„ARNHEM" ONDERWIJS. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. VERKEERSWEZEN P. T, T LEVENS- m VERZEKERING MAATSCHAPPIJ FINANCIEELS BERICHTEN. SEMENBD NIEUWS. m i ■Tfi-i rr T-i y,j, -ji&i&iS&aJf.t;' ts&j&JB «.«ate* ^wgesj^s^^fSSE^KSRS^SFS^^ B hem zeker geen geld zouden hebben ge geven. Met de derde getuige stond het even wel anders. Deze jongedame richtte tot de rechtbank het verzoek haar met ge sloten deuren te hoo. en, waartoe noch het O.M.,^ noch de rechtbank redenen aanwezig achtte Het bleek dat deze getuige een „geheim" had mede te dee- len, doch de president, die zich het woord „plannen" liet ontvallen, gaf daarmede het geheim aan de openbaar heid prijs. Deze getuige verklaarde daarop, dat, zelfs indien T. nog meer gelogen had, dan hij deed en zij geweten zou heb ben dat hij onwaarheid sprak, dit voor haar geen reden zou zijn geweest om hem het gevraagde geld te weigeren. Ik gaf het aldus get. niet voor het geen hij zei maar voor zijn persoon. De president sprak daarop de hoop uit, dat de juffrouw later geen spijt van haar piannen zou nebben. Het O.M. wees op de variëteit van de leugens; nu eens diende verdachte zich aan als rechercheur, die met een dienstauto een aanrijding had veroor zaakt (buiten dienst nog wel), dan weer als rijksambtenaar, die nog /geld van een ziektekas te vorderen had, een vol gende maal als ambtenaar, die plotseling overgeplaatst was en daardoor geld be hoefde, etc. etc. Spr. eischte tenslotte 6 maanden ge vangenisstraf, waa-van 4 voorwaarde lijk, met 3 jaar proeftijd. Een Oplichterspaar. De Bredasche rechtbank heeft Don derdag uitspl aak (gedaan in de straf zaak tegen den 22-jarigen koopman J v. d. S. en de 23-jarige dienstbode Ma. K„ die terecht hadden gestaan wegens verduistering van borgtochten en op lichting. Het paar, dat te Tilburg sa menleefde en aldaar een drogisterij dreef, had niet alleen verscheidene le veranciers, die waren in commissie ga ven benadeeld, maar ook personeel, onder wie eenige dienstboden, in dienst genomen en daarbij borgstelling ge- eischt. Deze sommen werden geheel of ten deele verduisterd. De officier van justitie had tegen S twee gevangenisstraffen, een van 1 jaar en 4 maanden en een van 8 maanden, geëischt en tegen verdachte K. 8 maan den gevangenisstraf. Het vonnis luidde voor J. v. S. 8 maanden gevangenisstraf onder aftrek van de voorloopige hechtenis wegens op lichting en 8 maanden voorwaardelijke gevangenisstraf met 3 jaar proeftijd, wegens verduistering. Ma. K. werd ver oordeeld tot 3 maanden onvoorwaarde lijke gevangenisstraf verminderd met den tijd in voorarrest doorgebracht en 5 maanden voorw. met 3 jaar proeftijd „Een schandelijke zwendelarij". Voor de rechtbank te Groningen had zich te verantwoorden de Groninigsche assuradeur J. A. J. N., houder van het Alg. Assurantiehuis te Groningen, die door den kantonrechter was ontslagen van rechtsvervolging van de hem ten laste gelegde overtreding der Loterij- wet. De assuradeur liet, met behulp van agenten personen deelnemen in premie- leeningen. Hij verkocht door het geheele land op afbetalin^ nummers van ver schillende premieleeningen (o.a. de Rott. Schouwburg), zonder de betrok ken nummers in ziin bezit te hebben, net gebeurde soms dat 7 personen speelden op een en hetzelfde nummer, dat de assuradeur echter niet bezat. De officier van justitie, die de ver volging aanhangig had gemaakt, meen de, dat de strafbaarheid van den ver dachte voldoende vaststaat. Deze mag wel premielooten verkoopen maar niet op afbetaling en zonder aflevering. Hij mag niet de kansen verkoopen en de stukken in de zak houden of in 't ge heel niet in zijn bezit hebben. De officier noemde hetgeen hier plaats vond een „schanj,ie zwende larij", „een zwendelarij in het kwa draat", die (gebaseerd is op de domheid der contractanten. De waarde is vol gens een deskundige slechts 63.54, terwijl zij moeten betalen 253 of 287. Daarbij ontvangen de spelers „prullen", waarop volgens verdachte zelf nog nooit een prijs van beteekenis is ge vallen. De officier van justitie eischte 1000 °ete, subs, drie maanden hechtenis. ?P^re^en tegen woeste autorijders nsdagmiddag had voor de rechtbank e oermond de behandeling plaats van de strafzaak tegen een winkelier uit dle,°P 16 Nov. 1.1. met zijn auto een aanrijding had veroorzaakt, waar door de 51-jarige J. Bosman, soc.-dem. gemeenteraadslid uit Venlo, om het le ven kwam. Verschillende getuigen wer den gehoord. Verdachte meende daThij ongeveer 40 km gereden heeft, zijn kilo meterteller is in orde, daar zijn auto pas nieuw is. Ook verklaarde hij signalen ge geven te hebben. De Officier van Justitie ging fel te keer tegen verdachte, die volgens spr. met een waanzinnige snelheid heeft ge reden, zóó, dat de 3 getuigen door juist een meter terzijde te springen, zich nog konden redden. Hij eischte drie maan den gevangenisstraf. De verdediger meent dat verdachte geen schuld treft omdat het ten laste ge legde veroorzaken van dood door schuld, met bewezen kan worden. PI. vraagt der halve vrijspraak, te meer daar het slacht offer zich niet aan de verkeersregels ge houden heeft. Plundertocht in de Bollenstreek. De rechtbank te Haarlem heeft be handeld de zaak tegen vier jonge werk- loozen uit Hillegom, verdacht van en kele inbraken in de bollenstreek. De officier van justitie achtte deze plundertocht van de jongens zeer ern stig en eischte tegen den hoofdverdach te drie jaar gevangenisstraf, tegen twee andere verdachten ieder twee jaar, te gen den vierde tien maanden en tegen den man, die van heling werd verdacht eveneens tien maanden gevangenisstraf, Voor de rechtbank te Assen stond terecht de 32 jarige R. K., garagehouder te Groningen ter zake dat hij op 9 Jan. j.l. op de Groningerstraat te Assen als bestuurder van een personenauto zeer roekeloos heeft gereden, tengevolge waarvan de auto tegen een boom is ge botst en daarna tegen een lantaarnpaal welke afbrak en die terecht kwam op een juist daar wandelende dame, mevr. Timmer uit Assen, die later aan de be komen verwondingen is overleden. De of ficier van justitie eischte een gevangenis straf van 6 maanden met 1 jaar ontzeg ging van de bevoegdheid een auto te besturen. Uitspraak over 14 dagen. Een polis der is een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. (Ingez. Med.) Aan de universiteit te Utrecht zijn, bevorderd tot semi arts de heeren W. G. A. van Nieuwenhuijzen en W. H. L. de Wilde. Het Hoofdbestuur van het N.O.G. heeft de datum, waarop dit jaar de alge- meene vergadering zal gehouden wor den, bepaald op 3, 4, en 5 Aug. Deze vergadering wordt gehouden te Utrecht. Naar de „Stand." verneemt is prof. dr. H. Visscher, die namens den Ger. Bond ook te Leiden als buitengewoon hoogleeraar in de theologie zal optr- den, voornemens dit ambt met het uit spreken van een rede te aanvaarden op Vrijdag 17 Maart a,s. De bewaarschool te Westkapelle, Ruim een jaar geleden is het lokaal waarin de bewaarschool te Westka pelle werd gehouden, door de autori teiten uit een sanitair oogpunt afgekeurd de gemeenteraad heeft toen een lokaal in de openbare school afgestaan, waarin de kleine hun voorbereidend onderwijs konden ontvangen. Gebrek aan geldmid delen beletten evenwel het bestuur van de Chr. bewaarschool dadelijk met den herbouw te beginnen. Eerst nadat het gemeentebestuur, op aanvraag, een bij drage in de kosten had toegezegd, werd in November van het vorig jaar een aanvang genomen met de voorgeschre ven verbetering aan te brengen, en thans is de inrichting van het lokaal zoodanig