BURGERLIJKE STAND. MARKTBERICHTEN. GEMENGD NIEUWS. BEKENDMAKINGEN. m Looi BOEKENSCHOUW. MIDDELBURC. Van 1724 Februari. IERSEKE. Bevallen: J. Duinkerke, Seb. van Stee, d. Goes, 1 Maart. Veilingsvereeniging Zuid-Beveland. Groenten: witlof 2e soort 512, wijn peen 1.301.40, beide per 100 kg; rha- barber 9, selderie 4.80, prei 58, id. 2e soort 2, alles per 100 bos; prei 1.20, selderieknollen 0.60 beide per 100 stuks K a p e 11 e, 1 Maart. Kleine veiling. Appels: Goudreinetten 1722, zoete Armgaard 23 beiden per 100 kg. Peren: Gieser Wildeman 1725, Pondsperen 11, St. Remy 13, alles per 100 kg. Groenten: spruiten 1617, witlof 11 17, karoten 1, uien 1,alles per 100 kg. Prei 57 per 100 bos. Bloemen: Azalia's 1362, palmen 60 beiden per 100 pot. Eieren: kipeieren 2.302.60, eend eieren 2.40 beiden per 100 stuks. Oostburg, 1 Maart. Veilingsver- eeniging „Avicultura". Aanvoer 55 kg boter; prijs f 1.401.64 per kg. Ongelukken. De 4-jarige D. E., van den Breede Hilledijk te Rotterdam, is op dien dijk onder een auto geraakt. Met inwen dige kneuzingen is het kind in ernstigen toestand in het ziekenhuis opgenomen, Het achtjarig zoontje van den heer K. te d e K r im werd Woensdagmiddag door een auto gegrepen en overreden, Het ventje bekwam ernstige verwon dingen aan het hoofd en lichaam. Zijn toestand is zorgwekkend. AANHOUDING VERZOCHT. Na mens den commissaris van politie, afd. B. te Den Haag wordt de opsporing en aanhouding verzocht van den 26-jarigen banklooper Charles M. van de firma De Bas Co., welke M. Dinsdag in den Verloren Volk, roman door Jo- han Theunisz. (Wereldbiblio theek, Amsterdam). Het is al een heelen tijd geleden, dat ik eens in een Duitsch geïllustreerd tijd schrift een groote foto zag die het, ove rigens in t buitenland zoo zeer bewon derde Zuiderzee-werk niet van een glo rieus-technische maar van een pijnlijk- menschelijke zijde belichtte. Waarschijn lijk was het tafereel dat de lens had op gevangen, ergens in een film-atelier zorg vuldig in scène gezet, maar het léék tenminste erg natuurgetrouw: op een goed-Hollandsch dijkje zaten, in hunDe pofbroeken en met hunne kalken pijp jes in den mond, eenige evenzeer goed- Hollandsche visschers bijeen, Volendam- mers of Markers, en ze keken vol tries te weemoed uit over de zilte plas waar men aan den horizon, nog juist iets kon ontwaren van den arbeid aan den af sluitdijk. „Hun verloren paradijs", of zoo iets stond er onder. Hét was een beetje sentimenteel, en wat goedkoop van ef fect: eerlijk gezegd heb ik er even tjes heimelijk om gelachen, maar dat was meer om het operette-achtige der ensce- neering dan om de werkelijkheid die het bewust wilde maken. Inderdaad ligt er voor ons visschersvolk van de Zuider zee een diepe tragiek in de droogleg ging:"het voor immer verbreken van den band tusschen een volk en zijn mid del van bestaan, het onmogelijk ma ken van een arbeid waarin geslacht op geslacht brood en levensgeluk vond, het losrukken van een groep menschen- levens uit een stuk natuur waarmede ze van ouder op ouder is samengegroeid, hierin schrijnt het leed van een tra gisch noodlot dat heel gemakkelijk on beduidend wordt geacht door wie met cosniopolitische allure héén-kijkt over de bevolking der vervallen stadjes en armelijke dorpen van den Zuiderzee kant. Dit te bedenken is geen gevolg van overdreven-gevoelige dichterlijk heid, en nog minder heeft het iets te ma ken met folkloristische of provinciale behoudzucht. Het is een menschelijke ui ting van sociale rechtvaardigheid, er groeit hier even iets van opstandig ver zet, al is het noodlot nog zoo onvermij delijk en "al brengt het, langs anderen weg, misschien de schoonste zegeningen met zich mee. Het allereerst effect der drooglegging is toch maar dat het be drijf van het visschersvolk stil ligt, dat er