ZEELAND. KORT ZEEUWSGH NIEUWS. R D-Prijsvraa IfjjllEHflNGSELS LANDBOUW. MIDDELBURG. WALCHEREN. £U1D-BEVELAHD. ?EEUWSCH-VLAANDEREN W.D. voldaan worden aan Noord-Brabantsche wenschen op het gebied van de afwate ring en de scheepvaart naar de Neder- landsche zeehavens. Dit plan stemt overeen met strekking en inhoud van het Nederlandsche memo randum van 1929. Dat meer en meer blijkt, dat men het hier besproken plan in Nederland aanvaardt als de juiste op lossing, vergemakkelijkt de taak van het nieuwe kabinet, dat de onderhandelin gen met België zal moeten voortzetten. Bij de gehouden gedachtenwisseling heeft burgemeester V i e n i n g s den broedergroet van het Z.-Vlaamsche co mité overgebracht en aangespoord tot doorzetten, hoewel veel tegenwerking zal moeten worden overwonnen. DE CANDIDAATSTELLING VOOR DE TWEEDE KAMER. De 53. Als we al meldden: 53 lijsten zijn er Woensdag in 't geheel ingediend voor de verkiezing van leden voor de Twee de Kamer, 't Zijn de volgende: (Het ge tal tusschen haakjes is het aantal zetels der partij in de huidige Kamer.) 1. Roomsch-Katholieke Staatspartij (30). 2. Roomsch-Katholieke Volkspartij. 3. Roomsch-Katholieke Democratische Bond. 4. Roomsch-Katholieke Arbeiders partij. 5. Roomsch-Katholieke Arbeiders partij (een tweede partij van dezen naam te Amsterdam). 6, Roomsch-Katholieke Bouwvakarbeiders. 7. (Roomsch-Katho lieke) Limburgsche Federatie. 8. Libera le Staatspartij de Vrijheidsbond (8). 9, Anti-Revolutionaire Partij (12). 10. Chr.- Historische Unie (11). 11. Vrijzinnig-De mocratische Bond (7). 12. Staatkundig Gereformeerde Partij (3). 13. Hervormd Gereformeerde Staatspartij (1). 14. Ne derlandsche Christelijke Arbeiders-Par tij. 15. Vrije Christelijke Partij. 16. Chr. Democratische Unie. 17. Verbond voor Nationaal Herstel. 18. Sociaal-Democra tische Arbeiders-Partij (24). 19. Onaf hankelijke Socialistische Partij. 20. Re volutionair Socialistische Partij. 21. Nieu we Socialistische Partij. 22. Algemeene Arbeiders-Bond. 23. Nationale Werklie den-Partij. 24. Nationaal-Socialistische Partij. 25. Volkspartij Hoofd- en Hand arbeiders. 26. Centraal Democratische Arbeiderspartij. 27. Communistische Par tij Holland (2). 28. Proletarische Groep. 29. Nederlandsche Fascisten-Unie. 30. Algemeene Nederlandsche Fascisten- Bond. 31. Oranje-Fascisten. 32. Verbond van Nationalisten. 33. Algemeene De mocratische Unie. 34. Nationale Boeren-, Tuinders- en Middenstandspartij (1). 35, Partij voor den kleinen Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand. 36. Onaf hankelijke Zakenlui. 37. Marktkooplui. 38. Volkswelvaartpartij. 39. Voor Alge meen Welzijn. 40. Bond voor Belasting betalers. 41. Anti-Crisispartij. 42. Alge meene Nederlandsche Huurdersbond. 43. Zuiderzeepartij. 44. Recht en Vrijheid. 45. Nationaal Verbond Plicht, Orde en Recht. 46. Nationaal Vrijzinnige Arbei dersbelangen. 47. Universeele Partij. 48. Opbouw en Verbroedering. 49. Lijst Triesschijn. 50. Lijst de Wit. 51. Lijst Wolswinkel. 52. Lijst Jacobs. 53. Lijst Engels, Ir. Ch. G. CRAMER VRAAGT ONTSLAG UIT DEN INDISCHEN DIENST. Aneta meldt uit Batavia: De Java-Bode meldt, dat het lid van de Tweede Kamer de heer ir. Ch. G. Cramer, met ingang van ultimo April ontslag heeft gevraagd uit den Indischen dienst. De N. Rott. Crt. heeft bij den heer Cramer geinformeerd naar de juistheid van bovenstaand telegram en daarvan de bevestiging gekregen. De heer Cra mer deelde mede, enkele dagen ge leden zijn ontslagaanvraag bij het depar tement van koloniën te hebben inge diend, vanwaar ze blijkbaar telegrafisch aan de Indische regeering is gemeld. Dat dit geschied is, houdt veroedelijk verband met de vraag door het Volks raadslid mr. Hart tot de Indische regee ring gericht of er geen aanleiding be staat om den hoofdambtenaar Cramer naar aanleiding van zijn bekende, buiten