PUROL Schoonmaak^ BEURS- El WISSELKOERSEN. I K9RT ZEEBWSCI HIEUWS. KUIST El WETENSGIAP. LAATSTE SERiSITER. RECHTZAXEH. KERKNIEUWS. HARDEL El NIJVERHEID, SPURT. BEURSTHERMOMETER van Maandag. HANDEN^tw SCHOUWEN-DUIVELAND. TH0LEM. mmmts. AFLOOP VERK00PINGEN. AMSTERDAM, 20 Maart. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de oflicieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100%—10054. Ned. 17 1000-4% 101%—101%. Ned. 31 1000-4 99%—99%. Certificaten-3 81 Jé82%. Cert. N.W.S.-2% 68%—69%. O. Indië 22 1000-6 97%—97%. O. Indië 23 100-6 72—72%. O. Indië 16 1000-5 97%—97%. O. Indië 26 1000-4 92%—92%. Deneraarken Oblig. 1926-5 79—79. Duitschl. 100-7 6061. Duitschl. 30 1000-5 50%—52%. Amsterdam 1933-5 100100. 's-Gravenhage 1929 101%101. Rotterdam 1929-1930-4 91—90%. Utrecht, prov. 1929-4% 102. gedekt door het advies van den dokter. Het bestuur zal van de bezwaren nota nemen. Bij de rondvraag wordt door sommigen aangedrongen om dadelijk in de vacature-Hirdes te voorzien, wat door anderen wordt ontraden. De laatsten krijgen hun zin. HAAMSTEDE. Vrijdag j.l. kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. Na de opening volgde de installatie van 't nieuw benoemde raadslid, den heer S. W. Vis. Afwijzend wordt beschikt op het ver zoek der afdeeling HaamstedeBurgh van den modernen Landarbeidersbond om steenkoientoeslag boven de kasuit- keering. Over het algemeen is de raad van ge voelen, dat bij de werkzaamheden op het vliegveld Haamstede redelijk ver diend wordt, en een inwilliging van het verzoek ook anderen zou doen vragen. De beslissing op het voorstel-Blom om trent verhuur en onderverhuur van het strand, wordt aangehouden tot men daaromtrent meer inlichtingen van het Domeinbestuur heeft ontvangen. Hij dringt aan op adhaesiebetuiging aan het adres der gemeente Ambt-Hardenberg ter vermindering der grondbelasting op ongebouwd, daar de bedrijfswaarde van den grond momenteel vrijwel nihil is. Een vermindering dezer belasting geeft een eenigszins betere situatie, wat ook den arbeid ten goede komt. Conform zijn, verlangen wordt tot adhaesiebetuiging besloten, evenals op het adres van de gemeente Kerkrade om een milder per centage in de vergoeding volgens art. 205 der Lager Onderwijswet 1920. Op verzoek van gebrs. Landegent, om verharding en onderhoud van het weg- vak voor hun graanpakhuis voor reke ning der gemeente te nemen, wordt gunstig beschikt. Besloten wordt over 1933 100 te ga randeeren in het K.L.M.fonds. Besloten wordt tot plaatsing van een verkeersbord bij den ingang van het plein der bijzondere school en met de schoolkinderen in deze gemeente den 400sten geboortedag van Prins Willem van Oranje op eenvoudige wijze te her denken. In verband met te verwachten meerdere werkloosheid wordt besloten tot 40 uur per week werk voor ongeor ganiseerden en om beurten 1 week werk en 1 week kassteun voor georganiseer- den. STAVENISSE. Onder groote belang stelling is Vrijdag op de begraafplaats alhier het stoffelijk overschot van den heer J. van Putte ter aarde besteld. De overledene was o.a. kerkvoogd in de Ned. Herv. Kerk; secretaris van de Co öperatieve Boerenleenbank en secre taris van de Landbouw-Onderlinge op het eiland Tholen en St. Philipsland. Zeeuws. Hyp. B-5 100%100% Zeeuw. Hyp. B-4% 100100 A Amsterd. Bank 108106% C Rott. Bankver. 