ARNHEM" DE ROODE VULPENHOUDER ZEELAND. KORT ZEEUWSCH NIEUWS. BINNENLAND. /T\ LEVENS- /VERZEKERING MAATSCHAPPIJ TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN DONDERDAG 2 MAART 1933. No. 52. SOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. SGHOUWEN-DUIVELAND. BEVOLKINGSCIJFERS, Het geboortecijfer blijft dalen, evenals dat der huwelijken en overledenen. Het cijfer der doodgeborenen loopt iets op. Het centraal bureau voor de statistiek iKeft ook ten aanzien van de bevolking van Nederland cijfers gepubliceerd over de laatste tien jaren, die, gecombineerd met de betreffende gegevens uit het sta tistisch zakboek van genoemd bureau, «en belangwekkend overzicht geven over een tijdvak van ruim negentig laren. Het aantal levend geborenen op 1000 inwoners daalde in 1932 tot 22 en kwam hierdoor op een nimmer be reikt laagtepunt. Dit aantal bedroeg in 1840/49 nog 33.5; in 1875 36.4. Na 1875 daalde het cijfer tot 31.5 in 1900. Tot en met 1924 bleef het nog boven de 25, doch daarna daalde en bleef het bene den laatst genoemd getal. In veel sterkere mate dan dat der levend geborenen, daalde het getal der doodgeborennen op 1000 inwo ners. Van 1840/49 tot 1875 was een stij ging merkbaar van 48 tot 52, terwijl daarna een daling intrad tot 26 in 1920. Nadien waren de schommelingen niet groot. Het laagste cijfer tot heden was 24.6 in 1930; in 1931 steeg het tot 25, terwijl het voor 1932 25.2 bedroeg. Het getal der gesloten huwelijkeu per 1000 inwoners liep sedert 1840 niet zoo veel uit elkaar. De hoogste cijfers kwamen voor in 1920 en 1921 met resp. 9.6 en 9.2, het laagste in 1915 met 6.7. Kwamen in 1930 nog 8 huwelijken voor op iedere 1000 inwoners, sindsdien daalde het getal tot 7.4 in 1931 en 6.9 in 1932. Een zeer gunstig verloop valt te con stateeren ten aanzien van de sterfte- cijfers. In 1840/49 bedroeg het aantal overledenen per 1000 inwoners 26.6. Dit cijfer daalde tot 11.1 in 1921, waarna een kleine stijging volgde in 1922 (11.4). Het getal bleef daarna om de 10. 1929 bracht weer een stijging tot 10.7, waar op volgde 9.1 in 1930, 9.6 in 1931 en 9 in 1932. Ook het getal voor de k i n d e r- sterfte daalde in 1932 tot een nimme gekende laagte. In 1840/49 bedroeg het getal der overledenen beneden 1 jaar op 1000 levend aangegevenen 181.4; in 1875 zeHs 218.7. Daarna trad een daling in tot 155.2 in 1900, 107.9 in 1910 en 82.5 in 1920. In 1930 bedroeg het aantal sterfgevallen nog 50,9; in 1931 49.6; in 1932 46.4. Hierbij dient aangeteekend, dat de cijfers van geboorte en sterfte, te be ginnen met 1920, in afwijking met die van vorige jaren, zijn vastgesteld vol gens een nieuwe wijze van berekening, die echter op bovenstaande cijfers maar weinig van invloed is. Indien namelijk van levenloos aangegevenen was ver meld, dat de vrucht minder dan zes maanden oud was, zijn deze geboorte- gevallen niet in de statistiek begrepen. De overige levenloos aangegevenen zijn gesplitst in twee categorieën, namelijk dood ter wereld gekomenen en levend geborenen, die vóór de geboorte-aangif te stierven. De dood ter wereld geko menen vormen van 1920 af de rubriek doodgeborenen. De overige zijn gevoegd bij de levend aangegevenen en vormen daarmede de rubriek levend geborenen. DE KAMERVERKIEZINGEN. Het Tweede Kamerlid Vliegen heeft den minister van Binnenlandsche Za ken de volgende vragen gesteld; Acht de minister het, met het oog op vele ervaringen in vorige verkie zingsperioden in sommige deelen des lands, niet gewenscht om voor de thans uitgeschreven verkiezingen van leden van de Tweede Kamer: 1. De burgemeesters aan te manen dai ze voor alle partijen een volledige door A. W. v. E.v. R. 