ZEELAND. •■sass VLISSINGEN. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. MOfÖMÏÖWIBB LUN* 27 JANUARI - 5 FEBRUARI Amsterdam Rubber 6260%, 63, 62 Rotterd. Lloyd 53%, 56, 55%, Handelsver. „Amsterdam" 174, 169%, 174, 173%. Deli Batavia Mij. 151%, 156%. VLISSINGEN IN 1932. De Nieuwjaarsrede van burgemeester van Woelde- ren. In de gisteren gehouden vergadering van den raad heeft de loco-burgemees ter namens den heer Van Wcelderen diens traditioneel overzicht over het afgeloopen jaar voor gelezen. Wij ontleenen daaraan het volgende: Wanneer het potdik van misi ,s op j de reede van Vlissingen, lijkt alles even grijs, somber en hopeloos. Zoo schijnt het er ook in dit ellendejaar door de ongekend groote werkloosheid voor on- ze gemeente uit te zien. Maar als dan die mist voor Vlissingen optrekt, ver- j baast menigeen zich over het aspect,1 dat onze drukbevaren reede biedt en zoo hoopt de burgemeester, dat, mits 1933 geen rampjaar worde, waarin de geheele oeconomische bloei van Neder land zou worden vernietigd, als binnen kort het .angzaam herstel van de diep gaande crisis moge intreden, dat Vlis singen met versche kracht en nieuwe kansen een periode van krachtigen bloei moge tegemoet gaan. De toestand onzer gemeente is in het afgeloopen jaar en wordt voor 1933 na tuurlijk geheel beheerscht door de vraag of er eindelijk werk zal komen in ons grootbedrijf de Koninklijke Maatschap pij de Schelde, waarvan het grootste ge deelte van de Vlissingsche bevolking be staat. Er is door de gemeente ook in het ma- laisejaar 1932 hard en goed gewerkt, waardoor als het ware met den aan vang van 1933 een nieuwe periode voor V.issingen begint. De meest belangrijke brandende vraagstukken zijn opgelost en geliquideerd. Behalve het havenexploitatievraagstuk is ook de ziekenhuiskwestie opgelost, 'n zaak, die begrijpelijkerwijze reeds ja renlang de gemoederen hier heeft bezig gehouden. Wij hebben contracten ge sloten met Sint Joseph en Bethesda en hebben regelingen weten te treffen, waarbij de gunstige positie voor onze zieken gehandhaafd is gebleven. Het stichten van een abattoir, dat eveneens een lijdensgeschiedenis is ge weest, is in het begin van 1932 tot stand gekomen door het openen van een Coö peratief openbaar slachthuis aan het snijpunt van het buitenhaventerrein met den geprojecteerden rijksweg naar Nieuw- en St. Joosland, het voldoet technisch aan de hoogste eischen en er heerscht een goede eensgezindheid bij de exploitanten. Voor de onteigeningen door de Ko ninklijke Maatschappij de Schelde heb ben wij einde December 1931 ruim 300.000 ontvangen, ter wij reeds te voren het Rijk een prachtige groote nieu we keersluis heeft gebouwd, dank zij 't uitnemend beleid der Maatschappij de Schelde, zonder dat daarvoor eenige subsidie van de gemeente is geëischt. Deze keersluis was een allereerste le- venseisch voor de Schelde, die nu van erlpachtster van den Staat Vlissingsche Maatschappij is geworden. De proef van de K.L M. in 1932 met eene luchtverbinding RotterdamHaam stedeVlissingen v.v, is uitstekend ge slaagd, zoodat voor 1933 besloten is, den dienst in de zomermaanden uit te breiden tot De Zoute (Knocke), waar door ons jarenlang pogen om eene lucht verbinding tot stand te brengen met de Belgische badplaatsen eindelijk ge.uk- te. En tenslotte is deze maand de wet op de N.V. Haven van Vlissingen tot stand gekomen. Na jarenlangen strijd en groote krachtsinspanning hebben wij volledig gedaan gekregen 'wat "wij wenschten. Ik wil hier van deze plaats mijn diep gevoelde erkentelijkheid en dank be tuigen aan Regeering en Staten Gene raal, dat de gemeente Vlissingen uit eindelijk voorbeeldig is geholpen. Niet a leen is aan onze Scheldemonding een haven gesticht, die doör hare inrichting en diepte aan de hoogste eischen der scheepvaart voldoet, maar tevens is 'n in alle opzichten levensvatbaar bedrijf