81 A Twentsche Bank 8990 A Pref. Jurgens A 92%94 A De Schelde N.B. 3839 A Ver. Papf. v. Gelder 5352% C Am. Car Foundry 8%8% C Am. Smelt Ref. 15%16% C Farbenind. I.G. 93%—94% C U. States St. C. 30%—31% C North Am. Cy. 22%—23% A Born. Sum. H.M. 141%140% A Ned. Wol Mij. 55%—55% A Singkep Tin M. 7980. A J. C. Japan Ln. 35 A Rotterd. Lloyd 48 A S, M. Nederland 5250%. A Amst. Thee C.M. 31% A Houth. Alberts 27%—27. C Baltimore Ohio 10%11%. De heer J. Harthoorn, jachtopzie ner „Hoogduin" te Oostkapelle, is als zoodanig benoemd te Rechteren gem. Dalfsen (Overijssel). Te Oud Vossemeer trad Don derdagavond voor de afdeeling van den modernen Landarbeidersbond in een zeer druk bezochte openbare vergadering op, de heer Bax, van Roosendaal, die een inslaande rede hield over den crisistoe stand en o.m. naar voren bracht een mo gelijk te verkrijgen collectief arbeidscon tract voor het geheele eiland, indien er voldoende samenwerking is en overleg gepleegd wordt met de werkgevers. Op het 8, 9 en 10 Maart j.l. te 's- Gravenhage gehouden examen voor stuurman op de kleine kustvaart slaag de o.a. de matroos W. Otte Jr., thuis- behoorend op het te Bruinisse ge domicilieerde zeemotorschip „Zwerver". De heer Otte slaagde zoowel voor stoom als voor zeilvaart. Tot onderwijzer aan de O. L. school te Serooskerke (S.) is be noemd de heer M. A. Hage van Ouwer- kerk. Voor het examen godsdienstdiplo- ma slaagden te Dongen aan de Ge- rardus Majella Kweekschool de heeren A. A. Zwartelée te St. J a n s t e e n, H. L. J. Fassaart te S t o p p e 1 d ij k en P. J. Sarneel te Hontenisse. A Southern Rlw. 6%7 C Union Pac. Rr. 77%79% C Int. Nickel Cy. 8%8% A Koloniale Bnk. 61%63% A N.I. Hbk. 1000 52—54 C Ned. H. M. 1000 60%—60% A Alg. Kunstz. U. 29%—29% A v. Berkels Pat. 17 C Calvé-Delft 58—57%-58% A C. Suiker Mpij. 20%20 A Int. Viscose 18% A Ned. Ford A.M. 108%—108% A Philips Gem. B. 112—114%-13% C Uniever 100%—101-99% C Anaconda Cop. 7%7%-7% C Bethlehem St. 14%14%-% 'A A.N.I.E.M.—NB 195—195 C A. Gas en El. Cy. 1%1% C Cities Serv. Cy 2%3 P. r h'mj 134%—146%-45%. C Contin. Oil Cy 5%6-5% C ii f'no" IC. 4%4%-4%. A Holl. Amer.Lijn 3 A K..N.Stoomb Mij 12% „De Kunstclub" Schouwburg, Middelburg. (-P) Een uitvoering, geen opvoering ditmaal als eerste kunstclub-avond. Maar een uitvoering van verscheiden- en onderscheidenheid: declamatie, pia nospel, zang, goochelen. Declamatie van mevrouw Van den Broecke-de Man uit Aardenburg: de schoonste fragmenten uit Henrik Ibsens Peer Gynt. Over dit werk schreven we onlangs, bij een voordracht uitgaande eener an dere instelling te dezer stede. En de declamatrice: meermalen had den we het voorrecht naar haar te kun nen luisteren; even zoovele malen on der den indruk te komen hóe zij haar auditorium een werk geven kan. Ook thans.Welk een wonderlijke charme gaat er toch uit van deze uiter mate bekorende stem, van deze voor dracht, die weet te boeien en de aan dacht blijvend houdt, zelfs in een drama als dit, dat zich toch uiteraard meer leent voor mannelijk recital. De