DE ROODE VULPENHOUDER KORT ZEEUWSCH NIEUWS. ONDERWIJS. 'n Migraine op komst? AKKER.CACHETS RECHTZAKEN. f ZUID-BEVELAND. THOLEN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. "AKKERTJES" Stembureaus. B, en W. stellen den raad voor als vervangers van den burgemeester als voorzitter van het hoofdstembureau aan te wijzen de heeren J, Onderdijk en M. H. Boasson of degene, die eventueel in zijn plaats als wethouder zal worden benoemd. Verder tot voorzitters der stembu- reaux de raadsleden M. H. Boasson, mr. L. van Andel, J. F. Heemskerk, J. M. Harthoorn, mr. J. H. Bybau, J. Mondeel en Ch. de Bruin. Verder stellen zij een aanvulling voor op de lijst van leden en plaatsvervangen de leden. Beschikking Gemeente-eigendommen. Een deligatie van macht aan hun col lege stellen Burg. en Weth. voor ten aanzien van de opeisbare verpachting van landerijen en van grasgewas; het onderhands in getruik geven van schoollokalen en den zgn. Vleeschhal enz., welke zaken volgens de gewijzig de gemeentewet anders tot de bevoegd heid van den raad behooren. Pachtvermindering. Zooals ook voor vele andere gemeen tegronden het geval is geweest stellen Burg. en Weth. voor de pacht van A. Tjaarda voor grond aan de voormalige Middelburgsche haven te verminderen van 736 op 662.40 voor het pacht- jaar 1931-1932. Verder stellen zij voor nader te bepa len dat de pacht van gronden aan den Langevielesingel voor J. Lorier zal ver minderen tot 40 per ha, in plaats van tot 45, zooals eerder is bepaald. Met beide voorstellen vereenigen de commissies van fabricage en financiën zich. Iürichting nieuw stemlokaal. Zooals bekend besloot de raad des tijds het aantal stembureaux in de ge meente met 1 te vermeerderen en dit te vestigen in een lokaal der school aan den Zuidsingel. Voor de inrichting van dit lokaal vragen Burg. en Weth, een crediet van 175, waarmede de beide raadscommissies zich vereenigen. Geen lichtreclamezuil op de Markt. Een opvallend reclame-object als de Cineskoop exploitatie-onderneming te Den Haag zou willen plaatsen op de Markt tegenover de Lange Delft in den vorm van een lichtzuil met beweegba re reclame, zou, naar Burg. en Weth. meenen in Middelburg weinig op zijn plaats zijn, en zeker niet op de Markt, nog daargelaten, dat er bezwaren zou den rijzen bij het opslaan der marktkra men en den opbouw van de kermisin- richtingen. Burg. en Weth. herinneren er aan, dat de raad enkele jaren gele den op ongeveer gelijke overwegingen, ook niet wenschte mede te werken aan eventueele plaatsing van een kranten kiosk op de Markt. Zij stellen dan ook voor afwijzend op het desbetreffend adres te beschikken. BORSSELE. Maandagavond vergader de alhier de vereeniging „Het Groene Kruis". De vergadering was slecht be zocht, wat niet te verwonderen is, daar de dorpsomroeper haar aankondigde een uur voor het begin der bijeenkomst en de leden op geen andere wijze ervan kennis kregen. Tot afgevaardigde naar de algemeene vergadering van de Pro vinciale vereeniging werd benoemd de heer F. W. J. Immink en als diens plaats vervanger ds. J. C. Elenbaas. De re kening wees aan in ontvangsten 242 en in uitgaven f 234 dus een goed slot van 8. Het bestuur deelde mee, dat de ma terialen bij het ingestelde onderzoek in goeden staat bleken te zijn. door A. W. v. E.v. R. 69). - Weet tot op vandaag nog niet, waarom ik ze volgde. Gregg was een vriend van mij, en ik wist, dat hij zenuwachtig was van angst, dat zij zou probeeren, den jongen te pakken te krijgen, en ik was juist klaar met een moeilijk karweitje en had op dat oogenblik niets anders te doen, en had een heelen avond voor