een band verbroken werd tus schen een menschen-gemeenschap en 'n stuk natuur, waarin ze haar levenson derhoud vond, dat er honger geleden wordt en.... heimwee door „een ver loren volk". Over de tragiek dezer menschen, loop van den middag ongeveer 7800 in opdracht van genoemde firma had geïnd bij de Nederlandsche Bank, met welk bedrag hij niet was teruggekeerd. M. is gedurende ruim 10 jaren bij de firma De Bas Co. werkzaam en hij stond als een betrouwbaar persoon be kend. Het bankiershuis is tegen alle schade verzekerd. EEN VELDSLAG. Dinsdagnacht na het sluiten der café's is het op het Munt plein te Amsterdam tot een vecht partij gekomen tusschen een groot aan tal leden, mannen en vrouwen, van don ker Amsterdam. Wat de aanleiding be treft, met zekerheid staat nog niets vast vermoedelijk echter heeft een der vrou wen een aanklacht tegen een der man nen ingediend. Binnen korten tijd waren een zeventigtal heeren en dames met el kander slaags, zoodat het geen verwon dering behoeft te wekken dat de eene agent, die daar op post was, niet vol doende was om de gemoederen tot kalmte te brengen. Spoedig was verster king aanwezig, met behulp van sabel en gummistok werd al spoedig een einde maakte aan de al te rumoerige argumen tatie der in conflict zijnde partijen. Er werden rake klappen uitgedeeld en al heel gauw stoven de vechtenden naar alle kanten heen. Trouwens ook onder ling was men niet zachtzinnig opgetre den. Toen de politie nl. arriveerde, had een der heeren reeds een zoodanige af straffing van een der tegenstanders ge kregen, dat hij bewusteloos ter aarde was gezegen. AANVARING. Op den Nieuwen Rotterd. Waterweg heeft Woensdag nacht een aanvaring plaats gehad tus schen het circa 3000 br. reg. ton meten de Deensche motorvrachtschip „Bre- tagne" en het Engelsche stoomvracht- schip „Redsea". De „Bretagne" kwam met een lading van ongeveer 1000 ton stukgoed voor China van Rotterdam, de „Redsea" was binnenkomende. De aanvaring werd veroorzaakt doordat 't Deensche schip uit het roer liep. Beide schepen werden ernstig beschadigd. De „Redsea" kon de reis naar Rotter dam vervolgen; de „Bretagne" maakte echter zulk een ernstige waterschade, dat het voorschip gedeeltelijk zonk. Nader verneemt V.-D. dat met L, Smits en Co. Bergings Mij. contract is gemaakt voor de berging van schip en lading. De bemanning is aan boord ge bleven, zij loopt geen gevaar, aangezien reeds* in den vroegen morgen bergings vaartuigen langzij van het schip meer den. slachtoffers van een overigens zeer vreedzame annexatie, heeft Johan Theu nisz een knappe, boeiende roman ge schreven. Het is geen werk van den al- Ier-, aller-eersten rang, het brengt ook in de wijze waarop de stof is aangevat en gebruikt, niets nieuws. het vertelt gewoon-weg op een reeds lang beproef de realistische en psychologische wijze, maar Theunisz doet dit vlot en aldoor onderhoudend, en er staat uit zijn boek een stuk van ons nationaal Hollandsch volksbestaan op, dat u treft door zijn eigen geaardheid en dat u met veel soortige ontroeringen vervult nu ge het bedreigd ziet. Het verhaal speelt in het oude stadje Enkhuizen op welks ge schiedenis Theunisz indertijd gepro moveerd is en dat hij door-en-door kent. Het is blijkbaar een bevoorrecht plekje van ons land, want ook Alie Smeding heeft zich vroeger m het klei ne leventje daar verdiept en het met een bijna knusse verheuging in beeld gebracht. Theunisz grijpt, voor mijn gevoel, dieper, hij last zekerder en gelukkiger naar de ziel eener g e- meenschap, naar het wezen eener volkseenheid, al is die eenheid nog zoo klein en nog zoo onbelangrijk tegenover de hevige wereldgebeurte nissen van onzen tijd. Hij voert u in een groote visschersfamilie (zijn ze eigen lijk niet allemaal met elkaar verwant?) en hij laat u de leden