PEPERMUNT 1EMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. Verwijt Uzelf geen slapheid, indien U zich juist op de be slissende momenten van Uw arbeid moe en mat gevoelt. Voorkom die futlooze oogen- blikken door het dagelijksche gebruik van King-pepermunt. IngezMed.) dit opzicht in een gunstige positie, maar de andere vormen van bodemproductie worden er slechts in beperkte mate, of in het geheel niet, door gebaat. En die zijn voor onzen landbouw en daardoor voor onze geheele Nederlandsche samen leving van veel grooter beteekenis dan onze akkerbouw. Ook ons volk in zijn geheel genomen zal schade lijden. De opvoering van de kosten van levensonderhoud, die van autarchie het gevolg zijn, beperkt de concurrentiemogelijkheid van tal van andere bedrijven, terwijl door de beper king van den invoer en den uitvoer aan een zeer groote groep personen, die bij het vervoer en de omzet van wat wij zonder autarchie meer zouden impor teeren en exporteeren belang hebben, de bestaansmogelijkheid zou worden ontnomen. Consequente doorvoering van de au tarchie acht spr. dan ook verwerpelijk. Maar dat neemt niet weg, dat spr. er van overtuigd is, dat zonder dat min of meer in autarchische richting wordt ge gaan de Nederlandsche landbouw niet afdoende geholpen kan worden. Vooral de tarwewet heeft een uitge sproken autarchisch karakter en ook met de crisis-zuivelwet is dat het geval. Met de crisis-varkenswet staat het eenigszins anders. Zij beoogt meer den export, zoowel wat betreft de kwanti teit als de kwaliteit, in overeenstem ming te brengen met hetgeen het buiten land vraagt. De praktijk van de crisis- zuivelwet toont echter aan, dat door pro ductiebeperking en verhooging van het binnenlandsch verbruik gestreefd moet worden naar een beteren prijs voor het product. Maatregelen in autarchische richting worden door spr. niet van de hand ge wezen. Spr. beschouwt ze als een nood zakelijk kwaad. Wij kunnen niet anders doen dan ho pen en vertrouwen, dat éénmaal veran- ring in de crisis ten goede zal komen. Dan zullen zich ook de handelspolitieke verhoudingen wijzigen. Maar men zal vragen op welke wijze het herstel zal moeten komen, als men steeds verder den autarchischen weg gaat bewandelen. In dit verband moet spr. wijzen op het feit, dat de huidige crisis niet uitsluitend veroorzaakt wordt door de redenen, die genoemd zijn, Spr. wijst o.a. op de goudkwestie.. Juist omdat er nog belangrijke facto ren zijn, die de hevigheid en den duur der crisis beinvloeden, juist daarom is de mogelijkheid tot terugkeer naar vroe gere toestanden niet uitgesloten. Daarom moeen wij onder den druk der omstandigheden ons niet laten verlei den tot maatregelen, die de structuur van onzen landbouw in zeer sterke ma te wijzigen. Alleen door intensieve productie van onzen landbouw worden de belangen van het platteland en van onzze geheele samenleving het beste ge diend. En wanneer het waar is, dat na korten of langeren tijd het geheele prijsniveau weer zal stijgen, en dat is naar spreker's vaste overtuiging het ge val, dan zal het de taak der regeering moeten zijn om door tijdelijke maatre gelen, zoo (noodig met autarchische strekking, den landbouw met zoo wei nig mogelijk wijzigingen in de tegenwoor dige structuur te steunen om den zeer zorgvollen crisistoestand door te komen. Na de rede van den heer Van Bommel van Vloten, volgde eenige bespreking. Op een desbetreffende vraag antwoord de spr., dat men in Amerika, op hygië nische gronden, moeilijkheden in den weg legt aan den invoer van fijne zaden. De heer J. W e 11 e m a n zeide niet optimistisch te zijn ten opzichte van den afzet onzer producten en zag als eeni- gen uitweg steunmaatregelen gericht op zelfvoorziening. Spr. kon alleen tevre den zijn over de tarwewet en zeide, dat nog altijd een groot deel van