mij. In elk geval was de derde avond dat ik ze samen zag, en ik ging toeval lig even na hen weg. Zij had zelfs nooit mijn kant opgekeken en al had ze het gedaan, dan had ze mij waarschijnlijk toch niet herkend. Zij wandelden en dat deed ik ook. Het was een donkere avond en ik volgde hen op den voet, tot zij bij hun hotel waren, en zag ze er in gaan. Een klein hotelletje midden in Latinwijk. Toen had ik er genoeg van en wachtte niet, om te zien, of een van beiden er weer uitkwam, maar eenige dagen later was ik weer in die buurt, ging toen naar binnen en vroeg het vreemdelingenbezoek ter inzage. Vond niets. De eenige Engelsche namen, die er maanden lang in stonden, waren een zekere mrs. Grant, die ik voor mrs. Draycott hield, en een zekere George Collins. Blijkbaar logeerden er geen an dere Engelschen in het hotel. Ik schreef Gregg, wat ik gedaan had en daarmee j RAAD VAN NISSE. NISSE. Maandagavond vergaderde de raad dezer gemeente. Aanwezig alle le den. i Het bekende adres van B. en W. van Kerkrade nam de raad voor kennisge ving aan. Over het adres Hardenberg staken de stemmen. Aan het adres no taris Van Dissel c.s. zal de raad ad- haesie betuigen. Het verzoek van M. Eckhardt om vergoeding volgens art. 13 L. O.-wet voor 3 kinderen wordt aange houden. In verband met het door de Prov. Staten van Zeeland toegezegde renteloos voorschot wordt een voorge stelde garantie-bepaling aangenomen. De raad besloot tot aankoop van ge deelten van de perceelen sectie A no. 268, 288, 716, 715 en 290 en van sectie B no. 1. In verband met de verlaging van den prijs der straatverlichting besloot de raad tot uitbreiding met 3 lantaarns, 1 op den Zuidweg, 1 weg begraafplaats en 1 Grintweg naar Heinkenszand. In het stembureau koos de raad tot plaatsvervangend voorzitter H. Dane, en leden J. Mol en F. Daalman, tot pl.v. leden Iz. Jansen en C. J. Bos. OUD-VOSSEMEER. Er deed dezer dagen een bericht in verschillende bla den de ronde, dat de kermis te Oud-Vos- semeer die in Juni gehouden wordt, op voorstel van den burgemeester dit jaar in verband met de slechte tijdsomstan digheden is geschorst. De Raad heeft zoo'n voorstel met 5 tegen 1 stem ver worpen, de vertegenwoordiger der Ge- ref. St. partij in deze gemeente was de eenige voorstemmer. GEMEENTERAAD VAN ZUIDZANDE. Regeling Brandweer. Het venten. ZUIDZANDE. In de vergaedring van Zaterdag, waarin de heer Luteijn-Bou- wens wegens ziekte afwezig was, be sloot de raad de declaratie, betreffen de de barak voor besmettelijke ziekten, van Aardenburg, groot 35 niet te be talen, aangezien deze barak voor ge bruik is afgekeurd. De minister van financiën heeft het bedrag per inwoner over het uitkeerings- jaar 1931-'32 vastgesteld op 4.84. Met 5 tegen 1 stem besloot de raad geen adhaesie te betuigen aan het be kende adres van Ambt-Hardenberg. Van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemidde ling is na ingewonnen inlichtingen be richt ontvangen dat personen, die een invaliditeitsrente ontvangen en per jaar enkele dagen landarbeid verrichten, geen lid van een werkloozenkas kunnen zijn. Ook meldde deze dienst dat zij, die een oppervlakte grond gelijk aan of grooter dan 0.6 ha. voor eigen rekening bewer ken, eveneens geen lid van een werk loozenkas kunnen zijn. In verband hier mede zijn een zestal leden van 'n werk loozenkas geroyeerd. De voorzitter deelt mede van Bres- kens het bericht te hebben ontvangen dat aldaar geen regeling bestaat aan gaande het venten. In verband met con currentie, gedragingen en andere facto ren zag een lid gaarne dat het venten werd verboden althans werd beperkt. Ook