Advertentiën. JAARMARKT GEMENGD NIEUWS. CORRESPONDENTIE. AFLOOP AANBESTEDINGEN. BEVOLKING. BURGERLIJKE STANB. Verkoopingen - Verpachtingen TE MIDDELBURG Openbare Verkoopingen Landbouwersinspan, tenschappelijke naam van de parasiet, die de witte puntjes veroorzaakt, is „Ichthyophthirins multifiliis Touquet", meer bekend als ziekteverwekker vooral bij karper- en forelbroed. Als laatste doodsoorzaak zal bij de paling, die een taai leven heeft, naar algemeen bekend is, wel het optreden der parasieten op de kiewen' aangemerkt kunnen worden. Ongelukken. rPoen een troep militairen, zich naar de oefening begaf, stond eVen voor bij den ingang van de kazerne te Rich f i c k de vrachtauto van L. uit Mieri- io. Op datzelfde oogenbfik kwam uit de richting Roermond een auto., be stuurd door den 18,-jarigen A. L. Naast de vrachtauto stond echter de 21-jarige J. L. uit Mierlo. Hij had echter de tegenwoordigheid van geest om het lichte personenwagenjtje vast te grijpen en uit alle macht opzij te du wen. Hij viel hierbij door de ruit van de auto en bekwam ernstige snijwonden aan handen en armen. De maréchaussee heeft prooeslver* baal opgemaakt. Donderdag reed te Keakdriel, vermoedelijk ten gevolge van een ge brek aan de stuurinrichting, een vracht auto met koeien in volle vaart tegen 'n boom. De auto kantelde en kwam in een sloot terecht. De chauffeur had snijwon den bekomen. De andere inzittende, ze kere J. D. v. S. uit Veenendaal, was er erger aan toe. Ernstig gewond werd het slachtoffer uit de vernielde cabine ge haald. Het vee, dat zeer angstig was geworden, heeft men uit den auto naar buiten gebracht. In het gebouw van het Gemeente lijk Electrisch bedrijf te Den Haag is Vrijdagochtend de monteur K. L. B., in aanraking gekomen met. een spanning van 10.000 volt. De ongelukkige was on middellijk dood. In verband met het ge beurde was het Haagsche net geruimen tijd stroomloos. OM EEN BEKEURING. Woensdag avond reed de vrouw van P. M., met een kindje van 1 y2 jaar bij zich, op den. Moerstraatschen weg bij Steenber gen, toen zij door de politie werd aan gehouden wegens rijden zonder licht. De vrouw maakte zich hierover zoo danig over stuur, dat zij met haar kind in den langs den weg loopende vaart sprong. Met veel moeite wist men haar, zoo wel als het kind nog te redden. Echter was overbrenging naar het gasthuis te Steenbergen noodzakelijk. HET ECHTPAAR VAN DER LEEUW uit Rotterdam is Donderdag uit Malakal vertrokken en te Chartoem aangekomen. Vrijdag wordt de vlucht voortgezet. ARTISTENBEURS TE DEN HAAG. Na Rotterdam en Amsterdam heeft thans ook Den Haag een artistenbeurs. De directeur van hotel-café-cabaret „Americain" in de Wagenstraat heeft het initiatief tot de oprichting van zoon geregelde verzamelplaats voor artisten, besturen van vereenigingen, impressari en cabaretdirecteuren genomen. Woens dagmiddag is de beurs, die men zich voorstelt eiken Donderdagmiddag te drie uur in „Americain" te houden, ge opend. Er waren een groot aantal artis ten opgekomen. SABOTAGE OP EEN SPOORLIJN. Donderdagnacht hoorde de blok- wachter van post 1 bij de Spoorwegen te Schiedam op het kruispunt van de lijn naar Delft en Vlaardingen 'n lawaai alsof een voorwerp tegen de dra den wjas gegooid. Een onderzoek wees uit, dat 'n stuk hout tusschen een wis sel geklemd zat zoodat deze niet be diend kon worden. De politie denkt aan kwaadwilligheid en zet het onderzoek