LOA 'SlINIMEN ONDERWIJS. KUNST EN WETENSCHAP. RAAD VAN VLISSINGEN. Briefgeschrief ïusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. £xU*piW~--ïiTiifiraCMBMiti—Ij—— 5% Youngleening 51 53%, 52%. Handelsver. Amsterdam 173%, 1%, 179%, 180% Ned. Ford 102%, 115, 106% Philips Gem. Bezit 106%, 119%, 110% Unilever 96%, 105%, 97l/it 99%. Koninkl. Petroleum 138%, 150, 145 Amsterdam Rubber 53, 58%, 54% Deli Ba-avia Mij 142%. 104%, 151. benembah i2S%, 140, 132%, Vrijdagmiddag vergaderde de raad onder voorzitterschap van den heer P. G. Laernoes, waarnemend burgemeester. Aanwezig 16 leden. Afwezig de heer Wesseling met kennisgeving. Mededeelingen. O.a. was ingekomen een brief van den Commissaris der Koningin, dat het ver lof van den burgemeester is verlengd tot en met 16 Maart. De VOORZITTER deelde mede, dat de reden daarvan was het ziek worden van het dochtertje van den burgemeester. Over te leggen stukken. Deze betroffen o.a. verschillende ver slagen van commissies en gesubsidieerde vereenigingen en werden voor kennis geving aangenomen. Een adres van het bestuur van den Nederlandschen Arbeiders-Sportbond om subsidie uit de gemeentekas ging naar B. en W. om praeadvies. De VOORZITTER stelde aanvankelijk voor gezien een brief van het bestuur van den Polder Walcheren houdende technische bezwaren tegen de uitvoering van xle verbreeding van den Boulevard Bankert, deze zaak verder te laten rus ten, na opmerkingen uit den raad ver klaarde wethouder DE MEIJ zich gaar ne bereid de zaak nog eens mondeling met het Polderbestuur te gaan bespre ken. Benoemingen. In de vacature-J. Poort, benoemde de raad met algemeene stemmen tot lid van de commissie tot wering van schoolver zuim den heer G. van de Kreke. Uitbreiding Maatschappelijk Hulpbetoon. Aan de orde was het voorstel tot wij ziging van de verordening op de Arbeids bemiddeling en werkloosheidsverze kering en van het reglement voor Maat schappelijk hulpbetoon, inhoudende uit breiding van het aantal leden der be trokken commissie van 4 werkgevers en 4 werknemers tot 5 en 5. De heer VAN SPANNING wees er op dat dit voorstel door de in de commissie vertegenwoordigde vakorganisaties niet kan worden aanvaard. Het is z. i. onreëel dat een deel van de commissie, die feite lijk geen bepaalde groep vertegenwoor digt, een overwegenden invloed heeft. Men krijgt een commissie met veel niet- deskundigen. Spr. wil, dat B. en W. het voorstel nog eens terug nemen en re kening houden met de wenschen, die in de vakorganisaties leven. De heer SUKtL vraagt of de heer Van Spanning bedoelt, dat het onreëele van B, en W. uitgaat. Er is nu een neutrale organisatie die vraagt opgenomen te worden en dit ligt binnen het raam van hetgeen mogelijk is. De VOORZITTER zegt, dat het gaat om 5 en 5 in plaats van 4 en 4. Van een overrompeling, waar over de heer Van Spanning sprak kan z. i. geen sprake zijn. Over de wensch of neutraliteit mogelijk en gewenscht is, heeft men hier niet te oordeelen. Het gaat er alleen om of de ze organisatie recht heeft en dit erkent de commissie unaniem. Spr, ziet geen reden om het voorstel nog eens terug te nemen. De heer VAN SPANNING ontkent, dat de commissie alleen advies kan uit brengen, zij kan zeker ook zelfstandig besluiten nemen, indien deze niet in strijd zijn met het door den raad vast gestelde. Spr. ziet geen reden voor uit breiding van het aantal leden en wijst er op, dat de werkgevers toch ook geen bepaalde richtingen vertegenwoordigen. De heer RORIJE meent, dat er bil lijkheid in zou liggen de groote vakcen trales, o.a. de moderne dan twee verte genwoordigers toe te kennen. De heer MARIJS zegt, dat de neu trale organisatie wel degelijk recht heeft op vertegenwoordiging. Spr. voelt niet voor neutraliteit maar in dit geval