BINNENLAND. DE ROODE VULPENHOUDER ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT VAN DONDERDAG 16 MAART '933. No. 64. va&rt. MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN O.D. Geknoei met Geneesmiddelen. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. [L 687, bij :verworst Derenham kham 14 bevelend, 'EL, 551, éénknops ïgeb. luid en select, ranaf 175 M'burg. sche le- rst, var- tte lever. :rij, Seis- 1 kilo t., 1 kilo 1 kilo kilo ge sriks, St. urg. wij de erkoopen >0, prima n jekkers n motor- s, Goes. 1. Ie kw. frican- lindevin- id. Kalfs- p. G. An- ddelburg. Bun* ónderen opleidt ;n Chris- Dtterdans itsen. Vee mboot UNA" [aart. v. ho ra. 8. 8.— Woena- ens om: 5 e vare*. te: rneming G. VOS, }S. 3 HOUT ENFEK Boer, BOND VAN NATIONAAL HERSTEL. Oilicieren-medestanders van generaal Snijders. Een aantal officieren heeft den vol genden open brief tot generaal C. J. Snijders gericht: „Ondergeteekenden, allen officieren en oud-officieren uit het garnizoen Bre da en behoorende zoowel tot de Konin klijke landmacht als tot het koninklij" Nederlandsch-Indische leger, spreken hun diepe afkeuring uit over het feit, dat enkele van hun collega's, beroeps- en reserve-officieren het oirbaar heb ben gevonden, in hun qualiteit van offi cier, tegen uwe excellentie in het po litieke strijdperk te treden. „Ze voelen zich door bovenstaanden stap genoodzaakt tot tegenspraak en brengen uwer excellentie hun hulde voor het door u genomen besluit inza ke de Kamerverkiezing, overtuigd dat dit voor uwe excellentie een offer be teekent op het altaar van een goede zaak en dat daaraan elke zweem van „kiezersmisleiding", door uw uitdruk kelijke voorwaarde van openbaarheic te eenenmale ontbreekt." De brief is onderteekend door H. G, M. Mathol de Jongh, gep. generaal-ma- joor; J. E. Timmer, gep. kolonel artille rie K.N.I.L.; J. D. Backer, kapitein der genie; C. J. Vogelsang, kapitein der mi administratie K.N.I.L.; A. A. S. van Alphen, kapitein Koninklijke marechaus' see; N. L. W. van Straten, kapitein der infanterie K.N.I.L.G. H. C. van Dijk le luitenant der artillerie; G. V, T. Co- hen Stuart, le luitenant der huzaren, J. M. Somer, le luitenant der infanterie K.N.I.L.H. Adriaansen, le luitenant der artillerie; D. H. Dekkers, le luite nant der genie K.N.I.L. RADIO-UITZENDINGEN OP 19 APRH EN 1 MEI. Voor de Avro, De minister van waterstaat heeft aan de A.V.R.O. opgedragen om in plaat van de V.A.R.A. het algemeene pro gramma op 1 Mei te verzorgen. Deze regeling is gemaakt met het oog op de viering van den verjaardag van Prinses Juliana op 1 Mei met het oog op den Zondag, waarop 30 April valt. De verjaardag van Prins Hendrik valt dit jaar op Woensdag. Met het oog hier op heeft de minister van Waterstaat be paald, dat V.A.R.A. en A.V.R.O. den Dinsdag en Woensdag zullen omruilen, NEDERLAND EN DUITSCHLAND De uitvoer. De Nationaal Socialistische Angriff, orgaan van rijksminister dr. Goebbels, wijdde gisteren een artikeltje aan den Duitschen handel met Nederland. Het blad geeft toe, dat de toekomstige oeco- nomische onderhandelingen met Neder land van de grootste beteekenis voor het bedrijfsleven zijn. Het blad publiceert vervolgens een statistiek waaruit blijkt dat de Nederlandsche uitvoer zich in afgeloopen jaar Vergeleken met 1931 naar Duitschland het gunstigst heeft ont wikkeld, en dat omgekeerd Duitschlanc het sterkst wordt getroffen door de in- voerbepalingen van Nederland. Neder land heeft dus niet de minste aanleiding zich tegenover Duitschland als handels partner te beklagen. Het blad schrijft vervolgens o.a., dat de Duitsche invoer uit Nederland vergeleken met het vorig jaar in 1932 als volgt is gestegen: eie ren met 19 pet., vet met 64 pet., spek met 49 pet,, talk met 6 pet., roode kooi met 25 pet. witte kool met 105 pet, sa- voye kool met 31 pet, tomaten met 28 