Indringers dood gevonden LANDBOUW. beide scholen hierop opmerkzaam ma- Onder Treub kwamen de proefstations ken. voor de verschillende cultures op eigen De heer van Eenennaam brengt beenen te staan. Zelfs dreigen deze een klacht inzake den stank, die het dochterinstellingen haar verplichtingen straatvuil thans voor de naaste bewo- tot de moederinstelling wel een te ver- ners bij den mestvaalt, verspreidt. geten tot er iets ongewoons, iets De heer P u ij p e zegt, dat de toe- nieuws te doen valt en men zich om stand zeker niet in orde is, hij heeft den raad en hulp weer tot den Plantentuin karreman er herhaaldelijk op gewezen, wendt. Zoo inspireert de Plantentuin, dat hij het straatvuil wat ordelijker ter thans tot zuiver wetenschappelijk werk plaatse moet uitstorten, maar hij kan 't bepe kt, toch steeds weer de praktijk, niet gedaan krijgen. j Onder Treub ook werden honderden De heer van Eenennaam vraagt hectaren oerwoud aan den tuin van Tji- wie er dan tenslotte de baas is, Wet-bodas toegevoegd, terwijl na veel houder Puijpe of de karreman. moeite een vreemdelingenlaborato- Wethouder P u ij p e zegt den toestand "um werd opgericht. Sedert in 1905 het nu zoo spoedig mogelijk te zullen verbe-ministerie van Landbouw; Nijverheid en teren Thans deelt de Voorzitter mede, dat 't poststation voortaan voor het pu bliek zal zijn geopend van 89, 123 en 17—18 h. De raad gaat thans over in een zitting met ges.oten deuren. Benoeming concierge. Heropent zijnde wordt wegens ontslag aanvrage van den heer A. H. de Kam, tot concieree van het gemeentehuis de heer P. Ventevogel benoemd. Steunregeling werkloozen en visschers. Verder worden B. en W. gemachtigd nader overleg te plegen inzake de steun regeling voor de werkloozen op den grondslag der door het college voorge stelde normen. De steunregeling voor de visschersbe- volking zal op dezelfde voet worden voortgezet tot het bedrijf weer op gang is. Aan werkloozen, die niet onder de steunregeling vailen, zal tijdens de zo mermaanden werk aan de aardenwegen worden verschaft. Het delven der watergangen van den Polder Walcheren zal worden stopge zet tot den herfst 1933. Winterclub. DOMBURG. Vrijdag 17 Maart j.l. trad in de Winterclub alhier op mejuffrouw W. van Benthem Jutting, conservatrice aan het Zoölogisch Museum te Amster dam. Mejuffrouw Jutting was kortgele den uit Oost-Indië teruggekeerd, waar zij eenige jaren werkzaam was aan het Zoölogisch Laboratorium van 's Lands Plantentuin te Buitenzorg. In verband hiermede had de spreekster tot haar onderwerp gekozen: de Ontwikkeling van 's Lands Plantentuin. Voor de pauze gaf zij een overzicht van de geschiedenis van den Planten tuin gedurende zijn meer dan honderd jarig bestaan, dat kortgeleden zoo ern stig bedreigd werd door den bezuini- gingsstorm, door de Indische regeering ontketend. Gelukkig is door een inter nationaal protest en een warm pleidooi van den Directeur van Landbouw de be zuiniging in zake den Plantentuin tot normaler verhoudingen teruggebracht. De Tuin werd gesticht in 1817 op ini tiatief van den algemeenen secretaris van koning Willem I, Falck, die het be lang van Java als terrein van weten schappelijk onderzoek rieeds begreep. Zijn inzicht is profetisch gebleken; we danken het in eerste instantie aan hem dat thans Nederlandsch Indië onder de tropische rijken kan bogen op een der best ingerichte proefstations voor Euro- peesche cultures. De eerste directeur van den „kruid tuin op een deel der tuingronden van den G.G." Reinwardt was onvermoeid in het verzamelen, niet slechts van botanische aanwinsten voor den Tuin, maar ook van zoölojgische en ethnolo- gische vondsten; zijn talrijke dienstrel zen beteekenden toen nog heel wat an ders dan tegenwoordig, Onder den tweeden directeur, Blume, beleefde de Plantentuin een gulden tijd dank zij de gulheid van den toenmali- gen G.G. Van der Capellen; maar de re actie volgt: na Van der Capellen moeten drastische bezuinigingen worden inge voerd en de Plantentuin is een