ZEELAND. BINNENLAND. RECHTZAKEN. DE R00DE VULPENHOUDER 30 ets. per WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. TH0LEN. DeJnistemmiOT^mmooie witte tanden te krijgen "ggr WfM- ENKELE CENTEN OPENEN DE DEUR VOOR DE GEGARANDEERDE „BLUE BAND KWALITEIT"! Blue Band is iets duurder, dan andere, goedkoope soorten. Maar als Ge over dit kleine prijsverschil heen stapt weet U wat U eet: de beste kwaliteit die in Holland te krijgen is! naar het herstel van een gezond inter nationaal ruilverkeer. Wij wenschen in 't algemeen een door tastend en volhardend optreden op de buitenlandsche conferentiën en overal waar het voor de goede samenwerking met het buitenland noodig en mogelijk is. Wij wenschen, dat de regeering zoo veel als op haar weg ligt, landbouw, han del, industrie en scheepvaart door deze moeilijke tijden zal heenhelpen, teneinde onze volkskracht in stand te houden. Wij wenschen, dat de werkloosheid, die bron van stoffelijke, geestelijke en zedelijke ellende, met kracht wordt be streden. Wij wenschen bovenal, dat het gevoel van saamhoorigheid bij ons volk wordt aangekweekt en versterkt, dat groeps- en partijbelangen zullen worden terzijde gesteld, omdat de nationale nood de nationale eenheid eischt van allen, die nationaal voelen. Hoog 't gezag 8 Op voor de Nationale Eenheid 1 DUITSCHE TARIEFSVERHOOGINGEN Boycotbegin. Een Haarlemsch winkelier verzond aan zijn leveranciers in Duitschland den volgenden brief: ,,Nu het nieuwe seizoen weder aan vangt, ben ik zoo vrij U mede te deelen, dat ik door de agrarische politiek van Duitschland, welken onzen geheelen handel ruineert, Uwe collecties niet meer wil inzien en ook niet meer bij U zal koopen. Ik zal als voorzitter van den Bond van Bontbedrijven al onze leden advisee- ren hetzelfde te doen. U zult mij verplichten, indien U dezen brief aan Uwe handelsvrienden lezen laat en in Uwe vereeniging naar voren brengt. De Hollanders zijn, ondanks dat zij in een klein land wonen, tot nu toe altijd Uwe beste klanten geweest en wij kun nen ons niet door Uwe politiek ten gron de laten richten. Ik zal dan ook verplicht zijn voortaan zooveel mogelijk in eigen land of in Enge land en Frankrijk te koopen. Ik zai niets nalaten om aan dezen brief alle mogelijke publiciteit te verleenen. Indien deze actie door iedereen in Hol land gesteund wordt, geloof ik, dat dit op den duur vruchten zal afwerpen en de Duitsphe regeering haar fout zal inzien". ONZE RUNDERSTAPEL. De heer Lovink heeft aan den minis ter van Economische Zaken en Arbeid gevraagd of Z.Exc. bereid is mede te deelen of reeds stappen zijn gedaan of voorbereid inzake een eventueele be perking van den Nederlandschen rund veestapel en voor het geval deze vraag bevestigend wordt beantwoord, zoo ja welke. De crisiszuivelcentrale maakt be kend dat zij zich genoodzaakt heeft ge zien eenige van haar controleurs te ont slaan. Zij geeft den belanghebbenden daarom den raad de controleurs crisis- zuivelwet niet in nun bedrijf toe te la ten, dan nadat deze de legitimatiekaart hun door de crisiszuivelcentrale ver strekt, hebben getoond. In de maand December 1932 is de bevolking van 's-G ravenhage toe genomen met 199 mannen en 74 vrou wen. De residentie telde op 1 Januari 1933 211.666 mannen en 248.209 vrou wen. Er werden 340 jongens en 295 meisjes geboren; 186 mannen en 219 vrouwen overleden. Er vestigden zich 796 mannen en 1029 vrouwen in de ge meente, terwijl 751 mannen en 1031 vrouwen vertrokken. raf, door A. W. v, E.v. R, 67. ,,Het was toch al een verbazend ge luk, sir Edward er voor te krijgen," deelde hij Fayre mede. „Met zulke ster ke bewijzen tegen Leslie had ik nooit gedacht dat hij de zaak op zich had willen nemen. Dat hebben we aan lady Kean te danken. Ik