pet, uien met 44 pet., druiven met 56 pet. en appelen met 165 pet. De An- door A. W. v. E.v. R. 70). Voor iemand die zijn medemenschen niets dan geluk toewenschte, zag de wereld er inderdaad somber uit. De wetenschap, die steeds achter al zijn gedachten en handelingen te voorschijn kwam, was tusschen hem en Kean ge komen, en hun vriendschap had de oude ongedwongenheid en intimiteit verlo ren. In zijn wanhoop was hem alle lust vergaan Sybil Kean op te zoeken en haar te raadplegen, en niettegenstaande haar gezondheid snel verbeterde, en hij een aardige uitnoodiging van haar had ontvangen in antwoord op het briefje dat hij op Kean's kantoor had geschre ven en vanuit zijn club had gepost, had hij zich niet in staat gevoeld haar van aangezicht tot aangezicht te ontmoe ten. Gelukkig had haar gezondheid ver der geen reden tot ongerustheid gege ven, en haar herstel vorderde zoo goed, dat Kean zonder eenige angst naar het noorden was gekomen vor de rechtzaak. Hij was nu op zijn best, zooals hij daar tegenover de jury stond. Fayre, die Cyn thia overgehaald had, zicfh door miss Allen vóór de lunch naar huis te laten meenemen, kwam zoo jonder den in druk van zijn welsprekendheid, dat hij zijn persoonlijk belang bij de zaak ver gat en in bewondering jverzonk voor het groote genie, dat er uit sprak. Het was niet voor het eerst, dat hij Kean griff concludeert, dat de maatregelen van de rijksregeering dus niet alleen 'n noodzakelijkheid op oeconomisch ge bied waren, ze waren ook billijk ten opzichte van de handelspolitiek. EEN AANGEWEZEN LOCO-BURGEMEESTER. Naar wij vernemen heeft de Commis saris der Koningin in de provincie Gel derland, ingevolge art. 84 der Gemeen tewet bepaald, dat met ingang van 14 dezer, bij ongesteldheid, afwezigheid, of ontstentenis van den burgemeester der gemeente Didam, deze wordt vervangen door het raadslid W. H. Derksen. Hierbij is dus afgeweken van alinea 1 en 2 van genoemd artikel, waarbij is bepaald, dat het college van B. en W. uit zijn midden den loco-burgemeester aanwijst, en dat bij ontstentenis van den aangewezen wethouder, een andere wet houder hem vervangt, en zoo deze ver hinderd is, het oudste raadslid in jaren als zoodanig optreedt. SPAREND NEDERLAND. Het tegoed der inleggers stqgt nog steeds. Bij de Rijkspostspaarbank is het saldo te goed gestefgen bo ven ƒ500.000.000; het tota le tegoed tot ongeveer 1J4 milliard gulden. Het Centraal bureau voor de statis tiek publiceert in het statistisch zak boek en in de economische jaarcijfers 19231932 merkwaardige gegevens om trent de instellingen van voorzorg: a. rijkspostsp arbank, b. particuliere spaar banken, c. boerenleenbanken. In 't le jaar (1881) van 't bestaan der Rijkspostspaarbank was 't saldo tegoed der inleggers op het einde van het boek jaar 859.000, verdeeld over 22 831 boekjes. Het tegoed is sindsdien blij ven stijgen en bedroeg in 1890 reeds 21.251.000, eind 1900 84.697.000, eind 1910 164.278.000. In de eerste oorlogs jaren 1914 en '15 was de toename van 't tegoed slechts gering, doch hierop volg de tot en met 1919 een scherpe stijging. Na 1919 trad weer een verslapping in en op het einde van 1920 was er een tegoed van 272.954.000. Tot en met 1930 was er weer een regelmatige stijging tot 375.405.000, verdeeld over 2.144.000 boekjes. Over de ja ren 1931 en 1932 deed zich een merkwaardig verschijnsel voor, bestaan de in een sedert de oprichting der bank nog nimmer gekende stijging van het saldo. Het verschil tusschen de inlagen en terugbetalingen was toen zeer groot, zoodat het tegoed steeg tot 499.328.000 (bijgeschreven rente niet inbegrepen) op het einde van het boekjaar 1932, Het tegoed per boekje was toen opgeloopen tot ƒ220 (1923 ƒ157, 1930 ƒ175). De inlagen over 1932 beliepen in totaal 225.066.000, de terugbetalingen 164.976.000. Hierbij dient opgemerkt, dat de