DE ROODE VULPENHOUDER BEDRIEGEN 30 ets. per LATEN ENKELE CENTEN DE WIJSHEID NIET GOES. WALCHEREN. v s i •a-.-.-'. '-;. Want: Weet wafcrU eet! De erfenis der Vaderen in den vorm van mooie witte tanden kan men door regelmatig poetsen met de bekende Chlorodont-tandpasta tot op hoogen leeftijd behouden. Een proef overtuigt. Per tube 35 cent. (Ingez. Med.) dorstweg, die een niet belangrijke land weg is met gering doorgaand verkeer, is het toch wel aanvaardbaar. Bij de des betreffende bouwvergunning is als voor waarde gesteld, dat voor de détails, ma terialen en kleuren van verf werk nog nader moest overlegd worden met den dienst van Gemeentewerken. Voorts moet rondom het huisje de vereischte open grond vrij blijven, zoo dat open bebouwing verzekerd is. Ver zoeker meent, dat de bebouwing van den Nadorstweg zou moeten aansluiten bij en gelijkwaardig zijn aan die van het Park van Nieuwenhove. B. en W. willen zulks onderschrijven voor de be- Ibouwing onmiddellijk bij ojf tegenover het Park. Maar desbetreffende eischen achten zij overdreven voor het verder gelegen wegsgedeelte en zijn dan ook nooit gesteld voor daar verlangde be bouwing. Met den besten wil kunnen zij dan ook niet inzien, dat verzoekers be langen zullen zijn geschaad als gevolg der verleende vergunning. Nimmer is zooals verzoeker beweert van de zij de der gemeente gezegd, dat aan den Nadorstweg maar boerenhuisjes moes ten worden gebouwd en B. en W. heb ben evenmin verandering gebracht in de voorwaarden ten aanzien van het bouwen aan dien weg. Zij stellen dan ook voor aan verzoeker, onder mede- deeling van het vorenstaande, te berich ten dat voor tusschenkomst van den raad in deze geen termen aanwezig zijn. ANTWOORDEN OP VRAGEN BIJ DE BEGROOTING. Enkele bijzondere vragen kwamen bij de behandeling van de gemeentebegroo- ting naar voren, en naar aanleiding daarvan stelden B. en W. een onder zoek in, waarvan zij thans de resul taten aan den raad mededeelen. De post van 10 voor het archief der ge zondheidscommissie spruit voort uit 'n reeds vele jaren geleden door den toe- maligen secretaris dr. Bijlsma, gesloten overeenkomst met den heer Hoekstra, die in de Provinciale Bibliotheek in een afzonderlijk vertrek werken bijeen houdt waarin de leden op het gebied der volksgezondheid een en ander kun nen naslaan en daarvan een catalogus heeft opgemaakt. De telefoon, die rechtstreekse verbin ding geeft tusschen de politiewacht op het Stadhuis en het politiebureau zal met 1 April worden weggenomen en zal op eerst genoemde plaats een ge wone telefoonaansluiting worden aan gebracht, zulks met medewerking van den commissaris van politie die geen andere bezuiningen op den telefoon kon aanwijzen. Inzake de beplanting op de begraaf plaats langs den Nieuwlandschen weg, deelt de directeur van gemeentewerken mede, dat de heesters aldaar sterk ge snoeid zijn, om dichteren groei te be vorderen. Na 2 of 3 jaar zullen de hees ters flink hoog zijn. In overeenstemming met het rapport van genoemden directeur stellen B. en W. voor op de begraafplaats een 4-tal bakken te plaatsen voor het inwerpen van verdorde bloemen enz. wat totaal 40 zal kosten. Ten slotte deelen B. en W. mede, dat de ontvangsten der gemeentelijke zwem inrichting in 1932 bedroegen 1379.40 en de uitgaven ƒ810.10, dus een goed slot van 599.30, maar merken daarbij op, dat in 1933 voor het eerst ook rente en aflossing der aangegane definitieve geldleening op deze inrichting zullen drukken. door A. W. v. E.v. R, 73) ,,Ik moet naar haar toe, Hatter! Om 's hemels wil, houd mij niet op!" Als eenig antwoord nam Fayre Kean's hoed en jas en reikte hem die over. „We moeten dit gauw uitmaken, Ed ward," zei hij ernstig, ,wat er ook ge beurt." Kean worstelde zich reeds in zijn jas. „Bij de eerste gelegenheid beloof ik je een volledige verklaring! Is dat vol doende, Hatter?" Fayre