schoon ste fragmenten: dus 't schoonste: Aase's dood: het werd óók het schoonste van dezen kunstavond! Een korte inleiding, beknopte helder en klaar samenvattende toelichtingen maakten het volgen niet fragmentarisch, bonden tot één geheel, deden voelen geest en bedoeling. Waartoe mede bijdroeg Grieg's mu ziek: Mr. Vogelvanger speelde er van uit de beide suites. Na de pauze zong mevrouw S. M. Loeff-Kunst, lid der vereeniging, een viertal liederen. Zij had met haar ac- compagnatrice, mevrouw Adriaanse- Bergansius, vooral na de beide oud- Fransche chansons, dankbaar succes, dat zich in hartelijk applaus en veel bloe men uitte. En eindelijk: het grappige en slot gedeelte: de goochelaar Professor Re bus. Zender aanhalingsteekens, die mèt de amateur-illusionist-prestidigitateur was, naar de voorzitter mr. Rink kwam ver tellen, plotseling verhinderd; in zijn plaats nu de „echte", een Duitsch-Ame- rikaan, die inderdaad nogal geslaagd in 't Nederlandsch-Duitsch-Amerikaansch, er de stemming met de noodige Wit- zen, nu eenmaal bij toeren met zakdoe ken en speelkaarten hoorend, in had. De Toonders Rhythmical Jazz-Play ers vulden de entre-actes met Schlager- muziek. Bij de Vrijdag j.l. door den notaris H. R. Struve gehouden veiling in de „Roode Leeuw" te Zoutelande, werden publiek verkocht: Het hofsteedje aan den Boudewijns- kerkschen weg te Zoutelande no. 222, groot 25 aren 60 centiaren. Kooper P. Boogaard aldaar voor 700. Bouwland aldaar, groot ongeveer 26 aren 60 centiaren. Kooper K, Huijbregt- se Dz. te Westkapelle voor 509. Bouwland aldaar, groot ongeveer 47 aren 10 centiaren. Kooper K. de Pag- ter Wz. te Westkapelle voor 750. Weiland aldaar, groot 30 aren 70 cen tiaren. Kooper C. de Visser Gz. te Kou- dekerke voor 555. Weiland aan den Jongepiersweg al daar, groot 1,1090 hectare. Kooper W. Roelse te Westkapelle voor 1400, Bouwland en sprink in de Lage Meet te Westkapelle, groot 37 aren 73 centia ren. Kooper J. Minderhoud Kz te West kapelle voor 660. Bouwland op het eind van Baaijwege- ling nabij den Geersweg te Domburg, groot 49 aren 80 centiaren. Kooper H. Minderhoud Az. te Westkapelle voor 810. TWEEDE KAMERVERKIEZING. In de hedenmiddag gehouden verga dering van het hoofdstembureau in kies kring XII (Middelburg) zijn al de inge leverde candidaatlijsten goed verklaard, met dien verstande, dat van de lijst van den algemeenen Democratischen Bond geschrapt, is de naam van Ch. T. Hossen te Middelharnis en van die van den Bond van Nationaal herstel die van me vrouw Landsmeer de Visser te Soest en van prof. dr. V. N. C. J. Gellissen te Roermond, omdat de wettelijke verkla ringen dier candidaten ontbraken. De voorzitter deelde nog mede, dat inzake eerstgenoemde lijst klachten zijn ingekomen van personen, die daarop onder valsche voorstellingen hebben geteekend. Hieraan was wettelijijk niets te doen. DE EERSTE KIEVITSEIEREN. De heer P. Jobse, landbouwer te Gr ijpskerke (Hoogelande) heeft de eerste kievitseieren aangeboden aan den Commissaris der Koningin in deze pro vincie, jhr. mr. J. W. Quarles van Uf- ford. Ds. B. ter Haar Romeny te K r u i- n i n g e n heeft het beroep naar Usselo (O.) aangenomen. Zondag