gevormd, in welks bestuur de meest be langhebbende lichamen zijn vertegen woordigd, hetgeen een goede samen werking waarborgt. De nieuwe N.V. beschikt over niet minder dan ongeveer 300.000 aan contanten voor het aan schaffen van kranen enz., over bijzon der gunstig gelegen industrieterreinen en er wordt een gezond binnenhaven- bedrijf ingebracht, daartegenover staat vcorloopig slechts als eenig last de jaarlijksche erfpachtcanon van 3000. Criticasters hebben beweerd, dat ge bleken was, dat de haven van Vlissin gen een mislukking is, dat zijn praatjes, want er is nog niet eens een begin. Hier was Holland op z'n smalst aan het woord! Verzwegen werd, dat een diep gat met een stuk kaaimuur nog geen exp oitabele haven vormt. Nu zullen over enkele maanden commissarissen en directeur zijn benoemd, waar na het nog ongeveer een half jaar zal duren, voordat de outillage is besteld, geleverd en geplaatst. Dan begint eindelijk pas ons werk cm te bewijzen wat hier aan onzen Nederlandschen Scheldemond te bereiken is. Maar een vreugde moet 't reeds nu voor ons allen zijn te hebben mogen meewerken aan het tot stand ko men van dit belangrijke nationale werk En nu de keerzijde der medaille hoe iet de schuldenlast der gemeente eruit, nadat in het .aatste decennium zoovele zaken zijn tot stand gebracht, waaronder mede tal van werken ter uitbreiding en verbetering van de ge meente. Afgezien van de oude stedelijk gevestigde schuld der gemeente bedroeg de gemeenteschuld op 1 Januari 1933 2.309.000, terwijl dit cijfer op 1 Jan. 1922 was 1.703.000, voor eene mid delbare gemeente lage bedragen. Door een zeer zuinig beheer zijn wij er met veel moeite in geslaagd, onze begroo ting voor 1933 niettegenstaande de enor me stijging der uitgaven wegens de werkloosheid, sluitend te maken. De bevolking bedroeg op 1 Januari j.l. 21666 personen tegen 21750 op 1 Jan. 1932, er hadden 331 geboorten tegen 338 verleden jaar en 162 sterfgevallen tegen 167 verleden jaar plaats, er vestigden zich 1322 en er vertrokken 1580 perso nen. Het geheele Belg sche Loodswezen met de bijbehoorende gezinnen omvat nog slechts het minimale getal van 168 personen, voordat de uittocht der Bel gen uit Vlissingen begon, telde de Bel gische bevolking er ongeveer 2000 zie len. Voorts is uit bezuinig ngsoverwegin- gen het personeel der marinematrozen- opleiding met 65 man verminderd, zoo dat de eigenlijke Vlissingsche bevolking in 1932 evenals in vor ge jaren is ge groeid. Met ingang van 1 Januari j.l. wordt op de salarissen en loonen tijdelijk 3 pet. gekort, verder is door Uw Raad de straatbelasting van 3 pet. op 6 pet. verhoogd, het aantal opcenten op de personeele belasting van 120/220 op 150/ 250 en het aantal opcenten op de hoofd som der gemeentefondsbelasting van 80 op 100 pet. gebracht. De werkloosheid gaat zich te Vlissin gen tot een ongekende hoogte u;tbrei- den, naast de metaalindustrie is nu ook de bouwnijverheid ernstig getroffen. Te gen 650 personen op 1 Januari 1932 wa ren op 1 Januari 1933 bij den Gemeente lijken Dienst der Arbeidsbemiddeling en Werklooshe'dsverzekering 1376 perso nen ingeschreven. Aan de werkverschaf- f'ng onder leiding van dei Nederlandsche Heidemaatschappij werd door pl.m. 200 verschillende arbeiders deelgenomen, de gezamenlijke ploegen waren ongeveer 100 man sterk. Het malaisejaar bracht merkwaardiger wijze door den mooien zomer een record bij het badbedrijf, namelijk ruim 58500 baden. De jaarlijksche Scheldebeker- zwemwedstrijd op 16 Juli had veel suc ces. In het Coöperatief Openbaar Slacht huis zijn sedert de open ng op 22 Fe bruari geslacht 1116 runderen, 682 kal veren, 1988 varkens en 122 schapen. 