Verstuikingen, Kneuzingen? Briefgeschrief fusschen Jewannes uut Walchere en Jan de Smid uut Goesche Land. wethouder Van Melle als voorzitter fun geerde, zoowel van G. O. als van B. en W. Het College heeft de voorstellen van G. O. zonder meer overgenomen, zonder de Gascommissie nogmaals te raadplegen. Wethouder VAN MELLE meent, dat het niet noodig was, de Gascommissie nogmaals te raadplegen. De heer DE ROO: dat is juist ge organiseerd overleg. Wethouder VAN MELLE antwoordt in raadselen. De heer DE ROO zegt, niet overtuigd te zijn. Zoo gaat men weer den ver keerden weg op. Er wordt een bepaald loon betaald bij een bepaalden leeftijd. Spr. wil dit naar bekwaamheid regelen. De heer VAN POELGEEST wijst er op, dat directies van gasfabrieken en waterleidingen, overeengekomen zijn, bepaalde eischen te stellen aan aanko mend, volslagen fitters, e.d. Spr. zou het voorstel zoo wel goed vinden, als er bij stond, dat dan ook de functionaris bewijs zou moeten leveren aan de te stellen eischen te kunnen voldoen. De heer VISSCHER verklaart, dat deze dingen ook in G.O. ter sprake zijn gekomen. De bekwaamheden moet de directeur der Gasfabriek echter beoor- deelen en voldoet de functionaris niet, welnu dan kan de directeur hen ont slaan. Hiermede heeft G.O. echter niet te maken. De heer ECKHARDT zal tegen het huidige voorstel stemmen. Hij staat nog op hetzelfde standpunt als in de Gas commissie. Tot heden was de Gasfabriek een goede opleiding voor deze jongens, ze kwamen dikwijls goed weg, en spr. zou dat liever handhaven. De heer DE ROO vraagt wat de „ge voelsargumenten" zijn, waarop ook de heer Crucq doelde. Wethouder VAN MELLE wijst er op, dat nogal eens jongens aangenomen worden die er eigenlijk niet noodig wa ren, in elk geval er niet konden blijven. De directeur, die ook bestuurslid is van de Ambachsschool, nam daar nogal eens jongens van aan, om ze zoo op weg te helpen. De heer VERMAIRE omschrijft deze kwestie nader en zegt tegen het huidige voorstel te zijn. De heer VAN DER WART vraagt of die jongens ongelimiteerd aangenomen werden. De heer VAN POELGEEST noemt 'n voorbeeld. Een zekere jongen kreeg daar ook een kans en maakte een goede carrière. Na een opmerking van den voorzitter: dat de Fin. Comm. het er toch mee eens was, zegt spr. dat dit iets heel anders is. Over zulke dingen is men het in de F. C. niet eens (gelach), men heeft daarom speciaal de financieele zijde beoordeeld. De VOORZITTER wijst er op, dat er inderdaad wel eens kwesties zijn, waar mede het moeilijk is met G. O. tot over eenstemming te komen. De heer VISSCHER: G. O. heeft ge adviseerd en daarna hebben B. en W. hun voorstel opgemaakt. Alles gebeur de dus volkomen terecht. Het voorstel van B. en W. in stem ming gebracht, wordt hierna met 7 te gen 6 st. aangenomen.. Tegen de heeren De Roo, Simons, Vermaire, Van Poel geest, Adriaanse en Eckhardt. Reglement Politiepersoneel. B. en W, stellen den Raad voor, een afzonderlijk reglement vast te stellen voor het politiepersoneel, benevens een verordening regelende het georganiseerd overleg. De bepalingen zijn gelijkluidend als voorkomende in het Ambtenarenre glement. Wordt z. h. st; goedgekeurd. Vaststelling koop voorwaarde. Op voorstel van B. en W. wordt be sloten algemeene verkoopvoorwaarden vast te stellen voor de gemeentelijke bouwterreinen aan den Patijnweg. Als voren. Begrooting B. A. i B. en W. bieden den Raad ter vast stelling aan de begrooting voor 1933 van het Burgerlijk Armbestuur. De heer DE ROO informeert naar de kwestie van den toeslag op het pensi oen van den vroegeren secr.