BEURS- EH Wl SSELKOERSEM. Rust, kalmte en zelfbeheersching AlgesiMz SwzieM. m m LANDBOUW. LEBER El VLSOT. GEMENGD NIEUWS. LAATSTE 8ERICHTEN, MARgïïniïfEN. BUITENLAND. V erstopping regelmatige stoel- BEURSTHERMGMETER van Zaterdag. CORRESPONDENTIE. Middelburg. Mijnhardt's Laxeertabletten Goes. Advertentie!!. AMSTERDAM. 18 Maart. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100%—100% Ned. 17 1000-4% 101%—101% Ned. 31 1000-4 99%—99% Certificaten-3 81%81% Cert. N.W.S.-2% 68—68% O. Indië 22 1000-6 97%—97% O. Ind 23 100-6 72 O. Indië 16 1000-5 97%—97% O. Indië 26 1000-4 92—92% Denemarken Oblig. 1926-5 79%79 Duitschl. 100-7 61—60 Duitschl. 30 1000-5% 51%—50% Amsterdam 1933-5 100- "s-Gravenhage 1929-4% 101% Rotterdam 1926-1930-4% 91—91 Utrecht, prov. 1929-4% 102 keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. (lngez. Med.) Zeeuwsch Hyp. B-5 100100% Zeeuws. Hyp. B-4% 100100 A Amsterd. Bank 107 108 C Rott. Bankver. 8181 A Twentsche Bank 8989 A Prei. Jurgens A 92%92% A De Schelde N.B. 40%38 A. Ver. Papf. v. Gelder 53%53 C Am. Car Foundry 8%8% C Am. Smelt Ref. 16%15% C Farbenind I.G. 94%93% C U. States St. C. 31%—30% C North Am. Cy. 23%22% A Born. Sum. H.M. 141141% A Ned. Wol Mij. 56%55% A Singkep Tin M. 7879 A J. C. Japan Ln. 35 A Rotterd. Lloyd 48 A S. M. Nederland 52 A Amst. Thee C.M. 34%31% A Houth. Alberts 2727% C Baltimore Ohio 10%10% niettemin belangrijk vanwege de Lim- burgsche suprematie en M.V.V.'s verlan gen om op de tweede plaats te blijven. Een Maastrichtsche zege ligt o.i. in de lijn der verwachtingen. L.O.N.G.A., die Eindhoven op bezoek krijgt en eveneens nog redelijke aanspraken kan doen gel den op een eindklassement, waarbij zij onmiddelijk achter P.S.V. positie toege wezen, zal zich in eigen huis wel baas toonen, mede ter wreking van de des tijds in Eindhoven geleden 21 neder laag. Amerika en de ontwapening. De correspondent te Washington van de Times meldt, dat de instructies voor den "Amerikaanschen vertegenwoordi ger ter ontwapeningsconferentie, Nor man Davis, de strekking hebben, dat Amerika te Genève uitdrukking zal ge ven aan zijn bereidheid tot nauwe sa menwerking met Engeland. Het door Engeland voorgestelde consultatieve pact wordt te Washington niet ongun stig besproken. Men neemt aan, dat Roo- sevelts politiek er "op gericht zal zijn 't Ke loggpact door speciale bepalingen inzake overleg en conferenties ingeval van dreigende schending der verdragen, doeltreffender te maken. Het feit dat na den Britschen ambassadeur, ook de ambassadeurs van Frankrijk en Duitsch- land besprekingen met Roosevelt had den, toont, hoe groote bezorgdheid Amerika- koestert vanwege den toestand in Europa. Mede in verband hiermede is belang wekkend een bericht uit Washington, dat Roosevelt alles wat in zijn macht is wil ondernemen, om de ontwapenings onderhandelingen te Genève te bescher men tegen mislukking of tegen een on bevredigend compromis. Men verwacht binnen enkele dagen een verklaring van Roosevelt over de. ontwapening. Van Roosevelt is dus wel medewer king te wachten. De ontwapeningscom missie zelve bedenkt zich een week over de voorsteilen. Mac Donald zelve en Sir John Simon gaan er met Mussolini te Rome over praten. Vanavond vertrek ken zij via Genua herwaarts. Terugko mend wordt Parijs aangedaan en gecon fereerd met Paul Boncour. Van een bezoek van Hitier aan Mus solini hooren we niets meer. Die heeft 't vermoedelijk trouwens te druk in eigen huis, om Duitschland te kunnen verla ten. De toestand in dat huis stabiliseert zich hoe langer hoe meer in de richting van de dictatuur. Steeds maar worden hooge rijksamb tenaren „met verlof gezonden", wier na tionaal socialistische gevoelens voor niet geheel 14 karaats worden gehouden, 't Spreekt dat juist de beste hunner dat lot ten deel valt (o.a. de burgemeester van Keulen dr. Adenauer, prof. dr. Wa- gemann, president van het rijksbureau voor Statistiek). Het schieten op een politiebeambte te Freiburg door een Sociaal Democrati- schen Landdagafgevaardigde heeft het Badensche Staatsministerie aanleiding gegeven alle leden der S.P.D. en K.P.D.