Kunt Ge niet slapen? AKKEI.CACHE1S KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. &ALÜHEREN. IIND-BEVELAND. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. AKKERTJES" sonen. Van de 143 in 1932 in Zeeland overleden t.b.c.-lijders waren 83 op het bureau ingeschreven, 22 werden op een of andere wijze bij het bureau bekend, dus totaal 105 of ongeveer 74 pet. Goede samenwerking blijft er met de Raden van Arbeid, aan welke totaal 14 groote en 57 kleine rapporten zijn uitgebracht. Aan 39 patiënten werd een bijdrage uit het Rijksverpleegfonds gegeven en aan 11 uit het Prov. Verpleegtonds. Was er voldoende geld geweest, dan zouden heel wat meer patiënten uitgezonden zijn. De vereenigingen als Herwonnen Levenskracht, Draagt Elkanders Lasten, Metaalbewerkersbond, Zusterhulp, Bur gerlijke en Kerkelijke Armbesturen heb ben geholpen voor zoover dit mogelijk was. Vooral de beide eerstgenoemde vereenigingen zijn onmisbaar in den strijd tegen de t.b.c. Verder vermeldt het verslag de vele waardevolle gegevens, die daarin telken jare worden opgenomen, waarvoor wij verwijzen naar het in druk uit te geven verslag, waarin ook de mededeelingen van de tijdelijke Prov. Huisbezoekster zuster Kievit en de districts-huisbezoek- ster mevrouw Verburg-Dahmen zullen voorkomen, waaruit blijkt, dat deze da mes ook veel werk verrichtten in het belang der zaak. AI deze verslagen konden de goed keuring der vergadering verwerven evenals de rekening en de begrooting van den penningmeester, den heer mr. A. J. van der Weel. De rekening der vereeniging sluit met een voordeelig saldo over 1932 groot 982.58; die van het districts-consulta- tiebureau een voordeelig van 3.231.25, die van het Rijksverplegingsfonds een nadeelig van 14.12 en die van het pro vinciale verplegingsfonds een voordee lig van 1.901.99. Op 31 December be droeg het bedrag der beschikbare geld middelen 6101.70. De vergadering herkoos bij acclama tie tot bestuursleden de heeren dr. C. Orbaan, secretaris, en J. C. Paap, en op dezelfde wijze koos zij in de vacature_ wijlen mej. E. D. van den Broecke erT in die van den heer Risseeuw, resp. me vrouw v. d. Have-Luciëer te Kapelle en mevrouw dr. Vleugels-Schutte te Nieu- werkerk. Terwijl de aanwezigen zich van hun zetels verhieven, sprak de voorzitter woorden van warmen dank uit aan de nagedachtenis van mej. v. d. Broecke. Zij heeft pionierswerk verricht en een blijvend gedenkteeken opgericht ten dienste van het sociale werk in den vorm van haar stichting Zonneveld. Ook de heer Risseeuw verdient een woord van dank voor de jarenlang getoonde belangstelling. Bij de rondvraag kwam ten slotte de mededeeling, dat het plan bestaat 50.000 sluitzegels te laten maken voor verster king van het provinciaal verpleegfonds. Het goedgeslaagde ontwerp is van mej. M. Naezer; de vervaardiging bij de fir ma G. W. den Boer vergt slechts mini male kosten. Hierna sloot de voorzitter de verga dering. Ned. Vereeniging van Huisvrouwen. In St. Joris had onder presidium van mejuffrouw M. Callenfels de jaarvergade ring plaats van de afdeeling Middelburg van de Ned. Vereeniging van Huisvrou wen. Uit het jaarverslag van de secre taresse bleek dat het ledental, ondanks de minder gunstige tijdsomstandigheden, hetzelfde is gebleven. Vier lezingen en acht demonstraties, w.o. drie met filmvertooning, hadden plaats, terwijl op 4 December het 20- jarig bestaan der vereeniging feestelijk is herdacht. De goede samenwerking met de zusterafdeelingen Vlissingen, Goes en Terneuzen, bleef bestendigd. Eén bekroning had plaats zonder offi- cieele uitreiking. Uit de rekening en verantwoording van de penningmeesteresse, nagegaan en accoord bevonden door de commissie, bleek dat het tekort over het vo rig boekjaar is ingehaald en 1932 