GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. ZEEUWSCH-VLAANDEREN 0.0. VERKIEZIENGE EN DE GEVOLGEN DERVAN. namelijk hierom, dat de kort na het ge bed vaak gevoerde debatten in lijnrech ten strijd zijn met een gebed. Het voorstel werd tenslotte niet ge steund. Besloten werd 5 perceelen grond te verkoopen voor bouwgrond en een per ceel grond aan te koopen op Schapen bout ter verbetering van den rijweg al daar. Het verzoek van de Bad- en Zwem inrichting om 300 subsidie en 1000 rentevoorschot te verleenen, werd na staking van stemmen in de vorige ver gadering, nu verworpen met 7 tegen 6 stemmen. Aan de Bijz. scholen zal ingevolge art. 101 L. O. wet een voorschot worden ver leend resp. van 1400, 3600 en 1200, zijnde 80 pet. van het toekomend be drag. Vergadering van Woensdag 15 Fe bruari te twee uur. Voorzitter de heer J. ONDERDIJK, waarnemend burgemeester. Aanwezig alle leden. 1. Ingekomen stukken. De VOORZITTER deelt mede, dat de opbrengst der kermisverpachting is ge weest 5656, tegen 5803 in 1932 en 4594'in 1931. Spr. deelt verder mede, dat B. en W. reeds een telegram van gelukwensch aan den nieuwen burgemeester hebben gezonden en daarop antwoord ontvin gen. Hij stelt nu voor aan den heer Fernhout een schrijven van gelukwensch namens den raad te richten. Aldus wordt besloten. Van den heer Boasson was een schrij ven ingekomen, dat hij van plan was om nu needs ontslag te nemen als wet- houder* maar op verzoek van den Voor zitter daarmede heeft gewacht, mits al le fracties daarmede accoord gaan. De VOORZITTER deelt mede, dat hij op 22 Maart denkt te vergaderen, en dat dan tegen dien tijd de heer Boasson zou kunnen bedanken. De heer v. d. FELTZ zegt, dat rechts dit niet steunen kan maar wil zich er niet tegen verzetten. De heer BOASSON zlegt dat het er alleen om gaat of hij iets langer wacht met bedanken. De heer JERONIMUS heeft het ont slag eerst verwacht tegen 4 April, De VOORZITTER zegt dat het toch gewenscht is, dat er definitief een wet houder is, om de functies te kunnen verdeden» De heer VAN DER FELTZ herhaalt, dat men van rechts geen steun kan ver wachten. Mevrouw WEIJL meent dat den heer Boasson dank toekomt voor zijn bereid willigheid De heer HEEMSKERK sluit zich hier bij gaarne aan en zegt dat er rechts ook nuances zijn. De VOORZITTER zegt, dat het bu reau van de Ver. van Nederl. gemeenten vóór 1 Juni een algemeen rapport over mogelijke bezuinigingen zal uitbrengen. De VOORZITTER stelt voor een aan tal boomen te rooien op den Blaauwen- dijk en den Poelendalesingel, omdat het nu de goede tijd is en binnenkort plan nen voor verbeteringen dier wegen zul len inkomen, nu daartegen bij de Pro vincie geen bezwaren meer bestaan. De heer PAUL vraagt of de opbrengst der boomen moet komen op korting op de kosten van wegsverbetering. De VOORZITTER zegt vermoedelijk wel. Het voorstel tot rooien der boomen wordt z. h. st. aangenomen. 2. Hernieuwde stemming over het voorstel Den Hollander om het sub sidie 1933 voor het Middelburgsch Muziekkorps terug te brengen tot 3000.—. Zooals bekend staakten op 1 Februari de stemmen over bovengenoemd voor stel, toen de heer Harthoorn de verga dering verlaten had. B. en W. hadden voorgesteld de sub sidie van 4000 op 3500 te brengen. Thans wordt het aangenomen met 9 tegen 8 en is de subsidie dus 3000. Tegen S.D.A.P., V.