het Neder landsche volk op den landbouwer para siteert. Hij wil in de richting van autar chie gaan. De heer Van Vloten merkte op, dat tusschen wat de heer Welleman en wat hij wil, alleen een gradueel verschi heen. Er dreigt, voor ons volk in zijn geheel en een groot deel van onzen landbouw een groote verarming. De heer W e 11 e m a n beaamde dit doch merkte op, dat men geen jaar kon wachten en er in grijpende maatrege len dienen genomen te worden. De heer Van Vloten zeide, mede op een vraag van den heer Hage, een verbetering van het prijsniveau te ver wachten, en dan zullen ook autarcische maatregelen minder noodig zijn, Spr. ziet het goud-vraagstuk van grooter be lang, dan dat der voorraden en over productie. De heer le C 1 e r c q merkte op, dat de arbeid te duur is in verhouding tot de prijzen. Hij verwacht in de toekomst ook geen opheffing van die werkloosheid op het platteland. De heer Van Vloten vertrouwde dat ook deze zal verminderen als de prij zen beter worden. De boeren laten dan weer meer doen. Ir. Dorst vond de autarchie even eens een te groote stap en vroeg, of men niet kan komen, met Duitschland b.v. tot ruil van goederen. De heer Van Vloten achtte dit ook een goede weg. Na nog eenige opmerkingen vestigde de heer Hage, bij de rondvraag, de aandacht op den boerenwagen op gum mibanden, die hij in bedrijf heeft en die hem zeer voldoet. De heer Dorst zeide, dat de werk tuigencommissie in deze een onderzoek instelt. Er moeten nog eenige proeven mee genomen worden en dan volgt een rapport. Over het meer huishoudelijke deel van de vergadering het volgende: De voorzitter, de heer W. de Buck, van Melfskerke, wees in zijn openings woord op de waarde van den organisa tieband, vooral in dezen zorgelijken tijd, en wekte allen op, elkaar door woord en daad te helpen en te zoeken naar middelen tot verbetering. Volgens spr.'s meening zullen de steunmaatregelen nog uitgebreid moeten worden, al zullen desondanks vele landbouwerszonen toch elders een bestaan moeten zoeken. Uit het verslag van den pennigmees- ter, den heer Dees, bleek dat de ont vangsten 579 en de uitgaven 211 bedroegen. De Secretaris, de heer A. S i n k e, wekte in zijn jaarverslag de jongeren op, tot inspanning van alle krachten om hun bedrijf op hooger plan te brengen. Spr. memoreerde verder behandelde vraagpunten, gehouden excursies, verga deringen, resultaat proefvelden, e.d., en wees er voorts op, dat in Juli a.s. te Oostburg het 20-jarig bestaan der ver- eeniging zal worden gevierd. Bij de bestuursverkiezing werd in de vacature P. H. Israël (niet herkiesbaar), de heer J. G. Markusse van Wisseker- ke gekozen. De heer J. le Clercq zal tot Juli als bestuurslid aan blijven. Boerenpensioenfonds. De secretaris herinnerde er aan, dat enkele jaren geleden de kwestie van een boerenpensioenfonds aan de orde ge steld werd. In samenwerking met oud leerlingen der Landbouwwinterschool en de Z. L. M., werd toen een commissie benoemd die, in overleg met Centraal Beheer, een rapport opstelde, dat dezer dagen gepubliceerd zal worden. De heer Van L i e r e merkte op, dat men in Friesland in samenwerking met de coöp. zuivelfabrieken tot resultaat kwam, doch deze methode kan niet zon der meer worden overgenomen. Bij het door de commissie ingestelde onderzoek bleek de berekening van Centraal Be heer voordeeliger dan die van de Rijks verzekeringsbank. Bij Centraal Beheer zijn echter alleen groote lichamen en vereenigingen aangesloten, wil men dus pensioen, dan zal een vereeniging opge richt moeten worden. De heer Le Clercq wekte de jon ge landbouwers op, zich allen bij deze vereeniging aan te sluiten, en zeide, dat het de bedoeling was ir. Dorst tot voor zitter en den heer Cappon tot secretaris te benoemen. De voorzitter zegde toe, dat zoo noo dig aan deze kwestie een extra verga dering zal worden gewijd. doet, moet van betaling der minimum- j prijzen en eventueelen Regeeringssteun worden uitgesloten en mag ook niet worden geëxporteerd. 