heb idee, dat hij ter wille van haar, zelfs als het ergste gebeurt, zich zal vermannen en zijn best voor ons zal doen. Ik weet, dat hij bijna bovenmenschelijk is, als het op werken aan komt, maar als zij niet gauw beter wordt, zal ik het nog gaan betreu ren, dat wij niet iemand anders hebben aangenomen." „En met dien Page zijn we ook niet verder gekomen, dan we eerst waren," zei Fayre verdrietig. De klerk, dien Gey er op uit had ge stuurd, om bewijzen te verkrijgen tegen de auto, die te York was aangehouden, had een volkomen nederlaag geleden, Behalve de eerste letter en het nummer, had de auto in he tgeheel niet aan de beschrijving van Page's auto beant woord. Het was een tweezits auto ge weest, het nummerbord was heel ge weest, en er was geen sprake van ee nige vernieling van een spatbord; en zij moesten wel erkennen,' dat zij een ver keerd spoor hadden gevolgd. n Bij zijn overige zorgen kwam nog, dat Fayre zich ongerust maakte over Cyn thia Het meisje had zich kranig, gehou- den, maay Vaa DOMBURG. Het crisiscomité alhier heeft naast haar gewone werkzaamhe den ook de zorg voor de jeugdige werk- loozen op zich genomen. Haar pogingen om aansluiting te verkrijgen met het comité voor ontspanning en ontwikke ling voor werkloozen te Middelburg zag zij met succes bekroond. Drie jongens nemen aan de door dit comité gegeven cursussen deel, welk aantal nog wel vergroot zal worden, zoodra de vak cursussen die dit comité hoopt te hou den een aanvang zal nemen. In de gemeente zelf volgen een tiental jongens met veel animo dagelijks een cursus in houtsnijwerk en meubelmaken welke onder leiding staat van den heer D. Trieller. De gemeenteraad besloot hieraan gelden toe te staan, terwijl van particuliere zijde, ook dit behoorlijk wordt gesteund. Het comité zal om al les te kunnen financieren maandelijks een collecte voor dit doel houden. De eerste inzameling die gehouden werd op 1 Maart bracht 43,97 op, terwijl voor dit doel gehouden collecten op de uit voeringen van de muziekvereeniging „Apollo" en de Chr. zangvereeniging „Looft den Heer", resp. 17,27 en 12.80 opbrachten. ZOUTELANDE. Vrijdagavond hield de Chr. Hist. Kiesvereeniging alhier een openbare vergadering waarin de heer mr. R. M. van Duseldorp een verkiezings rede hield. Spreker zette uiteen wat de Chr. Hist. Unie nastreeft in het staat kundig leven en wekte op bij de komen de verkiezingen op de Chr. Hist, lijst te stemmen. Enkele aanwezigen stelden den spre ker vragen die deze uitvoerig beant woordde. HAAMSTEDE. Vrijdagavond j.l. hield het Nutsdepartement „Haamstede Burgh" een goed bezochte algemeene ledenvergadering, waarin als spreker op trad de heer A. Faber uit Leiden met het onderwerp: „Land en volk van IJs land." Op interessante wijze schetste spreker uit eigen ervaring, hoe op dit eiland welke dungezaaide bevolking een sober bestaan vindt in visscherij en vee teelt, en den hooibouw elkfe werkkracht tegen kost en inwoning welkom is. Te vens gaf hij, verduidelijkt door een serie lichtbeelden, een beschrijving van de woeste-, maar schoone natuur, de ont zaglijke gletschervelden, vulkanen en geisers (warme spuitbronnen). BRUINISSE. Men schrijft ons: Zooals bekend zijn op Schouwen-Dui- veland reeds velen veroordeeld, die wei gerden hun abonnement voor de ver plichte aansluiting aan de waterleiding te betalen. Waar zich onder deze wei geraars ook personen bevonden, die zich blijkbaar niet ten onrechte beriepen op hun onmacht om te betalen, gaf dit toch wel eenige aanleiding tot moeilijkheden. Om hieraan in het vervolg te ontkomen zal nu het voor waterlevering verschul digde met ingang van 1 Juli 1933 wor den verhaald op de huiseigenaren. OUD-VOSSEMEER. Het gemeentebe stuur heeft bepaald, dat gezinnen