een batig saldo boekt. Eén excursie is ge maakt en wel naar de stoomwasscherij De Volharding te Vlissingen. Voor cur sussen bestond geen animo. De beide portefeuilles bleven zeer tot genoegen in omloop. Tot plaatsvervangend verte genwoordigster adviseuse van het Jaco- ba Fonds koos de vergadering mevr Hoorweg-Wisse, wegens vertrek van mevr. Hioolen-Macleod. In de vacature-mevrouw W. van Beu gen Bik-Korevae, secretarisse, koos de vergadering mevrouw Beelaerts van Blokland-Besier, die zich bereid ver klaarde het secretariaat op zich te ne men. In de vacature wegens periodiek aftreden en niet het herkiesbaar zijn van mevrouw Hoorweg-Wisse, koos de vergadering mevrouw v. d. Lely-Vergoes Houwens. De presidente, eveneens aan de beurt van aftreden en niet herkies baar, verklaarde zich op verzoek bereid aan te blijven tot een opvolgster zal zijn gevonden. Mevrouw Walland-Semmelink werd tot afgevaardigde, mevrouw Vermeulen tot plaatsvervangend afgevaardigde ter algemeene vergadering op 4, 5 en 6 April te Arnhem aangewezen. Den beschrijvingsbrief behandelde de vergadering punt voor punt. Nog besloot men aan de vereeniging Tesselschade (eveneens deel uitmakend van een Plaatselijken Raad, gastvrijheid te verleenen tot het houden van een tentoonstelling van handwerken door Zeeuwsche werksters vervaardigd, op 9 Mei a.s., alsmede behoudens nadere toe- stemming van B. en W. tot het houden van een verloting ten bate van het Ja- coba Fonds in het a.s. najaar. Bi; de slechihoorenden. Het was gisterenavond bijzonder druk op de bovenzaal van de Eendracht voor een bijeenkomst van de afdeeling M'd- delburg van de Vereeniging tot beharti ging van de belangen van slechthoo- renden en daar voor was een reden, want zooals de presidente, mevrouw Troll, in haar ooenintfswoord ze'de, de bijeenkomst had een bijzonder karakter. In de eerste plaats was dit het geval, omdat het reeds meer en meer bekend wordende kwartet, piano en drie violen, van personeel der Rijksleerschool voor muzikale afwisseling zorgde en mejuf frouw Caro enke'e liederen zong, het een zoowel als het andere op zeer ver dienstelijke wijze. Maar daarnaast hadden verschillende spelletjes plaats, waarvan de opbrengst bestemd was voor het stoppen van een hiaatje in de kas der afdeeling en zoo als de presidente in haar slotwoord zeide, dit doel is dubbel en dwars be reikt. Mevrouw Troll heeft de musiceeren- de en zingende gasten hartelijk dank gezegd voor het gebodene en hen een tot weerziens in den volgenden winter toegeroepen. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Dins dagavond hield de afd. „Nieuwland" van den B. V. L. haar voorjaarsvergadering. De heer L. Sluimer, hoofd der Chr. school, gaf daarna een uiteenzetting van wat Prins Willem van Oranje voor ons land geweest is, wat met aandacht werd gevolgd. De heer Groenenberg vertoon de een paar films betreffende den B. V. L. enz. De heer Laernoes uit Vlissingen, die deze vergadering als „gast" bijwoon de, hield een rede over de taak van den B. V. Landstorm. Ook deelde hij mede, dat de commandant van den B.V.L., die aan 't eind van zijn dienstverband is, nog een jaar als zoodanig zal fungeeren. Deze mededeeling werd met applaus be groet, omdat men overste Bierman niet gaarne mist. Aan den heer G. de Visser, die naar elders vertrekt, werd dank gebracht voor hetgeen hij in deze afdeeling heeft gepresteerd. RAAD VAN ELLEWOUTSDIJK. De kas is uitgeput. Geen werkverschaffing meer, ELLEWOUTSDIJK. Woensdag ver gaderde de voltallige gemeenteraad on der voorzitterschap van burgemeester Smallegange. Onder de ingekomen stuk ken is een mededeeling dat op het ver zoek om verhooging der loonen in de werkverschaffing van 20 tot 22 cent per uur afwijzend is beschikt en verder dat de verordening