3. Indien ondanks deze beide maat regelen welke, naar mag worden ver wacht, een aanzienlijke beperking van den aanvoer zoowel op onze veilingen als op de buitenlandsche markten ten gevolge hebben de prijzen ook dit jaar weer beneden de productiekosten mochten loopen, dan zal ook voor 1933 een regeeringstoeslag noodzakelijk zijn, echter slechts te verleenen tot een be paald percentage van den veilingsaan- voer 1932, teneinde ook op deze wijze DE MOEILIJKHEDEN VOOR DEN TUINBOUW. Rede van den heer H. A. Hanken. De bij het Centraal Bureau van de Veilingen in Nederland aangesloten vereenigingen zijn Maandag in Utrecht in buitengewone vergadering bijeenge komen om te bespreken wat voor 1933 dient te geschieden om de nog steeds voortdurende en zelfs toenemende moeilijkheden voor den tuinbouw het hoofd te bieden. Er waren 109 veilings vereenigingen aanwezig, die door 295 afgevaardigden waren vertegenwoordigt Het bestuur had als leidraad der be sprekingen de volgende vier punten in overweging gegeven: 1. Absolute handhaving der minimum prijzen aan de veilingen, door het met steun der Regeering vormen van een fonds, waaruit het onverkoopbare pro duet kan worden betaald en uit de markt genomen. Hierdoor wordt een overmati ge aanvoer op de binnen- en buitenland sche markten en dientengevolge vernie tiging van den prijs voorkomen. 2. Strenge controle op de ter veiling is te zien. Spr. is bang voor autarchie I aangevoerde producten. Product, dat en wil er daarom slechts schoorvoetend I aan bepaalde minimumeischen niet vo tot de zoo noodzakelijke beperking der productie te geraken. Deze beperking zal ook door de Regeering dienen te worden nagestreefd door een desbetref fende voorwaarde te verbinden aan den steun, welke aan den landbouw, bijv. bij de tarwewet, wordt verleend. 4. Tenslotte zal vanwege geheel onze Organisatie en al de bij haar aangeslo ten veilingsvereenigingen zonder ophou den krachtig bij de Regeering en de Ka merleden moeten worden aangdrongen op het nemen van die maatregelen, wel ke kunnen leiden tot opheffing of ver mindering der door het buitenland ge troffen belemmeringen van onzen ex port. De heer H. A. Hanken heeft daar als voorzitter van de Provinciale Commissie van Zeeland, hare groote ontevreden heid uitgesproken over den arbeid ver richt door het Dagelijksch Besïuur van iet Centraal Bureau der Veilingen in Nederland. Niettegenstaande alle beloften haar gedaan door den voorzitter, den heer Valstar, is er niet in het minst te gemoet gekomen aan de zoo vaak, zoo wel schriftelijk als mondeling, kenbaar gemaakte verlangens. Het gaat hier, aldus de heer Hanken, om zeer ernstige zaken. Wij maken deel uit van de veilingsorganisatie in Neder- and aan wien wij de behartiging onzer oelangen hebben toevertrouwd en wij willen, dat er dan ook organisatorisch gewerkt wordt. Tot op dit oogenblik is liervan in geen enkel opzicht iets ge ileken. O.a. de geheele Tuinbouwwet is afge- ondigd zonder dat met de verschillen de streken in ons land overleg werd ge pleegd. Dit kan toch niet anders dan fou tieve uitkomsten geven. Hoe is het nu toch mogelijk om een goede steunnrege- ing in het leven te roepen, zonder dat vooraf overleg is gepleegd met de ver schillende districten in ons land, terwijl jovendien nog vele tuinders buiten de organisatie staan? Dit alles getuigt toch zeker niet van oordeelkundig inzicht om hulp te bieden aan den Nederlandschen Tuinbouw in deze moeilijke tijden. Het is, aldus spr., ons meermalen op gevallen, dat er besluiten genomen zijn zonder overleg te plegen, terwijl men zelfs de toestanden in de verschillende streken niet eens kende. Ziet men