op het gebied van het maken van staatmuziek nam hij een soortgelijk standpunt in. De meeningen bleken zeer uiteenloopend. Besluiten zijn te dezen aanzien niet genomen. Vervolgens stelde de raad een ver ordening op de heffing en invordering van schoolgeld vast. De raad besloot de handbrandspuit met slangen onderhands te verkoopen en stelde een verordening voor de vrij willige brandweer na voorlezing vast. Een regeling moet nog ontworpen worden voor het verleenen van assis tentie aan andere gemeenten. De raad was de zaak uit. Ik hoorde later, dat Draycott in dien tijd in Egypte had ge zeten. Ik vrees, dat dit alles is, wat ik ii kan mededeelen. „U zei, dat u den man zoudt herken nen, als u hem zag?" vroeg Fayre ijverig. „Zou hem overal uit kunnen halen. Ik zei u al, dat fk een abnormaal goed ge heugen voor gezichten heb." Fayre haalde een half dozijn kiekjes uit zijn zak, waaronder ook de bewuste fotot, en legde ze op tafel. „Doet een van deze kiekjes u aan hem denken?" vroeg hij. Lloyd bekeek ze snel, en wees toen met zijn langen wijsvinger, waarop een gele vlek zat, op een er van. „Dat )s hij", verklaarde ihij zonder aarzelen. „Het is een ongewoon hoofd, dat is hij beslist!" Fayre nam het kiekje met een eenigs- zins bevende hand op. Hij had een vaag vermoeden gehad, dat Lloyd het Dewus- te kiekje zou aanwijzen, hoewel hij in zijn hart vurig had gehoopt, dat hij er geen van zou herkennen. Van deze foto had hij het echter het allerlaatst ver wacht! HOOFDSTUK XXII. De volgende zes weken kropen om voor John Leslie, die binnen de vier mu ren van zijn cel in Carlisle zat, maar voor Cynthia beteekenden zij een lan gen tijd van zielsangst. Zij bracht een zag gaarne, dat gemeenten, die een mo torspuit bezitten, een uniforme regeling treffen voor wederzijdsche hulp en men zal stappen in deze richting doen. Met betrekking tot de andere gemeenten en -speciaal die gemeenten had men op het oog, die willen klaploopen, zullen an dere tarieven gelden, welke nog nader vastgesteld zullen worden. Tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim benoemde de raad met algemeene stemmen den heer P. J. Leenhouts. De raad wijzigde de be^rooting voor aen dienst 1932 op verschillende punten o.a. verhoogde hij den post subsidiën aan we kloozenijkassen met 900. Mlet 5 tegen 1 stem besloot de raad aan B. en W. een onoeperkte volmacht te verleenen met betrekking tot het doen van uitgaven ten behoeve van de viering van bet vierde eeuwfeest der geboorte van Prins Willem van Oranje. De heer Lako informeert of de twee zoons van Bouwens, die meer dan 0.6 ha land heeft, lid van een werkloozen kas kunnen zijn. De voorzitter deelt mede dat de rijks dienst de oppervlakte grond, welke men voor eigen rekening mag bewerken, stelde op 0.6 ha. doch dat B. en W. meenden de grens te moeten stellen op 1 ha. Voorts zegt de voorziter dat het lidmaatschap individueel is, zoodat de genoemde zoons, die zelf geen land heb ben, lid kunnen zijn van een werkloo zenkas. Voorte stelt de heer Lako nog een paar vragen, die in het kort hierop neer komen, n.l. of het geoorloofd is van een werknemer om werk te weigeren, indien dit wordt aangehouden ad 1.75 per dag. Hierover ontspon zich discus sie. De voorzitter is van oordeel dat 'n arbeider niet verplicht kan woeden te arbeiden tegen het niet-geldend loon. De Minister van Financiën, heeft aan den heer M. J. C. van der Kreke, adjunct-commies met den persoonlijken titel van commies, ten kantore der re gistratie en domeinen te Zierikzee, op zijn verzoek met ingang van 1 April a.s. eervol ontslag uit 's Rijks dienst ver