BINNENLAND. ZEELAND. DE R00DE VULPENHOUDER TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEÜWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN DINSDAG 10 JANUARI 1933. No. 8. MIDDELBURG. msmxg SfALUHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. SUBSIDIE AAN DE WERKLOOZENKASSEN. De minister van Binnenlandsche Za ken heeft een mededeeling gericht tot de besturen der gemeenten, die tot het Werkloosheidbesluit 1917 zijn toegetre den, dat de regeering besloten heeft, voor het jaar 1933, ten behoeve van de werkloozenkassen van vereenigingen, gesubsidieerd 'volgens liet Werkloos heidsbesluit 1917, een subsidie toe te kennen, van ten hoogste 200 pCt., met deze uitzondering, dat voor eenige groe pen (landarbeiders, metaalbewerkers, houtbewerkers, textielarbeiders en steenfabrieksarbeiders) een subsidie zal worden toegekend van ten hoogste 250 pCt. en voor de groep van technisch en opzichthoudend personeel een subsidie van ten hoogste 150 pCt. Het definitief percentage van subsidie kan uiteraard eerst na afloop van het jaar 1933 wor den vastgesteld en wordt zoodanig be paald, dat niet meer wordt gegeven dan noodig is, tot de bovengenoemde maxima. Aan de besturen van de betrokken werkloozenkassen is in overweging ge geven, om maatregelen te treffen, die 't mogelijk maken, met het in den aanhef genoemde subsidie aan de reglementaire verplichtingen te kunnen voldoen, In het algemeen is daarbij door de re geering als voorwaarde gesteld dat: 1. de termijn, na welken ^nieuwe leden recht op uitkeering kunnen doen gelden, wordt gesteld op 52 weken2. aan ge huwde vrouwen geen uitkeering wordt gegeven; 3, aan personen van 65 jaar of ouder geen uitkeering wordt gege ven; 4. de bijdrage voor de werkloozen- kas, in geval van werkloosheid als uit keering uit de wérkloozenkas wordt ge noten, .wordt door betaald. Verschillende kassen zullen verdere maatregelen moeten nemen, waarover thans overleg wordt gepleegd. Zoodra ten aanzien van eenige kas vaststaat, welke wijzigingen zullen wor den aangebracht, zal daarvan mede- deeling worden gedaan. Ontvangsten Plaatselijk Crisis Co mité van 2 tot en met 7 Jan. 1933: Mej. K, 0.20; leden der J, V. op G. G. (dr. Lutzen Wagenaar) 11.85, N. V, V. 2.50; F. K. 1.50; C. B. 25; Giften per Middelburgsche Courant 4e kwart,: 1932: 64.09; wekelijksche collecte 146.35. Een gedeelte van het te Mid delburg wonende kantoorpersoneel der P. Z. E. M. maand, bijdrage 9; maan- delijksche bijdragen: J. K. J. 0,50; P, V. 1; Fa. R. A. P. 1; Fa. P. 1; A. L. 1. C. 1; P. B. 2.50; mevr. wed. J. T. H.v. d. B. 2.50; wed, L. 1; F. C. K. 2.50; H. J. C. v. d. W. 1; mej. wed. B.—v. d. P. 0.25; J. M. H. 0.50; F. d. H. 0.50; P. D. B. 0.50; P. S. 0.30; J. W. v. S. 1; W. J. B. 1; W. H. 1; P. B. 0.50; H. 1.25; Mej. M. J. K. 0.50; Mej. S. 0.40; Mej. H. 1; A. H. M. 0.25; J. T. Z. f 0.15; J. M. 1; E. Ch. C. 0.50; J. P. L. 1; J. K. 0.50; Mej. A. S. 0.25; S. T. 0.25; J. W. f 1; P. v. L. 1; J. L. 0.50; Dr. J. C. K. 10; Mej. J. E. S. 0.25; Mej. wed. S. P. A. B.—K. 0,50; C, v. d. K. 2.50; L. J. B. 0.50; Mevr. wed. M. C. H.—V. 5; F. J. H. 0.50; J. D. 1; J. A. A. 0.25; M. S. f 0.25; Mej. P. W. H. f 0.50; H. J. W. 2.50; K. J. 0.25; P. V. 0.50; M. H. 1; Mej. L. H. C. W. 1; Mej. M. J. G. W. 1; J. F. H. 2; W. G. 0.50; A. P. v. D. 2.50; S. B. 5. Het gironummer van den Penning meester is 188020. door A. W. v. E.v. R. i4). - Fayre knikte verstrooid. Hij dacht aan het naderende verhoor. Onder het pra ten waren zij naar de zitkamer geloo- pen, en hij zag harde trekken op Ke- an's gelaat komen, toen die de plaats zag, waar zulk een droevig drama zich had afgespeeld. Het trof hem, dat de advocaat, ondanks zijn groote kalmte, Leslie's toestand allesbehalve licht scheen in te zien. De tafel was geheel leeg geruimd. Zonder twijfel was het \loeiblad in han den der politie. Fayre