BEURS- EN WISSELKOERSEN. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. ONDERWIJS. KERKNIEUWS. LAATSTE BERICHTEN. VERKEERSWEZEN AP.T.T RECHTZAKEN. AFLOOP VERK00PINGEN. BIOSCOPEN. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BEtyR§THERM0MEï£R Van Zaterdag. BUITENLAND. ügamMt Omzicht. Middelburg, Goes. AMSTERDAM, 11 Maart. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieeie notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 100 >£—100%. Ned. 17 1000-4% 100%—100%. Ned. 31 1000-4 98%—98%. Certificaten-3 79%79%, Cert. N.W.S.-2% 67—67. O. Indië 22 1000-6 95%—95%. O. Indië 23 100-6 73%—73%. Indië 16 1000-5 94%—94%. O. Indië 26 1000-4% 89%—89. Denemarken Oblig. 1926-5 7777%. Duitschl. pndst. 100-7 6262%. Duitschl. 30 1000-5% 50%—52. Amsterdam 1933-5 98%99. 's-Gravenhage 1929-4% 100100%. Rotterdam 1926-1930-4% 89—89. Utrecht, prov. 1929-4% 102 TeTholenis aan de Geref. school tijdelijk als onderwijzer werkzaam ge steld, de heer M. van Dijke te Krabben- dijke. In de Donderdag gehouden verga dering van de Vereen. Ziekenhuisver- pleging in Z.-Vlaanderen is besloten tot het oprichten van een afdeeling Z a a m s 1 a g. In het bestuur werden gekozen de heeren J. Kaijser, G. de Leeuw en J. Florisse. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende weets is te Midddelburg geopend de apotheek van den heeri M. J. v, Pien- broek, Pottenmarkt. Geslaagd te 's Gravenhage voor het machinistendiploma A de heer G. de Lange, leerling van den machinistencur sus der Ambachtsschool te Middel burg. Ned. Herv. Kerk. J. C. J. Dijkstra, cand. te Utrecht heeft bedankt voor het beroep naar Nieuwerkerk (toez.) ii Ds. E. Schimmel te Ameide heeft bedankt voor het beroep naar Poort vliet. Evang. Luth. Gem. Ds. Vasseur te Yerseke heeft het be roep naar Den Haag aangenomen. Zeeuws. Hyp. B-5 100100. Zeeuws. Hyp. B-4% 100100. A Amsterd. Bank 106%107%. C Rott. Bankver. 78%79%. A Twentsche Bank 94 A Pref. Jurgens A 9191%. A De Schelde N.B. 40%40%. A Ver. Papf. v. Gelder 5453%. C Am. Car en Foundry 7%7%. C Am. Smelt en Ref. 15%14%, C Farbenind. I.G. 92%92%. C U. States St. C. 29%—29%. C North Am. Cy. 21%21%, A Born. Sum. H.M. 139%138%. A Ned. Wol Mij. 55—55%. A Singkep Tin M. 7778. A J. C. Japan Ln. 33%33. A Roterd. Lloyd 49—48%. A S. M. Nederland 52% A Amst. Thee C.i*i. 3433%. A Houth. Alberts 26 C Baltimore Ohio 940, had. Een troep militairen van de genie te Utrecht marcheerde in de richting Zeist, met zich meevoerende van voren twee witte lichten, en van achteren 'n rood licht. Volgens de verklaringen van de militairen reed een auto met een viertal studenten, bestuurd door C. S. M. uit Utrecht, de troep van achteren aan. Een zevental militairen werd daar bij licht gewond, n.l. H. E. R., J. van der H., A. C., A. J. van L., J. R., allen miliciens uit Utrecht en de sergeant S. uit Utrecht. Nadat de militairen waren verbonden is de troep weer naar het garnizoen te Utrecht teruggekeerd. De bestuurder van de auto is naar het po litiebureau te De Bilt overgebracht. De auto is in beslag genomen. Een drietal rijwielen van de militairen is totaal vernield. Naar verluidt bestaat de mogelijk heid dat de New-Yorksche effecten beurs Woensdag zal worden geopend, op voorwaarde dat de zaken Maandag a.s. hun zaken normaal hervatten. Voor gesteld is dat aan de beurzen de trans acties met aandeelen en obligaties weer zullen worden toegelaten. ""Door de te Peking gehouden con ferentie heeft generaal Tsjang Kai Tsjek zijn positie, zoowel in politiek als in mi litair opdicht, belangrijk versterkt. Het ontslag van maarschalk Tsjang Hsue Li ang als opperbevelhebber van de Chi- neesche strijdkrachten in het Noorden, is thans officieel aanvaard. Tot zijn op volger is benoemd, generaal Ho Ying Tsjing. A Southern Rlw. 5%5%. C Union Pac, Rr. 75—75%. C Int. Nickel Cy. 8%8%. A Koloniale Bnk. 62%63%, A N.l. Hbk. 1000 53—54%. C Ned. H. M. 1000 62%—62%. A Al.g, Kunstz. U. 29%—30-%. A v. Berke s Pat. 16 C Calvé-Delft 5857. A C. Suiker Mpij. 18%18%. A Int. Viscose 18% A Ned. Ford A.M. 108%—108-10%. A Philips Gem. B. 113%—114-15. C Unilever 100%101-102. C Anaconda Cop, 7%7%-7%. C Bethlehem St. 1414-%. A A N.I.E.M.