met 5 of meer kinderen van werkloozen, die drie maanden of meer steun ontvangen en armlastigen, die drie maanden steun ontvangen en geheel of bijna geheel van dien steun moeten leven, zich kunnen aanmelden ter secretarie voor het ver krijgen van een-vierde kg margarine per hoofd en per week a 44 ct per kg. ai sgitzjns as» grdlbbnfGznssr: 9<i na s* uitputting te vertoonen en Fayre vrees de de komende terechtstelling voor haatr. Haar moeder had haar geschre ven ei. haar beslist bevolen thuis te komen. Cynthia, die voor niets anders oog en oor had dan voor het gevaar, waarin Leslie verkeerde, had geen acht geslagen op den brief van haar moeder, Gelukkig had de zuster van haar vader bij wie zij logeerde, zich liefderijker betoonde en zij had er op gestaan, dat het meisje bij haar zou blijven, totdat het gerechtelijk onde|rzoek gehouden was, daar zij wel begreep, dat het meis je niet in een stemmirig was, weerstane te verdragen. Zij verheugde zich in Fay re's bezoeken en op haar wenk nam hij Cynthia eiken dag eenige uren in een auto mee naar buiten. Eenige dagen nadat Sybil Kean bui' ten gevaar was verklaard, belde Qhey hem op en stelde hem voor samen te gaan unchen. „IL heb sir Edward gesp-oken," zei hij, zoodra hij Fayre in het oog kreeg, „ik ontmoet hem vanavond, en hij zou lady Cynthia graag willen spreken. Zoudt u haar om ongeveer vier uur bij hem op kantoor kunnen brengen? Ik hoorde, dat lady Kean er werkelijk bo venop is, dus dient het geluk ons ten slotte misschien nog." Voordat zij zich aan de lunch zetten, belde Fayre Cynthia op en sprak met haar af, dat hij haar zou komen halen. Grey was in de telefooncel gevolgd. „Zeg haar, dat ik mr. Leslie heb ge sproken, en dat hij in blakenden wel» stap$ verkeert. Als hij tftt-de volgende maand zijn ge§stkr§cht Jkftwaart, moet s.fn/rw.i>"t9i»iï .ioov wnes s8i Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. In de zitting van 10 Maart werden de volgende vonnissen uitgesproken: goederen onttrekken aan een faillis sement: L. van der W., 64 j., landbou wer te Kerkwerve, 1 maand gevange nisstraf; overtreding arbeidswet: A. van den B., 28 j„ slager te Vlissingen; vernieti ging van het vonnis van den kanton rechter betreffende de straffen 2 maal 50 b of 2 maal 10 d.h.; overtrenidg motor- en rijwielwet: W. F. N., 49 j„ koopman te Vlissingen; be vestiging vonnis van den kantonrechter, geen straffen opgelegd; overtreding jachtwet: K. M., Pzn., 30 j., landbouwer te Oostkapelle; be vestiging vonnis kantonrechter 10 b. s. 10 d.h.; K. M., voornoemd, vrijspraak; overtreding melkbesluit: L. de V., 20 j., landbouwersknecht te Serooskerke, bevestiging vonnis van den kantonrech ter, behalve betreffende cie ystraf 5, b, s. 5 d.h.; Overtredingen motor- en rijwielwet; M. H„ 36 j., veekoopman te Goes; be vestiging vonnis van den kantonrechter 2 maal 5 of 2 maal 5 d.h. plus 30 oi 10 dagen hechtenis; Valschheid in geschrifte: P. J., 33 j., garagehouder te Breskens, vrijspraak; oplichting: C. C., 23 j„ koopman te Serooskerke (W.), gedetineerd, vrij spraak en gedeeltelijk nietig verklaring van de dagvaarding en opheffing van 't voorarrest. Kantongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van 8 Maart veroor deeld wegens: met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: W. N. F. M. te Vlis singen: 3 b. s. 3 d. h.; met een motorrijtuig rijden zondet rijbewijs, zonder goed verlicht nummer met letter en achterlicht of reflector: A. L. St. Laurens 2, 1 en 5 b. s. d. 2, 1 en 5 d. h.; met een voertuig rijden zonder spie- tandaan- b! ag kwijt te raken is dezeDruk een weinig Chloro- dont-tandpasta op den drogen Chlorodont - tan denborstel (een speciale borstel met gekartelde insnijdingen) en borstel in alle