knikte. Een oogenblik later was hij alleen met zijn onrustige gedachten. Hij liep naar de tafel, nam het kiekje op en legde het in zijn portefeuille te rug. Terwijl hij dat deed, werd de deur geopend en keek Farrer, de oude eerste klerk, naar binnen. „Ik meende sir Edward te hooren weggaan, sir," zei hij. „Hij is weggeroepen. Lady Kean is weer ingestort. Ik betwijfel, of hij van morgen nog terugkeert. Het is het beste, dat je alle afspraken, die hij voor van daag gemaakt heeft, afzegt!" De oude man klakte met de tong. „Het is jammer, dat zij zoo zwak is," meende hij. En Fayre, die zoo overspannen was, dat hij bijna een zenuwtoeval kreeg, lachte bijna hardop bij die onmogelijke Uitvoering „Volharding". De Zaterdagavond in Schuttershof ge geven uitvoering door de gymnastiek- vereeniging „Volharding" trok een vrij wel geheel gevulde schouwburgzaal met belangstellenden. De voorzitter, de heer Bartelse, wees er in zijn kort openingswoord op, dat „Volharding" nog geen last van de crisis heeft, want het aantal leden is zoo groot geworden, dat twee avonden noodig zijn, om alle gymnasten op het tooneel te brengen en ook alle bezoe kers te kunnen bergen. Spr, dankte het publiek voor den steeds ontvangen steun en sprak de hoop uit, daarop ook in de toekomst te kunnen rekenen, op dat „Volharding" door zou kunnen gaan met evenveel succes jongens en meisjes op te voeden tot flinke, krachtige man nen en vrouwen. Hierna werd het uit zeventien num mers bestaande programma afgewerkt, dat opende met vrije oefeningen voor de jongens, die correct werden uitgevoerd. Het nummer paard voor de heeren, vlot te over het geheel niet, al bleek dade lijk, dat enkele leden beter werk lieten zien dan een vorige maal. Mogelijk verg den de anderen iets te veel van hun krachten. Na een aardig nummertje aan de rin gen van de meisjes, en vlot en serieus uitgevoerde stokoefeningen van de jon gens, lieten de heeren zeer goed werk aan de brug zien. Noemen we hier tege lijkertijd het zeer goede nummer ringen van de heeren, het vrijwel even hoog staand nummer rek-werk, en de correct uitgevoerde zware „Rotterdamsche" vrije oefeningen. Het was alles mooi werk, dat een grooten vooruitgang liet zien. Ook de dames lieten zich verder niet onbetuigd. We denken b.v. aan de vrije oefeningen voor de pauze; aan de knots oefeningen en aan het nummer brug. Het was alles goed verzorgd. Mooi waren ook de vrije oefeningen in blauwe cos- tuumpjes, op gramophoonmuziek, en die, na de pauze, van de meisjes. In 't kort: „Volharding" vergastte haar publiek dit maal wel op een zeer goed programma, wat, gelijk het vele applaus bewees, ook naar waarde op prijs werd gesteld. We twijfelen niet, of ook de volgende uitvoering zal weer een volle zaal trek ken! RAAD VAN ARNEMUIDEN. ARNEMUIDEN. De raad van Arne- muiden vergaderde Vrijdagmiddag te 2 h onder leiding van den heer H. G. Hor- ninge, burgemeester, in voltallige zitting. Mededeelingen. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft geen goedkeurng verleend aan het voorstel tot invoering van een brandstoffentoeslag aan de tewerkge- stelden van 0.75 per week voor alle categoriën. Ingekomen is een schrijven van Ged. Staten betreffende toepassing van arti kel 15 der Geldschieterswet. Ged. Staten hebben bezwaar gemaakt tegen de uitvoering vn het grond werk aan den Kanaaldijk en den Keet- dijk, met verzoek den onttrokken grond weder aan het dijksbeloop terug te brengen. De heer B. Franse zegt of er nog niet eens met het Waterstaatsbestuur te praten is. Wanneer het beloop van den bestaanden Keetdijk aan de Noord zijde wordt gevolgd en de overtollige grond aan de Zuidzijde van het dijkli- chaam wordt verwerkt, dan kan hier moeilijk bezwaar tegen zijn, daar er dan van een verzwakking aan het dijkli- chaam geen sprake is. De Voorzitter zegt, dat er reeds in die