voort. INBRAAK IN EEN FLATGEBOUW. Door het openen van een spanjolet heeft men zich toegang verschaft tot 'n perceel van een flatgebouw aan de Van Alkemadelaan te Den Haag. Uit la den en kasten werd voor een bedrag van 600.aan geld en een aantal sieraden gestolen, waarvan de waarde nog niet kan worden opgegeven. FRAUDE. Naar de Msj^, verneemt is Donderdagmorgen de heer N., opzich ter bij Weg en Werken in dienst der R.E.T. te Rotterdam, gearresteerd, in verband met frauduleuze boekingen op de loonlijsten. EEN POSTZAK OP STRAAT GE VONDEN. Eén dezer dagen vond al dus de „Stand." de 21-jarige F. B. wo nende te Weesp, toen hij des morgens 6 uur naar zijn werk zou gaan, in de Kerkstraat aldaar, een verzegelden post zak op straat liggen. Hij bracht de waar devolle vondst onmiddellijk naar zijn nabijgelegen woning, waar zijn moeder haar voorloopig in bewaring nam: Tegen 8 uur ging mej. B. naar 't postkantoor, doch daar sinds eenigen tijd het postkan toor eerst des morgens half negen ge opend wordt, kwam zij voor een geslo ten deur. Zij hield echter voor een der ramen van t kantoor den grooten post zak in de hoogte en toen, de op dat oogenblik aanwezige ambtenaar dit be merkte opende hij in allerijl de deuren van het kantoor en liet mej. B. binnen treden. Uit den mond van dezen ambtenaar vernam mej. B. toen, dat men ten post kantore reeds een paar uur in groote on rust verkeerde over den vermisten post zak. In de zak bevonden zich waardevolle stukken. De jonge man, die de belangrijke vondst deed, mocht op geen enkele wij ze ervaren, dat de terugbezorging van den vermisten postzak op prijs is gesteld. OVERLIJDENSACTE VERVALSCHT De ambtenaar van het successiekan toor te Hilversum ontving een dezer da gen van een verzekeringsmaatschappij te Rotterdam het bericht, dat een zeke re F. te Hilversum tengevolge van een auto-ongeluk om het leven gekomen was en dat de maatschappij in verband hiermede een bedrag van vijfhonderd gulden had uitgekeerd aan haar agent te Hilversum. Bij het treFen van fiscale maatrege len bleek evenwel, dat de man niet was overleden. Ook in de registers van den burgerlijken stand was hij niet als zoo danig ingeschreven. De verzekeringmaatschappij was ech ter in het bezit van een overlijdensacte afkomstig van den burgerlijken stand te Hilversum. Deze bleek valsch te zijn. De verzeke ringsagent had n.l. de acte laten druk ken en ook de handteekeningen enz. van de ambtenaren nagemaakt. De machtiging tot het ontvangen der gelden heeft hij eveneens vervalscht. De man is thans in hechtenis genomen. DE MOORD TE NUMANSDORP. Om half tien Woensdagavond werden met den gevangenwagen de beide ver- dach' en in de moordzaak te Numans- dorp van Rotterdam naar Dordrecht overgebracht. Op de Voorstraat aldaar kwam het tot ongeregeldheden, doordat bet publiek op den auto toeliep en den bestuurder noodzaakte te stoppen. De politie moest van den gummistok ge bruik maken om de orde te herstellen. Daarna kon de auto zijn weg vervolgen naar de Doelstraat, die geheel werd af gezet. Van daar kon de overbrenging naar het Huis van Bewaring ongestoord geschieden. De aangehouden chauffeur B„ die er van wordt verdacht, met den eveneens te Rotterdam gearresteerden varensgezel L. den moord te Numansdorp te hebben gepleegd, is, naar de N. R. Ct. verneemt, thans teruggekomen op zijn aanvanke lijke verklaring, dat hij in het geheel niets met deze zaak