van de eerste slachtoffers. De post van direc teur wordt geschrapt, één der beide hortulani vervalt, voortaan zal de inten dant van het Paleis van den G.G.,( een militair dus, het bewind over den Tuin voeren. Maar door den nog gebleven hortula- nus Teysman, die van 1831 af gedurende veertig jaar aan den Plantentuin werk zaam was, werden de belangen van den Tuin trouw behartigd; zelfs begon hij na mnijeqjau uaa uba Jtejuen uap jam Bibliotheek. Vier zoogen. bergtuinen werden onder Teysman's bewind aange legd, dépendances van den Tuin op grootere hoogten. Hij maakte studie van vele cultures; o a. werd in 1851 de kina aangeplant, aangevoerd uit Amerika. Op aandrang van Teysman werd ten slotte in 1868 een eind gemaakt aan het militair beheer van den Plantentuin en werd weer een wetenschappelijk direc teur, Scheffer benoemd. Onder dezen werd de cultuurtuin van den Planten tuin met niet o,economische planten ge scheiden en sedert dien vooral zijn de groote cultures koffie, kina, suiker, vezelstoffen van 's Lands Plantentuin uit gepropageerd. Onder Scheffer's opvolger Treub (1880) werd de Plantentuin tot de eerste botanische inrichting in de tropische we reld, van internationalen roem. Onder Treub's werkzaamheden van wetenschappelijken aard buiten de Plantentuin behoort het onderzoek van het eilandje Krakatau na de eruptie van 1883 en de waarnemingen omtrent het herstel van den plantengroei aldaar ge daan. Handel werd ingesteld ressorteert s Lands Plantentuin niet meer recht streeks onder den G.G., doch onder dit ministerie, een verandering die niet on verdeeld gunstig is. Na de pauze gaf mejuffrouw Van nenthem Jutting een overzicht van het tegenwoordige aspect van den Planten tuin met talrijke projectieplaatjes ter illustratie. Ook het zoölogisch museum en labora torium, waar spreekster werkzaam was, _igt binnen het gebied van den Planten tuin, terwijl ook het visscherijstation te Batavia tot de afdeelingen behoort, waarin, naast vele vraagstukken uit de praktijk, de bestudeering van de gan- sche zeefauna van den Archipel is te- hand genomen. Daarbij is het onderzoek der koraalriffen in den Baai van Bata via wel buitengewoon aantrekkelijk door de prachtige kleuren en grillige vormen, die men daar te aanschouwen krijgt. Geheel anders maar even mooi is de innoVertL.'n van Tjibodas" op ongeveer 1000 m. hoogte gelegen en waartoe een uitgestrekt oerwoudterrein behoort, on gerept gelaten, behalve een paar ge baande hoofdwegen. Hierdoor klimt men naar de meer dan 3000 m Bange- rango van welks top men een ongeloof ijk mooi panorama geniet, dat zich uit strekt van Java's noordkust met de eilandjes in de Baai, langs de westkust, waar straat Soenda, als een smalle schei ding tusschen Java en Sumatra ver schijnt, tot het Zuiden, waar de gewel dige branding van den Indischen Oceaan tusschen de rotsen breekt, terwijl in het Oosten een machtig bergland opdoemt, de Preanger met zijn dubbele rij vul kanen. Spreeksters voordracht getuigde van tiaar liefde voor de natuurwonderen en natuurpracht die 's Lands Plantentuin te genieten gqeft en van grooten eerbied voor de onvermoeide werkers daar aan sedert de oprichting verbonden. Met een hartelijk woord van dank tot de spreekster voor haar „zonnige" voor dracht sloot de voorzitter, de heer L. van Voorthuysen dezen laatsten avond der Winterclub in dit seizoen. Zilveren jubileum „Het Groene Kruis," SEROOSKERKE (W.) Vrijdagavond hield de afdeeling „Groene Kruis" Se- rooskerke-St. Laurens hare jaarverga dering, onder leiding van den heer P. Boon, vice-voorzitter der vereeniging. De voorzitter wijdde waardee- rende woorden aan den naar Vlissingen vertrokken algemeen beminden voor zitter, ds. De Kluis, die in den korten tijd van zijn medewerken zeer veel heeft tot stand gebracht. Als straks het wijk- gebouw mag verrijzen, zal dit voor een groot deel aan diens onvermoeiden ijver kunnen worden toegeschreven. Het „Groene Kruis" viert thans haar zilveren feest! Op het 25-jarig feest besluit