INGEZONDEN STUKKEN. HANDEL EN NIJVERHEID, Huiduitslag. AFLOOP VERK00PINGEN. GEMENGD NIEUWS. LEGER EN VLOOT. Sriefgeschrie» tusschen Jewannes uut WaJchere en Jan de Smid uut Goesche Land. Richard Wagner, In binnen- en buitenland overal her denkt men dit jaar den 50sten sterfdag van Richard Wagner. Op verschillende manieren wordt nog meer bekendheid gegeven aan het leven en wérken van dezen genialen toonkunstenaar. Ook de Reichsbahnzentrale für den Deutschen Reiseverkehr is niet ten ach ter gebleven. Zij heeft uitgegeven de brochure: „Richard Wagner 18831933, Wagnerstatten in Deutschland, eine Wanderung durch Wagners Leben", van dr. Julius Kapp. Dit boekje, dat kosteloos verkrijgbaar is bij de vertegenwoordiging der R.D.V. te Rotterdam, is verlucht met tal van zeer mooie afbeeldingen en vormt een interessant overzicht van het leven van den grooten meester. Een reclame, die keurig verzorgd en met z'n prachtige illustraties van de fa milie Wagner, vrienden en van Wagner- opvoeringen, zeer zeker een verdiende aandacht zal trekken. De zonsverduistering in 1934. De astronomische vereenigingen in Frankrijk, Italië, Duitschland, Engeland en de Ver. Staten zullen binnenkort worden uitgenoodigd om een bezoek te brengen aan de onder Japansch Volken bondsmandaat staande eilanden in den Stillen Oceaan teneinde de zonsverduis tering het volgend jaar Februari nauw keurig gade te slaat. Verder wordt ver nomen, dat de Japansche marine waar schijnlijk een speciaal schip ter beschik king stelt om de buitenlandsche waar nemers naar de eilanden te brengen, die algemeen beschouwd worden als de bes te punten om de totale zonsverduiste ring te aanschouwen, Fie Carelsea hersteld. De actrice Fie Carelsen, die geduren de eenige weken in het Roode Kruis Zie kenhuis te Den Haag werd verpleegd, heeft Donderdagmorgen de inrichting hersteld verlaten. Op de een of andere wijze zal men toch de belasting terug moeten zien te krij gen. Dat de winkelier het er zelf bij legt gaat niet. Van de tegenwoordige winst is dit niet te doen, zoodat het op de een of andere wijze op den consu ment zal moeten drukken." De voor zitter van de Kamer van Koophandel te s-Gravenhage zegt: „Deze belasting zal in laatste instantie wel op den con sument verhaald moeten worden. De handel kan de belasting niet betalen, zonder dat zij verhaald wordt". Hier dus een paar uitspraken, die aan duidelijk heid niets te wenschen overlaten, de consument legt het loodje. Consument is ook de boer. Als zoodanig zal hij zijn deel bijdragen, maar hij is ook hande laar, en in die kwaliteit kan hij nergens iets verhalen en daarenboven is hij nog werkgever van ambachtslieden, in aan verwante bedrijven, die hun last op den klant zullen verschuiven, 't Eindresul taat: S ij men betaalt. De steun aan de Suikerbietenteelt. De Friesch-Groningsche beetwortel suikerfabriek en de N.V. Noord Neder landsche beetwortelsuikerfabriek heb ben een circulaire gezonden, waarin zij meedeelen, dat de vooruitzichten op 'n redelijken bietenprijs zoodanig zijn, dat aan de landbouwers geadviseerd mag worden voldoende bietenland beschik baar te houden. Bijzonderheden over de regeling ont breken nog, doch het is bekend, dat in totaal in Nederland weer een gelijke hoeveelheid bieten als bij de regeling van vorig jaar toegelaten was met re- geeringssteun zal kunnen worden ge teeld. WEDEROM MOET SIJMEN BETALEN Meermalen hebben wij betoogd, dat de boer eiken last, die in welken vorm ook op zijn bedrijf wordt gelegd, ook werkelijk als last heeft te dragen, omdat hij niets kan afschuiven op den prijs van zijne producten, wijl deze door de wereldmarkt wordt bepaald. Dit in tegenstelling met de zoogenaamde be schutte bedrijven, die dergelijken last geheel of grootendeels verhalen op den prijs van het eind-product. Zoo zal het ook weer gaan met de ingediende „om zetbelasting"! De directeur van het Kon. Ned. Middenstandsbureau laat zich daarover als volgt uit: „De belasting zal erop neerkomen, dat de bedrijfskosten van den middenstand verhoogd worden. 