„ARNHEM" ZEELAND. DE R00DE VULPENHOUDER LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCUE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN MAANDAG 16 JANUARI 1933. No. 13. MIDDELBURG. GEMEENTERAAD. Behandeling begrooting. Naar wij vernemen ligt het in de be doeling de behandeling van de gemeen- tebegrooting voor 1933 te doen plaats hebben in de vergaderingen van den gemeenteraad op Woensdag 25 en Vrij dag 27 Januari, telkens des middags te twee uur en des avonds te 8 uur. Woensdag 1 Februari zal de raad dan weer bijeenkomen ter behandeling van verschillende andere voorstellen. BEGROOTING BEDRIJVEN GEMEENTE 1933. De Commissie van financiën geeft geen groote wijzigingen aan. Aan de stukken noodig voor behande ling van de begrootingen der bedrijven en van de gemeentebegrooting zelve ontbrak tot heden nog het rapport van de commissie van financiën. Dit is thans met het antwoord van B. en W. versche nen en blijkt daarbij, dat ook zeer vele kleine postjes in Het vragen en antwoor den spel besproken, die gevoegelijk on vermeld kunnen worden gelaten, maar toch zijn er erschillende punten waarop wij uit het rapport en antwoord de aan dacht willen vestigen. Inzake het verbruik van gas deelen B. en W. op een desbetreffende vraag me de, dat zeker wel bij een aantal ver bruikers het verbruik zal dalen als ge volg van den crisis-toestand of door vervanging van gas door electrisch licht, maar anderzijds eene stijging van het verbruik in verband met het vastrecht tarief verwacht mag worden. Bij de lasten waarschuwen B. en W. er voor door verlaging van posten voor onderhoud, te voorkomen, dat dit zich in het volgende jaar zal wreken. Bij de waterleiding wijzen B. en W. er op, dat de vernieuwingen der laatste jaren niet betroffen het machinale ge deelte, met name niet de door stoom- gedreven pompen met bijbehoorende stoomketels, die reeds lang in gebruik zijn en daardoor grooter onderhoud veroorzaken. In de naaste toekomst zal te dier zake afdoende voorziening noo dig zijn. De verhooging van den post voor onderhoud van prise d'eau en fil ters vindt haar oorsprong in het feit, dat de kosten voor schoonmaken van het draineerkanaal ook door de geschiede verlenging gestegen zijn. Ook de weg vergt natuurlijk onderhoud. Inzake de kosten van bacteriologisch onderzoek deelen B. en W. mede, dat hiervoor ge contracteerd is met mevr. Dekker Koers voor 400 per jaar, welk contract loopt tot 1 Augustus 1933. Waar thans een zekere stabilisatie van het bedrijf is te constateeren, zal bij het afsluiten van een nieuw contract eene verlaging der vergoeding overwogen worden, In antwoord op vragen bij de begroo ting van 't electriciteitsbedrijf deelen B. en w. mede, dat voor de normale groot verbruikers, den Polder Walcheren en de Oostkerk (verwarming) de prijzen wisselen doordat op al deze prijzen de zelfde kolentoeslag van toepassing is, welke door het electrisch bedrijf aan de P.Z.E.M. moet worden betaald. Het aan tal-vastrecht-verbruikers bedroeg op 1 December 1932: 589. De mogelijkheid van warmwatervoor ziening, waarbij de commissie klaarblij kelijk de toepassing van goedkoopen nachtstroom voor dit doel op het oog heeft, heeft ook reeds de aandacht van B. en W. De eventueele toepassing van een en ander hangt echter allereerst af van den prijs welke de P.Z.E.M. voor dit doel aan het bedrijf in rekening zal bren gen. Hoewel B. en W. voorloopig van oordeel zijn, dat hier ter stede een der gelijke toepassing van stroom voorloopig door A. W. v. E.v. R. 19). Met dezelfde kalme waardigheid, die zij gedurende het geheele verhoor had getoond, keerde miss Allen naar haar plaats terug. Fayre, die scherp op haar I if' Tas verbaasd over haar volmaak te houdmg, maar toen zij zich een oogen- éaan, was het gemakkelijk te zien, dat alleen