zou hebben uit te staan. Bij zijn verhoor heeft hij erkend, dat hij met L. naar Numansdorp is ge fietst en dat zij daar samen de schuur van den landbouwer De Reus zijn bin nengedrongen. Toen de landbouwer in de schuur kwam kijken en daar L. zag staan, met wien hij is gaan vechten, heeft B„ zooals hij thans toegeeft, om zijn ka meraad te helpen, een schot uit zijn revolver gelost. Hij zegt in het donker in het wilde weg te hebben geschoten en niet de bedoeling te hebben gehad, De Reus te dooden. Zooals men weet, is het slachtoffer ge vonden met een ingeslagen schedel. Het is dus nog niet opgehelderd, wie De Reus den zwaren slag, welke mogelijk me teen ploegijzer is toegebracht, heeft gegeven. B. en L. hebben hierover tot dusver het stilzwuden bewaard. Naar het blad voorts meedeelde, zou den de verdachten vandaag naar Nu mansdorp worden gebracht, om daar ge confronteerd te worden met de weduwe van 't slachtoffer. Het onderzoek wordt voortgezet. ERNSTIGE VECHTPARTIJ. Dins dagavond heeft te St. Willebrord onder de gemeente Etten, een ernstige vechtpartij plaats gehad. Zekere A. V. en G. K. en W. B„ arbeiders uit Etten, hadden den avond doorgebracht in een café aldaar in gezelschap van G. J. en P. W. en zijn echtgenoote. Bij het naar huis gaan ontstond er plotseling ruzie, welke zoo hoog liep, dat er messen wer den getrokken, met het gevolg, dat G. J, door A. V. acht messteken werden toe gebracht, n.l. drie in het hoofd, twee in den hals en drie in den rug. Van de an dere personen, die het slachtoffer te hulp wilden komen, werd de 47-jarige P. W. ook door twee messteken in den rug gewond. Deze zijn eveneens door A. V. toegebracht. V. maakte zich daarna uit de voeten. De rijksveldwacht te St. Willebrord heeft A. V. later in verze kerde bewaring gesteld. BOERDERIJ EN TIEN KOEIEN VER BRAND. Donderdagavond omstreeks tien uur is brand uitgebroken in de boer derij van de familie R. van der H. aan den Rijksstraatweg te Hoevelaken. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat binnen een kwartier de geheele boerderij in vlammen stond.. De politie van Nijkerk en Leusden die met een brandspuit te hulp was ge komen, behoefden geen dienst te doen, daar inmiddels de brandweer uit Amers foort met een motorspuit was gearri veerd. Met drie stralen op de spuit heeft men het blus'schingswerk beëindigd. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en zeven kinderen, heeft men kunnen redden. Tien koeien zijn in de vlammen om gekomen. Een paard en een kalf heeft men in veiligheid kunnen brengen. Alles was laag verzekerd. DRIE WONINGEN IN DE ASCH GE LEGD. Woensdagavond is brand ont staan in een perceel van drie woningen, bestaeinde uit een bakkerij, een café en een woonhuis, eigendom van den heer K. te Heythuizen, I De vleimmen grepen snel om zich heen en zetten in een minimum van tijd alles in vuurgloed. Met de grootste moeite slaagde men er in den inboedel grooten- deels te redden. De brandweer, die wel aanwezig was, kon wegens watergebrek niets uitrichten, WAPENSMOKKELAARS GESTRAFT. De Nederlander W. H. uit Sittard en* zijn Duitsche collega J. E. uit Heinsberg, die begin November 1.1. met behulp van een pantserauto 80 revolvers' en 500 pa tronen, Duitschland binnensmokkelden, en daarbij door de Duitsche douanebe ambten nabij Gladbach werden gear resteerd, verschenen Dinsdag voor de Düsseldorfsche rechtbank. Beiden wer den wegens