Ook cl Griep? MM.CACMEÏS BEURS- El Wl SSELKOERSEN. ONDERWIJS. LANDBOUW. LEGER EN VLOOT. VERKEERSWEZEN P. T. T. LAATSTE BERICHTEN. GOES. VLISSINGEN. WALCHEREN. ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. tofcuna i «jfciUwtiiAfc. (tH« VAN WOENSDAG •'AKKERTJES" AMSTERDAM, 1 Februari. Het eerste getal is de vorige notee ring, daarop volgt de officieele notee ring van heden. Ned. 2e 1. 32 1000-5 101—101 Ned. 17 1000-4% 102%—102%. Ned. 31 1000-4 99%—100. Certificaten-3 83—83. Cert. N.W.S.-2% 69%— 69%. O. Indië 22 doll. 1000-6 98%—98%. O. Indië 23 pndst. 100-6 71%>71%. O. Indië 16 1000-5 99%—99%. O. Indië 26 1000-4% 95—94%, Denemarken Oblig. 1926-5 92%93. Duitschl. pndst. 100-7 6564%. Duitschl 30 1000-5% 58%—58. 'S-Gravenliage 192t,V4i/a 102 Rotterdam 1926:_193ti(-4i/2 94 Utrecht, prov. 1924t4y2 102y4 Zeeuws. Hyp. B-5 101101% Zeeuws. Hyp. B-4% 100%IOOV2 A Amsterd. Bank 111%110% C Rott. iiankver. 79 A Twentsche Bank 9695% A Pref. Jurgens A 103—99% e.d. A De Schelde N.B. 38%38 A Ver. Papf. v. Gelder 59—59% C Am. Car Foundry 7%—7%, C Am. Smelt Ref. 13%13%. C Farbenind. I.G. 88%86%. C U. States St. C. 29—27. C North Am. Cy. 28%—27%. A Born. Sum. H.M, 144%145%. A Ned. Wol Mij. 55—54%. A Singkep Tin M. 77—77. A J. C. Japan Ln. 33%—33%. A Rotterd. Lloyd 54%53. A S. M. Nederland 58% A Amst. Thee C.M. 29%—29%. A Houth. Alberts 29%—29%. C Baltimore Ohio 10%10%, BOND VAN VEREENIGINGEN VAN GEDIPLOMEERDE OUD-LEERLIN GEN VAN LANDBOUW- WINTERCURSUSSEN. A Southern Rlw. 6%6 C Union Pac. Rr. 77%—77% C Int. Nickel Cy. 8%8 A Kon. Bank 55 55 A N.I. Hbk. 1000 54%—54%. C Ned. H. M. 1000 65—64%. A Alg. Kunstz. U. 31%—31%-30, A v. Berkels Pat. 20—19%. C Calvé-Delft 65%65. A C. Suiker Mpij. 20%20%. A Int. Viscose 22% A Ned. Ford A.M. 120%—119%-120%. A Philips Gem. B. 130%—127%-129. C Unilever 113—112%-113%. C Anaconda Cop. 7%7%-7%. C Bethlehem St. 15%14%-14%. A A.N.I.E.M.—N.B. 206—206 C A. Gas El. Cy. 2%—2% C Cities Serv. Cy. 2%2% A Kon. Petr. Mpij. 153%153%-52 C Contin. Oil Cy. 5%—5%-5% C Shell Union O.C. 55 A Holl. Amer. Lijn 3% A K.N. Stoomb. Mij. 17%16% A Ned. Scheepv. U. 55%55%. A H.V. Amsterdam 171%170%-72%, A Java Cu.t. Mij. 110—108. A N.I. Suiker U. 73—70%. A Poerworedjo S.O. 8% A Deli Batavia 153% C Deli Mij. 1000 126%—126%. A Senembah 140%141 C Chicago Milw. 2—2. 1 A Am-st. Rubb. C 60-59VJ-583/8. A Hessa Rubber 24i/4— 21. A Deli Bat Rubb. 24V2—2U/2. A Serbadjadi S.R. 20—181/4. Prolongatie 1—1. WISSELKOERSEN. Het Bestuur. Zittend van links naar rechts A. Sinke, secr., W. de Buck, voorz., J. Leclercq, 2e voorz., J. Bom, eere-voorzitter. Staande: C. P. Hage, M. den Boer, P. H. Israël. jes bij lange na niet zoo droevig zijn als men wel meent. Wij teekenen hierbij slechts aan, dat, een onzer -speciale correspondenten ons destijds, na door de Rotterdamsche Chi- neezenwijk gezworven te hebben, hier omtrent anders berichtte. Dat de Chineezen tot voor het pinda- gedoe geen gebrek leden, dat zij door de stoomvaartmaatschappijen in wier dienst zij staan, gesteund werden, etc., het komt ons allemaal nogal wat gauw gezegd voor en van die onverklaarbare onbekende hulpbronnen gelooven wij niet zoo veel. Wij zijn, met de schrijvers, scherpe te genstanders van onberaden hulp en wij hebben meer respect voor de flinke huismoeder, die een brutalen scharre laar aan de deur standvastig weigert, dan voor hen die uit inderdaad onbe raden bewogenheid des harten en misschien ook wel een klein beetje om maar varf het gezeur af te zijn