verbeterd, dat eerstdaags de kleinen uit de „groote school" weer naar „klein schooltje" kunnen verhuizen. Het plan is nu Dinsdagmiddag a.s. om 2 uur het schooltje officieel te heropenen, terwijl dien dag 's middags en 's avonds in het Evangeliesatielokaal gelegenheid gege ven wordt zich te vermaken aan de grab belton, het rad van avontuur en andere spelen. Woensdagavond bazaar en uit loten van de prijzen. Met de netto opbrengst hoopt het be stuur het ontbrekende bedrag in de ge maakte kosten voor den herbouw aan te kunnen zuiveren. Akte-Examens Teekenen M. O. De Minister van Onderwijs, K. en W. brengt ter kennis van belanghebbenden dat in 1933 het examen ter* verkrijging van eene akte van bekwaamheid tot 't geven van middelbaar onderwijs in het teekenen (akte Ma) vermoedelijk zal worden gehouden in de maand Augus tus. Dit examen zal niet gelijktijdig wor den gehouden met dat voor de akte N IXa. Nadere bijzonderheden in Stcrt. van 10 en 11 Maart. Schoolreisjes en onderwijsbelanggen. Vocw den Raad van State, afd. ge schillen van bestuur, is behandeld het beroep van het Gemeentebestuur van Kollumerland en Nieuw-kruisland tegen het, besluit van Ged. Staten van Fries- 'a_nd van 14 Der. 1932, waarbij met ver nietiging van een gemeenteraadsbesluit het bedrag van de vergoeding ingevolge ari- 101 der „l^ger-onderwijswet ,aan de De burgemeester van Kollumerland onder wiens gemeente de plaats Oud- woude ressorteeit bracht in herinne ring, dat de gemeenteraad het bedrag der vergoeding had gesteld op 1554.65, dat is J 201 minder dan de som waarop net schoolbestuur; aanspraak meende te moeten maken. Terecht was echter z.i. de raad der gemeente van oordeel, dat die 201, uitgegeven voor school reisjes, niet door het gemeentebestuur behoo:;en te worden vergoed, ingevolge art. 101 der Iager-onderwijswet, omdat bezwaarlijk kan worden volgehouden, dat deze reisjes (autotochtjes) noodig waren in het belang van het onderwiis Het tweede bezwaar in den gemeente raad is, dat wanneer de kosten van schoolreisjes door net Gemeentebestuur moesten worden gedragen, de financiën uer gemeente in de war zouden igera- uen. Er zijn acht bijzondere scholen in Kollumerland, en wanneer elk dezer 200 zou declareeren voor schoolreis jes, dan ware dat een totaal van 1600 per jaar, een bedrag, dat het gemeente lijk budget niet kan dragen, te minder waar het gemeenteDestuur er niet aan denkt, ten behoeve van de openbare schotol dergeliike reisjes op kosten van de gemeentekas te alganiseeren. Derhalve drong de burgemeester op handhaving van het raadsbesluit aan. De Kon. beslissing volgt later. Een professoraat in de oeconomische aardrijkskunde. Dertig leeraren in de aardrijkskunde hebben aan den raad van Amsterdam het volgende adres gezonden: „Onder verwijzing naar bijgaande memorie van toelichting nemen onder- geteekenden, allen leeraar in de aard rijkskunde aan burgerscholen, hoogere handelsscholen, handelsavondcursussen en lycea, de vrijheid zich tot u te wen den met het verzoek aan de universi teit van Amsterdam een hoogleeraar in de oeconomische aardrijkskunde te be noemen. Aan de memorie van toelichting is ontleend: Voor een handelsvolk als het onze is het van overwegend belang, dat het zoo goed mogelijk wordt voorgelicht over de omstandigheden, w. o. de handels artikelen in het binnen- en nog meer in het buitenland worden voortgebracht, aan de markt worden gevoerd en later worden getransporteerd. Werd een der gelijk professoraat ingesteld, dan zou den studenten in de aardrijkskunde van deze coll ges zeer veel kunnen profi teered hetgeen later hun ondewijs in het algemeen en in het bijzonder aan literair-oeconomische hoogere burger scholen, hoogere handelsscholen, han delsavondscholen, hoogere burgerscho len B