dan eens een oogenblik naar de drie Centrale andbouworganisaties in ons land, wat daar gedaan wordt en reeds bereikt is. Wij kunnen toch op vele goede resulta ten zien, welke door de verschillende Landbouworganisaties zijn verkregen. Heeft men eenigszins kennis genomen van de werkwijze der drie Centrale Landbouw Comité's, dan valt het direct op, dat van onder af aan organisatorisch te werk is gegaan, terwijl het Centraal Bureau er juist naar gestreefd heeft, on ze provinciale commissie zooveel moge lijk uit te schakelen. Wordt er op deze manier gewerkt, zoo valt toch niets te bereiken. Waarom is bij de voorbereiding van de plannen zooals deze vergadering ook weer voorgelegd zijn, vooraf geen over leg gepleegd met de Provinciale Com missies en rekening gehouden met onze wenschen? Dit zijn dunkt ons juist de lichamen, die onontbeerlijk zijn bij het ontwerpen van zulke ingrijpende zaken als thans aan de orde zijn. Wij hebben ook kunnen toejuichen, dat voor de uitvoering van de tuinbouw steunwet de veilingsorganisaties werd gekozen, doch wij hadden verwacht, dat dan ook was begonnen met te zorgen, dat de geheele productie van Tuinbouw producten in haar organisatie was be trokken, zooals dit bij de uitvoering van de Landbouwsteunwetten het gval was Dit is toch een onmisbare factor, bij de doorvoering van plannen als voorge legd, wil men kans van slagen hebben. Hoevelen staan thans nog ongeorgani seerd toe te zien, om te trachten zoo veel mogelijk profijt te trekken uit dit ongeorganiseerd zijn. Dit moest toch niet kunnen bestaan. De geheele Nederlandsche Tuinbouw moet dicht aaneengesloten staan, dan is er kans, om gezamenlijk het hoofd te bieden aan de steeds grooter wordende moeilijkheden, veroorzaakt door de ge weldige economische crisis. Zooals thans door het Bestuur de za ken worden behandeld, moet alles op een groote mislukking uitloopen, het geen zeer spijtig zou zijn, want dat is absoluut niet noodig. Het Bestuur veranderde dus van koers en make van de thans gebodene gelegen heid gebruik, om een krachtige organi satie in het leven te roepen, een Ne derlandschen Tuinbouw waardig. Ook verscheidene andere afgevaardig den hebben de wenschelijkheid bepleit dat t.a.v. de maatregelen voor 1933 sa menwerking met de Standsorganisaties zal worden betracht. De voorzitter, de verschillende spre kers beantwoordend, wees er met groo- ten nadruk op, dat het Centraal Bureau voortdurend staat en altijd gestaan heeft op het standpunt, dat samenwer king met de Standsorganisaties noodza kelijk is. Ook over de op deze verga dering aan de orde zijnde punten zal het Centraal Bureau dan ook zonder twijfel overleg plegen met die organisaties al vorens ze bij de regeering voor te dra gen. Tenslotte werden met algemeene stemmen de hierboven vermelde voor stellen van het bestuur, zooals ze door den voorzitter nader waren toegelicht, aangenomen. HET SCHIP AAN DE KETTING. Eenigen tijd geleden werd het Joego slavische schip „Gjuro-Milosevie" aan de ketting gelegd daar de reederij een schtuld had aan een kolenhandelaar te- - Rotterdam die maar steeds niet va? hui? £aa"ein,heeft. dan de keuze tus- voldaan werd. De bemanning, die bang I "chen de volgende rexzen: 2.40 uit Axel was haar rechten op de haar toekomen natuurlijk met vele te vermeerderen. Een jonge dame is te Middelburg in betrekking; haar ouders wonen te Axel, Ze is vrij van 's Zaterdags half een tot 's Maandagsmorgens half negen. Ze heeft weinig vacantie ('t is geen onderwijzeres) en wil gaarne nu en dan naar huis; waren de verbindingen niet zoo lastig en de reizen in Zeeland niet zoo kostbaar, dan ging ze wel gaarne iederen Zondag naar huis. Er gaat een boot om 1.05 uit Vlissin- gen, die ze natuurlijk niet meer halen kan, wel die van 4 uur. Ze is dan te 7 u, in Axel (via Walsoorden is ze