maar wat geven, of wat koopen. Maar dat we deze kleumende, spar- taansch kou en regen tartende pinda- mannekes een beetje helpen door eens wat van hun zoetigheid te koopen dat kunnen wij zonder nadere be w ij z e n voor hun ongerechtigd zijn steun, vooalsnog niet afkeuren. Dat een invasie van elders d.w.z. van buiten de landsgrenzen met alle kracht tegengegaan moet woi - den, spreekt vanzelf! Uitvoering „Hosanna". De gisteravond door het muziekgezel schap „Hosanna" in het Schuttershof gegeven uitvoering trok weer meer be langstelling dan de voorgaande, al had den er ook nu nog vele muziekliefheb bers bij gekund. Intusschen schijnt er wel hoop, dat die toenemende belang stelling aanhoudt, want het programma was weer met veel zorg samengesteld, werd vlot en goed uitgevoerd en bieek zeer in den smaak van de aanwezigen te vallen. Het eerste deel sloot met „Caprice sur un Thême allemand", arr, J, M. Bek- ker, dat naar 't bekende „er komt een vogel gevlogen", getoonzet is in tal van variaties zooals de samensteller zich in dacht, dat andere componisten dat zou den gedaan hebben. Door de wijze, waarop „Hosanna" het vertolkte, vlot, melodieus en gevoe lig, kwam ook bijzonder het karakter der gedachte componisten uit. Zeer mooi was ook „Praludium" van H. Genhart. Na de pauze was het woord aan so listen en kwartetten en toonde Hosan na ook met haar leden persoonlijk voor den dag te kunnen komen. We willen hier noemen „Das Bild der Rose", kwin tet met trombone-solo, van M. J. H. Kessels; „Silver Threads Among the Gold", duo voor sopraan- en alt-saxo phone, van Montgomery, en vooral ook het „Largo" van Handel, voor trombone, tuba en orgel, waarbij de heer J. Tam minga welwillend als orgelist fungeer de. Het was alles heel goed, werd met groote aandacht gevolgd en de musici oogstten met elk nummer dan ook een spontaan applaus. De directeur, de heer C. G. Govaarts, en zijn gezelschap hebben zoo alle re den om met voldoening op deze uitvoe ring terug te zien. Afgekondigd is Staatsblad no. 1 bevattende het besluit van de wet van den 12den Januari 1933, tot machtiging van de Ministers van Waterstaat en van Financiën tot oprichting van de N.V, „Haven van Vlissingen" en tot het slui ten van een overeenkomst met die ven nootschap betreffende de exploitatie de erfpacht en het gebruik van havens en haventerreinen en de daartoe behoo rende inrichtingen en toekenning aan die vennootschap van de bevoegdheid tot het heffen van rechten. WESTKAFELLE. Bij het agentschap van de Arbeidsbemiddeling zijn alhier thans ingeschreven 235 werkloozen, wat voor een gemeente van 2200 zielen ze ker een zeer groot aantal is. Eind De cember bedroeg dit aantal 152. Toegela ten tot de werkverschaffing zijn 120 personen, getrouwde en kostwinners. Te werk gesteld zijn thans 5 personen, In het vorstverlet wordt tegemoet geko men. RAAD VAN HEINKENSZAND. De kwestie van een ge meente-opzichter. Steun regeling uitgetrokken werk loozen. HEINKENSZAND. Maandagmiddag kwam de raad dezer gemeente in ver gadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemeester.. De Voorzitter opende de verga dering met den gebruikelijken nieuw jaarswensch, die de heer S t e k e t e beantwoordde. De V oorzitter deelt naar aan leiding van de notulen mede, dat B. en W. pogingen in het werk hebben ge steld om voor een bepaalde omgeving voor eenige aan ons naburige gemeen ten een gemeente-opzichter te krijgen. Al zijn de toezeggingen nog niet allen binnen, toch bestaat