BEURS- EN Wl SSELKOERSEN. tttUttd i tlfctlMUItc I tli. ZEELAND. KERKNIEUWS. KUNST EN WETENSCHAP. RECHTZAKEN. LANDBOUW. LAATSTE SERIUHTEN, VAN VRIJDAG MIDDELBURG. GOES. WALCHEREN. AMSTERDAM, 10 Februari. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop voljjft- de officieele noiee- ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101%—101. Ned. 17 1000-4% 102 Ned. 31 1000-4 10O—100. Certificaten-3 8383. Cert. N.W.S.-2% 69%—69%. O. Indië 22 doll. 1000-6 97—%%. O. Indië 23 100-6 72%—71% O. Indië 16 1000-5 9797% O. Indië 26 1000-4 92%92% Denemarken Oblig. 1926-5 85 Duitschl. 100-7 6362% Duitschl. 30 1000-5 56—55% 's-Gravenhage 1929-4% 101% Rotterdam 1926L1930C<-4i/2 94 91. 'Utrecht, prov. 1 929l4i/2 102i/> Zeeuws. Hyp. B-5 101101. Zeeuws. Hyp. B-4% 101 A Amsterd. Bank 110110%. C Rott. Bankver. 7979%. A Twentsche Bank 95% A Pref. Jurgens A 100%100%. A De Schelde N.B. 38—37%. A Ver. Papf. v. Gelder 5857%. C Am. Car en Foundry 7%7%. C Am. Smelt en Ref. 13%14. C Farbenind. I.G. 85%86%. C U. States St. C. 28%—29%. C North Am. Cy. 2626%, A Born. Sum. H.M. 143%143%. A Ned. Wol Mij. 55—55%. A Singkep Tin M. 77%78 A J. C. Japan Ln. 3434 A Rotterd. Lloyd 52% A S. M. Nederland 55%55 A Amst. Thee C.M. 32%—33%. A Houth. Alberts 27% C Baltimore Ohio 11%12. der bij het departement van defensie ontvangen bericht bedraagt het aantal dooden 18, waarvan 15 inlanders en 3 Europeanen. De Europeesche schepelingen zijn: de tamboers Bakker en De Bree en de ma rinier tweede klasse Kroeskop. Volgens de voorloopige berichten be vindt zich onder de licht gewonden de luitenant ter zee derde klasse Baron de Vos van Steenwijk. De wachtdoende officier, die toen de muiterij aan boord van de „De Zeven Provinciën" uitbrak over boord sprong en die den commandant, die zich aan wal bevond, waarschuwde, is thans als ge volg van een zenuwstoring in het hospi taal opgenomen. van kinderen en des avonds toot de inwd- ners, waar een dankbaar gebruik van gemaakt werd. OOSTKAPELLE. Woensdagavond hield het ondersteuningsfonds „Onder linge hulp" haar jaarvergadering. Uit het verslag van den penningmees ter bleek dat dit het afgeloopen jaar zeer gunstig is geweest, zeer weinig be hoefde uitgekeerd te worden, er was dan ook een aardig batig saldo. Door dit mooi resultaat werd beslo ten de contributie der leden voor het komende jaar met 25 procent te ver minderen. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Southern Rlw. 6%6% Union Pac. Rr. 75%76% Int. Nickel Cy. 8% Koloniale Bank 59%58%, N.I. Hbk. 1000 55 Ned. H. M. 1000 63—62%. Alg. Kunstz. U. 34%—33-32%. v. Berkels Pat. 1919%. Calvé-Delft 64%—63%. C. Suiker Mpij. 20 Int. Viscose 20%20%. Ned. Ford A.M. 118%—118%-19%. Philips Gem. B. 129—127%-26%. Unilever 111%109%-10%, Anaconda Ccp. 7%7%-7%. Bethlehem St. 1.4%— 15%-Ï5. A.N.I.E.M.—N.B. 204%—201% A. Gas El. Cy. 2%2 Cities Serv. Cy. 2%2% Kon. Petr. Mpij. 151—150%-51% C Contin Oil. Cy. 5%—6%-6 C Shell Union O.C. 5—5%-5% A Holl. Amer. Lijn 3% A K.N. Stoomb. Mij. 16%15% A Ned. Scheepv. U. 5554. A H.V. Amsterdam 172%—170-171. A Java Cult. Mij. 109106. A N.I. Suiker U. 7069. A Poerworedjo S.O. 66. A Deli Batavia 153—153. C Dèli Mij. 1000 125-122-121%. A Senembah 134% C Chicago Milw. l^/sl7/e- A Aimst. Rubb. C, 6078—61 A Deli Bat. Rubb .26—2134 A JHessa Rubber 24Vs—25. A Serbadjadi S.R. 19—18%. Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. AMSTERDAM, 9 Febr. 10 Febr. Londen 8.53% 8.54% Berlijn 59.14 59.16% Parijs 9.71% 9.73 Brussel 34.63.% 34.69 Zwitserland 48.02 48.05 Kopenhagen 38.05 38.10 New-York 2.48% 2.49 Obl.markt- Suiker Rubber Industrie Philips De motorboot „Prins Hendrik". Kort geleden hebben de leden Ged. Staten van Zeeland met enkele andere personen een proeftocht gehou den met de nieuwe motorveerboot „Prins Hendrik" bestemd voor de lijn HansweertWalsoorden van den Pro vincialen Stoombootdienst op de Wes- terschelde. Naar wij thans uit de beste bron vernemen, heeft de scheepvaart inspectie verklaard, dat de boot, ook zooals zij thans is, volledige veiligheid voor de passagiers biedt. De loterij van Vrouwelijke Handwerken De zuivere opbrengst van de loterij van Vrouwelijke Handwerken heeft be dragen ƒ519.12%. Dit bedrag is als volgt verdeeld: Vereeniging tot bezoeken der Armen f 244.12%, Moederlijke Weldadigheid f 10; Kindervoeding f 30; Zeeuwsche Dorcas 10; Luthersche Diaconie 20; Israëlitisch Armbestuur f 30; R.-K. Armbestuur f 50; Ned. Herv. Diaconie f 125. Ned. Chr. Ambtenaarsbond. Woensdagavond herdacht de afdee- ling Middelburg van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond haar 10-jarig bestaan, onder leiding van den voorziter, den heer D. H. Loodewijk. Deze memoreerde de geschiedenis der jubileerende afd. Precies 10 jaren geleden begonnen met 8 leden is dit aantal toegenomen en met vreugde -constateert spr. dat thans 60 leden zijn ingeschreven. Ziende op den afgelegden weg, zegt spr. is er dankbaarheid in ons hart voor al het goede wat God ons deed ge nieten. De Bondsvergadering zal te Middel burg worden gehouden. En Vlissingen en Middelburg wedijveren in dezen de ontvangst zoo schitterend mogelijk te doen zijn. Namens de afdeeling werden aan den voorzitter, die 10 jaren onafgebroken als zoodanig fungeerde, bloemen en een boekwerk aangeboden. Voor de afd. Vlissingen en den Chr. Besturenbond boden de heeren Sinke en Meliefste de beste wenschen aan. Na de verslagen van secretaris en pen ningmeester werd de avond verder ge zellig doorgebracht. Geen bas doch cello. De heer Van Loo vergastte Woens dagavond de aanwezigen op de boven zaal der „Vergenoeging" niet op bas, doch op cello-muziek. Ged. Staten van Zeeland hebben bij hun besluit van 3 Febr. 1933 be noemd tot bureelambtenaar der 2e kl. van den Provincialen Waterstaat, den heer P. Krijger alhier, thans tijdelijk als zoodanig werkzaam op het bureau van den ingenieur van genoemden dienst, alhier. ARNEMUIDEN. Ook hier heelt de firma de Erven de Wed. J. van Nelle in de openbare school haar reclame film, die zeer mooi en leerzaam' is. ver- Geref. Kerk. Tweetal te Middelburg (vacature ds. Dt Ringnalda Jr.) ds. ML van Dijk te Nieuweroord en ds. J. C. Houtzagers te Voorschoten, van den politierechter van 31 Januari j.l., waarbij hij terzake van mishande ling is veroordeeld tot 14 dagen gevan genisstraf, voorwaardelijk met 'n proef tijd van 2 jaar. De Officier van Justitie kwam eens in hooger beroep. even- ze jeugdliefde is bezielde werkelijkheid beroep aangeteekend te'gen het vonnis geworden; zij belooft