58. Hij zweeg, blijkbaar moeite doende zooveel mogelijk de belangrijkste pun ten uit zijn verhaal naar voren te bren gen; toen kreeg hij Fayre's onthutst ge laat in het oog en zei: „Ik denk, dat het allemaal een vreese- lijke warboel voor u lijkt,. Het is beter dat ik maar van 't begin af aan vertel. Miss Allen, zooals zij toen nog heette, was tegelijk met mij in St. Swithins, zooals u zeker al weet. Zij huwde mijn specialen vriend, Baxter, en ik kan u verzekeren, dat ik mijn uiterste 'best heb gedaan daarbij een spaak in haar wjiel te steken. Maar het gaf mij niets. Baxter was gek op haar en wou geen kwaad van haar hooren, en wetend, wat ik van haar wist, maakte mij dat ellendig, zooals u zich kunt voorstellen. Het was zoo erg, dat ik hen na hun hu welijk nog maar zeld enzag. Ik had toen een groote armeluis-practijk gekregen en had het ook te druk, om oude vrien den op te zoeken. Toen kwam hij op zekeren dag, half krankzinnig, bij mij en vertelde mij, dat zij en van door was met Dravcott, en haar kleinen jongen bij hem had achter gelaten. Om het kort te maken, hij eirdigde, met van haar te scheiden, nadat hij tevergeefs bescherming van propagandavrijheic hebben te waarborgen, o.a. door het tegengaan van elke molestatie van wel ken aard ook, door zich te onthouden van elke pressie op zaalhouders ter zake van het beschikbaar stellen van lokaliteiten voor vergaderingen en even eens zooveel mogelijk tegen te gaan dat anderen dergelijke pressie uitoefenen? En dat zij, voor zoover zekere vormen van propaganda afhankelijk zijn van door hen te geven vergunningen, deze vergunningen slechts in gevallen van evidente gevaren voor de openbare or de, weigeren; 2. De gemeentebesturen en voorzit ters van stembureaux aan te manen er voor te zorgen dat voor de kiezers het geheim der stemming wordt gewaar borgd, door de stemhokjes zóó in te richten en zóó te plaatsen dat controle op de handeling van den kiezer bij het uitoefenen van zijn kiesplicht is uitge sloten, dat personen, die blijkbaar der gelijke controle willen uitoefenen, wor den verwijderd en inmenging van wie ook volstrekt verboden wordt, tenzij dan in het geval van lichamelijke hulp behoevendheid, als bedoeld in art. 78 der Kieswet? DE TWEEDE KAMERVERKIE ZINGEN. De candidatenlljst C.-H. Unie. Het dagelijksch bestuur van de Chris- telijk-Historische Unie maakt in de Ne derlander bekend, overeenkomstig art. 22 der statuten, dat, als resultaat van de stemmingen in de zeven groepsver gaderingen, de candidatenlijst der Unie is samengesteld als volgt: 1. Jhr. mr. D. J. de Geer, 2. prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine, 3. J. Bak ker, 4. J. R. Snoeck Henkemans, 5. dr. H. J. Lovink, 6. H. W. Tilanus, 7. jhr mr. F. Beelaerts van Blokland, 8. J. Weitkamp, 9. dr. C, W. Th. baron van Boetzelaer van Dubbeldam, 10, mej. mr. C. F. Katz, 11. J. M. Krijger jr., 12. jhr mr. J. W. H. Rutgers van Rozenburg, 13. mr. dr. A. A. van Rhijn, 14. mr. dr N. G. Veldhoen, 15. T. Krol, 16. mr. J. A. de Visser, 17. M. A. Marra, 18. mr. dr. J. van Bruggen, 19. D. J. Mellema, 20. P. J. Nahuijsen, 21. J. C. Wolthuis, 22. J. van der Marei, 23. W. F. C. van den Broek, 24. C. Verhoef, 25. mr. M. C. de Jong, 26. A. Broen, 27. C. Seun- ninga, 28. H. Koerselman, 29. F. A. Kraayeveld, 30. M. Prins Azn. STEUN AAN LAND- EN TUINBOUW. Behalve het in de Eerste Kamer me degedeelde en gister vermelde inzake den steun aan land- en tuinbouw kun nen we nog melden, dat afgezien van enkele kleinere ontwerpen met betrek king tot bepaalde plaatsen, is in voor bereiding een algemeene wet, waarbij niet alleen een algemeen fonds is ge dacht, waarin de bijzondere