de kans dat de wensch van den raad eerlang in vervul ling zal gaan, in dat opzicht. Met algemeene stemmen wordt beslo ten de ventvergunningsverordening te herzien, doch daarbij te trachten een ge lijke regeling te treffen voor geheel Zuid-Beveland. Naar aanleiding van de ontvangen AMSTERDAM, 31 Jan. 1 Febr. Londen 8.44% 8.45% Berlijn 59.10 59.13% Parijs 9.71% 9.71 Brussel 34.61 34.61 Zwitserland 48.12 48.11% Kopenhagen 38.00 37.85 New-York 2.48% 2.48% begrooting voor den keuringsdienst van waren te Goes, wordt besloten B. en W. antwoord te vragen op een tot het college gericht verzoek, verband hou dende met de begro'öting van 1932, waar op tot heden geen antwoord werd ont vangen. Een adres van Ambt Hardenberg om de regeering en de Tweede Kamer te verzoeken de belastbare opbrengst op ongebouwde eigendommen te verlagen, wordt voor kennisgeving aangenomen. Adhaesie zal worden betuigd met een adres van advocaten en notarissen in iet gebied Goes, om wegens opheffing van het kantongerecht te Goes zittings dagen van den Kantonrechter in Goes te vragen. Aan de verordening op de drankwet wordt een ex. artikel 15 toegevoegd, waarbij het zal zijn toegestaan om in omschreven gevallen te tappen buiten de verlofslokaliteit; Op voorstel van den herr de Beaufort aangehouden tot een volgende vergade ring, de benoeming van een plaatselij- ten deurwaarder. Vastgesteld wordt een verordening tot heffing van rechten voor den ge- meentereinigingsdienst, voor het hou den van toezicht in verband met een te stichten slagerij op een daarvoor bij uitstek ongunstig gelegen perceel aan de Dorpstraat. Vastgesteld wordt een steunregeling waarbij uitgetrokken werklooze geor ganiseerde arbeiders kunnen bekomen 7 plus 50 cent voor elk kind tot een maximum van 2, terwijl ongeorgani seerden hoogstens kunnen krijgen met eenzelfde aantal kinderen 8, Daarbij wordt bepaald aaii georganiseerde werk looze arbeiders mee een inkomen van 700 of minder per gezin een kolen- toeslag te geven van 1 per week tot wederopzegging. Besloten wordt werk te verschaffen aan ongeorganiseerde schildersknechts, echter indien het werk dat gebeuren zal uitsluitend in werk verschaffing kan gebeuren en niet ten laste komt van b.v. het onderwijs. Bij de bespreking der werkverschaf fing blijkt, dat de aanvragen om goed keuring op de werkverschaffings-objec- ten bijzonder lang onderweg zijn bij De partement en Heidemaatschappij. De Voorzitter deelt mede, van oordeel te zijn, dat zoodra goedkeuring is verkregen een zeer groot aantal werklooze veldar^ejders zal kunnen worden geplaatst. Bij de rondvraag vestigt de heer B o s de aandacht op een minder gunsti- gen waterafvoer voor een perceel aan den Slaakweg, terwijl de heer M o 1 het zelfde doet op een perceel aan den Molenweg. De heer Beaufort informeert of aan het goed slot van 1931 reeds een bestemming is gegeven, waarop de Voorzitter ontkennend antwoordt BROUWERSHAVEN. Maandagmiddaj en Dinsdagmorgen is door motorvaar tuigen getracht het ijs in de haven al hier te breken, Het ijs bleek evenwel nog te sterk, zoodat de pogingen voor- loopig gestaakt werden. Dinsdagmiddag werd opnieuw begonnen en is men er in geslaagd, mede door het spuien van het water uit den spuiput, een vaargeul voor de schepen te krijgen. De visschers zijn heden weer ter vischvangst uitge varen. polder met gelijktijdig verzoek tot af schaffing der opcenten van de grondbe lasting ongebouwd met adhaesiebetui- ging der landbouwvereeniging ,,C. et