ZEELAND. SS0NST EN WETENSCHAP. ONDERWIJS. MIDDELBURG. 1UID-BEVELAND. over denkt. Bij de vele groote bestel-' lingen welke wij regelmatig doen, blijkt ons steeds weer hoe voortreffelijk onze Nederlandsche nijverheid is toegerust. Er zijn natuurlijk altijd bepaalde objec ten, welke het buitenland goedkooper levert, hetzij doordat men daarvoor, be ter dan in Nederland mogelijk is, op massa-productie is ingesteld, hetzij door dat men door de fabricage van bepaalde grondstoffen afhankelijk is, die in ons land niet gevonden worden. Doch voor zoover deze bijzondere voorwaarden geen factor vormen, kan onze industrie in alle opzichten den toets met het bui tenland glansrijk doorstaan. Uit erva ring weet ik hoe in onze buitenlandsche fabrieken met onze geleverde installa ties wel eens onaangename ervaringen hebben opgedaan, welke in Nederland eenvoudig niet denkbaar zouden zijn." Acht U een wettelijk voorschrift voor het voeren van een Nederlandsch fa- brikaatmerk gewenscht? „Dit vraagstuk is ook in den Nijver- heidsraad dikwijls behandeld. Wij heb ben daaromtrent echter nooit eenstem migheid bij de industrie zelve kunnen vaststellen, ook al omdat het publiek hierop zeer verschillend reageert. Er zijn nu eenmaal artikelen, welke er bij het publiek gemakkelijker in schijnen te gaan, indien zij vreemde namen dra gen. De fabrikant kiest hierin liever geen partij, omdat hij zich nu eenmaal op het standpunt stelt, dat hij zijn pro duct moet verkoopen. Hij wenscht daarin niet belemmerd te worden door reclame te moeten maken voor het begrip Nederlandsch fabricaat." Hierbij vormt de tusschenhandel na tuurlijk een belangrijken factor? „Ongetwijfeld. Men krijgt dikwijls den indruk, dat het veel gemakkelijker is, de huisvrouw tot koopen van Neder landsch fabrikaat te bewegen dan den tusschenhandelaar, die niet zelden een afwijzende houding aanneemt, wanneer hij zijn belangen of wat hij daarvoor houdt in het gedrang ziet komen. Doch in dit opzicht gaan ook vele overheids lichamen niet vrij uit. Dit is zeer te be treuren, omdat daardoor groote bestel lingen soms om een luttel prijsverschil naar het buitenland gaan, welke inder daad beter binnen de landsgrenzen had den kunnen blijven. .Tenslotte de nog voor mij op den voorgrond staande vraag voor de toe komst is deze: hoe houden wij een zoo groot mogelijke productieve werkgele genheid in Nederland in stand? Het is daarbij niet de belangrijkste vraag of in de bedrijven het tegenwoordige loon voor een zeker aantal arbeiders kan blijven behouden, doch veel meer, hoe kunnen wij een zoo groot moge- I ij k aantal in het productieproces op nemen en handhaven. Dit is in de eerste plaats een belang voor de arbeiders zelf. Een wijziging van loonsverhouding beteekent daarbij nog volstrekt niet een evenredige wijziging van den levens standaard en tenslotte zijn de arbeiders als consumenten ook weer eikaars afnemers. Het oogenblik om voor het Neder landsch fabrikaat bijzondere aandacht te vragen is goed gekozen. Ik hoop van harte dat deze propaganda een volledig succes zal boeken". Schaakles voor de werkloozen. Daar er onder de werkeloozen groo te animo bestaat voor het schaken, hebben de- heeren J. J. v. d, Ende,1 de eerste speler en de heer J. Arnoldus, een eerste klasse speler van de Middel- burgsche schaakclub zich bereid ver klaard tot het geven van practische oe feningen. De schaakcommissie stelt deze me dewerking op hoogen prijs en dit zullen ook zij, die zich opgaven voor de schaaklessen, zeker niet minder doen. WALCHEREN BIGGEKERKE. De afdeeling van den Bijzonderen Vrij willigen Landstor.n hield Dinsdagavond haar jaarlijksche bijeenkomst, waar een 50-tal leden en belangstellenden aanwezig waren. In zijn openingswoord wees burgemees ter Simonse op den ernst der tijden, op het gevaar, dat van alle kanten dreigt en dat de noodzakelijkeid van den