daarvan wel èèn- voor-èèn duidelijk onderscheiden, maar vat ze toch ook gedurig samen in hun gehéél, in de sterke dingen die ze ge meenschappelijk hebben: hun harde werk de vischvangst, hun dagelijk- schen strijd om het bestaan, hun lief de voor het stadje en voor de zee, ook hun schrielheid, hun onderlinge na ijver, hun arbeidzaamheid en hun bene pen vroomheid. Ge vindt hier een prachtige uitbeelding van een typee rend stuk Hollandsch volksleven en Hollandsch volkskarakter. Daar is de oude, taai-verstandige visschersman Rieuwert van Doorn met zijn stoere vrouw Greet, daar is hun dochter Marie, schraapzuchtig en babbelgraag, maar een brave beschermgeest toch voor haar Jaap, daar is ook Jan nes, Rieuwert's zoon, de jong-kerel wiens primitief vrijen en trouwen ge hier beschreven vindt, en daar zijn alle ooms en tantes en neven en nich ten, Kee en Gerrit, Peet en Akke, en al het man-volk dat zich 's avonds verzamelt op den dam bij de afslagkeet om er de praatjes van-den-dag te hooren of zwijgend uit te zien over de duisternis der zee. Allen leven ze van de vischvangst en voor de vischvangst, eigenlijk weten of denken ze niets anders, en hunne menschelijkheid is daardoor blijven staan in een tamelijk emotie-looze onvolwassenheid. Hun ar beid is een werk van zuivere toevallig- De plaats van het ongeval bevindt zich ongeveer 300 m beneden de Se maphore te Hoek van Holland. De „Bre tagne" ligt op een voor de scheepvaart uiterst ongunstige plaats. De binnenkomende Harwich-boot moest in dit verband naar zee terug- keeren, doch kon later, toen het lichter werd, binnenkomen. FASCISTISCHE VERGADERING GE MOLESTEERD. Voor den algemee- nen fascistenbond zou Woensdagavond de heer Baars spreken in het Kegelhuis te Hilversum. Nog voor de verga dering geopend was, drong door de zij deuren een aantal werkloozen binnen, die niet in het bezit van toegangsbewij zen waren. Er ontstonden wanordelijk heden en de binnendringers hieven de Internationale aan. De politie zag zich tenslotte genood zaakt de zaal met geweld te ontruimen. Ook buiten het gebouw werden op ver scheidene plaatsen de menschen met de gummistok uiteengedreven. De fascis tische vergadering werd afgelast. De communisten hielden daarna een pro testvergadering in de Heerenstraat. Het bleef nog geruimen tijd rumoerig. HANDELAARS IN VERDOOVENDE MIDDELEN. Sinds geruimen tijd was het de politie te Enschedé bekend, dat er een uitgebreide handel werd ge dreven in verdoovende middelen en dat belangrijke partijen cocaïne, morphine en opium van Duitschland uit werden binnengesmokkeld om in Enschedé ver der te worden verhandeld. De laatste maanden werden tal van personen op straat aangehouden in wier bezit men morphine of opium aantrof. Nog de vo rige week werd een groote partij cocaï ne ter waarde van duizenden guldens in beslag genomen. De twee personen, die de cocaïne vervoerden, bleken hand langers te zijn en werden gearresteerd. Ook een eigenaar van een hoeveelheid morphine werd aangehouden. Woensdag is de politie er wederom in geslaagd twee handelaars te arres teeren, die in café cocaïne verkochten. Een partij cocaïne werd in beslag ge nomen. REVOLVERS IN EEN HOEDENDOOS Dinsdagmiddag heeft de politie te Heerlen den steuntrekker J. J. aan gehouden, die met een groote hoeden doos liep. Het bleek, dat z-ich in deze doos 17 revolvers en 120 patronen be vonden. J. bekende, dat een en ander in een café te Heerlen behandeld zou worden en de revolvers naar Duitsch- heden en louter b.'ind geluk veel of niets \angen ver?ischt geen nadenken, geen concentratie van gedachten, geen sterke wil, geen stoutmoedige durf en geen ondernemingsgeest. En aldus zegt de schrijver, „was daar aan de Zuider zee een volk gegroeid dat voortvege- teerde in gdachteloos tobben; een volk dat zichzelf