richtingen krach tig de tanden, zoowel aan buiten- en binnenzijde als op het kauwvlak en tusschen de tanden. Doop daarna den borstel in het water en poets de tan den grondig na. Spoel dan eerst den mond met Chlorodont-mondwater is het beste en gorgel flink nal U zult verrast zijn over het resultaat van deze mechanische reiniging. Alle etensresten en de onooglijke tandaanslag verdwijnen en U hebt een zuiveren frisschen mond. Verlangt alléén Chlorodont-tandpasta. In tubes van 35 cent Groots tubes 60 cent. Overal verkrijgbaar. (ingez. Med.) Ilff'fï;- p-':; 2 rixïvxj !/j pondspakje HfEBSCH GEKARND MET 25 °/o ALLERFIJNSTE ROOMBOTER ONDER RIJKSCONTROLE hijs wel een goeden indruk maken." „Hoe vond je Leslie in werkelijk heid?" vroeg Fayre, toen zij aan tafel zaten. „Precies zooals ik zei. Het is een moedige kerel. Ik geloof, dat hij zich meer ongerust maakt over haar dan over zichzelf. Hij wou weten, hoe zij er uitzag en dergelijke dingen meer en zei, dat niet alleen de oorloig het hardst op de vrouwen neerkwam. Het is een aar dig paar." Fayre knikte afwezig. Hij voelde zich vreeselijk gedrukt en wenschte van gan- scher harte, dat die geheele ellendige zaak maar al voorbij was. „Sir, Edward zal wel niet in een vroolijke stemming zijn, maar als hij t wel was, zou hij een zeker sarcastisch genoegen scheppen in die Page-geschie denis," ging Grey voort. ,i,Gister kwam mijn klerk uit het noorden terug. Hij werd er door een andere zaak opgehou den, Hij vertelde mij iets grappigs." „Over de auto, die aangehouden was?" vroeg) Fayre wat vermoeid. Hij kon moeilijk iets vermakelijks vinden in iets, dat betrekking had op de Draycott- zaak. „Neen, die behoorde aan een on- schuldigen handelsreiziger. Maar toen hij de laatste politierapporten doorikeek, om te zien, of hij er niets in kon vin den, ving hij een anderen visch sir Edward Kean in eigen persoon! Hij werd den 14den Maart in York beboet omdat hij zonder licht had gereden." FayVe^ die gezegend was met 'één ?goed en haüwkfeurig gébeugëhj'. staarde 3xemi««fea#éd;aaÉn. obasc o .jjflishjj: :fw ,&fllT9JS<mV fflO „Maar sir Edward kwam met den trein naar Cumberland," riep hij uit. „Hij had zijn auto niet bij zich, dat weet ik, omdat ik hem zelf van het station heb gehaald. Daar was ik heengegaan om naar een zoek geraakt valies te in- formeeren.'" „Dan heeft de chauffeur voor zijn ei gen genoegen de auto gebruikt! Het rij bewijs stond op naam van den chauf feur. Het zou niet de eerste keer zijn, dat zooiets gebeurde. Sir Edward be taalde de boete blijkbaar zonder mor ren, maar wat hij zijn chauffeur gezegd heeft, is een andere zaak!" Fayre, die Kean kende, benijdde den schuldige niet. Grey keek op zijn horloge en stond °p. „Ik moet gaan," zei hij. „Nu Leslie naar Carlisle is overgebracht, is het moeilijker voor lady Cynthia hem te spreken te krijgen. Zeg haar dat zij mij moet laten Weten, wanneer zij weer naar het noorden teruggaat, dan zal ik mijn best voor haar doen. Het zal hem meer dan iets anders opvroolijken, als hij haar 'n paar minuten kan spreken," „Voor Cynthia zal het vreeselijk hard zijn!" merkte Fayre grimmig op. Hij en Cynthia kwamen precies op tijd op Kean's kantoor. Hij was er nog niet, maar had de boodschap achter ge laten, of zij op bgm wilden, wachten. Terwijl Fayre met Cynthia zat t<? pra ten, viel zijn oog óp eén foto van Sy bil Kean, die in een zwaar zilveren lijst haar b^n^'^^ad 'beanl^M. ^n gel: W. D. te Middelburg 5 b. s. 5 d. hechtenis; met motorrijtuig met een lading, die meer dan 2 M. buiten de achterzijde van het motorrijtuig reikt; J, L, te Kou- dekerke, 5 b. s. 5 d. h.; met een rijwiel zonder bel rijden; M. P. V. te Middelburg, 3 b. s. 3 d.h,; J. J. M te Koudekerke, 2 b. s. 2 d. h.; overtreding