even eens eerst te 7 uur in Axel; de reis is echter heel wat duurder). Tot nu toe kon ze dan blijven te Axel tot Zondagavond 6.20. Per tram is ze dan te 7.10 in Neuzen; de boot naar Vlissingen gaat om 7.40; ze is dan te ruim 9 u. in Vlissingen en te plm. 10 u. weer in Middelburg. Gezien den gerin gen afstand is een reis van 4 uren nog lang genoeg, doch in Zeeland is men daarmede al tevreden. Nu die Zondagavondboot vervallen is, moet ze primo veel vroeger 's Zondags De naar Walsoorden, aankomst 3.39. de gag^te'TerïiTzem weigerde van boord Iboot Wals-Hansweert vertrekt om x u t I 6.40, zoodat ze drie uren tijd heeft om te gaan en het geval begon zoo lan^HWaUoorden te bewonderen, mi. merhand de afmetingen van een cause célèbre te krijgen, en tenslotte ter op lossing verkregen werd. Naar de „Maasb." verneemt heeft 't drama thans een slot-acte gekregen, 't Schip is voor een bedrag van 22.700 (Dit dorp is, voor wie 't niet weten, iets als Sint- Laurens, behalve dat er een paar platte landsherbergjes zijn, waar rookende, drinkende, kaartspelende mannen den avond passeeren. Alleraangenaamst ge zelschap voor een jonge dame, 't duurt verkocht aan de scheepsslooperij Koop- trouwens maar drie uren!) handel te Nieuw Lekkerland, waarheen het binnenkort de laatste reis zal ma-1 ken. EEN BRUTALE INBRAAK. Maan- agmorgen is op brutale wijze ingebro- een in de woning van den bedrijfsingeni- eur van het gemeentelijk electriciteits- j ledrijf, den heer Van N, te H e i 1 o. Men reeft zich door de voordeur toegang verschaft en is de slaapkamer van den ïeer v. N. binnengedrongen. Uit diens iroek werd de sleutel genomen van de irandkast. De heer v. N. werd wakker oor het dichtslaan van de voordeur. Direct stelde hij een onderzoek in, doch e dader was reeds verdwenen. Uit de DrandKast was een bedrag van 4000 verdwenen, alsmede een beursje van de dochter des huizes. De politie stelt een nader onderzoek in. DE KACHEL OPGESTOOKT MET I 3ENZINE. Maandagmiddag waren eenige mannen van het personeel van de N.V. Kruyer's Losbedrijf, in de Re guliersstraat te Haarlem bezig de kachel wat op te stoken. Ze deden datj met benzine. De 22-jarige zoon van den i directeur, die jfuist in de buurt van de rachel kwam, werd door plotseling uit slaande vlammen geraakt. Zijn kleeren vlogen in brand. De jongeman liep de straat op, waar toegeschoten helpers het vuur wisten te blusschen. Met brand wonden aan hoofd en armen is de man naar een ziekenhuis gebracht. DRAMA IN EEN KAMPONG. Aneta meldt uit Palembang d.d. 30 Jan.: Zekere Leman richtte in vier pondoks in kampong Bakoen, onderdistrict Parit, met een zwaar kapmes een slachting aan. De meeste bewoners van deze pon- ooks sliepen. In de eerste pondok wer den een man, een vrouw en vier jonge ónderen gedood, in de tweede moeder en zoon, terwijl de vader zwaar wond werd doch kans zag te vluchten, n de derde pondok werden een man, een vropw en twee kinderen gedood, terwijl in de vierde een man licht ge wond werd. Onder de gedoode kinderen zijn verschillende zuigelingen. De vader werd gearresteerd. DE NEUZENSCHE ZONDAGSBOOT Geachte Heer Redacteur. Het is U natuurlijk bekend, dat de stoombootdienst Neuzen^Vlissingen v.v, op Zondag is afgeschaft, met ingang van 1 Febr. a.s. Er zijn zeer zeker voor afschaffing van den geheelen dienst N.VI. argumenten aan te voeren, doch ten aanzien van de jedoelde afschaffing op Zondag mag het gelden: vergeef het hun, want ze weten waarschijnlijk niet wat ze doen, d.w.z. zij weten niet, hoe ernstig ze thans velen dupeeren. Er blijven natuurlijk nog de dienst VlissingenBreskens, NeuzenHoede- kenskerke en WalsoordenHansweert, die alle eenige reizen op Zondag doen, zoodat niemand kan beweren, dat men Zondags niet over de Schelde kan. Bovendien zit Zeeuwsch-VIaanderen vol tramdiënsten en is er de