-D, en V. B. 3. Wijziging verordening tot regeling voorwaarden aansluiting aan- en waterlevering door Waterleidingbe drijf. Dit voorstel betreft het mogelijk ma ken van teruggave van een deel der vooruitbetaalde abonnementsgelden. De raad neemt dit aan z.h.s, 4. Nadere regeling huur gasmeters. Zooa.s destijds gemeld is, bevat dit voorstel na schriftelijk overleg met de beide raadscommissies, een nadere vaststeding van de meterhuur vein 30 cent voor 3-lichts-, 40 cent voor 5 en 10 lichts- en 65 cent voor 20 en 30 lichtsmeters. De beer PAUL zegt, dat de commis sie van fabricage aanvankelijk groote bezwaren had tegen het voorstel, maar spr, is persoonlijk daarop thans terug gekomen. De heer JERONIMUS heeft overwo gen of niet beter zou zijn een één- heidsprijs voor alle meters maar zal nu voor stemmen. Het is wellicht later te overwegen. De heer DEN HOLLANDER meent, dat de meterhuur te Middelburg hoog is vergeleken bij andere plaatsen. De VOORZITTER zegt, dat voor de kleine verbruikers een éénheddsprijs schadelijk zou zijn en ook de hoogte der prijzen is nader na te gaan. Het voorstel is z.h.st. aangenomen. 5, Aansluiting bij meter-contróledienst. Dit voorstel, ook reeds eerder gemeld, omvat aansluiting bij de N.V. tot keu ring van electro-technische materialen te Arnhem, voor den controledienst over meters, wat de gemeente 754 per jaar zal kosten. De heer MES heeft tegen het voorstel geen bezwaar, maar wijst op de nieuwe ijkwet en vraagt of dan dit geld niet bespaard kan worden. De VOORZITTER zegt, dat men dan er op terug kan komen. De hee HEEMSKERK vraagt hoe 't moet gaan als er maar 25 meters per kwartaal worden gecontroleerd, dit zal heel lang duren. De VOORZITTER zegt, dat hij dit zal aanvragen. De heer v. d. FELTZ vraagt voor hoe veel jaar men zich verbindt. De VOORZITTER zegt van jaar tot jaar. De heer JERONIMUS zegt, dat het zal gaan om goedgekeurde standaard- merken bij de nieuwe ijkwet. Spr. vraagt of de N.V. is opgericht uit winstbejag of door publiek rechtelijke lichamen. De VOORZITTER zegt, dat het laatste het geval is. De heer DEN HOLLANDER ziet er in, dat men de ijkinrichting controleert en om dit te voltooien iedere keer nog een aantal meters nagaat. Het voorstel wordt aangenomen z.h.s. 6. Vergoeding Electrisch bedrijf we gens innemen gemeente-grond. Dit betreft de vergoeding ad 4 voor het gebruik van den grond aan het Veer- sche Boiwerk, waarop 'n transformator huisje is geplaatst. Aldus besloten z .h. st. 7. Maatregelen voor werklooze kleer makers. B. en W. stellen voor aan den Chr. Besturenbond te berichten, dat thuis werkers met eigen personeel niet voor steun in aanmerking kunnen komen en dat voor het overige bij elk geval afzon derlijk zal worden onderzocht en be oordeeld, of voor steunverleening ter men aanwezig zijn. De VOORZITTER zegt, dat het steun comité reeds maatregelen nam voor steun aan werklooze kleermakers, die niet met eigen personeel werken, en zulks voor de maand Januari. De heer HEEMSKERK vraagt welke maatstaf er genomen wordt en of zij niet naar het crisis-comité moeten ver wezen worden. De VOORZITTER zegt dat dit ook wel gebeurt. Het voorstel wordt aangenomen. 8. Bijdrage kosten ontwikkelingswerk voor werkloozen. B. en W. stelden voor een som van 890.40 als aandeel der gemeente in de kosten ter hunner beschikking te stellen. De heer VAN ANDEL wijst er op, dat toch 9000 was geraamd en nu to taal 2969 zal worden besteed. Komt dit door te hoog geraamde salarissen voor dit toch sociaal werk? hij vraagt om een staat der salarissen. De VOORZITTER zegt, dat geen on dergeschikte ctirsussen vervallen. Er is o.a. 3200 geschrapt van die in auto- geenlasschen en electrisch lasschen. De salarissen zijn hetzelfdie gebleven en zijn niet hoog, namelijk 1.25 voor theoretische en 1 voor practische les sen en het is onderworpen aan de goed keuring van den minister van binnen- landsdhe zaken. Er is dus controle te over. De heer PAUL meent, dat het niet de taak van den raad is de begrooting ten deze in alle onderdeelen te gaan be spreken, waar het hier geldt een com missie bestaande uit alle richtingen. Spr. noemt het treurig dat de minis ter, die er izelf op aandrong, slechts zulk