richting besprekingen worden gevoerd. De heer L. P u ij p e zegt, dat er nog veel meer bezwaar is gemaakt tegen de wijziging van het talud aan den Ka naaldijk naar de Arnebrug, daar dit opmerking. HOOFDSTUK'XXIV. Toen Fayre tegen lunchtijd opbelde, bleek de toestand van Sybil Kean niet bevredigend. De aanval van haar hart was minder hevig dan de vorige keeren, maar zij was nog niet goed op krachten gekomen. Toen Fayre aan den brief dacht, dien zij hem gezonden had, en aan de overtuiging, die zij er in had uit gesproken, dat de eerstvolgende aanval de laatste zou zijn, vroeg hij zich af, of zij den Vensch, te blijven leven,i niet had verloren. In zijn hart wist hij, dat het zoowel voor haar als voor Edward het beste was, als zij stierf. Het verband tus schen den ongeopenden brief in zijn portefeuille en het verhoor begon hem eindelijk duidelijk te worden. Er was maar één persoon, van wie Edward zooveel hield, dat hij haar ten koste van zijn eer als advocaat zou sparen dat was Sybil, en, zooals uit haar brief aan Fayre bleek, droeg Sybil in het ge heim kennis van de zaak, welke weten schap zij bewust of onbewust met haar echtgenoot deelde. Fayre ging de gebeurtenissen op den avond van den 23sten Maart nog eens na. Zoo ver hij zich kon herinneren, had hij even voor zessen in de zitkamer te Staveley Sybil Kean verlaten. Daarna was zij onzichtbaar gebleven, waar schijnlijk was zij in haar kamer geweest, en zij was eerst weer verschenen, toen zij zich om even voor achten bij het ge- veel te stijl gemaakt is door de daar aan gebrachte wegsverbreeding, die on der leiding van den heer Franse daar heeft plaats gehad. Bovendien is dit nim mer aangevraagd. De heer Franse zegt er herhaalde lijk op te hebben aangedrongen om zich voor vergunning van dit werk in con tact te stellen met dén opzichter van den Rijkswaterstaat. De. gemeentesecretaris beaamt dit op een vraag van den heer Franse. Cafésluiting op Zondag. Vervolgens is aan de orde een ver zoek yan de Anti-Revolutionaire en de Staatkundige Kiesvereenigingen, om Zondags de café's tes luiten. De heer J. K. C r u c q vraagt den Voorzitter, of er ooit klachten inkomen over de café's en hoe of de Voorzitter principieel tegenover de Zondagsluiting staat. De Voorzitter zegt. dat over het cafébezoek op Zondag hem nimmer klachten zijn bereikt. Hij wacht eerst het besluit van den raad af, alvorens zich van zijn principieel standpunt in dezen te doen blijken. De heer Franse wil, dat B. en W. hierover advies aan den raad overleg gen; dit verzoek acht hij hiervoor van genoeg belang. De heer C. S. van Eenennaam wil direct de zaak afhandelen. De kwestie is ons geen van allen vreemd; ook de heer P. A. B a a ij e n s wil di rect een besluit nemen. De heeren A. Schuit en A. Cor- n e 1 i s s e zeggen, dat 't verzoek is uit gegaan van de Kerkeraden der Her vormde en Gereformeerde Kerk in deze Gemeente, die zich hiervoor hebben ge richt tot de Kiesvereenigingen. De heer C r u c q zegt dat het niet aangaat om uit machtswellust zijn wil op te leggen aan andersdenkenden. De heer Cornelisse zegt dat er van machtswellust geen sprake is maar dat men Zondags rusten moet. Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om het verzoek aftewijzen wordt aangenomen met 4 tegen 3 stem men, die der heeren Baaijens, Schuit en Cornelisse. Electrische verlichting Bijz. School. Aan de orde is aanleg electrische ver lichting is de Bijzondere School. De V oorrzitter vraagt of tot aan leg moet worden overgegaan. De heer C r u c q is er tegen, als het alleen voor het houden van ouderavon den is, dan kan de aanwezige gaslei ding, die nu verwaarloosd is zoodanig in orde worden gemaakt, dat die hier voor voldoende is. De heer van Eenennaam vindt het ook een veel te hooge uitgaaf voor een lichtinstallatie, die vermoedelijk zeer weinig zal worden gebruikt. De