—N.B. 200—198. C A. Gas El Co 1%—1% C Cities Serv. Cy, 2%2%. A Kon. Petr. Mpij. 146%—143%-47%, C Contin Oil Cv. 5%5%-5%. C Shell Union O.C. 4%—4%-4%. A Holl. Amer. Lijn 23% A K.N. Stoomb. Mij. 12% Het K. N. V. B.-programma voor Zon dag a.s, luidt als volgt: Afdeeling IV. 1 o Ha oop Willem II—MVV (S T Stasse) NACBeijerheide. 2e klasse A. RBCDe Baronie. DOSkOBreda. TSCVlissingen. HenoTerneuzen. DongenMEV O 3e klasse A. HulstZeelandia 2. Vlissingen 2Terneuzen 2. 3e kasse B MEVO 2Zeelandia, GoesjNieuw-Borgvliet. Vriendschapneliik; MiddelburgV. S. V. (Velgen). West. Ie klasser. HULDIGING BURGEMEESTER FERNHOUT. Te Kampen is besloten aan burge meester Fernhout, vóór diens vertrek naar Middelburg, zoo mogelijk namens alle burgers van Kampen, een stoffelijk blijk van waardeering en dank te schen ken, voor het vele dat hij tijdens zijn verblijf te Kampen voor de gemeente heeft gedaan, VOEDSELVERGIFTIGING. Vermoedelijk heeft zich Vrijdag te Amsterdam een ernstig geval van voedselvergiftiging voorgedaan, waar door twee menschen om het leven zijn gekomen. De heer K. en zijn echtgenoote werden in hun woning in de lunneaus- straat bewusteloos aangetroffen. De man was reeds stervende de vrouw werd overgebracht naar het ziekenhuis en is niet meer tot bewustzijn gekomen. Een andere oorzaak dan voedselvergiftiging kon tot nu toe niet worden geconstateerd Vrjjaa^nacht heeft op den Utrecht- schen weg ter hoogte van de Kerklaan te De Bilt een aanrijding plaats ge- JgHfc- Aan den kantoorhouder bij den post-, telegraaf- en telefoondienst P. C. Schoonenboom teArnemuidenisop zijn verzoek met ingang van 15 April a. s. eervol ontslag verleend. De roofoverval te Berkel-Enschot, Donderdag stonden voor de Breda- sche rechtbank terecht een 40-jarig we ver uit Den Haag en een 23-jarig va rensgezel uit Amsterdam, thans beiden gedetineerd. Zij waren de daders van den op 18 Januari j.l. plaats gehad heb benden roofoverval te Berke-Enschot. De Officier van Justitie eischte tegen den wever, als hoofddader 12 jaar ge vangenisstraf en tegen den varensgezel als medeplichtige, 5 jaar gevangenis straf. Donderdag heeft notaris E. C. van Dissel in café Meulpolder te K1 o e t i n- g e n publiek verkocht: A. Voor de fam. Boudewijn Nieuwen- huyse: 1. Een wonohuis, schuurtje en erf te Kloetinge aan den Moolweg D 5, groot 2 A. 50 c.A.. Kooper Pieter van Waarde te Kloe tinge f 2200. 2. Een perceel bouwland aldaar aan FLORA. Meyer en Co. Meyer en Co., modezaak, handelend in gedragen kleeding. Crisis- en malaise wee, schijnt ook hier al te zijn doorge drongen, want de zaken gaan slecht. Moritz de bediende, onhandig tegen de clientèle, doch handig tegenover zijn patroons, doorziet hun plotselinge zorg voor hem als neef-bediende, hun tegemoetkoming en hun sluwe streken. Siegfried Arno is een komische Mo ritz, grappig slaat hij zich er doorheen de hulpvaardige bediende en imiteeren- de neger-zanger. Een van de sollicitanten die dingen naar een millioenenerfenis. Groot is de concurrentie, maar lachwekkend wan neer blijkt dat er 32 naar den naam Meyer luisterende Oceaanreizigers in dollarland arriveeren. Een succes voor den zakelijken fotograaf! Echter men kan gerust zijn, het door allen begeerde komt toch, ondanks list en moeiten van de overige gegadigden, in goeden handen. En Meyer en Co. va ren er wel bij. Siegfried Arno beheerscht het komi sche deel van deze film op de