een bedrag toe staat. Voor lasscher waren 43 personen op gegeven, en ook metselen moest verval- .en en juist daarin zat z.i. nog perspec tief. De maatstaf van het aantal werk loozen is wel eigenaardig, want als er dan weinig deelname is zou men geld over hebben en het was beter, dat men per deelnemer subsidie gaf. De heer JERONIMUS meent dat de raad recht en plicht heeft toe te zien op het besteden der gevoteerde gelden, 't overige va nd enheer Paul hoort in de Kamer thuis. De heer VAN DER FELTZ is het met het eerste eens. De heer HARTHOORN wijst op de mogelijkheid om bij een koperslager het vak te leeren, en hij vraagt of ook niet tegen een kleine vergoeding het las schen in particuliere werkplaatsen te leeren is. De VOORZITTER zegt het ook te be treuren dat men zich zoo besnoeien moet en dat de commissie van vakoplei ding tot één derde van de eerste plan nen moest terugkomen. Rekening is gehouden met de cursus sen waarvoor de meeste deememers zijn en zoo is motorkenniö gehandhaafd en op allerlei cursussen is belangrijk be zuinigd, ook door het inkrimpen van 't aantal lesuren. De begrooting zal wor den overgelegd, als de minister haar heeft gofedgekeurd. De heer PAUL meent, dat de raad er wel kennis van maö nemen, maar men niet allerlei onderdeelen moet behan delen. Het voorstel wordt z.h.st. aangeno men. 9. Deelneming garantiefonds 1933 K. L. M. B. en W. stellen voor, de gemeente ook over 1933 voor 100 te doen deel nemen in het garantiefonds voor de luchtlijn RotterdamHaamstedeVlis- singen. De raad vereenigt zich hiermede z-h.st. 10. Verlenging erfpacht grond Nieuwe Oostersche straat. Dit betreft een perceeltje grond in erfpacht bij J. Lindenbergh Cz,; de ver lenging is voorgesteld tot 30 Juni 1957, bij verhooging van den canon van 10 tot 20 cent per vierkante meter. Dit voorstel wordt z. h. st. aangeno men. 11. Pachtvermindering gronden Kle- verskerksche weg. Voorgesteld was te voldoen aan het verzoek van 8 pachters om ongeveer 30 pCt. pachtvermindering. Aldus besloten z. h. st. 12. Overneming grond Jodengang. B. en W. stelden voor van M. Maas een perceeltje grond aan den Jo dengang over te nemen. De heer MES zegt, dat verleden jaar is toegezegd, dat er naambordjes zouden komen voor den Jodengang. De VOORZITTER zegt dat dit alleen is toegezegd en waarschijnlijk niet is uitgevoerd, omdat bewoners liever een anderen naam zien. Het voorstel wordt z, h. st. aangeno men. 13. Wijziging kapitaalsbegrooting 1932 Reinigingsdienst. Dit betreft het aanschaffen van een nieuw paard ad 485, in begin 1932. De VOORZITTER zegt, dat op de be grooting 1933 f 100 minder kan worden uitgetrokken en zegt toe in het vervolg spoediger met wijzigingen te zullen ko men. De heer JERONIMUS vindt de prijs nog al hoog en zou een anderen weg van aankoopen volgen. De heer PAUL wil den veearts laten gaan naar verkoopingen. De heer JERONIMUS vreest dat dan de bijkomende kosten heel hoog zouden zijn. Het voorstel wordt z.h.s aangenomen. 14. Regeling verleening eerste hulp bij ongevallen. Dit voorstel luidde om met het be stuur der Godshuizen tegen 300 per jaar een overeenkomst aan te gaan om steeds verzekerd te zijn van goede ge- men niet voor. Een der wagens was slechts licht, de andere was zwaarder beschadigd. De politie stelde een onder zoek in aan wien de schuld. RAAD VAN AXEL. Weer instelling der paarden markt? AXEL. Onder voorzitterschap van den burgemeester vergaderde Dinsdag de raad. Bericht was ingekomen van den Minister van Binnenlandsche Zaken, dat bij Kon. besluit is bepaald, dat het gemiddeld peil der jaarwedden van het personeel dezer gemeente niet voor ver laging in aanmerking komt. Evenwel zijn belastingen, ondanks de heffing van 40 opcenten op de gem. fondsbelasting niet tot redelijke