Domino, hem te volgen. En terwijl Heller en Crémone als rivalen twisten, glimlacht zij tegen een verleden, dat toekomst zal zijn. Hoofdzaak is echter hier (als bij de film) niet de intrige, maar het spel en het gesproken woord; het laatste hier nog wel het meest. In zuiver Fransche esprit krijgen we hier, in veel opperv.ak- kig amusants, inderdaad per aphorisme onderscheidene waarheden te hooren die de moeite waard zijn. In een opvallend geslaagd modern in terieur heeft het Centraal Tooneel on der leiding van Cees Laseur, die den titelrol speelt, een uitstekende vertol king van deze comedie gegeven, waar bij de wijze man (Domino), de heerlij ke zot Crémone (Joan Remmelts) en Lorette (Mary Dresselhuys) het geheel voortdurend beheerschten. Die koste lijke August Mirandole mag echter niet onvermeld blijven! Er was veel applaus en een fraaie tuil bloemen'voor Mary Dresselhuys. „Domino" Centraal tooneel Schouwburg, Middelburg. Wel is de wereld een schouw- tooneel.... Terwijl een kwartslag ver der op den aardbodem een eskader oor logsschepen met bombardementsvlieg tuigen Straat Soenda uitstoomt om een aan 't muiten geslagen oorlogschip der Kon. Ned. Marine tot onderwerping te dwingen, zingt men in Goes een orato rium, speelt men in den Middelburg- schen Schouwburg een vlotte en fijne Fransche comédie.... Is dit geen beeld van het leven zelf, met zijn voortdu rende veranderende aanzichten? Zijn velerlei gelijktijdige onderscheidenhe den? Voor het nieuw Middelburgsche Too neel Comité mag deze avond, dunkt mij, als een goed slot beschouwd worden. Want in een uitstekende vertolking hebben wij gisteravond werkelijk kun nen genieten van een waarlijk over- vloeiend-geestig stuk. Lorette is sinds 14 aanden gehuwd met den heer Heller, een machtig en bovendien een ijdel man, want als hij een minnebrief vindt van een zekeren Francois dzelfde naam die hun huis vriend Francois Crémone draagt, van wien de brief inderdaad afkomstig is interesseert hem vóór alles de vraag nu de brief van voor hun huwelijk da teert, of de verhouding ook daarna is voortgezet. Zijn onredelijke jalousie doet hem zichzelf zien, hem den geld magnaat, als een belachelijke cocu en hij zal zijn medeminnaar financieel kra ken. Te. wille van een herinnering aan een jeugdliefde, welke haar ook den gevaarlijken brief deed bewaren, wil Lorette thans ook Crémone, die intus- schen deze romance van vroeger gron dig bedierf, vrijwaren en zij vindt door middel van een advertentie een anderen „Francois", die den vroegeren minnaar zal voorstellen ,om zoodoende als ob ject te dienen voor Heller's jalousie en wraak. Ook Crémone is in het complot noodgedwongen, want hij is financieel van Heller afhankelijk en hij betaalt zijn plaatsvervanger. En nu treedt op „Francois" Domini que, kort genoemd Domino, Hij wordt het levende of herleefde verleden van Crémone, dat deze zoo jammerlijk heeft verknoeid en hij wordt 't met raffinement en overtuiging. De zaak zou prachtig geloopen zijn, als niet een omgekocht te handlanger, die aan het optreden van Domino, de noodige kracht zal bijzetten teneinde Heller geheel te overtuigen in een opwelling van eerlijkheid de zaak verklapt had. Geamuseerd (ziet Heller toe bij de eindeloos tusschen Lorette en Domino