het smokkelen van wapens veroordeeld tot een jaar en twee maan den hechtenins. ONVERSCHROKKEN OPTREDEN De minister van Justitie heeft zijn te vredenheid betuigd voor het onver schrokken eq( doelbewuste optreden van den Rijksveldwachter (brigadier-titulair) B. J. van Brussel te D i n x p e r 1 o, in den nacht van 27 op 28 September 1932, bij de door hem alleen verrichte aanhou ding en overbrenging naar het op een afstand van ongeveer een half uur gaans gelegen arrestanten lokaal te Gendrin- gen, van drie beruchte kippendieven. H. M., Middelburg. Het is geen gewoonte over niet-geplaatste ingezon den stukken met de inzenders te cor- respondeeren. Het uwe wordt niet ge plaatst. m Zeeland Jan. 10 Oostkapelle, Hout, Het gemeentebestuur van Rotter dam heeft aanbesteed: het maken, le veren en ter plaatse opstellen van de llelectrisch. gelaschte stalen overkap ping voor de glasbedekjking van. het nieur we museum Boymans aan de Mathenes seriaaan, met bijkomende werken. Het laagst was ingeschreven dooi de N.V. Corn. Swarttouw's Constructie werkplaatsen en Machineabriek te Schiedam voor f 37.550 of f38.350 of of f 44.800 of f 41.950 of f 45.775 of f 41.119 of f 46.285, afzonderlijke prijs voor de in paragraaf 5 van het bestek genoemde stelconstructie f19.100. De N.V. Kon. Maatsch. „De Schelde" te V 1 i s s i n g e n had ingeschreven voor f42.200, f 41.300 en f20.400. KOUDEKERKE Van 16 tot en met 31 Dec. 1932. Ingekomen: P. Kaljauw wijk D no. 189 uit Grijps- kerke; J. de Smit met gezin wijk E no, 197 uit O. W.-Souburg; J. de Waard met gezin wijk E no. 28 uit Midelburg; W. Vreeken wijk D no. 223 uit Sassen- heim; A. de Potter wijk B no. 29 uit Grijpskerke; Mej. J. Bijlebijl wijk B no. 60 uit Vlissingen; L. Geschiere wijk D no. 208 uit Bergen op Zoom. Vertrokken: A. Joziasse van wijk B no. 171 naar O. W.-Souburg; P. de Kievit met gezin van wijk B no. 308 naar Vlissingen; P. C. Wisse van E no. 67 naar Aagtekerke; W. Kruft met gezin van wijk E 28 naar M'burg; mej. M. Alewijnse, v. D no. 133 naar Vlissingen; C. Willems met gezin van wijk E no. 95 naar Vlissingen; Mej. S. de Klerk van wijk E no. 100 naar Geertruidenberg. In de maand December zijn de vol gende personen in de gemeente KAPELLE Ingekomen:: G. G. J. Klap van 's Heer Arends- kerke naar Kapelle A 216; W. D. Leijs, Goes, Kapelle A 87; J. G. van Raaij en gezin, Colijnsplaat, Kapelle A 34; Jac. de Bokx, Wolfaartsdijk, Kapelle A 110. Vertrokken: C. J. C. J. den Hamer van Kapelle naar Bergen op Zoom, Zuivelplein 6; M. Schrijver, Biezelinge, Bergen op Zoom; W. C. Rovers, Utrecht, Moreelsche laan 2. Middelburg. Van 1—6 Jan. Ondertrouwd: J. D. Heijliger 28 j. en E. Rijke 25 j.; J.. van Kleven, 24 j. en. M. J. Alleman,; 18 j.; G. van Wasbeek, 64 j. en A. H. Weverling 71 j. Getrouwd: J. V. d. Zee, 44 j. en Ph. A. E. van Schiak, 29 j. Bevallen: A. van Luijk, geb. Jonge- pier, d. Vlissingen. Van 29 Dec. 19324 Jan. 1933. Getrouwd: E. J. Reijnoudt, 28 j. en N. S. van der Maden, 25 j. Bevallen: P. W. de Buck, geb. Tabak d.A. Hector, geb. Van Broekhoven z.; L, M. de Vries, geb. Tournoij z.; E. J. van Vugt, geb. Dronkers, z.; J. C. L. van der Velde, geb. Van Roo d.; J. M. Bos- schaart geb. Ribbers d.; C. U. R. Bek geb. De' Vliegher z.; N. Wildeboer, geb. Otter d.; L. van der Wal geb. Boucherie z.; M. van Eenennaam geb. Pieterse d. Overleden: K. Rijke 92 j., wedn. van J. Meuldijk; L. Melis 38 j„ jm. 10 Goes, Huis, 10 Goes, Huizen, Blaupot ten Cate. Verbist, Jonkers en van Dissel. Struve. Schuur met In- Blaupot. 