spoorweg Ter- neuzenMechelen. Wanneer deze diensten eenige con sideratie wilden gebruiken met de reizi gers, zou er wat te maken zijn van de aansluitingen; thans zijn ze, speciaal 's Zondags, allerjammerlijkst. Vooral vanuit Axel, dat met zijn ach terland (Koewacht, Zuiddorpe, Overslag, Westdorpe) meer dan tienduizend zielen telt, is dé verbinding met de overzijde allertreurigst. Ik kan niet alle slechte verbindingen hier opsommen, doch wil ,een concreet geval uiteenzetten. Dit is De volgende tram 'uit Axel gaat om 6.20 en is te Walsoorden om 7.22, dus 40 minuten te laat. Een auto Axel Walsoorden kost 6, per fiets is er over onze dllendige hobbelwegen voor een gewoon mensch bij winter geen be ginnen aan. Wil men met die gelegen heid (tram van 6.20 uit Axel), dan kan men nog per boot van 9.35, zoodat men dan ruim 2 uren in Walsoorden mag wachten en in Hansweert gekomen, nergens meer heen kan. Geen tram of trein verder. Gaat men per boot van 6.40, dan moet men in 't station Vlake wachten van 19.2520.19, wat ook wel een aan gename passeering van den Zondag avond mag heeten. Men komt dan te 9.07 's avonds in Middelburg en is dan 6% uur onderweg. Natuurlijk kan men dien tijd niet zonder verteringen door brengen, wat de dure reis nog duurder maakt. Dan maar liever over Hoedekens- kerke. Vertrek per trein uit Axel te 4.15. Aankomst Neuzen half 5. Vertrek der boot half zes. De aansluitende tram brengt ons te 7 uur in Goes. En de eerste trein naar Middelburg ver trekt te 8.35. Ruim 1Vt uur 's avonds in de donkere straten van Goes dwa len, in een herberg gaan zitten of in de gezellige wachtkamer van het Goesche station zitten Men is dan van plm. 4 tot ruim 9 uur onderweg. Van de kos ten zullen we maar zwijgen. In de wachtkamer van een station kan men ook moeilijk 114 zitten zonder verte ringen te maken. Nog kan men via Breskens gaan: tram om ruim 3 uur uit Axel, is te 6 uur in Breskens. Bijna 3 uren in een schommelende tram is ook niet zonder eigenaardige aantrekkelijkheid. Nu nog bijna een uur je troost in Breskens ge zocht; de boot te 6.55, om half 8 is men in Middelburg. Stel u al deze ge noeglijke reizen in den winter voor en U begrijpt, dat men er eenvoudig van afziet om over de Schelde te komen. Er zijn nog vele dergelijke lastige en omslachtige reizen van hieruit naar het overige deel van ons landje te ver melden; de genoemde spreken genoeg! Waar de Prov. Staten den moed heb ben, allerlei diensten af te schaffen, behoorden ze m.i. toch op betere aan sluitingen aan te dringen; de meeste (alle?) tramdiensten worden van rijks wege gesteund; daar kon toch wel eenige consideratie voor het reizend publiek tegenover staan. Want nogmaals: over die aansluitin gen zou nog heel wat te zeggen vallen. Zou er niets meer aan het besluit tot afschaffing van bedoelde boot te doen zijn? 't Is toch eigenlijk treurig, dat een toevallige meerderheid zoo iets doen kan en dat de vrijzinnige partijen in dezen-niet van laksheid schijnen vrij te pleiten zijn. Dankend voor de plaatsing, hoog achtend, Uw jarenlange trouwe lezer Axel V. H. [Dat er argumenten voor de afschaf fing van den geheelen dienst op Neuzen zijn aan te voeren, spreekt vanzelf. Dat deze argumenten onder de huidi ge omstandigheden niet steekhoudend zijn, hopen wij dezer dagen aan te toonen. Wij kunnen begrijpen, dat inzender als Axelaar zich bijzondejr gedupeerd acht maar het is met vele anderen evenzoo, niet het minst met de Neuze- naars zelf. Rare reizen als inzender ons schetst zijn er nu inderdaad vele te bedenken! En.... ze komen helaas vóór! Wij onderstellen, dat een nieuwe Statenvergadering wel zal trachten, de boot weer in te leggen. Tot zoolang is er zeker niets aan te doen. Red.) Electr. Drukk. G. W. den Boer, MHsurg.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8