jaar- lijksche verhooging van het saldo te goed niet alleen gevormd wordt door het verschil tusschen de inlagen en terugbetalingen, doch ook door de bij te schrijven rente. Het saldo is dan ook eind 1932 de 500.000.000 reeds gepas seerd. Zoo is ook verklaarbaar, dat het tegoed nimmer daalde, hoewel er jaren zijn geweest (o.m. 1920, 1923, 1924 en 1925) dat het bedrag der terugbetalin gen hooger was dan dat der inlagen. Een heel ander beeld vertoonen de particuliere spaarbanken. Van 1880 tot 1914 steeg het tegoed zonder al te groote schommelingen van ongeveer 40.000.000 tot ongeveer 130 millioen Alleen het jaar 1899 vertoonde eenige teruggang. Het eerste oorlogsjaar 1914 overtrof het bedrag der terugbetalingen 55.320.000)dat der inlagen (40.572.000) dermate, dat het tegoed een scherpe daling onderging tot 118.108.000. Daar op volgde een regelmatige stijging (de gegevens over de jaren 1912 tot en met 1915 ontbreken) tot 449.216.000 met een gemiddeld saldo per boekje van 407 op het einde van 't boekjaar 1931. Gezien de toename sedert 1915 kan men met grond aannemen, dat het totale te goed thans het half milliard nadert. Het saldo tegoed der inleggers bij de boerenleenbanken bedroeg eind 1930 480.092.000 en is, gezien de sterke toename gedurende de laatste jaren, naar alle waarschijnlijkheid thans de 500.000.000 reeds ruim gepasseerd. De stijging ging van 1900 tot 1907 (ongeveer 10.000.000) langzaam. Dan volgde tot 1915 een belangrijker stijging tot bijna 60 000.000, waarna de toename nog grooter werd en zich bleef voortzetten. Alleen de jaren 1920 tot en met 1923 weken af. 1920 vertoonde een stijging van het tegoed ongeveer gelijk aan die over 1931 en 1932 bij de rijkspostspaar bank, terwijl 1923 zelfs een kleine ver laging bracht. De door de boerenleenbanken verleen de voorschotten stegen tot 220.577.000 op het einde van 1930 (1929 209.114.000, 1925 160.316.000, 1914 33.127.000). Het totale tegoed der inleggers bij ge noemde drie instellingen van voorzorg bedraagt thans ongeveer 1.500.000.000, d.i. een stijging van ongeveer een mil liard gulden sedert 1917. DE PADVINDERSMARKT. Bij de opening van de padvinders markt in het gebouw der C.J.M.V. heeft de heer J. F. Vermeulen, voorzitter van het Groepcomité, speciaal welkom ge heeten mr. Van Dusseldorp, voorzitter der Commissie van Bijstand welke com' missie het mogelijk heeft gemaakt, dat de Markt in dit gebouw kon plaats heb ben en niet minder ook het damescomi té. Spr. bracht allen, maar in het bijzon der de presidente en de secretaresse dank voor haar toewijding en volharding Men moet de jongeren sterken voor den levensstrijd en hen voor gaan om trouw te zijn aan het drievoudig richtsnoer. God, Nederland en Oranje. Spr. hoopte dat allen dit mooie werk tot steun willen zijn, nu en in den ver volge. Namens het damescomité heeft ver volgens de presidente mevr. Klarenbeek allen hartelijk dank gebracht voor hun aanwezigheid. Spr. wees er op dat toen de padvinders het verzoek deden hen te helpen, de dames zeer pessimistisch waren en aanvankelijk den moed mistte te beginnen. Zij hebben het toch gedaan en het viel zoo mede, dat het nu weer de puzzle zal zijn hoe alles weer kwijt te raken. Na verschillende heeren en firma's voor hun medewerking te heb ben dank gebracht, zeide spr. dat zij hoopt, dat men de dames bij het schei den van de Markt als goede kooplieden heeft leeren kennen en de bezoekers als goede koopers. Hierna zette zich het echte bazaar- bedrijf in werking en konden de eerste gelden in ontvangst worden genomen. Het is 's middags en 's avonds gezellig druk geweest, Ook hedenavond is de Markt nog open. Het Middelburgsch Muziekkorps. In verband met de groote vermin dering van het gemeentesubsidie, heeft het bestuur van het Middelburgsch mu ziekkorps moeten besluiten op alles te trachten te bezuiningen