geraakte een militair vlieg tuig, met drie officieren bemand, nabij Petersburg, in Virginaia, in brand en stortte neer. De drie inzittenden werden gedood. Dr. Willem Mengelberg, die op het oogenblik te Napels vertoeft, is aldaar ongesteld geworden. Influenza nood zaakt hem het bed te houden en zijn terugreis naar Nederland uit te stellen. De voorzitter van den Raad van Beheer van het Uitgeversconcern Uhl- stein A. G., Louis Uhlstein, is Maan dagmorgen op 70-jarigen leeftijd over leden. De geruchten over een uitnoodiging aan minister-president Daladier om naar Rome te komen, die Zondag te Parijs de ronde deden, worden van bevoegde zijde tegengesproken. Ter gelegenheid van de opening van den Rijksdag zijn de Duitsche beur zen morgen (Dinsdag) gesloten en zullen de meeste Banken tegen den middag hun loketten sluiten. De chef van den staf van het Ja- pansche leger heeft den minister van oorlog te Tokio telegrafisch medege deeld,- dat de Japansche cavalerie den Grooten Muur op vier plaatsen heeft overschreden. De Chineesche troepen boden krach- tigen tegenstand en zouden groote ver- lizen hebben geleden. MARKTBERICHT. Rotterdam, 20 Maart. Binnen- landsche granen. Gerst chevalier 4 4.25, haver 3.504, erwten: kleine groe ne, 7.50—11.50, extra partijtjes tot 14, schokkers 1112.50, overigens 710, bruine boonen 67.75. Buitenlandsche granen: Mais gele la Plata disp. 74, aangekomen 73, Donau Galfox disp. 61, dagelijks verwacht 66, Amerikaansche mixed disp. 68.50, stoo- mend 67.50, witte Russische disp. 67. STAATSLOTERIJ. 1000: 9751. f 400: 5059. 200: 9562 16423. 100: 122, 4582, 7130, 14558, 18221, 19755. Arrond. Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 20 Maart 1933 wer den de volgende vonnissen uitgesproken: verboden nederlage: E. F. N., 38 jaar, landbouwer, Koewacht 250 of 1 mnd. hechtenis met verbeurdverklaring der aangehaalde goederen. Verboden invoer uit België J. P., 42 j., koopman Rotterdam 50 of 10 d. hecht. G. W. J., 31 jaar, schipper, Rotterdam, 50 of 10 d. hecht, voor beiden met verbeurdverklaring der aangehaalde goederen. Ned. Scheepv. U. 5050-49. A H.V. Amsterdam 182%187-185. A Java Cuii. Mij. 120%124%. A N.I. Suiker U. 77—81%. A Poerworedjo S.O. 6 r\ i/tfü Batavia 152%151. C Deli Mij. 1000 123—125%. A Senembah 134—136%-137%. C Chicago Milw. 1%1%-2. A Amst. Rubb. C. 55%—54%-55%. A Deli-Bat. Rubb. 20%—20%. A Serbadjadi S.R. 15%16%. A Hessa ivubber 23%22%. Prolongatie 11. WISSELKOERSEN 18 20 Mrt. Londen 8.56% 8.53 Berlijn 59.05 59.00 Parijs 9.75 9.74% Brussel 34 65 34.64 Zwitserland 48.00 47.97 Kopenhagen 38 25 38.10 New-ork 2.47% 2.47% Meineed door een politieagent. In hooger beroep stond Vrijdag voor het Haagsche gerechtshof terecht P. K., gewezen politie-agent te R dderkerk, verdacht van meineed en valschheid in geschrifte. Hij zou valschelijk een ambts- eedig proces verbaal hebben opgemaakt waarin stond, dat zekere V. hem op zijn uniform zou hebben gespuwd. De Dordtsche rechtbank had hem des wege tot 2 jaar gevangenisstraf veroor deeld. Na het uitvoerige getuigenverhoor, dat niets nieuws opleverde, nam de pro cureur-generaal requisitoir. Spr. betoog de, dat meineed, valschheid in