REGITZAKEN. HANDEL EN NIJVERHEID, LEDER EN VLOOT. INGEZONDEN STUKKEN. GEHEMD NIEUWS. TH0LEH. len worden voorschotten op de gemeen telijke vergoeding toegekend krachtens art. 101 der Lageronderwijswet. Een wijziging der begrooting voor de Zuid-Bevelandsche Gascentrale „Oost einde" over 1932 wordt niet vastgesteld. De Voorzitter zegt bezwaar te hebben tegen een tegemoetkoming van 200. aan den baas-fitter wegens heelkundige behandeling, daar hij een gratificatie heeft tot een gelijk bedrag wegens tij delijk.; waarneming van den technischen dienst. De betrokkene kon dus deze uit gave zelf verdienen, waardoor steun- verleening overbodig is. De directie dei- P.Z.E.M. heeft mede gedeeld, dat weidra de electrificatie dezer gemeente te wachten is. De meerdere kosten van aanleg van straatverlichting bedragen 750, van aansluiting der ver lichting op de Schelde is niets bekend. Naar de mogelijkheid van voorziening van de Stationsbuurt en Bath wordt 'n onderzoek ingesteld. Besloten wordt den uitslag hiervan af te wachten, naar de financieele gevolgen zal worden geïn formeerd. Aan de orde is een rapport der wet- hoofdweg naar Bath, door middel van werkverschaffing. Bij de uitvoerige discussie hierover zegt de voorzitter dat 't een par lementaire en staatsrechtelijke fout was, toen hier in de vorige vergadering een zaak, die door B. en W. was voorbe reid, plotseling op voorstel van één der Wethouders werd teniet gedaan. Een tweede fout is, dat toen de wethouders een ander voorstel zouden doen, zij dit hebben in orde gemaakt in overleg met enkele Raadsleden, zoodat practisch de ze bespreking geen beteekenis meer heeft. Een derde fout is, dat dit rap port zich niet houdt aan de opdracht van den Raad, maar op eigen gelegen heid iets geheel anders biedt. Dit plan wordt onvoldoende toegelicht: als een wérk op 12000 wordt geraamd en het bestek bestaat dan nog niet een half velletje, aan één zijde beschreven, is dit onvoldoende. Hier was een deskundige opzet noodig geweest en de opstellers missen die kennis op het gebied van, ge sloten wegdekken. Ook als werkver schaffing object biedt het rapport weinig. Dé 4000 aan loon komen niet aan de werkverschaffing ten goede, daar een gesloten wegdek in den zomer moet worden aangebracht; en dan is de werk loosheid voorbij. De kosten van het uit kappen zijn, wanneer het met een trac tor geschiedt, veel lager, zoodat een deel der kosten improductief is. Reëele pro ductieve wüiVverschaffing biedt 't pro ject dus slechts voor een gering bedrag. Spr. zegt verder dat datgene werke lijkheid is gev,-orden, waarvoor hij in de vorige vergadering waarschuwde. Van het departement heeft men telefonisch zijn groote entstemming te kennen ge geven over het feit, dat men daar alle moeite had gedaan om de gemeente een werkverschaffingsplan voor te leggen en dat dit niet was aanvaard, De Voorzit ter meent, dat men de kans op Rijkssub sidie weieens voor goed zou kunnen heb ben verspeeld. Het voorstel om de wegsverbetering in werkverschaffing aldus uit te voeren wordt daarop aangenomen. Een motie, dat de werkverschaffing Maandag over een week zal beginnen wordt aangenomen. (Wethouders buiten stemming). De afdeelingen Rilland-Bath van den Ned- Chr, en R. K. Landarbeidersbond vragen de voorwaarden voor deze werk verschaffing gelijk te doen zijn aan die door den Minister bepaald voor de