-penn. van het B. A. Wethouder GOEDBLOED geeft een vage inlichting. Indertijd hadden B. en W. met deze kwestie niet te maken. B. A, had toen geen tekort. Voorts stond het in verband met de pensioenwet. Bij mijn indiensttreding kon de heer C. niet j voldoende dienstjaren meer halen. De heer VAN POELGEEST: zou er meer van willen weten, Hebben B, en W, dat toen goedgevonden? Wethouder GOEDBLOED zegt,, dat 't er simpel om gaat, of de Raad thans een toezegging van het B. A., indertijd gedaan, thans willen bekrachtigen. De heer VAN POELGEEST wil dan toch weten, wat die toezegging toen in hield. Hoe kon men dat doen? Het was nu nog tijd geweest om dat te beoor- deelen. Na nog eenige discussie wordt het voorstel z.h.s. aangenomen. Mutatie B. A. B. en W. stellen den Raad voor den heer F. J. Thiery, op zijn verzoek eer vol ontslag te verleenen als lid van het Burgerlijk Armbestuur. De aanbeveling voor de aldus ontstane vacature luidt: 1, A. de Roo; 2. P. A, E. Schrijver. De heer v. d. DOES leest, namens 't verdere bestuur van B, A,, uitgezonderd den voorzitter, een schrijven voor, waar in verklaard word, in verband met het schrijven van den heer Thiery, dat de Voorzitter nooit geen toezeggingen aan den heer T. heeft gedaan, die hij niet nagekomen is, nog iets anders, waardoor de heer T. zich verongelijkt kan gevoe len. Het bestuur zegt achter den voor zitter te staan. Hierna wordt de heer A. de Roo met 9 st. tot lid van het B. A. benoemd. Winkelsluitingswet. B. en W. stellen den Raad voor, de verordening, regelde de winkelslui ting, zoodanig te wijzigen, dat het den winkelier geoorloofd zal zijn geduren- den den Zomertijd de winkels één uur la ter te sluiten. De heer VISSCHER meent, dat de sluiting tot nu toe goed voldaan heeft. Spr. is tegen langer open zijn. De heer SIMONSE merkt op, dat de middenstandsorganisaties voor vrijheid in het sluitingsuur zijn. Het voorstel van B. en W. wordt hier na met 4 st. tegen en 9 voor aangeno men. Tegen de heeren Visscher, Crucq, Vermaire en v. d. Does. Exploitatie sportterrein. B. en W. bieden den Raad ter vaststel ling aan, een gewijzigd plan (4 in plaats van 3 speelvelden) voor den aanleg van een sportterrein. De kQsten worden daardoor verhoogd met 4874. De heer ECKHARDT is ook hier te gen. Hij ziet de strop steeds grooter wor den. De heer VAN POELGEEST merkt op, dat het gewoonte van B. en W. is, in zulke gevallen, den Raad een volledige begrooting aan te bieden. Spr. acht dat niet noodig. De Raad kan de verantwoor ding er niet voor dragen. De VOORZITTER zegt, dat hij bang was, als er geen begrooting bij geweest was, dat dan de heer Van Poelgeest er om gevraagd zou hebben. Andere leden merken op, prijs te stel len op de bijgevoegde begrootingen. De heer VAN POELGEEST wil nog in overweging geven of wel een schutting van 50 m lengte noodig is. Na een opmerking van den heer Crucq zegt de voorzitter, dat er kans is op verplaatsing van het woonwagenkamp, B. en W. bieden den Raad verder ter vaststelling aan een exploitatie-regeling voor het sportterrein. De heer v. d. WART vraagt of B. en Poeldurp, Fibberwarie 1933. Vriend Jewannes! Oe dikkels of da'k a van plan ewist om j'is te schrieven, da zou'k nie kunne zegge, mae dikkels. Mae oe gaet dat! Zoo'n butengewone schriever bin 'k nie en dan komt 'r, zooas je temin- sten dienkt, aoltied ietewat in de wegt. 't Zou makkelikker weze, azze me me- kare zoo is kuste spreke, mae dae weu- ne me te varre voe van mekare of, a zit jie dan, nae da 'k pas g'oord al 'n eele stuit nie meer op dat Walcher- sche achterof gat mae in Middelburg, 't Is nog a niks. 'k Begriepe eigentlik nie oe da je 't wou. 