KUNST EN WETENSCHAP. LANDBOUW. De kiezerslijst voor de gemeente Bruin i ss e voor 1933 telt 1453 kie zers voor de Tweede Kamer, 1435 voor de Prov. Staten en 1425 voor den ge meenteraad. Te Biervliet zijn 1151 kiezers voor de Tweede Kamer, 1150 voor de Provinciale Staten en 1134 voor den Ge meenteraad. Aan het verslag over 1931 van den in specteur der gemeente- en waterschaps archieven in Zeeland, air. A. Meerkamp van Embden, is het volgende ontleend In het begin van het jaar heeft de Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw aan de gemeentebesturen een aantal maatregelen ter bescherming van de archieven tegen brand en brand gevaar in overweging gegeven. De ar chie commissie der Vereeniging van Ne- derlandsche gemeenten, waarin ook het officieele archiefwezen vertegenwoor digd is, had de lijst opgemaakt. Het is toe te juichen, dat door veler samen werking de euvelen, die de archieven bedreigen, zooveel mogelijk worden in geperkt. De restauratie van de Gotische kapel heeft niet tijdig plaats kunnen hebben en daarom is het aanbod van mevrouw Gatacre, geboren De Stuers, in verband met de plannen van de gemeente Sluis tot het stichten van een streekarchief voor Westelijk jZeeuwsch-Vlaanderen, komen te vervallen. Maar de plannen waren hiermede norf niet definitief van de baan. Overwogen wordt nu de mo gelijkheid, om het gebouw achter het raadhuis, in welk bebouw de kantschool, het gemeente-archief en de oudheids kamer gevestigd zijn, in te richten als de bewaarplaats van een streekarchief voor Sluis en omgeving. Bresken s. Hiert is eene ruime kluis gebouwd, ongeveer 3% M. lang, breed en hoog, met eene stalen deur. Eene tafel op wielen maakt het moge lijk, de overdag gebruikte stukken ge makkelijk 's avonds in de kluis te ber gen. Het archief tot 1813 bevindt zich in het Rijksarchief te Middelburg. De reeds aangebrachte verbeteringen motfen zeer belangrrk en verheugend worden genoemd. C a d z a n d. In de opstelling van het archief is de laatste jaren geene ver andering gekomen. De zolder van het raadhuis herbergt nog steeds, evenals dat in 1923 het geval bleek te zijn, het oud-archief, beginnend met het jaar 1800. Eene plaats, geschikt om eene kluis te bouwen of eene brandkast te zetten, ontbreekt. C o 1 ij n s p 1 a a t. In de berging en opstelling van het oud-archief is sedert 1923 blijkbaar weinig veranderd. De kast in de raadzaal bevat o.a. een BELGISCHE BRIEF. De Belgische koloniale politiek. Een millioenentekort, dat,; bij het eigen tekort, ook door het moederland zal moeten worden bijgepast. Brussel, Febr. '33. Op het oogenblik dat in zoovele lan den aan hét parlementarisme een zwa- ren deuk wordt gegeven, zou men kun nen verwachten, aat in België, dat van ouds democratisch is geweest, alles zou worden gedaan om het regime in eere te houden, doch dit is bij de jongste crisis volstrekt niet het geval geweest, en minister Lippens kon gisteren dan ook in een rede verklaren, dat de par lementairen met vuur spelen. Men weet dat de regeering in de minderheid werd gesteld op het oodenblik dat zij volop aan het werk is voor de financieele sa neering van het land, en dit op een on dergeschikte quaestie, nl. betreffende den uitsl-' van gemeenteverkiezingen te Hastière. In deze kleine gemeente was een kiezer vijf minuten te laat ge komen, had toch mogen stemmen en deze enkele stem is beslissend geweest voor den uitslag. Zij werd dan ook door de verloren partij betwist. De verkie zingen werden door de bestendige de putatie verbroken, doch op verhaal van den gouverneur bij den minister van Binnenlandsche Zaken, Poullet„ defini tief geldig verklaard. Op een socialis tische interpellatie in het parlement werd een motie aangenomen, waarin dit besluit werd gelaaktEn zoo ont stond de crisis. Het is verheugend dat de koning het ontslag van de regeering niet heen aanvaard. De koning heeft register van jgronduitgiften, beginnend met het jaar 1598, aan de keerzijde in structies, eedslormulieren enz. uit den zelfden tijd. Uit den tijd tot 1766 schijnt verder niets aanwezig te zijn. Het oud- ai chief, t-ewaard in de genoemde kast, loopt tot 1923. 