en lycea zeer ten goede zou ko- JEUGDHERBERGEN IN 1933. De Nederlandsche Jeugdherberg Cen trale heeft zich een hoog doelwit ge steld, een net van goede en prettige jeugdherbergen op dagmarsch (25 km.) onderlingen afstand, met als schema het net van de onvolprezen bondswandel- wegen, waarbij zeker niet verbeten mag worden, dat onze waterwegen steeds aan waarde winnen voor de jeugd, in verband met de kleinwater- sport, die gelukkig hand ove;r/ hand toe neemt. De meeste aandacht werd besteed aan de Noordelijke, Oostelijke en Zui delijke provincies. Jeugdherbergen in Ber'gen op Zoom, een mooie landelijke Brabant- sche boerenhoeve, in Ginniken een statig heerenhuis uit het midden van de vorige eeuw, prachtig gelegen aan de Mark, in Zierikzee een waardig pendant van Ginneken en in Geertrui- denberg een monument van oude bouw kunst moeten en kunnen er toe bijdra gen om Zeeland en Brabant te ont sluiten voor Hollands' jeugd en de Vla mingen den weg naar Holland te doen vinden. Het andere Zuidelijke deel van ons land moet bereikt worden via Vught en Roermond, terwijl Eindhoven al ou dere rechten heeft. Wenden wij den blik en zoeken wij het hoogerop, dan blijkt, dat ook Win terswijk en Zwolle niet willen achter blijven en dat zoodoende Gelderland en Overijssel ook geheel toegankelijk zijn. In Winterswijk wordt een oud logies gebouw van spoorwegpersoneel betrok ken, dat geheel gemetamorfoseerd is en in Zwolle is weer familie gevonden van Zierikzee en Ginneken. En nu de afsluitd k de zoo veel kortere weg naar Friesland open staat, wacht ook een jeugdherberg in riarlingen de gasten vóór zij overvaren naar Vlieland en wellicht ook naar Ter schelling. Harlingen spant in „onwaar schijnlijkheid" de kroon, want de jeugd herberg aldaar is in niets minder dan de voormalige gevangenis onderge bracht en óók dat jgjaat, terwijl ook Groningen eindelek zijn schuld inlost en een jeugdherberg inricht. Hiermede is de rij van nieuwe aanwinsten gesloten, verwacht mag dus worden, dat in 1933 58 jeugdherbergen geopend zullen zijn. Dit is echter nog niet alles, niet al-, leen uitbreiding in aantal was noodig. Veel jeugdherbergen,.voor eenige ja- Wen :teJJj;lejp,,.enrsenyol- doende ingericht, en vr.Qegen.'.dringend om verbetering, ja verhuizing. En nu zijn de jeugdherbergen ver- huisu, eerst te Amste. dam, daarna te Tilburg, toen te Utrecht; men is bezig te Eindhoven. JNoorüwijkerhout en Petten hopen op nieuwbouw, terwijl in Vaals, Arnhem en Apeldoorn nieuwe jeugdherbergen voor dit doel gebouwd zullen worden. De jeuganerberg in Oldebroek wordt grondi gverbouwd en uitgebreid, zoodat I f ok die tot de allerbeste gerekend zal kunnen worden. Ook Maastricht en Heerlen zullen moeten verhuizen, waarvoor de plan nen in bewerking zijn. Uit een en ander blijkt duidelijk, dat Nederland bij de opening van het sei zoen 1933 een prachtig net van jeugd herbergen zal bezitten. UW BETREKKING IN GEVAAR! Loopt in deze moeilijke tijden niet de kans Uw betrekking te verliezen! Slechts weinigen zijn bestand tegen de herhaaldelijke weersveranderingen. Vorst, sneeuw, hagel, regen, mooi hel der weer vandaag, mistiigj en donker morgen. Een verkoudheid, een g-iep, hoofdpijn, rheumatische pijnen: Gij kunt Uw werk niet verrichten, Gij meldt U ziek voor hoelang? Honderden die gretig klaar staan Uw plaats in te ne men. Dat is het gevaar wat Gij bezweren kunt door „AKKERTJES" in huis te hebben, opdat Gij ze bij de eerste ver schijnselen zonder tijdverlies kunt in nemen. AKKER-CACHETS zijn onscha delijk, bereid volgens recept van Apo theker Dumont en helpen U verrassend snel. Ze kosten slechts 50 cent per 12 stuks. (Ira^ez. Med.) KATS. Op 16 December 1,1. is te Utrecht tot doctor in de letteren gepromoveerd de heer A. C. de Vooys, op een