BINNENLAND. DE R00DE VULPENHOUDER ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT VAN DONDERDAG 23 MAART 1933. No. 70. MIDDELBURG. !^iwv/§ mém Wa ffê YaJ :U!D-BEVELAND. LAGT Ebileerde jokgele- |e M 588 huren? blijken Iv. helpt (L en 4 sop. Te is, Dam rhouden depper. ïau van |n staat Loopt slasting. Nieuw- Jleze ru- (usschen seert u iMMBB ;l (■■■sa LRBOT iweekte lar. Fa. lelburg. )ELEN, sffeerd. Izit vee- jis 15, |50, enz. ü'burg. LNTEL U dan Llousse- |t daar- iill. pr. 1'burg, wten te ad- Jiek ge- |ch óók iroduct nana TEREN t daar Vrijz.- 75 cent regels. ons slijk en 7 Goes. Boer 24-JARIGEN OP DE KIEZERSLIJST. Men schrijft ons van deskundige zijde: In de pers kwam dezer dagen een be richt voor, dat de heer Koops te 's-Gra- venhage gereclameerd heeft tegen het plaatsen van 24-jarigen op de kiezers lijst De motieven van den heer Koops zijn schrijver dezes niet bekend, doch hij kan bij lezing van artikelen 1 en 2 der Kies wet niet inzien dat deze plaatsing on juist is. Artikel 1 zegt: De leden der Tweede Kamer der Staten Generaal worden ge kozen door de ingezetenen des Rijks die den leeftijd van 25 jaren heb ben bereikt. Artikel 2 luidt als volgt: Onder hen die den leeftijd van vijf en twintig jaren hebben bereikt verstaat deze wet hen die den leeftijd hebben bereikt vóór of op den 15den Mei. Ook moet gelet worden op artikel 7 2e lid, hetwelk luidt: De (kiezers)lijst wijst de inwoners aan, die de voor de kiesbevoegdheid gevor derde vereischten bezitten op den lsten Januari, voor zoover niet deze wet met betrekking tot eenig vereischte een an deren dag aangeeft. Gezien deze wetsbepalingen kan schr. dezes derhalve niet wel aannemen, dat de heer Koops met zijn bezwaarschrift succes zal hebben, doch al zoude dit het geval zijn, dan zoude toch alleen de per soon tegen wien is gereclameerd kun nen worden geschrapt en zouden alle overige personen op de kiezerslijsten in het geheele land, die in hetzelfde geval verkeeren en derhalve tusschen 26 April en 15 Mei 25 jaar worden, op de kie zerslijsten worden gehandhaafd en der halve aan de stemming op 26 April a.s. kunnen deelnemen. Volgens artikel 15 der Kieswet toch is de kiezerslijst van 1 April van eenig jaar tot 1 April van het daarop volgende jaar van kracht en ieder die op de kiezerslijst voorkomt mag aan de stemming deelne men. De stembureaux hebben niet te beoor- dèelén, of iemand, die op de lijst voor komt, voldoet aan de eischen om het kiesrecht uit te oefenen. Een verzoek om de stemming ongel dig te verklaren, waarover de heer Koops ook denkt, kan dan ook zeker in geen enkel opzicht steun in de wet vin- de®. Natuurlijk staat het ieder vrij ook de malste dingen te vragen en behoeft men dat niet steeds te bestrijden. Nu echter door vrijwel de geheele pers het verzoek van den heer Koops zonder eenig commentaar werd opgenomen, was het toch wel goed deze zaak even recht ie zetten. HET DANSGEVAAR. Het antwoord van den mi nister. in de memorie van antwoord op het V.V. der Eerste Kamer betreffende wij ziging van enkele artikelen in de drank wet (dansgevaar) zegt de minister, dat het volksbelang, welks bescherming wordt beoogd zoo groot is, dat hij te rugneming van het wetsontwerp niet kan bevorderen. Het verband tusschen alcohol en dans is niet een theoretisch uitvindsel, maar een droevige en gevaarlijke werkelijk heid. Alcohol en dans prikkelen onder zekere omstandigheden in onderling ver band de dansenden en doen remmen van moraliteit wegvallen. Tegen het dansen op zichzelf heeft de regeering geen bezwaren aangevoerd. De wetgever kan alleen met betrek king tot voor het publiek toegankelijke gelegenheden maatregelen nemen ter wering van gevaar. Wat op particulier terrein voorvalt ligt, zoo lang het niet tot misdrijf ontaardt, huiten zijn bevoegd- heid. Echter zal, is het ontwerp wet ge worden, worden