'k Zou nie graag in de stad weune en zeker nie in Middel burg. Ze zegge aol z'n leven, dat die Middelburgers zukke stieve deftigheden bin. Toen da'k smisknecht op julder durp was, kwam 'k 'r nog al is. In Mid delburg bedoel 'k. Sondags. En dan liepe d'r meer as den elt van de manskaerels mie 'n tun-oed op. Oal even deftig. Lae- ter oorden 'k, dat dat dae zoowat de gewente was. Schoemaekers, barrebiers, bakkers, timmermans: aol onder den tun-oed. Doe ze dat nóg en draeg jie d'r Sondags ók een? Mae dat wou 'k eigentlik nie zegge. Zoo a'k zooeven a zei: 'k was van sin om j'is 'n brief te schrieven, mae 'k wist je 'n adderes nie. En noe doe 'k 't op deze meniere, dan komt 'n zeker terechten. Jaonetje, m'n wuuf, zei: „bin jie noe nie wiesder, schrieve in de krante! Dat leest iede- rendeen. As jie schrieve wil," zei ze, „an Jewannes, doe 't dan fersoendelik in 'n brief mie 'n poszegel van zes cent d'r op. De menschen lache j'uut! En wat geve die stadsche poters d'r om wat of jie over 'n apegat as Poeldurp schrieft! In de stad geve ze geen snert' om 'n durp. Me doe mee voe spek en boonen", zei ze. Mae ik zegge: „uust is 't Bin d'r nie aol uut de stad die dat de Middelburgsche krante leze. Dae bin d'r 'n eelen boel, die.... net as ons za'k mae zegge." „Noe, jie mo't wete", zei ze. „As je mae niks over mien schrieft", zei ze. „Neenik, m'n lieve ziele", zeg ik, „dae zouwe ze zéker nie om geve." En toen da' ze den uzen uutgieng zei ze nog: ,,'t was beter, da je scharren vermeesden en wielbanden miek en ik zoo! Scharren vermeeze en wielbanden miek! Noe, voe m'n vele werk oef 'k 't nie te laeten. Dat za overaol wè net eender weze as ier vreez' 'k. Wat dienk je, da 'k te doen Paerenbeslae netu- relik en zoo is 'n ienkel karreweitje, dat beslist mot, mae anders niks. Van 't voorjaer kwam 'k bie 'n kammeraad van m'n en wat dienk je dat 'n miek? Die was bezig om 'n bran-kasse in mekare W. al vastgesteld hebben, op welke wij ze de overeenkomsten met de sportver- eenigingen getroffen zullen worden. Wethouder GOEDBLOED merkt op, dat dit een kwestie voor de stichting zelf is. De VOORZITTER: dat gebeurt na tuurlijk in overleg met B, en W. De voorstellen worden hierna z.h.s. aangenomen. Opheffing Kantongerecht. B. en W. stellen den Raad voor, ad- haesie te betuigen aan het adres van notarissen en advocaten, waarin aan de Koningin verzocht wordt, bij opheffing van het Kantongerecht te Goes, aldaar zittingen te doen houden door den Kan tonrechter van Middelburg. De VOORZITTER wijst er op, dat men intusschen in een andere situatie is ge komen. Hij is er zelf voor naar Den Haag geweest. Er was toen geen kwes tie van, dat het Kantongerecht hier zou blijven. Wethouder GOEDBLOED vindt het onzin thans nog adhaesie te betuigen; het ministerieele voorstel is van de baan. De heer VISSCHER meent, dat ge rust nog adhaesie betuigd kan worden. Het voorstel is niet ingetrokken. Om het Kantongerecht te Goes zal de regee- rings-crisis wel niet ontstaan zijn. Er wordt daarna besloten adhaesie te betuigen. De heer Adriaanse stemt te gen. Verhuringen, pachten e.d. B. en W. stellen den raad voor: de huur der woning Voorstad 10, welke 5 per week bedraagt, buiten de kos ten waterleiding, te brengen op 5.40 per week en daarvoor de kosten der waterleiding voor rekening der gemeen te te nemen. Wordt z.h.s. goedgekeurd. De heer A, Meerman wordt op zijn verzoek ontslagen van zijn pacht van een stukje grond en dit wordt, plus nog een stukje, verpacht aan den heer A. Mol, voor 15 per jaar. Aan den heer A. Govers wordt ver- ïuurd diens voormalige woning voor 2,75 per week. Tevens wordt hem 'n pachtvermindering toegestaan. De woning Westhavendijk 55 wordt verhuurd voor 2,10 aan C. Snoep. Besloten wordt, de erfpachtscanon van de fa. J. Ph. Pilaar te verlagen en de heeren J. de Dreu en