tot heffing van leges op afgifte van ventvergunningen is goedge keurd. Tot leden van het stembureau voor de verkiezing van de Tweede Kamer worden gekozen de heeren Meijaard en Zoeter, tot plaatsvervangend voorzitter de heer C. v. d. Velde. Met algemeene stemmen stelde men een nieuwe verordening oo het agent schap der Arbeidsbemiddeling vast. De rekening van het burgerlijk arm bestuur over 1932 bedragende in inkom sten 6580; in uitgaven 4850, alzoo een batig slot van 1730, stelde de raad in handen van een commissie tot onder zoek, bestaande alt de heeren Meijaard en Meulenberg. Een nieuw straatverlichtingscontract, waarbij de lantaarns zullen branden van 16 Augustus, tot 16 Mei, nam de raad met algemeene stemmen aan. In de rondvraag stelt de heer Góet- h e e r de vraag wat B. en W. zich voor stellen te doen, nu de werkverschaffing is afgeloopen en het meerendeel der werkloozen binnen korten tijd geen uit- keering uit de Bondskas meer zal krij gen en er voorloopig toch nog geen werk komt. Bij die vraag sluit de heer Klooster zich aan en dringt op voortzetting der werkverschaffing of 'n steunregeling aan. De Voorzitter zegt dat na 9 we ken werkverschaffing en met de hooge subsidies voor werkloosheidsverzeke ring, de gemeentekas is uitgeput en ziet geen kans de werkverschaffing nog voort te zetten. De heer Meulenberg informeerde naar het onderhoud van een gedeelte weg gelegen in Driewegen, waarop de V oorzitter zegt, dat het onderzoek nog voortduurt. king van 3.928.542 inwoners, voorgeko men gedurende deze week, bedraagt aan influenza 9, bronchitis (acuta, chronica) 11, bronchopneumonie (capillaire bron chitis) 47, lobaire pneumonie (croupeuze pneumonie) 5, pneumonie zonder meer 24. Totaal 87. De Commissaris der Koningin heeft met ingang van 1 Mei benoemd tot be zoldigd veldwachter in de gemeente S c h o o n d ij k e, M. 't Jong, thans mk- rechaussée te Sluis. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten over de week van 12 tot en met 18 Maart in de pro vincie Zeeland bedroeg: Roodvonk, O. en W. Souburg 5 (w.o. 1 maal 3 en 1 maal 2 gevallen in één gezin); Diph theric. Koewacht 1. Het aantal sterfgevallen aan influenza, bronchitis en pneunomie in de 46 ge meenten met meer dan 20.000 zielen, omvattende op l Januari eene bevol- Onze financieele deskundige schrijft ons uit Amsterdam d.d. 23 Maart, Op de Amsterdamsche beurs hebben Amerikaansche spoorwegshares zich aangesloten bij de tijdelijk willige stem ming van Wallstreet, waa op echter een reactie is gevolgd. De obligatiën heb ben zich daarentegen beter kunnen handhaven, mede als gevolg van het grootere vertrouwen in de stabiliteit van den dollar, die duidelijk in den wissel koers tot uiting komt. Na de vorige week tot 2.46% te zijn gedaald, is sinds dien een herstel ingetreden tot 2.48%. Andere dollarobligatiën inclusief de dollarleeningen van Ned.-Indië, waren eveneens goed prijshoudend. De Indi sche regeering heeft medegedeeld, dat de ministeriëele regeling ten aanzien van de goudclausule der Indische dollar leeningen in werking is getreden voo de couponbetaling per 1 Mei 1933. Dit beteekent derhalve, dat de coupons hier te lande betaalbaar zullen worden ge steld, op basis van de goudwaarde van den dolla-. Bij den tegenwoordigen koersstand van den dollar komt aan dit besluit slechts formeele beteekenis toe. Intusschen behoeft geenerlei bezorgd heid meer te worden gekoesterd, wat het overmaken der voor de couponbe talingen in Nederland benoodigde be dragen betreft, ook wanneer onverhoopt het internationale betalingsverkeer van Amerika alsnog aan banden zou worden gelegd. De Ned -Indische regeering is tot dusverre de eenige geldnemer, die een verklaring met betrekking tot de goud- claus'ile van haar leeningen