toegezien, dat, wat par ticulier terrein wordt genoemd, dat ook inderdaad is. De minister kan niet beamen, dat ver schil tusschen de plaatselijke (aanvul lende) regelen zal leiden tot verscher ping van bestaande tegenstellingen. Waar ernstig zedelijk en sociaal gevaar moet worden geweerd, kan alleen met hen, die den ernst daarvan niet beseffen, een tegenstelling ontstaan, maar deze mogelijkheid mag geen aanleiding zijn om een absoluut uniforme regering voor het geheele land te maken. Niemand, die zich behoorlijk gedraagt, zal van den burgemeester eenigen hin der ondervinden. Alleen zij, die de per versiteit van dans en alcohol zoeken, zullen in het vinden daarvan bemoeilijkt worden. Naar de Grondwet verneemt zullen dit jaar te Zegge (N.Br) de steenfa brieken vroeger beginnen met steenen maken dan aanvankelijk werd gedacht. Dank zij de leverancies welke op "t oogenblik in vollen gang zijn zal de steenfabriek „De Toekomst", indien het weer toelaat, begin April reeds met een of twee handploegen beginnen te werken. Naar „De Transportarbeider" meldt heeft van Gend en Loos aan de bonden medegedeeld dat haar directie het collectieve contract niet wenscht te verlengen. Omtrent de beweegredenen wordt niets naders verklaard. Het con tract loopt per 1 Juli af. door A. W. v. E.v. R. 76). Overdat laatste punt was zij het niet met mij eens, maar zij had bij het licht van mijn lantaarns de bankbiljetten ge zien en haar begeerigheid was opgewekt. Ook wist zij wel, dat ik sinds die ge schiedenis met de cheque al macht over haar had. Het stormde vreeselijk en het was bitter koud, en terwijl zij nog aar zelde, viel heel dicht bij ons in het veld een groote tak krakend neer. Ik geloof, dat dat haar tot 'n besluit bracht. Ik ver klaarde, dat, daar wij niet naar haar zus ters huis konden gaan, ik haar voor stelde, naar Leslie's boerderij te rijden, waar wij onze zaken onder dak konden behandelen, en gaf voor, dat hij weg was en dat ik toezicht op de plaats had. Les lie had zich eens laten ontvallen, dat hij altijd óf de voor- öf de achterdeur open het, en ik had alles goed opgenomen, toen Sybil en ik er met hem en Cynthia waren gaan thee drinken. Ik wist, dat, wij bijgeval de deur op slot vonden, ik de auto in de schuur kon rijden en daar mijn plannen volvoeren, ■•Zooals het uitviel, was de deur niet "P slot, en ik bracht haar bij het licht b 'a een electrische zaklantaarn, die ik u meegenomen, naar de zitkamer. Tc Hraycott ging aan de schrijftafel Ontvangsten Plaatselijk Crisis-Comité. Als maandelijksche bijdragen zijn in de week van 13 t.m. 18 Maart ontvan gen: J. H. J. f 0.50, P. V. f 1, Fa. R. A. P. f 1, Fa. P. f 1, A. L. Ie C. f 1, P. B. f 2.50, mevr. wed. J. T. H.-v. d. B. f 2.50, H. J. C, v. d. W. f 1, mej. wed. B. v. d. P. f 0,25, J. M. H. f 0.50, F. d. H. f 0.50, P. D. B. f 0.50, P. S. f 0.30, J. W. v. S. f 1, W. J. B. f 1, W. H. f 1, C. J. d. K. f 1, P. B. f 0.50, H. f 1.25, mej. M. J. K. f 0.50, mej. S. f 0.50, mej. H. f 1, A. H. M. f 0.25, E. Ch. C. f 0.50, J. P. L. f 1, S. T. f 0.25, J. W. f 1, P. v. L. f 1, J. L. f 0.50, dr. J. C. K. f 10, mej. J. E. S. f 0.25, mej. wed. S. P. A. B.-K. f 0.50, C. v. d. K. f 2.50, L. J. B. f 0.50, mevr wed. M. C. H.-V. f5, F. J. H. f 0.50, J. D. f 1, J. A. A. f 0.25, M. S. f 0.25, mej. P. W. H. f 0.50, H. J. W. f2.50, K. J. f0.25, P. V. f 0.50, mej. L. H. C. W. f 1, mej. M. J. G. W. fl, J. F. H. f2, W. G. f 0.50, A. P. v. D. f2.50, M. J. O. f 1, H. A. R. f 0.50, R. E. K. f 1, J. J. v. R. fl, N. C. v. O. f0.50, J. d. K. f2.50, J. v. D. f 0.40, P. S. f 0.50, A. J. V. f 1, Gez. d. J. f 0.50, P. M. f 0.50, L. A. f 0.50, P. J. B. f 1, mej, L. C. d, K.