BEURS- IN WISSELKOERSEN. KORT ZEiUWSGH NIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. BIOSCOPEN. LAATSTE BERICHTEN. RECHTZAKEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BEURSTHIRMOMt i tii van Zaterdag. GEMENGD NIEUWS. ZEEUWSCH-VLAANDEREH W.D. Middelburg. A H-11 Amer T ijn 3 Goes. AMSTERDAM, 25 Maart. Het eerste getal is de vorige notec- fing, daarop volgt de otficieele no lee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100%—100% Ned. 17 1000-4*1 101 >6—101% Ned. 331 1000-4 99%—90% Certificaten-3 8382% Cert. N.W.S.-2% 69%—69% O. indië 22 1000-6 97%—97% O. Indië 23 f 100-6 72—71% O. Indië 16 1000-5 97 97 O. Indië 26 1000-4 91%—91% Denemarken Ublig. 1926-5 79% Duitschl. 100-7 59%— 58% Du.tschl. 30 1000-5 50%—49% Amsterdam 1933-5 100% 's-Gravenhage 1929-4% 101 Rotterdam 1926-1930-4% 9i90% Utrecht, prov. 1929-4% 101% BRESKENS. Woensdagmiddag waren er eenige sloepen van de Koninklijke Marine uit Vlissingen op de Schelde aan het oefenen. Eén der sloepen welke in de richting va nde haven alhier voer, kwam ongeveer 3 uur op de zandbank terecht welke voor de haven ligt. Met vereende krachten werd getracht de s oep weder af te brengen waar zij echter niet in mochten slagen, zoodat er niets anders over bleef dan kalm op het wassend water te wachten. De beman ning vermaakte zich met uitstapjes op de plaat te maken. Te ruim 7 uur kwam de sloep weder vlak, waarop zij hun reis naar Vlissin gen konden vervolgen. AARDENBURG. Donderdagavond 7 h 08 werd hier een aardbeving waarge nomen, waarbij het glaswerk in de ka mer rinkelde, en die gepaard ging van een onderaardsch gerommel, dat lang zaam aanzwol tot een zwaren donder, en daarna weder langzaam wegstierf. De duur was plm. 30 seconden. De tril ling was echter, niet zoo hevig a's die van 3 jaar geleden, die zijn oorsprong had in de Noordzee. Woensdagavond spraken op uil- noodiging der Staatk. Geref. kiesver- eeniging te Krabbend ij ke de hee- ren ds. Kersten en ds. 't Zand in de oud-Ger. kerk, die meer dan 1000 toe hoorders bevatte. Op de kiezerslijst te K r u i n i n - gen komen voor: 2118 kiezers voor de Tweede Kamer, 2109 voor de Prov. Sta ten en 2051 voor den Gemeenteraad. Voetbal. K.N.V.B. programma voor a,s. Zondag. Afdeeling IV. Ie klasse. LONGA—NAC. BW—Willem II. NOADMiddelburg. 2e klasse A. RBCTerneuzen. ME V O'Alliance. TSCDongen,. BredaVlissingen. De BaronieDOSKO. 3e klasse B. De ZeeuwenZeelandia 2. TerneuzenVlissingen 2. Middelburg IISassche Boys. Aan de Sportkroniek ontleenen we: Middelburg oi B.V.V. ondergaan? In het Zuiden, waar drie wedstrijden worden gespeeld, zal vermoedelijk het degradatievraagstuk eindelijk worden opgelost. De resultaten van N.O.A.D Middelbu-g en B.V.V.Willen II kunnen althans antwoord geven op de vraag of Middelburg dan wel B.V V. het kind van de rekening wordt dan wel of deze bei de degradatie-candidaten. die onderling één punt verschillen, het pleit in een be slissingswedstrijd zullen zien beslecht. Dit laatste kan dus alleen het geval zijn indien Middelbu~g dit punt kan inloopen door óf te winnen óf gelijk te spelen, daar zij bij een nederlaag ongeacht hetgeen B.V.V. er van terechtbrengt den momenteelen achterstand ziet be stendigd. Middelburgs kans is dus heel wat kwade" dan die van B.V.V., waar