's-G ravenpolde r.»De gemeen te heeft een nieuw raadhuis doen bou wen. Eene Kluis ontbreekt; men heeft er niet aan gedacht, zulk eene bewaar plaats in het Douwplan op te nemen. hans is het oudere archief geplaatst in kasten uer burgemeesterskamer, ge legen naast de secretarie. Ook op eene moeilijk te bereiken vliering staat nog een en ander in kasten. Heinkenszand. Ook deze ge meente heeft een nieuw raadhuis ge kregen. Een bestaand huis is daartoe verbouwd. De ruime kluis met Lipsdeur is nog wat vochtig; daarom staat voor- loopig het archief in een kamertje met brandvrij plafond, gelegen naast den in gang. Eene bepaalde orde is niet te onderkennen, maar het voornemen be staat om het registratuursysteem der Vereeniging van Nederlandsche gemeen ten in te voeren en ook toe te passen op het reeds bestaand archief. Kortgene. De toestand van het archief is sinds 1923 helaas niet ver beterd. Het Zal noodig zijn, hulp te bieden bij het regelen van het verwaar loosde archief. Oostburg. Het bouwen van eene kluis wordt overwogen, doch het zal moeilijk zijn, eene geschikte plaats daarvoor te vinden. Sas van Gent. Het bouwen van eene kluis wordt overwogen. Als wen- scheliiker nog dan zulk eene verbetering wordt het stichten van een geheel nieuw raadhuis beschouwd. Sint-Laurens. Het oude raad huis aan de Dorpsstraat is onlangs ver vangen door een nieuw, gelegen aan den Noordweg. Eene kluis grenst aan de secretarie en wordt vandaar elec- trisch verlicht met eene snoerlamp. Het oud-archief zou in het voorjaar van 1932 worden geplaatst in de kluis, die goed droog is en veel ruimte biedt. Sluis. De opstelling van het oud archief in het daarvoor bestemde lokaal van het gebouw achter het raadhuis is niet veranderd. Vrouwenpolder. De berging van het archief liet in 1929 nog te wen- schen over. De burgemeester zeide ech ter toe, dat de noodige verbeteringen zouden worden aangebracht; aan die afspraak is zooveel mogelijk voldaan. W1 i s-s e k e r k e. De toestand is sedert 1923 belangrijk verbeterd. Het oude raadhuis is verbouwd en wordt voorzien van eene kluis (afmetingen: 3,3 en 3H M.) Wolphaartsdijk. Het oude gemeentehuis is vervangen door een nieuw, dat geheel vrij staat. Het is voor zien van twee kluizen. Zuidzande. Het archief staat vochtig, vooral voor zoover het gebor gen is in de kamer naast de secretarie. Het bouwen van eene kluis is niet in overweging. Ook is geene brandkast aanwezig. Bevredigend mag de toestand van.het oudere archief niet worden ge noemd; l.Ghellickpolder; 2. Kleine- Sint - Albertus - of-S a s - v a n Gentpolder; 3. Sint-Piet e r s- polder; 4. Seydlitzpolder. De stukken betreffende 'de loopende zaken berusten op het kantoor van den ontvanger-griffier, de oudere,1 geschei den naar de polders, in eene kast, staan de in een lokaal der brouwerij. Dit lo kaal ligt wel aan den weg, maar er is geene deur aan de voorzijde, zoodat in geval van nood een schot zou moeten worden losgemaakt, om de archieven steeds een hoog besef gehad van zijn taak en zijn grondwettelijke rol is steeds geweest ordenend op te treden. Thans heeft hij het gezagsprincipe, dat in elke gezonde democratie onmisbaar is, toe gepast op gelukkige wijze. Dit beteekent niet dat de regeering nu heelemaal haar toekomst verzekerd heeft. Er zijn nog verscheidene wetsontwerpen aanhangig, waarover de meerderheid zelf verdeeld is, waaronder het ontwerp van den heer Devèze, minister van Landsverdediging, betreffende de smaad aan de vlag, aan officieren enz. Dit ontwerp vindt geen onvoorwaardelijke goedkeuring en wan neer het wordt doorgedreven, zal het kabinet nog moeilijke dagen beleven. Intusschen is een andere moeilijkheid