ten einde leefde in apathie en onverschilligheid, een volk dat zich zelf bij gebrek aan wil en energie in geen enkel opzicht te buiten ging en dat verstandelijk steeds dieper en die per zonk naar de leegte van volkomen gedachteloosheid". Deze algemeene ty peering van den schrijver-zelf is stellig wat eenzijdig en daardoor niet geheel rechtvaardig. Er schuilen in een volk dat aldoor worstelt met water en wind, dat aldoor zoo zwaar te vechten heeft voor een eenvoudig stuk brood, ook eigenschappen van stoerheid en vast' houdendheid, enr ligt vooral in hun vroomheid een diepere en betere kern dan Theunisz ons wil doen gelooven. Maar ze zijn primitief in hun willen en begeeren, en ze zijn geestelijk slechts zéér moeilijk (of liever: heelemaal niet) in beweging te krijgen. Vandaar ook dat ze zoo traag en karakterloos reageeren op 't gevaar dat hun bestaan bedreigd: de drooglegging van hun zee. Ze praten er wel eens even over met eenige be zorgdheid, maar ze komen met hun be perkt begrip en hun geringe kennis niet los uit aldoor hetzelfde nauwe ge dachten-kringetje; eindeloos herha len ze onder elkaar de woorden „on dersteuning" en „pensioen", maar het blijft bij praten, murmelen bijna, geen van hen ziet een zelf-geschapen uit komst of geraakt tot een daad. En hoe gemakkelijk laten ze zich om den tuin leiden! Dat blijkt het best, wanneer 'n paar deftige, welgestelde burgers van het stadje het plan opvatten om ter ge legenheid van de ellende en komende armoedeeen feest te organiseeren. Het gaat uit van meneer Marlevoort, groothandelaar in grutterswaren, voor zitter van de Algemeene Middenstands organisatie, secretaris van het verou derde college van den Brandraad, lid van de Commissie van Toezicht voorde Rijks Hoogere Burgerschool een uiterst gewichtig persoon dus. En hij praat er zoo aardig over: „Een aantal burgers van onze stad heeft het plan opgevat om, nu de Zuiderzee binnenkort afgesloten zal zijn, nog eens aan de we reld te laten zien, welke schatten hier dreigen verloren te gaan". Er zal een tentoonstelling worden gehouden een vlootrevue, het bedrijf der visschers in volle beweging, 's avonds 'n lichtende gondelvaart. Een week lang is het stadje in feestroes, het wordt een daverend succes, massa's vreemde lingen zijn er in de stad, de nering doende burgers maken goede zaken het bestuur drinkt champagne en me iand zouden worden gesmokkeld. In ver band hiermede werd de tusschenhande- laar, een Italiaan, A. T„ aangehouden. DE DADERS VAN DEN MOORD TE MAASTRICHT NOG SPOORLOOS. Naar de Maasb. verneemt is tot heden nog geen enkele aanwijzing gevonden, welke 'n spoor van de daders van den laffen moord op den heer M., in de Brug straat te Maastricht aanwijst. De lijksectie, welke van ongewoon lan gen duur was wees uit dat de moord op M. op gruwelijke wijze is geschied. De brandkast, waarvan het losse bo venstuk reeds was afgenomen door de daders, is Dinsdag geopend en ook de daarbij opgedane bevindingen leverden geen practisch resultaat op. De indruk van de politie is, dat roof moord in het spel is, ondanks het feit, dat van vermissing niet kan worden ge sproken. De daders zagen waarschijnlijk hun op zet niet volgens wensch bekroond. AUTO MET 1000 KG. BUIT. Na bij de Maasbrug te R'o e r m o n d werd door belastingambtenaren een gepant serde vrachtauto van zekeren J, uit Brunssum aangehouden. Toen de chauffeur op de eerste som matie der ambtenaren niet stopte, wier pen deze zware spijkerplanken op den weg. Op korten afstand hiervoor stopte de wagen. Met assistentie van inmiddels gewaarschuwde politie werden de drie inzittenden aangehouden en werd de auto met 1000 kg Duitsche margarine in beslag genomen. SMOKKELAAR DOODGESCHOTEN. Tusschen Winterswijk en Vre- den is Zondag de werklooze arbeider G. bij het smokkelen