heeft af gelegd. De Belgische regeering b.v., wier dollarleening eveneens van een goudclausu e is voorzien, heeft nog niets omtrent de wijze der couponbetaling ge publiceerd. De geheele quaestie is ove rigens op het oogenblik minder acuut geworden, nu de dollarkoers zich, on danks het feit, dat het goudembargo in Amerika nog steeds niet is opgeheven, op omstreeks den parikoers blijft bewe gen. Voor binnenlandsche beleggingswaar den bestaat nog altijd goede belangstel ling, zoodat zoowel staats- als gemeen- teleeningen hier en daar in koers kon den verbeteren; vooral de 2% pCt. en 3 pCt. Neder'andsche staatsleeningen waren gevraagd, tegen hoogere koer sen. Duitsche obligatiën waren na een tij delijke reactie, in verband met de pre sidentswisseling bij de Duitsche Rijks bank, waaruit naar men vreesde wel eens ernstige gevolgen voor de Duitsche valuta zouden kunnen voortvloeien la ter bepaald vast, op een geruststellende verklaring van den nieuwen President der Rijksbank, dr. Schacht. Deze gaf niet alleen te kennen, dat zijn politiek gericht zal zijn op een handhaving der stabi iteit van de valuta, doch tevens verzekerde hij, dat Duitschland zijn in ternationale schulden loyaal zal blijven erkennen. Intuschen moet worden afge wacht, of de wijze, waarop de Duitsche regeering de financiering van haar werk verschaffingsprogramma zal doorvoeren geen gevaren voor de Rijksmark met zich zal brengen. Op de Amsterdamsche aandeelen- markt is de handel weer uiterst beperkt geweest. De stemming was over het ge heel genomen lusteloos en in het midden der week zelfs gedrukt, zoodat de koer sen in het algemeen afbrokkelden. Groot waren de koersverschillen intusschen niet, zoo b.v. voor aandeelen Philips, die slechts met enkele percenten in koers fluctueerden. Bepaald flauw waren aandeelen Uni lever, ondanks het feit, dat de dezer dagen gepubliceerde resultaten van de Duitsche dochterondernemingen van 't Unileverconcern alleszins bevredigend waren. Zoo heeft de Deutsche Jurgens uit een netto-winst van Mk. 1.84 millioen in het vorige jaar een onveranderd divi dend van 10 pet. uitgekeerd. De Van den Bergh's Margarine A. G. keert eveneens eenzelfde dividend uit als het vorig jaar nl. ook 10 pet. Ter beurze vreest men echter, dat de maatregelen tot steun van den landbouw, die in verschillende landen worden genomen, aan de marga rine-industrie slechts nadeel zullen be rokkenen. Dit geldt vooral voor Duitsch land, maar ook voor andere landen. In de Ver, Staten zal men het zoeken in een sterke verhooging der invoerrech ten op grondstoffen, die den landbouw producten concurrentie aandoen, w.o. zaden en oliën voor de margarine-fabri- cage. Ook in Engeland wordt de invoer van grondstoffen voor de oliefabrieken bemoeilijkt. Petroleumaandeelen waren eveneens m reactie, mede op het bericht, dat het Federale Gerechtshof in de Ver. Staten opnieuw beslist heeft, dat de in Texas geldende verordening, op grond waar van de producenten hun productie moe ten beperken tot 375.000 vaten per dag, in strijd is met de grondwet. Een com missie is thans doende, een geheel n eu- we methode ter beperking van de pe- troleumproductie uit te werken, die niet in strijd met de wet kan worden verklaard. Tevens zijn er besprekingen gaande, om te komen tot éen plan ter controleering der petroleumproduct e, dat zal gelden vcor alle Amerikaansche petroleumgebieden. Inmiddels heeft de f merikaansche petroleumproductie voor de laatste week opnieuw een stijging te zien gegeven. Suikeraandeelen, die aanvankelijk hooger waren, hebben zich al evenmin in koers kunnen handhaven, ondanks het ber cht, dat de Nivas de limiete voor melasse uit den oogst 1933 met 0.12% per 100 kg heeft kunnen ver- hoogen. De stemming op de New-York- sche