C." worden voorloopig aangehouden in af wachting van advies van Ged. Staten. Als afgevaardigden naar de in 1933 te houden algemeene vergadering der wa terleidingmaatschappij „Schouwen en Duiveland" worden benoemd de heeren Krijger en Van Zuijen. Vervolgens komt aan de orde de bespreking over een uit breidingsplan voor Westenschouwen in samenwerking met een dergelijk plan schikking, enz. voor eventueel in deze streek te bouwen landhuisjes en zomer woningen) met de gemeenten Haamste de en Renesse, dus omvattende de duin streek van het eiland. De kosten van dit plan zullen ongeveer 300 bedragen, waarvan voor elke gemeente 100. Het voorstel van den voorzitter om 100 toe te staan, wordt met algemeene stem men verworpen, eveneens het voorstel van den heer Boot 75) met 5 tegen 2 st. en dat van den heer v. Zuijen met 6 tegen 1 st. Besloten wordt steun te ver- verleenen aan een inrichting voor te be tverken vlas zoo mogelijk met rijks- steiun. Een verzoekschrift van biljart houders tot afschaffing der biljartbe- lasting wordt aangehouden. Een ver zoek der afdeeling „Haamstede-Burgh" van den modernen Landarbeidersbond om steenkolentoeslag te geven voor kas- steuntrekkenden wordt dermate inge willigd dat aan de grootere gezinnen toe slag gegev enzal worden, ook voor de gehuwden en kostwinners, die bij de werkverschaffing te werk gesteld zijn. - Unilever - Ouiivtl —Obl.markt - H.V.A. Markt Aku Philips Rubber Schepen Koninkl. Mijnen Aan de Oranjeschool in de Bloe- menlaan te Vlissingen zijn benoemd tot onderwijzer de heer J, J. van Ber- kel te Roosendaal (N.-Br.) en tot onder wijzeres mej. A. A. C. den Hoed te Rot terdam. Benoemd tot tijdelijk onderwijze res aan de Chr. school te Bruinisse mej. P. Franke te Serooskerke (W.) Vorstschade aan de uien. Uit Nieuwe-Tonge wordt gemeld: Door de strenge vorst is aan de mees te uien schade toegebracht. Het Uitvoer- Contróle-Bureau geeft voor de aange taste uien geen uitvoervergunning. (Wettig gedeponeerd.) Die hoofdpijn, dat gevoel van ziek zijn en die pijnen overal zullen dan snel verdwijnen met Volgens recept van Apotheker Dumont (Ingez. Med.j De dienstweigering bij de Marine. Aneta meldt uit Soerabaja d.d. 31 Ja nuari: De situatie bij de marine is zeer rus tig. De uit Malang gerequireerde troe pen zijn gisterenmiddag naar hun kam pementen teruggekeerd. Aan boord van de „Evertsen" zijn 17 inheemsche opva renden gearresteerd, aan boord van de „Java 7", terwijl bovendien eenige in- heemschen, werkzaam bij het Marine kamp werden gearresteerd. Alle arrestaties vonden plaats op grond van dienstweigering. Een commissie van onderzoek is in gesteld. Bij den agent der arbeidsbemidde ling te Brouwershaven staan thans 84 werkzoekenden ingeschreven. BURGH. Maandag j.l. kwam de raad in voltallige vergadering bijeen. Met 4 tegen 3 estmmen wordt op voorstel van den heer Hartog afwijzend beschikt op het verzoek om adhaesiebetuiging van het gemeentebestuur van Heemse aan het adres tot vermindering van grond lasten (ongebouwd). Met algemeene st. wordt besloten de gemeente 's-Heeren- hoek voor den tijd van 10 maanden 5000.kasgeld rentende 3% pet. 