van een zak rogge door de Duitsche kommiezen doodge schoten. Een kogel trof hem in den rug en de dood volgde onmiddellijk. EEN BLOEDBAD AANGERICHT. Blijkens van den resident van Pa- lembang ontvangen telegrafisch be richt heeft een zekere Leiman in Doe soen Bakoeng, zijn woning in Doesang verlaten met een zwaar kapmes. Op 3 plaatsen op Talang Pondoks heeft hij 12 personen blijkbaar gedeeltelijk in den slaap, met zijn kapmes afgeslacht. In de eerst pondok heeft hij een vrouw en 4 jonge kinderen allen gedood in de 2de pondok moeder en zoon ge dood, terwijl de vader zwaar gewond heeft kunnen vluchten, in de 3de pon dok zijn man, vrouw en twee kinderen neer Marlevoort krijgt een lintje. De geheele geschiedenis is het feestelijk begrafenismaal der visscherij, nog een paar weken later en het bedrijf ligt stil; de armoede besluipt de huisjes aan den waterkant. Onder al deze visschers is er maar één man van steviger menschelijkheid en met verderen blik: de oude Rieuwert van Doorn. Hij vliegt er niet in bij me neer Marlevoort, hij ook is het, die zijn best doet om voor zijn zoon een toekomst te openen buiten het vis- schersleven. De regeering geeft daar toe de gelegenheid, Jannes is van al le Enkhuizer jongkerels de eenige die, gedwongen door zijn vader, er gebruik van maakt. Hij wordt sluiswachter aan een kanaal in Utrecht, en aanvankelijk laat het zich nog niet zoo kwaad aan zien. Maar daar-ginds tusschen het vreemde volk, ver van de zee en van de visch, knaagt de heimwee hem aan het hart; en onverwachts trekt hij met zijn jonge vrouw naar Enkhuizen terug. „Denk je dat ik deer in dat dooie gat blief., 'k Hew m'n ontslag vreegd" Dienzelfden middag werd de laatste greep grond in de opening gestort: de afsluitdijk was één, de Zuiderzee was dood.. Het hier-beschreven leven is mij uit de werkelijkheid absoluut onbekend, en ik kan dus in de verste verte niet controleeren of de schrijver in eenig opzicht de waarheid tekort heeft ge daan. Maar een mooi en boeiend boek blijft het, een echt Nederlandsch boek ook, dat naast een stuk van de Hollandsche volksziel tevens een merk waardig moment uit onze geschiedenis vastlegt. Herman Poort, Van de hand van het lid der Tweede Kamer, mr. P. J. Oud, verscheen bij van Gorcum en Co N.V. te Assen „Om de democratie", parlementaire ge schiedenis van Nederland van den jong- sten tijd. Dit vierde deel completeert onze par lementaire geschiedenis van 1918 tot heden. De schrijver zegt in zijn voor bericht: „Als een proeve van objectie ve geschiedschrijving wordt het den lezer niet aangeboden". Dit is zoo, de schrijver „beziet de gebeurtenissen van zijn vrijzinnig-democratisch standpunt doch dit doet aan de feiten niets tekort, integendeel, deze worden dusdanig be licht, hetzij door de meening van den schrijver, hetzij door aanhalingen uit re devoeringen van anderen, dat zij voor den lezer in beteekenis winnen. Uiter aard hebben we speciaal onzen aandacht gewijd aan de hoofdstukken, die land en tuinbouw behandelen. Dit heeft ons doen beseffen, wat een massa materiaal de schrijver heeft moeten verwerken om een dergelijk, tot in onderdeelen allen gedood en in de 4de pondok is man licht gewond. Onder de gedoode kinderen bevon den zich verschillende zuigelingen. De dader werd aangetroffen in een boom, in de nabijheid van Doesoen Bakoeng en aldaar gearresteerd. De reden van de misdaad is onbe kend, de dader heeft blijkbaar nog meerdere pondoks bezocht, doch deze waren ledig. DEELNEMING AAN DE STEMMING IN EENE ANDERE GEMEENTE. De Burgemeester der gemeente Mid delburg, brengt ter kennis van belang hebbenden, dat een kiezer bij de ver kiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, in plaats van in de gemeente op welker kiezers lijst hij voorkomt, in eene andere ge meente aan de