B.V. L. meer dan ooit aantoont. De heer P. G. Laernoes stelde in een historisch overzicht in het licht wat Oranje heeft gedaan voor het Neder landsche volk en achtte het een voor recht, dat wij, door middel van den B. V.L. ook iets kunnen doen voor Oranje. Overste Bierman spoorde, in een be zielend woord, de leden aan trouw en paraat te blijven en gMgf vervolgens over tot uitreiking van de brevetten aan den plaatselijken leider P. de Lan ge als koningschutter en aan H. Ver- schuure, J, Konraad, H. Kaljouw, A. Harpe en A. W. Kleinepier als scherp schutter. Vervolgens werden enkele mooie films vertoond en werden ververschin- gen aangeboden. Namens de leden dankte de heer; A. Janse allen, die er toe hadden medege werkt om dezen „Oranjeavond" zoo aangenaam te maken en sprak een woord van opwekking tot trouw en steun aan het wettig gezag. RAAD VAN RITTHEM. Het Welsingsche voetpad. RITTHEM. Maandagmiddag kwam de Raad dezer gemeente in voltallige vergadering bijeen. Alvorens met de afwerking der agen da aan te vangen wenschte de voor zitter in deze eerste verggadering in 1933 de leden met hunne gezinnen alle goeds toe om vervolgens een kort overzicht te geven over hetgeen in 1932 in deze gemeente is voorgevallen. Hieraan ontleenen wij het volgende: Het bestortingswerk heeft van den polder Walcheren gedurende verschil lende maanden flink wat werk ver schaft aan alle ingeschreven werkloo zen. Een woord van dank aan den op zichter van dien polder, den heer Hoefkens, voor zijn krachtige mede werking is cfan ook zeker op zijn plaats. Mede tengevolge van dit werk en de verlengde uitkeeringsperiode van de Landaröeidersbonden werd de gemeen te niet genoodzaakt tot het instellen van een werkverschaffing of steunver- leening. Spr. betreurt, dat de plannen voor verbetering en verbreeding van den Ritth. straatweg in 1932 totaal niets gevorderd zijn. Nog steeds hebben de Prov. Staten niet beschikt op het ver zoek ter verstrekking van een rente loos voorschot ter verbetering van de zen weg. hierdoor staat het geheele plan op losse schroeven. Gewezen werd op de voortreffelijke verbetering en verbreeding der Zuid- wateringsstraat. Een hulpverleeningsovereenkomst bij brand met de gemeente Middelburg wacht slechts op bekrachtiging van den raad dier gemeente. De begraafplaats is goed onderhou den en geeft, mede door aanplanting van verschillende sierplanten en hees ters een gunstiger indruk dan eenige jaren geleden. De onderhandelingen omtrent het verkrijgen van een drinkwaterleiding vorderen nog slechts langzaam. Voor kennisgeving werden aangeno men: de begrooting van den keuringsdienst van waren te Goes, waarbij de bijdrage voor deze gemeente is geraamd op f 91.63, een schrijven, dat aan normale subsidie over het 3e en 4e kwartaal '32 ingevolge het Werkloozenbesluit 1917 moet worden bijgedragen f 89 en aan extra subsidie over het 4e kwartaal f 100. ue raming der opbrengst der grond belasting voor 1933 a f 2200 en van de opcenten op die belasting a f 1000 wer den voor kennisgeving aangenomen. Een verzoek van de heeren K. de Visser e.a. om op den nieuwen ligger van wegen en voetpaden een voetpad langs den z.g. Hemdweg op te nemen, werd daar het ongezegeld is niet be handeld. Naar aanleiding hiervan kwam ter sprake het reeds meermalen aange houden verzoek om het Welzingsche voetpad van den ligger af te voeren. De voorzitter wijst op de hoo- ge kosten terwijl binnen enkele jaren een algeheele herziening moet plaats vinden. Voorgesteld wordt afwijzend te beschikken. De heer Wisse informeert of B. en W. het recht hebben om een verzoek op dergelijke gronden af te wijzen. Dit pad is overbodig en eischt veel onder houd der aangelanden. De voorzitter wijst bovendien op de hooge kosten. Ook is een zoo danig besluit tot afvoering van een pad van den ligger aan Kon. goedkeu ring onderhevig. Hij wil