarde het beroep van den gemeenteraad ongegrond, uit over weging, dat de aanvrage van het kerk bestuur, blijkens de stukken voldoet aan de in art. 73 der wet omschreven ver- eischten en dat het tegendeel niet is af te leiden uit de omstandigheid, dat slechts resp. 13 en 14 van de resp. 54 en 58^ kinderen uit Maartensdijk afkom stig zijn en de overigen te Utrecht wo nen, aangezien uit het verband, dat art. 73, eerste lid onder a, heeft gelegd tus- schen het getal ingezetenen der gemeen te en het getal leerlingen (zie hieron der), dat de te stichten school zal be zoeken, niet volgt, dat met leerlingen worden bedoeld alleen die leerlingen, die wonen in de gemeente van vestiging van de bijzondere school. De afdeeling voor de geschillen van bestuur van den Raad van State wilde de aanvrage afwijzen en achtte deze in strijd met de klaarblijkelijke bedoeling en strekking der wet. De afdeeling over woog daarbij o.m., dat, wanneer art. 73, eerste lid onder a, wat betreft de daar bedoelde verklaring, verband legt tus- schen het getal ingezetenen der gemeen- i®*1 getal leerlingen, dat de te stichten school zal bezoeken, het daar bij zoo niet alleen dan toch in hoofd zaak op het oog kan hebben lee lingen ait de gemeente. Het minimum aantal 'eerlingen ten aanzien waarvan een ver klaring moet worden overgelegd bij de aanvrage pm medewerking voo- school stichting, bedraagt namelijk naar gelang van de grootte van de gemeente resp. '0, 60, 80 en 100 Voor Maartensdijk be- '«•"agf het minimum 40 en voor Utrecht 100, zoodat het kerkbestuur deze aan vrage niet kon richten tot den raad der gemeente Utrecht. Meergenoemde afdeeling was van oo-- deel, dat indien een in de gemeente Utrecht gevestigd schoolbestuur voor zijn in die gemeente woonachtige leer lingen scholen verlangt, het zich heeft te wenden niet tot den raad eener na burige gemeente, maar tot den raad der gemeente Utrecht, waar het schoolbe stuur gevestigd is en de leerlingen thuis behooren. De minister van onderwijs verklaarde de beperkende uitlegging in strijd niet slechts met de woorden, maar ook met de geschiedenis en het systeem der wet, alsmede met de eischen eener juiste re geling en motiveerde zijn standpunt uit voerig in een betrefend schrijven aan de Kroon. Hierop zijn de Kon. beslissin gen tot stand gekomen overeenkomstig het standpunt van den minister. Cursus in Motorenkennis van den Kring Walcheren der Z. L. M. Te Middelburg had Zaterdag in de Ambachtsschool de eindles plaats van den 14den cursus in motorenkennis, ge geven vanwege bovengenoemden Kring. Bij ontstentenis van den voorzitter, mr. M. C. van der Minne, stond deze bijeenkomst onder leiding van den eere voorzitter van den Kring, jhr. P. J. Boo- gaert, die na een kort openingswoord den leider van dezen cursus, den heer E. Visscher, leeraar aan de Ambachts school, gelegenheid gaf den leerlingen eenige vragen te stellen. Uit de vlot ge geven antwoorden bleek dat zij de les sen, vervat in een vrij lijvig dictaat, met goed succes hadden gevolgd. Aan onderstaande 32 leerlingen kon door den voorzitter met eenige welge kozen woorden een diploma worden uit gereikt. Een 8-tal kon wegens geringe kennis geen diploma krijgen. Eén der leerlin gen had met een goed uitgevoerde tee- kening op het bord aanschouwelijk voor gesteld, welk een krachttoer moet plaats hebben om een diploma te behalen. De voorzitter gaf echter allen nog den goeden raad hun studiën in motorenken nis hiermee nog niet als geëindigd te beschouwen, doch zeer zeker door re gelmatige studie in hun dictaat nog uit te breiden. Spr. bracht dank aan het bestuur van de vereeniging De Ambachsschool voor het beschikbaar stellen van een lokaal tot het houden