1. Afzender onbekend stuk in de prullen' mand. 2. Briefwisseling wordt over ingezon den stukken geplaatst of geweigerd niet gevoerd. 3. De kopjj wordt niet terugge zonden. 4. Maakt bet kort NEDERLANDSCH FABRIKAAT. M. de R.! Onlangs kwam een reiziger bij mij aan de deur met borstelwerk, waarvan ik eenige dingen kocht. Gisteren komt er weer iemand met dezelfde artikelen, en toen ik die meneer vertelde dat ik reeds voorzien was, begon hij wat ik gekocht had reusachtig af te kammen. Hij verkocht echt Engelsche borstel werk, dat Hollandsche was namaak, dus lang niet zoo goed etc. Ik vroeg hem toen als alles in Enge land zooveel beter is of hij het dan niet betreurde zelf Hollander te zijn. Wanneer zullen wij Hollanders toch eens leeren uitsluitend Nederlandsch fa brikaat te eischen. De Engelsche huis vrouw eischt Engelsch fabrikaat. Laten Poeldurp, Fibberewarïe 1933. Vriend Jewannes A jie noe nie meer verstand om daer 'm je brief an mien te schrieven over die vossesoppen en da 'k, om zoo te zeg gen, in dien tied m'n schoenen scheef liep achter je zuster Jeitje? Begriep je dan nie, dat Jaonetje, m'n wuuf, dat aol k leze zou en begriep je k nie, oe da' ze telkens nae m'n keek, toen da' ze 't leesden? Oe zou jie 't vin- de, as ik is gieng schrieve, oe da' jie geen rust' a, of je most in de buurte van Koukerke weze, je weet wè, op dat kro terietje, dae ze zoo'n kwaeien ond a? Of bi je 't a vergete van die Zaetterdag- aevend, oe dat 'n 't ronde gedeelte van je broek zoo ja-nee inbeslag nam, toen da' je zacbjes floot om an Leintje te lae- te weten, da j'in de buurte was? Mae dae kwam ietewat anders as Leintje En toen op Annetjeliesje in den Een dracht op de Groote MartMae 'k za wè wiesder weze om daer over te be- gunnen, want i k begriepe wè, oe dat Jik- kemiene van joe dan mie vraegen zoo **ae nie aneens t'enden zou weze. Af- hjn, me binne de jaeren van zukke dien gen al lank te boven. De grooste punt is t r öf, vaoder Ouwe veinters zoo zoetjes an Dus géén tun-oed meer. Ok nie bie de boeren. Mae bié julder draege de boe ren toch nog vee den hoerendracht. Dat k flee zummer emorke, toen da 'k op 'n Dunderdag mie Jaonetje is in Middel burg waer. En de meeste wuven ök. Nee, m n goeie man, da's ier zoowat glad uut den tied. Den Zuud-Bevelan- schen dracht gaet eelegansch wig. De veinters bin aol eeren mie wit rond d'r aols en guil-oen en brune schoenen. En noe is 'f a zoo varre, dat de jongers mie van die diengers van onder uut d'r broekspupen hope. Je weet wè, zoo over d'r schoenen. Net 'n soort staesens. Errebeiers jongers ok a. Waerom ok nie 'k Begriepe d'r geen lorre van oe da' z' aol loope te lammeteèren over den slechten tied. Dan mo je ze Sondags nae de kerken zie gae. Aol eeren en dames. Wie of 't ergste bin weet 'k nie: de wuven en de meiden, of de jongers en de veinters. Meiden mie kernienevél rónd en op oóge beenen f Geef ze indé'peper Vreed En as je bie de menschen in uus komt, slae je 'jë'tt anden te gaere. Matte stoelen? O mae En bie'n eelenboel zoo'n glaeze kasje op ooge pootjes mie bakken en scheutels en aol zu'k gerei d'r in Zoo gae je mae deur. Ons kunne 't nie doe. Zie je, Jewannes, ik voe mien g'loove dat de menschen te vee an den oogmoed moeilik samen. Of is den slechten tied meschien voe 'n deel 'n gevolg van den oogmoed? Noe da'k over den slechten tied schrieve, dienk 'k aneens over de wer- kelooseid. Da's 'n moeielikke kwepstie. Want mie die steun gaet 't 'r ok aorig toe. Kiek is ier. Menschen, die graag werke wille, mae geen werk kunne kriege, die motte steun Mae oe vee bin d'r nie dienk je, die liever steun trokke, as da' z' op 'n fersoendelikke meniere d'r brood verdiene?! 