en Cynthia gingen bij de tafel zitten en Kean ging op het haardkleedje staan in zijn geliefde hou ding, met de handen in zijn zakken en de schouders bijna tot aan de ooren op getrokken. Leslie stond achter Cyn- tia, met de oogen op Kean's gelaat be vestigd. „Wat is dat voor een geschiedenis van een huiszoeking?" vroeg Kean plot seling. „Zij doorzochten het heele huis", ant woordde Leslie, De hemel mag weten wat zij zochten. Ik mocht niet met hen mee." „Wat hebt u hun verteld van uw ge dragingen op Maandagavond?" „Eenvoudig dat ik een wandeling was Bij ons bureau te Middelburg is ont vangen: Wekelijksche bijdrage Personeel Fa. Schulte en Thieme 2.53. HET ONTSPANNINGSLOKAAL VOOR WERKLOOZEN. Tegen gisteravond had de Commis sie voor vakopleiding, ontwikkeling en ontspanning van werkloozen te Mid delburg, verschillende personen uitge- noodigd tot bijwoning van de opening van het ontspanningslokaal in het Mi litair Hospitaal aan de Houttuinen. Onder de talrijke aanwezigen merk ten wij op de beide wethouders, de heeren Onderdijk en Boasson, verschil lende vertegenwoordigers van vakver- eenigingen, leeraren, personen, die hulp verleenden bij het inrichten van het lo kaal enz. enz. De voorzitter der centrale commis sie, de heer ir. B. C. R o e t e r s van L e n n e p, heette allen welkom en ver zekerde, dat de commissie het op hoo- gen prijs stelde, dat zoovelen aanwezig waren. Van den Commissaris der Ko ningin en den garnizoenscommandant was bericht van verhindering ingeko men en eerstgenoemde voegde er zijn beste wenschen voor het welslagen der commissie aan toe. Spr. heette in het bijzonder welkom het college van B. en W. en de spreekster mejuffrouw W. H, Harttorff uit Amsterdam, adjunct-secre taresse van „De Landelijke Commissie ter bestrijding van de gevolgen van jeugdwerkloosheid". Spr. herinnerde er aan, dat in den winter van 1931 -'32 de cursussen nog niet veel succes had den, door het vele verloop in het aan tal cursisten, in October 1932 is daar om de zaak beter aangepakt en direct verbinding gezocht met vakvereenigin- gen en jeugdorganisaties, met onderwij zers en leeraren en enkele industriee- len. Spr. herinnerde aan de door ons destijds vermelde oprichtingsvergade ringen en aan de vorming van een 4- tal subcommissies, nml. de centrale commissie, de commissie voor algemee- ne ontwikkeling, die voor vakopleiding en die voor Ontspanning. Van den mi nister is nog geen bericht ontvangen, op welke rijkssubsidie voor de ontwik kelingscursussen kan worden gerekend en dit is jammer, omdat juist de winter maanden zich zoo eigenen voor die cur sussen, waarop juist van boven af is aangedrongen. De commissie heeft ge meend daarop niet verder te moeten wachten, maar nog deze week met de cursussen te beginnen. Voor de ontspan ning is men geheel aangewezen op vrije bijdragen en spr. herinnert aan den goed geslaagden bloempjesdag op 24 Dec. en aan de giften van verschillende or ganisaties, Daardoor was het mogelijk de lokalen in te richten, die door den minister van Defensie zijn afgestaan. De commissie voor ontspanning was zelfs in staat aan die voor de algemee- ne ontwikkeling een tijdelijk voorschot te geven. Men heeft reeds verschillen de ontspanningsavonden gehad. En ook is een begin gemaakt met sport, athle- tiek en turnen. Naast den minister van Defensie dankt spr. ook den kapitein der genie te Bergen op Zoom en den opzichter van de genie te Vlissingen voor hun medewerking voor het ver krijgen van het gebouw. Spr. meent, dat het lokaal rustig en stemmig in or de is gebracht en brengt dank aan de verschillende personen, die door per soonlijken arbeid of door giften in na- tura. Spr. noemt enkele namen, maar speciaal die van den secretaris der commissie, den heer J, Lorier Jr. Deze vooral heeft veel werk gedaan voor de inrichting van het lokaal. Ook aan