suikermarkt is echter weer tame lijk flauw, en dit is niet ponder invloed op het koersverloop van suikeraandee len te Amsterdam gebleven. In rubberaandeelen is weinig omge gaan en de stemming was eerder gedrukt, in sympathie met de houding der pro- ductenmarkt. Ook tabaksaandeelen zijn weder in koers teruggeloopen; de voor uitzichten voor de a.s. inschrijvingen voor Sumatra-tabak worden m'nder gunstig beoordeeld, omdat men vreest, dat de Duitsche sigarenfabrikanten in verband met den toestand daar te lande weinig kooplust aan den dag zullen leg gen. Hieronder volgt een overzicht van 't koersverloop: Philips Gloeilampen 112%, 115% 113% Unilever 101, 96%, 98 U. S. Steel 30%, 31%, 28%, 29%. Kon. Petroleum 143%, 146%, 142%, 143% Stoomv. Mij. Nederland 52, 48% Handelsv. Amsterdam 182%, 187, 182% Javasche Cultuur 120%, 125. Deli Batavia Mij. 152%, 142%, 143%! Senembah Mij. 134, 137%, 130%. Koninklijke bijdrage aan de uitgave „De Kunst in Nood". Het Comité tot verzorging der uitga ve „De Kunst in Nood", dat zich ten doel stelt een uitgave in zes deelen te doen verschijnen, met reproducties van schilderijen en teekeningen van onze Nederlandsche beeldende kunstenaars, en met specimina van het werk onzer dichters, schrijvers, componisten enz. van welke deelen de opbrengst geheel aan onze noodlijdende kunstenaars ten goede zal komen, bericht het C. B., dat de Koningin in zeer verheugenden vorm haar medewerking heeft toegezegd, en wel door voor ieder van deze zes dee len een reproductie van een harer schil derijen en teekeningen af te staan, die als losse bijlage bij deze deelen zal wor den gevoegd. Leiderskamp voor Natuurstudie. Aanstaande zomer hoopt de Neder landsche Natuurhistorische Vereeniging haar vijfde kamp te houden bij Epen (Z. Limburg) van 24 Juli tot 1 Augustus. En is rondom Epen een verscheidenheid in typische landschapsvormen, in geolo gische grondtypen, en geo-botanisch in teressant plantenmateriaal. Onder des kundige leiding zullen in Limburg ex cursies worden gemaakt naar merkwaar dige plekjes, zooals b.v. de Heerler-hei- de, bekend om de rolsteenen en de fos sielen uit het steenkolentijdperk. Er wordt een tocht gemaakt naar den Ubachsberg, het tertiaire terrein met de kalkflora. Op het programma staat ver der een tocht naar den St. Pietersberg (kalkflora), een bezoek aan Bemelen, waar een helling is met een thermophile flora. Ook wordt bezocht de grot van Valkenburg, de Dolzeberg en de Stoc kummerberg (met prachtige uitzichten). Een gilt van 20 mille voor De Goudsche glazen. In de laatste begrootingsvergadering van den Goudschen gemeenteraad, deel de de burgemeester bij de bespreking van den post bijdrage in de kosten der restauratie van de St. Janskerk, waar voor dit jaar geen gelden zijn uitgetrok ken, mede, dat iemand van buiten Gou da, die onbekend wenscht te blijven, 'n bedrag van 20.000 heeft geschonken voor de restauratie van zeven kerkra men, onder voorwaarde, dat een kapel zou worden gebouwd, die ongeveer een zelfde bedrag kost. Daar het onmogelijk is gebleken een dergelijke som voor de kapel bijeen te krijgen, zal een hulpkapel worden ge sticht. Holland op Reis. Het eerste nummer van het nieuwe orgaan der Algemeene Reisvereeniging, „Holland op Reis", is thans verschenen. De voorzitter der A. R. V., de heer A. E. N. Bakker, voert de redactioneele leiding in samenwerking met A. J. G. Strengholt's Uitgevers Maatschappij N. V., de uitgave op zich nam. W. P. F. van Deventer, directeur der A.N.V.V., geeft den sympathieken raad. Bereist ook het eigen land. „Reizen wij dezen zomer niet alléén buiten onze grenzen, maar ook in ons eigen goede eenyoo8" heerlijk rustig en ijn door die Volgens recept von Apotheker oUmon, (Ingez. Med.) vaderland, van het uiterste Zuiden