-d, B. f 0.50, J. H. H. f 0.50, ds. A. L. f 1, P. v. S. fl, fam. N. F. D. f2.50, J. G. V. f0.50, W. v. A. f 0.50, J. H. f 0.50, C. d. N. f 1, F. M. f2.50, P. S. f 1, J. B. f 1, E. J. P. f 0.50, F. V. f0.10, A. D. f 0.50, S. B. f 5, mej. D. f 0.50, een gedeelte van het personeel ten stadhuize f 2.87, Wekelijksche bijdr. Gymnasium f2.11. Wekelijksche collecte f 152.75. Bij ons bureau te Middelburg is ont vangen: Wekelijksche bijdrage personeel N.V. Schulte Thieme f2.11. De verkiezingen en de S.D.A.P. Vanwege de plaatselijke af deeling der s.d.a.p. sprak gisteravond m de groote benedenzaal der sociëteit St. Joris, die met de daaraan grenzende biljartzaal geheel bezet was, ir. J. W. Albarda, lid der Tweede Kamer, over „De s.d.a.p. zitten; ik stond achter haar en hield de lantaarn zóó, dat het licht op de tafel viel. Ik gaf haar het pakje bankbiljetten en zij begon te tellen. Mijn revolver zal in de rechterzak van mijn jas". Zijn oogen vernauwden zich, alsof het heele tooneel hem voor een oogenblik weer levendig voor den geest stond. „De rest was gemakkelijk. Het was in een oogenblik gedaan. Zonder een igie- luid te geven viel zij voorover. Ik over tuigde mij, dat zij dood was, nam toen het pakje bankbiljetten op en stopte de lantaarn en den revolver in mijn zak. Toen zocht ik op den tast in het donker den weg naar buiten. Ik moet de voor deur open hebben gelaten, maar dat hoorde ik pas, toen Leslie gevangen was genomen. Bij het hek knoopte ik mijn jas open en deed de bankbiljetten in een binnenzak. Toen moet Sybils „Red Dwarf" pen er uit zijn gevallen op het pad, waar jij hem vond". Fayre zoog met een scherp geluid den adem in. „Groote God!" mompelde hij. Kean's starende blik bleef even op Fayre's gelaat rusten. „Je raadde niet, dat hij van Sybil was. En toch gebruikte zij hem .al jafen. Die verwenschte „Red Dwarf" bezorgde mij de meeste kwade uurijes, Bovenal was ik bang, dat jij er in haar tegenwoordig heid van zoudt spreken. Zij leende hem mij, den 23en 's morgens, en ik had hem en de Tweede Kamerverkiezingen." Na met een enke woord te zijn inge leid door den heer J. Onderdijk, zei i r. Albarda, dat er bij deze verkiezin gen zeer ernstige dingen op het spel staan, als we nooit zagen ook zonder de omstandigheden der laatste tijden. Sedert 1929 toch bevindt zich de we reld in een economische crisis, die nog steeds niet luwt, eerder verergert. 25 millioen werkloozen zoeken tever geefs naar arbeid. In ons land zijn we in dezen winter het aantal van 400.000 gepasseerd. De toestand wordt hoe lan ger hoe benauwender. Want wij hebben op groote schaal uitvoer noodig, die hoe langer hoe meer door tolmuren en con- tingenteering bemoeilijkt wordt en het is er niet beter op geworden, nu in Duitschland de groote ommekeer heeft plaats gehad. De nood is hoog gestegen, zoowel in de steden ais op het platte land. Vele tientallen millioenen zijn er noodig om voor ondergang te bewaren. De staatsinkomsten verminderen daar tegenover. Men kan zeker niet zeggen dat het kabinet-Ruys de Beerenbrouck geboft heeft! Bij dit alles is gekomen het oorlogs gevaar in het Verre Oosten. Die oor logstoestand is vol gevaren, ook voor ons, die tot de naaste buren van Japan behooren. Dan de politieke gebeurte nissen in midden Europa, die niet te be schouwen zijn buiten verband met de economische crisis en den wereldoorlog Die heeft ook het politiek leven en het geestelijk leven ontwricht. Daartoe heeft ook de vrede bijgedragen, omdat die eigenlijk geen vrede was, door de voor waarden van Versailles, die dienden een volk als het Duitsche er onder te hou den. Vandaar de toestand van wrok en het scheppen van den bodem van een nieuw nationalisme, In het fascisme is een groot oorlogs gevaar. Hitier heeft het in zijn propa- gandatijd niet verheeld, dat hij het Duit sche gebied wil vergrooten. Bij zulke ernstige toestanden onthoud de regeering de Tweede Kamer. Dan was er zeker een zeer ernstige reden! Doch 't ging om de wijze van bezuinigen bij Justitie 500.000), waarover