stemming kan deelne men. De kiezer kan in die andere gemeen te niet bij volmacht stemmen. De kiezer, die bij de aanstaande ver kiezing voor de Tweede Kamer gebruik wil maken van deze bevoegdheid, deelt, uiterlijk veertien dagen vóór den voor de stemming bepaalden dag, dus uiterlijk op 12 April a.s., in persoon ter secretarie van eene gemeente aan den burgemeester of aan den daartoe door dezen aangewezen ambtenaar mede, in welke gemeente hij aan de stemming deelnemen wil. Hij geeft daarbij op zijn naam en voornamen, de dagteekening en plaats zijner geboorte, de gemeente, in welke hij op de voor deze verkiezing geldende kiezerslijst voorkomt, en een adres in de gemeente in welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mo gelijk met aanduiding van straat en num mer; aan dit opgegeven adres ontvangt de kiezer, zoo deze bevoegd is aan de stemming deel te nemen, de in artikel 53 der kieswet vermelde oproepings kaart voor de stemming. Van de mededeeling wordt eene schriftelijke verklaring opgemaakt; jzij wordt door den kiezer en door den bur gemeester of den door dezen aangewe zen ambtenaar onderteekend. Een af schrift van die verklaring wordt den kiezer uitgereikt. Middelburg, den 1 Maart 1933. De Burgemeester voornoemd, J. ONDERDIJK wnd. uitgewerkt geschiedkundig overzicht te kunnen geven. Voor iedereen, „die aan politiek doet hetzij als spreker, hetzij als debater, be vat het werk een schat van gegevens, welke dusdanig geordend zijn, dat ze da delijk zijn te vinden. Doch ook anderen zouden we het boek in handen willen geven. ONTVANGEN BOEKEN. Een exemplaar van het tooneel- werk: „Vader des Vaderlands", helden drama door Eduard Veterman. Versche nen bij den uitgever A. J. G. Strengholt te Amsterdam. De twintigste druk van Hennan Heijermans „Kamertjeszonde". Herinne ringen van Alfred Spier. (N.V. Em. Que- rido's Uitgevers-Mij. te Amsterda m). „Parlementarisme en dictatuur De zin der hedendaagsche politieke ont wikkeling, door ir. B. Wigersma. (N.V. Uitg.-Mij. C. A. J. van Dishoeck teBus- s u m). „Over de verhouding van gespro ken tot geschreven taal, in verband met de vereenvoudiging onzer Spelling Rede, uitgesproken door prof. dr. J. J- Salverda de Grave. (Uitgifte van Bureau „Volksonderwijs" te Amsterdam). De eerste aflevering van „De Mei boom", orgaan van het Nederlandsche instituut voor Volksdans en Volksmu ziek te Den Haag. „Jeugd en Oranje", door A. M. van de Laar Krafft, jeugdpredikant te Rot terdam. (Uitgave 't Jeugdboekhuis, Rot- t e r d a m). „Een school voor allen,... De op 13 Febr. 1933 voor de radio niet uitgesproken rede van Klaas de Vries, (verbod Controle-Commissie). Uitgave van het Hoofdbestuur „Volksonderwijs' te Amsterdam. „Dertig jaar film", door L. J. J°*' dan, No. 2 van de serie monografieën over filmkunst onder redactie van C. J. Graadt van Roggen. Verlucht met tal rijke afbeeldingen en omslagteekening van Piet Zwart. „De geluidsfilm", door Lou Licht veld, No. 10 van de bovengenoemde serie monografieën; eveneens met tal van afbeeldingen en omslagteekening van Piet Zwart. Beide keurig verzorgde uitgaven zijn verschenen bij W .L. en J. Brusse s Uit gevers Mij. te R o 11 e r d a m, „Beginsel en doel van „Kerk en Vrede" (kritische beschouwingen). Uit gegeven door het Centraal Comité tot Waarschuwing tegen eenzijdige ontwa pening te Den Haag. Elec. Drukkerij G. W. den Boer. M'burg, DagMa schap kwartel Goes regel, Bü Eldl vindt I heer I Middel is gesl gelen I zondeI belan eergifl Eei ging, over ook, zaak. uit h socia wegii; zijner regel Wc tegen onzer dat Ujk geste zoo Ook der, geze beide in so; buite op si) moch mens schei I mogel gelijk I Al uiteej van soc. van dus naar niet a-bej die Hl is dj Nedel punt vattl 1-1 2. 3. W een 1.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8