steunrege lingen en credieten kunnen worden on dergebracht, doch tevens algemeene be voegdheden aan de regeering [kunnen worden voorbehouden. Daarbij wordt vooral gedacht aan het verbinden van >/ooi waarden aan den export in elk ge val, waar door gebrek aan samenwerking der betrokkenen prijsbederf in het bui tenland dreigt. Als voorbeeld staat de regeering zoodanige regeling voor oogen voor het b'oembollenbedrijf. Ook stelt men zich dergelijke bevoegdheden voor, voor de uitvoering van de noodi- ge teeltbeperking, welke aan steunre gelingen, als die voor den tuinbouw, zal verbonden moeten worden. Voor de boomkweekerij is een credietregeling ontworpen, in den geest van het ontwerp der Boskoopsche orga nisaties. Deze regeling zal gelden voor de .geheele Nederlandsche kweekerij, onder voorwaarde van medewerking, ook financieel van de gemeenten. Gevonden voorwerpen. In de maand Februari 1933 zijn aan het bureau van politie te Goes onder staande voorwerpen als gevonden aan gegeven en zijn aldaar verdere inlich tingen betreffende deze voorwerpen te bekomen: Drie portemonnai's met en zonder in houd, een passer, een vulpotlood, een handwagen, twee mutsen, een insigne, een zilveren penning, een actetasch, twee messen, een parapluie, een slijklap, een zakkam in etui, een paar handschoe nen, 'n zilveren ringetje, 3 handschoe nen, een zakdoek, een zweep, een schroevendraaier, twee portefeuilles, een kwartje, een heerenhoed, twee hee- meld door een vertegenwoordiger van het Zeeuwsch Genootschap der Weten schappen, die alle medewerking onder vond van degenen, die het werk uit voeren. NISSE Dinsdagavond j.l. was het al gemeene vergadering van de Groene Kruisvereeniging alhier. Uit de reken, over 1932 bleek dat de in komsten waren 948,52 en de uitgaven 136,70. Uit de rekening van de T.B.C. bestrijding bleek dat de inkomsten wa ren 211.24%, de uitgaven 150.55. Be sloten werd het bestuur te machtigen om 100 te besteden voor aankoop ma teriaal 't Aantal namen voor de kiezerslijst re„riiwiele»: een schor,, een p,k h.I vermout, een snoer koralen, een duim stok, een sigarenaansteker, een zilve ren armband, twee handbeschermers, een hond en een zeildoeken schooltasch. Oranjevereeniging. SINT LAURENS. Dinsdagavond hield de Oranjevereeniging hare jaarvergade ring, onder voorzitterschap van Burge meester Van 't Hoff, die in zijn ope ningswoord wees op het nut van de ver- Kamer 330, Provinciale Staten 327 en voor den gemeenteraad 321. Een menschonteerende daad. WILHELMINADORP. De laatste we ken komende Pinda-mannen uit Goes met hun bekende, hel gekleurde trom mels met pinda's ook hier. Zoo waren er ook Zondagmiddag weer enkele op het dorp. Toen één hunner langs den Oosthavendijk liep, vertoonde een bewoner zich aan het raam en lichtte de gordijnen op. De man, den- eeniging, vooral nu in den laatsten tijd kende, dat hij iets verkoopen kon, stap- gebleken is, hoe noodig het is, dat de band tusschen het Oranjehuis en het volk versterkt behoort te worden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het ledental gestadig toeneemt en thans 116 bedraagt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat een sal do van 68.16 in kas was. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren J. W. van 't Hoff, J. Wonder- gem en A. Dingemanse. De voorzitter deed mededeeling van de plannen, wei- te de stoep der woning op en opende de deur. Eén der familieleden kwam daar op voor om te zeggen, dat zij niets van hem wenschten. Toen het oude mannetje zich echter omdraaide om weer verder te gaan, kreeg hij een stomp in de zij, die zeker goed aangekomen is, want toen hij on geveer een uur later bij een milder ge stemden inwoner 'n kopje thee kreeg, klaagde hij daar nog over pijn. Het is bedroevend dat in een be- ke het bestuur zich voorstelt in dit jaar schaafd land, als het onze, nog zulke bewijzen van naastenliefde voorkomen'. uit te voeren. Op 24 April a.s., den ge boortedag van Prins Willem van Oranje, zal een herdenkingsavond worden ge houden. Mr. P. Dieleman te Middelburg heeft zich bereid verklaard als feest redenaar op te treden; muziek en zang zullen worden ten gehoore gebracht. Aan de schoolkinderen, die niet in aan merking komen voor verstrekking van de gedenkplaat van Prins Willem van Oranje door het landscomité, zal de Oranjevereeniging voor verstrekking zorgdragen. Het ligt voorts in de bedoe ling den jaardag van de Koningin op de gebruikelijke wijze te vieren, n.l. 's mor gens schoolfeest en 's avonds een lam pionoptocht. De vergadering stond de voor deze feestelijkheden benoodigde credieten toe en vroeg overweging om op 31 Augustus ook iets te doen voor de rijpere jeugd. De voorzitter wekte allen op om er aan mede te werken, dat ook op 24 April a.s. zooveel mogelijk zal worden gevlagd. Oude vondsten. DOMBURG. Bij rioleeringswerken in de Schuitvlotstraat zijn vele scherven van aardewerk gevonden, zooals in de eeuwen tusschen 900 en 1100 vervaar digd en gebruikt werd, voorts drie bee- nen schaatsen of glissen en vele been deren van huisdieren uit dien tijd (rund, schaap, varken). Een en ander werd aangetroffen in een zwarte grondsoort met veel plantenresten. Het maakt den indruk, dat hier in het verlengde van het „Schuitvlot" (den watergang) naar Middelburg een waterloop gelegen heeft, die omstreeks 1100 verland of gedempt is. Ook de bij het 'graafwerk gevon den houten palen planken van be schoeiingen of steigers schijnen hierop te wijzen. Op de oudste bekende kaar ten van Domburg komt de Schuitvlot straat reeds als weg voor. De genoemde voorwerpen zijn verza geprobeerd had haar terug te krijgen. Hoe groot mijn afkeer van haar ook was, ging ik haar den dag na Baxter's bezoek toch opzoeken. Ik vond haar met Draycott in een hotel, en zij lachte mij in mijn gezicht uit, toen ik beproef de haar over te halen naar haar man terug te keeren. Na de scheiding ging hij er onderdoor en ik had er genoeg mee te stellen, dat verzeken ik u. Toen hij zoo ver was, dat hij niet meer kon werken, haalde ik hem over met den jongen bij mij te komen wonen, en spoe dig daarop stierf hij in mijn huis. Ik was heel veel van het kleine kereltje gaan houden en hield hem bij mij, daar hij geen familie had, waar hij heen kon gaan. Hij is nu op een fröbelschool en gaat daarna naar de lagere school. Dat is de voornaamste reden, waarom ik niet wil de hebben, dat mijn bekendheid met haar uit zou komen. Ik gaf hem mijn naam en men denkt, dat hij mijn neefje is, en terwille van hem wil ik liever niet, dat het verleden wordt opgera keld." ,,Dat begrijp ik," zei Fayre hartelijk. Feitelijk begin ik nu pas goed te begrij pen, hoe u mijn tusschenkomst ver- wenscht moet hebben." ,,'Uw inmenging was voor mij een ramp, ik wond mij op als een dwaas en probeerde u door grootspraak te over bluffen. Ziet u, ik had zijn bestaan zorg- I vuldig verborgen genouden, en ik zag mijzelf al in de getuigenbank en de fo to's van den kleinen vent in de kranten als het ware al mijn moeite voor niets, en toen werd ik woedend." „Weet de jongen, dat zijn naam oor spronkelijk Baxter was, maar hij brengt geen verband tusschen zijn moeder en mrs. Draycott. Hij denkt, dat zij stierf, voordat hij met zijn vader bü mij kwam. Ik heb nooit geprobeerd zijn bloedver wantschap met hem te verbergen ik heb werkelijk mijn best gedaan