kan het niet geweerd worden. De syndicalis ten zijn toch ook maar klein in aantal. De heer ANDRIESSEN was in de commissie ook reeds tegen toelating, mede omdat de neutrale organisatie niet alleen uit arbeiders bestaat, maar ook uit ambtenaren, al erkent spr. dit zelf ook te zijn. De heer VAN OORSCHOT erkent men verplicht is ook neutrale op te ne men, al acht hij dat een onding, maar hij ziet niet in waarom men als er een werknemer bijkomt, ook beslist een werkgever meer moet hebben. De VOORZITTER zegt, dat er steeds goede samenwerking in de commissie is en men daar niet naar politiek vraagt. Inzake de werkgevers houdt men zoo veel mogelijk rekening met de verschil lende industriën, aannemers, enz. Bij de verdere discussies stelde de heer VAN OORSCHOT een amendement voor om geen nieuwen werkgever te benoe men. De raad verwiep dit met 11 tegen 7 stemmen en nam het voorstel van B. en W- met dezelfde stemmenverhouding aan. Met de 6 socialisten stemde de heer Andriessen (R.-K.) mede. Hierna benoemde de raad tot lid-werk gever den heer Ir. M. C. Braat met 12 stemmen, den heer Ir. H. A. van Nou- huys tot plaatsvervanger met 12 stem men, en tot lid-werknemer den heer P. J. Wemelsfelder met 11 stemmen'tegen 6 op den heer Biesma en tot plaatsver vanger den heer H. van de Velde met 16 tegen 1 op den "neer A. Hofman. De overige voorstellen. Alle reeds vroeger vermelde voorstel len, w.o, deelname in het garantiefonds Middelburg, Maerte 1933. Goeie Vriend. Bel allemensig, wa bei jie gauw an- gebrand. Daer ael 'k in goed fesoen nog is wat op, wat zoon feertig jaer ge lee is en dae schiet j' uut je sloffe, dat 't nergens op trekt, 'k Wist nie, da je zoo'n puzzig ventje was. En noe docht je zeker, da za 'k 'm betaeld zette. En ja, daer aelt 'n dat nog is op van die Zaeterdagaevend. Noe, daer ao nie vee eere van, wan Jikkemien weet d'r a lank aoles van. Want toen 'k ze, noe a 38 jaer gelee, gevrogen vroeg zie sebiet: Is 't uut mi Leintje. Noe, 'k kon zegge: 't Is nooit an geweest. Mn èn d'r saemen nog is lekker om zitte lache. En dat aode jie en Jannetje ook mè moete doe. Mè noe da 'k weet, dat Jannetje ja- loersch. is, za 'k niks meer opaele van vroeger, wan jaloerschheid is een grim mig kwaed, zei Salomo. Wa j' over den broerden tied van de boeren schrieft, is waer. 't Is in Wal cheren ook zoo. Mè, wae moet 't toch nae toe, as de boeren en boerinnen zoovee voo den oogmoed uutgee. As dat niet oe staen gebracht oort, zou dae wel is slechtigheid uut voort kunne komme. Wan da za j'ook wè wete; den oogmoed is de wortel van aolderlei kwaed. Jae, over da steuntrekken oore m'n ier ook wel is raor praote. Dae binne d'r die d'r artzeer van da ze d'r and moeten opouwe voor geld, da ze nie verdiend Mè dae bin d'r ook, die 't wè goed vinde. Wa jie daerover de scholen geschre ven eit, was miters goed. Je sloeg de spiker persies op z'n kop. En da j'ook al aordig tuus raekt in de polletiek, èk wè begrepe uut 't geen, da je schreef over die zwartververie Mè noe mer is wat over ons. 't Gaet mit ons goed en in de fermielje gaet 't ook wel; mè Prina, Matties z'n vrou we, eit de griep en noe begriep je wè, da ze mi zoo'n uusouwen drekt kwaeme vraege, of Jikkemien nie een bitje kon kommen ellepe. 'k Zei me bin op de waereld om mekaore t'ellepen en zeker je fermielje. Z'is dan ook mè gauw ge- gae. 's Aevens kom ze naer uus en 's •ochens vlieg z'r gauw wi nae toe. Ik eutebeute dan den êelen dag mer al- lêene. Je begriept: ik ete mè brood mè da's nie erg, wan mi aol da kunst- mis is de ziele toch allank uut den ae- repel. Noe 'k daerover de ziele praote dienk 'k in êens an die meneer van de christelijke radio. Die ei lest uutgeleic oe de ziele in een mensch komt. Ie gieng d'r vrêed diepe op in en 'k zou t dan ook nie kunne naevertelle; mè weet je wa 'k kemiek vinde: de ziele komt er bie de Lutersen anders in dan bie de Roomsche en bie ons. Dae begriep jie toch zeker ook niks van, Jan? Die me neer praotte lest erg ondudelijk, Ie zeide: beroemde pelisie. 