hem eigen manier, waardoor vele vermake lijke tooneeltjes ontstaan. Bovendien zijn er verrassend aardige wijsjes en pittige liedjes. Grootmoeders jongen. Harold met zijn onafscheidelijke uilen bril (althans op het witte doek) strui kelt, duikelt, valt en rent weer lustig door, over en onder alles heen. Al de ze „schokkende" gebeurtenissen veran deren niets aan zijn strak wezenloos uiterlijk. Grootmoeders jongen beleeft weer vele avonturen. Met of zonder talisman hij blijft in een razend tempo ons met zijn capriolen vermaken. ELECTRO. De firma Adam en Eva. Een bijzondere en interessante film draait er deze en volgende week in Elec tro. Knap wat regie betreft, interessant wat den inhoud aangaat. Hoe banaal en geesteloos had het kunnen zijn, maar hoe vol van spirit en sprankelend van levenslust is „De firma Adam en Eva", onder de bekwame leiding van Ernst Lu- bitsch, geworden. Met tal van uitstekend geslaagde scènes en soms verrassende opnamen is hier een waarlijke comedie, in den besten zin des woords, tot stand gekomen. En voor den aandachtigen toe schouwer is een dieperen achtergrond zichtbaar, bovendien. A Nee). Scheepv. U. 51%51%. A H.V. Amsterdam 182%—183-185. A Java Cult. Mij. 121%—122. A N.l. Suiker U. 78—78. A Poerworedjo S.O. 65%. A Deli Batavia 154%—155%-157. C Deli Mij. 1000 125%—128%-127. A Senembah 135135%-136. C Chicago Milw. 1%1%. A Amst. Rubb. C. 56%—57-57%. A Deli-Bat. Rubb. 21%—21%. A Hessa Rubber 2120%. A Serbadjadi S.R. 1616%, Prolongatie 1%1%. WISSELKOERSEN. 10 Maart 11 Maart. Londen 8.67 8.60 Berlijn 59.05 59.05 Parijs 9.79V4 9.78 Brussel 34.76 34.75 Zwitserland 48.06 48.05 Kopenhagen 38.65 38.50 New-York den Oostweg, groot 1 H.A. 41 A. 50 c.A. Kooper Adriaan van Liere Azn. voor f 670 per 39.24 A. of den hoop. B. ten verzoeke van de fam. A. J. Her- dink-Staal: 1. Een perceel weiland te Kloetinge in den hoek bez. den Breeden Weg, groot 2 h.A. 19 A. 07 c.A. Kooper T. Fabery de Jonge e.a. te Goes voor f 610 per als voor of den hoop f 3405.50. 2. Een perceel bouwland te Katten- dijke in Braanjenhoek, groot 95 Aren. Aan alsvoor voor f 440.per alsvoor of den hoop f 1065.20. De volledige uitslag van de gister middag gehouden aanbesteding van de verbetering van den verbindingsweg tusschen Seisweg via Hoogelande naar Krommenhoeke, welke plaats had te Grijpskerke en uitging van het gemeentebestuur, was als volgt: C. de Wilde, Koudekerke 45740; J H. v. d. Ven, Vlissingen 41400; M. W. Knuist, Goes 40900; P. J. v. d Sande, Breskens 39456; N.V. Noo'rd-Neder- landsche wegenbouw 39384; L. G. J. v. d. Ven, Koudekerke en M, Wandel, Schoondijke 38990; P. Dekker, Veere 36030; I. Lagasse, Koudekerke 35000; C. v. d. Klippe, Vlissingen 34869; W. Verhulst Jzn., Westkapel- le 32496. Dit laatste biljet bleek echter later ongeldig te zijn. is Unilever Koninkl. Obl.markt- Markt Industrie Suiker - flii.ljj» Rubber Aku Tabak (Wettig gedeponeerd.) De hoofdrolvertolkers zijn niet dezul ke, welke over het algemeen zoo op den voorgrond treden. Miriam Hopkins, Kay Francis en Herbert Marschall, de laat ste bekend als partner van Merlene Dietrich in ,,De blonde Venus". Het is aangenaam te constateeren, dat hij, voor al in de dialoog, voortreffelijk is. Gaston Monescu, internationaal oplichter, op en top gentleman, steeds zich zelf, zoodat elke emotie slechts een lichte gelaatsex pressie veroorzaakt. Emoties, van de meest simpele, althans voor een zoo ge zochte groote onbekende tot de meest hevige blijven Gaston niet bespaard. In Venetië ontdekt hij zijns gelijke; Lilian, en beide gaan een belangengemeenschap aan, die verder strekt dan het finanti- eele. De zaken gaan goed, totdat in Pa rijs Gaston's aandacht getrokken wordt tot een taschje, maar meer nog door de bezitster daarvan, Madame Colet. De groote slag