'k Oorden lest van 'n tummerman, die a 'n knecht noodig. Voe 'n paer We ken. Goed, um nae stad en dienk je, dat 'n d'r een vast kreeg? Wat zou 't! Mie werken zouwe ze zoo'n paer gullen meer verdiene as da' z' an steun trok ke en ze zeie: „voe 'n paer gullen in de weke maeke 'k m'n eigen nie moei" Sjuust! En zukke gevalletjes oor 'k meer en dan zeg i k: „zukke moste geen steun 'k Docht bie m'n eigen: „as noe 'n tummerman of 'n messelaer of zoo, 'n knecht noodig a, dan mos 'n nae zoo 'n ketoor van de werkelooseid gae en dan mos 'n vraege: „bie den dieën of den ginten ku je t' rechten." En as zoo 'n werkeloozen dan zei: „dank je," dan most zoo 'n baes wee vrom gae nae die meneer en zegge: „ie doet 't nie." En dandat begriep je. Kort en goed: an lui, die beslist nie werke wouwe, dae zou i k geen steun an geve. Noe jie! Dae bin amtenaers genoegt om 't uut te visschen. Want mie amtenaers binne me zoo stilletjes an meschien an 't ende. As 't nog 'n bitje varder is, dan is den elt van ons volksje amtenaer. Komt t'r 'n verkenswetje, je weet wè, mie dat merken an d'r ooren (d'amïe- Vriend Jan de Smid geeft hier in zooverre een onjuiste voorstelling van zaken, dat aan zijn wensch reeds vol daan is; als alle aanvragen om werk over de,arbeidsbeurs loopen, dan moet een ingeschreven het hem aan geboden werk aannemen, anders ver- valt'z'n steun! Red. wij hetzelfde doen, dat beteekent in de toekomst vermindering van crisis en be lastingdruk, i U beleefd dankend. Mevr. H. [Het juiste standpunt is: wanneer men voor gelijken of lageren prijs even goed of beter Nederlandsch fabrikaat kan krij gen, dan verdient Nederlandsch fabri- i kaat zeer beslist de voorkeur. Red.] HET „GEZAG" IN DE NEDERLANDEN Geachte heer hoofdredacteur, Mag ik uwen „hooggestemden" inzen der Jan Kousemaker, (Midd. Crt. 2 Mrt. 1.1.) door middel van uw blad één enkele opmerking maken? Uit uw ingezonden pennevrucht ge achte collega Kousëmaker, spreekt m. i. te veel de toon 'van: „wij-bijzonde- ren".(2 Cor. 10 17 en 18). Waarom maakt U de openbare school het verwijt, dat haar onderwijzers het „gezag" niet eerbiedigen? Is aan die school niet de Bijbel, de kenbron van het Hoogste Gezag, ontnomen? Of heeft U al „geleerd" daarin te berusten? Van een onderwijzer aan een school, voor C. V. wil ik dat niet ge- looven! Mijnheer de Hoofdredacteur, mijn hartelijken dank. Hoogachtend, Geus. Middelburg, 2-3-'33. Bij Kon, besluit is den kapitein A J. H. C. C. F. Huizer, van den staf der artillerie, op verzoek, met ingang van 1 Maart 1933 eervol ontslag verleend en is hij, mede met ingang van 1 Maart '33 eervol ontslag verleend en is hij, mede met ingang van 1 Maart 1933, benoemd afdeelingschef bij het Staatsbedrijf der Artillerie-Inrichtingen. APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende week is te Middelburg geopend de apo theek van mevr. C. H. DekkerKoers, fa. A. H. Nonhebei en Zonen, Lange Delft. Ansjovis. Men schrijft aan de N. Rott. Crt. uit Zeeland: Straks staat de ansjovisvisscherij weer voor de deur en met eenige belangstel ling wordt uitgezien wat het bedrijf dit seizoen zal opleveren; de weeren wor den gestoken, maar wat resultaat zal men krijgen. De zeer sterke vangsten van de laatst verloopen jaren geven niet de minste zekerheid, dat het wispeltu- ge vischje wat zijn verschijning in de Zeeuwsche wateren aangaat, ook thans zal voorkomen in de massa's van vori naers nie, mae de verkens) dan sebiet 'n schep amtenaers! 