wachten tot n nieuwen ligger moet worden opgemaakt. B. en W. hebben Ged. Staten reeds ver zocht of het in hun bedoeling ligt de gemeentebesturen binnenkort hiertoe aan te manen. Zoolang wil de heer v. d. Putte niet wachten. Het verzoek betreffende het pad langs den z.g. Hemdweg komt in de volgende vergadering toch ook weer aan de orde. Hij wil daarom de afvoering van het Welzingsche voet pad eveneens aanhouden tot de volgen de vergadering, allicht is dan ook het antwoord van Ged. Staten ontvangen. Na re- en dupliek wordt besloten het verzoek aan te houden tot een volgen- cje vergadering. Geen adhaesie werd betuigd aan het bekende adres der gemeente Ambt- Hardenberg om te komen tot vermin dering van de belastbare opbrengst der ongebouwde eigendommen. De raad overwoog dat deze belastbare opbrengst is geschat in een tijd, lang voor de mo bilisatie d.w.z. in een tijdperk waarin de gronden weing winst opleverden. Na het economische bloeitijdperk, waar in de geschatte opbrengst dus steeds aan den lagen kant geweest is, komt ze nu weer op peil. Ook meende de raad dat een dergelijk verzoek diende uit te gaan van de Landbouworganisaties. Ook het adres der gemeente Kerk- rade, om te komen tot vermindering van het in art, 205 der L. O. wet 1920 genoemde percentage voor uitkeering aan Bijz. schoolbesturen vond geen gunstig onthaal, gezien het geringe fi nancieel voordeel voor de gemeente en de funeste werking die een zoodanige nieuwe regeling kan hebben voor schoolbesturen, die met geldleeningen zitten, waarvoor een hoog rentepercen tage moet worden betaald. Een adres van de afd. Ritthem van den Ned. Chr. Landarbeidersbond om over te gaan tot het instellen van een werkverschaffing of steunverleening werd naar B. en W. verwezen om au- vies. Den heer Lobbezoo werd een bij drage van f 15 verleend als tegemoet koming in de kosten voor het doen plaatsen van een pomp achter het ge meentelijke slachthuis. Voor het orga- niseeren van een schoolfeestje op den herdenkingsdag van de geboorte van Prins Willem van Oranje werd een be drag van f 20 uitgetrokken. Een voorstel van B. en W. om het verzoek van het bestuur van de Ver. voor Chr, L. O. om een voorschot op de gem. vergoeding over 1933 te mo gen ontvangen, aan te houden, werd z. h. st. aangenomen, aangezien nog niet kon worden medegedeeld het onher roepelijk vastgestelde bedrag, dat een soortgelijke gemeente per leerling aan een openbare school uitbetaalde in '31. Het kohier hondenbelasting voor '33 met een getal van 41 honden en een totaalbedrag van f 67, werd z. h. st. vastgesteld. Door conversie der 5 pet. obligatie- leening 1932 van den Staat der Neder landen was een bedrag van f 1000 vrij gekomen, waarvoor op voorstel van B. en W. een aandeel in de 4 pet. Neder landsche Staatsleening 1933 zal wor den aangekocht. Een verordening op het agentschap der arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering werd hierna z. h. st. vastgesteld. Vervolgens werden de door de Ge zondheidscommissie aanbevolen verbe teringen en aanvullingen der ontwerp- bouwverordening m. a. st. overgenomen. Hierna kwam het onderhoud der ge meentegebouwen ter sprake. B. en W. werd verzocht prijsopgave te vragen voor de voorgestelde verbeteringen. De betegeling van het slachthuis en de gang van het gemeentehuis lokten eenige discussie uit.' De raad meende echter niet te moeten ingaan op een daartoe gedane aanbieding. In de vol gende vergadering zullen B. en W. met een nadere prijsopbave komen. Bij de rondvraag informeert de heer v. d. Putte of de vrijgekomen f 1100 door verkoop der veldwachterswoning reeds op de een of andere wijze zijn be legd. De voorzitter antwoordt dat 't geld tijdelijk op de Boerenleenbank is geplaatst. HEINKENSZAND. Dinsdagavond had alhier een openbare vergadering plaats, ten einde te komen tot het houden van een bloemententoonstelling, onder