bij nog komt, dat de Bosschenaren op eigen grond en de Zeeuwen op vreemd terrein uitkomen. En daar we verder de speelsterkte van N.O.A D. hooger aan slaan dan die van Willem II wil het ons voorkomen, dat de arstand tusschen B.V.V. en Middelburg blijft gehandhaafd en de mogelijkheid vrij groot is zelfs, dat die afstand nog iets ruimer wordt. Nor maal bezien althans geven wij B.V.V. meer kans om op Willem II een of twee puntjes te veroveren dan Middelburg om eenige winst te halen uit haar ontmoe ting met N.O.A.D. L.O.N G.A.N.A.C. is alleen nog van belang voor de definitieve bezetting der tweede plaats, waarnaar N.A.C. nog din gende is. Of de Bredanaars het echter Zeeuws. Hyp. B-5 100100%. Zeeuws. Hyp. B-4% 100100. A Amsterd Bank 106%106%, C Rott. Bankver. 78 e d. A Twentsche Bank 91 A Pref Jurgens A 9089%. A De Schelde N.B. 38%—38%. A Ver. Papf. v. Geldr 5353%. C Am. Car en Foundry 8%8%. C Am. Smelt en Ref. 14%14%. C Farbenind. I.G. 93%93%. C U. States St. C. 29%—28%. C North Am. Cv 19%—19%. A Born. Sum. H.M. 141%141%. A Ned. Wel Mij 55 A Singkep Tin M. 7979. A J. C. Japan Ln. 35 A Rotterd. Lloyd 47 A S. M. Nederland 5050. A Amst. Thee C.M. 31 Honth. A berts 25 C Baltimore en Ohio 10%10%. verder zullen brengen dan een gelijk spel meenen we te moeten betwijfelen. Athletiek Behoudens toestemming van de Poli- tioneele autoriteiten organiseert de Vlissingsche Athletiek-Vereeniging „Ma rathon cp Zaterdag 29 April des mid dags om 4 uur, een 3600 meter wegwed strijd, uitsluitend voor leden van den Zeeuwschen Athletiekbond. Waar deze wedstrijd is bedoeld a1s eene training voor den op Zaterdag 22 Juli a s. te houden Internationalen Vlis- singschen Boulevardloop zal het par cours van beide wedstrijden precies ge lijk zijn. Start en finish zijn mitsden voor het Grand-Hotel „Brtannia." De experimenten van dr. Bendien. De „British Medical Journal" bevat naar de Londensche correspondent van de Maasbode meldt, een belangrijk rap port van dr. E. Cronin Lowe, te Liver pool, betreffende resultaten, verkregen met de methode van kankeronderzoek van onzen landgenoot, dr. S. G. Bendien. In totaal werden 600 patiënten met en zonder kankerachtige uitwassen on derzocht, en in meer dan 95 procent der gevallen bleek er verband te bestaan tusschen den klinischen toestand en de resultaten van dr. Bendien's bloedon derzoek. Van de 25 gevallen, waarin 't experiment niet tot resultaat scheen te voeren, waren er eenige, waarin kan ker gecompliceerd was door een ern- stigen septischen toestand. Het onder zoek was dan negatief, In de overige FLORA. Im Walzer-Paradies. Im Walzerparadies is het heerlijk toe ven. Al was het alleen maar om de zoet vloeiende, meesleepende walsen en de gezellige Weensche sfeer in dit paradijs van de wals met de pittige melodieën, vroolijke, opgewekte, levenslustige men- schen en schuimende champagne, Lona (Charlotte Susa), omgeven door aanbidders van allerlei lormaat, met hun manier van liefdesuiting en genegenheid jegens haar, beheerscht deze gezellige sfeer, deze uitbundige stemming. Zij speelt met haar „volgelingen" en zij voert haar braven reislustigen procen- ten-jagenden impresario tot wanhoop. Szöke Szakall is deze komische be zorgde en zorgzame impresario. Lona weet te bekoren, haar charme, haar