de secretaresse van de sub-com missie mej. Onderdijk en aan den ser geant Hage brengt spr. dank voor al hun medewerking. Hierna verzocht spr. den heer On derdijk, vice-voorzitter der commissie gaan maken. Ik wou ei Cynthia buiten houden." „Weet u zeker, dat u niemand ont moet hebt, die u kende?" „Ik vrees van niet. Ik was uit mijn humeun en wou het weg wandelen. Ik liep dwars door de velden, ver van alle wegen. Ik zag een man met een schop over den schouder een of andere landman, die naar huis ging, denk ik, maar hij was een goed eind weg en het begon al donker te worden. Ik herinner mij hem, omdat zijn hond blafte." „Hoe laat?" „Ongeveer zes uur, denk ik. Ik had zoowat een uur geloopen." „Wij zonden dien man kunnen op sporen. In elk geval vrees ik, dat er niets anders op staat, dan een volledig verslag te geven van uw handelingen, den tijd inbegrepen, dat u bij Cynthia was, wint er op het oogenblik niets bij, het te verzwijgen. Nu zal ik heen gaan en die miss Allen opzoeken. Mis schien weet zij iets te vertellen, dat licht op de zaak werpt. Is het te loo- pen?" „Neem de auto van Staveley, waar mee ik hier ben gekomen," stelde Fayre voor. „Die wacht bij het hek en Stave ley zei dat ik hem mocht gebruiken zoo lang ik wilde." „Dan stel ik voon, dat wij voor de lunch allemaal in het hotel te Whitbury samenkomen. Dan zijn we meteen aan wezig bij het verhoor. Je weet toch ze- in zijn kwaliteit van waarnemend bur gemeester het lokaal te openen. De heer Onderdijk zeide volgaar ne aan dit verzoek te willen voldoen. Te meer omdat destijds het initiatief van het gemeentebestuur is uitgegaan, dat medewerking kreeg van den Chr. B. B. en den M. B. B. en van directeuren en leeraren van de Handelsschool en de Ambachtschool. Ook spr. wees op het geringe succes van het eerste jaar, op de wijziging in de organisatie van dit werk, mede omdat men begreep dat niet alleen ontwikkeling voldoende is, maar er ook ontspanning naast moet staan, waarvoor geen gelden van rijk of ge meente gegeven worden en dat dus ge heel aan het particulier initiatief moet worden overgelaten. Ook spr. wees er evenals de Voorzitter op, dat het wei nige succes verleden iaar op bijna alle plaatsen, waar men het werk aanpakte was te constateeren. Spr. brengt dank aan allen, die spontaan hun medewer king tot oprichten der commissie ver leenden en wilden medewerken om van dezen arbeid te maken wat er van te maken is. Het is boven verwachting, dat men zoo goed met een ontspannings lokaal geslaagd is. Het is een crisis maatregel en spr. hoopt, dat die niet te lang noodig zal blijken te zijn. Het ge meentebestuur heeft alles gedaan om te weten te komen wat het rijk zal bijdra gen voor de cursussen, maar op te legrafisch verzoek, kwam bericht nog niet met gesubsidieerde cursussen te beginnen. Spr. meent te mogen ver wachten, dat de beslissing in ieder ge val nog in Januari zal vallen. Daarvan zal ook de gemeentelijke steun afhan gen en spr. verzekerd dat als het mo gelijk ware, het gemeentebestuur in deze de commissie nog zou overtreffen. Met de beste wenschen voor het succes van het streven der commissie verklaarde spr. het ontspanningslokaal geopend. De Voorzitter bracht den waar- nemenden burgemeester voor zijn wel willende woorden dank. Daarna was het woord aan mejuf frouw Harttorff, die zeide te wil len spreken over de geschiedenis, het principe en de practijk van het werk. In zake de geschiedenis wees spr. er op, dat reeds voor de circulaire van den minister in October 1931 op enkele plaatsen in deze richting is gewerkt en in 1930 kwamen de jeugdvereenigingen in conferentie bijeen en zagen toen reeds dat voor haar in deze een groote taak is weggélegd. In 1931 sloot zich ook de interdiocesane jeugdbeweging bij het streven der andere jeugdvereenigingen aan. Op een tweede vergadering in Ja nuari 1932 