voor zitterschap van den heer C. Nijsse Gz. Deze gaf een overzicht van het doel der bijeenkomst. In de eerste plaats wil spr. komen tot het organiseeren van bloe mententoonstellingen in deze gemeente, zooals die reeds elders in de omgeving zijn gehouden. In het bijzonder riep hij de hulp in van de hoofden der scholen en van het verder onderwijzend perso neel om de liefde voor bloemen en plan ten bij de jeugd grooter te doen worden. De laatste jaren is het kweeken van planten en bloemen ook door de school jeugd in deze gemeente toegenomen. Spr. is van meening dat met behulp ook van de hindered een pracht inzending mogelijk is. Hij stelt voor een comité uit de vergadering te kiezen dat tot het or ganiseeren van bloemententoonstellin gen zal willen mee werken. Bij acclamatie besloot men daartoe, evenals tot het stichten van een bloe men vereeniging. Staande de vergadering traden 27 le den toe. De vergadering koos tot be stuursleden de heeren C. Nijsse Gz., mr. dr. Mes, burgemeester, J. C. v. Iwaar- den, J. I. Wisse, J. Duyvestijn, N. C. de Regt en J. J. Walhout. De contributie zal 25 cent per jaar bedragen. De ver eeniging zal heeten „Vergeet mij niet". Leden zullen zich alsnog kunnen aan melden bij een der bestuursleden. RAAD VAN IERSEKE. Nieuw stratenplan Burenpolder. Wettelijke tijd op de secreta rie en de scholen. IERSEKE. De voltallige raadsverga dering behandelde een verzoek der or ganisaties (Chr. Transportarbeidersbond, Centrale Transportarb. en de CTïr. Bouw vakarbeiders) om een steunregeling in 't leven te roepen. De heer Scheel e, Hage en Koo- m a n spraken een warm woord voor steunverleening. De voorzitter was principieel niet overtuigd van de noodzakelijkheid van steunverleening, vooral daar er werk verschaffing genoeg in 't zicht is. Ook het Burg. Armbest. zal verschil lende perceelen laten spitten. B. en W. stellen voor het adres voor kennisgeving aan te nemen, welk voorstel werd aan genomen met 7 voor 4 tegen, dus geen steunregeling. Tegen de heeren Scheele, Kooman, De Jager, en Hage. Ingekomen was voorts 't nieuwe stra tenplan in den Burenpolder van de nieu we vereeniging tot regelmatige uitbrei ding van Ierseke. De ingang zal komen aan den Varkensdijk, de uitgang aan het eind van den Burenpolder bij den heer M. de Jonge. De heer Bom, die vraagt of er ook nog een uitgang komt aan de Haven wordt gezegd, dat dit door den exorbi- tanten prijs, die de heer Lindenberg vraagt practisch onmogelijk is. Komt er direct rioieermg, vraagt de heer Kooman. In dit geval wel, meent de voorzitter. De heer Kooman wil rioleering van gemeentewege, hetwelk met algemeene stemmen wordt aangenomen. Van gemeentewege zal een bedrag van 100 worden beschikbaar gesteld tot herdenking van Willem, Prins van Oranje. Bij de rondvraag klaagt de heer H a g e over den ouden vuilniswagen, die voor onze gemeente niet past. De heer Cornelisse klaagt over 't venten op Zondag door Chineezen, dat de klok niet wordt geluid met brand, dat de motor- brandspuit niet vlug genoeg werkt, we waren dan beter met de oude spuit. De heer Mol klaagt over paaltjes op den Ouden Dijk, die een gevaar opleveren voor 't autoverkeer. De heer Scheele klaagt over den Molenput en den slech ten toestand in de 111 Schotte. De heer Bom breekt een lans voor de invoering van den nieuwen tijd, klaagt over den slechten weg aan 't eind der Emmastraat en vraagt, wanneer komt de nieuwe Havenverordening. De onbillijke toestanden in de Haven worden aldoor bestendigd. De Voor zitter Beantwoordt de spreker. De vuilnishoop zal worden gemoderniseerd Trottoirs zullen worden gelegd aan de Breeden weg, een moderne vuilniswa gen zal worden aangeschaft. De gas- commissie adviseert geen nieuwe lan taarns aan de Emmastraat. Aan Chinee zen wordt Zondags absoluut geen ver gunning verleend. Bij eventueele brand zal de klok worden