wordt voorbereid en nu wor den we met een vaart door het gebeuren meegenomen. Stuk voor stuk worden de pionnen op het schaakbord uitgezet en het spel zou zonder eenigen twijfel door Gaston gewonnen zijn als de firma Adam en Eva hier geen filiaal had ge sticht. „Het had zoo mooi kunnen zijn" zegt Madame Colet, als het filiaal van deze gevestigde firma opgeheven moet worden, en ze laat Gaston een paarlen- collier (voor Lillian) en houdt slechts een herinnering. Geestig, zeer geestig en uitermate spannend is het eindoordeel over deze film. En het laat ons zien dat zelfs twee deplan spelers door des meesters hand geleid tót betere prestaties in staat zijn „SLOT OSTENDE". Das Lied einer nacht, Als Ferraro zingt bewonderen en be nijden hem duizenden, maar Ferraro zelf, vindt zijn leven, onder het juk van een ongemakkelijke manager, alles be halve benijdenswaardig en op zekeren dag neemt hij dan ook de vlucht. Open hartig vertelt hij zijn geschiedenis ech ter aan een mede-reiziger, zekeren Koretsky. In het hotel, waar beiden zullen logeeren, weet men al spoedig dat de beroemde Ferraro onder de gas ten is, en zal men hem dwingen te zin gen. Doch Ferraro weet er weer aan te ontkomen, door met zijn nieuwen vriend van naam te wisselen. Als Koretsky tenslotte, door de lieftallige dochter van den hotelier gedwongen wordt zijn stem te laten hooren, zal Ferraro hem uit de ze moeilijkheden helfjen en zingt hij, op een verscholen plaat|, terwijl Koretsky doet alsof. Maar dan dreigt het geval een dramatische wéndinyfé nomon want men komt Ferraro die zich dus voor Koretsky uitgeeft arresteeren als misdadiger. Ferraro moet tenslotte voor de rechtbank bewijzen, dat hij werkelijk de beroemde Ferraro is. Dit bewijs is eenvoudig te leveren, want Ferraro.. zingt en niemand twijfelt nu meer. Zelfs het „liefste meisje van de wereld" wordt overtuigd! Een vlotte, amusante geschiedenis, met schitterend spel en ook schitteren de zang van Ferraro, de bekende zan ger Jan Kiepura. Ook het tweede hoofdnummer: „Het gestolen gezicht", is in hoofdtrekken van moeilijker aard. Bewonderingswaar- dig is vooral het spel van Hans Otto, als imitateur, terwijl een min of meer sensationeele geschiedenis en een lief des-tragedie, ondergrond vormen. Als geheel een bijzonder goed en zeer aantrekkelijk programma! „LANDBOUW." Ben Hur. Weinigen zullen de geschiedenis van Ben Hur niet gelezen of gezien hebben, want zoowel het boek als de film heb ben sinds hun verschijnen talloozen be langstellenden getrokken. En nog, die zoowel de film als het boek kennen, zullen het er over eens zijn, dat de film in vele opzichten, een nog machigen indruk maakt dan het boek. Dit is voor al ook te danken aan de groote regie talenten van Cecil B. de Mille, die het leven in Palestina, onder Romeinsche overheersching, zoo belangwekkend weet te schilderen dat alleen daardoor het filmwerk reeds interessant zou zijn. En in dit aantrekkelijk millieu ontwik kelt zich dan de geschiedenis van het door Rome geknechte huis Ben Hur. Moeder en dochter tenslotte als me- laatsche uitgestoten en Juda Ben Hur tot de galeien veroordeeld. Het slot is echter dat deze joden zegevieren, niet alleen over de Romeinen, maar over de heele wereld. Deze geschiedenis, op zichzelf sober, is door de wijze waarop de intocht der Romeinen in Jeruzalem, het leven der galeislaven, het gevecht met zeerovers en de wagenrennen weergegeven zijn, een grootsch, indrukwekkend geheel geworden. Vele beelden zijn zóó rijk aan details, dat men vaak spijt heeft dat het niet minuten lang op het doek blijft. De film wordt thans als geluidsfilm opnieuw gebracht, en ongetwijfeld, is 't geluid, wat de suggestie van realiteit betreft, winét, itiaar we zijn er van over tuigd, dat ieder die deze film reeds zag, er