1932 is voor het bunkerstation der Steenkolen Handelsvereen'ging in de nieuwe buitenhaven een recordjaar ge worden, er werden 561 zeeschepen ge bunkerd met 75.000 ton steenkolen meer dan in 1931. De verkeersresultaten op de nieuwe luchtlijn Rotterdam-Haamstede-Vlissin gen zijn alleszins bevredigd. De K.L.M. heeft dan ook reeds besloten, de ex ploitatie in 1933 te hervatten, de door trekking der luchtlijn tot de Zoute- Knocke stuit alleen op geenerlei be zwaar, maar wordt door de plaatselijke Belgische autoriteiten met groote inge- nomendheid begroet. In 1932 zijn te Vlis singen aangekomen 318 reiz:gers, waar van 144 uit Rotterdam en 174 uit Haam stede, vertrokken zijn ongeveer gelijke aantallen. Volgens dienstregeling had den er voor de K.L.M. 118 land:ngen en 118 vertrekken en 10 extra vluchten plaats, totaal 248 en van militaire vlieg tuigen 310 landingen. Voor de Stoomvaart Maatschappij Zeeland, Koninklijke Nederlandsche Postvaart toonen de resultaten over '32 een belangrkije achteruitgang in verge lijking tot het voorafgaande jaar. Door de S. M. Zeeland werden ruim 58.700 pasagiers vervoerd, ongeveer 12.4 pet. minder dan in 1931. De f:nancieele resul taten zijn zooveel slechter door de alge- meene tendens om in lagere klassen te reizen en door de zeer belangrijke ver mindering van inkomsten voortvloeien de uit de overeenkomst met de L.N.E. Rey, daar de d'enst Hoek van Holland- Harwich ruim 24 pet. in vervoer is ach- teru tgegaan. Het excursievervoer van de Zeeland naar Engeland toont voor 1932 nog een alleszins bevredigende toe neming, daarentegen van Engeland een zeer sterke vermindering. Ten aanzien van het goederenvervoer, dat voor Zee land alleen in de richt'ng naar Engeland van beteekenis is, heeft zich de invloed van de Engelsche tariefpol'tiek op zeer gevoelige wijze doen gelden, waardoor dit vervoer ten opzichte van het vooraf gaande jaar met 45 pet. terug liep. Uit den aard der zaak ondervond ook het postvervoer den terugslag van de tijds- omstand'gheden, van dit vervoer toonen de cijfers een vermindering van ruim 14 pet. Bij de Koninklijke Maatschappij „de Schelde" bedroeg het aantal werklieden op 31 December j.l. 1376, waarin 364 tij delijk ontslagenen nog zijn inbegrepen, tegenover 2310 op 31 December 1930 I Het aantal ambtenaren bedroeg 276, te gen 300 in het voorafgaande jaar, aan arbeidsloon en saiar.ssen werd ongeveer 2.4 miilioen betaald. De loenemende siapte in het werk bij de geheide is zeer zorgwekkend. Ook de kie nere industrién te Vlissin gen lijden onder den nood der tijden, doch hebben z.ch in 1932 weten staande te houden. Gij z et het, begin en einde mijner Nieuwjaarsrede spreken over crisis en werkloosheid. Gelukkigerwijze moet aan deze ellende vroeg of laat een einde ko men eu dan hoop ik dat voor Vlissingen het beg n van een nieuwe periode van rustigen vooruitgang zonder veel schok kende gebeurten ssen zal aanbreken, zoo besluit de burgemeester zijn vertoog. Vergadering van Vrijdag 27 Januari te twee uur. Begrooting 1933 c.a. Van de directeuren der nier bestaan de stoomvaartmaatschappijen, was een adres ingekomen dat zij bezwaar hebben tegen de regeung van de brugopensiel- ling en eenzeitde van de Earner van Koophandel, vooral voor wat betreft des avonds na 8 uur. De VOORZITTER wees er op, dat daarin reeds in het voorstel is voor zien. Verder een adres van het Middel- burgsch Muziekkorps waarin gezegd wordt, dat een grootere subs'diever- mindering dan 500 ondergang van het korps ten gevolge zal hebben. Ten slotte een circulaire van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken met de voorwaarden w.o. men 100 opcenten op de fondsbelasting mag heffen. Inzake het eerst beginnen met de in komsten, willen B. en W. daarin de be last.ngen uitsluiten. Spr. stelt voor aan iedere fractie 10 minuien voor repliek te geven. Aldus wordt besloten. De heer BOASSON thans het woord verkrijgende, zegt, dat hij liever gezien had, dat de heer Paul niet gesproken had over de uitlating van Metellus over sprekers persoon. Hij had dit liever schouderophalend voorbij willen laten