F. Duynhouwer te ontheffen van de verplichting om vergoeding te betalen voor bet onder houd van den weg ïoopende langs hun terrein. Aan den heer J* L. van Noo!rt wordt een pachtreductie van 25 pet. toege staan. Een stukje grond, deel uitmakende van het terrein der gasfabriek te We- meldinge, wordt voor 25 verhuurd aan de veireeniging „Helpt Elkander", al daar. 1 Subsidie Crisiscomité. B. en W. stellen den Raad voor aan het Plaatselijk Crisiscomité een subsidie te verleenen van 396.25. Het Nationaal Crisiscomité zal dan een gelijk bedrag beschikbaar stellen. Wordt z.h.s. aangenomen. Stadhuistoren. B. en W. stellen den Raad voor 1600.beschikbaar te stellen voor noodzakelijke reparaties aan den stad huistoren. De heer VAN POELGEEST vraagt of er niets over is van het indertijd be schikbaar gestelde bedrag. Als het over schreden is hadden B. en W. den Raad er van in kennis moeten stellen. De VOORZITTER zegt toe in het ver volg met deze opmerking rekening te zullen houden. Het voorstel wordt z.h.s. aangenomen. Gasthuiskwestie. De VOORZITTER deelt mede, ook naar aanleiding van den ontvangen brief genoemd onder „ingekomen stukken", dat hem ook gevraagd is, hoe de heer Boasson in den Raad van Middelburg De tintelende, doordringende warmte van Sloan's Liniment geeft welbehagen, doet bloedJ aandrang en inflammatie be daren, maakt een eind aan de folteringen, die door ernstige verstuiking of kneuzing veroor zaakt worden. Millioenen hebbes Sloan's Liniment met succe» gebruikt voor het verdrijven van Rheumatiek, Lende jicht, Iïchia», Verkoudheden op de Borat, Verstuikingen, Kneuzingen. (lngez. Med.j te munneken. 'k Zegge tegen z'n: „wat doe jie noe toch?" Ie zeit: „ik maek' 'n bran-kasse". „Voe je 'n eigen?" zeg ik. En toen begust 'n te lachen. Affijn, je begriep m'n wè. Ie a glad geen werk. Brankassen smis nie noodig. In zoo is 't mie waegemaekers en tummermans net eender. De boeren laete glad is niks doe. 'n Nieuwe boerewaegen of zoo: o mae! Aol wat wachte kan, mo wachte en wat nie wachte kan, laete ze toch wachte. Den slechten tied! Je snapt 't nie oe dat 'r zoo schreeuwend vee in 'n auto zie. En eeste klasse waegens m'n goeie man! Wae doe ze 't van En d'r wuven: aol dames. Vroeger zei je, as je 'n boerevrouwe zag: „dag vrouwe." Mae no.e! 'n Eelen boel laete d'r eigen „mevrouw" noeme. Ier in de buurte te minsten. Bie julder ok? Ma- lasie! En d'errebeiers, die klaege ok geen bitje. Da' spreekt, want je zie ze mie bosjes op den oek stae, eele dae- gen. D'r is wè werk, mae de boeren laete 't nie doe. J'oort arege diengen. Daer éi je noe bievoorbeeld de steun voe de terve. Da's goed, da's eel goed; mae weet je, wat of ik wel is dienke? Dan mo j'is luustere. Dae bin vee boe ren die den goeien, den gouwen tied mee mieke van 'n jaer of wat vrom, toen ze geld verdienden as waeter. En in den oorlog wiere d'r ók goeie prie- zen emaekt. Wae bleef noe die klodder geld? Noe spreek 'k voornaemelijk van de groote boeren. Verdienden ze toen geen schatten? En noe komt 't, wat of 'k docht. Zou 't noe noodig ewist om reeds iets kon zeggen over het rapport van den heer Könnigs over de Gast huiskwestie, Spr. zegt den heer Boas son per brief gevraagd te hebben, hoe hij iets uit dit rapport meldde. De heer B. antwoordde, dat de couranten hem woorden in den mond legden, die hi, niet zoo precies gezegd heeft, Verdei vond de heer B. geen vrijheid zijn bron te noemen. Ook de heer Könnigs schreef, op een bijeenkomst van regenten, var het Gasthuis terloops iets over de wasch gezegd te hebben. Spr. kan zich alleen indenken, dat een der regenten er tegen den heer Boasson over ge sproken heeft. Hij heeft ook alleen ge zegd, dat de wasch