geschrifte en het opzettelijk gebruik maken van valsche geschriften moeten worden be wezen geacht en eischte bevestiging van het vonnis der Dordtsche rechtbank in zijn geheel. Ned. Herv. Kerk. Op het zestal te Kampen komt voor ds. P. J. Steenbeek te Oudewater, vroe ger te Stavenisse. F ailli ssementen. De arr. rechtbank te Middelburg heeft heden failliet verklaard: H. J. Lijnbach, coiffeur te Middelburg, Lange Delft, Rechter-commissaris mr. Th. Portheine. Curator mej. mr. Anne Bolle te Middelburg; M. F. van Pame- len, landbouwer te Biervliet. Rech ter-commissaris mr. J. H. Bybau. Cura tor mr. G. Tichelman te Terneuzen; C. Boogerd, koopman in granen en brand stoffen te Zierikzee. Rechter-com missaris mr. A. v. d. Hoop, curator mr. W. K. H. Dieleman te Middelburg. D. C. Hessig wed. van J. Siegers, wo nende te Vlissingen aldaar onder den naam P. J. Siegers en Zoon het ban kiers- en effectenbedrijf uitoefenende. Rechtef-Commissaris mr. J. H. Bybau Curator mr. J. Adriaanse, advocaat en procureur te Midelburg en A. van Westreenen, directeur bijkantoor Mid delburg der Amsterdamsche Bank. ZEEUWSCH BRABANTSCH TURN KRING VAN HET K. N. G. V. Een buitengewone vergadering. Zaterdag hield de bovengenoemde kring een buitengewone algemeene ver gadering te Bergen op Zoom onder voor zitterschap van den heer F .M. J. Schuurbiers, die in zijn openingswoord de vereenigingen aanspoorde tot hard werken, in de eerste plaats in den kring, maar in de tweede plaats ook voor de Bondsuitvoering te Rotterdam. Allereerst kwam aan de orde de ver kiezing van nieuwe technische bestuurs leden. Een breedvoerig debat ontspon zich over de vraag of het besluit van de vergadering te Breda om het aantal op 4 te stellen, moest worden gehandhaafd, nu een nieuwe toestand geschapen is. Het bleek, dat men van meening was, dat dit besluit gehandhaafd moest wor den. De vergadering benoemde daarna de Heeren L. van der Steen te Vlissin gen; J. H. Koers te Middelburg, E. Melk man te Bergen op Zoom en H. Verkooyen te Breda. De voozrzitter sprak woor den van dank tot de scheidende tech nische Bestuurderen. Het bestuursvoorstel om de reiskosr ten van één afgevaardigde per vereeni ging plus logieskosten voor één afge vaardigde van Prins Hendrik te Breda hoofdelijk om te slaan over alle ver eenigingen van den kring, onverschillig of zij al dan niet ter vergadering ver tegenwoordigd zijn, vondt algemeene instemming. Het bestuur deelde een en ander me de omtrent de onderhandelingen, die ge voerd zijn met den Brabantsch-Gelder- schen Turnkring over den te houden dualmeet op 23 April a.s. te Breda. Voor eiken kring zal een afdeeling van 8 dames en 8 heeren uitkomen. Bij elk onderdeel zullen de punten der 6 besten het totaal aantal punten der afdeeling Schepen Mijne o Tabak Amerika Markt - H.V.A. Obl.markt KoninkL r Aku Industrie Rubber Unilever (Wettig gedeponeerd.) ruw, rood of bescha digd, worden weer vlug gaaf en zacht met Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisteik (lngez. MecLJ vormen. Om te komen tot samenstelling van de ploegen van den „Zebra" zul len 2 April selectie-wedstrijden plaats hebben te Bergen op Zoom. Men zal trachten de