- fracties van den Badenschen Landdag in arrest te stellen, evenals de nieuw ge kozen rijksdagleden dezer partijen. Bo vendien zijn in Baden verboden alle Marxistische bladen en Marxistische weerorganisaties; uitgezonderd zijn de partijorganisaties van K.P.D. en S.P.D. welker bureaux evenwel gesloten zijn. Aan alle Joodsche communistische en soc. democratische geneesheeren bij de Berlijnsche ziekenhuizen zal ontslag worden verleend, daar een aantal com missoriale districtsburgemeesters be zwaar tegen hun handhaving maakten, wegens hun socialistische gevoelens. In Duitschland is op 't oogenblik de gewetensvrijheid 't sterkst gecontingen- teerd Is het wonder dat iemand als Prof. Einstein 't liefst voorloopig zijn Va derland mijdt? De spanning in Oostenrijk. Na een langdurige zitting van den Oostenrijkschen Bondsraad werden na- tionaal-socialistische voorstellen aange nomen, waarbij een scherp wantrouwen wordt uitgesproken in de Éondsregeering en de uitschrijving van nieuwe verkie zingen wordt geeischt. Voorts wordt ge- eischt, het directe herstel der werkzaam heden van den nationalen raad. Een, eveneens aangenomen, sociaal democratisch voorstel verwijt der re geering voortdurende schending der constitutie en constateert o.m., dat de Bondsraad thans meer overeenkomt met den wil van het Oostenrijksche volk dan met de nationale raad. Zoo werden nazi's en s. d. nog samen ter afweer van de dictatuur van den kop pig volhoudenden Dollfuss. Japan en China. Van Chineesche officieele zijde wordt medegedeeld, dat de strijd om den Koepeikow bergpas, welke Donderdag om 4 h des ochtends is begonnen, nog voortduurt. Twee Japansche tegenaan vallen zijn afgeslagen. De Chineesche ar tillerie zou de Japansche stellingen ge heel hebben vernield. De verliezen zijn aan beide zijdeh zeer groot. Op 16 Maart hebben de Japanners meer dan 20 bom men op Tsjifengkow laten vallen. ELECTRO. Das Blaue vom Himmel. 's Aaardrijks oppervlakkigen deez' lent rijke Maart overvloedig bekoepeld door Blau vom Himmel, hoe weinig waardee ren we dit voorrecht Heusch niet al leen Ted Onderwereld-van-Chicago en zijn maat toeft daar, waar de zon nim mer doordringt: Martha Eggerth in U Bahnhof Wallensteinplatz schuift ad 25 pfennig Fahrscheine, naar allerhande handen: fijne en grove, schoone en vuile, luie en werkende, dag aan dag, uur na uur, afschuiven en opstrijken, tot de af lossing „da" is (en welk eene Hermann Thiniig voert nachtelijks de post door blauwlooze luchten. Beiden is das Blaue, ein „Stück vom Himmel": moeilijk uitgespaarde vijf mi nuten op de bank vóór den Bahnhoftrap Want de verlenging van dit een twaalf de uur doet beiden tijd, en.startmo ment des vliegtuigs vergeten Gevolg: zijn ontslag. Maar een paar handen voor het U bahn loketglas weigerden wisselgeld en die behoorden een General director eener sigarettenfabriek. Die handen zóchten ongewenschte Anschluss, doch werden bereid tot helpen. Hermann vloog geen nachtdienst meer, maar wè' reclame, tegen Das Blaue en bovendien een strikt-privé bekentenis, van de dui zenden omhoogkijkers voor ééne be bestemd Te rubriceeren in genre: aardig, dat pretentieloos een paar uur gezellige af leiding geeft. Spel van levenslustige en blije jonge menschen, die (soms met een heel U per ron als