regee ring en Kamer het niet eens waren! De regeering zeide toen, dat die oneenig heid gold het heele vraagstuk der be zuiniging. Dat is onwaar; overigens heeft de Kamer van de regeering allerlei an dere bezuinigingsplannen aanvaard. En na de ontbinding kwamen er nog allerlei zeer belangrijke voorstellen. Zoo de kwestie der omzetbelasting. Boven dien nog allerlei steun- en contingen- teeringsontwerpen. De veronderstelling is dus gewettigd, dat de ontbinding plaats had om de ver kiezingen te vervroegen. Kamer en re geering waren er elkaar over en weer moe. De burgerlijke partijen waren er niet rouwig om, zij gingen deze verkie zing met angst en vreeze tegemoet. Want de crisis heeft de overtuiging in gang doen vinden van de waarheden van het socialisme, zoowel in vele burger lijke kringen als ook in de kringen der geloovige arbeiderskringen. Bovendien kwam een toenemende ontevredenheid over het crisisbeleid der regeering op. Ook op het platteland. Er is veel steun gegeven, doch ondoelmatig. Én in de steden niet minder. Ontevrè- denheid is er ook over de militaire poli tiek der regeering, die niet diep en krachtig bezuinigde. En nu hebben we een rechtsch extra-parlementair kabinet. Spr. memoreert hoe dit ontstaan is en meent dat de rechtsche partijen van dit kabinet verantwoordelijk zijn voor het beleid. Ook de liberalen hebben de re actionaire politiek der regeering ge steund. Spr. wees op den achteruitgang in stemmental der rechtsche partijen en der liberale partij. De eenige burgerlijke partij die voor uit is gegaan is de V. D„ de eenige, die ontwapening voorstelt. Zal die achteruitgang der burgerpar- zeker in mijn zak gestoken; en toen ik den 26en op Staveley terugkwam, was het eerste, wat zij deed, er mij om vra gen, Ik gaf voor, dat ik hem in Londen had gelaten. Als jij er met haar over ge sproken hadt, zou zij waarschijnlijk al les gecombineerd hebben." Fayre opende reeds den mond om te zeggen, dat hij er wèl over gesproken had, en met noodlottige gevolgen, toen Kean hem in de rede viel. Later was hij dankbaar, dat hij geen kans had gehad iets te zeggen. „Ik veronderstel, dat je de la van mijn schrijftafel op mijn kantoor hebt ge opend en de twee penhouders hebt ge zien, anders had je ze niet te voorschijn gehaald, zooals je vanmorgen deedt. Je hebt toen zeker begrepen dat ik 't ge daan had. Ik was bang, dat zij er mij weer om zou vragen en kon er niet toe komen de hare weer terug te geven, terwijl ik ook de kans liep, dat het gerecht er om zou vragen, en daarom wilde ik hem bij mij honden. Ik kocht dus een anderen penhouder en maakte er inktvlekken op, met de bedoeling, haar dien als den haren terug te geven. Raadde je dat? Fayre knikte. „Ik begreep natuurlijk, dat je had ge probeerd, een duplicaat te nemen, maar ik wist volstrekt niet, met welk doel." „Ik geloof, dat ik al dien tijd het meest bevreesd was voor Sybil. Zij heeft meer i tijen voortgaan? 't Stond voor hen te vreezen. En toen kwam het voorval met „De Zeven Provinciën". Zelden heeft men zulk 'n misbruik van 'n gebeurtenis ge maakt. Men stelde het voor of er een revolutie was begonnen' tegen het Ne- derlandsch staatsgezag. En 't was slechts een protestactie van 150 man tegen sa lariskorting. Zonder politieke bedoeling en zonder wapengeweld. Men wilde pro- testeeren, al was het in een volkomen o n geoorloofden vorm. Geen regeering kan iets dergelijks dulden. Doch dat is heel iets anders dan een opstand tegen een gezag, tegen Nederland. En zoo werd het hier voorgesteld. Maar er diende onderzocht hoe men tot die verkeerde daad was gekomen, en dat is het verkeerde beleid der re geering betreffende de korting. Spr. me moreerde dit (als onlangs de heer Drop in een openbare vergadering heeft ge daan). De s.d. in de Kamer maande aan tot kalmte, en toen heeft de woede zich tegen de