stem imponeert. Met behulp van den tot zingenden ober gepromoveerden kolendrager weet zij het aanbidders regiment te verslaan. Gretl Theimer typeert de eenvoudige geliefde van den veelzijdigen en zingen den kolendrager. Met haar heldere stem draagt zij veel bij tot het succes van het na veel moeite en opoffering ontstane duo. Ernst Verebes is een componist die het succes van zijn composities wel wat hoog viert! Een film met luchtig opgewekte mu ziek, heerlijke walsen en vroolijke liedjes. Het oude lied. Annerl is een eenvoudig lief en be koorlijke ve-koopster in de gramofoon- platenwinkel. Vele gramofoons, talrijke proe'draaiende platen en er naar luis terende koopers. Veel gramofoons, maar nog meer flui tende en zingende kanaries bij Annerl thuis. Voor elck wat wils. Ook voor Hans, de baron, is er wel zoo'n zang vogeltje. Knap spel van Ida Wüst als de zorg zame barones en Lil Dagover als de wrekende mede-minnares. Lien Deyers als Annerl viel weer op door haar jeug dige charme. ELECTRO. De Zoon van den Radjah. Het Oosten, met name Indië, een land waar naast de wilde romantiek en nog feodale toestanden, het moderne Wes ten zijn uiterste voorposten plaatste, zich afspiegelend in het beeld van den fakir en de langs het asphalt voort- A Southern Rlw. 6%6%. C Union Pac. Rr. 73% C Int Nicke' Cy. 8%8%. A Koloniale Bank 6336. A N.I. Hbk. 1000 53 C Ned. H. M. 1000 60%- A AR Kunriz. U. 30%— ,30-io%. A v. Berkels Pat. 16%16%. C CCalv^-De'ft 5453. A C. Suiker Mpij. 21%—21%-21%. A Int. Viscose 18% A Ned. Ford A.M. 103%—108%-103. A Philips Gem. B. 113%—112-112%. C Unilever 9694-91%. C Anaconda Cop. 77%. C BetMokorn St. <414-13%. A A.N T.E.M.—N.B. ioo%—190. C A. Gas El Cv. 1%1%. C Cities Serv. Cy. 2%2%. A Kon. Petr. Mpij. 142%—142%-141. C CNnt'n. OH Cv. 5%5%. C Shell Union O.C. 4%4%, A K.N. Stoomb. Mij. 12%—12%. gevallen was het gedeeltelijk positief voor zoover geen kanker geconstateerd kon worden of wel het wees niet op 'n werkelijk kankerachtig gezwel en het feit dat een positief resultaat verkregen werd kan, volgens dr. Cronin Lowe, 'n bewijs zijn van ontvankelijkheid voor kanker. Worden andere omstandigheden, ge grond op nauwkeurige bijzonderheden omtrent de verschillende ziekten der on derzochte patiënten in aanmerking ge nomen, dan leverde de proef in niet min der dan 98 pet. der geva len een juiste diar>nose op. Deze treffende bevestiging van dr. Bendien's werk maakt het moeilijk te begrijpen waarom het zonder meer door de autoriteiten verworpen is, besluit het blad. Wellicht zal het succes van dr. Cronin Lowe oorzaak zijn dat de heele kwestie opnieuw aan de orde gesteld wordt. De raad van O. e n W. Souburg besloot de namen der verlengde Braam straat en Keizersbaan te veranderen in Dijkstraat en Beciusstraat. De raad van Oostkapelle be noemde tot onderwijzer aan de o. 1. school den heer H. M. van Cruiningen te C a d z a n d. Bij het debat over de landbouw begroting in den Senaat werd Vrijdag medegedeeld, dat de Italiaansche regee ring voor den zomer alle handelsverdra gen zal opzeggen, welke de Italiaansche regeering in strijd acht met de belan gen van Italië. ijlende auto's, hoe uitstekend geschikt om in de omlijsting hiervan een filmspel op te nemen. Hamid (Ramon Novarro) reist met zijn