de grootste zelfbeheer- schmg haar in staat had gesteld het ver hoor te ondergaan .Zij was niet jong meer en de dood van haar zuster had haar blijkbaar diep geschokt, maar daar hij mrs. Draycott gekend had, betwij felde Fayre, of er werkelijk genegenheid tuschen de twee vrouwen kon hebben bestaan. Mrs. Draycott, die onbeduidend was en toch sluw op haar manier, en die een geboren mannenjageres was ge weest, maar alleen op die mannen, die zij de moeite waard had geacht, had niets gemeen met miss Allen, die ver rassend openhartig was geweest in de beschrijving van haar betrekkingen tot haar zuster. Zij had volmondig toege stemd, dat zij niet in haar vertrouwen was geweest, en hij vermoedde, dat zij in werkelijkheid niet van haar gehou den had en nu zoo edelmoedig was, be rouw te gevoelen over haar houding. Nu werd dr. Gregg opgeroepen. Hij weinig zin zal hebben, zijn zij bereid, dit vraagstuk nader in studie te nemen. Bij den reinigingsdienst deelen B. en W. mede, dat het in de bedoeling ligt in 1933 een 19-jarigen rossinant op te rui men. Bij de besprekingen van vragen en op merkingen over de gemeentebegrooting zelf deelen B. en W. mede dat het juist is dat voor het eerst geraamd is vergoe ding van buitengemeenten voor hulp bij brand. Wederkeerigheids- of hulpver- leeningsovereenkomsten zijn op dit oogenblik nog niet gesloten, de voorbe reiding is nog niet geëindigd, doch B. en W. vertrouwen deze aangelegenheid spoedig aan den raad ter beoordeeling te kunnen voorleggen. B. en W. voldoen aan den wensch der commissie om den post opbrengst van brug-, haven en kaai- gelden te verlagen en wel met 560 tot 7500 in verband met de economische toestanden. Om de opbrengst van de marktgelden in raming terug te brengen van 7500 op 7000 zooals de com missie wenschelijk acht zien B. en W. geen reden. B, en W. zeggen toe binnen enkele maanden aan den raad de gegevens en cijfers te zullen voorleggen, noodig voor een geheel onbevangen en zuivere be oordeeling van de aangelegenheid be treffende het vervolgonderwijs. B. en W. zullen doen nagaan of aan sluiting bij de vereeniging voor Zieken- huisverpleging voor de agenten van po litie voor de gemeente voordeeliger zal zijn. Een lid van de commissie is tegen de verhooging van de wedde van den Com mandant der brandweer, die z.i. ook in de verlaging moet deelen, doch de meer derheid is 't met B. en W. eens, dat dit niet billijk is, omdat de functionaris als zoodanig nimmer pensioen zal kunnen genieten. Zoolang het eenigszins kan willen B. en W. niet tornen aan posten, waarbij de volksgezondheid ten nauwste betrokken is. Zulks als antwoord op 'n vraag van een lid der Commissie, die de subsidies voor vacantiekolonies en voor bescher ming der zuigelingen zou willen vermin deren. Dat de post onderhoud van stratem en pleinen van 23843 op 26105 is ver hoogd vindt zijn oorzaak in het feit, dat meer bestratingsmateriaal noodig is en aangevoerd moet worden, omdat bij verschillende straten, die verbeterd zul len worden, het bestratingsmateriaal zoo slecht is, dat niet alleen met het herleg- gen kan worden volstaan. De commissie vraagt waarom het noo dig is van het batig saldo van 1931 een derde zijnde 29.000 te reserveeren voor de begrooting 1934. De Commissie heeft zich afgevraagd of niet hetzelfde resultaat kan worden bereikt met 29.000 minder uit de re serve te nemen, een naar haar oordeel aanbevelenswaardiger methode. B. en W. antwoorden, dat de reser veering geschiedde mede op verzoek van Ged. Staten. Het is toch niet uitgesloten, dat een bedrag op den dienst 1934 noo dig zal zijn. Omtrent 'n slotvraag der Commissie, betreffende toepassing van het vast rechttarief voor de levering van gas en electriciteit aan andere gemeente-dien sten merken B en W. op, dat dit thans reeds voor