koor) overtuigd zingen, dat ze om de wereld niemendal kummern. Mar tha en Hermann acteeren met de welbe kende vlotheid en smaak, en vooral na tuurlijk met hun waardevol knap talent Jacob Tiedtke is een pracht stationche Ernst Verebes een oubollig U-conduc teur. In Paul Abrahams muziek herkenden we veel populairs, Martha zingt 't met lieve stem. Tevoren: zéér interessant: de Metro sportfilm: Schoonspringen. FLORA. Droog Chicago. Nu de Vereenigde Staten weer een groote kans maken opnieuw „nat" te worden, kan het zijn nut hebben de min der mooie zijde van de „droge" periode te aanschouwen. En die schaduwzijde Southern Rlw. 76%. Union Pac. Rr. 79—77%. Int. Nicke Cy. 98%. Koloniale Enk. 61%61% N.I Fbk. 1000 53%—52. Ned. H. M. 1000 60%—60%. Alg. Kunstz U. 7029% v Berkels Pat 17% Calvé-Delft 5858. C. Suiker Mpij. 19%—19%-20%. bit. Viscose 18% Ned. Ford A. M. 107%—108-09% Philips Gem. B. 113%—112%-11 Unilever 100%100-%. Anaconda Cop. 8%7%-7%. Bethlehem St. 15%14%. A.N.I E.M.—N.B. 197—195 A. Gas en El. Cy. 21%. Cities Serv. Cy. 32%. Kon. Petr. Mpij. 145"/—144-43. Contin. Oil Cy. 5%—5%. Shell Union OC. 4%4%-4%. Foil. Amer. Lijn 3 K.N. Stoomb. Mij. 12% A Ned. Scheepv. U. 50%50 A H.V. Amsterdam 182%183-82 A Java Cult. Mij. 121120% A N.I. Suiker U. 78—77 A Poerworedjo S.O. 6 A Deli Batavia 152%—152% C Deli Mij. 1000 124—122%-23% A Senembah 132-133-35 C Chicago Milw. 1% A Amst. Rubb. C. 56%—55%-% A Deli-Bat. Rubb. 22%—20% A Hessa Rubber 24%23% A Serbadjadi S.R. 18%15% Prolongatie 11 WISSELKOERSEN Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen New-York 17 Maart 18 Maart. 8.56% 8.56% 59.03 59.05 9.76 9.75 34.66% 34.65 48.00 48.00 38,25 38.25 2.47% 2.47% BELGIE. Het Albertkanaal. De Brusselsche correspondent van de Maasbode meldt: Naar verluidt, zal het Albertkanaal, als het voltooid zal zijn, twee millioen francs aan het land hebben gekost. An derzijds is er 'n voorstel om het fonds er groote werken op 3 milliard 300 mil- 'ioen francs te brengen. In de memorie van toelichting over dit fonds, zegt de minister van openbare werken o.m., ,Het verlengen naar de zee van de Maasscheepvaart, over de Kempische vaarten, op profiel gebracht voor sche pen van 600 ton, en over het Albertka naal, is de noodzakelijke aanvulling van e inrichting van de waterwegen van iet rijk. Deze aanvullende werken op geven, ware in werkelijkheid aan de scheepvaart op de Maas een vreemde ïaven als eindpunt aanwijzen. Van het voltooien van dit programma langt onze onafhankelijkheid af wat be treft ons binnenvervoer en de water voeding van de scheepvaart van het NToo-d-Oostgedeelte van het land. Er moet voorkomen worden, dat het Maasverkeer van onze havens afgeleid wordt wanneer eerlang de ten noorden van ons land gebouwde scheepvaartwe gen voltooid zullen zijn. Daarom moeten vanaf het jaar 1934 de schepen van 600 ton gemakkelijk tusschen Luik en Ant werpen kunnen varen over onze Kem pische kanalen Tevens moet het Albert- canaal, dat de Belgische oplossing is van de verlenging der Maas- en Moezelvaart naar de zee, in 1938 in bedrijf genomen worden". GRIEKENLAND. Gevlucht. Naar verluidt zou gene raal Piastiras, die 14! dagen geleden in Griekenland de dictatuur wilde uitroe pen, naar Istanboel zijn gevlucht. De Crisiszuivelcentrale deelt me de, dat voor de week van 19 tot en met 25 Maart de prijs van het crisisboter- merk op 1 per kg. en dat van de ver- voervergunning voor buitenlandsche bo ter op 90 cent per kg is vastgesteld. De school voor dienstplichtige on derofficieren-administrateur wordt 1 April, onder bevel van kapitein der mi litaire administratie G. Berghuijs, com mandant dier school, overgeplaatst van Breda naar Middelburg. ERNSTIG