vader, door woeste bergstreken, en ont komt ter nauwernood aan een wissen dood bij den karavaan-overval. Zijn le ven dankt hij aan den heiligen man Rao Rama. In de beslissende oogenblikken zijns levens zal hij hem nog meermalen ontmoeten. Hier is 't, dat het mystieke Oosten begint. Het geheimzinnige en onbekende, Gevaarlijk gebied voor den blanke maar een groote kracht en soms vreeselijk wapen bij den inlander. Ramon Novarro, even goed paardrij dend als chauffeerend, polospeler als zanger, speelt met overtuiging en groo te charme den rol van den jongen Rad jah. Trouw aan het eens gegeven woord, zet hij zijn geluk op zij. Het geluk, dat gekomen was, langzaam en zeker. Jani ce was haar naam, een Amerikaansch meisje, moedig en onverschrokken, zelfs de tijgerjacht niet versmadend. Maar als dan de tegenstand komt van den Amerikaan (Janice's broer), in wien Hamid zijn redder herkent, dan is het lied uit. Hamid berust, wat ons opnieuw het Oosten doet herkennen. Een heel goede en interessante film, waarin de typische Indische sfeer tot uitdrukking komt. „SLOT OSTENDE." Quick de Clown. De schoone Eva is, ondanks zichzelf, verliefd op den clown Quick, want hij is sterk en brutaal, beminnelijk en over moedig. Eiken avond zit zij opnieuw in de loge van het variété, wachtend, met ongeduld, op haar held. Quick heeft het meisje ook opgemerkt, en de liefde komt van twee kanten. Maar als Quick op zekeren dag, tegen over Eva komt te staan, herkent ze hem niet, want hij is dan afgeschminkt en in zijn gewone kleeding. Quick, denkend zoo meer indruk te maken, stelt zich voor als directeur Henkei en zet de ken nismaking voort. Eigenaardig is, dat ook directeur Henkei veel indruk op Eva maakt, maar.... Quick de clown, blijft toch nummer één voor haar. Henkei (Quick), komt daarmede in een moei lijk parket, want Eva wil beslist, dat hij haar kennis met Quick, de clown, laat maken. Ook dit gebeurt, maar de toestand wordt er niet helderder door, want Eva blijft van Quick, als clown, houden, en Quick, als directeur Henkei, komt nummer twee. Quick haalt nu den truc uit en terwijl hij weer directeur Henkel voor haar is, stelt hij haar een A Ned. Scheepv. U. 5049% A H.V. Amsterdam 180%—179-80 A Java Cult. Mij. 124% A N.I. Suiker U. 79%—79% A Poerworedjo S.O. 4% A Deli Batavia 145%144%-43% C Deli Mij. 1000 124%—125-24 A Senembah 133132-33% C Chicago Milw. 1%1% A Amst. Rubb. C. 54%—54-53 A Del -Bat. Rubb. 20%—20% A Hessa Rubber 22%22 A Serbadjadi o.K. 15%15% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN AMSTERDAM, 24 Mrt. 25 Mrt. Londen 8.51% 8.50% Berlijn 59.18 59.21 Parijs 9.75% 9.75% Brussel 34.60 34.61 Zwitserland 47.87 47.87 Kopenhagen 38.05 38.00 New-York 2.47% 2.48% Eier-etende inbrekers. De rechtbank te den Bosch behandel de de strafzaak tegen een viertal inbre kers uit Eindhoven, die in Dec. en Febr. 1.1. in den omtrek ruiten hadden ver nield en die stallen gepleegd, w.o. eie en, waarvan zij er onmiddelijk 120 opaten. De officier van justitie eischte tegen den 29-jarigen grondwerker S. twee jaar en twee maanden gevangenisst-af, tegen den 25-jarigen schoenmaker P. T. B. een jaar en vier maanden tegen den 22-jarigen arbeider A. L. wegens mede plichtigheid en heling een jaar en tegen den 18-jarigen C. D. een jaar