verschillende diensten het geval is en zij het voor andere zullen doen nagaan of het voordeel zal bren gen. DE GRIFFIOEN. B, en W. stellen voor bouwrijp maken van de terreinen en splitsing van het huis in twee woningen. Toen de buitenplaats „De Griffioen" aan den Seissingel onder den hamer kwam heeft de gemeente deze terrei nen aangekocht en zooals wij destijds meldden zijn een paar maanden geleden de raadsleden in de gelegenheid geweest zich ter plaatse van de situatie op de hoogte te stellen. Thans hebben B. en W. in verband met dezen aankoop twee voorstellen ontworpen en wel een tot bouwrijp maken van de bij de buiten plaats behoorende terreinen en het twee de betreffende verbouwing en herstel ling van het woonhuis. De totale aan koop heeft f 27681 gevorderd, waarvan de opbrengst van twee kassen en vruch ten ad f 1530 kan worden afgetrokken, waardoor f 26151 rest, wat B. en W. meenen te kunnen splitsen in f 15651 voor de terreinen en f 10500 voor huis met tuingedeelte en koepel. Inzake het bouwrijp maken der terrei nen stellen B. en W. voor aan te leggen een weg loopende van af den Seissingel langs den aanwezigen vijver tot aan de Noord-West grens van het terrein, en wandelpaden langs den watergang en 'n deel van den vijver; verder het uitbag geren van den vijver met aanbrengen van goede graskanten langs de oevers met eventueele bloemranden. De rijwe gen denken B. en W. zich met een as- phaltlaag van lichte constructie of met klinkers, de ontworpen trottoirs en voetpaden met grindverharding. Riolee- ring zal moeten worden aangebracht en het verdient aanbeveling ook direct de leidingen voor gas, water en electrici teit te leggen, ter voorkoming van later opbreken en beschadigen der wegbe- dekkingen. De terreinen zijn verkaveld in 8 perceelen voor dubbele bouw blokken en 2 voor 3 aaneengebouwde woningen, zoodat 22 woningen zullen kunnen verrijzen. De bebouwing zal een opene moeten zijn en met het karakter van landhuizen, terwijl de welstand in elk geval gelijk zal moeten zijn aan die der woningen in het Park van Nieuwen- hove. Echter zal de welstand van het geen gebouwd wordt op de eerste vier perceelen, welke vlak aan den Singel liggen, hooger dienen te zijn, omdat de daarbij te volgen bouwstijl zijn stempel zal drukken op het geheele terrein en niet uit den toon mag vallen tegenover het woonhuis „De Griffioen". In afwijking met vroeger, stellen Burg. en Weth. voor een afgeron- den verkoopprijs vast te stellen voor elk bouwperceel varieerende van f 500 tot f 3000 of in totaal f 44.000, daartegen over staat voor aankoopkosten f 15651, bouwrijp maken f 16500 en rente ver lies f 4849, samen f 37.000, zoodat een uiteindelijk overschot is te ramen van f 7000. B, en W. vragen thans een cre- diet van f 16500 en wijzen er op dat de werken zich goed leenen voor bestrij ding van werkloosheid onder de bouw vakarbeiders in de nog komende win termaanden. B. en W. zijn van meening dat, gezien den financieelen toestand van de ge meente en de ligging der terreinen ,in casu verkoop beter is dan erfpacht. Voor verbouwing en herstelling van 't woonhuis is gedacht aan een aanbeste ding in onderdeelen. Woonhuis en koe pel verkeeren op dit oogenblik in tame lijk verwaarloosden toestand, zoodat niet onbelangrijke uitgaven noodig zijn om een en ander weder behoorlijk ge- bruikswaardig te maken. Voor het woon huis is een verdeeling in twee deelen ontworpen, zoo, dat elk afzonderlijk door een gezin kan worden betrokken. Het grootste deel zal den geheelen voorgevel en den koepel omvatten, en kan kennelijk „de Griffoen" blijven, ter wijl het zijhuis, dat ook nog veel gerief biedt, uitgang krijgt naar den nieuw ontworpen rijweg en beide over een zeer behoorlijk grooten tuin beschikking krijgen. De kosten worden op f 7000 ge