ONGELUK O Pi EEN ON- BEWAAIvTEN OVERWEG. Vrijdag morgen heeft te Bergen op Zoom op den onbewaakten overweg nabij den ..angen Weg 'n doodelijk ongeval plaats gehad. De ruim 40-jarige slager J. van Dael, wonende a.daar, passeerde per «X moeilijke en on- gang regelt men vlug zonder kramp of pijn met Prijs p. doos 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten (lngez. Med, oestaat dan o.m. uit de groeiende en bloeiende dranksmokkelarij met annex het bendewezen, 't Is niet de eerste film, die aan dit onderwerp is gewijd. En het dient gezegd, dat 't dan ook 'n dankbaar motief is voor sensationeele filmspelen. Jammer, dat men Amerika en diens be woners op zijn smalst laat zien. En nu „Droog Chicago". Wel, 't be handelt hetzelfde probleem maar op ori- gineele manier. Een satyre zoo men wil. Slim Summerville met zijn immer droef geestig uiterlijk en Harry Longdon, de kinderlijke dwaas spelen samen met Bessie Love een kostelijke parodie op de drank-onderwereld. Door hun onnoozelheid verzeilt dit tweetal midden tusschen de Onge kroonde Koningen en zij worden in de hachelijkste momenten, tot hun immer stijgende verbazing, onverwachts gered. Tenslotte weten zij het toch nog zoo ver te brengen dat zij twee „legers" tegen elkaar uitspelen. De overwinning wordt behaald met een.... flitspuit. Maar 't meisje krijgen ze niet, en dat is jammer, want ze hadden het ver dient. Geen griezelverhaal dus met drama tische scènes, maar een humoristische doch ware kijk op Chicago's beruchte gilden. El Lobo De Vrijbuiter. Ken Mayard is een goed paardrijder en uitnemend schermer. En dat is maar goed ook, want deze beide takken van sport komen hem te pas als hij zijn vege lijf moet verdedigen. In Californië een halve eeuw geleden, speelt dit verhaal van moed en kracht. Wie van spanning en emotie houdt: 'n film bij uitnemend heid. LANDBOUW. Snelheidsduivel nummer zeven. Het eerste hoofdnummer is een fris sche, vlotte geschiedenis, met geestige wendingen en een sensationeelen onder grond. Een aardige en rijke jongedame heeft een automobielfabriek geërfd en zal deze, met haar secretaris-op-leeftijd in oogenschouw gaan nemen. Men ver wisselt de twee dames echter en zoo krijgt de schoone eigenares er vermoe den van, dat de directie de fabriek in handen wil spelen van een concur reerende firma. Er is echter een jonge ingenieur, die het wel meent met de fabriek, en die, ondanks de moeilijkhe den die men hem in den weg legt, toch met de race-wagen van de fabriek op een grooten wedstrijd uitkomt en dezen weet te winnen. Het behoeft wel niet opgemerkt te worden, dat hij bovendien ook nog het hart van de lieftallige eige nares wint! De terugkeer van Dr, Fu Manchu, Deze geschiedenis speelt voor een deel in Chineesche omgeving en vangt aan met een intressante Chineesche begrafenisplechtigheid. De man, die be graven moet worden, de gevaarlijke mis dadiger dr. Fu Manchu, is echter spring levend, en verlaat, middels een geheim mechanisme, de kist vóór deze wegge voerd wordt. Zijn streven is de dood van een jongen dokter, als offer aan één zijner goden, en even geheimzinnig en geslepen als het begin, der geschiedenis, is het verdere verloop; het pogen van Fu Manchu, om dezen jongen man in zijn macht te krijgen. Een zeer geraffineerde en boeiende film, die men voortdurend in ademlooze spanning volgt! „SLOT OSTENDE". Op inspectie Alois Buschek, oud-ritmeester der cavalerie, is den dienst uitgezonden, om dat zijn manschappen het waagden een verboden lied te zingen. Niettemin hangt zijn hart nog aan het soldatenleven, en als hij, in een grensplaatsje zijn neef. luitenant Rude Buschek, bezoekt, en in zijn kamer de uniform van een veld