gevoegd bij de reeks bestaande finan cieele problemen, namelijk de financi eele nood van de kolonie, van den Bel gischen Kongo, Want is de nood en de crisis groot in het moederland, overzee is de toestand nog erger, en het moeder land wordt er nu op vrij onaangename wijze aan herinnerd, dat het een„kolo- niale mogendheid is en dat het als dus danig niet ontsnappen kan aan zekere plichten, ondanks het feit dat het be stuur van de kolonie gansch onafhan kelijk is van het moederland. Op de begrooting voor 1932 was er reeds een tekort van 160 millioen francs en de begrooting voor dit jaar, welke door den minister van Koloniën, Tschoffen, zou worden ingediend, toen de crisis uit brak, voorziet aan ontvangsten slechts 357 millioen francs,met 725 millioen francs uitgaven of een tekort- van 368 millioen, d i. een hooger tekort dan de ontvangsten bedragen. Het kapitaal van de openbare schuld alleen vertegen- naar uie zijde te kunnen redden. Ook aen beheerder kwam de tegenwoordige Mestand met bevredigend voor. Hierop volgt het verslag der bezochte waterschapsarchieven. Ten aanzien van Veere vermeldt net verslag 1931 nog, dat het gemeente bestuur, dat he.haaldebik ondubbel zinnige blijken van belangstelling in de verzorging van het archief heeft gege ven, een bezoek aan het Rijksarchief bracht, om zich nader op de hoogte van aen toestand te steden. In verband met de ontruiming van het stadhuis ten behoeve van de restau ratie verzocht de Minister van Onder wijs, Kunsten en wetenschappen, het geneele oud-archief tijdelijk in Middel burg in het Rijksarchief in bewaring te nemen. Wegens gebrek aan geschikte plaatsruimte moesten zolders in gebruik worden gesteld, die stellig niet zouden kunnen dienen als blijvende bergplaats. Overigens heeft ue bewerker van het archief zich voornamelijk gewijd aan de beschrijving der verdere stadsrekenin gen, met de bij agen, waarbij de schei ding tusschen de 18de en de 19e eeuw werd overschreden, Te St. Maartensdijk zijn bijeen gekomen afgevaardigden van de ver schillende muziekvereenigingen op Tho len. In het Bestuur van den Bond van Vereenigingen in 't eiland werd uit elke plaatselijke vereeniging een bestuurslid gekozen; voorzitter is de heer G. A. Amsing te Tholen, secretaris de heer G. W. J. de Graaff te Oud Vossemeer; een bepaalde muziekdag van den Bond in het eiland werd besproken, maar een be slissing nog niet genomen, in verband, zooals men ons mededeelde, met het al- of niet doorgaan van de kermis te Scher- penisse op Pinksteren. Op de Noorder Begraafplaats te Hil versum is Dinsdagmiddag ter aarde be steld de heer J. A, C. Nonhebei, oud journalist en oud-directeur van drukke rij „De Mercuur". Er was veel belang stelling. In de aula sprak ds, G. van Duyl, voorganger der Vrijzinnig-Religi euze Gemeenschap en de plaatselijke af- deeling der Vrijzinnig Hervormden, van weike vereenigingen de heer Nonhebel organist was. Daarna spraken nog ds. A. Vermaas uit Lochem als vriend en neef alsook een jongere neef van den overledene. Aan het graf dankte een broeder voor de belangstelling. Voor een prijsvraag, welke 't maand blad „Filmliga" in samenwerking met de Nederlandsche Smalfilmliga in Novem ber j.l. had uitgeschreven, zijn niet min der dan ruim 100 manuscripten binnen gekomen, waaronder zeer vele goede, De jury bekroonde het scenario „Il lusie", van den heer Rico J. Bulthuis uit Den Haag met den eersten prijs 75 en publicatie). Dit scenario zal derhalve in het a.s. Maartnummer van het maand blad Filmliga verschijnen, tegelijk met de officieele aankondiging van het twee de deel der prijsvraag, de vertooning van dit scenario door de Nederlandsche smalfilmateurs in vrije mededinging, welk gedeelte onder de auspiciën van de Nederlandsche Smalfilmliga georga niseerd wordt. De jury heeft ook nog een tweeden prijs toegekend, ter waarde van 25, aan het scenario: „113 o.a." van K, Jan- son uit