'k Leesden van de weke: „Inspekteur van de Kriziszuivel- wet". En zoo'n inspekteur eit dan wee onderinspekteurs, konterleurs; toe mae jongers. Amtenaers! Amtenaers! En dienk jie mae nie, dat dat aol voe niks gaet. Waevoe dienk je bievoorbeeld, dat de bouter zoo dier' is? An de mart seventig sent. In de wienkels nog a meer. En wat steke de boeren d'r van in d'r zak mie die zegeltjes en zoo? 'n Goeie tien stuvers. Noe vraeg ik joe: „wae bluuft de rest? Wae bluuft de steun?" En dan roepe de menschen in de stad: „die boeren, ze klaege en de beuter is zoo diere!" Mae ze wete nie, wat of de boeren 'n klein schijntje kriege. En wat dienk je, dat de slachters durve bie as z'om 'n verke komme? 'n Zwaer verke? As den boer twee dubbeltjes voe 't pond kriegt, is 't op. Laet jie noe Jikkemiene mae is om 'n pondje kruppen gae. Of woste! Want zie je, eerlik is eerlik: boe ren klaege meschien soms wel is 'n bitje te gauw of te vee, mae as ze daèr over klaege, over die beuter en over die vleischpriezen, dan mö je zegge: „dat ei z'n reden." Jaet m'n jongsje, jie mag blie weze, da' je op tied uutspanden. Toen miek je zeker goeie priezen. Oevee boeren bin d'r noe nie, die 't zoo benauwd as eiers, die uutloope? Lae 'k noe mae is even nie dienke over d'r autoos en d'r opgedirkte wuven. Mae klaetergoud is geen goud en verguld koper is mae ko per. Azze de notarissen is praote wou we, dan zou je wat oore. Dan stae je d'r verstomd van, dat 'r nog nie meer uutspanne. Mae wacht mae! En azze ze ze uutspanne, wat dan nóg? Wat maeke ze? Paeren van twee onderd vuuftig gullen is a vee. Meer d'r onder as t'r boven. Koeien: tachentig, tnegentig, onderd gullen. Op de koopdaegen, be griep je. Mie volle last. 'n Kooie schae- pen oorden 'k van de weke om en de bie acht gullen 't stik. Is dat nie erg dienk je. En wat maeke ze van d'r gereeschap? Waegens, ploegen en zoo? Nee maat, as 'k dat aol zoo oore, dan dienk 'k dikkels: ,,'t is van geen wonder, dat 'r voe Jan de Smid nie vee over schiet." En dan awee: die autoos en de mooie wuven!! Klaetergoud is geen goud! Jie bin rentenier en 'k oore je nie klaege. Nie erg teminsten, of 't mot dan over Aernout, je zeune, weze, die z'n interest nie betaelt. Ma azze de ren teniertjes is in glaeze uusjes weunden, dan zou je ze dikkels is 'n d'r aer zie ge seizoenen. Er zijn bovendien nu nog zulke groote voorraden van vangsten van dien tijd, dat het een open vraag blijft of ruimere vangsten werkelijk ook goede financieele resultaten zullen heb ben. En de afsluiting van de Zuiderzee? Zal dit ook een meesprekende factor worden voor de Zeeuwsche Stroomen? De ansjovis, behoorende tot de familie der haringen en wel tot het geslacht Clupea, waartoe behalve die ansjovis en haring, ook de sprot, de elft en de sardijn behooren, houdt zich buiten den paartijd in Oost- en Noordzee en ook Middellandsche zee op en bereikt, vol wassen zijnde, de lengte van 15 c.M., terwijl de gevangenen in doorsnee 12 c.M. zijn. De Bergen op Zoomsche ans jovis, zooals de naam der Zeeuwsche luidt, heeft een uitstekenden naam bij de consumenten, wat te danken is aan de unieke wijze van kaken en zouten door de Zeeuwsche visschers. De eerste panharing. Men meldt aan de N. R. Crt.: Van de weervisscherijen uit de Oos- ter-Schelde zijn de eerste haringen aan gebracht; deze haringsoort wordt uit sluitend verkocht en gebruikt als pan haring, daar ze niet worden gezouten of gerookt, dus alleen versch genuttigd. Wasch de aangedane plaatsen met warm water en Purolzeep, droog daarna voor zichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purol- poeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. (Ingez. Med.) Donderdagmiddag heeft notaris Oele ten verzoeke van de Erven P. de Dreu in de herberg bij K. Meulpolder te Kloe- tinge publiek verkocht: E enhuis met garage en erf aan de Buijs Ballotstraat te Kloetinge. Kooper