's jaars, te verschaffen. Afwijzend wordt beschikt op het verzoek van het ge meentebestuur van Haamstede om bij drage in de Huur voor het vliegveld „Haamstede". Een verzoek der ingelandenvergade ring van den polder Burgh en Westland om een bijdrage ten behoeve van dien Een luchtschipdienst Marseille-Batavia? Aneta seint uit Batavia: Dr. Eckener, diens dochter en de heer van Tijen, zijn Zondagmorgen met de „Talisse" te Tandjong-Priok aangeko men. Dr. Eckener zette uiteen, dat door hem drie routes waren bestudeerd, n.l. ten Zuiden van, ten Noorden van en langs den Aequator, waarbij de wind en de moesson de voornaamste factoren vormden voor de uitzetting van de luchtlijn. De door de K.L.M. gevolgde route was in verband met deze factoren ongeschikt. De heer Dr. Eckener ont moette onderweg geen overmatige moei lijkheden. Hij acht het Roode Zee-traject het moeilijkste deel. Zelfs indien alles meeloopt, zal een veertiendaagsche luchtschipdienst Mar- seileBatavia eerst over anderhalf jaar een feit kunnen zijn, waartoe dan drie luchtschepen noodig zijn. De reis Mar seilleBatavia zal 4% tot 5 dagen du ren. Dr. Eckener zal de door hem gedane waarnemingen uitwerken en te Batavia besprekingen voeren. Hij zal hier de plaats van de luchthaven zelfuitzoeken. Ind. Stoomvaartlijnen. Marnix van St. Aldegonde, Biatavia n Amst. 29 van Sabang. Jolian de Wilt (thuisr.) p. 29 Gibral tar. Sibajak (thuisr.) 31. 7 v.m., te Suez, Chr. Huygens (uitreis) 30 van Be lawan. Johan van Oidenbarnevelt (uitr.) p. 30 Gibraltar. HERVATTING PROV. STOOMBOOT- DIENST. De Prov. Stoombootdienst op de O. Schelde is van morgen (Donderdag) ai weer normaal, volgens de gewone dienstregeling. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat in Zeeland heeft he den aanbesteed: a. het maken van een nieuw wegvak te Capelle en den Rijks weg ZijpeZierikzee onder de gemeen te Nieuwerkerk. Raming 20.000. Laagste inschrijver A. en L. B. Bras, Dordrecht, f 14.795; b. het uitvoeren van baggerwerk in het Veergat in de na bijheid der buitenhaven van het kanaal door Walcheren. Laagste inschrijver A. Bos Fzn., Sliedrecht, voor 7% ct. per opgebaggerde m3 specie. Volledige uitslag volgt morgen. De gemeente-veldwachter J. Janse te Hanjweert herdenkt heden den dag, waarop hij 35 jaar geleden in pol- tiedienst trad. Toen Janse des morgens ter gemeen te-secretarie verscheen, werd hij in het bijzijn van de verschillende gemeente ambtenaren hartelijk toegesproken door burgemeester, de Mul, die hem roem de om zijn plichtsbetrachting, trouw, vriendelijkheid en voorkomendheid. Hij sprak de wensch uit, dat veld wachter Janse nog menig jaartje zijn dienst, die hem lief is, zal mogen ver vullen. De gemeenteambtenaren boden den jubilaris een bloemstuk aan, terwijl de burgemeester een zilveren potlood met inscriptie overhandigde. AANSLAG OP EEN BURGEMEESTER In den afgeloopen nacht omstreeks 1 uur is te Nederweerd een aanslag gepleegd op den burgemeester van die gemeente, die tevens lid is van de Prov. Staten van Limburg. Door het werpen van steenen tegen zijn woning werd de burgemeester naar buiten gelokt. Toen de heer Van J. van Uden buiten kwam, werd van den rijks weg af op hem geschoten. Hij werd door enkele hagelkorrels in de borst getrof fen, terwijl hij een schampschot aan het hoofd kreeg. Zijn toestand is niet le vensgevaarlijk. De burgemeester had nog de kracht om zijn woning weer bin nen te gaan. De telefoonverbinding bleek verbroken te zijn, waarschijnlijk doordat de leiding door een steen werd getrof fen. Omtrent de daders verkeert men in onzekerheid. De politie heeft een man aangehouden. De aanleiding tot dezen aanslag is niet bekend. GOEDERENWAGENS ONTSPOORD. Dinsdagavond heeft nabij B r e u k e- 1 e n een spoorwegongeval plaat# gehad,

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 2