bezoekers, zoowel turners en turnsters als belangstellenden, die uit de onderscheiden deelen van den kring den dualmeet zullen bezoeken, collectief te doen 'reizen. De vergadering keurde de gevoerde besprekingen en de ontworpen begrooting goed. Een gerezen verschilpunt over de ver plaatsing van twee lessen van der cur sus Melkman van Goes naar Bergen op Zoom werd toegelicht en opgelost. Naar aanleiding van een vraag van „Volharding" had een uiteenzetting plaats van het standpunt van het K.N.G.V. ten opzichte van andere bon den, speciaal wat betreft de athletiek, de wandelsport en het handbalspel. Hier na sloot de voorzitter de vergadering. Motorsport. Zaterdagavond hield de Zeeuwsche Ariel Motor Club haar jaarvergadering in hotel Zoutkeet te Goes. De verga dering koos eenige nieuwe bestuursle den. Op het wedstrijdprogramma komt o.m. voor: Ariel klim kampioenschap (2den Paaschdag) MiddelburgValken burgMiddelburg rit 15 Augustus. Ben- zinezuinigheidsproef Juli. Behendigheids wedstrijd omstreeks Pinksteren. Op tweeden Paaschdag des namiddags te half drie heeft in hotel de Zoutkeet te Goes de prijsuitdeeling plaats van de ge houden wedstrijden te Vlake. Hockey. Tilburg— M.M.H.C. 3—2. In een zeer snellen en technisch dik wijls zeer goeden wedstrijd is het Til burg gelukt, zij het dan ook met groote moeite, de overwinning te behalen en daardoor haar kampioenskans weer te vergroolen. De Middelburgsche kanthalfs misten voortdurend en daardoor ontstonden dikwijls gevaarlijke momenten voor de M.M.H.C.-goal. Enkele snelle uitvallen van de Middelburgsche voorhoede brachten even opluchting. Toch blijft Til burg in de meerderheid en wist dat reeds spoedig uit te drukken door een goal. Even beieefde de Tilburgsche veste een gevaarlijk moment, doch de keeper weet op 't juiste oogenblik den bal weg te trappen. Aan beide kanten vielen eenige strafcorners. Uit een van deze wist de Tilburgsche midvoor, die een uitstekend speler is, te doelpunten. Een doelpunt, dat zeker zou verhinderd zijn indien er geen misverstand tusschen kee per en r.back was geweest. Even speel de Middelburg een verloren wedstrijd, doch aangemoedigd door de talrijke kre ten en kreetjes van de Bredasche schoo- nen, die hier ook een wedstrijd gespeeld hadden, 'begon M.M.H.C. weer met nieuwen moed te spelen. Toch kwam er weer succes voor Tilburg. Uit een voor zet van rechts kogelde de Tilburg mid voor voor de 3e maal de bal in het net. Direct daarop was het rusten. De Middelburgsche aanvoerder be sluit in de rust zijn elftal, dat met twee invallers speelde, te wijzigen. Spoedig bleek, dan ook na de hervatting, dat dit een uitstekende verbetering was. De Middelburgsche voorhoede, waarin de invaller rechtsbuiten een zeer goeden wedstrijd speelde, vormde een voort durende bedreiging voor de Tilburgsche sche verdediging. Ook de halflinie stuw de meer en meer den aanval. Een schot van de M.M.H.C. midvoor, die voort durend gedekt werd ging juist naast. De linksbinnen van Middelburg, een zeer listige speler, wist daarna de eerste goal voor M.M.H.C. te maken. Door dit suc ces aangemoedigd viel de voorhoede

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2