bleek de noodzakelijkheid nog eens goed na te gaan hoeveel jeug dige werkloozen in de verschillende plaatsen waren. Een onderzoek wees uit dat van de 1100 gemeenten in ons land, er nog slechts in 52 werk in deze richting werd verricht. Toen is in Juli weer een vergadering gehouden. Er werden 5 commissies benoemd, die in Augustus reeds rapporten uit brachten aan de hand waarvan den mi nister verzocht is een tweede circulaire uit te zenden, welke eerst in Novem ber verscheen. Komende tot het principe zeide spr. dat men dan eerst moet vragen wat is werkloosheid. Men moet niet alleen zeggen, geen werk 'hebben. Het gaat niet alleen om het derven van het loon, maar om schade aan de levensvreugde, want voor de meeste menschen is ar beid een voornaam onderdeel van het leven. Men moet daarom trachten arbeid te geven, maar zorgen dat dit geen concurrentie wordt voor de nog werkende arbeiders. Men moet goed begrijpen te doen te hebben met jeug dige personen, die bezig waren zich 'n zelfstandige positie te vormen en voor wie dat plotseling is afgesneden. Daarom acht spr. dwang uit den booze en zij ker, dat Sybil mij niet verwacht?" Fayre glimlachte. „Dit is een van haar kleine samen zweringen, Herkende je haar hand niet in? Zij vroeg mij je te zeggen, dat zij je niet verwachtte, voordat zij je zag." „Dan zullen we elkaar in het hotel ontmoeten." Fayre vergezelde hem over het paad je naar het hek, waar de auto stond te wachten. Zij hadden bijna het eind van het pad bereikt, toen Fayre, die diep in gedachten met de oogen op den grond gevestigd had doorgeloopen, zich plotseling bukte en iets uit het hooge gras opraapte, dat opzij van het pad groeide. „Iets gevonden?" vroeg Kean. „Een oud model vulpenhouder", zei Fayre, hem nieuwsgierig bekijkend, „Ik herinner mij hem uit mijn jeugd. „Red Dwarf" geloof ik, dat zij genoemd wer den. Ik ben benieuwd, hoe die hier komt." Kean stak er zijn hand naar uit. „Hij heeft er waarschijnlijk al een poos gelegen. We zullen Leslie vragen of hij hem herkent. We zullen hem in elk geval bewaren. Hij kan van belang zijn." Fayre onderzocht het gras. „Er ligt niets anders", zei hij, „dan wat koperkleurige loovertjes drie in het geheel hier op het pad. Ik denk, dat het arme schepsel een japon met loovertjes droeg, en daar wij we- wijst er op, dat dit ook bij de jeugdor ganisaties Iwordt 'vermeden, die vrije jeugdvorming voorstaan. Men moet ten deze voeling houden met de vakorganisaties maar ook met de werkgevers organisaties. Men mag niet vergeten, dat de werkloosheid het hebben van veel vrijen tijd met zich brengt. Spr. wijst op persoonlijke erva ring van afwisseling in het aantal op komende cursisten, ook te Amsterdam, en doet uitkomen, dat elke les zooveel mogelijk een geheel op zich zelf moet vormen. Men mag niet vergeten te doen te hebben met zich zelf. Als goede ont wikkeling noemt spr. het maken van excursies, het zien van films en wijst dat op de wenschelijkheid ook zomers het werk voort te zetten, rekening hou dend met de dan naar voren komende behoeften.»Men moet de jongelui bij el kaar houden, een kern vormen, om zoo noodig volgenden winter weer door te gaan. Een der voorwaarden voor goed slagen is een prettig lokaal en 'n pret tige deskundige leiding, wat ook geldt bij de beoefening van sport en gymna stiek. Het beste is, dat er komt een alge meen leider die o.a. het onderling con tact van de leiders bevordert en van deze met de commissie. De leiding draagt in deze een gewel dige verantwoordelijkheid. Spr. eindigde evenals de vorige spre kers onder applaus der aanwezigen. Van de gelegenheid om vragen te stellen maakte het eerste gebruik de heer P. M. W o 11 e r s, voorzitter van de commissie voor ontspanning, die vroeg hoe de spreekster denkt over de spelen. Mej. Harttoff zeide, dat er in verschillende lokalen o.a. ook sjoelbak