naar het hooge Noorden, en 'aten we alleen of gezamenlijk de nog onvermoede schoonhe d gaan. ontdekken van het land dat daar ligt tusschen Dollard en Schel de. 24e Ned. Natuur- en Geneesk, Congres. Dinsdag 18 April wordt te Wageningen het 24ste Ned. Natuur- en Geneeskun dig Congres geopend. Prof L, Bouwman uit Utrecht zal «preken over: Biologie en psycho-pathologie. De tweede algemeene vergadering zal Donderdag 20 April aanvangen Prof. G. Grijns zal dan spreken over E Vitamine en prof H. A. Kranjers over: „Verleden en Toekomst". Ziekenhuiscongres te Knocke.. Te Knocke (Belgische kust) zal 'van 28 Juni tot 3 Juli een internationaal Ziekenhuiscongres worden gehouden, 't Vorige had in 1931 te Weenen plaats. Bij het congres te Knocke sluiten studies aan door Nederland, het bezoeken aan Rotterdam, Den Haag, Leiden, Sant poort, Amsterdam enz. Middelburger in België veroordeeld. De Middelburger J. S. gaf zich eeni- gen tijd geleden in België uit voor amb tenaar, die de maten en gewichten kwam nazien. In de gemeente Loochria- tij pleegde hij daarbij nog oplichterij, doch werd door de po itie gevat. De Gentsche Rechtbank heeft den gewezen ijkmeester thans tot drie maanden ge vangenisstraf veroordeeld. Kantongerecht van Goes. De kantonrechter te Goes heeft ver oordeeld wegens overtreding: straatschenderij: C. O., Wilhelmina- dorp, 15 b. s. 15 d.h.; met motorrijtuig rijden zonder vol doenden remmen J. v. d. L., Sluiskil 15 b. s. 5 d.h.; W. v. V., Ierseke, 5 b. s. 5 dagen hechtenis; vee laten loopen op een anders wei land: J. S., Goes, vrijgesproken; te Kloetinge venten zonder vergun ning: J. L, te St. Willebrord 0.50 b. s. 1 week tuchtschool; vleesch aan keuring onttrekken: A. V., Kruiningen, 25 of 10 d.; bij opdooi met te zware vracht rijden: A. G., Oudelande, 1 of 1 d.; geen zegels p akken: C. d. C., Schore, 82 maal 1 of 82 maal 1 d.; auto laten besturen door persoon be neden 18 jaar: J. H., Wolphaartsdijk 10 of 10 d,; auto rijden zonder goeden spiegel: J. Z-, Kamperland, f 5 of 5 d.; fietsen zonder licht: S. M. P., J. L. L., Rilland Bath 5 of 5 d.; dronkenschap le herhaling'. C. P. Z., 's-Heer Arendskerke 3 d. hechtenis. Voordracht raadsheer Hooge Raad. De Hooge Raad der Nederlanden heeft de volgende voordracht ter vervulling van een vacature in dien Raad aan de Tweede Kamer der Staten Generaal doen toekomen, teneinde daarop te kun nen acht slaan bij het maken der nomi natie voor de vacature van een Raadfi- heerplaats, ontstaan door de benoeming van den Raadsheer dr. L. E. Visser tot vice-president van dien Raad: le dr. G. A. Servatius, vice-president van de arr. rechtbank te Amsterdam;, 2e dr. J, E. van der Meulen, vice- president van de arr. rechtbank te Utrecht; 3e dr. P. van Regteren Altena, raads heer in het gerechthof te Amsterdam; 4e dr. J. H. R. Sinninghe Damsté, di recteur-generaal van de belastingen; 5e dr. F. J, A. Hijink, rechter in de arr.-rechtbank te 's Gravenhage; 6e dr. F. G. Scheltema, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit te Amsterdam. Rijwieldiefstallen en gros. Voor de rechtbank te Almelo stond Dinsdag een groep personen uit En schede terecht, die er hun werk van gemaakt hebben rijwieldiefstallen en gros te plegen. Geheel Twente en een deel van Gelderland is daartoe afge stroopt en de gestolen fietsen werden bij d enrijwielhersteller G. J. E. te En schede geheel omgebouwd. In verband met deze zaak stonden terecht genoemde E., diens zoon en twee schoonzoons en nog G. J. S., van Glanerbrug. 45 gestolen fietsen waren opgespoord, terwijl nog 15 rijwielen gedeeltelijk ge demonteerd in de werkplaats waren aangetroffen. De oFicier van justitie merkte in zijn requisitoir op, dat de vader op geraf-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6