werkverschaffing vanwege De Valkenis- segeuL Inzake het loon wijkt het rap port hiervan reeds af, dat 1.80 per dag bepaalde, j Verder vergoeding regen- en vorstver let overeenkomstig de Ministerieele re geling, idem onderscheid in arbeidsduur tusschen georganiseerden en ongeorga niseerden, en 0.50 per week aan de georganiseerden als vergoeding der con tributie. Bij stemming blijken alle leden zich tegen onderscheid van 4 tegen 6 dagen uit te spreken. Een amendement Dronkers om in het algemeen het bedrag der contributie te vergoeden, daar dit ook hooger kan zijn (bouwvakarbeiders) wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmen (vóór de heeren Df-onkers en Van 't Leven). Het voorstel van de meerderheid van B. en W. om 0.50 te vergoeden wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen (te gen Weth. Deurloo en de heer West- sti-ate). OUD-VOSSEMEEIL Vrijdag Vergader dë de raad. Afwezig1 dje litoer J. H. Maas wegens; zekte. Benoemd werd lot lid der oomTn|iis!sie tot wering van schoolverzuim, wegens .be'danken van den heer Anth. Gunst door ongesteldheid de heer Abr. Duine, die met Math. Duine op het tweetal stond Tot leden van liet allgem. a,rmj!»es(l u air werden herbenoemd de heeren Math, deil Engelsman en J. van den Houte. Tot marktmeester werd. in de .plaats van den heer j. Snijders, die als zoodanig ont slag had genomen, benoemd dë heep 7!mth. Roggeband, tot schatter van de drank-iocaaLteiilen. eveneens door ont slag Van den heer J. Snijders, den heer M. de Witte en ontvanger der havengei den een nieuwe betrekking, de beer Anth. Rj'stenbii Johz., oip een jaarwed*- de van f 150 tVertechiilpude voorstellen van E. en W). betreffende vergocdi/nZg art. 13 L. O. wet, voorschot school met den Bijbel (f 1300) werden aangenomen Aangenomen werd het voorstel' inzake de zieleuöa,rak. waarbij aan Bergen op Zoom 1 (cent per inwoner en per jaar zal verstrekt worden. Een verzoek van het bestuur van de landarbeidersstichtingen pachters om reductie on de pacht, zal worden afgehandeld, naar gelang het antwoord van den Minister in deze zaak; terwijl het adres dei- Landarbeidersibou- aen inzake werkverruiming en kolen- toeslag uitvoerig werd besproken, ook de kwestie van de niet georganiseer den en zoo mogelijk zal aan hen, die daarvoor werkelijk in aanmerking zou den komen, toeslag worden ge-geven. Bij de bespreking van het plan Lot verbete ring van den weg Tholen—Oud-Vossd- meer wordt aangenomen het bedrag beschikbaar te stellen dat aan werk- loozen ais steun wordt uitgekeerd, .in dien zulke personen werk krijgen aan die verbetering. Twee studenten brand gesticht. Tijdens de lustrumviering der Am- sterdamsehe Universiteit in den nazomer van 1932 hebben een Delftsche en Leid- sche student brand gesticht in de Stu- dentensosieteit aan de Sarphatistraat. Het brandje was spoedig met een paar emmers water gebluscht. De twee studenten, die voor veertien dagen terecht hebben gestaan voor de Amsterdamsche Rechtbank, zijn thans wegens brandstichting, waardoor gemeen gevaar voor goederen te duchten was, elk veroordeeld tot een maand gevan genisstraf voorwaardelijk met een proef tijd van drie jaar en een boete van 200 subs. 20 dagen. De eisch was veertien dagen gevangenisstraf voorwaardelijk met dezelfde boete. Een belangrijke beslissing in een voogdijkwestie, Een voor de voogdij in het algemeen zeer