geluid. De nieuwe motor van de brandspuit voldoet werr kelijk niet. Hij slaat maar moeilijk aan. Dit moet veranderen; ook die paaltjes aan den Ouden dijk zijn reeds lang een ergernis, maar dat komt door het wa terschap de Breede Bewatering. Het Molenputje zal worden omgaasd. De Biddag wordt aan de werkeloozen door betaald. De nieuwe Havenverordening is in de maak. Gecorrespondeerd wordt door de gemeente over 't salaris van het hoofd van den Vleeschkeurings- dienst. De houding van B. en 'W. inza ke den nieuwen tijd is niet veranderd. De heeren Bom en Cornelisse klagen ernsti'g over het niet houden van de wettelijken tijd. H. i. doen de wethouders verkeerd door niet aan den wettelijken ijd te houden. Dit wordt door den heer Scheele eens goed onder streept. Transport en alle andere wet tige dingen worden bemoeilijkt. De heer Cornelisse brengt iin stemming om de wenschelijkheid uit te spreken dat de secretarie en de scholen zich houden aan den wettelijken tijd. Dit wordt aangenomen met 6 voor en 5 tegen. Tegen de heeren Daane, v. Ee, Mol, Koeyer, Hartoog, De heer Kooman had nog gevraagd of het niet mogelijk was om mej. Stob- belaer, die 14 dagen onderwijzeres was geweest aan school I, een gratificatie te geven. Dit was tot voorzitters leedwezen niet mogelijk. Er zijn verschillende wet telijke bezwaren. Het Vredesmuseum te Brugge. De correspondent van Het Vaderland te Brussel meldt: Op de in Juli en Augustus 1932 te Brugge gehouden internationale ten toonstelling, georganiseerd op initiatief van de Internationale Unie voor be scherming van kunstmonumenten en wetenschappelijke instellingen in oor logstijd, was Nederland vertegenwoor digd door een prachtige verzameling van 300 foto's, welke nu aan het aldaar in beginsel opgerichte Vredesmuseum is geschonken en in dank door de Brug- sche autoriteiten is aanvaard. Het be stuur van de te Brugge geyestigde In ternationale Unie heeft zich tot het stadsbestuur gewend met het verzoek het Vredesmuseum te zien onderbren gen in een aan de stad toebehoorend gebouw gelegen aan het stemmige van Eyckplein. Geslaagd voor len stuurman, de heer P. Fritz, leerling van de De Ruij- terschool te V 1 i s s i n g e n. Bij Kon. besluit is de benoeming van J. Hessing tot bijzonder hoogleeraar voor den leerstoel vanwege het Bol land-Genootschap voor Zuivere Rede bij de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Leiden, om onderwijs te geven in de Hegelsche Phi losophic, bekrachtigd. De kwestie-Colenbrander. Verscheidene oud-leeraren van prof. Colenbrander uit alle deelen des lands, voornamelijk leeraren en leeraressen bij het gymnasiaal en middelbaar onder- onderwijs of assistenten aan weten schappelijke instellingen, hebben den volgenden brief aan hun oud-leermees ter gericht: „Naar aanleiding van de tegen u ge richte beschuldiging van de heeren van Eyck en Geyl, die ook na het rapport van de hoogleeraren Brugmans, Gosses lVtrilK.ctiup Dij Cl 10 DooCxlUxUl^xu^Bll volledig blijken te volharden, voelen wij de behoefte u te betuigen dat wij iede re^ gedachte aan eenigen toeleg om te misleiden van uw kant met verontwaar diging van de hand wijzen. Ons ver trouwen in u als oud-leermeester en on ze eerbied en dankbaarheid voor het vele door u tot stand gebrachte weten schappelijke werk zijn, niettegenstaan de het gebeurde, onaangetast geble ven." Verslag van de „De Ruyterschool" te Vlissingen over 1932. Na een diensttijd van ruim 17 jaar werd den heer J. Joosse, leeraar practi sche oefeningen, op verzoek eervol ont slag verleend, wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd. De van hooger hand opgelegde reor ganisatie van het onderwijs in de Stuur- lieden-afdeelingen had tot gevolg een aanmerkelijke inkrimping van het aantal lesuren. Na een individueele vermin dering van het aantal lesuren, voor zoo ver de bij de wet genoemde garantiebe