Tilburg. Tien eervolle vermel dingen vielen in volgorde der waardee ring. •f'M woordigt 290 millioen. Op dit oogenblik moeten alle bestuurlijke uitgaven door leeningen worden gedekt en als er niets wordt gedaan om hierin verandering te brengen, dan zullen het volgende jaar de ontvangsten nog niet voldoende ziin om den dienst van de schuld te verze keren. Dan zal nieuw kapitaal moeten worden geleend om den interest van de reeds geleende kapitalen af te betalen. Deze omstandigheid doet de belang stelling begrijpen van prins Leopold voor de kolonie. Men weet dat de prins thans een reis doet in de Belgische be zitting overzee, in gezelschap van zijn echtgenoote, prinses Astrid, om den toestand nader te bestudeeren. Dit jaar is het de eerste maal, dat men den toestand niet tracht te verbergen, door de vooruitzichten niet met de wer kelijkheid in overeenstemming te bren gen. De koloniale schatkist kan niet meen verder en zonder hulp van het moederland moet de kolonie failliet worden verklaard, iets wat in de be staande internationale omstandigheden, nu meer dan één natie uitkijkt naar uit breiding in Afrika, als afzetgebied voor haar werkloozen en industrie, geen aan te bevelen oplossing is, als men de ko lonie wil bewaren. De binde politiek die tot dusver werd gevolgd, is een van de vormen der algemeene Belgische ko loniale politiek, dit tot zooveel kritiek in het moederland heeft aanleiding ge geven. Want de begrootngsmoeilijkhe- den in den Kongo zijn slechts de resul taten van de algemeen politiek. De heer Croqaert, die minister van Koloniën is geweest, verklaarde pas nog in een geruchtmakend artikel, dat de tot het uiterste gedreven industrialisatie van De correspondent der Maasbode te Parijs schrijft d.d. 26 Februari: Bij de herdenking van den hertog van Reichstadt, die tijdens het leven van Napoleon den titel van koning van Ro me droeg, werd verleden zomer nog eens de oude bibliotheek van Malmai- son bijeengebracht en daarbij heeft toen zeer de aandacht getrokken het deel van Napoleon's bibliotheek dat hem bij de latere veldtochten vergezelde. Daar onder bevonden zich de vijitig aquarel len van Nicole, de opstelling der troe pen bij Napoleon's veldslagen weerge vend, overeenkomstig de aanwijzing van den keizer en de documenten van den staf. Voorts een groot aantal boekwer ken en historische documenten en her inneringen aan Joséphine. Aartshertog Franz Salvator wilde zich van de kostbare verzameling ontdoen. Een aan de Cote d' Azur wonend echt paar, dat zoo juist zijn diamanten brui loft vierde, heeft in herinnering daar aan de persoonlijke bibliotheek van Na poleon aangekocht en aan Malmaison ten geschenke aangeboden. De milde schenkers zijn Engelschen, 90 en 81 jaren oud en die sinds jaren aan de Cote d'Azur woonachtig zijn. Maandagavond had te Middel burg de eindles plaats van den cursus in „plantenziekten" hoofdzakelijk aard appelziekten. In een 8-tal lessen heeft op onderhou dende wijze ir, Versteegh, tweede sec retaris der Z. L. M., de verschillende plantenziekten behandeld. Uitvoerig werd les gegeven, in het selecteeren van aardappels, om voor eigen bedrijf het benoodigde pootgoed te kunnen winnen. Op de laatste les werd het geleerde nog eens in beeld gebracht, doior een serie lichtbeelden. Het was een bijzonder leerzame avond, aangezien deze de practische ziekten in beeld 'zóó juist weergaven. Hoewel de praktijk bij 't selecteeren nog veel moeilijkheden oplevert, zullen nog een of twee practische lessen, de zen zomer worden gegeven. Aan dezen cursus 'hebben 35 cursisten uit geheel Walcheren deelgenomen. De heer J. Langebeeke, dankte ir. Versteegh namens allen, voor de bijzon dere wijze waarop deze de lessen heeft gehouden en hoopte dat het geleerde in de practiik zal worden gebracht. Vervolgens dankte spr. het kringbe- stuur der Z. L. M. dat deze het initia tief heeft genomen, voor het organisee- ren van