bedragen opgevoerd, zoodat de vermindering, bedoeld in art. 1 lid 1 van de Kortingswet, niet achterwege kan blijven. Aangaande de begrooting van den keuringdienst van waren over 1933 werd opgemerkt, dat men de salarissen te hoog acht en zal aan Ged. Staten worden gevraagd om herziening en aan het gemeentebestuur van Goes om na dere inlichtingen aangaande werk en capaciteiten van het personeel. Gunstig werd beslist over het verzoek van Ged. Staten, of er ook bezwaar bestaat tot subsidieering, als onverhoopt met de werken voor de verbetering der traverse in de gemeente en den weg AxelRoode Sluis, niet kon worden aangevangen in 1933 en alzoo van de geste de voorwaarde werd afgeweken. Een verzoek van Gebrs. Esselbrugge om subsidie voor den autobusdienst AxelZuiddorpeOverslag in aanslui ting met een autobusdienst naar Gent, wordt aangehouden tot daarvoor door Ged. Staten concessie is verleend. Terwijl in deze zitting mededeeling werd gedaan, dat Ged. Staten goedkeur den het besluit van den Raad om de jaarlijksche paarden- en veemarkt af te schaffen, kwam eenige oogenblikken la ter een voorstel van de Vereen, tot bev. van 't Vreemdelingenverkeer, gesteund door een verzoek van den kring Axel der Z. L. M. en van den Slagers- en Veehandelsbond om die jaarmarkt niet meer in te stellen. Men wilde zelfs van particuliere zijde de kosten ad 140 (men wilde van gemeentewege bezuini gen) vergoeden. B. en W. wenschten niet op het verzoek in te gaan, omdat de laatste jaren die markt een kwijnend be staan had en belanghebbenden blijkbaar op behoud van de markt geen prijs stel den. Besloten werd af te wachten het re sultaat van een conferentie met belang hebbende organisaties en B. en W. Vervolgens kwam in bespreking een voorstel om schadevergoeding uit te keeren aan de werklooze arbeiders, die door de arbeidsbemiddeling worden op geroepen voor iverk naar de ammoniak- fabrieken l'Arote en daar gekomen soms kunnen terug keeren na een uur of in 't geheel niet gewerkt te hebben. Opgemerkt werd, dat dit niet ligt op den weg van de gemeente, maar van de organisatie om zooveel macht te ont wikkelen, dat ze de werkgevers, hier de l'Arote, daartoe kunnen dwingen. Langdurig debat werd gevoerd over een voorstel van den heer Hamelink om het ambtsgebed af te schaffen, voor- Oek dè nae eigelik toe komme om me dè mee te bemoeie, da zak je zeie, een tietje geleeë zak dat woord in de krante, wèrin stond, dat ze 't stelsel een bitje woue verandere, dè gèn te vee stem metjes verloore en noe wille zen voor- stemmienkje gaan ouwe om dat te voor- kotnme, gloof ik. Ik docht zoo bie mezelfs toenk da las: wat loope ze toch werrum voor al die zèke, 't za der toch wurempelienge zoo nauw nie op an komme, as je zoo is in de werrelt rondkiekt, dan zei je bie jen eige, wat kant je eigelik scheele of je van de kat of van de kèter gebeete wort, 't is net eender. 't Was beter dat er is wat eens ge zintiet was, dan was ter vee meer te be- reike, ze prète mer van lienks en reks, 't schient nie anders te kunne, mèr a bink een boer, kou nie van drieverie, je schiet er niks mee op, je krieg mè ruzie en de koppe bie mekèr steeke was vee beter. Mè weet je wèr 't kwèd zit, dat zit um in de kiesvereenigienge, wat je dèrin meemèkt is mit geen woorde te be- schrieve, zelfs dèr zoeke ze nog alle- mèl der eige belang en pas op dat je dèr nie anrèkt, want dan krie je de kouse op je kop. In zoon kiesvereenigieng bin der altiet zoon pèr, die de eerste viool wille speele en mit vee prète prombeere ze vooruut te schuuve, ze beloove vee en 't andere restje zeit mè jè en ème. Dè binne van die kiesvereenigienge die der nog zoon propegandaklup op nèouwe en dè mot je ook a bie in de pas valle om bie gelegentiet is voor een eeregestoelte in anmerkieng te