leend. De heer G. A. Polderman van Oud- Vossemeer, thans gemeente-arts te Ouddorp, heeft als zoodanig ontslag verzocht. Bij de Maandag gelioud'en) openbare verpachting van landerijen van de kerk voogdij der Ned. Herv. kerk te Aaii- d e n b u r g, waren de geboden bedra gen pl.m. 55 pet. lager dan 9 jaar gelia den. De totaal opbrengst der verpach; te 23 perceelen ter grootte van 26 Gem. 4U Roe bedraagt thans f 454, tegen tf 1011 per jaar bij de vorige verpachting.. Naar vernomen wordt, zal de bijzondere leerstoel van prof. dr. Conté R. Bianchi Bandinelli voor oud-Griek- sche en voor-Aziatische archaeoiogie, opgericht door het Groninger Universi teitsfonds, dat daartoe in staat werd gesteld door het Adriaan Goedkoop- (Ingez. Med.) weekend bij haar familie op Galston door en nam toen dankbaar het voorstel van miss Allen aan, bij haar te blijven, totdat het Hof te Carlisle geopend werd. Haar moeders openlijke vijandschap te gen John Leslie maakte haar tehuis ondragelijk voor het meisje, en zij was blij,dat zij er vandaan kon komen. Miss Allen's tactvol medegevoel en buitengewoon gezond verstand werkten op het meisje als een opwekkend mid del, en de oudere vrouw, die zelve nooit lang leeg kon zitten; hield haar gast be zig met allerlei kleinigheden, die haar weinig tijd overlieten, over de naderen de gebeurtenissen te blijven broeden. „Het is heelemaal niet goed, kwade dingen tegemoet te komen", verzekerde miss Allen haar. „Hoe meer je er over nadenkt, hoe meer je geneigd bent, alle mogelijke ijselijke dingen te verzinnen, die waarschijnlijk nooit gebeuren zullen. En ga er nu in 's hemels naam niet min der om eten, anders ben je tot niets in staat, als de tijd daar is." Niettegenstaande .haar scherpe tong waakte zij als een moeder over het meisje, wekte haar slechten eetlust op met allerlei onverwachte, verleidelijke kostjes en ontwikkelde een bijna geheim zinnig instinct, te weten, wanneer zij slecht geslapen had, en dan verscheen zij 's morgens in de vroegte in haar ka mer met melk en beschuitjes en bleef zitten praten, totdat zij merkte, dat de oogleden van het meisje begonnen dicht fonds zeer waarschijnlijk worden opge heven, daar het Goedkoop-fonds hier voor geen geld meer beschikbaar zal stelien. Er worden nog pogingen aan gewend om den leerstoel te behouden met behulp van steun van andere zijde. Naar verluidt gaat prof. Bianchi Bandi- neili Groningen reeds vóór de Paasch- vacantie verlaten. De benoeming van prof. Bianchi Ban dinelli is bij K. B. van 27 Maart 1931 goedgekeurd. De Unie-collecte. De 54e Unie-collecte van de Unie een School met den Bijbel heeft over 1932 in totaal opgebracht 85.418,87 (1930 107.792 31, 1931 99.559,41). In 1879 is de eerste collecte gehouden met een opbrengst van 42.188,6334, terwijl tot heden in totaal is gecollecteerd 5,303.442,3234. In de jaren 1883 tot en met 1886, 1912 tot en met 1921 en 1926 tot en met 1930 was de jaarlijksche opbrengst hooger dan 100.000; de hoog ste opb-engst gaf 1918 met 177.076,39; de laagste 1879 met 42.188.63 y2Ge middeld hebben de collecten, sedert 1879 iets meer dan 100.000 per jaar opgebracht. De ongunstige tijdsomstan- digneaen laten zich ook in dezen gelden; de opbrengst over 1932 was maar iets hooger dan die over 1900 en lager dan die over de jaren 1901 tot en met 1931. Bijvak Doctoraal Examen. De Minister van Onderwijs, K. en W. maakt bekend, dat de faculteit der wis- en natuurkunde aan de Rijksuniversi teit te Utrecht besloten heeft aan de lijst van bijvakken bij het doctoraal exa men, bedoeld in art. 4, 35, van het Academisch Statuut, toe te voegen het