s.d. gekeerd. Dit was de stem ming voor de verkiezingen, en daarom wilde men de Kamer ontbond enhebben. Op den voorgrond leuzen van handha ving van het gezag, van het rood, wit en blauw, van Willem de Zwijger, en op den achtergrond de crisisellende, en wat daaraan vast zit. Doch spr. vertrouwt, dat men nuchter de zaken zal gaan inzien, dat de regee ring verkeerd heeft gehandeld door een bom te laten vallen, 't Staat vast, dat geen geweld zou worden gebruikt, dat de vuurmonden naar binnen waren ge keerd; dat het schip niet in staat was om te vechten; dat er aanbiedingen wa ren de manschappen tot rede te brengen, die werden geweigerd. Wij zouden den verkiezingsstrijd heb ben aangedurfd met de gebeurtenissen van de „De Zeven Provinciën" als inzet, doch wij willen niet dat daardoor de groote dingen; socialisatie, ontwapening, werkloozenzorg en democratie op den achtergrond worden geschoven. Daar over moet de strijd gaan! Socialisatie is een zaak van opbouw door langzame en voorzichtige organisatie, stap voor stap, en stuk voor stuk. De banken moeten worden gebracht in handen der gemeenschap; ook het verkeerswezen, industrie en landbouw gesocialiseerd. Ook voor de ontwapening moeten nieuwe krachten verzameld. Men moet op Genève niet te veel vertrouwen, en dan moet nationale ontwapening wor den aangevat. We begrijpen, dat in een tijd als deze, dat niet kan zijn een tota le ontwapening. Doch een veiligheidsin strument is nog iets anders dan een oorlogsin,strument. Daardoor komen gelden vrij om aan sociale zorgen te worden besteed (werk- loozensteun, nog beter werkverschaf fing, door betere verdeeling van arbeid over meer menschen). En de zorg voor de ouden van dagen, en bescherming van de jeugd. Juist door de crisis ver wildert de jeugd; onderwijsverbetering en langeren leerplicht. Doch het belangrijkste in den verkie zingsstrijd is de democratie. In veel lan den heerscht al de dictatuur! Democratie als beginsel, gelijke rech ten voor rijk en arm, voor blank en bruin, voor Christen en Jood (applaus), voor alle richtingen voor alle meenings- uitingen; ook die niet de onze zijn. Democratie is ook middel: wij zullen het kiesrecht handhaven, en democratie is ook doel. 't Is meer dan stoffelijke welvaart; socialisme is ook een samen- In duizenden kruideniersboekjes staat tegenwoordig „1, 2, 3". In duizen den keukens prijkt na „1, 2, 3". Dat is het resultaat van de prach tige eigenschappen en den lagen prijs van dit Neêrland's zelfwerkend wasch- middel. Steeds meer Nederlandsche huis vrouwen die de voorkeur geven aan „1, 2, 3", omdat het de beste buitenland- sche producten evenaart en tevens goedkooper is. Drie redenen om de proef te nemen met 12, 3". Ten eerste de {onovertroffen kwali teit, ten tweede omdat het een Neder- landsch product is, ten derde om den lagen prijs van 17 cent per pak. Wat staat in Uw kruideniersboekje? (Ingez. Med.) F, W/ (Ingez. Med,) intuitie dan ik ooit van iemand gezien heb en ik was doodsbang, dat iets in mijn manieren of houding ten opzichte van de zaak haar achterdocht zou opwekken Den Hemel zij dank, heeft zij nooit ver moed, dat er iets niet in orde was! Dezen keer zweeg Fayre met opzet, maar hij was somber gestemd, want stuk voor stuk begonnen de figuren van het legspel op hun plaats te komen, en daar - tusschen lag Sybils brief met de inge sloten enveloppe. „Er valt niet veel meer te vertellen", vervolgde Kean. „Het was te laat, om te Whitbury den trein naar Londen te ha len, dus reed ik naar Carlisle, er op re kenende drt de express daar een uur wachtte. Ih^ad nog juist den tijd om de auto te stallen en den trein te pakken en kwam op hetzelfde uur en met den zelfden trein in Londen aan, als wanneer ik hem in Whitbury had genomen. Ik zorgde er voor, wat met de drie mannen te praten, die aan hetzelfde tafeltje za ten als ik in den