disserta tie „De trek van de plattelandsbevol king in Nederland. Bijdrage tot de ken nis van de sociale mobiliteit en de hori zontale migratie van de plattelandsbe volking" (Groningen, J. B. Wolters' Uit gevers-maatschappij), die dezer dagen ook in den handel is gebracht. De reden dat we in deze kolommen de aandacht vestigen op deze publicatie, is hier in gelegen, dat de schrijver ook een van onze Zeeuwsche dorpen, het Noordbe- velandsche Kats, in zijn onderzoek heeft betrokken, als het type van een land arbeidersdorp dat, ver buiten iederen directen stadsinvloed gebleven, 't beeld vertoont van een zuiver akkerbouw gebied. De schr. heeft den toestand ter plaat se in het voorjaar opgenomen, het sei zoen waarin het akkerbouwkarakter van Noord-Beveland het best waar neembaar is. In grote regelmatige vierkante per- ceelen ligt het pas omgeploegde land, bruin-glanzend. Kilometers ver doorsnij den kaarsrechte wegen dit vlakke land. Op grote afstanden van elkaar liggen de boerderijen; ook uit deze boerderijen blijkt duidelik de landbouwfunctie: in de verte ziet men eerst de enorme voor raadschuur; nabijgekomen, ontdekt men de verscholen losstaande kleine woning. Het landschap lijkt uniform; de horizont vormen naar alle zijden de dijken, die vaak met bomen bezet, een prachtige afsluiting vormen. Grasland ontbreekt bijna geheel." Het bestek van deze aankondiging laat helaas niet toe, meer aan te halen uit deze interessante beschrijving van het dorp zelf en de omgeving, beide door den schr. met dien scherpen blik geob serveerd, die den vakman verraadt. Be langrijk is ook wat de schr. mededeelt over de homogeniteit van de bevolking, die bijna uitsluitend bestaat uit hen, die van den landbouw leven. Deze zijn in vier onderafdeelingen te onderscheiden: de landbouwers met een bedrijf boven de 15 ha, de kleine boeren met een be drijf van 510 ha, de zeer kleine boeren met een bedrijfje van een enkele ha en de landarbeiders. De laatste groep valt weer uiteen in: de knechts, de vaste arbeiders en de losse arbeiders. Wat over de sociale toestanden en onderlin ge verhoudingen van deze bevolkings groepen wordt gezegd, over de werk loosheid die zich thans voor het eerst in de geschiedenis van Kats doet gelden en haar oorzaken, over het geringe geboorte-overschot „een droevig beeld voor de volkskracht" dit alles, hoe belangwekkend ook, kan hier slechts vluchtig worden aangeduid. Aan de migratie den trek der be volking, die een blijvende vestiging in een ander gebied tot doel heeft wijdt de schr. uiteraard een uitvoerige be schouwing, door tal van tabellen toe gelicht. Van de ruim 120 te Kats gebo renen wonen op dit moment ongeveer 50 in een stad, waarvan 10 in Rotter dam. 9 trokken naar Amerika, 1 naar Ned.-Indië. Een kwart van deze groep verschoof op het eiland zelf naar de drie omliggende gemeenten. Overigens bestaat in Kats een kërnbevolking, die reeds honderden jaren daar woont; zoo komt de> familie Tazelaar er reeds in 1660, de families Goudswaaril, Kortë- knieiemEijfeerthoht fef'^reéds iri heb mid-- den der 18e eeuw voor. Interessante ge gevens bevatten ook de beroepsstatis tieken, waaraan de schr. verscheidene opmerkingen vastknoopt. Het bovenstaande globale overzicht moge althans eenigszins een indruk ge ven van de wijze, waarop dr. De Vooys zijn onderwerp heeft behandeld. Een aantal scherpe en karakteristieke foto's illustreert dit boek, waaraan tevens kaarten en grafieken zijn toegevoegd. Op den verderen inhoud van deze studie in le gaan, ligt niet in onze bedoeling en trouwens ook buiten onze bevoegdheid; we willen alleen de aandacht vestigen op het Zeeuwsche element in dit uit den nood der tijden geboren „crisisboek", waarin ook de leek op dit terrein een waardevolle bijdrage herkent tot