Bij Springende Handen PUROL. Doos 30 ct. Winterdrukte Bi] Griep 4" m Nederlandsche Spoorwegen verdrievoudigd LANDBOUW. RECHTZAKEN. LEGER EN VLOOT. LAATSTE BERICHTEN. VERKEERSWEZEN P. T. T. GEMENGD NIEUWS. SPORT. BUITENLAND. Jfpnttsü Overzicht, BEKENDMAKINGEN. MARKTBERICHTEN. ADVERTENTIEN. Mijnhardi's Poeders IJSBAAN. MIDDELBURG. REPETITIE op Maandag 30 Jan, as. Houdt Woensdagavond 8 Februari vrij voor Cabaretavond - M. K. T. - UITLOTING OBLIGATIEN GEMEENTE GOES. (Ingez. Med.) Bij Kon. besluit van 31 December 1932 is aan dr. H. C. L. E. Berger', we gens opheffing van zijn betrekking, eer vol ontslag verleend als buitengewoon hoogleeraar in de veeartsenijkundige po- litie aan de Rijksuniversiteit te Utrecht. Examen teekenaar Kadaster, In de maand April 1933 zal te s-Gra- venhage het examen voor teekenaar van het kadaster aanvangen. De cris:szuivelcentrale deelt mede dat voor de week van 29 Januari tot en met 4 Februari, de prijs van het crisis- botennerk is bepaald op 90 cent per kg en die van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter op 80 cent per kg. ning, doordat haar kleeren in brand ge raakten, is aan de bekomen brandwon den overleden. WEER SLACHTOFFERS VAN GAS- VERSTIKKING. Vrijdagmorgen zijn in een perceel aan de JuLana van Stol berglaan te Den Haag de lijken aan getroffen van den 27-jarigen student V. T., van den zoon des huizes en van de 20-jarige d enstbode, mej. W. welke per sonen door gasverstikking om het le ven bleken te zijn gekomen. Cheque vervalscht. De Amsterdarhsche rechtbank heeft de twee kantoorbedienden,. 20 en 10 jaar oud cue in Dec. 1931 een N.V.1 te Amsterdam voor f 9040 bepadeeld hadden door een chèque te stelen, die 'in te vullen en bij een bank te verzilve ren ieder veroordeeld tot écn jaar en Zes maanden g ïvangenisstraf wogen", diefstal en vajschheid in geschrifte en gebruikmaking van een geschrift als ware liet echt en on vervalscht. De vrienden hadden zich van hipt Verworven geld een motorfiets nanffe» (schaft en na maanden een sigaren winkel gekocht om zich zoodoende een bestaan Ie verschaffen. De eisch was twee jaar gevangenis straf. en Influenza, Rheumatische pijnen, ge vatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan- gezichtspijn en vastzittende Hoest, zul len U spoedig helpen. Prijs per poeder 8 ct. Doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. (Ingez. Med.) De sergeant-telegrafist J. P. van Lelie en de sergeant-schrijver C. G. Huissoon zijn overgeplaatst van het wachtschip te Willemsoord naar het wachtschip te Vlissingen, STEUNREGELING ARNEMUIDER VISSCHERS. De raad van Arnemuiden besloot, na geheime zitting, B. en W. op te dra gen in overleg met den inspecteur Ste vens een steunregeling overeenkomstig de bedoeling van den raad voor de vis- schers tot stand te brengen. De landbouwer Van R. uit Velp, bij G r a ve, is aldaar door een personen auto overreden en op slag gedood. DE IJSGANG EN HET VERKEER. Kortgene Wo 1 p h a a r t s d ij k: geen overtocht na 17 h. Hansweer t-W alsoorden: dienst ondervindt last van ijs. Ochtend en avondboot zijn vervallen. Zierikzee-Katscheveer: boot van 17 h is vervroegd op 16 h. Vaart niet verder dan Katscheveer, en keert dan weer terug. Doorgaand verkeer kan alleen plaats vinden over Dordrecht, Moerdijk of over Vreeswijk-Vianen, of Papendrecht- Dordrecht en Moerdijk. De Koningin en Prinses Juliana zijn hedenochtend vergezeld van klein gevolg naar Zwitserland vertrokken. Het bulletin van hedenochtend door den behandelenden geneesheer uitge