van dezen cursus en aan den leeraar voor de eminente wijze waarop hij zich van zijn taak heeft ge kweten. De leerlingen Rottier en Laernoes hebben dank gebracht aan den Kring Walcheren der Z. L. M. voor de gele genheid, hun langs dezen weg geboden, om hun kennis te vermeerderen en aan den heer Visscher voor zijn uitstekende wijze van les geven. Hierna sloot de voorzitter deze bij eenkomst. De namen der gediplomeerden zijn: J. Laernoes, Vlissingen; J. Oele," Vee- re; A. Pluijmers, Middelburg; K. Sieta, Koudekerke; J. Plouvier, J. J. Lipjes en H. Bostelaar, allen te Vlissingen; P. J. Cruson, Breskens; J. Polly, Zierikzee; D. J. Rottier, Borssele; P. Laman, Ril land; G. M. Verheijke, Vlake; A. A. de Vey, Rilland; J. Best, Middelburg; K. Besuijen, Serooskerke; A. van Lange- raad, Koudekerke; J. L, van Hove, Vlis singen; J. Bik, Middelburg; P. Stroo, Biggekerke; W. Provoost, Domburg; M. de. Witte, Souburg; J. de Visser, Melis- kerke; A. de Klerk, N. en St. Joosland; A. Fijnhout en A. Bouwense, beiden te Middelburg; J. Brakman, N. en St. Joos land; J. Rottier, Nieuwdorp; W. de Nood en J. Westhof, beiden te Veere; L. Houterman, Serooskerke; C. Schout, Middelburg, en C. Lems, Vlissingen. Zeer zonderlinge- financieele toestanden in Zeeland. Voor het Haagsch Gerechtshof werd behandeld de zaak van H. J. v. d. O., te Terneuzen, wegens verduistering als ambtenaar door de rechtbank te Middel burg tot 9 maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Het verduisterde bedrag was 17.300. Verd. had de verduisteringen gepleegd als secretaris van verschillen de polders in Zeeuwsch-Vlaanderen. Verdachte bekende. Hij zeide, te zul len trachten, het bedrag terug te beta len, aldus de Maasbode. De procureur-generaal merkte op, dat al eens eerder was gebleken, dat in Zee land personen dergelijke belangrijke functies vervullen, hoewel zij niet bere kend zijn voor hun taak. Administratie en controle deugen niet en zoo ontstaat een chaos. Als een deskundige dezen ontdekt, valt de dader als slachtoffer. Daartegenover echter kan men stellen, dat hier sprake is van het bederf van het openbare leven in zoo'n provincie. Men vraagt zich af, wat achter de scher men gebeurt, zonder dat het blijkt. Zoo is het wel moeilijk, in te. gaan op een ve-zoek, dat de verdediger vermoede lijk zal doen om de uiterste clementie te betrachten. Want wij zijn hier op een hellend vlak, dat leidt naar een corrup tie, tot schade der fundamenteelste be langen van het Nederlandsche volk. In het onde havige geval heeft jaren, lang een verkeerde toestand bestaan, wel ken bekl door zwakheid door laakbare nalatigheid, heeft bestendigd. Mén kan zeggen, dat de besturen van de poldertjes bekl. nooit hadden moeten toestaan om bestuurde- tje te spelen. Maar de leden dezer besturen zeiven zijn eenvoudige menschen. Spr. vroeg bevestiging van het vonnis. D'e verdediger, mr. Tichelman, zeide, den toestand in Zeeland speciaal in Te- neuzen, te kennen. Inderdaad is de controle zeer slecht geweest De toe stand in Zeeland is zeer zonderling. In Mei van het vorige jaar hebben Gede puteerde Staten een soort razzia gehou den. Zij hadden de controle overgelaten aan de polderbesturen. Er kwamen dan een paar 'boeren, die een glas port dron ken en een sigaar rookten, en zagen, dat er geld in de kas was, wat altijd wel het geval was. Er zijn menschen. die 1 a 2 ton te kort kwamen en die zijn niet vervolgd. Vier ontvangers-grifriers heb ben tekorten. Eén is voortvluchtig en een lid van Gedeputeerde Staten weet, waar hij is. Er waren menschen bij, die bevriend waren met Gedeputeerden. De ze man moet nu slachtoffer worden Wat de dijkbesturen betreft, hun controle was zeer verslapt. In