en moesten hoorde pleiten. Een van de eerste din gen, die hij gedaan had, toen hij in En geland was teruggekomen, was, dat hij zich naar het gerechtshof had begeven, om zijn ouden vriend in het harnas te zien. Hij 'was toen, niettegenstaande alles, wat hij over zijn handigheid ver nomen had, niet teleurgesteld, maar nu sprak Kean als een bezield man. Een voor een nam hij de punten, die de pro cureur-generaal met zooveel effect had opgesteld, in beschouwing en wist ze in iet voordeel van zijn cliënt uit te leg gen. Hij was in het bezit van een prach tige stem en wist, hoe hij er het best gebruik van kon maken. Den vorigen dag had hij Cynthia laten voorkomen, en had haar met onmerkbare bedreven heid ondervraagd. En Cynthia, deels ge holpen door haar eigen vlug begrip en deels als gevolg van zijn voorzichtig drij ven in de goede richting, had hem wak ter terzijde gestaan. Hij maakte nu van haalr getuigenis gebruik als grondslag voor zijn rede, legde zelfs den twist tus schen haar en Leslie in zijn voordeel uit en werkte zoo handig en stoutmoe dig op de gevoelens van zijn toehoor- ers, dat het wonderbaarlijk was. Als 1 j6Cj ,a'''nsche jury voor zich had ge- ïad, dacht Fayre, zou het resultaat een uitgemaakte zaak zijn geweest, en voor iet eerst in zijn leven verwenschte hij de Britsche soliditeit, terwijl hij wanho pig staarde naar de houding der twaalf eerbiedwaardige burgers, die de jury vormden, waaruit niets viel op te ma ten, en tevergeefs trachtte hij hun ge- dachtengang te raden. In zijn opgewon den verbeelding schenen zij de eenige menschen in het boordevolle gerechts hof, die totaal ongeroerd bleven bij Ke an's welsprekendheid. Opeens was het voorbij, en als een ijskoude douche kwam na den vurigen gloed van Kean's hartstochtelijk plei dooi de kalme, afgemeten stem van den rechter, toen hij het verhoor en het pleidooi resumeerde. Tegen dat hij klaar was, zat Fayre weer in diepe neer slachtigheid gedompeld en was hij bij na niet in staat te blijven wachten, ter wijl de jury beraadslaagde. Hij zag hen zoo1 diep wanhopig' weggaan, als hij nog nooit in zijn leven was geweest, en daar na bleef hij in onzekerheid zitten, die eindeloos scheen, maar die in werkelijk heid iets meer dan een half uur duurde. Alles, wat er na de terugkomst van de jury gebeurde, scheen Fayre de on wezenlijkheid van een nachtmerrie. Als in een droom hoorde hij de stem van den rechter de diepe stilte verbreken, die er in de volle zaal heerschte. „Zijt gij allen tot overenstemming ge komen?" „Wij zijn het met elkaar eens, my- lord." En toen, t rwijl zijn verdoofd brein werktuigelijk vaststelde, dat de woord voerder vreemd genoeg met een sterk Londensch accent sprak, kwam de uit spraak: „\V oordeelen den gevangene schul dig, mylord!" daaronder ook de salarissen vallen. In een conferentie met de werkende leden, hebben deze unaniem toegestemd in eene verlaging van alle hunne in komsten als lid van het korps met 10 pCt. Ergerlijk vervoer van levend vee. 's-HEER ARENDSKERKE. De rijks- en gemeentepolitie alhier heeft Dins dagavond een passeerende vrachtauto aangehouden, waarin zich bevonden 36 levende kalveren en een 15-tal levende varkens. Wegens het in zoon beperkte ruimte aanwezig zijn van dit vee, werd proces verbaal opgemaakt, aangezien deze die ren op pijnlijke of kwellende wijze in de vrachtauto waren opgesloten. Zeventien kalveren werden gelost en per andere gelegenheid verder getrans porteerd. Een week tevoren bleek eenzelfde vervoer te hebben plaats gehad, waar bij twee doode kalveren hier ter plaatse moesten worden achtergelaten. RAAD VAN DRIEWEGEN. DRIEWEGEN. De raad vergaderde j.l. Dinsdag. De verordening winkelslui tingswet werd gewijzigd. De rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1932 wordt goedgekeurd in ontvang met 5796 en in uitgaaf met 4817, goed