restauratiewagen, en zinspeelde op mijn beroep, er bij voegen de, dat ik te Staveley was geweest. Ik dacht wel niet, dat ik ergens last mee zou krijgen, maar als ik gewongen was geweest een alibi op te geven, twijfel ik niet, of zij zouden voor den dag zijn ge komen, en zou men het als vanzelfspre kend hebben aangenomen dat ik den hee- len weg met den trein had afgelegd. Maar van af het oogenblik, dat ik de leven van' geestelijk vrije menschen. Wij willen zonder socialisme geen democratie en geen socialisme zonder democratie. Die democratie loopt gevaar: we we ten het door de gebeurtenissen in het buitenland. Nederland is altijd sterk beinvloed van buiten geweest, dat zagen we in 1918. Nu komen fascistische groepen op. En zoo de Nationale Unie, het Verbond voor Nationaal Herstel. Ze zuden het nie spoedig tot groote macht brengen, wel tot invloed. Burgerlijke partijen vreezen stemmenverlies, en doen tege moetkomingen aan het fascisme, ter wijl hun eigen werk der democratie wordt bedreigd. Nu richten ze zich te gen de s.d.a.p. onder de leuze der de mocratie. Ook de v.d. doet thans aan dit spelletje mee. Zij willen nu mee re- geeren met den heer Colijn; ze hebben wel eens anders gesproken, wat spr. nader aantoont. De verdediging der democratie is dus nu aan de sociaal-democratie. De de mocratie is niet verloren, ook niet in die landen, waar dit wel zoo schijnt. De arbeidersklaosse moet zich dan ook van alle excessen, van alle ver deeldheid onthouden. In Duitschland hadden socialisten en communisten ge lijk gericht moeten zijn tegen het fascis me. Dan was 't zoover niet gekomen, wat spr. uitvoerig aantoont. Wanneer de communisten met ons zouden willen samenwerken, zou toch eerst in Rusland de sociaal-democratie moeten worden hersteld. Doch die is daar verboden. Spr. deed tenslotte een oproep de rijen der s.d.a.p. te versterken om de reactie te doen terugdeinzen. De heer J. Onderdijk dankte voor de rede en wekte ook tot krachtige actie op. Hierna werd nog een tijd met een communistischen aanwezige van gedach ten gewisseld. RAAD VAN KATTENDIJKE. Raadslid procedeert om 38 ei. KATTENDIJKE. Gistermiddag te half twee had een openbare vergadering vein den raad plaats. Voorzitter was burge meester De Graaff. Alle leden waren aanwezig. De voorzitter gaat allereerst over tot beëediging van het nieuwe raadslid den heer F. J. Feleus (vacature Hun- dersmarck), waarna hij hem hartelijk welkom heet. Hij vertrouwt, dat de be raadslagingen beter zullen vlotten en meer in het belang der gemeente zullen zijn dan die met zijn voorganger. De heer F e 1 i u s zegt dank voor de gesproken woorden. boerderij verliet, liep alles mij tegen. Eerst had ik een aanrijding met den voer man, waardoor jij op het spoor van den geheimzinnigen Page kwam. In elk geval had je gelijk, wat het nummerbord be treft. Ik brak het zelf als voorzorgsmaat regel. In Carlisle vernieuwde ik het en liet ik het spatbord herstellen. Jij nam aan, dat de auto, toen die den 26en Mrt. uit de eerste garage in Carlisle was weg gehaald, naar Londen werd gereden. Maar inderdaad bracht ik ze van de eene naar de andere zijde van de stad, waar de reparaties werden uitgevoerd, en daar bleef ze staan, tot ik ze den lsten April op weg naar Staveley ophaalde. Het nieuws, dat de zaak, waarin Leslie moest getuigen, was uitgesteld, en dat hem daarvan al bericht was gestuurd, was, geloof ik de ergste schok, dien ik ooit ge had heb. Ik was er zoo absoluut zeker van dat hij in Londen was. Het was, als of een afgrond zich onder mij voeten opende. Totdat ik zelf de kranten had gelezen met de eerste beschrijving van den m^ord hoopte ik dat hij het briefje niet op tijd zou hebben gekregen. Zoodra ik het las, wist ik, dat, tenzij ik hem vrij kon krijgen, het onheil mij be dreigde." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5