één der polders moeten ingelanden een bepaald bedrag betalen en wat tekort komt, passen de over heidslichamen bij. Maar de voorzitter van het dijkbestuur teekende de desbe treffende staten blanco, Ged. Staten hebben eens 4000 meer gestuurd, dan bekl. zelf verzocht had. Het teveel is toen teruggestuurd. Bekl. kon net zoo veel stelen, als hij wilde, al heeft hij het met de blanco-staten gelukkig niet ge daan. Er was lestijds een groot gebrek aan intellectueelen in Terneuzen en de ze beklaagde, zonder eenige eruditie, kwam in de geur te staan van een intel lectueel en werd zelfs gepousseerd als bankdirecteur, ofschoon hij niet eens schoolmeester heeft kunnen worden. Krachtens een inhaerenten aanleg kon de,ze man niet „neen" zeggen. Er wa ren commissarissen, die maar raak geld van zijn middenstandsbank haalden, en de man kreeg het niet in zijn hersens om te zeggen, dat dit zoo maar niet ging. Bekl. heeft geen misdadigen aanleg. Een notabele te Axel zei aan spr. dat bekl. zich rijk had kunnen stelen, maa.r zoo arm is als een kerkrat, Bekl. zelf is blij, dat de fraude ten slotte aan het licht is gekomen, want hij had geen leven meer. Bekl. heeft een uitermate slap ka-ak- ter. De officier van justitie te Middel burg heeft hem een Lamme Goedzak of een Goedige Lamzak genoemd, terecht. Een maand geleden nog vroeg een scharrelaar aan bekl. 50. En hij kreeg waarlijk nog 20 van bekl., hoewel die veel meer in den knoei zat dan die scharrelaar en hem heel wat boven het hoofd hangt. Pleiter vertelde nog andere staaltjes, waaruit bleek, dat bekl. in za ken ten eenemale incompetent is en lichtgeloovig. Spr. had een brief van het gedupeerde dijkbestuur, dat aandringt op een voor waardelijke verocrdeeling, welken brief hij aan het hof overlegde. Ook had spr. een lijst van notabelen in Terneuzen, die het hof om een voorwaardelijke veroor deeling verzoeken. Uitspraak a.s. Woensdag, over 'een week. (Ingez. Med.) Arnhem 12331933, door W. Knap, W. G. Zn. en G. F. C. Ver gouwe. De Vlijt, Arnhem, 1933. Dit Gedenkboek is geschreven door den hoofdredacteur en een redacteur van de Arnhemsche Courant, ter herden king van het feit, dat Arnhem in 1233 van graaf Otto II het reeds in 1190 aan Zutfen verleende stadsrecht verkreeg, zoodat de hoofdstad van Gelderland thans de eerbiedwaardige leeftijd van honderd jaren bereikt. De uitgave is natuurlijk in de eerste plaats voor de Arnhemmers zelf be doeld: hier vinden zij alles over de ge schiedenis van hun stad; de herinnerin gen, verbonden aan oude gebouwen, waar zij dagelijks langs komen, verkla ringen van namen en figuren, die zij slechts vaag kennen: het gansche beeld van de stad zal er door verhelderen. Het boek is door de heeren Knap en Ver gouwe met kennis van zaken geschre ven, want uit alles blijkt, dat zij in on ze geschiedenis goed thuis zijn, ook bui ten het begrensde gebied, dat dit boek bestrijkt. Een werkje als dit moet in de eerste plaats' gezellig en aanlokkelijk zijn en veel „plaatjes" hebben. De keuze hier van is zeer rijk, maar de reproductie naar oude gravures zijn scjherper en be ter uitgevallen dan de foto's naar stads beelden, waa-van sommige bepaald te zwak, te onbeduidend zijn. De moderne techniek maakt op dit gebied toch wel iets beters mogelijk. Wat dit boek ook voor den niet Arn- j hemmer belangrijk maakt, is het over zicht van de geschiedenis der Ainhem- scl.e Courant. Die eenigszins in de ge- schiedenis onzer negentiende eeuw thuis is, weet dat dit blad toen een belang- rijke rol gespeeld en een waardige posi- j tie ingenomen heeft, vooral toen het er om ging Tho becke geheel uit vrije wil te steunen in zijn strijd tegen een ver- ouderde grondwet. Met rechtmatige trots