dezen cursus. Nadat ir. Versteegh nog iets was aan gebeden uit blrk van waardeering, werd deze avond besloten. Maandagavond hield de Vereeni ging ter bevordering van Landbouw en Veeteelt te 's-H e e r Arendsker- k e haar jaarvergadering. Uit de rekennig bleek dat in 1932 was aangekocht 168700 kg. kunstmest stoffen voor een bedrag van 7.963. De ontvangsten der vereeniging hadden bedragen 714 05 de uitgaven 490.88, De heeren J. Noteboom en W. P. Mar- kusse werden als bestuurslid herkozen. Na afloop der vergadering heeft de heer M. van Heel uit Nijmegen de nieuwe landbouwfilm vertoond: „De Nederland sche lanaoouw in de praktijk en de rol die Chilisalpeter daarbij speelt". Een 80-tal aanwezigen woonde deze vertoo ning met groote belangstelling bij. de kolonie, tot een diepe proletarisatie van de inlanders heeft geleid, die in elk opzicht voor den bloei van de be zitting nadeelig is. Hij voegde er bij, dat indien deze methode niet wordt stop gezet, de gevolgen doodelijk kunnen zijn als oplossing tevens aangevende, dat de inlander, de neger, tot een boer moet worden opgeleid, in plaats van tot een moreele positie zal er door worden ver beterd. België kan zich aan de moreele ver plichting niet onttrekken, om, door een gift van enkele honderden millioenen, de kolonie uit den nood te helpen, ver mits het gaat om het verdere bestaan van de koloniale bezitting. Het principe van de tusschenkomst is echter deli caat, vooral nu de bevolking van het moederland twee milliard moet beta len aan nieuwe belastingen, om het ei gen deficit te dekken. Er is wel bij de vaststelling van de noodige nieuwe inkomsten een marge gelaten van 200 millioen, maar als men bedenkt, dat bij deze vaststelling werd verondersteld, dat aan intergouvernementeele oorlogs schulden niets meer zou worden be taald, terwijl dit op slot van rekening toch noodzakelijk blijken zal, moet men begrijpen, dat deze 200 ^millioen toch zullen kunnen gebruikt worden. En toch zal de kolonie moeten geholpen wordenMen zal het geld ergens moeten vinden en ten geschenke geven aan de kolonie, want een andere oplos sing zou de Kongoleesche schatkist niets baten. De verlamming van hét zakenleven in den Kongo is, dit blijkt hieruit ten De Tuiabouwvereeniging Kapel- Ie en omgeving kwam in ledenverga dering bijeen in de zaal van mej. E. Han son. De voorzitter H. Eversdijk sprak een kuit upeuuigs wOoio, v. aar,n oij wees op den nood uer tijden, hoe met alle ten j.enste staande kracaten gewerkt moet worden om de bedrijven nog maar eenig'szins op gang te houden. Een circulaire was verzonden, waarin gewezen werd op den nood, waarin de Tuinbouw en Glascultuur ook in deze omgeving verkeert, uitgaande van de vereeniging te Kapelle en BiezeLnge. Tot de vereeniging trad toe de aldee- ling Kattendijke. Uit het jaarverslag van den secretaris de heer J. A. Mol, werd gewezen op de nog steeds donkerder wordende tijden, lot op heden .is nog geen verbetering te bespeuren; van verschillende zijden orden aan de grenzen van de naburige landen moeilijkheden in den weg gelegd. Zoo op het oog gezien waren de prij zen van het harde f: uit nog al goed, 'n enkele kweeker had opbrengst, het meerendeel niet. Hoe dan ook, aldus spr., van een loo- nende cultuur kan gesproken worden is een raadsel Voor de meesten uit de omgeving, daar deze cultuur ten eenen- male onvoldoende is voor een dragelijk bestaan, reden dat het bestuur besloot de door den voorzitter genoemde circu laire rond te zenden en met verschil lende vereenigingen en |groottelers er op aan te dringen bij de regee.ing, an dere maatregelen te treffen, die de 'ruitteelt kunnen opheffen en het be staan mogelijk maken. Met de aardbeien ging het ook niet naar wensch, ook de boonen waren be houdens enkele uitzonderingen niet ren dabel. Van de Rijnschespek werd niet meer gezaaid en de dubbele prinsessen hadden ook niet de oppervlakte van voorheen. Het ledental verminderde met 30, de oorzaak hiervan is de inkrimping van de aardbeiencultuur. De seccr.