gaan. Hij twijfelt of zulk een schrijven de partij van Metel lus goed doet. Spr. ontkent met k'em 'n wethouderszetel te hebben geambieerd. Hij heeft niet mogen weigeren en heeft zich noode beschikbaar gesteld. Omdat hij het billijk achtte, dat men de bur gemeestersbenoeming kende, was hij makkelijk bereid, zoo noodig weer af te treden. Zijn werkzaamheden aan de begrooting zijn gering geweest, en toch heeft de heer v. d. Feltz hem reeds zijn vertrouwen opgezegd. Spr. is daarover niet zeer onder den indruk. Spr. meent dat hij 'n goede houding aannam in zake de salarisverlaging. Spr. behandelt de ziekenhuiskwestie, het eerst wat te V issingen met opheffing van het ziekenhuis is geschied. Er was daar een progressief tarief voor het gasthuis, wat soms tot zeer lage tarie ven leidde en het was begrijpelijk, dat men zich daar spoediger liet opnemen, dan hier. Het is hier anders en de vraag rest of er voldoende controle is om te spoedige en te langdurige opname voor het B A. te voorkomen. Spr, zegt dat B. en W. volkomen vertrouwen in den controleerenden geneesheer hebben, die zijn werk goed verricht. Dat het Gasthuis ook in de bezuini ging moet deelen, is mogelijk, maar men kan er niet hetzelfde rendement op toe passen dan op andere zaken, ook niet door het aanstellen van een bezuini gingsinspecteur. Ook de heer v. d. Feltz heeft erkend, dat er geen overdreven toestanden in het Gasthuis heerschen. Te Goes kwam de lieer Königs niet tot veel resultaat bij zijn onderzoek. Deze vreemde eend in den bijt, viel o.a. over de som van de wasch, en bekende zelf, dat deze economischer was als ergens anders in Neder'and. Alleen de verpleegprijs zou tot andere uitkomsten kunnen leiden. Als men b.v. de gasverbruikers slecht gas leverde, kunnen zij niet elders gaan betrekken, maar dit kan bij minder goede ziekenver pleging in het gasthuis wel. Men moet komen tot een zoo groot mogelijk aantal patiënten. Zoo bestaat er sedert eenigen tijd gelegenheid in het Gasthuis voor ver lossingen te verblijven en dit met gerin ge kosten voor het Gasthuis. Spr. hoopt, dat er vooral door hooger klasse patiën ten gebruik zal worden gemaakt. De in richting van een kinderzaal is een mid del om het aantal patiënten te vermeer deren. Een derde kwestie, d:e helaas nog niet verwezenlijkt is, is de barak voor besmettelijke ziekten. Men zal daarme de niet al te langen tijd mee kunnen wachten. Het doel is deze barak zoo mogelijk voor de patiënten van de af- deeling van dr. Schuurman te bestem men, welke afdeeling dan ook een ge- wenschte uitbreiding heeft. Spr. hoopt dat men nu eens verlost zal worden van de voortdurende critiek op de godshui zen, die verleden jaar steeds gehoord werd. Men moet de populariteit van het gasthuis helpen bevorderen en dan kan de tijd komen, dat er geen verhoogde sal- dit^korten meer zullen zijn. Waar er een goed en een zuinig be heer is, zien B. en W. geen reden om op meerdere bezuiniging aan te dringen. AMSTE-RDAH v GEOPEND VAN 10v.M.-5N.N. EN VAN 8N.M.-!0H.M. SLUITING ZONDAG 5FESR. 5u. N.M. (Ingez. Med.) De VOORZITTER sluit zich bij dit laatste aan B, en W. hebben nog eens overleg gepleegd met het Godshuisbe- stuur en ue overtuiging lieooen genre- gen, dat dit bestuur alles doet om zoo zuinig mcgelijk te zijn. De kwestie van dr. Schuurman en 't B. A., hebben B. en W .benandeld, en nebben er bij het B. a. op aangedrongen deze zaak op te lossen, behalve enkele posten, die nimmer voor gemeentereke ning kunnen komen. Er is kans cp een betere regeling met de specialist door tusschenkomst van de vereeniging van ziekenhuisverpleging. Een voorstel-Jeronimus om ook van de ambtenaren van na 1926 8% pet. te korten, vond geen ondersteuning. Replieken. Besloten wordt nader iedere fractie 10 minuten te geven. De heer HEEMSKERK meent, dat de voorzitter het goed meende, niet te kunnen beloven geen supp'.etoire be