wordt dit in een slot-hoo'dstuk dan ook nog eens gereleveerd. De 13e eeuw was bij ons de tijd van het stichten van steden; Arnhem be hoort tot de oudste groep (Middelburg 1217), laten andere steden dit waardige voorbeeld volgen en als het haa- tijd is, ook met een even degelijk gedenkboek voor den dag komen. H. J. S. In tegenwoordigheid van den heer Hofstra, leeraar aan de Iandbouwwin- terschool te Goes, den voorzitter der landbouwvereeniging C. et C. en de com missie van toezicht, werd te Haam stede Donderdagavond j.l. de eindles gehouden van den 2-jarigen landbouw- wintercursus. Deze cursus stond onder leiding van de heeren P. v. d. Berg en C. de Bruin en werd gevolgd door 15 leerlingen. Uit de antwoorden der leer lingen bleek, dat er flink gewerkt was. Diploma's werden uitgereikt aan: K. Manni, P. Manni, C. Mannie, J. M. Bouwman, J. Viergever, L. M. Jonker, J. C. Boot, P. Verton, G. A. van Zuijen, P, Slager, C. v. Dijke, W. van Sluis, J. A. v. d. Bos, F. v. d. Have en J. v. d. Werf. vevVC a V- .o° vo° o°v> y Telefunken Service: L. J. VAN 'T WESTENDE, MIDDELBURG: Korte Gortstraat 343, Telefoon 387. VLISSINGEN: Walstraat 46, Tel. 254 (Ingez. Med.) -f HET STEUNPUNT VAN DE DEUTSCHE LUFT HANSA IN DEN OCEAAN. De Deutsche Lufthansa gaat dit voor jaar met vliegbooten op Zuid Amerika varen. Post en vracht zullen door de lucht vervoerd worden via CadizKana rische eilandenBritsch Gambia, Natal en Pernambuco, Het traject over het Zuidelijk gedeelte van den Oceaan, van Afrika naar Zuid Amerika is meer dan 3000 km lang en aangezien er nog geen enkel vliegtuig is, dat met voldoende zekerheid en lading den overkant kan halen zonder tusschenlanding om brand stof op te doen, heeft de Duitsche lucht- verkeersmaatschappij „Deutsche Luft hansa" besloten een schip in den Oceaan te leggen, waarbij de vliegbooten kun nen neerstrijken. De maatschappij heeft het s.s. Westfalen gecharterd, een stoomschip van den „Norddeutschen Lloyd" van 5000 ton. Aan boord daarvan zijn groote tanks gebouwd voor benzine en olie, berg plaatsen voor reserveonderdeelen zijn ingericht, een reparatiewerkplaats staat ter beschikking. Aan de vliegtuigenfabriek van Hein- kei te Warnemünde is opdracht gegeven een katapult te bouwen. Heinkel heeft er al verscheidene geleverd, maar deze op de Westfalen is de grootste. Zij is aan stuurboord van het schip geplaatst en meet 125 meter. Is een vliegboot bij het schip neergestreken, dan wordt het met een kraan aan boord geheschen en op een slede geplaatst. Met een lucht druk van 160 atmosfeer worden meer dan 15.000 pk ontwikkeld om het vlieg tuig weg te schieten. De man aan de luchtkraan staat in verbinding met den piloot. Natuurlijk moet er tusschen de ze beiden een innige samenwerking zijn, want de piloot moet op het juiste mo ment vol gas geven en de slede afwer pen. In ongeveer 1% seconde krijgt de vliegboot een snelheid van 150 km en komt dan los. De slede wordt aan het einde van de loopbaan geremd. Het aan boord hijschen van de vlieg boot kan niet zonder speciale hulpmid delen geschieden. Zoodra de vliegboot het stoomschip genaderd is vermindert dit vaart en wierp een groot zeil uit, dat gedeeltelijk onder water zinkt. De vlieg boot vaart er dan op, het schip gaat weer sneller loopen en trekt zoo de vliegboot vrij van het water. Dit voorjaar nog hoopt de Deutsche Lufthansa met post- en vrachtgoederen- verkeer te beginnen. Duitschland vliegt dan met luchtschip en vliegboot op Zuid- Amerika en heeft dus een grooten voor sprong op andere landen, die nog over Oceaanverkeer praten. Maar of de dienst met vliegbooten lukken zal? In „De Stadswijnkelder" te Kort- g e n e werd Zaterdag aanbesteed het verbeteren en