voorwaar delijke gevangenisstraf. Het Bestuur der Wate keering van den Calamiteuzen „Leendert-Abraham- polder" heeft Vrijdag aanbesteed te K a t s. Het verbete en en onderhouden tot 30 April 1934 van de waterkeerende en andere werken aan bovengenoemden Calamiteuzen Polder. Raming 6210. Inschrijvers: J. Haringman, Colijns- plaat 4999.L. van Boven, Elle- woutsdijk 5080.L. van Popering, Bruinisse 5180.N. v. d. f inde, Scharendijke 5184.G. Bolier, Scherpenisse 5200.M. v. d. Velde, Bruinisse 5210J. Lagasse en Zn., Koudekerke 5416.—; A. Foudraine, Schepen Aku Tabak - - Mijnen - - Philip* Amerika - - Young Unilever Obl.markt Industrie Markt - Komnkl. Suiker f Wettig gedeponeerd.) Goes 5495.J de Maagd, Hcntenisse 5680.A. Noels Borsele 6198. dronken man als de „Quick in burger" voor. Maar Eva ontdekt het bedrog en als zij dan nog met den echten directeur Henkel kennis maakt, is zij heelemaal in de war. Wie is nu de valsche directeur Henkel, en wie de echte Quick? Begrijpelijk lost het geval zich op eclatante wijze op en worden Eva en Quick tenslotte een gelukkig paar. Dat het spel van deze twee hoofdpersonen, Jian Harvey en Hans Albers, in alle opzichten af is, waarborgt hun naam wel. Dit spel, de aardige intrigue, de popu laire zangnummertjes en de romantische entourage, maakte deze film tot het grootsche succesnummer, waardoor zij naam kregen. LANDBOUW. Afzwaaien. Als we de film „Afzwaaien" gezien en ons meer dan een uur geamuseerd hebben, en we vragen ons dan af, waar om deze film ons zoo wist te pakken, is het antwoord niet gemakkelijk te geven. Want zouden we de handeling precies na vertellen, dan zou deze ongetwijfeld toch alles beha ve sensationeel aandoen. Het voornaamste feit is eigen lijk, dat een officier een hoogere rang krijgt, omdat zijn twee lastige soldaten tijdens een manoeuvre een zeer vooruit geschoven post wisten te bezetten. Dat de twee jongelui daar maar toevallig ge komen waren, doordat zij een hond na zaten, die hun een stuk worst ontsto len had, wist de generaal gelukkig niet. Maar, zooals opgemerkt, is dit eigenlijk wel het belangrijkste feit. Dat beide jon gelui ook met een aardig meisje ver loofd raken, is „te doen gebruikelijk" onder militairen, en evenzoo, dat één hunner een groen boontje in dienst mensch werd. Voorts zijn er nog de vele militaire wederwaardigheden „van el- ken dag", doch het één mei het andere wordt zoo smakelijk realistisch weer gegeven, dat de film van begin tot einde den toeschouwer boeit en vermaakt. Laurel en Hardy. De twee komieken Stan Laurel en Olivier Hardy, overtreffen in deze film zichzelve. De situaties, waarin ze komen, zijn zoo spannend-angstig en onzinnig- komisch, dat verschrikte uitroepen en daverende lachsalvo's elkaar afwisse len ofwel tegelijkertijd opklinken. Het loopt tenslotte echter goed met de vrien den af, al wordt Laurel's auto zoo ge kraakt, dat hij er nog maar alleen mee in een kringetje rijden kan. Ook de derde film, nu door dames ge speeld, is een klucht, zoodat het aan trekkelijke programm awe Isterk anti- malaise getint is. srmDBRF.TTKFJJNGEN AANGE BRACHT. Vrijdagmiddag zijn te Am sterdam aangekomen met een stoomboot van de Haarlemmerstoomboot Mij., de 65 schipbreukelingen 'nn An leine", het Fransche schip dat bij Ter schelling