grootingen te zullen indienen. Hij vroeg echter zoo weinig mogelijk. Inzake de wethoudersverkiezing heeft spr. eerbied voor de houding van den heer Boasson persoonlijk, niet voor de linkerzijde in haar geheel. Ijj; De heer VaN ANDEL vraagt toe stemming iets uit het rapport van den ■- 1 controleerend geneesheer te noemen, j Mevrouw WEIJL ziet geen bezwaar ds salarisverlaging, dat hangt van de in opheffing van het geheim, als geen salarissen zelf af. persoonlijke geva.len genoemd worden, i Nog komt spr. op de wethouders- De heer VAN ANDEL leest nu voor kwestie, die zij alleen gereed maakte, dat van 8 patiënten van dr. Brongers voor het geval, dat iemand anders het er 5 naar huis zcuden kunnen en dat in bespreking bracht. En toen de heer vele patiënten langer vertoeven, omdat v. d. Feltz dit zeer zachtzinnig deed, hun huiselijke omstandigheid niet anders meende spr. haar duide.ijke verklaring toelaat. j te moeten afleggen. Wat de heer Boasson betreft, zegt spr. j De heer PAUL voelt het aanstellen dat deze zijn plicht deed tegenover de van een deskundige als de heer Porthei- linkerzijde, maar niet tegenover de ge-, ne wil, als totaal overbodig. Het is een heele Middelburgsche burgerij. i soort van wantrouwen in B. en W. leder De heer Onderdijk heeft zich van het kan tot bezuiniging komen, maar waar vervolgonderwijs afgemaakt. j het eene deel der raadsleden iets ge- De VOORZITTER zegt, dat hij in 'twenscht acht, acht de andere dit met. college van B. en W. tegen opheffing Het is niet te zeggen, wat 1933 voor was steun en armbestuur zal brengen, en ni ■p* i tt a vt xttvct I 1 i 1 Wiist op de nieuwe circulaire van den De heer VAN ANDEL meent dat de J P inzake de bijd aan de finantieele toestand nog lastiger is ge-werkloozenkassen. Tc Vlissingen zijn de worden door het vervallen van twee le- loonen h dan hicr en ook in Dcn den van B. en W. Ged. Staten klagen R dochKdaar kan eerder wat af en toch ook over het met voldoende zuinig Den H werktg de s.D.A.P. niet beheer te Middelburg. 1 - Inzake het abattoir zegt hij, dat een voorman dezer beweging schreef dai men eerst moet opzeggen de samenwer king met andere gemeenten, alvorens afzonderlijke m_atregelen te nemen. De regeering houdt vast aan de kring vorming, en daarom zal Middelburg con cessies moeten doen. De heer DEN HOLLANDER zegt, dat er zeker geen wet bestaat voor gelijk stelling voor het bewaarschoolonderwijs maar hij meent, dat deze stelling niet op gaat in den mond vap den heer Paul. De heer v. d. FELTZ komt op ons ar tikel inzake zijn woorden „Voortgezet mede. Met een drastische verlaging zal spr.'s fractie niet medegaan. Spr. zal niet medehelpen aan het in gevaar brengen van het Muziekkorps. Spr. vraagt nog of de minister ant woord heeft gegeven op den steun aan de uitkeering der werkloozen. Ook nog eens of er elders werkloozen te werk zullen worden gesteld. De heer JERONIMUS is het een wre vel dat het particuliere loon lager is dan het overheidsloon. Spr. ontkent dat de beurs zoo voor uitgaande is. Spr. heeft bezwaar tegen het combi neeren van schoolarts en controleerend j - t geneesheer en wijst op de groote ver- misdrijf en zegt gezegd te hebben, „In |cki'|en jn opvatting van de geneeshee- een andere zaal zou ik het noemen voort- I ren h» raadpleegt er gewoonlijk meer gezet m sdrijf". Spr. ontkent, dat men dan' één Het is nict waar dat de be niet de politieke kleur van de leden mag stuurders der gemeente alwetend zijn. noemen, en hij meende dan ook alleen dat de richting van den voorzitter in vloed op hem heeft. De woorden van den heer Paul hoo- ren in de Kamer thuis, en die van den De VOORZITTER doet mededeeling van een voorstel van den heer Den Hol lander om B. en W. uit te noodigen met voorstellen te komen om meer gelijk heid te krijgen in openbaar en bijzonder heer Mondeel bij een economisch debat, i bewaarschoolonderwijs