de her innering aan zijn vader levendig te hou den, zooals die was, voordat hij aan la- tfer wal was geraakt. Gelukkig was het ventje in dien tijd nog te jong om veel te merken. Neen, ik was bang voor zun moeder, zij had wettelijk geen recht op den jongen, maar ik kende haar. Zij was een hebzuchtige vrouw, als het op geld aankwam, en een verduiveld slimme ook. Zelfs toen Draycott hog leefde, zat zij eeuwig in geldnood, en. zij deinsde maar voor heel weinig terug, als het er op aan kwam, aan geld te komen. Ik had haar nooit meer gezien, zooals ik u zei, maar ik hield haar in het oog, en naar wat ik van haar hoorde, ben ik er zeker van, dat zij mij de duimschroeven zou hebben aangelegd, als zij had gewe ten, waar de jongen was, hoe weinig ik haar ook had kunnen geven. Zij wist, dat ik er alles voor over had haar van hem weg te houden. Zij was een aan trekkelijke vrouw en was voldoende co- RAAD VAN WAARDE, Gebouwtje P.Z.E.M. Benoeming gemeente- opzichter, WAARDE. Maandag j.l. vergaderde de raad voltallig. De voorzitter, burgemeester C. Bal, wenscht bij den aanvang van de eerste vergadering in 1932, alle leden en den secretaris voor hen persoonlijk en voor hun gezin alles goeds toe. Op 1932 terugziende, wijst hij op den ongunstigen toestand waarin ook te Waarde de gemeentefinanciën verkee- ren. Hij raadt daarom den raad aan voor 1933 de uiterste zuinigheid te willen betrachten, en hoopt voor het vervolg, als hij zelf de vergadering hier niet meer leiden zal, dat de leden met de gemeen tebelangen voor oogen, schouder aan schouder staande, in goede harmonie zullen mogen samenwerken. Een verzoek van de P.E.Z.B.M. om, aan het eind van den Kerkweg (op den Driesprong) een gebouwtje te mogen plaatsen werd na een breedvoerige dis cussie met vier tegen drie stemmen aan genomen. Een steunregeling werd na drukke en langwijlige bespreking vastgesteld. Goedgekeurd werd met 5 tegen 2 st. een wijziging der begrooting van de gascentrale in verband met een toeslag a 200, die men aan den gasfitter J. Nieuwenhuijze wenscht te doen toeko men. Voor benoeming van een gemeente opzichter staan op de aanbeveling 1. Arn. Klap, 2. C. Kopmels beide te Waarde en 3. M. Ie Clercq te Kruinin- gen. Na twee vrije stemmingen wordt bij herstemming tusschen C. Kopmels en M. Ie Clercq met vier tegen drie stem men benoemd de heer C. Kopmels. BBsai de basis roor een zorgenvrij bestaan. !L1 (Ingez. Mod.) RAAD VAN ZIERIKZEE. Deelname garantiefonds K.L.M. Geldleening Comité tot op richting en instandhouding bad inrichting. ZIERIKZEE. In de Dinsdag gehouden raadszitting deelde de voorzitter op een vraag van den heer Van der Doe mee, dat de bouwvakarbeiders in de steunregeling waren opgenomen, maar dat de Minister deze nog niet in werking zal stellen, omdat de werkloozen nog ge plaatst konden worden in de werkver schaffing. Afgewezen werd een verzoek van den kring Schouwen en Duiveland der Z.L. M. om verlaging van het weegtarief voor vee. Aan het garantiefonds voor de K.L.M. zou deelgenomen worden voor een be drag van 100. Vastgesteld werden de 21 dagen vol gens de winkelsluitingswet, n.l. 6 ker misdagen, 10 winkelweekdagen, de Vrij dag voor Paschen en Pinksteren, de le Woensdag in Juni, de Donderdag voor St. Nicolaas en de 2en Kerstdag, waar op de bepalingen omtrent het sluitings uur niet zullen gelden. Een uitgebreid debat ontstond over 't benoemen van een bode-concierge. Aan genomen werd een voorstel van den heer Gerritsen, om te onderzoeken of het mogelijk zou zijn daarvoor "2 per sonen te nemen met voldoende loon. Over een voorstel om den met 1 Mei uit den dienst vertrekkenden concierge 100 toelage boven zijn