'k Verstoeng: broerde pelisie. 'k Docht, da zeit uut 'n lolletje, Ie kreeg een vuul briefje van één, die 't ook nie verstaen ao Affijn, a j'is wat mit de pelisie eit en je zeit beroemde velwachter, praot dan mer erg dudelijk, anders verstaet broerde velwachter. Je zü wè gelezen wie da me voo burgemeester kriege. 't Is een boven sten besten: aol de stollestanten bin ge woge en te lucht bevonde en toen ebbe z' 'm gevroge. A je somstemes z'n por tret gezien eit, zü je wete, dat 'n een knappe man is. 'k Eb ook een portret van 'm gezie as offecier, mè dan is 't een flienke vent. De liberaolen bin een bitje kwaed. Mè Endrik zeit, da ze 't noe ook is voele, oe lekker da 't is, as ze je ao mè voobiegae. Mè weet je wa 'k noe stom vinde van de Zeeuw? Dat 'n die man zoo misselijk in d'oogte steekt. Wat 'n ceel van aol 't gene, dat 'n in Kampen gedaen eit. Noe, zü je meschien zegge: da's om de liberaolen ulder mond te stoppen. Mer ik bluuf 't stom noeme. Ten eersten vin 'k 't nie eerlijk tegenover aol de menschen, die 'm g'olpen En wa za 't noe weze, as 't er over een jaer nie meer schepen an de loskaoie legge, as 't er neffen de meelfabriek nog geen andere stae, as t'er geen slachplaese is, as t'n geen werk uut de grond kan stampe? Weet je, wa sommige dan zegge? 't Is ook a een vent van niks. Den eesten April komt de nieuwe burgemeester. En noe mag 't wè litte, dat dan ook net 't nieuwe gar nizoen komt. Noe bin d'r ienkele Mid voor de luchtlijn RotterdamHaamste deVlissingen; tot wijziging van de slachtloonen en de rechten der koelin- richting van het coöperatief slachthuis, het verbouwen van de U. L. school in de Coosje Buskenstraat tot M.U.L.O.- scholen; tot handhaven van de 2 pet. vei- lingskosten der groente- en fruitveiling; tot opspuiten van grond ten noorden van den Singel in werkverschaffing en tot verkoop van grond, gingen onder den hamer door. Alleen bij dat inzake grond- verkoop aan den Kerkeraad der Gerei. Gemeente wenschte de heer Rorije ge acht te worden te hebben tegengestemd, omdat hij tegen het bepalen van een la- geren prijs voor den grond blijft. Schriftelijke vragen. De heer VAN HAL had de volgende vragen ingediend: le. Is de waarn. Burgemeester bereid mede te deelen welke motieven hebben gegolden om de toestemming te weige ren aan het Nederl. Verband van Vak- vereenigingen zijn luidspreker-propa- ganda-auto te Vlissingen te bezigen op de wijze als voor dergelijke auto's ge bruikelijk is. Zoo ja, welke waren die. 2e. Is het juist dat deze toestemming eerst werd verleend en daarna were ingetrokken, hoewel in de aanvrage geen wijziging was gekomen. De waarnemende burgemeester ant woordde als v«aigt: le. Waar het hier betreft de toepas sing van de door den Raad vastgestelde Algemeene Politieverordening ben ik bereid de motieven mede te deelen welke mij tot het weigeren der toestem ming hebben geleid. Met Dagelijksch bestuur van het Ned, Verbond van Vakvereenigingen deelde mij 2 Febr. j.l. mede, dat door dit ver bond een propaganda-actie zou worden gevoerd en verzocht mij op 15 Februari vergunning te willen verleenen tot het afdraaien van enkele muzieknummers op gramofoonplaten met korte redevoe ringen zijner vakvereeniging betreffen de, waarbij gebruik gemaakt zou wor den van een z.g. luidspreker-propagan da-auto. In verband met eene met den Burge meester afgesproken gedragslijn om alle politieke besprekingen op den openba ren weg daar deze in het belang van de openbare orde niet behoort gebruikt te worden voor