belangrijke beslissing is door het gerechtshof te Amsterdam genomen. Na echtscheiding was de vrouw benoemd tot voogdes over dekinderen en de man tot toezienden voogd. Er was tevoren tusschen partijen een en ander overeen gekomen ever het bezoeken van die kin deren door den vader en van zijn recht om" de kinderen bij zich thuis te ontvan gen, Later heeft de vrouw evenwel alle contact van de vader met. de kinderen belet en op grond daarvan verzocht die vader nu wijziging in de voogdijstelling in dien zin, dat de voogdij aan hem zou worden opgedragen. Het Hof heeft daaromtrent beslist, dat het contact met den vader, dat voor de kinderen in dit geval zeer gewenscht was, door de moeder is belet, zonder dat van gronden, die deze gedragslijn zouden kunnen wettigen, iets is geble ken; dat het Hof dit beschouwt als een ernstige tekortkoming jegens de minder jarigen in de wijze waarop de moeder de voogdij waarneemt; dat het Hof echter meent, dat daarom thans geen wijziging in de voogdij be hoeft te worden gebracht, daar de moe der nu uitdrukkelijk heeft verklaard bereid te zijn in deze gedragslijn niet te volharden maar zich te zullen houden aan de overeenkomst hieromtrent vóór de scheiding tusschen partijen aange gaan en de vader dus de kinderen op vastgestelde tijden ten zijnent zal mo gen ontvangen en bezoeken. Daar het Hof overtuigd is, dat de moeder deze belofte ook stipt zal na komen, achtte het de reden voor de gevraagde wijziging der voogdij thans vervallen. Werkloosheid, Bij de districts-arbeidsbeurs te Mid delburg stonden Zaterdag als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos, 6 typografen, 1 betonwerker, 36 grond werkers, 16 metselaars, 39 opperlieden, 42 schilders, 70 timmerlieden, 4 lood gieters, 3 steenhouwers, 11 stoffeerders, 2 straatmakers, 1 waterbouwkundig op zichter, 1 assistent apotheker, 6 cirkel zagers, 7 politoerders, 40 meubelmakers, 2 kappers. 4 schoenmakers, 36 bankwer kers, 12 electriciens, 2 fitters, 9 machi nisten, 6 draaiers, 10 smeden, 5 stokers, 1 fraiser, 1 kernmaker, 3 klinkers, 2 koperslagers, 2 lasschers, 2 hoorders, 1 metaalschaver, 2 slijpers, 1 metaalste ker, 1 modelmaker, 7 monteurs, 2 nagel- heeters, 2 pianomakers, 8 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rijwielherstellers, 8 scheep makers, 1 voorslaander, 11 vormers, 1 boekbinder, 15 bakkers, 2 slagers, 2 ban ketbakkers, 1 kok, 4 molenaars, 32 boe renarbeiders, 5 tuinlieden, 1 boomkwee- ker, 7 reizigers, 10 winkelbedienden, 12 magazijnbedienden, 8 kellners, 10 chauf feurs, 4 kraandrijvers, 9 slepers, 12 va rensgezellen, 47 transportarbeiders, 2 bankbedienden, 14 kantoorbedienden, 1 verpleger, 1 kleermaakster, 1 winkel juffrouw, 218 losse werklieden, 75 zon der beroep, 21 van andere groepen, to taal 944. Gedeeltelijk werkloos. 2 loodgieters, 27 kleermakers, 1 schoenmaker, 2 bankwerkers, 1 fitter, 1 stoker, 1 afbramer, 1 kermaitker, 1 modelmaker, 1 rijwielhersteller, 4 vor mers, 1 slager, 1 kraandrijver, 2 kan toorbedienden, 2 werkmeesters, 2 losse werklieden, 1 arbeider zonder beroep en 4 werkvrouwen, totaal 55. Algemeen totaal vorige week 958, bij gekomen 61, afgegaan 20, over 999. Déze totalen waren in: 1923 (352), 1924 (250), 1925 (327), 1926 (391), 1927 (521), 1928 (407), 1929 (413), 1930 (293), 1931 (544), 1932 (773). Handelsregister, Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche openbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zee land ontleenen wij het volgende: Nieuwe Inschrijvingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). K. W. Dekker, Veere, Kade A 67, win kel in kruidenierswaren, tabak, sigaren, huishoudelijke artikelen, wijnen enz. (3365). A, C. van MallandPolderman, Vlis- singen, Walstraat 48, handel in grutters waren. E.: A. C. van Malland. (3364). Wijzigingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). J. Loois Azn., Vlissingen, Groenewoud 5 en 7, timmerman, metselaar, aanne mer en bouwkundige. Uitgetr. E.: J. Loois Azn. Handelsnaam gewijzigd in: A. Loois Jzn. E.: A. Loois Jzn. The Condensed Milk Company of Holland N.V. en N.V. Fabriek van Melkproducten „Uithoorn", Goes, Poel- weg, fabricage van gecondenseerde melk, zuivel, kaas. De filialen te Goes opge heven. Opheffingen: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). I. Melse*Lzn., Goes, Stoofstraat 3, slager. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). J. de Bree Fzn,, Tweede Kortestraat 2, aannemerij. V.: Weduwe J. de Bree Geelhoedt; Commanditaire Vennoot schap Bockstael en Co., Sas van Gent, Kleine Markt 6, café. H. J. van den Ouden, Kèrsstraat 35, bankier, V.: H. J. van den Ouden; Camiel Wee'maes, Hulst, Provinciale weg F II, handel in tabaksfabrikaten. V.: C. Weemaes, De Klinge (Waas), België. HERHALINGSOEFENINGEN. Dit jaar weer op volle sterkte. Bij beschikking van den Minister van Defensie van 10 dezer zijn de in 1933 te houden herhalingsoefeningen van de landmacht geregeld. Ingevolge Kon. besluit van 29 Nov. 1932 komen of blijven in 1933 voor her halingsoefeningen in werkelijken dienst de gewone dienstplichtigen behöorende tot de volgende lichtingen en legeron- derdeelen: van de lichtingen 1927 en 1929 de regimenten infanterie (waaron der de regimenten grenadiers en jagers) het regiment wielrijders de schoolcom- pagnie van den motordienst, de regi menten huzaren (met uitzondering van de postduivenverzorgers en van de paardenverzorgers, die de eerste oefe ning hebben vervuld bij 't remontede pot), de regimenten veldartillerie, het korps rijdende artillerie, de treinafdee- lingen der artilleriebrigades, de regi menten onbereden artillerie, 't regiment kustartillerie, het korps luchtdoelartille rie, het regiment genietroepen, de '.schoolcompagnie pontonniers (voor zoo ver betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoor den tot de eerste en tweede ploeg), de schoolcompagnie torpedisten en de compagnie intendancetroepen; van de lichting 1927 de compagniën hospitaal soldaten, met uitzondering van de zie kenverplegers; van de lichting 1928 de schoolcompagnie pontonniers, voor zoo ver betreft de dienstplichtigen, die ten aanzien van de eerste oefening behoor den tot de derde ploeg; van de lichting 1929 de compagniën hospitaalsoldaten. Hadden de herhalingsoefeningen het vorig jaar op beperkten voet plaats, dit jaar zal de opkomst, weer op volle sterkte geschieden; er zullen dan ook bij zoo goed als alle legeronderdeelen dienst plichtigen van twee lichtingen moeten opkomen. Wel echter is de duur van de oefeningen iets korter dan andere jaren. De dienstplichtigen komen, voor zoo ver ze geen onderofficier zijn, voor 13 dagen onder de wapenén. Bij elk korps duurl de oefening voor de onderofficie ren een v/eek langer. Voor de onder