heer Franse zegt, dat toch de bedoeling is in de kortste dagen bij donker weer van de verlichting ge bruik te maken. Hij vermoedt dan ook, iHM&<m i pondspakjo m m Het prijsverschil tusschen Blue Band en goedfeoopere soorten bedraagt slechts enkele centen per pakje, doch juist die enkele centen zijn het, welke de zeker heid geven dat U de „Blue Band-kwaliteit" koopt, die vèr •boven alle andere soorten uit steekt! Koop daarom uitsluitend; Blue Band versch gekarnd I VfSffcH GEKARND MET 25 ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE (Ingez. Med.j zeischap in de zitkamer had gevoegd. Hij kende den omtrek van Staveley wel zoo goed, om te weten, dat zij ruim den tijd zou heboen gehad om omstreeks half zeven Leslie's boerderij te hebben bereikt. Het scheen echter ongelooflijk, dat iemand met een zwakke gezondheid in staat zou zijn geweest tot zulk een groote inspanning, en temeer in Sybil's geval, omdat zij, afgezien van haar zwakte, altijd indolent en op haar gemak gesteld was geweest en wel de laatste, om zich op te schroeven tot zulk een groote zenuwinspanninig, als voor zoo'n tocht zou vereischt zijn. Er was nog een andere en over het geheel waarschijnlijker oplossing van het probleem. Blijkbaar was mrs. Draycott op een of ander manier in het bezit ge komen van een foto van Gerald Lee. Het was zeer goed mogelijk, dat zij in het verleden omlgang met hem had ge had en dat hij in zijn verstoord brein een grief tegen haar koesterde. Stel nu, dat Kean op de hoogte was geweest van dit waandenkbeeld en bericht van zijn ont vluchting uit het gesticht had gekregen, waarin hij hem geplaatst had. Als Lee er in geslaagd was de ongelukkige vrouw te belagen en haar te vermoorden, zou Kean alle reden hebben gehad om zijn schuld geheim te hebben willen houden. Want als de zaak eenmaal voor het ge recht zou zijn gekomen, zou het onmoge lijk zijn geweest, dat Sybil van het feit van zijn bestaan onkundig was geble ven. Waar en hoe Lee en Kean elkaar op dien ongeluksavond zouden hebben ontmoet, kon Fayre niet uitmaken, maar het geheele gemis aan eenige beweeg reden voor de misdaad had van het be gin af aan op een daad van bijna krank zinnige kwaadaardigheid geleken en Fayre werd al meer en meer overtuigd, dat er verband bestond tusschen het ge beurde op de boerderij en het in leven zijn van Sybil Kean's eersten echtge noot. Hij trachtte zich voor te stellen wat het gevolg zou zijn van de onvermijde lijke opschudding, die de tweede oplos sing, als die de juiste zou blijken te zijn, zou veroorzaken, en het hart zonk hem in de schoenen, Dat het eind van Edward Kean's loopbaan zou betee- kenen, was zeker. Niet alleen zou dan het aandeel, dat hij in het vreeselijke drama gehad had, bekend worden, maar met de ontdekking van de indentiteit van den moordenaar zou het verplette rende feit geopenbaard worden, dat hij geduende zes huwelijksjaren met Sybil van het bestaan van Gerald Lee op de hoogte was geweest. En krankzinnigheid is nog geen wettelijke reden tot echt scheiding! Als Sybil, wetend, dat Lee in leven was, dit voor haar echtgenoot had verborgen gehouden, was het zeer on waarschijnlijk, dat zij hem voor Lee zou verlaten, die, volgens Kean, zijn vrouw niet eens zou herkennen, als zij bij hem terugkeerde. En als zij beslaot bij Kean dat als de raad weigert, het schoolbe stuur zich met goed gevolg zal kunnen beroepen als noodig voor den goeden gang van het onderwijs. De heeren Schuit en Cornelis- s e zeggen, dat er in de donkere korte dagen zeker behoefte aan kunstlicht is, daar er dan vaak maar verteld moet worden, omdat het niet doenlijk is in andere vakken onderwijs te geven. De heer B a a ij e n s zegt, dat men zich dan toch ook zoo behelpen kan; hij is tegen aanleg der lichtinstallatie. Het voorstel-Schuit tot aanleg van electrisch licht wordt verworpen met 4 