beter begrip van de sociale structuur der Ne derlandsche bevolking. P. J. M. Rotterdamsche Bankvereeniging N.V. 3 pCt. Dividend. Aan het Jaarverslag over 1932 der Rotterdamsche Bankvereeniging N.V, ontleenen wij het volgende: Tot het taiidden van het aïgeloopen jaar nam de economische depressie in hevigheid toe. In het najaar kwam een opleving, die echter van korten duur was. Toch is sedert dien hier en daar 'n kleine verbetering te bespeuren, welke evenwel niet in een verlevendiging der zaken tot uitdrukking komt. Gezien de groote geldruimte en de ge ringe bedrijvigheid in handel en industrie zijn de cijfers van de winst- en verlies- rekingen bevredigend te noemen. Ten laste van deze rekening zijn de ge bruikelijke voorzieningen getroffen voor de pensioenregeling en voor afschrijving op gebouwen. Teneinde de positie van de instel ling sterk te houden, stelt de directie voor, een bedrag van 2.200.000 toe te voegen aan de onder crediteuren opge nomen bijzondere reserve tegen moge lijke risico's. Er kan dan een divendend van 3 pCt, worden uitgekeerd. De hooge stand van het gulden-devies in Engeland aan het einde van het boek jaar opende de mogelijkheid, aldaar tot een koers van 62 pCt. cum dividend 1932 een nominaal bedrag van 5.000.000. der aandeelen te verwerven. Gebruik makende van de haar bij artikel 11 der statuten verleende bevoegdheid heeft de directie daartoe in dit bijzonder geval besloten; de transactie kwam in het begin van dit jaar tot uitvoering. Directie en commissarissen stellen voor, het geplaatste kapitaal met dat bedrag te verminderen en dus te bren gen op 45.000.000. Verder stellen zij voor, om het koers verschil uit deze transactie, groot f. 2.050.000.vermeerderd met een be drag van 702.000.te ontleenen aan de Bijzondere Reserve, dus totaal 2.752.000.te bestemmen voor aflos sing van amortisatiebewijzen. Het bedrag dat aan zulke bewijzen zal uitstaan, oorspronkelijk groot een be drag van 25.000.000.zal dan nog 10.000.000.— zijn. Het winstcijfer van rente en wissels bedraagt f 8.042.115, provisie 4.169.900 en dat der Effecten en Syndicaten 407.595. De debetzijde der winst- en verlies rekening vertoont de navolgende cijfers: Bedrijfsonkosten 7.359.194, Garantie tegenover de Nederlandsche Bank 232.976, Pensioenfonds 539.163, Af schrijving gebouwen f 801.599, Bijzon dere reserve tegen mogelijke risico's 2.200.000.—, Dividend 3 °/o, f 1.500.000, saldo op nieuwe rekening f 256.350. Een speciale kaart voor het overschrij den van de Belgische grens. De A.N.W.B. Toeristenbond voor Ne derland bericht ons er in te zijn geslaagd zijn leden een nieuw en belangrijk ge mak te kunnen verschaffen, doordat de Bond in de gelegenheid is gesteld, de genen, die geen paspoort of bewijs van Nederlanderschap bezitten en die op Zondag 9 April a.s. den Voetbalwedstrijd BelgiëNederland te Antwerpen willen bijwonen, 'n kaart mede te geven, waar mede zij op 8 en 9 April ongehinderd de Belgische grens kunnen overschrijden. Zooals gebruikelijk is, heeft de Bond tevens aan de Belgische autoriteiten ver zocht, evenals vorige jaren, de grenskan- toren, waarlangs het auto- en motorVer- keer naar Antwerpen zich in hoofdzaak beweegt, op de beide genoemde dagen langer geopend te houden en sterker te bezetten, ter vermindering van opont houd. Ongelukken. Woensdagmiddag viel de slager T. N. te Tilburg van het trapje in zijn winkel en kwam met de linkerhand over de snijmachine terecht. Met ernstige vleeschwonden werd hij naar het zieken huis overgebracht. Dë biscuitfabrikant H. B. uit L e u r, die met groote snelheid op zijn motor reed geraakte onder Princenhage, bóomen,"Vfèir tiif ï>etvutitëlóós bleef lig gen. Een hersenschudding en ernstige in-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7