raamd, wat met de aankoopkosten f 17500 maakt. Voor huur is gesteld resp. f 950 en f 550, samen f 1500, zijnde dus ongeveer 8H pet. van het kapitaal B. en W. vragen een crediet aan van f 7000 en machtiging om de werken uit te voeren, mits niet voor den aanvang der uitvoering alsnog gebleken mocht zijn, dat het woonhuis c.a. in zijn geheel te verhuren is. EERSTE HULP BIJ ONGELUKKEN. B. en W. stellen een con tract met het Gasthuis voer om spoedig hulp te hebben. Bij het voorkomen van een ongeval in deze gemeente kan aan de slacht- slachtoffers daarvan geen goede eerste hulp verleend worden, aldus meldde de gemeente-geneesheer, de heer J, Broeck- huijsen, aan B. en W. en hij raadde hen aan zich te wenden tot het bestuur der Godshuizen teneinde te komen tot een betere regeling, van een en ander. Burg. en Weth, deden dit en leggen nu een regeling aan den raad voor, waar tegen de commissaris van politie, die ook van oordeel is, dat aan eene deugdelijke organisatie van eerste hulp bij ongevallen behoefte bestaat, ook geen bezwaar heeft. De kosten bedragen 200 voor den medicus van het Gasthuis, die de leiding zal hebben en van 100 voor zuster- hulp, verband en ander materiaal, dus totaal 300 per jaar. Voor massale on gevallen bij rampen zal op aanvraag de noodige bijstand worden verleend door organisaties als het Roode Kruis en het Oranje Kruis, van welken laatsten bond eene eerste hulp-melding-post aan het politiebureau is gevestigd. Terwijl de meerderheid van de com missie van financiën zich met het voor stel vereenigt o.a. ook uit humaniteits- redenen, meent, de minderheid, dat er geen reden is om deze uitgave in dezen tijd te doen. Ernstige klachten zijn hem niet bekend, al kan het wel eens voor komen, dat niet direct een medicus en de allerbeste hulp beschikbaar zijn. Tijd en omstandigheden zullen hierbij ten allen tijde een rol spelen. B. en W. antwoorden dat het voor namelijk gaat tegen het gemis aan ge organiseerde eerste hulp, wat tot uiting komt in het links en rechts opbellen, tot eindelijk een medicus wordt thuis getroffen; het gemis van een volledige uitrusting voor directe hulpverleening (zooals spalken, injectiemateriaal en dergelijke) bij den te fhulp komenden me dicus; bij noodig gebleken vervoer van den patiënt een nieuw telefoneeren nu met het gasthuis, hetwelk niet is inge richt op het gaan verleenen van eersten hulp, daardoor is de brancard niet altijd snel ter plaatse en het feit dat het per soneel, dat met den brandcard komt, niet ondergeschikt is aan den hulp ver- leenenden medicus. Doordat zij elkan der niet kennen en niet weten, wat zij aan elkander hebben zal de samen werking gebrekkig zijn Deze bezwaren zijn bij ernstige onge vallen zeer pijnlijk voelbaar, speciaal voor de patiënten zelve en zullen bij aanneming van het voorstel verdwijnen. REORGANISATIE BEDIENING BRUGGEN. B, en W. stellen voor twee in plaats van drie brugwachters. De uitgaven voor bediening der brug gen overschrijden belangrijk de op brengst aan bruggelden. B. en W. hebben gezocht naar een vermindering der uit gaven. Thans hebben de drie brugwach ters ieder 59 uur in de week dienst, maar er zijn verschillende dagen en uren, waarop en waarin de bruggen weinig be hoeven te worden gedraaid. Dan kan best met één brugwachter worden vol staan, als deze gemakkelijk hulp kan verkrijgen. Daarom willen B. en W. een der drie brugwachters als zoodanig ont slaan en in een bestaande vacature bij Gemeente-werken plaatsen. Verder wil len zij in het brugwachtershuisje bij de en er ontstond eenig rumoer, toen het publiek zich schaapachtig omkeerde, om naar Cynthia te kijken. „En u ging om vfij uur weg?" „Omstreeks dien tijd." „Waarom keerde u niet naar de boer derij terug, toen u dat kreupelboschje verliet?" „Ik had den geheelen dag