officieren eindigen de oefeningen in het algemeen op denzelfden datum, waarop de soldaten en korporaals met groot ver lof vertrekken; zooveel als eerstbedoel- den langer iri werkelijken dienst moeten doorbrengen, komen zij dus eerder op. De onderofficieren-administrateurs ko men slechts een paar dagen eerder op' dan de soldaten en korporaals, doch vertrekken ook enkele dagen later. Het getal data van opkomst bedraagt in totaal 71. De eerste dag van opkomst is Maandag 27 Februari, de laatste Maandag 27 November. Zooals gewoonlijk, is September de maand, waarin de meeste dienstplichti gen moeten opkomen, Daartoe behooren in de eerste plaats de dienstplichtigen van 21 regimenten infanterie. Bij de overige 3 infanteirerégimenten heeft de opkomst in Augustus plaats (5e, 15e en 16e reg.) Voor de meeste groepen valt de da tum van opkomst op een Maandag, zoo dat het gros der dienstplichtigen op een Zaterdag naar huis- terugkeert. HET GEBOORTEFEEST VAN PRINS WILLEM I. Nederlanders. Gij allen weet, dat in 1533 werd ge boren Graaf Willem van Nassau, die werd Prins Willem, Vader Willem der Nederlanden. Niet slechts voor zijn tijd had de Prins beteekenis, zijn idealen om vademen de eeuwen. Hij was het, die het Nederlandsche volk in de dagen der bangste worsteling om zijn volksbestaan leidde en bewust maakte van eigen we zen dat niet het geheele Nederland sche volk zijn wezen voor eeuwen on derdrukt zag, danken wij hem; in de benauwde uren heeft hij steeds weer hooggehouden de gedachte, dat alle Ne derlanders volksgenooten zijn, dat boven politieke en» godsdienstige verschillen hooggloorde het samen pal staan voor het geheele volk; hij zelf zegt: „Het ver schil is te cleen om gedeeld te blyven". Welke beteekenis heeft dit ideaal ook voor de Nederlanders van vier eeuwen later Ook thans moge het Nederland sche volk belijden dat het bereid is 's Prinsen offervaardigheid na te volgen en pal te staan voor zijn vrijheidsideaal. Gij allen kunt dit doen op de Nationale Volkshulde, die zal worden gebracht op 17 April 1933 (Paaschmaandag) te Delft. Als Nederlanders zullen wij, gekomen uit alle hoeken des lands, welke ver schillen ons ook soms mogen verdeelen, tezamen het uitspreken: Wij heffen hart en handen Voor 't heil der Nederlanden En zweren vast den eed: Tot doodsbeproefde trouwe, Wilhelmus van Nassouwe, Met U te staan gereed. De regeling van dezen dag is opgedra gen aan een commissie, waarin vertegen woordigers zitten van de groote natio nale organisaties, terwijl zich een comité van aanbeveling vormt, waarin reeds zitting hebben genomen: Mr. G. van Baren; Dr. A. Borms; Prof. Dr. H. Brug- mans; Drs. H. Brugmans Jr.; Prof. Dr. H. Burger; Mr. A. B. Cohen Stuart; Ir. H, G. C. Cohen Stuart; Z.E. Dr. H. Colyn, Minister van Staat; Dr. J. de Decker; Ds. J. D. Domela Nieuwenhuys Nyegaard; Mr. P. Drooglever Fortuyn; Dr. A. Erens O.P.; Dr. P. N. van Eyck; Z.E. Mr. D. Fock; Prof. Dr. C. G, Gerretson; J. Ed. Gerzon; Prof. Dr. P. Geyl; Prof. G. Gonggryp; Prof. Dr. Th. Goossens; Prof. Dr. A. Grutterink; Dr. N. B. Tenhaeff; Mr. G. G. van der Hoeven; Ir. A. Inge- nool; W. Inden; Dr. A. Jacob; Dr. N. Japikse; Mr. P. J. de Kanter; Prof. Dr. A. Heyndricx; Prof. Mr. J. C. Kielstra; Prof. Dr. L. Knappert; V. Leemans; Dr. W. J. Leyds; Dr. H. W. E. Moller; Ir. A. A. Mussert; Mej. Joh. W. A. Naber; Prof. Dr. W. Nolet; Kolonel K. E. Ouden