maarschalk vindt, aan hij zich niet weer houden, deze aan te trekken. Helaas wordt hij zoo gezien, en spoedig is het heele garnizoen nu in rep en roer om den „machtige", die in hun midden is Buschek en zijn neef zijn nu in een moei lijk parket gekomen en de eerste weet niet beter te doen, dan zijn rol van veld maarschalk maar tot het einde te spelen Voor Rudi heeft dit het goede gevolg dat hij nu een goede partij is geworden en bij de ouders van de lieftallige Gusti in aanmerking komt als schoonzoon. Niettemin dreigt steeds 'n beschamend einde, maar zijn oom, de pseudo-veld- maarschalk heeft 't geluk 'n Russischen spion te ontmaskeren, waardoor hem de gewaagde maskarade vergeven en hij weer in den dienst opgenomen wordt. Zoo heeft deze vlotte en zeer amusante geschiedenis voor allen een gezellig eind. De beslissende nacht. Het tweede hoofdnummer is een sen sationeele geschiedenis uit het nacht- en boksersleven; een geschiedenis zooals er zich zeker al verscheidene afgespeeld hebben; met omkooperij, geknoei met weddenschappen, enz. Spel en regie we denken vooral ook aan de boks match maken dit drama toch een in teressante, zeer boeiende film. MJfnen - Koninkl. Schepen Markt - Amerika Aku Tabak Suiker Unilever Rubber Wettig gedeponeerd.) VROUWEN IN VERWACHTING en jonge moeders bezorgt het natuurlijke „Frans-JoseF'-bitterwater een geregelde maag- en darmwerking. Door med. aanb.. (lngez. Med.}i rijwiel den overweg en had den trein no. 3040, welke te ongeveer 11 uur uit Zeeland arriveert, niet opgemerkt. Hij werd gegrepen en totaal vermorzeld. De ongelukkige werd ongeveer 30 m meegesleurd. De trein had 10 minuten vertraging. Het slachtoffer was gehuwd en vader van twee kinderen. Het rijwiel van het slachtoffer zat tusschen de machine gewrongen en werd op het station daarvan verwijderd. Wegens plaatsgebrek moesten wij eenige raadsverslagen, o.a. van Arne- muiden, Groede en Krabbendijke aan houden. GEEN CAFESLUITING OP ZONDAG TE ARNEMUIDEN. De raad besloot met 4 tegen 3 st. a I te w ij z e n het verzoek der anti-revo lutionaire en staatkundige kiesvereeni- gingen om Zondags de café's te sluiten. M. H., apotheker te Goes. Uw ini* gezonden stuk, zicli richtende legen een w il door „De Zeeuw "v doch niet door ons opgenomen ingezonden stuk van den heer A. C.. v. d. R„ apothekersassistent te Goes, dient u aan de iredaalie van „De Zeeuw" ter plaatsing aan te bie den. I Het is in strijd met de goede gebrui ken in de journalistiek, in eenig dag blad ingezonden stukken op te nemen, die zich richten tegen den inhoud van een ander dagblad alvorens ze althans aan dat laatstgenoemde ter plaatsing zijn aangeboden. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apotheek van den heer M. J. vau Pjen- Jlroek, Pottenmarkt. iimMiriif ui 'irnii tii—i—iw—i—TnirnrrniwiTT' -niiirwi n"rr'r~irm—-v"-j Kap el le, 17 Maart. Veiling van 1 uur. Groenten: spinazie 1417, witlof 12 17, spruitkool 12, alles per kg, prei 4—16, radijs 1.40—2.30, krulselderie 3 4 alles per bos, Bloemen: narcissen 34 per bos, aza~ lai's 1215, dennen 2024 beiden Per pot 1 létolollolleaetoll^lo».toll»lcll^^fflieiaiBIS81g Dinsdag 21 Maart a.s. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd- en Grootouders, SIMON VINKE en JOHANNA PIETERNELLA W ONDERGEM, hun 50-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. I Middelburg, 17 Maart 1933. Gelegenheid tot feliciteeren van 35.30 uur. D.V. 25 Maart a.s. hopen onze geliefde ouders MARINUS CALJOUW en ELIZABETH DE KROO hun 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven is de wensch van Hunne dankbare Kinderen en Verloofde. Veere, Maart 1933.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2