de Kamer gedane, uitlating inzake de muiterij op De Zeven Provinciën uit 's lands dienst te ontslaan. Op de vraag aan den heer Cramer, of de indiening van zijn verzoek om ontslag met deze vraag verband houdt, dan wel of hij een wenk terzake heeft ontvangen, deelde deze mede, dat zijn voornemen om, wanneer hij voor de derde maal lid der Tweede Kamer zou worden, zijn Indische loopbaan definitief af te sluiten door ontslag te vragen, in zijn kring reeds lang bekend was. Aanvankelijk was hij voor nemens geweest, zijn ontslag met Sept. te vragen, doch de vervroegde verkiezin gen hadden hem aanleiding gegeven dit nu te doen. Hij voegde hieraan toe, van de wettelijke regeling inzake op-wacht geldstelling van ambtenaren, die in een vertegenwoordigend lichaam benoemd worden, gebruik te hebben gemaakt zoo lang als hij het nog mogelijk achtte naar Indië terug te keeren ten einde daar zijn dienst te hervatten. Nu het vast staat, dat hij daarvoor na zijn nieuwen Kamer termijn te oud zal zijn, heeft hij ontslag gevraagd. Het blad teekent hierbij aan, dat ir. Cramer in 1902 in den Indischen dienst is getreden als adspirant-ingenieur van den waterstaat en daar den rang van hoofdingenieur le klas heeft bereikt. In 1918 werd hij bij de stichting van den Volksraad door de Indische regeering als vertegenwoordiger der Ind. Soc. Dem. Partij tot lid van dit college be noemd en hij is dit gebleven tot 1923, toen hij met verlof naar Nederland ver trok.. Aan het eind van zijn verlof had hij den pensioengerechtigden leeftijd be reikt met 22 dienstjaren. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW. Blijkens de M. v. A. op het V. V. der Eerste Kamer over de begrooting van Economische Zaken en Arbeid 1933, deelt Minister Verschuur de meening, gezien, dat de taak der regeering ter be vordering van den Landbouw in de laatste jaren aanmerkelijk is uitgebreid, dat met name het aantal met de prac- tijk van den landbouw bekende ambte naren, verbonden aan de directie van den Landbouw, onvoldoende is, In verband hiermede hoopt de minister eerlang de benoeming van een directeur- generaal van den Landbouw te bevorde ren. Met dezen hoofdambtenaar zal als dan nader overleg worden gepleegd om trent de instelling eener afzonderlijke afdeeling voor het ontwerpen en het ten uitvoer leggen van crisismaatregelen, welk vraagstuk reeds ernstig de aan dacht van den minister heeft getrokken. EEN RIJKS-CRISISACCOUNTANTS DIENST. De minister van economische za ken en arbeid heeft, uit overweging, dat in verband met de uitbreiding van de crisismaatregelen, de noodzakelijkheid is gebleken, ten behoeve van handel en nijverheid, landbouw en visscherijen, bij zijn departement te beschikken over een crisis-accountantsdienst, met ingang van 13 Maart ingesteld een crisisaccoun tantsdienst met opdracht: a. controle uit te oefenen op de crisis instellingen en -fondsen; b. met het oog, op de verschillende crisissteunregelingen bij de daarbij be trokken belanghebbenden, boekhoud kundige gegevens te verzamelen, als waarborg voor een redelijk basis der op grond van die steunregelingen te ver- leenen uitkeeringen; c. alle verdere werkzaamheden te ver richten, welke de leider van den crisis accountantsdienst noodig acht of welke hem door den minister worden opge dragen. De minister heeft als leider van den crisisaccountantsdienst aangewezen drs. M. de Bloeme, accountant bij den ac countantsdienst der directe belastingen te Den 'Haag. Bij beschikking van de ministers van economische zaken en arbeid en van financiën, is het landgoed „Drake- stein" ter grootte van ruim 500 ha, en gelegen nabij de Lage Vuursche, onder de Natuurschoonwet gerangschikt. Het landgoed vormt een onderdeel van het mooie boschgebied tusschen Hilversum, Baarn en Bilthoven. Uitvoering Medioburgum. Het programma voor de beide uit voeringen