geven luidt: prof. Slotemaker de Bruine gaat steeds goed vooruit. De patient is Vrijdagmiddag met goed gevolg op ge weest, Het wekelijksche spreekuur van de leiders van het crisis in- en uitvoer bureau, dat vastgesteld was op Maandag van 2 tot 4 uur, zal van 30 Januari af »oortaan op Woensdag gehouden wor den eveneens van 2 tot 4 uur des mid dags. II II —MUI II u^— De directie van de Stoomvaart maatschappij „Nederland" deelt mede, dat de berichten inzake de vervanging van de „P. C. Hooft" door de „Slamat onjuist zijn. Een besluit in deze richting is niet genomen. De eerste trambus. Aan de Lekhaven te Rotterdam is gelost uit het s.s. „Black Falcon", de de eerste origineele trambus, welke in zijn geheel uit Amerika is verscheept. Naar men aan de Msb. mededeelt, is dit de eerste orgineele trambus, welke in Nederland wordt ingevoerd. De tram bus heeft een gewicht van 5000 kg. 't Vertrek van mailbooten uit Medan. Aneta meldt uit Medan, dd. 26 Janu ari: De scheepvaartmaatschappijen bestu- deeren, in samenwerking met den ha venmeester en het loodspersoneel, de mogelijkheid van het vertrek van de mailbooten op Zaterdags des midder- öachts. Ind. Stoomvaartlijnen. Indrapoera (uitreis) p. 25 6 v.m. 3 Suez. Marnix van St. Aldegonde 25 van Batavia naar /wnsterdam. Ind. Stoomvaartlijnen. Johan van Oldenbarnevelt (uitreis), 26 te Southampton. Johan de Witt (thuisr.) 26 (4 n,m.) v. Genua. Ongelukken. R 0 e '5-jarige weduwe van F. te i erdam, die op 24 dezer ernsti- randwonden bekwam in haar wo Ze rijden vlug, ze rijden schoon, ze rijden deftig of gewoon, de eene zwaait, de ander draait, een derde rent, een vierde maait, de zwaaiers zwaaien soms met [pech de recht-door-zeeërs in den weg. Een jongen stakkert wat hij kan, zijn schaats zit los, een lint ervan ligt in den weg, hij kankelt, ploft: zijn overjas moet afgestoft. De massa schuift aan hem voorbij, een orgel kweelt een melodij. Een man, zoo trotsch gelijk een zwaan bevraagteekent de gladde baan, beschrijft een acht, een keer of tien en kijkt of men het heeft gezien, dan ijlt hij spoorslags achteruit en valt voorover op zijnneus. Een paartje, knap en elegant rijdt blij en stralend hand in hand, de beenen op, de beenen neer, het glijdt zoo rhytmisch heen en weer. Het schaatsen is een mooie sport, waar je zoo lekker warm van wordt het schaatsen brengt, 't is wonderbaar, de menschen nader tot elkaar: 't ijs doet bij groot en ook bij klein het ijs heel gauw gebroken zijn. Lange Jan. Vrijdag had onder groote belang stelling en opgeluisterd door het muziek van de muziekvereeniging,, O.K.K." op de banen van de „Wemeldingsche IJs club" te Wemeldinge in de Stor- merandpolder een ijsfeest plaats. De prijzen voor de navolgende wed strijden waren als volgt: Schoonrijden: heeren: le pr. L. Schip per Dz., 2e pr. Adr. Kosten Hz., 3e pr, H. Gijssel Pz., 4e pr. J. van der Jagt; idem dames: le pr. mej. J. Kosten Hd., 2e pr. mej. F. Willemsen, 3e pr. mej. K. Dekker Wd.; Hardrijden heeren: le pr. H. Harden- berg, baanlengte 160 m, 31 2/10 sec; 2e pr. M. Vuijk 31 5/10 sec.; 3e pr. Kramer, 32 9/10 sec.; 4e pr. Meeuwse 33 8/10 sec. Gecostumeerd rijden: le pr. mooiste costuum; mej. K. Dekker Wd.; 2e pr. origineelste costuum J. van Dalen; 3e pr. voor het leukste costuum J. West- strate. Kampioenschap Schoonrijden, Onder auspiciën van den Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond zijn Donderdag te Groningen gehouden de nationale wed strijden om het kampioenschap schoon rijden voor dames en paren. De uitslag was, dat