gerepeteerde scène, waaruit hem blij ken moet, dat deze Lorette's vroegere minnaar is, en dat zij thans niets meer voor hem voelt. En hij bemerkt niet dat het spel ernst is geworden, dat Do mino niet acteert, maar zijn hart bloot legt. En de antwoorden van Lorette klinken al minder overtuigd. Het ver leden is, veel mooier dan het was, weer Oratorium „Paulus" Chr. Gemengd Koor, Goes. (XX) 't Chr, Gemengd Koor te Goes zag zich gisteravond geplaatst voor 'n ze- ter niet licht te achten taak. De stof, die Mendelssohn tot zijn oratorium „Paulus" eheft geïnspireerd ligt wel eenigszins buiten de lijn van vele andere werken die men met dit in één adem pleegt te noemen. Het onderwerp ligt misschien minder hoog, veronderstelt andererzijds meer kennis omtrent 't ge geven, en vergt daardoor meer aandacht van den luisteraar. Dit vooropgesteld, kan met te meer waardeering worden gesproken over de praestaties van leider en koor, die met de uitvoering van dit werk de belang stelling der hoorders van het begin tot iet eind hebben weten levendig te hou den. Zeker niet in mindere mate dan bij vorige gelegenheden waren we in staat de vastheid der koren te bewonderen, die slechts gevolg is van langdurige en ernstige voorbereiding, en waardoor nu ook koren als no. 26 en 43 zoo bijzon dere tot hun recht kwamen. Niet weinig heeft het werk der solis ten tot het welslagen van dezen avond lijgedragen. Mevrouw De Vink-Ver- schoor, aan wier zangkunst we van een vorige uitvoering; de aangenaamste her innering bewaarden, heeft ons ook nu weer doen genieten van haar fijne voor dracht. In dit oratorium is een groote plaats ingeruimd aan het recitatief dat daardoor zeker bijzondere eischen stelt. De kennismaking met den bas en den tenor, de heeren Van Sant© en Vroons, was voor Goes een aangename verras sing. Vooral in het: „Gott, sei mir gna- dig bleek de heer Van Santé over een uitstekend geschoold basorgaan te be schikken; de lichte fijne tenor van den heer F. Vroons was bijzonder geëigend voor de vertolking van zijn partij waarin het dramatisch karakter overheerscht. Heel in 't begin leek de orkestbegelei ding voor zijn geluid wat zwaar, doch al spoedig was het juiste evenwicht ge vonden, dat overigens ook ten opzichte van de koren bijna overal op de juiste wijze behouden bleef. Hierbij denken we b.v. aan de Aria: „Vertilge Sie", waarin de pianiste wier spel een beter in strument dubbel en dwars verdiend had uitstekend werk leverde. En verder vooral in: „Doch der Herr vergisst der Seinen nicht." Koor no. 11 in de interludia, en de cavatine „Sei getreu" bepaalden ons bij de subtiel uitgevoerde violoncel-partij en, koor no. 35 bij zeer verdienstelijk werk van den fluitist. Onnoodig te zeggen, dat aan het slot van den avond het publiek met een har telijk applaus van zijn waardeering blijk gaf. y w JL V^_A- AO| «1WIC1 UCtlX UCl Wttö, WKfJ] toond,. des middags voqir de schooTfffedpgestaan. De herinnering aan een dwa In de zitting voor burgerlijke za- ken der rechtbank te Middelburg heeft mr. A. L. W. van Heel te Goes de vereisebte beloften als advocaat en pro cureur afgelegd. Door M. S. v„ E., 25 jaar, rijwiel hersteller te Heinkenszand is hooger Centrale Hengstenkeuring. Zooals reeds gemeld had gisteren te Goes