tegen 3 stemmen, voor de heeren Franse, Schuit en Cornelisse. De Voorzitter verwacht dat het Bestuur der Bijzondere School hiervan in hooger beroep zal gaan en of de ge meente dan ook haar standpunt tot des noods in hoogste instantie mondeling moet verdedigen. De raad beisluit dat de gemeente zich alleen tot schriftelijk verdediging zal bepalen. Keuringskring te Middel burg. Vervolgens deelt de Voorzit te r mede dat B. en W. een vergadering heb ben bijgewoond van de keuringskring Middelburg, Hij licht de daar gehouden besprekingen breedvoerig toe, en zegt dat de meerderheid van B, en W. de raad voorstelt om in principe met de voorstellen van Middelburg mede te gaan. De heer B a a ij e n s zegt als minder heid van B. en W. tegen medewerking met Middelburg te zijn. Breedvoerige besprekingen volgen. Tenslotte wordt besloten ge princi- pieele toezegging aan Middelburg te doen, en voorloopig een afwachtende houding aan te nemen Bouwen Brandput. B. en W. hebben een onderzoek in gesteld, of het mogelijk door het bou wen van een brandput in dat deel van de gemeente, dat ingeval van brand moeilijk met de handbrandspuit te be reiken is, van voldoende bluschkater te voorzien. Dit onderzoek wijst uit, dat het niet mogelijk is voor een eenigs- zins ernstige brand hierin te voorzien. B. en W. stellen dan ook voor geen ver dere kosten voor den plaatselijken brandweer te maken, en gezien de bui tengewone vlugge aanwezigheid ingeval van brand, van de brandweer uit Mid delburg, zich dan daar zoo noodig om hulp te wenden De heer B a a ij e n s is er tegen, en wil een brandput bouwen. Na breedvoerige bespreking wordt 't voorstel van de meerderheid van B. en W, aangenomen; de heer Baaijens tegen. Uitgeloote obligaties. De Voorzitter zegt, dat een 5 pet. obligatie groot 100 Nederlandsche Staatsschuld is uitgeloot; hij stelt voor hier een dito 4 pet. voor in de plaats te koopen De raad vindt dat goed. Erfpacht. Een verzoek van den heer Knolle te Hansweert tot het verkrijgen van grond in erfpacht op het Schorretje teneinde hierop een werkplaats te stichten, wordt toegestaan. Op het terrein grenzend aan de scheepswerf wordt het benoodigde aan tal vierkante meters a 8 cent per vier kante meter beschikbaar gesteld. Ophaaldienst Gemeenterei- reiniging. Aan den heer J. Maljers wordt toe gestaan den ophaaldienst van het straat- vuil en de facaliën tijdens den duur van het loopende contract tot 1 Juli 1934 voort te zetten. Het verharden der Paulus Wegeling. WESTKAPELLE. Vrijdagavond ver gaderden alhier in de openbare school de aangelanden van het Paulus Wege ling, daartoe uitgenoodigd door den bur gemeester, jhr. mr. A. F. C. de Casem- te blijven? Fayre stelde zich voor hoe zij hun bestaan waarschijnlijk in Italië of het zuiden van Frankrijk, zouden voorsleepen. Kean beroofd van het werk, dat hem een levensbehoefte was, en Sybil voor altijd van haar vrienden en de kringen, waartoe zij behoorde, af gesneden. Hij dacht, dat zij zoo'n leven niet lang zou verdure#; en als Sybil van hem was heengegaan, wat zou er dan van Kean worden? In een vergeefsche poging zijn eigen gedachten te ontvluchten, ging Fayre uit en liep door de drukke straten, tot hij moe was; maar de lichaamontspanning bracht geen verlichting, en groote ver moeienis dreef hem tenslotte weer naar zijn club terug. Toen hij bezig Was zich voor het diner te kleeden, werd hij aan de telefoon ge roepen. Tot zijn verbazing hoorde hij Kean's stem. „Kom na het diner bij mij, dan zullen we het gesprek van vanmoigen voort zetten", zei hij. In het eerst voelde Fayre zich ver licht. Hij wist, dat Kean hem geen on derhoud zou hebben voorgesteld, als Sybil niet bepaald buiten gevaar was ge weest. Haastig stemde hij toe, maar voordat hij naar haar kon vragen, had Kean reeds afgebeld. (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6