ken zijn,' maar het bezwaar daarvan is, het leven. Verder dammen en schaken, minder domino. Het is gewenscht daar bij leiding te geven. De heer W o 11 e r s vroeg of het hou den van aanteekeningen van de resul taten en het vormen van een wedstrijd niet gewenscht is. Mej. Harttoff vond dit uitstekend, maar waarschuwde nooit met „moeten" te beginnen. De heer P. Ph. Paul zeide, te begrij pen dat de leiding een heel belangrijke kwestie is en vroeg hoe mej. Harttorff denkt over het geven van leiding bij de vakopleiding door werklooze vaklie den. Mej. Harttorff kan zich hiermede gaarne vereenigen als het heel goede vaklieden zijn, De heer Paul vroeg nog of de spreekster ook als concurrentie be schouwt, als men artikelen laat maken voor 'n verloting of een liefdadige in stelling. Mejuffrouw Harttorff zeide dat dat een moeilijke kwestie is, wel kan er h.i. gewerkt worden voor eigen gezin of voor andere door werkloosheid ge troffen gezinnen aan het herstellen of vernieuwen van artikelen, wat anders niet zou kunnen geschieden en waar door verwaarloozing wordt voorkomen. De Voorzitter zeide blij te zijn dat de heer Onderdijk in de vergade ring op het idee was gekomen een inlei der of inleidster voor dezen avond uit te noodigen en bracht mej. Harttorff dank voor alles wat zij heeft medege deeld, waardoor de commissie nog veel gehoord heeft, dat haar te pas zal ko men. De heer Wolters bracht namens de commissie voor ontspanning allen harte lijk dank, die aan dit werk medewerk ten, waardoor de commissie zich ten volle kan ontplooien. Het doel is ont wikkelende ontspanning te brengen en geen zoethouderij, zooals sommige bui tenstaanders het wel eens willen doen voorkomen. Spr, wees er op hoe op ini tiatief van den voorzitter en den heer ten, dat zij waarschijnlijk langs dit pad kwam, brengt ons dat niet verder. De vulpenhouder zal misschien van meer belang blijken te zijn." „Die is daar waarschijnlijk na den moord gekomen", herinnerde Kean hem. „Het is moeilijk aan te nemen, dat de politie hem niet zou hebben gevonden. Zij hebben hier ales heel nauwkeurig onderzocht. Vergeet niet, dat hier al journalisten zijn geweest. Een van hen kan hem hebben laten vallen." Onder het spreken liet hij den pen houder in zijn zak glijden, Toen Kean in de auto was gestapt, bleef Fayre een oogenblik met zijn hand op het portier staan. „Ik wil geen bemoeial zijn Edward" zei hij, „maar als er iets is, dat ik doen kan, kun je mij aan het werk zetten. Ik maak mij bezorgd over die kinderen en zou er veel voor over hebben, ze te kunnen helpen. Ik heb geen geregelde bezigheid en geen enkele band, die mij terughoudt. Als er een speciale richting is, die je zou willen laten volgen, zou ik dat misschien met iffieer tact en on opvallender kunnen doen dan een van die speurders van de politie." Kean knikte. „Ik zal er om denken. Maar onder schat de detectives niet. Het is niet zoo'n gemakkelijk baantje als jij schijnt te denken. Als je intusschen Sybil van al dat tobben zou kunnen afbrengen, zou ik dat heel vriendelijk van je vin- Onderdijk dit lokaal is verkregen met de toestemming van den Minister van Defensie. Spr. wijst op het titanenwerk verricht door den secretaris, den heer Lorier, die overdag en 's avonds, ja tot in den nacht toe heeft gearbeid om dit tot stand te brengen, die zich zelf met trots een Bedelaar noemt en die, als spreker het zoo zeggen mag, heel wat bij elkaar heeft geschooid. Ook brengt spr. dank aan mej. Onderdijk, voor wie bij haar vele andere werk, ook niets te veel was, aan den heer Staal, die helaas ook veel Werk heeft, maar ook altijd tot mede werking bereid bleek, aan de heeren Stofkoper, Dekker en de Blécourt, die reeds voordrachten hielden, aan allen die iets voor het lokaal afstonden, aan de geheele burgerij van Middelburg, die de collecte een succes deed worden. Spr. hoopt