Jac. F. de Coninck koopman te Goes voor 3865 plus onkosten. EEN TREINVERSTEKELING. Bij het binnenloopen van den Parijschen trein op het station te Roosendaal komende uit de richting Holland, be merkten stationsbeambten een man op de treeplank, die, nog vóór de trein tot stilstand was gekomen, op het perron sprong en vervolgens de vlucht nam. Het treinpersoneel zette den man na, doch deze wist te ontkomen. krauwe. Oevee menschen zouwe d'r geen steun noodig Ja, den am- bachsman ok! Zoo, zoo, krieg jie wel is 'n onder meester van de Kristelikke schole op de verziete? Ja, wat za'k dae van zegge? Van die meesters nie, mae van die bie- zondere scholen. Ikke, net zoo goed as jie, m'n bin aollebei van den openbaeren en 'k voele d'r m'n eigen niks minder om, da 'k in de vierde klasse neffen 'n roomsche jongen zat en in den zesden achter twee roomsche misjes. 'k Geloove dat de menschen 't mekare toen eel wat minder moeilik mieke as noe. Want noe begunt 't a bie de guus: ikke ier, jie ginter. En dienk mae nie, dat de guus d'r eigen d'r dikkels nie te beter om achte as z, op 'n Kristelikke schole gae. Bie ons op 't durp is t'r ok een. En z' aele toch nie minder schavuitestre ken uut as d'are. Noe zegge ze wè: da kom laeter pas uut, azze ze groot bin, mae.zou 't waer weze? Of zouwe ze bedoele: „dat kom laeter te passe, as ze motte gae kieze?" Kiezers kweeke voe de lui die an de touwtjes trokke en die roepe: „stier je kinders toch nae de Kristelikke schole!" Ik voe mien gloove, dat aol de gos- dienst op de schole nie vee uut aelt. Dae was is 'n domenie en die zei tegen m'n: „Smid", zeit 'n „de menschen wor- re overvoerd mie gosdienst." En dat kan best waer weze. Mae weet je wat 'k ok nie goed vin- de? Dat 'r soms meesters bin van den openbaeren, die de guus an polletiek zouwe wille laete doe. 'k Bin mae 'n lompe boeresmid, mae ik zou zegge: „laete ze prombeere om op de scho le de guus te maeken tot bruukbaere menschen in 't leven; bruukbaer, fer- soendelik, eerlik, Mae polletieke en gosdienstige kwepsties, da's geen kin derkost. Voe de gosdienst binne de do- menie's op de vrage. En laete dan d' ouwers tuus ok d'r besten doe om daer gosdienstig 'n goed voorbeeld te geven. Mae vee ouwers vanvan kristelikke scholen za 'k mae zegge, meene, dat ze 't evonden as ze d'r guus nae zoo'n schole stiere. Over de kosten van aol die biezon- dere scholen za 'k mae zwiege. E je 't eleze, om mae is 'n voorbeeld te geven, op Biggekerke. Van die guus, die nae de schole op Meliskerke moste? Was den eenen 'n bitje anders kristëlik dan den areti? Betaele mae jongers! Kriezis! Ondérlest oorden 'k nog, dat de roomsche kerke zoowat 'n mel- Vermoedelijk heeft men hier te doen met een verstekeling, die de reis vanuit Holland op of achter een der wagons van den trein heeft gemaakt. i VERDUISTERING GEPLEEGD TEN BEDRAGE VAN f 30.000. Op een effectenkantoor op de Keizersgracht te Amsterdam is door een employé door valsche boeking verduistering ge pleegd. Reeds gedurende vijf jaar heeft hij door vervalschingen van chèques en kwitanties, gelden aan de zaak weten te onttrekken. Deze bedragen zijn ten slotte opgeloopen tot 30.000. De po litie heeft den bediende, die al vele ja ren bij de firma werkzaam was, gehoord. Hij heeft bekend het geld ten eigen bate te hebben aangewend. EEN RUMOERIGE WIJKVERPLE- GINGSVERGADERING. Wij lezen in het „Vad." het navolgende: Te Driehuizen (gemeente Zuid en Noord-Schermer) is een vergadering gehouden van de afdeeling Groot-Scher mer van de wijkverpleging, welke af deeling zich uitstrekt over de dorpen Groot-Schermer, Driehuizen, Oost- en West-Graftdijk en Graft-Noor deinde. Deze druk bezochte vergadering werd gepresideerd door den burgemeester van Zuid- en Noor,d-Schermer en