en te vragen aan De wethouderskwestie besprekende, i de besturen der bijzondere scholen ol heeft spr. met verbazing gehoord dat 4 leden der linkerzijde het nog verdedig den, goede wijn behoeft toch geen krans. Geroep: U bent er zelf mede begon nen. zij de exploitatie van de gemeenteschool op zich willen nemen. Spr., de replieken beantwoordende, zegt, dat Burg. en Weth. zullen trachten supp. begrootingen te voorkomen. Er zijn reeds langen tijd personen in het aangedaan en hij geeft links in overwc- Gasthuis voor langeren tijd, dan voor hun genezing noodig was. Dit is alleen te voorkomen door stich ting van een verpleeghuis voor de hulp- Rechts meent, dat haar onrecht is ging eens na te denken wat voor rechts te doen stond, die meende op een vas ten zetel recht te hebben, Spr. brengt hu'de aan den voorzitterbehoevenden, maar B. en W. hebben voor zijn antwoord, maar meent dat hij zjcb daar steeds tegen verzet. Dit zou zich te veel stelt op het socialistisch j me^ z{ck brengen een nieuw huis met standpunt onder geen voorwaarde sala- risverlaging en ook niet goed antwoord de op de zaak van het vervolgonderwijs. Als de andere wethouder dit ook meent, is het een bewijs, dat het anti-rev.-libe- raal-soc.-dem. college is omgezet in een vrijz.-dem.-sociaal-democratisch. De heer PORTHEINE bespreekt de bewaarscholen en zegt dat als de ge meenteschool alleen 5600 aan salaris sen kost, 3000 subsidie voor de ande re in totaal, veel te laag is. Het motief van den voorzitter is daar om fout 'ei en spr. verzekert, dat de com missie voor de Nutsbewaarscholen alles doet om te bezuinigen. Het antwoord inzake de deskundige is hem absoluut onvoldoende, want ieder middel tot bezu:niging moet worden aan gegrepen. Het is niet te doen om een vasten ambtenaar, een bezuinigings in specteur, maar om een onderzoek voor één keer. Spr. dient een motie ter zake in. Mevrouw WEIJL vraagt nog eens een een hoofdverpleegster aan het hoofd. Men zou het gasthuis maar weinig ver lichten en men kreeg een nieuwen dienst met kans op toename van het in aan merking komende aantal personen. Persoonlijk en hij gelooft zijn fractie meenen met de verkiezing van den heer Boasson den plicht gedaan te hebben voor de gemeente, maar niet alleen voor deze, maar ook voor de linkerzijde. Daarom heeft spr. nog op het laatst met rechts geconfereerd. Het college van B. en W. staat voor 90 pet. vrij inzake de slechte financieele positie van de gemeente. Dan blijft er 10 pet. over, maar dat was al ver schuilt spr. zich daar niet gaarne achter het werk van den wethouder van de financiën en Ged. Staten gaven niet ami waarop bezuinigd moet worden en B, en W. zagen daarvoor ook geen pers pectief. De heer De Veer zeide terecht dat het object van bezuiniging afhanke lijk is van het inzicht van ieder raads- j Een regeeringsinspecteur zal steeds ge-létailleerd rapport over het vervolg- blijven zoeken. onderwijs. I Met het abattoir heeft t bestaan van Inzake de bewaarscholen geeft spr. de den vleeschkeuringskring mede te ma- woorden van den heer Portheine in ern- I ken, dit bewijst Vlissingen o.a. stige overweging. j Tot den heer v. d. Feltz zegt spr,, dat Inzake de straatbelasting vindt spr. hij zijn bedoeling volkomen keeft be niet veel bijval in den raad, maar de grepen en er niets kwaads in heeft ge- Voorzitter ze:de, dat er nog wel eenig zien. Spr. blijft er bij er een eer in te perspectief in de cijfers is, en wil dat stellen S.D.A.P.-er te zijn, ™aar> W men dan eerst met vermindering dezer heeft inzake practische zaken zijn «tgen belasting rekening moet houden. overtuiging en dit bleek toen hij^voor IlctSllIlg I IA1UN5L uuuuvix, J v/ v vi 6 Het is te begrijpen, dat de V.D. niet 3 pet. aftrek was, omdat men van Kijk»- alom dezelfde houding in nemen inzake wege dreigde met inhouden van hetzeu-

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 8