de Centrale Hengstenkeuring plaats en werd kampioen Clairon de la Lys, eig. H. Kerckhaert, W. Staal en H. de Maat, Stoppeldijk. De andere uitslagen luiden: Categorie I. Hengsten geboren in 1930, kleine maat. Ie pr. Honny's Mon, eig. J. Serrarens te Ossenisse; 2e pr. Cava lier de Genoels, eig. J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk; geen derde prijs; 4e pr. Brin d'Or Amice, eig. A. J. E. Temmer man te IJzendijke; geen vijfde prijs; 6e pr. Guido van Lamswaarde, eig. E. C. Fassaert te Lamswaarde; 7e pr. Anton van Absdale, eig. C. J. M. Vael te St. Jansteen; 8e pr. Jonas d Ahea, eig. Gebr. Aernoudts; 9e pr. Hardi, eig. F. d'Hoore te Sluis; 10e pr. Frans, eig. Wed. P. J. van Wesemael te Hengstdijk, 11e pr< Hans van Steenzwaan, eig J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk. Categorie II. Hengsten, geboren in '30. Groote maat le pr. Karei van Hengst dijk, eig. Wed. E. Verschueren te Hengst dijk; 2e pr. Lion, eig. P. J. de Milliano te Oostburg; 3e pr. Cambrinus van 't Veld zicht, eig. Joh. de Feijter te Schoondijke; 3e pr. Jarnac d'Ahea, eig. S.^ J. Gast te Duivendijke; 4e pr. Carlo, eig. Wed. P. J. Lannoye te Aardenburg; 5e pr. Benja min d'Hondzocht, eig. Mij. de Wilhelmi- napolder; 5e pr. Albion de Fair, eig. Wed. A. E. de Badts te Sluis; 6e pr. Mardison, eig. G. Buysse te Biervliet; 7e pr. Karei I, eig. A. A. v. Nieuwenhuyzen te N. en St. Joosland; 8e pr. Umberto van Lamswaarde, eig. E. C. Fassaert te Lamswaarde; 9e pr. Florus de Louisa, eig. Kinderen A. Kerkhaert te Nieuw- Namen; 10e Marquis van Axel, eig. I. de Feijter Hz. te Axel. Categorie III. Hengsten geboren in 1929. Kleine maat. Ie! pr. Avenir, eig. C. de Feijter te Boschkapelle; 2e pr. Char les du Melo, eig. C. Steijaert-Plasschaert te Graauw; 3e pr. Ideal d'Ahea, eig. Ge broeders Aernoudts te Sluis; 4e pr. Bristol, eig. Th. de Kock-v. d. Bulck te Kloosterzande. Categorie IV. Hengsten geboren in 1929, groote maat: le pr. Clairon de la Lys, eig. H. Kerkhaert e.a. te Stoppel dijk; 2e pr. Walter van Dierkensteyn, eig. P. J. de Milliano te Oostburg; 3e pr, Carlo de l'Hostée, eig. H. Kerckhaert e.a. te Stoppeldijk; 4e Doris, eig. A. J. E. Temmerman te IJzendijke. Categorie V. Hengsten geboren in 1928 en 1927. Kleine maat. le pr. Orange, eig. I. van Maldegem te Kortgene; 2e pr Gascon d'Ahea, eig. Gebr. Aernoudts te Sluis; 3e pr. Hertog van Arenberg, eig J. F. Brooymans te St. Anna! and, 4e pr. Davidszoon, eig. A. D. H. Verschuuren te Hengstdijk; 5e pr. Espoir de la Bar rière, eig. L. J. M. Blondeel te Aarden burg; 6e pr. Mon Revè, eig. A. v. Strien te Wolfaartsdijk; 7e pr. Demon, eig. J. Aarnoudse te Wolfaartsdijk; 8e pr. Ju les, eig. H. Bonte te Koewacht. Categorie VI. Hengsten geboren in 1928 of 1927. Groote maat. le pr. Artist, eig. M. J, Stoutjesdijk en E. J. Kósten te Tholen; 2e pr. Bourgeois van Lunters- hoek, eig. Corn, de Feijter te Boschka pelle; 3e pr. Albion, eig. Wed. P. J. Lan noye te Aardenburg; 4e pr. Carlo, eig G. C, de Deckere te Absdale; 5e pr. Her cule d' Ahea, eig. P. D. Remijnse e.a. te Kamperland; 6e pr. Tsjaka, eig. F, d'Hoore te Sluis; 7e pr. Saxon, eig. L J. Kooman te Zierikzee. Categorie VII. Hengsten, geboren in 1926 of vroeger, kleine maat, le pr, Mar tin van