dijk; Prof Dr. L. S. Ornstein; Dr. J. C. PI. de Pater; Dr. J. W. Pattist; Th. Pe ters; Prof. Dr. J. W. Pont; Dr. P. H. Ritter Jr.; Dr. R. van Roosbroeck; Prof. Jhr. Dr. B. C. de Savornin Lohman; Dr. R. van Santé O.P.; Dr. G. Schamelhout; Ir. W. G. Scheere; Prof. Dr. A. A. van Schelven; Mr. Snoeck Henckemans; Ir. L. L. W. van Soest; Mr. A. Staring; Mr. J, Timmermans; Kapelaan C. Ver- schaeve; Drs. L. Wouters; Mr. A. Baron van Wynbergen; J. C. van Woerden. Het voorloopig programma voor de herdenking luidt: Ong. 12 uur aankomst der deelne mers, die zich naar het Marktplein begeven. 1.30 Uur kranslegging op het graf van den Prins door afgevaardigden. Klokgelui en carillonspel. 2 Uur. Z. E. Generaal J. C. Snijders: Prins Willem, Vader des Vader lands. Pastoor dr. R. de Smet: Prins Willems beteekenis voor alle Nederlan ders. Dr. Henri Polak: Prins en Volk. W. Moens: Prins Willems ideaal- ons ideaal, Tusschen de redevoeringen zullen de aanwezigen koren enkele Valerius' lie deren zingen; vervolgens zal door allen worden beleden de trouw aan ons volk met de boven aangehaalde woorden. Er zal een gedenksteen worden onthuld, waarop deze woorden gebeiteld zijn. Alle deelnemende groepen zullen met vaandels en muziek er langs defileeren. Einde van de plechtigheid 4 uur. Zooals reeds gezegd zijn alle Neder lander welkom in Delft; kosten zijn er niet aan verbonden; wel verleenen de Nederlandsche spoorwegen sterke korting op de reeds verlaagde tarieven. Ieder, die hiervan gebruik wenscht te maken, wende zich tot den plaatselijken vertegenwoordiger, wiens naam nader in de pers bekend wordt gemaakt. Groe pen, die willen medewerken (voor zoo ver de namen en adressen bekend wa ren, zijn zij uitgenoodigd, doch niet van alle vereenigingen zijn de adressen te vinden) Wordt verzocht zich zoo spoedig mogelijk aan te melden bij den tweeden secretaris der Wilhelmus van Nassouwe- Commissie: F. W. C. Blom, Waldeck Pyrmontlaan 4, Rotterdam. De Commissie wijst er thans reeds op, dat zij alleen dan een goede regeling kan garandeeren, indien ieder, die wil komen, dit te voren kenbaar maakt. Ter bestrijding van de kosten wordt door' dé Commissie ter verkoop aange boden: postpapier in map met portret en gezegde van' den Prins 0.75 pér 100 vel), bronzen' penningen ter grootte van een rijksdaalder, waarop aan de voorzijde een kop van den Prins in het relief met randschrift, aan de achter zijde de eed van trouw tegen den kerk toren van Delff 1.50 per stuk) en en kleine draagteeken voor Delft (teza men met programma voor 0.25). Nederlanders, toont, dat Gij de op wekking van den Prins in zijn gehoord hebt: So laet ons dan samen met eendrachtigen herte endê wille de bescherminghe van dit goede Volck aen- grijpen ende voor de handt nemen, en belijwdt in Delft Uw bereidheid ons volk te dienen, zooals de Vader van ons volk diende. Namens de Wilhelmus van Nassouwe-Commissie, F, Jé J, Besier, Voorzitter. M. G, Schenk, Secretaresse. Boezemsingel 198 Rotterdam. Giro 181672. DOOR T IJS GEZAKT EN VER DRONKEN. Vrijdagmiddag is bij het fort Lunetten, op de fortgracht, de 18-ja- rige P, van L. te Utrecht door het ijs ge zakt en verdronken. Vrijdag is een drietal jongelui op de Singelgracht te Woerden door het ijs gezakt. Twee konden worden gered, de 21-jarige jongeman B., is verdronken. Naar zijn lijk wordt gedregd. OMHOOG GELOOPEN. Het