is verbaan. De bemanning wordt gedeeltelijk ondergebracht in het Zeemanshuis en gedeeltelijk in logemen ten, om, wanneer de papieren in orde z"n, verder door te reizen naar Frank rijk. AUTOBUS BOTST OP KAR EN DAARNA IN DIEPE SLOOT. Vijf ernstig gewonden. Donderdagmiddag had op den Dommel- schenweg, tusschen V alkenswaard en Westerhoven een ernstig autobuson geluk plaats, waarbij een 5-tal personen min of meer ernstig gewond we d en de belasting-inspecteur, de heer K. uit Eindhoven zoo ernstig geblesseerd werd dat hij onmiddellijk naar het St. Joseph Ziekenhuis moest ve-voerd worden. Over deze botsing meldt het „Eindh. Dagblad" het volgende: Met een 10-tal passagiers vertrokken, begon het jakkeren al op den Aalster- weg. De pakken kranten werden er hier en daar met een smak uitgesmeten en verder ging het met een 5-tal passagiers, w.o. 3 vrouwen en 2 mannen Opeens 'n boerenkar met paard op den weg, die passeeren moest. De boer ziet wat ge beuren gaat, springt van de kar. Met een hevigen knal botst de autobus op de kar die met paard en al in de sloot wo~dt geworpen. Ook de autobus sloeg door haar vaart over den kop en kwam op haar neus over den boogen wal aan den anderen kant in een 2 meter diepe sloot te~echt. Alle banken slingerden door de bus. De heer K. die achter in de bus zat maakte een salto mortale en kwam met zijn hoofd onder de banken bij het hokie van den chauFeur terecht Ook de drie vrouwen lagen gekwetst op den grond. De heer K. liep een 2 c.M. diepe hoofd wonde op van links naar rechts over het voo'hoofd en bloedde hevig. Ook de chauffeur had een bloedende wonde aan het hoofd de overige passagiers liepen allen min of meer bloedende kwetsuren op aan gezicht en 'edematen. Door het kordaat optreden van den heer W. P. verzekerings-inspecteur te Eindhoven werd in de onmiddellijke na bijheid een noodverbandtrommel ge haald, legde hij zelf het eerste ve-band bij den zwaargetrofen medepassagier, reouireerde motors en auto's om te Valkenswaard geneeskundige en geeste lijke hulp te halen De chauffeur had ook een flinke ver wonding optfeloopen. De heer W. P. die ongedee-d bleef, beeft door zijn flink optreden directe hulp mogen bieden. De toestand van den heer K. was Vrijdag nog slecht. EEN SMOKKELAFF AIRE. V.D. verneemt uit Antwerpen: Het parket te Antwerpen houdt zich bezig met een smokkelzaak als gevolg van een aanklacht van een bewoner van Zundert (N.Br.), een herbergier- varkenshandelaar, die door een paar Nederlanders werd bedrogen doo-dat hij er in had toegestemd, dat 33 biggen per auto in België zouden worden binnenge smokkeld. Dit gelukte, doch in plaats van ze af te leveren te St. Lenaerts, zoo als overeengekomen, verkochten de smokkelaars ze te Antwerpen. Op de markt te Rijckevorsel heeft de oorspronkelijke eigenaar ze terugge kocht. De douane bejnoeit zich thans met deze zaak. Ongelukken. Vrijdagmiddag is op den rijksweg te Echt de ruim 50-jarige heer E. uit Maasniel, die per fiets op weg was naar Roermond door een auto overreden. De man is met een schedelfractuur naar het hospitaal te Roermond overge bracht, Zijn toestand is zeer ernstig. De chauffeur van de auto is, zonder zich om het slachtoffer te bekommeren, door gereden.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2