gewerkt en had behoefte aan beweging." „Het werk op een boerderij is vrij zwaar, mr. Leslie, zelfs m dezen tijd van het jaar. Volgens uw verklaring moet u een goede twaalf mijl hebben afge legd tusschen vijf en acht uur. Hadt u geen andere reden voor het maken van zoon grooten tocht?" Leslie's oogen flikkerden en het scheen een oogenblik, alsof Kean's raadgevin gen in den wind zouden worden gesla gen; toen beheerschte hij zich met moeite, „Ik was uit mijn humeur, en wilde dat weg wandelen." „Wat was er gebeurd, waardoor u verstoord was?" „Ik had verschil van meening gehad met lady Cynthia, Wij zouden samen zijn gaan wandelen, maar hierdoor gin gen wij bijna dadelijk weer van elkaar. Ik denk, dat de wandeling mij nu een maal in het hoofd zat, dus toen ging ik er in mijn eentje op uit en probeerde mijn boos humeur er uit te loopen." „Naar ik meen, bent u verloofd met lady Cynthia?" Een polis der is een waarborg voor het welzijn van Uw gezin. Inspecteur: G. LINDENBERGH, MIDDELBURGSCHESTRAAT, GOES. (Ingez. Med.) Spijkerbrug een telefoon doen aanbren gen, die wellicht ook als openbaar tele foongelegenheid ware te gebruiken, ten einde van gemeentewerken spoedig hulp te kunnen verkrijgen, van een der werk lieden, die per rijwiel kan komen. Op Woensdag, Donderdag en Vrijdag zou den beide brugwachters dienst moeten doen, wat 39 uur beteekent, en de an dere dagen een hunner of ieder 20 uur, dat wil dus in totaal weer zeggen 59 uur, terwijl des Zondags alleen in bijzondere gevallen zal worden gedraaid. De bewoner van de gemeentewoning aan de Stadsschuur is bereid voor 5 per week thuis te zijn op de uren, dat de bruggen wel draaien en het kantoor van gemeentewerken reeds gesloten is of wel nog niet geopend. Een en ander zal een besparing van rond f, 1400 met zich brengen. HUUR GASMETERS. B. en W. stellen verlaging voor sommige grootten voor. Het groeiend streven naar normalisa tie heeft de fabrikanten van gasmeters ertoe gebracht een 2-tal meter-typen te fabriceeren, die de 3-, 5- en 10-lichts, resp. de 20- en 30-lichts meters kunnen vervangen. Een licht stelt een hoeveel heid van 140 dm3 per uur voor. Dit maakt dat minder verwisseling van me ters moet plaats hebben bij in gebruik neming van meer of grootere verbruiks- toestellen, dat met kleineren magazijn- voorraad kan worden volstaan, terwijl de aankoopsprijs van meters is verlaagd. Anderzijds levert het moeilijkheden op bij het geldende systeem der meterhuren en achten B. en W. het noodzakelijk, dat de uniformiteit der meters tot uitdruk king komt in de te betalen meterhuren en wel aldus, dat voor de 3-, 5 en 10 lichts-meters resp. de 20- en 30-lichts- meters telkens éénzelfde huur in re kening wordt gebracht, B, en W. stellen resp. 35 en 70 cent per maand voor, hier door stijgt de prijs van de 3 lichts meters met 5 cent, daalt die van de 5 lichts met 5 cent, die van 10 lichts met 15 cent, stijgt die van 20-lichts met 5 en daalt die van 30 lichts met 5 cent per maand. De gemeente zal ten slotte 77.40 minder ontvangen jgerekend naar den toestand op 31 December 1931. De commissie van fabricage kan zich hiermede niet vereenigen, o.a. op grond dat de meterhuur hier eerder te hoog dan te laag is, en verhooging vooral ten opzichte van de 3-lichtsmeters onge- wenscht is. B. en W. wijzen er op dat, de meter- huur ook inhoudt het onderhoud en overige voor den verbruiker te maken kosten. Bij nadere overweging voelen zij ook de bezwaren van verhooging en stel len nader voor een huur voor 3-lichts en vijf lichts onveranderd 30 en 40 cent, voor 10 lichts 40 (nu 50) voor 20-lichts onveranderd 65 cent en voor 30 lichts ook 65 cent (nu 70 cent). Naar aanlei ding van een opmerking van een lid der commissie van financiën, dat men den meterhuur moet laten vervallen en ver rekenen