van Medio, waarvan de eer ste gisterenavond in den Schouwburg plaats had en de tweede hedenavond zal plaats hebben, draagt het portret van den oudsten directeur, tevens voor zitter, den heer Christ. J. Mazure en de jaartallen 19081933 als een herinnering aan zijn kwart eeuw leiderschap. Het is te begrijpen, dat hij bij de ver welkoming van de aanwezigen, die gis teren alle plaatsen in den Schouwburg bezet hadden en die grootendeels be hoorden tot de ouders en verdere fami lieleden der medewerkenden, ook een korten terugblik wierp op dat tijdvak en niet naliet op enkele moeilijke pe riodes te wijzen, waaruit Medio steeds weer versterkt naar voren kwam, zoo dat spr. nu een geheel bezet tooneel met dames, heeren, jongens en meisjes kon toonen, alle werkende leden of adspiranten van deze oudste der Mid- delburgsche turnvereenigingen. Na de openingswoorden, heeft een der meisjes namens haar mede turnsters aan den heer Mazure een fraaien mand bloemen aangeboden, terwijl ook zijn mede di recteur, de heer P. Cappon een bloemen hulde in ontvangst had te nemen. Hierna kon met het programma wor den begonnen en reeds direct bij het eerste nummer, de staafoefeningen voor het zwakke geslacht, bleek dat ook nu de beide leiders voor een goede voorbe reiding hadden zorg gedragen, De bondsoefeningen der verschillende onderdeelen der vereeniging, vlug achter elkaar gebracht en toch feitelijk tot één saamgevoegd, toonden dit nog te meer. En zoo was het ook met de vrije oefenin gen van de heeren, met het werken van de dames op het tremplin paard, met de stok- en halteroefeningen der jongens, maar zeker niet het minst met de aar dige nummertjes van de kabouters, on der moeders paraplu en knolleland, lie ve zachte stemmetjes en de eerste be- wegingen om te komen tot het werk der ouderen. Zoo was de pauze genaderd en daar na wachten nog een zestal nummers, waarvan het eerste het zweven door de dames, door goede aankleeding van het tooneel werkelijk iets bijzonders bracht. De heeren gaven krachtige oefen n- gen aan de brug, de meisjes een lief fi guurdansje, de jongens zeer goede groe pen, trouwens verschillende andere num mers eindigden in mooie samenstanden. Bijzonder van costumeering was het levendige spring en bal van de meisjes, terwijl „Ronde van de Nachtwacht" een pakkend slot van een goed geslaagde uitvoering was. AAGTEKERKE. In verband met den herdenkdag van den 400sten geboorte dag van Prins Willem van Oranje werd Woensdagavond alhier een commissie gevormd bestaande uit de heeren J. Bosselaar (Voorzitter), Ds. J. W. Note- boom (vice Voorzitter), J. Bouman, J. Birza, J. Moens, P. de Visser, W. Bim- mel, J. Jobse, J. Corre, Joh. Maljaars, en J. Blaas. Getracht zal worden dezen dag niet ongemerkt voorbij te laten gaan. RAAD VAN GRIJPSKERKE. Geen bijdrage garantiefonds K.L.M. luchtdienst. Heffing invoerkeurloonen. GRIJPSKERKE. Onder voorzitter schap van burgemeester Keijzer verga- dede Woensdagnamiddag de raad. De voorztter sprak op deze eer ste vergadering een kort woord van ge- lukwensch aan het adres van raadsleden en secretaris, hetwelk door den heer Vos als oudste lid in jaren met een toe passelijk wederwoord werd beantwoord. Op het bekende adres van de ge meente Ambt-Hardenbeng, om er bij de regeering op aan te dringen het bedrag der belastbare opbrengst der ongebouw de eigendommen te verminderen werd afwijzend beschikt. Daarentegen wed besloten adhaesie te betuigen aan het verzoek van de gemeente Kerkrade, aan den Minister van Onderwijs, om vermin dering van het in artikel 205 der L.O. wet 1920 genoemde percentage voor uitkee!rin(g aan bijzondere scholen, en vaststelling van een eindbedrag, opdat geweten Wordt, wanneer deze uitkee- ring ophoudt. Verder werd afwijzend beschikt op een verzoek om subsidie, van het comité inzake bestudeering en bestrijding van de iepenziekte, en op dat van de K.L.M.