ook in de toekomst op aller steun te mogen rekenen. (Applaus). De algemeene Voorzitter noodig- de nu aanwezigen uit de zalen nader te bekijken en deelen wij als aanvulling op hetgeen wij daarover reeds schreven mede dat er ook nog een keuken ter' be schikking is voor het zetten van koffie en thee voor cursisten en bezoekers van het ontspanningslokaal. Allen namen met groote belangstel ling kennis van hetgeen tot stand is ge-1 bracht. Giften. Het bestuur der Vereeniging tot werk verschaffing aan Zeeuwsche Blinden alhier ontving met groote voldoening van onbekende gevers bedragen van 2 en 25, bestemd voor het aan hare in richting verbonden personeel. O. EN W. SOUBURG. De bevolking dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. j.l. 4714 personen (2396 m. en 2318 v.) Er werden in 1932 geboren 51 jongens en 50 meisjes; vestigingen 146 m. en 159 v. pers.; overleden 19 m. en 16 v. pers., vertrokken 118 m. en 130 v. pers. (Be volking einde 1931 4591 personen.) HAAMSTEDE. Zaterdag j.l. hield de raad een vergadering, waarin de heer Braam, die inmiddels ontslag als raads lid heeft genomen, afwezig was. Na ope ning houdt de Voorzitter een uit voerige rede, waarin hij o.m. het stijgen de bevolkingscijfer, het toenemende ver voer over de haven, het bevredigende luchtvaartverkeer via het vliegveld Haamstede, de opening der lagere tuin bouwschool, de verhoogde verzending van tuinbouwproducten en de uitbrei ding van het electrisch net releveert. De heer Blom beantwoordt deze rede. N.a.v. de begrooting voor de Waren wet verklaart de heer Blom dat met 'n veel lagere begrooting dit instituut toch goed kon werken. Na eenige discussie uord besloten zoo mogelijk een collec tieve actie met andere gemeenten te voeren. De voorgenomen rioleering in de buurt van den heer Eindhout zal nog eenigszins worden uitgebreid. Besloten wordt het Burgerlijk Arm bestuur te verzoeken met de gemeente in overleg te treden over een bijdrage voor de Bewaarschool. Besloten wordt tot herbestrating van het wegvak tus- schen bewaarschool en poskantoor. Uitbreiding etc. Vliegveld. Aangaande de voorstellen tot behoud van het vliegveld n.l. uitbreiding en ega- liseering en het in huur nemen van het veld van de N.V. „Nieuw-Haamstede", besluit de raad met algemeene stemmen tot uitbreiding en egaliseering van het vliegveld zoo mogelijk met Rijkssteun en het huren van het veld voor een tijd vak van 6 jaar, mits de omliggende ge meenten, corporaties, enz. financieelen steun verleenen. den. Ik moet vanavond weer naar de stad terug en ik zou haar graag in goede handen achterlaten. Die van jou zijn de beste, die ik ken, oude jongen!" De auto reed weg en liet Fayre, niet tegenstaande zijn gelijkmatig humeur, wat verstoord achter. Zijn aanbod, al was 't dan misschien niet erg prachtisch was daarom toch niet minder hartelijk bedoeld en was kalm, maar beslist, af geslagen. Het klontje suiker, dat han dig na de pil was toegediend, misleidde, hem niet, en hij was menschelijk genoeg, om zich afgeslagen te voelen. Er was ook iets veelbeteekenends in de wijze, waarop Kean zijn vondst in den tuin kalm in den zak had gestoken. Blijkbaar was hij niet van plan, zijn ouden vriend in zijn vertrouwen te nemen, wat de be handeling van de zaak betrof. Fayre, die hem had willen vragen, wat hij van plan was te doen, ingeval Leslie vervolgd zou worden, besloot dergelijke vragen aan lady Kean over te laten. Zij had den beiden gehoopt, dat Kean zich zou lateti overhalen de verdediging op zich te nemen, en hij voelde nu, dat zij de eenige was, die invloed op hem kon uit oefenen, als het zoover kwam. Zoo slecht gehumeurd als met iemand van zijn temperament mogelijk was, en zeer ver stoord over de wettelijke macht, keer de hij naar de hoeve terug. W«wlt vwvolgd.)

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5