politieke propaganda zoo mogelijk te weren, werd bij brief d.d. 7 Februari aan het N. V. V. mede gedeeld, dat hij zich op den 15en Febru ari met de auto ter bekoming van eene vergunning zal dienen te vervoegen aan het Bureau van Politie alhier, alwaar zou worden nagegaan of de muziek welke ten gehoore zou worden gebracht voldeed aan de gestelde voorwaarden terwijl eveneens de gramofoonplaten die korte redevoeringen weergeven zouden dienen te worden afgedraaid. Bij brief van 10 Febr. d.a.v. zond het N. V. V. den tekst van de korte rede voeringen en den tekst van de liederen, welke zouden worden gezongen en de titels der af' te draaien muziekstukken Het vertrouwde echter, dat het niet noo- ■Mflff milfTTHMWI IHIHimMMUHII ■III III II I Ischias? Het gebruik van Sloan'» is de erkende, snelwerkende genees wijze voor pijn. Breng het lich telijk aan, zonder inwrijven, op de pijnlijke plek. Sloan'» dringt door en brengt een verlichting, die beslist verbazend is. Mil- lioenen hebben Sloan's met succes gebruikt voor het verdrijven I pijn. Schaf U nog heden MS flacon aan. Gebruik het Mf Rhanmatiek, rrdtftMl Ischias, Verkoudhadvw op 4» Borst, Verstuikingen, r - gen rOOOÓT F PUW (Ingez. Med.) delburgers, die in de krante geschre- ve, dat de nieuwe soldaoten mi meziek moeten ing'aeld oore, dat er gevlsgc moet oore, affijn dat er feest moe weze. Wa ze schreve, kloenk as een klokke. Mè noe zou ik wel is wille vrae ge, is 't fassoendelijk om feest te viere tegenover de soldaoten, die moete ve ruze. Daerom zou ik zegge, wi je feest viere voo de nieuwe soldaoten, briengt dan 't ouwe garnizoen 's daegs te vo ren mi treurmeziek nae 't staosion, laet de vlaggen alfstok waoie, oudt op 't purron een anspraeke, dat de neusdoe ken d'r an te pas komme, dat 'r êel wat meisen flauw valle en dat de veruzers 't zoo op d'r zenuwen kriege, da z'in den trein gedrogen moeten oore. En dan kü je den eesten April feest viere. Voor ulder fassoen moete d'r naturelijk dan vee meisjes tuusbluve. 't Geld za d'r wè komme, wan dae bin d'r aoltied die zegge: 't Is zaolig te geven, a j'r een lolletje voor onfangt. Mer ik g'loove, dat 't korter en beter kan. Laete d'r een paer an 't staosion de veruzers een and gae gee en dan niks anders zegge as: goeie reis en da 't julder goed mag gae en schrief nog is, as je gunter bint, En dan de nieuwe soldaeten ook een and gae gee en ze dan nae de kazerne brienge en dan mi gezichten zoo effen as sneetjes brie zegge: Ier moete julder weune en da je 't er goed nae je zin mag En dan gaet ieder naer uus om de koffie. En die dan geld voor een feesje overao, die geeft 't dan mer an 't crisis-comité. Dan za d'n an z'n con- sensie voele: 't Is zaoliger te geven dan t'ontvangen. Je begriept, da 'k nog vee in de kran ten gelezen over da schip. Dae binne d'r noe nie vee mi, die 't oproer nie verkeerd vinde. Mè dae bin d'r noe wè vee, die de schuld op een ander gooie. Noe, da dee Adam ook a. Da's zoo oud as de waereld. Mè noe vind ik, da ze wel een bitje g'liek wan ze meuge noe wè in de kranten schrieve, dat 'r eer bied voo 't gezag moe weze, mer ik zegge, dat de gezagdraegers moete zur- rege, da ze eerbiedwaerdig bin. En noe staet 't bie mien vast, dat 'r eel wat Ioope mit een vrieze rok en een bom- mezienen broek, die eerbiedwaerdiger bin dan sommige offecieren a bin ze beslege mi goud. Wan ik zegge: de kleeren maeke de man n i e, a zegge aol de kleeremaekers 't net andersom. dig zou zijn, de verschillende gramo foonplaten af te draaien. De inhoud van deze stukken gaf mij aanleiding bij brief van 13 Febr. aan het N.V. te berichten, dat op grond van de tegenwoordige tijdsomstandigheden voor deze propaganda-actie in deze ge meente geen vengunning kon worden verleend De redevoeringen bevatten uitsluitend politiek, terwijl de liederen, welke ten gehoore zouden worden ge geven, niet de gewone strijdliederen wa ren, doch daarin kwamen zinnen voor als: „Broeders, Iaat ons de kazerne sloo- pen", „De wreede wapenen neergesme ten", „De uniform rukt U van het lijf", „De wapens neer voortaan, soldaten", „Breekt de zwaarden over de knieën" en „regimenten gaat uiteen". Deze uit drukkingen dragen een opruiend ka-ak- ter. Op grond Hiervan heb ik de ver zochte vergunning niet kunnen ver kenen. 