kampioene werd mevr. De BoerBlaauboer te Heemste de na vinnigen strijd met mej. Van Wijn gaarden te Utrecht. De wedstrijd voor paren verliep als volgt 1. mevr. E. SchoorlKeetman en de heer C. P. Timmermans, Schagen; 2. mevr. T. de BoerB^auboer en de heer J. de Boer te Heemstede. Om den Twentebeker. Woensdagmorgen werd, naar het Han delsblad meldt, te Engelberg een aan vang gemaakt met de internationale wedstrijden in het hardrijden, welke Za terdag en Zondag worden voortgezet. Heden werd uitsluitend de wedstrijd om den Twenthebeker gereden over een af stand van 3000 meter. De winnaar van het vorige jaar de Oostenrijker Riedl was ook heden weer eerste met een tijd van 5 min. 6.3 sec. Hooftman werd tweede. Het resultaat luidde: 1. en winnaar van den Twenthebeker Riedl, tijd 5 min. 6.3 sec. 2. Hooftman, tijd 5 min. 26.2 sec. 3. J. de Koning, tijd 5 min. 27.8 sec. Het kabinet-Boncour exit. Na een langdurige nachtzittmg is de Fransche regeering in den vroegen mor gen met 390 tegen 193 stemmen (voor- loopige cijfers) in de Kamer ten val ge bracht. De regeering heeft zich des avonds ge noodzaakt gezien, tegenover het voor- stel van een links republikeinschen ai- gevaardigde te eischen dat eerst zal worden beraadslaagd over de verlag'ng der uitgaven. De regeering heeft daar bij de vertrouwenskwestie gesteld waarbij zij met 348 tegen 344 stemmen in de meerderheid bleek. Het werd wat men noemt een „nacht van Boncour". <8 Tegen twee uur had de regeering reedsv iermaaldevertrouwens- kwestie gesteld, en zij was steeds weer in de meerderheid gebleven, hoe wel zij een aantal der fel bestreden ar tikelen terugnam. De eerste groote moeilijkheid eischte een onderbrek:ng van bijna een uur. De regeering verlangde n.l. dat haar oor spronkelijke voorstellen weer in behan deling zouden worden genomen over de bestraffing van diegenen, die zich schul dig maken aan propaganda voor belas t'ngstak'ng of soortgelijke overtredin gen. Ministerpresident Paul Boncour verklaarde, dat dit niet alleen had te maken met het in evenwicht brengen van de begrooting, doch ook noodzake lijk was in verband met de paniek, die men in sommige kringen tracht te ver oorzaken. Het regeeringsvoorstel werd tenslotte, na door de financieele comm's- sie voor wetgevende zaken te zijn be werkt, aangenomen, nadat de regeering voor de v ij f d e maal de vertrouwens kwestie had gesteld. Hieraan ging nog een kritiek moment vooraf toen men het in de rijen der socialisten onderling on eens bleek te zijn. Leon Blum, die geen belang in een regeeringscrisis zag, red de de situatie door tenslotte zijn ge- heele fractie ertoe te bewegen voor de reéeering te stemmen, die daardoor met 337 tegen 261 stemmen in de meerder heid bleef. Vroeg in den morgen intstond weder om een dramatisch hoogtepunt, toen men tenslotte kwam tot de behandeling der tot dan toe uitgestelde punten waaromtrent nog geen overeenstemming tusschen de regee-ing en de financieele commissie kon worden bereikt. Hiervan was wel het voornaamste punt het voor stel van de regeering, om de directe be lastingen met 5 pet. te verhoogen. De regeering verdedigde het principe, dat het tekort op de begrooting gelijktijdig diende te worden gedekt, zoowel door bezuinigingen als door belastingmaatre gelen'. Paul Boncour verklaarde, dat de regeering in het bewustzijn dat zij ge vaar liep het zonder den steun der so cialisten te moeten doen, opnieuw de vertrouwenskwestie stelde. Oud-ministerpresident Herriot greep op dit moment in, in de hoop, de stem ming van