-Luchtdienst Rotter damSchouwen-DuivelandWalcheren, om deel te nemen in het garantiefonds. Tot lid van het burgerlijk armbestuur werd herbenoemd de heer W. Goed- bloed. Een verzoek van het bestuur der bijzondere school om voorschot op de ge meentelijke vergoeding overeenk. art. 101 der L.O. wet voor 1933 werd inge willigd, en vastgesteld op een bedrag van ƒ1183, berekend naar een bedrag van 12.58 per leerling uitgegeven aan de openbare school te Leimuiden. Aan gezien de raad geweigerd heeft een be drag van 2'5 wejgens rijwieltoelage voor den gemeente-veldwachter op de begrooting te brengen, hebben Ged. Staten besloten bedoelde post van 25 onder hoofdstuk III van den gewonen dienst op te nemen, en den raad te ver zoeken, de middelen tot dekking van dezen post aan te wijzen. Hiervoor wordt aangewezen de post onvoorzien. Besloten wordt verder de kosten te dragen voor aanschaffing van de benoo- digde portretten van Prins Willem van Oranje, ter uitreiking aan de school kinderen, bij herdenking van diens 400sten geboortedag, voorzoover deze portretten niet gratis worden ontvangen, daar voor de leerlingen der 3 hoogste klassen deze gratis ter beschikking zul len worden gesteld. Bij deze gelegen heid zal verder den schoolkinderen een tractatie worden bereid, en wordt voor dat doel een bedrag beschikbaar gesteld van 80, 'berekend naar 0.40 per kind, uit deze post zal ook de aanschaffing der portretten worden bekostigd. Een schrijven van B. en W. van Mid delburg, betreffende uitvoering Vee- en Vleeschkeuringsdienst, inzonderheid loo- pende over medewerking terzake eener heffing van invoerkeurloonen, wordt in besloten zittinjg behandeld. De heer C e v a a 1 is tegen bespreking in comité De overige leden verklaren zich hier voor, met gevolg dat ongeveer een uur in besloten zitting over deze zaak wordt gehandeld. Na heropening wordt beslo ten aan Middelburg te berichten, in be ginsel bereid te zijn tot medewerking dier heffing, zonder winstaandeel, ter wijl de exploitatie van het abattoir ge scheiden dient te worden gehouden van den keuringsdienst en een regeling daar bij moet worden getroffen voor vergoe ding voor gemeentelijke als ook voor particuliere slachthuizen. Dit besluit werd aangenomen met 4 tegen 3 stem men. Tegen de heeren Cevaal, Vos en Vlieger. Voorts werd een besluit genomen tot verdere grondaankoop in Hoogelande. voor verbetering van dien weg, en ver der enkele wijzigingen aangebracht in het destijds genomen besluit tot aankoop van diverse gronden. Uitgetrokken werd op de begrooting 1933 een bedrag van ƒ42000.voor verbetering van den Hoogelandfechen weg. Een schrijven van den raad van be heer der N.V. P.Z.E.M., betreffende ta rief straatverlichting werd ter afdoening in handen gesteld van B. en W. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. den heer Stoel hebben aangewezen tot opzichter bij de uitvoering van het werk in Hoogelande, en behoudens goed keuring van Ged. Staten dit werk zal worden gegund aan den heer Van de Klippe te Vlissingen. Bij de rondvraag worden enkele za ken betreffende de werkverschaffing be sproken, inzonderheid betreffende de werkwijze van de daarvoor ingestelde commissie, welke werkwijze geen be denkingen in den raad ondervond. Gewezen wordt de noodige maatre gelen te treffen, dat werkloozen uit deze gemeente zooveel mogelijk te werk wor den gesteld bij de uitvoering tot ver betering van den Hoogelandschen weg, wat wordt toegezegd dit niet uit het oog te verliezen. DRIEWEGEN. Een inwoner hier ter plaatse heeft weer eens een levenstee- ken ontvangen van den Spaanschen schatgraver. Nog altijd zit hij in Spanje in de gevangenis wegens faillissement en heeft in een Duitsch station een reiskoffér in depot met 18.000 dollars inhoud. Een derde deel dezer som zal ter hand