duur was. Er kwam daarna ook nog een brief van den heer Boasson, over de waschkwestie, wat hij eigenlijk wel vernomen had. Spr. con cludeert tenslotte, dat de heer Könnigs zich in elk geval niet aan een onbeschei denheid heeft schuldig gemaakt. Wat de late behandeling der stukken betreft, die zijn in handen gesteld van den heer Könnigs. Spr. heeft op spoedige afdoe ning aangedrongen. De heer VAN POELGEEST critiseert het, dat B. en W. op een oogenblik alles stopgezet hebben, en niets meer behan delden. De heer Koning dient thans als k&pstok De VOORZITTER herinnert er aan, dat Jan. 1930, datzelfde Gasthuisbestuur dat thans zoo'n haast heeft, nog gemaand moest worden om de begrooting voor 1929. Spr. zegt, dat men zoo niet voort moet gaan, al zal hij, in het openbaar, zijn meening eens zeggen. De heer VAN POELGEEST: dat moet U dan zeker doen De VOORZITTER leest een schrijven aan Ged. Staten voor, waarin ook op spoedige afdoening wordt aangedrongen. De heer VISSCHER vraagt wanneer de genoemde stukken bij B. en W. zijn binnen gekomen. Verder verzoekt spr. de voorzitter vooral toch zijn meening over het Gasthuisbestuur te zeggen. De VOORZITTER: dat zou misschien niet in het belang van het Gasthuisbe stuur zijn. De heer DE ROO: maar misschien in het belang der gemeente. De VOORZITTER: dat zal aan het verloop der geschiedenis liggen. Het eerste stuk is Dec. '31 ontvangen. De heer VISSCHER dringt nogmaals op een uitspraak van den voorzitter aan. De heer v. d. WART merkt op, dat het gasthuisbestuur buiten de kwestie Bo asson staat. Voorts is goedkeuring der stukken noodig om opnieuw een leening te kunnen aanvragen. Waarom kan de rekening 1930 niet goedgekeurd wor den? Dan kon men voort. Tot Januari hielp de Voorzitter van het Gasthuis steeds, maar het bestuur meende, dat men zoo niet voort moet gaan. Wethouder GOEDBLOED. vraagt waaripfi het Gasthuis zich niet recht streeks tot B. en W. richtte, naar daar over heen sprong met een brief aan den Raad, De VOORZITTER zegt, een vriende lijker houding van het Gasthuisbestuur die groote, de rieke ók die tervesteun te geven? As die noe is zeie: „geef mien possie mae an degene, die d'r moeilik voor zitte"." An de kleine boertjes dus. Die verbouwe nie zoo vee terve en die steke d'r mae weinig van in d'r zak. Of anders a de regeerege kunne zegge: „as je voe zus of zoovee anesloge bint in de inkomste belastege of in de ver- mogesbelastege, dan krieg je geen steun, dan geve me de kleindertjes wat meer. Zou dat noe nie ekunnen Want oevee groote boeren snorre d'r noe nie mie d'r auto over de wegt, die ze kochte van de steun; dien auto. En dat vind' ik 'n schandaol. En dan zou 't meschien goed ewist as ze nie aolles doschten mie de mesiene, mae ok 'n deel mie de vluie. Dan a de errebeiers ók 'n stiksje van de tervesteun egad. Van de winter dan. Mae j'oort arege diengen. Je weet, dat ze de terve keure in stad. Oe beter dat 'n eschoond is, oe meer centen. Voe de vuulte gaet 'r zoo en zoovee de kilo of. Mae overmaele kos gelderre- beid. En wat vertelden ze in de smisse? Dae was 'n boer, die zSi tegen z'n erre beiers: ééne keer deur de meule is ge noegt, dan trok 'k mae wat minder van de kilo." Mae je begriept dat dae de errebeiers mie achteruut wasse. Ja, 't is 'n vremden tied. Je mot ze d'r over oore in de smisse. Want de smisse is ier ok de sociëteit, da' ka je begriepe. Summers as 't regent en 's winters voe de kouwe. In mien sosieteit oor je wat as je nie doof bint. Riep' en groen, van aolles. Affijn, in groote lui's sosieteiten verwacht te hebben, na de onlangs ge houden vergadering. Voorts zegt spr. dat hij nog eens aan zal sturen op een gezamenlijke vergadering met het