mo torschip „De Onderneming", schipper Hout, geladen met stukgoederen, op weg van Rotterdam naar Roosendaal, is in de Galatee omhoog geloopen en blijven zitten. Een en ander geschiedde door 't breken van het roertuig. Men vreest dat het schip zal breken. Aan boord bevin den zich twee personen, kapitein Hout en diens knecht. Een bergingsvaartuig uit Wemeidinge is ter assistentie utgë- varen. AUTOBUS IN EEN SLOOT. Een autobus van den dienst A1 k m a a r— Bergen is vanmorgèn door de gladheid van den weg en doordat de bus moest uitwijken voor drie naast elkander rij dende fietsers in een sloot gereden. Een' van de fietsers kwam te vallen, doch hij kwam met den schrik vrijf zijn rij wiel is vernield. De inzittenden van dé bus liepen geen letsel op. ONREGELMATIGHEDEN BIJ GAS FABRIEK. 't Rapport van de com missie van onderzoek naar de op de gas fabriek te E d e gepleegde onregelmatig heden is thans verschenen. Vast is ko men te staan dat de hoofdboekhouder v. d. B., valschheid in Geschrifte heeft gepleegd en de boekhouder G, zich aan ernstip' plichtverzuim heeft schuldig ge maakt. De gemeente heeft een schade geleden van minstens 75.000 vermin derd met het bedrag dat alsnog verhaald zal kunnen worden .op achterstallige de biteuren. De onregelmatigheden datee ren vanaf 1917. Aan den Raad wordt thans voorge steld beide ambtenaren met ingang van 1 Februari a.s. te ontslaan. RIJWIELDIEFSTALLEN. Van den onlangs te Enschedé aangehouden rijwielhersteller, zijn er van de door hem aan den man gebrachte fietsen onge veer 60 opgespoord, welke Vrijdagmor gen achter het politiebureau waren neergezet waar zij door de eigenaars konden worden afgehaald. Uit verschil lende plaatsen in Twente, tot zelfs uit Winterswijk, Deventer, Zutfen en Brum- men waren fietsen aanwezig. De om standigheid, dat verschillende onderdee- len waren verwisseld, gaf heel wat moeilijkheden voor de eigenaars om hun eigendo mu herkennen. ARRESTANT UIT TREIN GESPRON GEN. Donderdagavond wist een ar restant op weg naar Groningen, waar hij een gevangenisstraf moest onder gaan, uit den sneltrein te springen, toen de trein reeds 500 m buiten het station was. Door terstond aan den noodrem te trekken wist de met het transport be laste politieambtenaar den trein tot stil stand te brengen. Het gelukte na een wilde jacht langs de spoorbaan den man te grijpen. Zwaar geboeid werd hij per volgenden trein naar Groningen ver voerd. MACHINE DEFECT. Vrijdagavond omstreeks 6 uur, ils het schip x.Noi<- mandiê" van den Paul Krügerdienst tus schen Meppel en Rotterdam; in nood geraakt op ongeveer 5 km in O. richting van de Noordpunt van Schotland, Van uti Schokland kon men geen assistenp tie. verleenen, daar de haven- is diëhtP gevroren. Het stoomschip Geuson" uit Kampen heeft de „Normandie" dë haven van Urk binnen kunnen breotgefti. De (ma chine was defect geraakt, waarop" men noodseinen had gegeven. SNEL RECHT. De rechter te Glad- bach Rhéydt heeft den smokkelaars troep met de gepantserde auto, wier aan houding wij Woensdagavond berichtten, reeds veroordeeld. De hoofdman Som- mers kreeg twee jaar en negen maanden gevangenisstraf. Sommer twee jaren en een maand, Schmidt een jaar en zes maanden, terwijl aan ieder bovendien een" boete van 902(000 mark werd opge legd, te vervangen door zes maanden hechtenis.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 6