toch wel weer een gang naar de bi oscoop voor over ^ou .IjebJbenl;] I Dwangbevel aan München. Generaal Von Epp verscheen gister om ha,x elf in het ministerie van buitenland- sche zaken, waardoor de overdracht der politie-bevoegdheden officieel plaats had In de stad is het rustig. Het is alleen wat drukker op straat, vooral voor de regeeringsgebouwen. Op het stadhuis en het parlementsge bouw waait de swasticavlag tusschen de zwart-wit-roode en wit-blauwe vlag. Voor de openbare gebouwen zijn S.A. wachten gepost, gewapend met geweer of karabijn. De door de rijksregeering benoemde commissaris voor Beieren, generaal Epp, heeft hedenmorgen een proclamatie uit gevaardigd, waarin hij, na de mannen van zijn medewerkers bekend gemaakt te hebben, medeelt, dat de aanstelling van een Rijkscommissaris dient voor de hand having van de openbare orde en veilig heid, totdat een grondwettelijke Beier- sche regeering zal zijn gevormd, die over eenstemt met den op 5 dezer overweldi gend tot uiting gekomen wil van de na tionale bevolking van Beieren en een waarborg geeft, dat de rijksregeering der natonale verheffing, onder leiding van Adolf Hitler, ook in Beieren trouwe vol gelingen vindt. In geen der 17 Duitsche landen is op het oogenblik nog een regeering of een rijkscommissariaat, dat nog van de ten- denz der rijksoverheid afwijkt. Eenige landen de „Voss. Ztg." herinnert er o.a. aan hebben normale regeeringen, waarin nationaal socialisten zitting heb ben, sommige, zooals b.v..Hamburg, heb ben bovendien een rijkscommissaris, be last met het bevel over de politie, en ook groote landen als Beieren, Saksen en Wurtemberg, hebben zich er in moe ten schikken, dat de rijkscommissaris thans de feitelijke macht uitoefent. Het is teekend voor de machtverhou dingen in hét regeeringsblok, aat deze rijkscommissarissen zonder onderscheid nationaal socialisten zijn. En het buitenland? Men acht het zeker dat tijdens de be sprekingen met de Engelsche ministers ook de politieke oriëntatie van Duitsch- Jand ter sprake is gekomen, in verband met den Duitschen wil tot herwapening. In officieeie Engelsche kringen is men van meening, dat het opnemen van Stahl- helm en S. A. troepen in de politie een schending beteekent van Het verdrag van Versailles. Waarschijnlijk zullen dan ook diplomatieke stappen worden gedaan. President Roosevelt heeft een veror dening onderteekend, welke de minister van financiën machtigt licenties tot her opening der loketten uit te reiken aan 6000 banken, aangesloten bij het Fed. Res. systeem, welker positie solide is. De niet-aangesloten banken moeten 'n licentie hebben van den bankcommis- saris in den betrokken staat. In Wallstraat vraagt iedereen zich thans af wanneer de banken en de beur zen weer zullen worden geopend. Men is in toonaangevende bankierskringen van meening, dat de banken a.s. Maandag weer hun loketten zullen openen dat Dinsdag het aantal banken, dat het ge wone bankbedrijf weer zal hervatten, nog zal toenemen. Men verwacht dat de beurzen Woens dag weer zullen zijn geopend. Aardschokken in Caiifornië Californië is Vrijdagavond geteisterd door een hevige aardbeving, die haar centrum had nabij de badplaats Long Be ach. Volgens de ontvangen berichten be draagt het tot nog toe bekende aantal dooden 100, terwijl reeds meer dan 2500 gewonden zijn geteld. Het ergste geteisterd zijn de steden Long Beach en Compton. Ook Santa Bar bara en San Diego hebben ernstig te lij den gehad. De aardbeving bewoog zich van het Noorden in Zuidelijke richting. Met tusschenpoozen van 5 tot 10 minu ten volgden vier bijzonder hevige schok ken die gropte schade aanrichten. Ame- rikaanschg slagschep,enJhe.hJ>co zich i °9" middellijk naar de Calxf^^fi^hé klist ibe*

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2