slot 979. Dit goed slot is aanmerkelijk min der dan over 1931, toen het 2234 be droeg, en wel door velerlei buitengewo ne uitgaven. In de commissie voor steun- verleening wordt in de plaats van den heer N. Slaakweg, die heeft bedankt, en met het oog op het verzoek van den Minister van Binnenlandsche Zaken om meer leden uit het gemeentebestuur te benoemen, benoemd de heer P. Koeman. Het nieuw verlaagd tarief voor de straatverlichting wordt aangenomen. Omtrent den brief van Ged. Staten over de zitdagen van uitwonende amb tenaren, zal worden bericht, dat de zit dagen van den burgemeester in over eenstemming met de wet zijn, terwijl omtrent den uitwonen den ontvanger zal worden bericht dat met het oog op de geringe werkzaamheden 't eiken Zater dag in de gemeente zitting houden, vol doende is. Ernstig verzet» ST. JANSTEEN. Toen dezer dagen alhier de marechaussee uit Koewacht zich ter controleering van de Crisis- Varkenswet, n.l. tot onderzoek of de voorhande varkens van het merk voor geschreven bij die wet, waren voor zien, zich op het erf van zekere P. be vonden, ondervonden zij daar van de zijde van de bewoners der boerderij ernstig verzet. Na aanvankelijk door 'n bewoonster met geraas en getier te zijn ontvangen, kwam spoedig daarop de landbouwer P. gewapend met een vier- tandige mestriek in zeer opgewonden toestand op de politiemannen toe en dreigde onder gevloek en getier te zullen steken als zij het erf niet verlie ten. Een wachtmeester, die begreep dat thans zonder ernstig verzet en ernstiger dingen het controleeren der varkens niet mogelijk zou zijn, trachtte den man die met zijn wapen voor de varkenshok ken ging staan, tot andere gedachten te brengen hetgeen evenwel niet mocht ge lukken. De politie is toen om erger te voorkomen heen gegaan doch kwam dienzelfden middag versterkt terug. Toen herhaalde zich hetzelfde spel letje als de eerste keer. Het gevolg was dat tusschen de politie en de bewoners der boerderij een vechtpartij ontstond, HOOFDSTUK XXIII. „Te worden gehangen bij den nek, totdat de dood er op volgt." Die zin weerklonk nog in Fayte's oo- ren, toen zijn taxi haastig door de stra ten naar de kamers reed, waar miss Al len verblijf hield. Hij hoorde nog de schrale, schorre stem van den rechter, een oud man, die zelf de poorten des doods reeds naderde, maar die, na lange ervaring b.j de rechtbank, nog geschokt en ontsteld was door de vreeselijke strekking der Woorden, die hij had moeten uitspreken, Fayre kreunde hardop, toen de volle beteekenis tot hem doordrong. Leslie, van wiens onschuld hij overtuigd was, zou van het leven worden afgesneden, juist nu het voor hem en Cynthia zoo veel waarde had.' Fayre durfde er niet aan te denken, Cynthia al die lange uren, in het grijze, oude huis, waar zij met miss Allen lo geerde, tusschen hoop en vrees geslin gerd, zat te wachten. Hij wenschte van ganscher harte dat het niet hem was te leurt gevallen haar de tijding te moe ten meedeelen. Hij liet zijn auto op den hoek van de straat stoppen en liep de laatste hon derd meter naar het huis. Den onvermij- delijken stormloop naar het raam bij het geluid van de naderende auto en de oogenblikken van spanning, terwijl hij het huis binnentrad en de trap opliep, kon hij het meisje tenminste besparen. Toevallig 6tond de voordeur open en hij Groote hoeveelheden geneesmiddelen, waaronder zeer oude verlegen partijen, zijn door firma's in het buitenland op gekocht. Hieronder bevindt zich ook Aspirin. Let dus, in het belang van Uw ge zondheid, bij aankoop van „Aspirin- tabletten" onvoorwaardelijk op ont vangst van de buisjesverpakking met den oranjeband Deze alleen waarborgt een product, hetwelk aan de hoogste eischen voldoet. Voor verpakkingen zonder oranje band wordt geenerlei garantie genomen. (Ingez. Med.) waarbij wederkeering stevige klappen werden uitgedeeld