komme, want die jutten de kiezers op, weet je. Natuurlijk mot je van jen eige zoon bitje eerzuchtig weeze en der ies voo voele om in zoon kèmer, stète of ge- meenterèd te zitte, ies wè tegenswoor- dug meer oneer dan eer an zit, want vooral in deeze tiet is ondanks 's wèr- rels loon. En dan komt er in zoon kiesvereeni gieng een tiet, wèrin ze motte gèn stem me voor een plès op de kandidètelieste en dan ei je de poppen ant danse, dan beleef je wat, dan kieke ze mekèr aale- mèl zoon bitje wantrouwend an, want dè bin der verscheien die probeere om bovenan die lieste te komme, liefst nom- mer een of twee, want dan ei je kans. Dat mot je naturelik gedè kriege, deur zoon bitje mit ut Bestuur en de leeë van zoon Vereenigieng te kokketeere, mè dan mot je zoo is een leezienkje oue, wèrin je van allerlei moois vertelt, wè gewoonelik in' de praktiek niks van uut- komt, mè dan bee je de man, dan ei je bliek gegeeve van een groot poletiek verstand, 't za teminste lèter motte blie- ke. Je mot er èk nog om dienke, dat er soms ook wel is een van 't Bestuur zin in zoon bèntje eit en dan kant wel is voorkomme da se je der uutwerke, dan krie je geen kanse. Afijn, eindelienge stén dèr dan nè stemmieng zoon pèr op zoon lieste bo venan, die vinde dat al eel gewichtig want zebbe noe een kansje om ast ver- kiezienge is om een zetel, zooas ze dat mit een gevlegeld woord noeme, in een of ander lichèm in te neeme. Dè stem der altiet op zoon lieste nog wat meer, mè da bin ma van die parède- pèrretjes, die zien der néme dè wel is grèg op, mè ze weete vooruut da se toch voorloopig geen kanse kriege. Noe gebeurt ut ök nog da soon kies vereenigieng je een kanse wil geeve, mè bie sommige verkiezinge bestèt er nog wel is een liesteverbindieng en dan ebbe degeen diet dichtste bie 't vier zitte de touwtjes in ande, dan bee je nog nie gelukkig, want dan kei je 't wel is ebbe as 't een bèntje' is dè wat an zit, dat jen end achteruut geschoove wort op zoon kombinèsielieste, ze vliege der dan op as een ont op een kluufje, mè 't kluufje eet een ander voo jop. Mè lè me noe is anneeme, dat de pèlienk goed loopt en dat je nè zoon ver- kiezienge de gekooze man geworre bint en dat je zoon eereplèsje bereikt eit; je mot dat gauw kriege, want anders mot je weer jère wachte en das vervelend, want dan schiet er soms-weer een ander onder je duuve. Op een zekere dag krieg je noe een oproepieng, dat je komme moet in de vergèderieng wè jin gekooze bint, je gèt er uutgedost nè toe, je wort binnegeleit, je leit den eet af en je wor je plèsse an- geweeze, soort bie soort, want de bokke worre van de schèpe gescheie. Je voel je noe erg gewichtig, want noe bee je wat, mè je vergeet soms, dat alle mènse, die je gestemt ebbe mit èrents- ooge na je kieke of je der zin wè doet, want doe je dat nie, dan loop je de kans, dat je der bie een volgende verkiezieng uutgeknikkert wort, zooas ze dat noeme en dat is al onderde overkomme. Dus boer pas op je kippe, goet uut- kieke, nie al te vee zegge en vooral geen dienge waa'ze jop pakke kunne, wel af en toe zoo is een schlager, da se je be- wondere, zoo stemme, da se niks op je kunne zeie en ast princiepediengetjes betreft, dan mè boveserms derop, a bee je ter zelf noe nie soo eelemèl mee eens, mè je mot de zin van de kiezers doe dè gè niks van af, jeit dat noe eenmèl ge- wille, dèr is nieks an te doe en jen eige meenienge, die je ook wel is kan ebbe, mot je mèr an de kapstok ange, je mot er wat voor over ebbe. 't Kan meugelik zien, da me voorstel- lienge van zèken een bitje overdreeve is, mè noe vrèg ik je toch, wort et geen oog tiet, dat er is een ander systeem uutgedocht wort, wèdeur dat teegewoor- dige in duuge valt, mè dan een beter. 