pensioen te ge ven, staakten de stemmen. Aangenomen werd een voorstel van B. en W. om een geldleening aan te gaan met de Nutsspaarbank a 2,6 pet., ten einde dit renteloos te verstrekken aan het comité tot oprichting en instand houding eener badinrichting, nadat ver schillende leden het voor en tegen naar voren hadden gebracht. BRUINISSE. De werkzaamheden aan de vluchthaven in den Stoofpolder aan het Zijpe, zijn weder in een nieuw sta dium gekomen. Verleden week is het daarvoor benoodigde materiaal gearri veerd en gistermorgen is de eerste paal voor het maken van ducdalven, steigers en remmingswerk geheid. Te Aagtekerke zijn 400 kie zers voor de verkiezing der Tweede Ka mer, 400 voor de Prov. Staten en 394 voor de gemeenteraad. Op de kiezerslijst 1933-'34 van 's-H eer Arendskerke komen voor 2038 kiezers voor de Tweede Kamer, 2021 voor de Provinciale Staten en 1974 voor den Gemeenteraad. 9 De laatste overblijfselen van den tol te W i 1 h e 1 m i n a d o r p,; die se dert korten tijd opgeheven is, zijn dezer dagen verdwenen, door het afbreken en opruimen van den boom met bijbehoo- ren, 13 MS mediante, om een heel aardige en roe rende scène op touw' te zetten, als zij hem had verkiezen op te zoeken, en de liefhebbende moeder te spelen. Ik twij fel er niet aan, of zij zou hem eindelijk gevonden hebben, en zij wist, dat ik dat niet wilde riskeeren. Daarom verander de ik zijn naam, en paste er: goed op, niet openlijk te vertellen waar hij was. U moet bedenken, dat zij mij verfoeide en, afgezien van het geld, zou zij volko men in staat zijn geweest uit louter kwaadaardigheid naar den jongen toe 'te gaan en hem te kwellen." „Zij zou zich toch zeker niet verlaagd hebben tot geld afpersen?" wierp Fayre tegen. Hij had mrs. Draycott niet mogen lij den, en alles, wat hij sindsdien van haar gehoord had, was in haar nadeel geweest, maar hij vond het moeilijk te gelooven, dat een zuster van miss Allen zoo diep zou hebben kunnen zinken, dat zij zich aan afperserij zou hebben schul dig gemaakt. „Ik weet, waaraan u denkt," merkte Gregg scherpzinnig op. „Zij was van goe de familie en werd volgens de opvattin gen van haar stand groot gebracht, maar geloof mij als 'n vrouw zich eenmaal op het hellende vlak bevindt, wordt zij vrij wel ongevoelig voor wat zij doet. Ik geef u mijn woord, dat, hoe groot de schok ook voor mij was, toen ik haar dood vond, dat minder indruk op mij maakte dan de ontdekking dat zij miss Allen's zuster was. Ik besefte toen voor eerst, uit wat voor familie zij was voort gekomen, en ik gaf mij bijna bloot, zoo verbaasd was ik. Vreemd genoeg had ik, niettegenstaande den naam, haar nooit met elkaar in verband gebracht". „U zei, dat u mrs. Draycott in het oog hield. Bedoelde u daarmede, dat u betrekkingen onderhield met een van haar kameraden? Ik behoef u niet te vertellen, dat wij nog steeds zoeken naar een motief voor de misdaad." „Ik vrees, dat ik u daarmee niet kan helpen", antwoordde Gregg openhartig. „Er was een oude meid van haar, die modemaakster werd en waar zij steeds heen ging als zij iets noodig had. Ik ge loof, dat zij ook een regeling met haar had getroffen, om de japonnen, die zij niet meer droeg, voor haar te verkoo pen. Ik ging die vrouw nu en dan op zoeken en zij vertelde mij telkens het laatste nieuws van mrs. Draycott. Zij werkte wel voor haar, maar zij had <?een reden van haar te houden, en zij hield van den jongen en was bereid alles voor hem te doen wat hem ten beste kon komen. Maar zij zag mrs. Draycott maar bij tusschenpoozen, en kende niemand van de menschen, met wie zij omging." (Wordt vervolgd).

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5