de Kamer te kunnen beinvloe- den en verdedigde het standpunt de- regeering. Na hem besteeg de socialisti sche leider Leon Blum het spreekge stoelte en bezwoer de regeering niet op haar standpunt te blijven staan, waarbij hij met nadruk wees op den wil tot sa menwerking der socialisten. De offers die men echter thans van de socialist! sche fractie eischte, waren te groot en konden door haar niet worden gebracht. Indien de regeering haar voorstel, zoo als het er thans lag, in stemming bracht, zouden de socialisten zich gedwongen zien, tegen de regeering te stemmen. De Kamer ging hierna tot stemming over. Alleen de in de regeering vertegen woordigde groepen stemden voor de re geering, en in sommige gevallen nog niet eens de geheele fractie. Het regeeringsvoorstel werd verwor pen met 390 tegen 193 stemmen. De ministerpresident zal waarschijn- Jk reeds in den loop van den ochtend, ien president der republiek het ontslag van het geheele kabinet aanbieden. FRANKRIJK. De brand a.b. v. de George Philippar. De „Paris Midi" publiceert den tekst van het rapport van de commissie die nderzoek heeft ingesteld naar de oor zaken van den brand aan boord van het Fransche s.s. ,;George Philippar" in de golf van Aden. Dit rapport komt tot de conclusie, dat volgens menschelijke be rekening als oorzaak van den brand slechts grove louten in de electrische in stallatie aan boord van genoemd schip kunnen worden beschouwd. Daarbij komt een onverantwoordelijke nalatigheid die de snelle uitbreiding van den brand heeft begunstigd en den omvang van de ramp heeft vergroot. De grootste schuld hebben diegenen, die wisten dat er brand aan boord was ontdekt en daarvan op onverantwoordelijke wijze pas 20 mi nuten later te bevoegder plaatse mede- deeling deden. ENGELAND. Er heerscht nog steeds strenge koude, al wordt 't weer zachter. SPANJE. Diverse nieuwe conficaties. Ver schillende eigendommen van deelnemers aan den monarch:st;schen opstand van Augustus van het vorig jaar, geconfis- keerd worden. Hieronder vallen ruim 350 landgoede ren, in totaal 11.853 H.A., en een groot aantal koninklijke rechten van vrucht gebruik en hypotheekgelden ten bedra ge van verscheiden millioenen peseta's BESCHIKBAARSTELLING ONVERMENGDE MARGARINE. Burgemeester en Wethouders van Middelburg brengen ter openbare ken nis; I. dat voor de 4 weken, vallende in het tijdvak van 20 Februari tot 20 Maart 1933, onvermengde margarine zal kunnen worden verstrekt aan: a. in de gemeente wonende georgani seerde en ongeorganiseerde werkloo- zen, die 3 maanden of langer werk loos zijn, steun ontvangen en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen; b. in de gemeente wonende werkloo- zen, die bij een werkverschaffing met zoogenaamd rouleeringssysteem arbeiden en hoofd zijn van een ge zin met 5 of meer kinderen; c. in de gemeente wonende armlasti gen, die 3 maanden of langer steun genieten, daarvan geheel of bijna ge heel moeten leven en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen. II. dat zij, die behooien tot een der onder I hiervoren vermelde catego- riën en gedurende vorenvermelde pe riode Vu kg. onvermengde margarine per week per lid van hun gezin wenschen te ontvangen tegen beta ling van 11 cent per Yi kg., zich daar voor mondeling ter Gemeente-Sec retarie ten Stadhuize (beneden-ver dieping, ingang Helm) kunnen opge ven Woensdag, 1 Februari 1933, des namiddag* van 2 tot 4 uur. Middelburg, den 27 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, J. ONDERDÏJK, l.o. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretar s. Middelburg 27 Jan. Op de veiling werden de volgende prijzen besteed: Molsla 23, veldsla 6—9, spinazie 20 —25, spruiten 8—24, witlof le soort 10 20 id. 2e 9—11, koolraap Va—1, wijn peen i/2—2. Nantuspeen 1—4, uien fl —5 karoten Va2, bruine boonen 414, id. witte 7, schorseneei-en 11—12, sja,- lolten 3, alles pef kg; tulpen 6—9 per 10; tuinkers 1—3, per doosje, prei 5 12.5. selderie 7,5, knolseldrie 5— 8, alles per bos; savoije kool 1—5, roo- de kool 1—71/4, boerekool IVt— 4,i5l' bloemkool 1/2—14.5, andijvie 1 1/10—2, knolselderie 1.5—3,5, alles per stuk. Goes 27 Jan. Veilingsvepeeniglingl Zuid-Beveland: Spruiten 11—14 id. 2e soort 10, wijnL peen 1.40 uien 1.401 50 stek. 0.60 a, p 100 kg; groene savoijekool 2.90—3.50 id. 2e 1.20, knolseldejrie 4—4 30, alles per 100 stuks; bloemen: Narcissen 12* turpen 10—16 beiden per 100 bos; wil de ganzen 1 pér stuk. Vlissingen^ 27 Jan. Op de veir ling werden de volgende prijzen besteed: Marnix 15' zure Bellefleur 15—16, reinette v. Zorgvliet 18 roode kool 4 5 idem gele 2,5—3, bruine boo nen 8—12, uien 3—5,* koolraap 1/2L spruiten 13—28, karoten i/2— 3, wijn peen 1 5—2, witlof 22, schorseneeren 10 —11, alles per kg; kipeieren 48 per 10, boerenkool 1.5—4, roode kool 5—5.5, savoijekool 3 5—5, bloemlool 6—18, aV bes per stuk; selderie 5—9, prei 10— 17 per bos; veldsla 6166 per kist, veld. sla 10—12 peterselie 10—24 per chip. It Heden overleed na een lang durig geduldig gedragen lij den, onze lieve Vrouw en Moeder, DINA CATHARINA DE BOURGRAAF— LINDENBERGH, in den ouderdom van 44 jaar en 6 maanden. P. J. DE BOURGRAAF. J. E. DE BOURGRAAF. Wemeldinge, 26 Januari 1933. Heden overieed, in den ouder dom van 79 jaar, onze beste Broeder, Zwager en Oom, Ir. J. A. J. SIBMACHER ZIJNEN, Oud-Hoofd Ingenieur v. d. Prov. Waterstaat in Zeeland, Ridder i. d. Orde van Oranje Nassau. Utrecht: P. F. VAN NOOTEN— SIBMACHER ZIJNEN. Wassenaar: J. A. SIBMACHER ZIJNEN- DE KANTER. Namens de verdere familie: Haarlem: Ir. S. DE JONGE MULOCK HOUWER, exec. test. Utrecht, 26 Januari 1933. Willem Barentzstraat 17. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 30 Januari a.s., 's namiddags half drie uur op de 2de algemeene begraafplaats te Utrecht. Volstrekt eenige kennis geving. Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning", Middelburg Dames kwart vóór 8 Hee-en half 9 ten bate der Vereeniging tot be strijding der T.B.C. te Middelburg. Bovenzaal Sociëteit Markt. Zie verdere aankondigingen. N.V. Maatschappij tot Exploitatie van Staatsspoorwegen te Utrecht N.V. Holhndsche IJzeren Spoor weg-Maatschappij, Utrecht Met ingang van Maandag 30 Ja nuari 1933, wordt wegens het leg- en magazijngeld voor stukgoederen en het staangeld en afbestelloon voor wagens De bestaande minima van het leg-, magazijn- en staangeld blijven ge handhaafd. DE DIRECTIE. Utrecht, 28 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders van Goes brengen ter openbare kennis, dat op heden zijn uitgeloot om op 1 April 1933 te worden af gelost: 22 obligatiën, Nos. 10, 17, 29, 32, 33. 35, 39, 52, 65, 76, 87, 92, 109, 125, 132, 134, 163, 170, 172, 184, 187, 198, elk groot 1000.en 14 obligatiën Nos. 205, 211, 215, 218, 227, 235, 244, 251, 267, 270, 271, 279, 296 en 298, elk groot 500.van de geldleening ad 250.000.aangegaan in 1932. Goes, den 27 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders voornoemd, HAJENIUS, Burgemeester. VAN BALLEGOIJEN DE JONG, Secretaris.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 3