van de bepalingen be- (personen vervoeren met een vracht auto): P. J. v. d. B„ te Rotterdam, 3 s. 3 d. h.; in staat van dronkenschap verkee- rende in het openbaar de orde versto ren: J. v. P. te Vlissingen, 25 b. s. 25 d. h.; overtreding rustdagbesluit: P. W. A, S. te Vlissingen: 50 b. s, 25 d. h.; overtreding Arbeidswet: J. S. te Vlis singen. Geen straf; overtreding Crisisvarkenswet: J. D. te Oostkapelle, 2 maal 5 b. s. 5 d. h. voor iedere boete; J. B. C. te IJzendijke L. de P. te Domburg ieder 5 b. s. 5 d. h.; C. de V. te Aagtekerke: ontslag van rechtsvervolging; te O. en W. Souburg waren verkoo- pen dia niet voldoen aan de eischen ge steld krachtens de Warenwet, met uit zondering van art. 16 dezer wet: J. B„ O. en W. Souburg, 25 b. s. 25 d. h.; in de nabijheid van een binnenwater eenig geoorloofd vischtuig bij zich heb ben: W. H. te O. en W. Souburg, 5 b, s. 5 d, h.; overtreding Jachtwet: J. C. P. te Kou dekerke, 25 b. s. 10 d. h„ verbeurd verklaring van het niet inbeslaggeno- men geweer, bij niet-uitlevering en niet- betaling van de op 25 geschatte waar de te vervangen noor 10 d. h.; J. de K„ te Koudekerke; vrijspraak; handelen in strijd met het reglement op de wegen en voetpaden in Zeeland: W. M. te Grijpskerke, 0.50 b. s. 1 d. h.; te Vlissingen venten zonder vergun ning: A. B. te Arnhem, 2 b. s, 2 d. h. De „ambtenaar", die geld behoefde. Voor de Haagsche rechtbank stond terecht de 30-jarige smid W. T. uit Leiden, wien polchtiimg bij herhaling was ten laste gelegd. Deze jongeman had een groot aantal jonge dames uit de Sleutelstad het hof gemaakt. Het O.M'. had drie harer doen dagvaarden om de rechtbank van de wederwaardilgjheden die zij met den jongen man hadden beleefd, op de hoogte te stellen. Elk op haar beurt ver(telde zij hoe T. na een korte kennis making haar een verhaal had gedaan, aan het slot waarvan hij om geld had gevraagd. En die verhalen waren zonder eenig voorbehoud geloofd, want naar de getuigen verklaarden, hadden zij T. op grond van diens mededeelingen gelds bedragen van 17.50, 10 en 36.20 ter hand gesteld. Twee van de getuigen zeiden in ant woord op de haar gestelde vragen, dat zij, indien zij geweten hadden dat alles wat T. vertelde op leugens berustte, zij dat zij daar misschien over tobben zou, als zij beter was en zich weer van alles bewust. Hij besloot haar eenige niets zeggende regels te schrijven, die haar door Kean konden worden gegeven, en daarin te zeggen, dat hij haar brief had ontvangen en met genoeglsn haar op dracht zou vervullen. Dat zou niemand iets verraden, als zij te zwak mocht zijn, om zelf haar brieven te lezen, en dan' zou zij tenminste gerustgesteld wor den. Er lag schrijfpapier op tafel en eenige verklarende woorden tot Cynthia, zette hij zich neer en trok een blaadje naar zich toe. Toen hij zijn briefje af had, keek hij rond naar een enveloppe, maar hij kon er (geen vinden. Zonder er bij na te denken, ging ziin hand naar de bovenste lade van de schrijftafel. Die was niet op slot en liet zich gemakke lijk openschuiven, en Fayre keek er in, om te zien, of hetgeen hij zocht, er in was. Hij vond geen enveloppe, maar vóór in lag een voorwerp, dat_hj* maar al te goed kende de „Red Dwarf" vulpenhouder, dien hij bij het hek van Leslie's boerderij had opge raapt. De dop, dien de landlooper, hem 'gegeven had, zat er nu netjes opge schroefd. Hij nam den penhouder uit de la en draaide hem in gedachten tusschen zijn vingers rond. De moddervlek zat er nog op, en bedekte half een langen streep zwarte inkt. Hierin, overdacht hij, lag tenslotte de werkelijke oplossing van het geheim. ■Si 1 ,wJÏ Uvü-"ua\ (udü.6 -ïoob'boöfa -iM> .H Mkity*! a»-A jatew*»* tam

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6