men er voor te zorgen, dat vóór einde 1933 het eigen wijkgebouw kan worden ingewijd. Spreker feliciteert ook den secretaris J. Versluys Szn., die ook thans zijn 25- jarig jubileum als secretaris der afdee ling viert. Waar hij 't eenigste bestuurslid is, dat vanaf de oprichting zitting heeft, wilt spr. hem veel dank brengen, en hopen het secretariaat hem nog vele jaren zal zijn toevertrouwd. De secretaris gaf een kort historisch overzicht. Met 40 leden begonnen klom de vereen, tot 552. Verschillende namen worden met waardeering herdacht, o.m.: ds. Muller, dr. Van der Pot, P. van Hek ken, J. Vader, H. J. Versluis e.a. Inzon derheid wordt de aandacht gewijd aan het werk van zr. P. Kosten in die vele jaren met zoo volle toewijding. Hierna volgde het verslag van den penningmeester den heer Adr. Melis De inkomsten van de afd. „Het Groene Kruis bedroegen over 1932 met het ba tig saldo 1931 inbegrepen 1301.36, de uitgaven 627.85. De inkomsten van de afd. T.B.C,-bestrijding bedroegen de som van 851.55, de uitgaven 950.60. De bezittingen Bouwfonds met het kas saldo per 1 Januari 2858, de uitgaven 3.45. Burgemeester Van 't H o f f wensch- te namens alle ingezetenen van St. Lau rens, en op verzoek van zijn collega burgemeester Dregmans, ook namens die van Serooskerke, met de beide gemeen tebesturen de vereeniging hartelijk ge luk met haar 25-jarig bestaan. Hij hoopt, dat de vereeniging ongestoord haar nut tig werk zal kunnen voortzetten, en dat de leden het bestuur daarbij den noodi- gen steun niet zullen onthouden. Beide colleges van burgemeester en raadsleden, zegt spreker, zullen het werk met belangstelling volgen. De voorzitter dankte in welge kozen woorden voor deze felicitatie. De begrooting van het „Groene Kruis" I werd vastgesteld op 1326 in ontvang sten en uitgaven voor 1933. Die van de afd, T.B.C.-bestrijding op 956 in ont vangst en uitgaaf. De aftredende bestuursleden J. Ver- sluys Sz. en Zr. Kosten werden bij ac clamatie herbenoemd. In de vacature ds. De Kluis werd de heer H. Janse bij herstemming gekozen met 45 stemmen, 26 stemmen waren uit gebracht op den heer P. Maljaars Az. Medegedeeld werd nog, dat de heer W. N. A. van Es zich bereid verklaarde geheel belangeloos bestek en teekening te maken voor het te bouwen wijkge bouw. Verder dat desverlangd ook de heer Neugebauer, bouwkundige in St. Laurens, gaarne gratis zijn medewer king zal verleenen. In de pauze werden ververschingen aangeboden. RAAD VAN VEERE. VEERE. Maandagmiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den heer H. Dronkers. Ingekomen stukken. Een schrijven der Kon. Luchtvaart Mij. te Den Haag met verzoek om deel te nemen in het garantiefonds der Zee- landlijn. Deze lijn zal dit jaar wederom in exploitatie worden genomen en uit gebreid tot Knocke. B. en W. meenen, dat de kans op vreemdelingenbezoek er stellig door zal toenemen, weshalve zij voor stellen als blijk van belangstelling voor 25 in het fonds deel te nemen. Het is niet zeker dat dit bedrag moet worden betaald, doch de mogelijkheid bestaat. De heer Wouters is er tegen. Zou den de vreemdelingen Middelburg niet voorbij vliegen, aldus spr. Anders ko men ze met de trein, en brengt men een dagje in Veere zoek, maar nu zal men niet meer komen. De voorzitter antwoordt, dat het financieel voordeel niet in cijfers is uit te drukken. De perspectieven zijn zeer gunstig eri bemoedigend en het is voor- loopig voor een jaar. Het voorstel wordt met 4 tegen 3 st aangenomen. Tegen de heeren Wouter- se, Simonse en Blind. Een verzoek van den Chr. Besturen bond te Middelburg om dringend te vol doen aan een circulaire van den Mi nister en een brandstoffen toeslag te verleenen aan de werkloozen. B. en W merken op dat genoemd bestuur blijk baar deze circulaire verkeerd gelezen heeft, brandstoffentoeslag is facultatief niet imperatief voorgeschreven. Het verzoek wordt voor kennisgeving aan genomen. Thans wordt de pensioensgrondslag van den secretaris opnieuw vastgesteld C. Wattel te Gapinge