2e. Zooals uit het bovenstaande blijkt is het niet juist, dat de toestemming eerst werd verleend, en daarna inge trokken. De VOORZITTER zegt als de heer Van Hal het woord vraagt, dat hij over deze kwestie geen verdere discussie to ï- laat. De heer VAN OORSCHOT protes teert hier met klem tegen en zegt,, dat hij in de 12 jaar, dat hij raadslid is, zoo iets niet heeft medegemaakt, het is een optreden als van Mussolini. Als de voor zitter zoo door gaat, zal hij dit in den raad ondervinden. De heer VAN HAL sluit zich bij het protest aan en zal er tegen de volgende vergadering op terug komen. Hierna sluit de voorzitter tegen half vier de vergadering. Woensdag is te Aerdenhout overle den de heer Joh. E. Grevers, oud-lector in de tandheelkunde aan de Rijks-Uni versiteit te Utrecht. De heer Grevers, die in de ontwikke ling van het tandheelkundig onderwijs hier te lande een zeer voorname en voor .M>qud& nsgno-ifrnv «9 "»">J .neisfnii h li f 'Ji As die g'liek ao, kon 't nog wel is zoo verre komme, dat een milisijn an gieng slae voor een woutervent, die een pette en een jas van een offesier an ao. 'k Za van de offecieren nie vee mi zegge, wan je weet er ook genoeg van. Je weet, dae bin zwabbers op d'oogaerzen en meschien bin d'r ook nog wè op d oor logschepen. Wa jie. 'k G'loove dat t wel is goed zou weze, as ze zoo'n oor logschip midden op 't waeter is een paer maenden droog Hete legge. Je zü me wè begriepe, Jan. Mè noe wi 'k je toch ook nog is lae- ten oore, oe da ze vroeger bie de ma rine gekoejeneerd wiere. Vaoder las dat is wè meer as fuuftig jaer gelee op een aevend vóór. 't Kwam ier op neer: Daer aode 12 schrievers veroogienge gevroge van ulder schrael trektementje en daerom gieng er voo straf drie maenden lank fuuftig cent per dag van ulder trektement af. Oe vin je dat? En noe wi 'k j'ampersant ook is effen- tjes schrieve, da 'k lest een boek van Endrik moch leze over Ollanders in d'Oost. Wat die venters en wuven aevens in d'erreberge uutaelde was op de beesten af: oe warraekter oe mooier. Die vermosten in één aevend meer as een errebeiersuusouwen in een êel jaer noodig eit. 'k Schaeme m'n eige om d'r ook mer ies van te schrieve. Dae gaen zende liengen nae d'Oost om d'Eidenen te be- keeren en noe docht 'k eest, da z'an die Ollanders mer eest 't Christendom moste brienge, mè 'k docht laeter: nee, de zen delingen bin daevoo nie gerope, wan Matteeuwis zeit eêl dudelijk, a je goed leze kan, dat an de verkens 't evangelie nie gebrocht oeft oore. Dae bin menschen, die vreeze, da me d'Oost wel is kwiet kunne raeke. En dan is dat de schuld van de commenis- ten, zegge ze, mer ik vraege: gaet dè soort van Ollanders vrie uut. Toen 'k da boek an Endrik truggaf, zei 'k: joen wa zou jie een ripperement kriege, as 't bestuur, van je schole wist, da je zoo'n boek gelezen ao. Mè ie ao 't geleze, omdat 'n een inleidienge mog ouwe voo de joengeliengsvereenegienge over d'Oost. Én noe zouwe ze 't wè goedvinde. Mer anders? Je kun nie g'lbove, oe zoo'n joen d'r onder zit. Lest eit 'n toch moete bedauke voo Kerk en Vrede, wan lid daevan en goed griffer- raëerd gae nie saeme, zeie ze. ïs:-.rbhqo .rnfii hS. ,S my aanstaande plaats heeft ingenomen, al dus de N.R.C. verwierf in Amsterdam en daarbuiten een