daarin heeft dr. Koppen medegedeeld, dat ge bleken is, dat kas en boeken van den penningmeester niet in orde waren, waarbij een verschil van ca. 200 werd geconstateerd. De penningmeester zegt dit bedrag ter hand gesteld te hebben aan den voorzitter, maar deze beweerde naar zijn weten nimmer iets van den penningmeester te hebben ontvangen. Schuldbekentenissen bestonden niet zoo dat de zaak zeer moeilijk is uit te zoe ken. Medegedeeld werd nog, dat er bij de afdeeling Groot-Schermer van de wijkverpleging een zgn. reservepotje is geweest van circa ƒ800 tot 1100, welk bedrag niet meer voorhanden bleek en in den loop der jaren in gewone reke ningen moet zijn verwerkt. In de kas boeken komt nog al eens een post voor: N.N bijdrage 100 voor liefdadigheid en ook de bijdrage van het Burgerlijke Armbestuur ad 100 stemt niet overeen met de ramingen in de begrooting Dr. Koppen wenschte daarom een justitieel onderzoek, dat ook opheldering zou kunnen 'geven over het spoorloos weg raken van kasboeken. De vergadering gaf onomwonden haar afkeuring óver deze gebeurtenissen te kennen en tevens haar verwondering over het feit, dat de penningmeester, die wel een convocatie had ontvangen, niet ter vergadering was verschenen. De voorzitter gaf te kennen, dat hij het niet wenschelijk achtte, dat de pen ningmeester, de heer K. zou worden ge royeerd omdat men dan op de beslis sing van de justitie vooruit zou loopen. De penningmeester werd voorloopig in zijn functie geschorst en een ander be stuurslid in zijn plaats aangewezen. Bij joen of negene 's jaers in z'n zak steekt van 't gene da z' over ouwe van de roomsche scholen. Den Affekaot, je weet wè, die zei, dat zit zoo: „an die room sche scholen ei je zoo vee geestelikke, die as meester".en toen zei 'n zoo'n vremd woord ,,fun'.... offe fienkelee- re of zoo. „En die trokke toch trekke- ment, mae wien kriegt dat in z'n anden? Ulder zelf nie!" Da's geen katte.... je weet wè, zoo'n negen meljoen! Daer even a 'k 't over 't goeie voor beeld geven. Dat moste de menschen vee meer prombere, 'n goed voorbeeld geve. D'ooge an de mindere ök. Ik kan dat noe nie zoo persies zegge, mae 'k is eleze van 'n oorlogschip, dat ersten in 'n vremd land kwam. En dan gieng 't 'r op die boot nie zoo erg voorbeeldig- *échtig toe. D'offecieren zoo'n bitje vee an de wien en de wuufachtige kant. 'k Dienke zoo ies van hopsa Janneke! En as die offecieren zoo'n voorbeeld geve, dan zulle de metroozen dienke: „jüMer wat, ons ök wat". Je begriep m'n wè. Weet je 't nog da' m'n saemen over de Mart liepe, toen dat 'r 'n oor logschip in Vlissinge lag? Aol die opge schilderde dames bie den tram?! 't Goeie voorbeeld!! Dus jie wil zoo'n bitje agosie gae doe in polletiek? Da's mode, dat doe d'r meer: agosie in polletiek! As je nie zoo'n ouwe veint was, zou 'k dienke.... mae nee, voe burregemeester bi je t'oud en 'k glove da' je dan eest is nae zoo'n. zoo'n kemieke ververie zou motte. Je kan tegeswoorig aolles over laete verve zei Jaonetje en dan is 't op 't ooge wee as nieuw. Mae 't goed wordt 'r nie beter op. En zwart schien 't beste te gaen. Dat dèk goed. Zwart. Mae 't goed wordt 'r nie beter op! Ze zet de borren op den taefel. Daer ei je 't a! „Laet 'n de groetenisse van je doe an Jeitje!" zei ze. Ik zegge mae niks, mae je weet 'r noe aolles van. 'k Ouwe gauw op. Den goeien dag van Je vriend, Jan de Smid. 's Achtemirrigs. Jaonetje ei m'n brief eleze. Ze zei d'r nie vee van. Zeit, as je zwaeger Sekkeries d'r nie bie is, mo j's stilletjes vraege an Jeitje, of da ze dat zuivere peperment doosje nog eit mie I, d. S. d'r van binnen in. Van Akkenberg op den Burgt. Mae je mot 'r niks over vrom schriève.. Is dien Sekkeries nög zoo'n lumert?

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7