Luntershoek, eig. Van 't Westein de en Vermue te Nieuwdorp; 2e pr. Ja nus eig. Gebr. Verdonk te Nieuwdorp 3e pr. Herseur II de Cognebeau, eig. H V. Stoppeldijk; 4e pr. Rippolyte, eig. G, Buysse te Biervliet; 5e pr. Alban de Fair eig. A. de Koek te Hontenisse; 6e pr Bristol, eig. P. A. Verdurmen te Kloosterzande; 7e pr. Max de Herzele eig. J. J. v. d. Zande te Nieuwerkerk; 8e pr. Guerrier de Thuillies, eig. Gebr. van KonlnkL - Amerika Young Tabak H.V.A. Markt Unilever (Wettig gedeponeerd.) De beste Zeeppoeder gebrul-* ken (Edelweiss) en boven- dien geheel GRATIS Uw linnenkast aangevuld. Bij 2 pakken Edelweiss ad 14 ets. per pak ontvangt U een solide theedoek, bij 3 pakken Edelweiss twee flinke witte zakdoeken of een degelijke witte handdoek. (Ingez. Meel) Fraayenhoven te Axel; 9e pr. Robert, eig. A. Luyk Gz. te Biezelinge; 10e pr, Suivant te Groenhil, eig. C. B. Remijn te 's-Heerenhoek. Categorie VIII. Hengsten, geboren in 1926 of vroeger, groote maat, le pr. Ma- nola's Karei, eig. Van 't Westeinde en Vermue te Nieuwdorp; 2e pr. Mars, eig. G. Buysse te Biervliet; 3e pr. Avenir d'Aardenburg, eig. Wed. P. J. Lannoye te Aardenburg; 4e pr. Leon, eig. C. G. Polderman te Tholen; 5e pr. Adriaan, eig. Gebr. d'Hoore te Sluis; 6e pr. Bailly de. Laboureur, eig. J. B. Koppejan te Zoutelande; 7e pr. Bonzar de Panton, eig. G. Buysse; 8e pr. Immo, eig. J. Q. C. Lenshoek te Kloetinge; 9e, pr. Empereur d'Ahea, eig. H. V. Kloosterzande; 10e pr. Lodewijk van Wilson, eig. Gebr. Ver donk te Nieuwdorp; lie pr. Frits, eig, J. F. Verstraate te Graauw; 12 pr. Odon eig. Joh. Wagenaar te Kloetinge; 13e pr. Avenir de Castia, eig. Jos. de Waal te Ossenisse. De raad van T er neuzen nam een voorstel-Hamelink aan, in verband! met de voorstellen om de opcenten op- de personeele belasting te verhoogen ten einde de begrooting sluitend te ma ken; om de subsidie en de werkloozen- steun, die op verlangen van Ged, Staten met 7300 zou worden verminderd te handhaven. Voorts is aangenomen het adres van de winkeliersvereeniging „Terneuzen klim op", houdende verzoek om gebruik te maken van het parkeerterrein aan de Arsenalstraat van 23 Mei tot en met 3 Juni a.s., behalve des Zondags, voor het houden van een tentoonstelling. DE MUITERIJ AAN BOORD VAN „DE ZEVEN PROVINCIËN", V.D.-Aneta meldt uit Bandoeng: Hedenmorgen is een groot luchteska der van de luchtvaartafdeeling van het leger in Ned.-Indië, bestaande uit 14 verkenners en jagers, met een transport toestel naar onbekende bestemming uit Bandoeng vertrokken. V.D.-Aneta meldt uit Batavia: In aansluiting op de vorige berichten, kunnen wij melden, dat tengevolge van den bomaanval op „De Zeven Provin ciën, drie Europeanen, 12 inlanders en drie onherkenbare schepelingen zijn ge dood. Voorts is een "Europeesche schepeling zwaar gewond en zijn 6 inlandsche schepelingen en 2 onherkenbaren zwaar gewond. Vier in landsche schepelingen zijn licht gewond. De luitenant ter zee De Vos van Steenwijk, die zich aan boord van het muitende schip bevond, heeft zéér lichte verwondingen op- geloopen. STAATSLOTERIJ. (Onder voorbehoud.) Op onderstaande nummers vielen de volgende prijzen: f 400: 17637 f 200: 10045 1931 f 200 mét premie van 3000 13521

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2