vak bodemkunde. Dr. S. S. Hoogstra f Te Gouda is op 76-jarigen leeftijd overleden dr. S. S. Hoogstra, oud-direc teur van de R.H.B.S. met vijf-jarigen cursus te Gouda. Als s morgens dat onbehaaglijke gevoel weer zoo'n ellendige aanval van migraine aankondigt, voorkom dan die misère met 1 of 2 Politierechter te Middelburg. In de zitting van 14 Maart werden de volgende zaken behandeld: R. V., 40 j„ arbeider te Clinge, werd verdacht dat bij op 26 Dec. 1.1. te Clinge C. L. van Boven heeft beleedigd. Eiscb 10 of 5 d. h. Uitspraak 5 of 2 d, h. C. L. B„ 41 j„ werkvrouw te Clinge, werd ten laste gelegd dat zij 26 Dec. 1.1. te Clinge C. L. van Boven heeft belee digd. Eisch f 10 of 5 d. h. Uitspraak f 5 of 2 d. h. F. S., 21 j., varensgezel te Kruiningen, werd verdacht dat hij op 24 Mei 1.1. te zamen en in vereeniging met een min derjarige heeft weggenomen en hoeveel heid steenkolen, toebehoorende aan de Staatsmijn Oranje Nassau. Eisch 15 of 10 d. h. Uitspraak 15 of 5 d. h. H, C, M„ 37 j„ landbouwer te IJzen- dijke, werd beklaagd dat hij op 27 De cember 1932 te IJzendijke M. L. E. de Smet met een stuk hout op het hoofd heeft geslagen. Eisch 14 d. gev. straf voorwaardelijk, proeftijd 2 jaar. Mr. A. H. Kuipers vroeg een lagere straf. P. B. E„ 33 j„ voermansknecht te St. Jansteen, werd verdacht dat hij op 5 Jan. j.l, te Hontenisse een zak, inhou dende 6 bollen bindtouw, toebehooren de aan L. A. Pateer, welke goederen hij terzijde van een weg had aangetrof fen, heeft verduisterd. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. h. J. A, d. H„ 20 j„ werkman te Zaam- slag, werd ten laste gelegd dat hij op 25 Januari j.l. te Zaamslag na zonsonder- Volgens recept ran Apotheker Oumom (lngez. MecL) te vallen. Cynthia begon van haar wijde, roode, gewatteerde ochtendjapon te hou den en van de grijze vlecht, die stijf tusschen haar schouders uitstak. Fayre kwam voor veertien dagen naar Staveley over en bracht het grootste deel van zijn tijd op Creycross door. Hij en miss Allen waren weldra groote vrienden geworden, en zij had hem al beloofd, de eerste van zijn gasten te zuilen zijn, als het buitentje van zijn droomen werkelijkheid zou zijn gewor- den- De rest van den tijd bracht hij in Lon den door, waar hij oude vrienden op zocht en Grey's kantoor afliep een ontmoedigend werk, want de procureur had maar heel weinig te vertellen, ter wijl de tijd verstreek. Midden Mei waren zij allen in Car lisle vereenigd. Daar zij de onvrijheid van een hotel vreesde, bad miss Allen voor zich zelf en Cynthia in een huis kamers gehuurd. Frey en Fayre logeer den in het stationshotel, waar Kean zich den avond vóór het gerechtelijk onder zoek bij hen voegde. Fayre had tevergeefs getracht Cyn thia over te halen niet naar het gerechts hof te gaan, voordat zij als getuige voor de verdediging zou worden opgeroepen, maar noch Kean, noch Grey steunden hem daarbij, daar die beiden van mee ning waren, dat haar aanwezigheid een geen indruk zou maken. Hij voelde zich echter zeer dankbaar, gang niet heeft voldaan aan de vorde ring van den Rijksveldwachter Diele- man om met zijn rijwiel stil te houden, maar opzettelijk harder is doorgereden. Eisch 15 of 5 d. h. Uitspraak .10 of 5 d. h. C. J. d. J„ 27 j„ werkman te Zaam slag, werd een geheel overeenkomstig misdrijf ten laste gelegd, eveneens ge pleegd op 25 Januari j.l. te Zaamslag te genover den Rijksveldwachter Diele- man. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. fa. A. D. B„ 38 j„ slager te Hontenisse, werd verdacht dat hij op 22 Januari j.l. te Hontenisse niet heeft voldaan aan de vordering van den Rijksveldwachter Viens om hem toe te laten tot zijn wo ning, in verband met een Drankwet overtreding. Eisch 10 of 5 d.h. Uitspraak ontslag van rechtsvervolging. J, v. d. H., 43 j-, koopman te Middel burg, werd verdacht dat hij op 1 Januari j.l. te Middelburg Maria de Smit heeft beleedigd. Eisch en uitspraak 10 of 5 d. fa. J. M. B., 24 j„ bloemist te Goes heeft hooger beroep aangeteekend te gen het vonnis van de rechtbank te Mid delburg van 24 Febr. 1933, waarbij hij terzake van meineed is veroordeeld tot een maand gevangenisstraf. C. V., 20 j„ werkman te G r a a u w, heeft hooger be- rpep aangeteekend tegen het vonnis van den Politierechter te M'burg van 21 Feb. 1933, waarbij hij wegens verduistering is veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. - - Het gerechtshof te A-Hertogen* bosch heeft Maandag behandeld de zaak. tegen G. de R., 65 jaar, handelsagent te Breda, die door de Bredasche recht bank was wrijgesproken ter zake da!t het op 7 Sep/t. 1.1. te Etlen en Leur aan zijn schuld te wijten is geweest, dat A. Broos en P. Maas werden aangereden door zijn auto en aan de gevolgen zijn overreden. Er werden 12 getuigen ge hoord. Ex waren getuigen die .spraken van 65 tot 75 kilometer en door die geWeL dige vaart had verdachte zijn wagen niet kunnen houden. De deskundige deeMte mede, dat de remmen niet in or|de. war ren gebleken. De advocaat eischte vernietiging van het vonnis der rechtbank en veroorde ling tot negen maanden gevangenisstraf met onvoorwaardelijk verbod van chaul- feeren voor den tijd van drie en f 300 boete Valsche dubbeltjes en kwartjes gemaakt. De rechtbank te Dordrecht veroor deelde Vrijdag L. C. B, uit Oud-Beijer- land wegens het maken van valsche dubbeltjes en kwartjes tot een gevan genisstraf van negen maanden met af trek van preventieve hechtenis, waar van zes maanden voorwaardelijk en met bijzondere voorwaarden. B.'s vrouw werd wegens het uitgeven van het valsche geld veroordeeld tot zes maanden gevangenisstraf voorwaar delijk met een proeftijd van drie jaren. De eischen luidden resp. één jaar ge vangenisstraf met aftrek van preventief, waarvan zes maanden voorwaardelijk, en negen maanden gevangenisstraf, waarvan zes maanden voorwaardelijk. dat zij in de hoede was van zulk een trouwe vriendin als miss Allen, en deed wat hij kon, om alles zoo gemakkelijk mogelijk voor haar te maken. Het onderzoek scheen oneindig te du ren. en pas den middag van dgn-'zesden da* verhief Kean zich om als verdediger te "pleiten. Fayre, die de zeer handige redevoering van den ambtenaar van het Openbaar Ministerie had aangehoord, achtte Leslie's zaak bijna hopeloos, en hij begon te denken, dat alleen een wonder hem nog kon redden. Hij had Kean, op wien aller hoop gevestigd was, roerloos, met een uiterst ongevoelig ge zicht zien zitten, onbewogen door de welsprekendheid van zijn tegenstander, en tevergeefs had hij getracht hem te doorgronden.. En al dien tijd had hij zijn gesternte gezegend, dat hij voor Cf™!" thia's invloed het geheim, dat hij nu vreesde, aan Kean te openbaren, had achter gehouden. Het scheen Fayre, ge durende die lange uren van wachten, alsof zijn geest een soort Blaauwbaards- kamer was geworden, waarin hij niet langer durfde te kijken. Daarin had hij veel verborgen, wat hij niet kon begrij pen, en iets, dat hij maar al te goed be greep, totdat Leslie s lot beslist zou zijn. Zelfs al slaagde Kean er in hem vrij te doen spreken, dan nog kon Fayre slechts met een soort afgrijzen denken aan het geen daarna zou te voorschijn komen. (Wordt vervolgdb

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6