'k Vreeze, dat et nie zoo makkelik za gè, want zebbe die kieswet, die een uut- vloeisel van de Grondwet is, nu eenmèl gemèkt en verandere is lastig, ze mogge al dat kiesvereenigiengegescharrel een bitje de kop in kunne niepe. Je zou die liesteboel motte kunne wegkriege dan at je dat vechte om die plèssing derop nie en weet je wat ook wè goed zou weeze as die kiezersleeftiet in sommige gevalle wat veroogd wier, want 't is toch goed as jen bitje op leeftiet bint en een bitje gezond verstand eit as je zoon afgevèrdigde voo je mot sture. Nae èk et gad over de verkiezienge en doen en lète, mè noe mok et nog is over wat anders nèmelik over de ge volge dervan; noe bee je deur zoon ver kiezieng eindelienge lid van de ge- meenterèd, van de Stète of van de Kè mer geworre, mèr oe ei jet dan. 't Schil nog wè jin zit oor, zit jin de Stète, dan gèt et noga, dèr ei je mè twee- mèl op een jèr vergèderierige in 't open- bèr en dan vooruut nog zoon bitje af- deeliengsbieëenkomste, dèr ei je nie zoovee an te doe, dat doen zop de Grif fie wè voo je en weet je wat jook eit, de kiezers kieke nie zoovee na je, want ze zien je mè tweemèl op een jèr. Bee je noe altemet Gedippeteerde dan ist werken oor, dat val nie mee, vooral in Zeeland, weet je, want je mot nogal is reize en das ier lasteg, je bint er dèdelik zoon tiet mee kwiet, mè je wort er voo betèlt. Zit jin de tweede Kèmer, dan ist eel wat anders, dèr mot je zoovee prète, dat je der gek van zou worre en dè mot je goed op doogte weeze en weet je wat ook zoo èkelik is, die vergèderienge duure zoo lang, 't bluuft anouwe en twor nachtwerk dag in dag uut en je wort er gloof ik moei van ook; deeste Kèmer ga beter want dèr ist zoon bitje gesneeë koek, weet je, dan zet in de tweede a gad. Mè as je lid van een gemeenterèd bint, dan mag je tebben oor, vooral in zoon begrootiengstiet, dèr is in zoon stad of durp eel wat te doe, vooral te- genswoordig en geen makkelek werk ök. As jè zoon bitje 't nèdje uut de kouse wil weete, dan valt ut nie mee, de eele burgerie kiekt zoo nè je en gelooft, dat ze je nègèn oor, die an de weg timmert eit vee bekieks, zoon ienkele keer doen ze de deure wel is dicht, mè anders ist openbère. Zoon burregemeester, die al die men- se in de Rèd, die voo de kiezers prète mot anoore èk tenminste wel is bewon dert en dan mot ie nog zoovee andere mense, die bie um komme van tèl en antwoord diene, afijn, dè bee je dan ook burgervader voo. Noe kei je wè zegge, voor een eele- boel dienge eit ie zen Sikkeretèrus, mè dat neem nie weg, dat as jen bitje kerel bint, je toch grèg zelf ök je zèkjes weet, je kan gloove, dat zoon buregemeester wat om zen ooren eit. 'k Gloof as je dat jère gewist bin en je bedankt ervoor, dat je blie bint, dat je van alles af bint en je mi niks mee te mèken eit. Ksnap nie dat er nog eltiet zoovee liefebbers voo binne, want weet je wat ut bie al die dienge is, 't is zoon rère tiet, dè zit zoo weinig werdeerieng in de mense, ze vinden et wel erdig om zoon verslag van de Kèmer of van een gemeenterèd te leeze ast er zooas ze dat noeme stelletjes an dant binne of ast er een pèr in binne die lolletjes ver- koope, mèr anders geeve ze der nie veel om oor, belastiengzèkjes dè kieke zook nog wè na. Ké zelf altiet wèrdeerieng gad voo die mense, die zooies voo een ander wil le doe, ze worre der nie voo betèlt meesta en ze motte de der tiet nogan ^06VC. En dan komme der nog zoon eeleboel andere dienge bie kieken ok, zoo noe en dan mot jis nar een jubileum, ten- toonstellienge, nar een begrèfenis of een brandje, ök in de wintertiet en dan mot je op je gezontiet passé, 'k geloof dat dat nie altiet lekker valt en wegbluuve kei je nie. Noe bink weer uutgeprèt, kèt miene weer is gezeit en noe zwieg ik tok weer is wat weet. Een buuteman-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6