11 M'burg, Afbraak, 11 N. en St. Joosland, boedel, 12 Middelburg, Molen, v. d. Harst. 12 Krabbendijke, Huis, Land en Inspan, v. Dijke. 13 Krabbendijke, Hofsteedje, v. Dijke. 16 Biezelinge, Hofstede, Verbist. 17 Oostkapelle, Hout, Blaupot. 22 Heinkenszand, Inspan, Oele, 24 Oostkapelle, Hout, Blaupot. -27 Oostkapelle, Kaphout, Blaupot ten Cate. Hansweert, Scheepswerf, Kapelle, Hofstede, Febr. 6 Nieuwdorp, Onr. goed, Jonkers. Verbist. Jonkers. Houders van kermisinrichtingen, die de aanstaande kermis, welke, behoudens onvoorziene omstandig heden, wordt gehouden van Maan dag, 31 Juli 1933 tot en met Zater dag, 5 Augustus 1933 ('s nachts 12 uur) wenschen te bezoeken, wor den uitgenoodigd vóór 30 Januari 1933 schriftelijk op ongezegeld pa pier aan Burgemeester en Wet houders van Middelburg op te ge ven, hoeveel zij boven en behalve het volgens verordening verschul digde marktgeld wenschen te bie den, onder vermelding van de afmetingen van hunne inrichtingen en het gewenschte vak der Markt. Met .het opslaan mag Donder dag, 27 Juli 1933 na afloop der weekmarkt, worden begonnen. Op 3 Februari 1933, des namid dags 3 uur, worden ten Raadhuize de ingekomen biljetten in het openbaar voorgelezen. Nadere inlichtingen worden ver strekt door den Marktmeester (adres: Politiebureau). Op de afdeeling „Algemeene Za ken" ter Gemeente-secretarie is verkrijgbaar een lijst van den aard, de hoeveelheid en het aantal der inrichtingen, welke op de Markt ten hoogste zullen kunnen worden toegelaten, benevens het plan van indeeling met afmetingen van de op de Markt beschikbare ruimte, tegen betaling van 1.(voor de lijst afzonderlijk 0.20) even tueel vermeerderd met 0.20 voor portokosten. Geen lijst of plan van indeeling wordt verstrekt dan na voorafgaande betaling. Behalve op de Markt zullen ook op den Dam en Pottenmarkt nog plaatsen beschikbaar zijn. Burgemeester en Wethouders houden zich volle bevoegdheid voor ten aanzien van gunning der aangevraagde plaatsen. Geen bod wordt aangenomen wanneer het geboden bedrag niet onmiddellijk bij de inschrijving in de gemeentekas wordt gestort. Van deze bepaling zal onder geen voorwaarde worden afgeweken. Opgemerkt wordt le. dat de kermisinrichtingen el- ken avond te 12 uur gesloten zullen moeten worden; 2e. dat de gepachte perceelen, welke op Vrijdag, 28 Juli te 4 uur 's namiddags niet ge heel of gedeeltelijk door de pachters zijn ingenomen, kos teloos ter beschikking blij ven van Burgemeester en Wethouders, in welk geval geen teruggaaf, noch geheel noch gedeeltelijk, van de ge storte pachtsom zal plaats vinden. Burgemeester en Wethou ders kunnen echter van deze bepaling ontheffing verlee- nen, wanneer zulks tijdig, met opgaaf van redenen, door de pachters wordt aan gevraagd. 3e. dat Burgemeester en Wet houders bevoegd zijn om ten aanzien van houders van in richtingen, die met hunne inrichtingen komen uit plaat sen waar eene besmettelijke ziekte heerscht, de inschrij vingen als ontbonden te be schouwen, in welk geval deze inschrijvers aanspraak kunnen doen gelden op ren- telooze teruggaaf der door hen betaalde sommen; 4e. dat de verpachte plaatsen alleen mogen worden inge nomen door de pachters, en afstand vein pacht aan ande ren, ruilen of verwisselen van plaats alleen met goed keuring van Burgemeester