in den gasprijs, merken B, en W. nog op dat daarvoor in theorie zeker „Ja." „Was het verschil van meening, waarvan u sprak, het gevolg van atten ties, die u aan een andere dame had be wezen? Mrs. Draycott bijvoorbeeld?" Leslie staarde zijn ondervrager ver bluft aan, een donker rood overtoog langzaam zijn gelaat. „Groote God, neen!" riep hij uit. „U zei, dat u uw boosheid probeerde weg te wandelen. Was die boosheid te gen iemand in het bijzonder gericht?" „Ik was eerst boos op lady Cynthia, zooals men boos is op iemand, met wien men verschil van meening heeft gehad. Maar daarna was ik hoofdzakelijk boos op mijzelf, omdat ik zoo dom was ge weest te twisten." „Was er geen derde persoon betrok ken bij uw twist of~in uw latere ge dachten?" „Natuurlijk niet. Wie zou er geweest kunnen zijn?" „U weet zeker, dat u niet naar de boerderij terug ging, nadat u lady Cyn thia hadt verlaten om u aan een af spraak te houden, die u met de overle dene hadt?" Fayre hoorde Kean scherp tusschen de tanden sissen en daarna fluisteren: „Dan hebben zij toch iets achtergehou den. Werdt vervolgd.) legde zijn verklaring helder en rond borstig af, doch met een verlegenheid, die bijna norschheid genoemd kon wor den. Fayre kreeg den indruk, dat hij öf schuw öf uit zijn humeur was, misschien wel allebei. Hij gaf als zijn meening te kennen, dat de overledene bij zijn on derzoek ongeveer vier .uur dood ]kon zijn geweest. Toen hem gevraagd werd of zij zich de wond zelf had kunnen toe brengen, zeide hij, dat zooiets practisch onmogelijk was, zelfs voor iemand, die linksch was, daar het schot op armsleng te was afgevuurd en dit zóó moeilijk was, dat men 't buiten beschouwing kon laten.. In antwoord op een vraag van den lijkschouwer bevestigde hij, dat de dood onmiddellijk moest zijn ingetreden en dat, in geval van zelfmoord, het wa pen ongetwijfeld onder de tafel of op den grond naast den stoel zou zijn ge vallen. Hij gaf zijn antwoorden met te genzin, alsof hij het betreurde, in de zaak te zijn gemoeid. Zijn getuigenis werd bevestigd door den sergeant, die uit Carlisle was opgeroepen. Er kwam eenige beweging in de zaal, toen John Leslie vooruit stapte. Kean had hem in de weinige oogenblikken, die hij beschikbaar had gehad, goed in gelicht, en hij legde zijn getuigenis met een heldere, duidelijke stem af, zich tot de naakte feiten bepalend. Hij beschreef zijn terugtocht op de hoeve en het vin den van het lijk en gaf uitdrukkelijk te kennen, dat hij mrs. Draycott nooit had ontmoet en er geen idee van had gehad, wie zij was, voordat Gunnet haar her kend had. Toen hem rekenschap werd gevraagd van zijn doen en laten, zeide hij, dat hij de boerderij om ongeveer 4 uur had verlaten en dat hij van vijf tot iets voor acht uur had gewandeld. „Dan rest er een zeker tijdsverloop, waarvan u geen verklaring hebt gege ven. Waar ging u heen, toen u de boer derij verliet?" vroeg de lijkschouwer. „Ik liep naar het Galstonboschje. Ik had daan om half vijf een afspraak." „Hield „u zich aan die afspraak" „Ja en ik ging daar om vijf uur weer vandaan en liep recht door de velden in de richting van Besley. Toen ik bijna in het gezicht van het dorp was, keerde ik om en maakte een grooten omweg, en kwam van den Whitburykant op de boerderij terug". „Bent u geen enkele herberg binnen gegaan of hebt u niemand gesproken ge durende uw wandeling?" „Neen. Ik was feitelijk al dien tijd ir het veld. Ik zag bijna geen levende ziel. He begon al vóór zessen donker te wor den en het was pikdonker, toen ik thuis kwam," „Als ik het wel heb, hebt u dus nie mand gesproken, behalve ide persoon, met wien u die afspraak hadt?" „Niemand." „Wie was die persoon, mr. Leslie?" „Lady Cynthia Bell." Leslie sprak met zichtbaren tegenzin

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5