vraagt 40 pet korting op de pacht, welke hij op 10 Mei en 10 Nov, a.s, moet voldoen. Het vorige jaar hebben B. en W. ge meend 25 pet. korting te moeten toe staan, dat zij meenen te moeten hand haven. De heer G i d e o n s e verzekert, dat hem toch 40 pet. korting door de Pacht- commissie wordt toegewezen. De heer Cast el heeft Wattel gead viseerd om tarwe op het perceel bouw land te zaaien, dan was de opbrengst zeer zeker loonend geweest. Besloten wordt 25 pet. korting op de pachtsom te verleenen. Tegen de heer Gideonse. De abattoirkwestie. Thans brengt de voorzitter ver slag uit van een vergadering, welke te Middelburg gehouden met de kringge meenten van den Vee- en Vleesch keuringsdienst, met betrekking tot het in die gemeente te stichten abattoir c.a, Na breedvoerige discussie wordt be sloten aan de gemeente Middelburg te berichten dat de raad in principe be reid is haar medewerking te willen ver leenen, onder voorwaarde dat het abat toir en de Vee- en Vleeschkeuringsdienst gescheiden moeten worden gehouden en ieder afzonderlijk geexploiteerd; waar bij alsdan geen aanspraak wordt ge maakt op eenig winstaandeel in het abattoir. Tevens dient een regeling te woiden ontworpen in verband met de bestaande gemeentelijke- en particulie re slachthuizen. Tegen stemmen de heeren Simonse, Gideonse en Blind. De heer Caweljé heeft verzocht om in het Godshuis te worden opgenomen zulks tegen een bedrag van 750 per jaar onder beding dat hem een kamer aan de voorzijde van het gebouw wordt afgestaan die hij zelf meubileert. Het bestuur van deze instelling heeft gunstig geadviseerd, mitsdien wordt het verzoek met algemeene stemmen aangenomen. Afwatering begraafplaats. De Voorzitter herinnert dat in de vorige vergadering is beslist om de af watering van de Algemeene Begraaf plaats weer in den ouden toestand te brengen. Hoewel de minderheid van den raad zich hier niet mee kon vereenigen, werd toch geen voorziening gevraagd bij de Kroon, hetgeen spr. toejuicht, om dat het raadsbesluit reeds in Juni 1.1. is tot stand gekomen en dergelijke con flicten dienen vermeden te worden ten einde een goede verstandhouding te be vorderen. De Raad heeft Ged. Staten in deze zaak gekend, waarom het beter is de onkosten niet uit de loopende begroo ting te bestrijden, doch deze met een nieuwen post te wijzigen. De heer Neu gebauer raamt de uitvoering op 60. De heer Simonse komt tegen een zoo groot bedrag op en vraagt waar voor dit besteed wordt, 6 buizen kosten toch geen 60. De heer C a s t e 1 licht toe dat in Dec. 1931 40 voor het graven van dt noleering benevens 40 a 50 voo. aankoop van buizen alzoo 90 is uitge geven. Spr. wenscht zoo min mogehj. over die onverkwikkelijke zaak in dei. raad te spreken. De Voorzitter weerlegt dat het niet loont de buizen op te graven, deze Kosten minder dan het werkloon om ze op te graven. De heer Gideonse verzekert, dat indien 3 man in een schaft flink doorwer ken, de buizen er liggen, anders loopt men toch maar van het kastje naar den muur. oe heer van Be veren merkt op dat men bij de werkverschaffing minder I hard werkt, dan in dienst van particu- ieren. De heer Simonse is er afkeerig van om de buizen, die toch een zekere waai*- de vertegenwoordigen in den grond te aten zitten. Spr. vraagt of het de be doeling is dat de afwatering wederom zal uitmonden in de sloot van D. Kasse. De Voorzitter beaamt zulks, evenwel is hiervoor verlof noodig van den Polder Walcheren. Vervolgens wordt het bedrag 60 gevoteerd. Aanleg plantsoen bij de Stads- fontein. Van de firma „Wed. de Jong, Zaad handel" te Goes is een plan tot beplan ting van het terrein rond de fontein, ont vangen. Geheele beplanting zou 84,30 vorderen benevens 4 per dag voor het toezicht van een vakman. B. en W. ge ven als prae-advies om het stukje grond bij Roeting niet te beplanten, dan wordt dit te vol. Bij het kabelhuisje van de P.Z.E.M. kan klimop worden aange bracht. Vervolgens kan gras worden uit gezaaid. De V oorzitter wijst er op, dat bij