groote bekendheid als tandarts. In '23 werd hij toegelaten als privaat docent aan de universiteit van Amsterdam. In 1908 volgde zijn benoeming tot lec tor aan de universiteit te Utrecht en te vens tot directeur van het tandheelkun dig Instituut aldaar. „Ernst", Rhetorica. Schouw burg, Middelburg. (-F) Een mensch van dezen tijd is licht geneigd de ernst in dezen Ernst niet te ernstig te nemen; want och ja.lich telijk ouderwetsch doen diverse situa ties: huidige jonge meisjes „houden" geen dakboek meer, laat staan, dat ze 't „raadplegen"; schrijven zichzelven geen brieven van verloofden-in spé, en ma ma's zelfs van het kaliber-Lady Brack nell kiezen zich geen aanstaande schoon zoons, dat is haar wel anders geleerd. Edoch: dat alles als de heele in trigue trouwens is bijzaak. Want welk een schat van waarheden en ge dachten, van aphorismen en paradoxen, dialoog na dioloog, in dit inderdaad blij spel van den Engelschen filosoof Oscar Wilde. Geenszins dus een klucht, zoo, „dat de lachsalvo's niet van de lucht waren"; een geest van aanvang tot slotclaus van humor, van spitsvondig-rake ironie, een sfeer van. Ernst! Voor wie goed luis teren wil. Welnu, dat „goed luisteren" heeft Rhetorica ons niet moeilijk gemaakt. Deze meerendeels debuteerende dilet tanten speelden met begrip. Zoo, dat 't vrijwel een homogeniteit van acteeren werd, dat in dit moeilijke (nog iets an ders dan „zwaar") waagstuk na veel zorgvuldig repeteeren, onder kundige re gie, slaagde! Een succes, dat de Middelburgsche H. B. club tot eer strekt. En dan wel in 't bijzonder de vier dames (duel in II, slot III) En noe 'k nog een appeltje mi joe te schellen. Dat jie zoo gek bint om dien grooten brief twee keer tc schrie- ven en d r een nae de krante te stiere, moe jie wete, mè waer ael jie 't recht vandaen om den mienen d'r in te zet ten? Krieg j'er somstemes wa voo van den ridducteur? A je dan je fassoen mè kent. Begriep je me, of begriep je me nie? 'k Eb er anders wa gezaonik mee g'aod. Wan je begriept toch wè, da ze drekt wiste, wie Jewannes van de rieke siengel was. Aernout was den eersten die kwam opspele. 't Was sebiet: van^je fermielje moe je 't mer Mè 'k ao 'm gauw de deur uutgeboenderd, wan 'k zei: betael jie den intrest mè. Endrik was ook kwaed. Daer waere d'r die 'm gevrogen aode, of ie dat bleike schoolmeestertje was. Mer Endrik zei 'k, da je zoo bleik ziet, is een eere voo je, da's een bewies, da je studeert. Schoolmeesters, die bleuze, leere nie mi. Toen bedaerde 'n. En toen 'k in de leeszaol kwam, lachte die jiffrouws te gen mekaore en d'eene zei: Jewannes, meer nie. Bin ik goed af? En toen k mi 't krootje liep, zeit er een langs z'n neu- ze weg: Wa stienkt 'r toch? k Was stom genoeg om te kieken, of t'r één een nieuwen bommezienen broek an ao, Mè 't was in eens: Daer eit 'r een eige roem bie 'm. 't Was op mien. Een stuit je laeter zeit er een: Affijn azze m'n een kiesvereenniegieng oprichte van boere- renteniers, m'n a vast een prizzedent. En dat zei de vent, die vier zou spuge, as ie 't nie wier. 'k Ieuw m'n mond. Dae kwam net een oto mit een boer d r in op ons af. Me sproenge op zie en t schilde bienae niks, of ie ao mien on derste boven geree. Je begriept; dae zat een steuntrekker in. Toen was t treiteren klaer, wan ieder was kwaed op den lammelienk. Gelukkig lees m'n zwaeger Kurnelis de Middelburgsche krante nie. Mè 't érgste is wè, da Jik kemien ook kwaed is. Ze wil nie meer da'k schrieve. Je begriept, da k dezen brief schrieve, terwiele da ze nie tuus is. Mè dae zien 'k da z'over tien menu ten al afkomt, 'k Moe sebiet uutechee wan den brief moe drekt nae de post. Doet de groetenisse an Jannetje. Gegroet van je vriend Jew&naes. .4 fp

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6