gesteld worden aan den gea dresseerde, als deze hem behulpzaam wil zijn uit de gevangenis te komen. In dien men hiertoe genegen is, verzoekt hij een telegram te zenden aan een ver trouweling van hem te Valencia, waar na men verder in het geheim zal wor den ingewijd. Blijkbaar zijn er werke lijk nog menschen, die hij verleidt tot geld zenden, daar hij zijn truc nog maar steeds blijft uitspelen. KAPELLE. Onder voorzitterschap van den heer P. Fraanje kwam de vereeni ging wijkverpleging alhier in algemeene ledenvergadering in het lokaal alge meen Belang te Biezelinge bijeen. Met dank kon gemeld worden dat de vereeniging zich in aller sympthie mocht verheugen, het v/erk van de wijkzuster wordt hoogelijk gewaardeerd. Aan het verslag van de Penningmees teres mevrouw A. G. van der Have Lucieer over gehouden beheer ontleenen wij, dat aan alle verplichtingen weder kon worden voldaan, dank zij het zuinig beheer, behoefde met geen tekort wor den gesloten. De opbrengst van de Em- mabloempjes was, dank zij de activiteit van de zuster bijzonder hoog, n.l. een bedrag van 98,49. Besloten werd de rekening vast te stellen. Uit het verslag van de zuster bleek dat de bezoeken gebracht aan patiënten, ook aan die der t.b.c. bij lange na niet weinig te noemen waren. Ook was een moedercursus gevormd met 30 leerlingen te Kapelle en 20 te Biezelinge, ook is de kans groot, dat men later gediplomeerde bakers krijgt. De voorzitter dankt de zuster voor het vele werk, door haar met zoo groote toewijding verricht. De Secretaris dr. J. D. Schmidt wees in zijn jaarverslag op de voor naamste bizonderheden, vooral mocht spr. wijzen op het rustige verrichtingen van de werkzaamheden. 1932 was een kalm jaar, gelukkig deden zich geen ern stige bizonderheden voor. Het verslag van de Penningmeesteres stemde gunstig, zoodat wij weer met nieuwen moed 1933 kunnen ingaan. De aftredende bestuursleden dr. J. D. Schmidt, secretaris en mevr. A. G. v d. HaveLucieer penningmeesteres wer den herkozen. HANS'WEERT. Het Belgische schip „Verbroeckhoven" op weg van Gent naar Antwerpen heeft op de Schelde door onbekende oorzaak lekkage ge kregen en is door de sleepboot hier in de haven gesleept. Nadat de boot het water had uitgepompt en een noodrepa- ratie was aangebracht is het schip gister morgen weer vertrokken. Het Fransche schip „Condorcet' is nabij Terneuzen door een motor schip aangevaren, waardoor dit een groot gat in kreeg. Daar dit echter bo ven water was kon het schip de reis naar Dordrecht voortzetten. De Belgische goederenboot „Rijn en Schelde 2", is in het Slaak gestrand. Men zou trachten de boot met hoog wa ter vlot te brengen. De boot is geladen met stukgoed van Straatsburg naar Ant werpen. GROEDE. Woensdagavond had al hier een vergadering plaats, tot het op richten van 'n athletiekclub. Na n voor- loopig reglement te hebben vastgesteld werd tot oprichting van de club over gegaan. De nieuwe club telt thans 5 dames en 24 heerenleden. Het aantal aangegeven gevallen van besmettelijke ziekten, over de week van 5 tot en met 11 Maart, in de pro vincie Zeeland bedroeg één geval van Roodvonk te O. en W. Souburg. Het aantal sterfgevallen aan influ enza, bronchitis en pneumonie in de 46 gemeenten des lands met meer dan 20.000 zielen, omvattende op 1 Januari 1932 een bevolking van 3.928.542 inwo ners, voorgekomen gedurende deze week bedraagt: aan influenza 13, aan bronchitis (acuta, chronica) 10, aan bronchopneumonia (capillaire bronchi tis) 37, aan lobaire pneumonie (crou- peuze pneumonie) 9, en aan pneumonie zonder meer 35, totaal 104, Het zeer omvangrijke werk verbonden aan de ve.e ingekomen oplossingen is oorzaak, dat de uitslag van den R D-behangkeuze- wedstrijd pas over eenige weken kan worden gepu bliceerd. ^ehangselpapiertabriek van RATH DOODEHEEFVER kiesi ge uit staalboeken mei on merk I (Ingez. Med.j CREDIET VOOR BOOMKWEEKERS. Tot 3.500.000 Ingediend is een wetsontwerp tot credietverleening ten behoeve van b o o m k w e.e kers. In de Memorie van Toelichting wordt gezegd, dat de Nederlandsche boom- kweekerij, evenals verschillende andere takken van bodemcultuur zeer sterk het slachtoffer is geworden van de toege nomen handelsbelemmeringen en de ver minderde koopkracht in haar afzetge bieden. De moeilijkheden van het bedrijf wor den in hooge mate veroorzaakt door de inkrimping van den export. Bedroeg de ze laatste in 1929 en 1930 resp. nog on geveer 6.500.000 en 7. 000.000 in 1931 en 1932 viel hij op onderscheidenlijk 4.500.000 en 2.500.000. In het centrum, dat het overgroote gedeelte der producten levert, n.l. Bos koop en omgeving, doen zich de gevol gen van dezen teruggang zeer sterk ge voelen. Niettegenstaande een loondaling van 25 a 30 pet. en een waardedaling van de gronden tot beneden de helft (van plm. 25 op plm. 10 per vierkante roede) en de uiterste zuinigheid in de exploita tie is voor een loonend bedrijf geen mogelijkheid meer aanwezig,^ De regeering dient nu een voorstel in om in den dringendsten nood door cre- dietleening te voorzien ten einde daar mee te trachten, een waardevol onder deel van het nationale productie-appa raat door de moeilijkheden heen te helpen. Daar haar tot zekerheid land met ge bouwen en opstand en geblokkeerde, doch soliede, buitenlandsche vorderin gen kunnen worden aangeboden, meent zij tezamen met toetredende, belang hebbende, gemeenten het risico op zich te moeten nemen voor bedrijven, waar van verwacht mag worden, dat zij met crediet door de crisis heengeholpen kun nen worden. In ieder geval zal op dezen post geen hooger bedrag dan 3% millioen beschik baar gesteld worden met inbegrip der 10 pet., waarvan het risico van de gemeen te blijft. Als vordering op de bedrijven zal derhalve nooit meer dan 3.150.000 worden genomen. De regeering stelt het crediet beschik baar voor erkende boomkweekers op een rentevoet van 2 pet. Bemiddeling verleent een centrale commissie. De voorschotten worden verleend voor den tijd van drie jaren; het aan één credietnemer te verleenen voorschot zal behoudens in zeer bijzondere geval len,'niet meer dan 20.000 bedragen. BETALING IN NATURA. Men schrijft ons: We leven in een wonderen tijd. Eigen lijk ziin we over niets meer verwonderd. Groote en kleine dingen, die ons dage lijks overvallen, aanvaarden we alsof we dat alles hadden verwacht. De bank crisis in Amerika, het gebeuren in Duitschland, de benoeming van een bur gemeester, een voetbalwedstrijd, de neuwe lente en zooveel meer van groo- tere of kleinere beteekenis, gaat alles even vlug voorbij en we zijn altijd op nieuw ontvankelijk voor andere indruk ken. Het is alsof het woord „bewogen heid"' is overgeschreven van het woor denboek naar het vergeetboek. Soms zien we even de verbijsterende werkelijkheiu. Maar het zijn zeker niet altijd de groote dingen die ons nog ont roeren. Een kleine gebeurtenis, op zich zelf van weinig beteekenis, vertelt soms op aangrijpende wiize van het groote, waaruit kleine ontstond. In die sim pelheid van zeeïtfen zit iets bekoorlijks. We willen het zóó gezegd zijn, zóó luis teren. Het gebeurde deer dagen op één van de autobuslijnen van w est Noord-Bra bant. riet was een heerlijken morgen van een veelbelovenden dag, zopals we thans genieten, dat een boertje, een man uit uen kleinen boerenstand, uit het noordwesten van Brabant, naar Bergen op Zoom zou reizen om daar de markt te bezoeken. Dat boertje zag er uit alsof hij niets te verbergen had en met zijn wakkere oogen zag hij ook in dien lichten ochtend nog heel goed de donkerte van zijn en onzen tijd, waarin wij geroepen zijn om onzen plicht te doen' en waarin vooral hij de zwaarte

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6