Gast huisbestuur. Als hij hier in den Raad zijn meening niet zegt over het Gast huisbestuur, dan doet hij dat uit respect vooV den voorziter, die zooveel voor deze instelling over heeft. De heer CRUCQ: hoe meer ik er van hoor, hoe minder ik er van begrijp. Spr, begrijpt niet, dat het Gasthuisbe stuur den vorigen keer geen grootere ieening vroeg. De beer VAN POELGEEST blijkt op het standpunt te staan, dat B. en W. de exploitatie in gevaar brengen door de stukken niet te behandelen. En het slot zal zijn, dat de zaak misloopt. Spr. begrijpt niet, dat het Gasthuiejbestuur zaken schippert. Alis hij in het bestuur zat, had het allang mis geweest. De VOORZITTER: dat geloof ik. (Vroolijkheid). De heer VISSCHER spreekt er zijn afkeuring^ over uit, dat B. en W. de stukken niet eerder in den Raad brach ten. Er waren er Dec, '31 reeds binnen. De VOORZITTER wijst op een door hem genoemden brief aan het Gasthuis bestuur. De heer VAN POELGEEST meent, dat dit niets met de onderhavige kwes tie te maken heeft. De VOORZITTER: laat 1de Raad dan besluiten om de stukken aan den heer Könings terug te vragen. De heer VAN POELGEEST: het gaat alleen om goedkeuring van de rekening 1930. Wethouder GOEDBLOED: er is ons geadviseerd geen stukken goed te keu ren, zelfs onder het bij de vorige lee ning gemaakte voorbehoud, omdat we daarmede ons standpunt verzwakken. De VOORZITTER wijst er op, dat het wel vast staat, dat het Gasthuis geld kost. Maar B. en W. willen thans ver der de eenmaal ingeslagen weg gaan. De heer ECKHARDT is het hiermee eens. Geen hulp nu langs een achter deurtje. De heer VISSCHER blijft er op staan dat dit niets met de indiening der stuk ken te maken heeft. Misschien zou hij wel tegen stemmen. Rondvraag, De VOORZITTER doet o.a. nog me- dedeeling, dat een ministerieel schrijven ontvangen is, dat de steunregeling ook zal mogen gelden voor de werklooze bona fide havenarbeiders. Ook voor niet-crisis-werkloozen zal de steunrege ling mogen gelden. De heer VISSCHER dringt aan op spoedige uitwerking der plannen tot ontwikkeling en ontspanning der jeug dige werkloozen. De VOORZITTER: de commissie zal deze nu verder moeten uitwerken. De heer DE ROO meent, dat nood- slachters misbruik maken van 't slacht huis, en voor minderwaardig vleesch hoogere prijzen bedingen. De VOORZITTER zegt onderzoek toe. Hierna wordt te ruim kwart over vier overgegaan in geheime zitting. za d'r ok wè 't noodege of eklest worre. Dae binne 't sosieteiten voe. Azze ze d'r mae uut bluve as ze van dezen of genen oore, dat 'r tuus onweer an de locht is. Zou jie nae de sosieteit gae, as je g'oord a dat 'r een van plan was om d'r mie Jikkemiene van joe van deur te gaen? Ikke.... mae dae durv'k nie meer over te schrieven. Je weet, wat den dieën van mien zei: „laet mien d'r buten." 'k Zie d'r daer anders al een mie m'n wuuf van deur gae. Op z'n be- gaziedraeger en ik 'r achteran! Op de fiets. En dan van 'n ennetje schreeuwe: „geef ze vrom." As dien aren dan riep: „Kom nie te dichte bie, want dan krieg j'op je flikker," dienk je, da'k vrom gae zou? Om den ier en daer nie. 'k Nam 'n aemer mee of 'n end' iesder en 'k sloeg 'n vierkant op z'n kop, die veint. Mae vrom mos 'k ze. Sebiet. Wat dienk je wè nie Wadde 'n stel dae in Indië mie dat oorlogschip 'k Wist nie, da ze daer ók sositeiten a. f Dae kom net Jaonetje. Ze zeit dat r een is mie de booschap over 'n pot van 'n plattebuuskachel. ,,'k Bin net persies klaer zeg ik. „Mie je brief?" zei ze? „Ei je'n den goeien dag ewenscht?" Dat doe 'k dus van èur en van mien voe joe en je vrouwe. Schrief noe ok is vrom an Je vriend, Jan de Smid. ,jk...r-i'

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6