palingen dit toelieten, bleef nog een zoo danig getal uren te verminderen over, dat overgegaan moest worden tot in krimping van personeel. Hoe ongaarne ook besloot het Bestuur om den leeraar in Zeemanschap, den heer A. Roos, als zijnde het dichtst bij den pensioengerechtigden leeftijd, met ingang van 1 November op wachtgeld te stellen. De heer Roos was sinds de op richting, 1 Mei 1903, als leeraar aan de school verbonden. Op 12 November werd door het Be stuur, in tegenwoordigheid van direc teur en leeraren, oud-leerlingen, van de scheidende leeraren afscheid genomen en hun blijken van waardeering en gene genheid betoond. Tot tijdelijk leeraar in de practische oefeningen is voor den loopenden cursus met ingang van 1 November benoemd de heer J. A. Jasperse, oud-leeraar van de Zeevaartschool te Schiermonnikoog. Het schriftelijk eindexamen van den tweejarigen cursus Koninklijke Paketv. Maatschappij is in April gehouden en van de 36 leerlingen slaagden er 34. In de maand Mei legden deze 34 leer lingen het examen voor het voorloopig Machinisten-diploma af: 29 leerlingen slaagden; de niet geslaagden mochten nogmaals aan het examen deel nemen, deze slaagden in November. De Kon. Paketv. Maatschappij stelde er prijs op deze afgestudeerde leerlingen nog een jaar op school te houden en ze daarna het examen voor het Diploma A te laten afleggen, hetwelk met goedvin den van den Minister onder bepaalde voorwaarden kan geschieden. Het schriftelijk overgangsexamen werd eveneens in April gehouden. Alle leerlin gen n.I. 33 konden worden bevorderd. Van deze leerlingen konden er in de maand December reeds 25 deelnemen aan het examen van voorloopig machi nist; 21 leerlingen slaagden, terwijl 4 leerlingen nogmaals aan het examen mo gen deelnemen. Tot de eerste klasse werden begin Mei slechts 20 leerlingen toegelaten; de parallel-klasse kwam hiermede te ver vallen. Op het einde van het jaar namen nog aan de lessen deel 20 leerlingen in de laagste, 27 leerlingen in de hoogste klas se en 24 leerlingen in de z.g. derde klas se. In Juni-Juli is van den tweejarigen cursus Java-China-Japan lijn van 10 leer lingen van het tweede cursusjaar het eindexamen afgenomen, waarbij eenige leden van de Commissie tot examinee- ren van machinisten aanwezig waren. De uitslag was, dat de 10 deelnemers een einddiploma verwierven. De door de Vereeniging ter bevor dering van het Zeevaart-onderwijs be schikbaar gestelde prijs, bestaande uit een passerdoos, is uitgereikt aan den leerling L. Meijer. Voor de leerlingen van het eerste cur susjaar werd eveneens in Juni-Juli het overgangsexamen gehouden. Van de 10 deelnemers zijn 9 bevorderd tot het tweede cursusjaar. De niet bevorderde leerling is wegens onvoldoende vorderin gen van den cursus ontslagen. Tengevolge van de tijdsomstandighe den zijn in September geen leerlingen toegelaten, zoodat aan het einde van het jaar slechts 9 leerlingen in het tweede cursusjaar de lessen volgden. De tweejarige cux-sus voor stuurlieden telde in den aanvang van het jaar 15 leer lingen in de laagste en 7 in de hoogste klasse. Het Rijkseindexamen is in Juni en Juli gehouden ten overstaan van gedele geerden van de Centrale Commissie. Aan 6 leerlingen kon het Diploma B en aan één leerling het Diploma A uitge reikt worden. De prijs, beschikbaar gesteld door de Vereeniging ter bevordering van het Zee vaart-onderwijs, bestaande uu een kij ker, is uitgereikt aan den leerling J. Lous. Van de 15 leerlingen der laagste klas se, konden na afgelegd overgangsexa men, 10 worden bevorderd tot de hoog ste klasse. Niet bevorderd 5 leerlingen, die de lessen blijven volgen. Van de geslaagde leerlingen kwamen na de groote vacantie 2 leerlingen niet terug, één leerling door verandering van woonplaats en één leerling door het op geven van de studie.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6