en de politiemannen zich genoopt zagen met de wapens te dreigen. Ten slotte wist men het verzet te breken en kon de vereischte controle plaats vinden. Het naspel in deze zaak zal t.z.t. wel voor de rechtbank te Mid delburg plaats hebben. RAAD VAN AARDENBURG. Opheffing biljartbelasting. Geen slachthuis. Geen goedkeuring rekening A'gemeen Armbestuur. AARDENBURG. Dinsdagnamiddag kwam de raad voltallig bijeen. De gemeente Sluis had een nieuw voorstel ingediend voor het geven van een bijdrage in de verharding van een ge deelte weg in den Zwinpolder. Daar in deze kwestie in een vorige vergadering reeds een besluit was genomen, werd het voorstel van B. en W., om op dit nieuwe verzoek niet in te gaan, z. h. st. aange nomen.. C. W. Cijsouw verzocht steun voor de afwerking van vlas. De voorzitter zegt, dat in Biervliet de te verleenen steun neerkomt voor de gemeente op practisoh het betalen van het volle loon. De regeering geeft 25 pet. en de gemeen te 75 pet. doch in het te betalen steun bedrag is gerekend op een doorsnee loon, dat boven het loonpeil in W.-Z. Vlaanderen ligt. Om deze redenen, zegt de voorzitter hebben Sluis, St. Kruis en Eede, deze steun niet ingevoerd. Bovendien is de vlasbewerking ook geen middel voor werkverschaffing, daar niet ieder werkelooze vlasarbeider is, aangezien men in dat werk geoefend moet wezen, zoodat slechts enkele be paalde personen er bij te werk kunnen worden gesteld.. Het gaat thans om 1000 kg vlas, doch de bedoeling is, als de zaak eenmaal draait steeds weder vlas aan te koopen. Op voorstel van den heer Hollebrand zullen eerst inlichtingen ge vraagd worden aan verzoeker omtrent het bedrag dat hij als steun wenscht, waarna dan een besluit kan worden ge nomen. De heer R o b i s i ir vraagt in erfpacht een stuk grond van 2%m breedte naast zijn woning benevens een perceel er achter tot aan de algemeene begraaf plaats. Het eerste wordt hem voorloopig verleend tegen verlaagd tarief van 1 ct. per vierk. m onder voorwaarde, dat het moet blijven bestaan als pubieke uitweg voor de achterliggende perceelen. Wat 't andere perceel betreft, stellen B. en W, voor nog niet tot uitgifte in erfpacht over te gaan, alvorens van de naastwo- nenden bekend is, of die daar grond zul len aanvragen.. Aan de muziekvereeniging werd f 300 subsidie z, h, st. toegestaan. Aan den heer van Melle wordt toege staan een automaat te plaatsen, tegen recognitie van f 1 per jaar. De heer Hollebrand vindt het onbillijk tegenover de winkels die moe- bereikte de zitkamer, voordat zij wist dat hij binnen was. Zij sprong overeind, toen hij binnen trad en miss Allen ging instinctief naast haar staan. Zijn gezicht zeide haar al reeds alles, want voordat hij den mond opende, wst zij het. „Schuldig!" hijgde zij. Hij strekte met een gebaar van vol slagen hulpeloosheid de handen uit. „Het liep hem tegen," zei hij, zijn ei gen stem nauwelijks herkennende. Met een kreet van smart stortte Cyn thia zich in de veilige haven van miss Allen's armen. Zij schreide niet, en een oogenblik vreesde hij, dat zij was flauw gevallen; toen leidde miss Allen haar tot zijn verlichting de kamer uit. Hij bleef bij het raam in de grauwe, donkere straat kijken, tot zij terug zou komen. Het duurde eenigen tijd, voordat miss ^iien zich weer bij hem voegde. „Hoe is het met haar?" vroeg hij ver langend. Miss Allen's oo^en waren rood en haar stem klonk onvast, toen zij ant woordde: „Zoo goed als zij op het oogenblik zijn kan," zei deze vrij scherp. Zij leed, omdat zij een ongewone ontroering voelde. „Zij is niet stervende, als u dat bedoelt, maar zij heeft haar laatste hoop verloren. Ik moet dadelijk naar haar te rug. Als het kind een goede moedetr had, zou uie laten komen." Zij liep naar de tafel en nam een si- garette. (Wordt vervolgd!

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5