-penningmeester deed reke ning en verantwoording. Het totaal be zit bedraagt 691.93. De rekening werd vastgesteld. Benoemd werd als afgevaardigde voor de vereeniging de heer H Eversdijk. De aftredende voorzitter H. Eversdijk en J. van Wingen wenschten niet meer in aanmerking te komen voor herbe noeming. Gekozen werden de heeren M. Bom als voorzitter en J. Hermus. De secretaris brengt dank aan de af getreden bestuursleden voor het vele aan de vereeniging bewezen, vooral de voorzitter welke een langen tijd deze functie op waardige wijze bekleedde; de vereeniging is hem veel verplicht omdat alle werk met nauwgezetheid werd verricht, noode ziet spr. hem gaan. Besloten werd om als blijk van waardeering hem een aandenken te schenken, waartoe het bestuur wordt gemachtigd. De V oorzitter dankt voor deze toezegging en hoopt dat de vereeniging ook onder het bewind Van den nieuwen voorzitter wel mag varen-. Een drukke bespreking volgde over den aankoop 'zaaiboonen, pootaardap- pelen en sproeimiddelen. Bij voorkomende zaken wijst de heer D. Ganseman op het belang van de telers vn aaardbeien, in den vervolge groepsgewijze te handelen hetzij bij voorkoop of blocveiling. Ook op het sor teeren en de controle wordt de aan dacht gevestigd, welke nog al wat te wenschen overlaat. De Voorzitten zegt dat ook het bestuur dit besprak en verder bij de seizoen-vergadering zal bespreken. overvloede, zeer ernstig, alhoewel het bestaande fiscaal regiem ook bijdraagt om de inkomsten van de schatkist te beperken. Dit is gesteund, essentieel, op de winsten van de ondernemingen, ter wijl de koloniale belastingen feitelijk 'n bijdrage zouden moeten zijn in de be- stuurskosten, welke onveranderlijk on der de algemeene onkosten zou dienen te komen. Ook de ontvangsten van de kolaniale portefeuille zijn afhankelijk van de koloniale winsten. En zoodoen de tzijn deze ontvangsten zeer gering. Slechts door bezuinigingen is er iets te bereiken, doch met het oog op den jongsten opstand is er b.v. op de open bare macht niet veel te bezuinigen en op de bestuurskosten al even weinig. Alleen op gebied van pensioenen en sa larissen voor ambtenaren is nog wat in te krimpen, omdat deze werden vastge steld toen er moed noodig was om naar den Kongo te vertrekken. En ook ter zake de subsidies voor transport van sommige goederen kan iets worden ge daan. Maar dat is ook alles. En het moe derland zal moeten betalen. Waaruit volgt dat, als de eene moei lijkheid is geregeld, er spoedig een nieu we opduikt, die al even hopeloos lijkt as de andere. Doch in België is de ko- lonitle geest zoover doorgedrongen m strijd met wat vroeger, in den heldentijd, toen Leopold II zijn landgenooten moest overtuigen van de waarde van zijn ko loniaal bézit, het geval was n*e" mand er voor te vinden zal zijn, steun aan de kolonie te weigeren, Alleen zal men kunnen bepalen, dat hij slechts als uitzonderingsmaatregel is bedoeld en dat strenge bezuiniging moet worden betracht iri hét koloniaal bestuur. GEMEENTE- EN WATERSCHAPSARCHIEVEN. Burgemeester en wethouders van Hulst verzochten advies omtrent de vraag, of het noodig en wenschelijk was, de archieven te verzekeren tegen brand en inbraak, theoretisch is dus verzeke ring niet uitgesloten. Maar de bestem ming voor den ODenbaren dienst stelt ae archieven praktisch nagenoeg gelijk met voorwerpen, waarin geen handel mag worden gedreven. De waarde van deze onvervangbare zaken zou al heel moeilijk zijn vast te stellen. In de plaats van eene verzekeringspremie behooren dus te treden de kosten voor preven tieve maatregelen tegen brand- en ander gevaar. ■mM Muziekvereenigingen op Tholen. Begrafenis J. A. C, Nonhebel. Prijsvraag Filmliga. De veldbibliotheek van Napoleon. Cursus in plantenziekten.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6