onderhouden tot 30 April 1934 aan de waterkeerende en andere werken van de Jonkvrouw-Anna Pol- j der. Raming 4516. Inschrijvers waren: H. Bolier, Scher- penisse, 3680; L. v. Boven, Ellewouts- j dijk, 3590; Noels, Borssele, 3950; N. v. d. Linde, Scharendijke, 3780; L. v. Poperingen, Bruinisse, 3635; Iz. La- gasse, Koudekerke, 3760; Haringman, j Colijnsplaat, 3528. Ongelukken. Onder Veldwezelt, op het be ruchte en gevaarlijke kruispunt der wegen I anaekenTongeren en Maas trichtHasselt werd de auto van den heer T., directeur der papierfabriek te WeertMeerssen, door een andere auto in de f ank aangereden. Mevrouw T. werd eenige meters uit den wagen weggeslingerd en bekwam evenals haar echtgenoot ernstige verwondingen. De auto werd geheel vernield. De chauffeur bleef wonder boven wonder ongedeerd. Ook den bestuurder van den aanrijden- den wagen trof geen letsel. Zonder tot bewustzijn te zijn geko men, is de heer T. Zondagmorgen over leden. Branden. Zondagavond brak een felle brand uit in de kapitale boerderij, bewoond door de gezinnen van H. en van R„ gelegen aande Kromstraat te O s s. De brand weer kon wegens gebrek aan water weinig uitrichten. Slechts een gedeelte van den inboedel van het gezin van H. kon worden gered; die van het gezin van R. ging verloren. Van R. was niet verzekerd. EEN OUDE VEETE; DOOR SCHOT GEWOND. Zondagavond begaf de 37-jarige H. W. zich naar O s s. Op den Willebrordesweg werd hij aangehouden door een persoon, waarmede hij in ge sprek raakte. Plotseling klonk een schot. Toen omwonenden kwamen toeloopen, vonden zij W. met een revolverschot in het onderlijf op den weg liggen. De ge troffene is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis gebracht. Vermoed wordt, dat het hier een oude veete betreft. In den loop van den avond is de vermoedelijke dader, v. W. gehee- ten, gearresteerd, AUTO TE WATER, 1 INZITTENDE VERDRONKEN. Zondagmiddag is 'n auto tengevolge van het met te groote snelheid nemen van een bocht, vlak voor de woning van den brugwachter in het Zederikkanaal te V i a n e n gere den, waarbij de bestuurster, de ruim 60- jarige mej. N. uit Dreumel, om het le ven kwam. De beide andere inzittenden konden worden gered. BRUTAAL INBREKER AANGE HOUDEN. De politie te B u s s u m heeft een inbreker aangehouden, die een zeer groote brutaliteit aan den dag legde. De man, een zeeman, liep in de Es- laan aldaar en zag in een bij een villa behoorende garage een stapel goederen. Hij vroeg aan den bewoner den heer R„ of hij die goederen kon koopen, het geen hem geweigerd werd. Uit het ge voerde gesprek bleek echter, dat de villa tijdelijk onbewoond was, doch dat op dien dag, toevalligerwijze iemand aanwezig was. De zeeman ging heen en huurde in zijn woonplaats Amsterdam een bakfiets, waarmede hij een dag la ter weer naar Bussum trok. Toen nu de bewoners afwezig bleken te zijn, brak hij in op klaarlichten dag en vulde zijn fiets met een haard, een foto-toestel en een stapel boeken. Toen de bewoners den diefstal bij hun terugkomst 'bemerkten, deden zij aan gifte bij de politie, die dadelijk op on derzoek uitging. Eenige buren hadden op de bakfiets den naam gelezen van den fietsenver- huurder en via dezen man, was de dief, die een recidivist bleek te zijn, spoedig opgespoord. DE CANADEESCHE WOLF GEVAN GEN. De wolf, die Dinsdag j.l. uit de Diergaarde te Rotterdam ontsnapte en sindsdien zoek bleef, is Zaterdag in alle vroegte in de Noordmolenstraat al daar gesignaleerd en na eenige moeite in een tuin achter de huizen van deze straat, waarheen hij gevlucht was, ge vangen. Aan de Noordmolenstraat is een stal gevestigd die met een hek op de straat

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7