het omhakken van het boschje een stuk. je muur, een gedeelte van de oude om walling is bloot gekomen. Dit is het eenige stukje wal dat de gemeente Veere nog bezit, derhalve is het zeer gewenscht' dat dit voor het nageslacht bewaard blijft en wordt gerestaureerd. De opzich ter, bij den restauratie van het stadhuis de heer M. J. J. van Beveren zal dit werk uit kunnen voeren indien 40 voor oude steen en 80 voor werkloon wordt beschikbaar gesteld. Hiertoe wordt besloten alsmede 30 toegezegd voor beplanting, aangezien dit laatste over 2 jaar wordt verdeeld Vaststelling voorgevelrooilijn Noordzijde Haven, en W. zijn verscheidene verzoe ken ingekomen om aan de N. zijde der haven te mogen bouwen. Intertijd werd bij een dergelijk verzoek van Peeman de rooilijn op 4 M. vastgesteld, waar buiten het verboden was erkers te plaatsen Om dit verzoek te bespoedigen hebben B. en W. een onderzoek ter plaatse in gesteld, en uitgemaakt dat de voorgevel- rooilijn op 4 M. wordt bepaald. Nu meer dere bouwaanvragen binnenkomen blijkt dat de erker vóór de voorgevelrooilijn is gebouwd, weshalve de heer Blind als adsp. bouwer heeft gevraagd om van de rooilijn af te wijken, De heer Blind deelt mede, dat die rooilijn niet door den raad is bekrach tigd. Afgezien van de woning van den heer Peeman, komen de nieuw te bou wen woningen dan 3 m van het oliehok te staan; bij een rooilijn van 4 m komen ze heelemaal in een hoek. Spr. vindt het erg bekrompen om de rooilijn op 4 m te houden. De voorzitter repliceert dat de rooilijn destijds op 4 m is bepaald, hoe de erker er buiten is gekomen, is een raadsel. De genomen besluiten worden ge handhaafd. IDe heer C a s t e 1 erkent bij het vast stellen van de rooilijn te zijn geweest, waarbij deze op 4 m werd "bepaald. Spr. zegt dat thans de voorkant één erker op 3.12 m staat en de woning op 4 m. De woning van den heer Peeman is een maal goedgekeurd. Echter wenscht spr. tot een oplossing te komen en de nieu we woningen op één lijn te brengen door de rooilijn op 3 m vast te stellen. De heer Van Beveren antwoordt dat de heer Peeman in de vergadering van B. en W. heeft gevraagd om de rooi lijn niet te bepalen op 3 m, want dan had deze geen zicht meer. Spr. heeft toen gezegd: „zie je wel, dat je over de rooilijn hebt gebouwd," De heer Blind heeft gevraagd wat voor overwegend bezwaar er bestaat om de rooilijn op 3 m vast te stellen. In de toekomst wordt het daar toch nooit een verkeersweg. De voorzitter voelt het als een kwestie van prestige en wenscht niet af te wijken van dit reeds genomen be sluit, afgezien van de gevolgen. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de rooilijn op 4 m vast te stellen, wordt thans met meer derheid van stemmen aangenomen. Te gen de heer Castel. Uitbreidingsplan Noordzijde Haven. De Prov. Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische Commissie te Middel burg deelt mede, dat naar uit goede bron wordt vernomen, het voornemen bestaat op de voormalige wallen tegen over de Kade te Veere woningen te bou wen. De commissie vindt hierin aanlei ding den Raad er op te wijzen, dat het in verband met het stadsschoon van Veere in hooge mate wenschelijk te ach ten zou zijn, indien voordat hiertoe toe stemming werd verleend, een algemeen uitbreidingsplan voor het onderhavige terrein werd vastgesteld. In ieder geval In de fouragepakhureen v,.n den heer Jelle.ma te St Nicolaasga wemelde het van ratten, dieden eigenaar groote schade toebrach.en. Op aanraden van een drogist werd een proef genomen met Rodent en het resultaat was verrassend, „ik ben nu zoo goed als geheel van ratten bevrijd" schrijft genoemde heer ons daarna, .en had het geluk met één doosje 120 ratten te dooden." Zulke successen zijn niet zeld zaam, eiken dag doodt Rodent duizenaen ratten en muizen. Indien dit ongedierte Uw eigendommen ver nielt, koop dan nog heden een doosje Rodent, gebruik het op de voorgeschreven manier en mor gen zult U van rat en muis bevrijd zijn. Enkele doos 50 ct, dubbele doos 