en Wethouders mag geschieden; 5e. dat houders van gebakkra men, waarin olie op een open vuur of op een fornuis wordt verhit, moeten zorgen dat in de onmiddellijke nabijheid van het vuur tenminste één met zand gevulden emmer aanwezig is; 6e. dat gedurende de kermis een z.g. tapverbod zal gelden; 7e. dat onder geen voorwaarde zal worden toegelaten dat op de Markt pakwagens stand plaats zullen hebben; 8e. dat, voor zoover de beschik bare ruimte het toelaat, woonwagens op de Markt zullen kunnen worden toe gelaten tegen vooruitbeta ling van 20.per stuk en slaaptenten tegen vooruit betaling van 10.per stuk; 9e. dat voor het slaan van pa len of pennen in de bestra ting, een afzonderlijk recht van 1.25 bij vooruitbeta ling verschuldigd is; 10e. dat het marktgeld bedraagt 50 cents per M2 voor door de inrichtingen ingenomen ge meente-grond; 11e. dat de Gemeente geenerlei verantwoordelijkheid op zich neemt voor vervolgingen die tegen houders van sommige inrichtingen mochten worden ingesteld terzake van over treding der Loterijwet; 12e. dat tijdens de kermis door de Politie, onder geenerlei voorwaarde, vergunningen voor vertooningen op den openbaren weg zullen wor den gegeven. Middelburg, den 3 Januari 1933. Burgemeester en Wethouders van Middelburg, J. ONDERDIJK, lo. Voorzitter. M. VAN DER VEUR, Secretaris. GELDBELEGGING. Notaris VERBIST te Goes is voornemens op Dinsdag 10 Janu ari a.s. des avonds na afloop der verkooping van de perceelen aan de Klokstraat enz. in de „Prins van Oranje", ten verzoeke van zijn principaal, in het openbaar te ver- koopen: Het WOON- en WINKELHUIS aan de Voorstad te Goes, nr. 11, groot 2,38 are. Het perceel is verhuurd voor 960.per jaar aan Mej. M. Hombergen, apotheker, tot 1 Maart 1934 met 2 optiejaren en met recht van koop voor 15.000. Aanvaarding in genot der huur bij de betaling uiterlijk 14 Febru ari a.s. qp Donderdag 12 Januari 1933, te Krabbendijke, ten overstaan van den Notaris J. J. VAN DIJKE, te Kruiningen; a. des voormiddags 10 uur, in bet hotel van den heer M. Otte, ten verzoeke van Mejuffrouw de Wed. J. L. Overbeeke, geb. Van Liere, van: onder de gemeente Krabbendijke Koop I. Een woonhuis met schuur, eri en weiland aan den Oost- weg, groot 54 are 63 centi are (1 G. 118 R.) Koop II. Een perceel bouwterrein aan den Oost weg, groot 13 are 77 centiare (105 R.) Koop III. Een perceel boomgaard nabij den Rijksweg, groot 65 are 80 centiare (1 G. 203 R.) Koop IV, Een perceel bouwland naast Koop III, groot 72 are 33 centiare (1 G. 253 R.) Combinaties a. Koop I en II b. Koop III en IV; en c. Koop I, II, III en IV. De koopen zijn in eigen gebruik te aanvaarden bij de betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen te bekomen bij den heer L. J. Overbeeke te Krabbendijke en bij den Notaris. b. des namiddags 2 uur aan voor schreven schuur, ten verzoeke den heer L. J. Overbeeke te Krab bendijke, om contant geld: bestaande uit: Een veerkar, een egge, een sleepbord, een aardappelsorteer der, een bascule met gewichten, een sproeier (Fermerel) met sproeistok, een bietenmolen, een aardappelstoomer (125 L.), meel- kisten, boomgaardladders, kruiwa gens, paardentuig, spekstang, kip penren, griepen, vorken, voeder bieten en ingekuild bietenloof, brandhout, arbeidersgereedschap pen, een partij eerstelingen en pootaardappelen en voorts eenig huisraad.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 7