90 ct Importeurs: Fa. a Melnderama - Den Haag. B 44 (Ingez. Med.) worde slechts open bebouwing toege staan, met een minimum afstand van 3' m en worde toegezien dat de gebouwen aan redelijke eischen van welstand vol doen. De voorzitter kon zich niet ver eenigen met de teekeningen, die voor nieuw te bouwen woningen werden in gediend. Zij voldeden niet, daarom heeft de heer Neugebauer eenige schetsteeke- ningetjes gemaakt van een ander type en geheel vrijstaand. Misschien kan een welstandsverordening in het leven wor den geroepen. Spr. weet niet of de ad- spirant-bouwers daar rekening mee kun nen houden. Door een overstekende goot, een portiekje, een betere indee ling der ramen, krijgt de woning een heel ander cachet. De heer Blind vraagt wie die meer dere kosten betaalt. De voorzitter merkt op, dat door den noodlottigen brand te Middelburg, het karakter van de Lange Delft intact moest worden gehouden, waarbij een commissie werd ingesteld die te oordee- len had over de onderscheidene teeke ningen. Vele er van werden verworpen, met het gevolg, dat er nu nog geen ge- misschien wenschelijk zijn, om eventu eel in de bouwkosten tegemoet te ko- bouwen zijn gesticht. Daarom zou het men. De heer Wouters zegt dat ze tegen woordig mooi noemen wat leelijk is, en dan die woningen in Nieuw Middelburg, dat lijkt wel een mirakel. De Voorzitter beschouwt mooi als iets relatiefs. Het is ter plaatse het eigenaardige karakter met den wal op den achtergrond en de molen terzijde. De heer Castel ziet niet in dat de woningen van Blind en Verton, zooals die door de heer Neugebauer nader zijn gewijzigd, zullen misstaan. Spr. is tegen het verleenen van een bedrag in de bouwkosten. De Voorzitter zegt, dat Veere zijn oud karakter dient te behouden. Ook in buitenlandsche steden weet men het plaatselijk karakter te waardeeren. Spr. denkt hierbij aan Rothenburg in Duitsch- land. Indien nu werkmanswoningen worden gebouwd aan de Noordzijde van de Ha ven, wordt de schoonheid van Veere ge schaad en verliest het zijn attractie. Spr. wil het woord werkmanswoning niet be doelen in de zin van een woning voor den arbeider, doch ter onderscheiding van heerenhuizen, landhuisje, winkel huizen enz. Thans wordt het ontwerpen van een uitbreidingsplan aan B. en W. opgedra gen. Tegen stemt de heer Wouters. Rondvraag, De heer Simonse vraagt of het storten van vuil aan het einde van de Singel niet kan worden verbeiden. De Voorzitter zegt maatregelen toe. De heer Blind vraagt of personen bij de werkverschaffing geen vergoeding krijgen voor gereedschappen. Bij het rijk geschied dat ook. De heer Van Beveren, merkt op, dat volgens de voorschriften van de Ned. Heide Maatschappij geen dergelijke ver goeding wordt uitgekeerd. De heen Castel licht toe, dat bui tengewone gereedschappen als bijv. laar zen worden vergoed. Thans zijn van ge meentewege weer 6 z.g n. „piossen" aan geschaft. Een en ander Wordt geregeld naai plaatselijk gebruik. Hierna sluiting. De vereeniging van Oudleerlingen van de tuinbouwcursUssen te Kapel- 1 e kwam Vrijdagavond onder voorzit terschap van den heer W. Glas in alge» meene ledenvergadering bijeen. Nadat de voorzitter de opgekomenen welkom had geheeten werden de rappor teurs gelegenheid gegeven om hun rap porten naar voren te brengen. Voorge houden werden de navolgende vragen waarop een zeer drukke en leerzame bespreking volgde. De rapporten hiel den in: I Hoe en op welke wijze kunnen oude boomgaarden rendabel worden gemaakt. II. Is de aarbeiencultuur nog loonend en zoo ja is uitbreiding gewenscht? III. Heeft gele Metzer als onderstam toekomst, op welke gronden en welke soorten. De rapporteurs hadden zich boven al len lof van hun taak gekweten. Een dege lijk stuk werk was geleverd, deskundi gen waren hier ook voor aangesteld, zoo dat wel wat degelijksch en goeds kon worden verwacht. Deze rapporten zullen ter zijnfer tijd gepubliceerd worden. Een drukke bespreking lokte ook het

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6