m BINNENLAND. ZEELAND. Tégen ruwe huid ONDERWIJS. HANDEL EN NIJVERHEID. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT (W.O. DE GOESCHE COURANT) VAN DINSDAG 3 JANUARI 1933. No. 2. 5KEU- g. Zit- laa*- lart. en. Vee kot eming VOS. ÏOUT. *HEK. UITVOERING DER TUINBOUW- STEUNWET. HET CONFLICT TE IJMUIDEN. UITTREDING VAN NOORDELIJKE AFDEELINGEN DER NED. PADVIN DERS-VEREENIGING. WINTERSP0RT IN ZWEDEN. WALCHEREN. Stopzetting der werkverschaffing. ZEEUWSCH-VLAANDEREN W.D. RAAD VAN BIERVLIET. Afscheid burgemeester Maar- leveld. Dan 20-90cIl F aillissementen. Werkloosheid. BERTIL J. 115 ïo: 55 jkkal- Aan- Kip- 3.00— pelen. id. bl. 1.00— 10; id. relan- eigen- poters Hbld.) 16896 4 48S waar- duur iakken akken trische >urg. srders- naam terug Veere g van erdam )OOt lari. 8.— 8.— i^oens- as om varen, tes Tuinbouwers, die niet bij een veiling zijn aangesloten en die meenen op grond van de Tuinbouwsteunwet 1932 voor steun in aanmerking te komen, kunnen daartoe schriftelijk een aanvra ge indienen bij den regeeringscommissa- ris voor den Tuinbouwsteun, Javastraat 80, Den Haag. Aan de aanvragers zal een formulier ter invulling worden gezonden, zoodat kan worden volstaan met het eenvoudig verzoek om toezending van dit formu lier. De gelegenheid om steunaanvragen in te dienen, is opengesteld tot 10 Jan. a.s. Maandagmiddag vergaderden de le den van den Nederlandschen Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in zake het conflict te IJmuiden. De gehou den stemming had tot resultaat, dat van de zeelieden 112 zich voor en 43 zich te gen de tegenvoorstellen van het Bonds- bestuur uitspraken. Bij de havenarbei ders bestaat 'n groote oppositie tegen de bestuursvoorstellen, die met 94 tegen 8 stemmen werden verworpen. Dit betee- kent, dat dehavenarbeiderszich in principe uitspraken voor de sta king. Hedenavond zal het bestuur van den Chr. Bond wederom een bespreking hou den met het bestuur der reedersvereeni- ging. De IJmuiden federatie heeft reeds op verschillende plaatsen rondom de ha ven posten uitgezet. Het totaal aantal zeelieden en havenarbeiders, dat bij dit conflict is betrokken, omvat ongeveer 1500 personen. Van de zijde der IJmuider federatie van Transportarbeiders deelde men nog mede, dat ter vergadering aanwezig wa ren 503 leden-zeelieden, havenarbeiders en kolenwerkers van IJmuiden en Eg- mond aan Zee. Hiervan stemden 488 le den voor het bestuursvoorstel, nl. staken voor de drie groepen, 11 tegen en 4 blan co. Op zee bevinden zich nog 60 schepen met ongeveer 600 leden aan boord. De districten Groningen en Drente, omvattende de afdeelingen Groningen, Assen, Winschoten, Delfzijl, Stadska naal, Veendam, Wildervank en Emmen, hebben besloten uit de Ned. Padvinders- vereeniging te treden. Van de afdeeling Coevorden is het nog niet zeker, welke houding zij wil aannemen. De Christe lijke jongemannenvereenigingsgroepen te Assen en Veendam zijn niet uitgetre den. Dit uittreden is toe te schrijven aan een voorstel van het hoofdbestuur inza ke het wijzigen van de padvindersbe lofte. Het hoofdbestuur wil namelijk de in- internationale belofte in Nederland in voeren. De leiders in het Noorden zullen in de beweging het troepenwerk en der gelijke als tot nu toe voortzetten. Een nieuwe vereeniging zal worden opge richt. Zij zal in het geheel niet vijandig staan tegenover de Ned. Padvinders- vereeniging, doch het integendeel toe- Hier in het „barre hooge Noorden" laat de winter ook nog steeds op zich wachten. Het kwik wil nog steeds niet onder het roode nulstreepje dalen en in den tuin staan de viooltjes opnieuw te bloeien en worden de knoppen in de kamperfoelie en de seringen met den dag grooter en groener. Het regent, het motregent, het is druilerig, wat je noemt „Hollandsch" weer. Op de pleinen ston den de geweldige kerstboomen donker en triest en de vele electrische lampjes kunnen er geen feestelijken tooi aan ge ven. In de winkelstraten droop de bonte Kerstversiering van den regen en de vlaggen hangen zwaar en slag langs hun stoken neer. Lucia deed haar ommegang met klaroengeschal en fonkelende fak kels, met zang van sterre-jochies en hoef getrappel, maar de echte stemming was er niet, omdat de sneeuw, die de stad zoo n gansch ander aanzien geeft, ont brak. En nu is men overal aan de kerst- schoonmaak, klinken overal, wanneer de regen maar even ophoudt, de roffels van de mattekoplpers, wordt, overal ge braden en gebakken, worden de sleden voor den dag gehaald en de ski's nage zien. Terwijl de regen maar steeds neer- druilt uit een dichte grauwe lucht, die de dagen nog korter, nog donkerder doet zijn, dan anders in dezen midwin tertijd. Maar men weet, dat de sneeuw toch spoedig zal komen. De hartstochtelijke liefhebbers van 't snelle loopen op de lan ge latten hebben al ergens in Jamtland of Dalecarlië, hun kamers be steld en de meeste hotels en pensions in de bergstreken van midden-Zweden wa ren evenals andere jaren van onder tot boven voor de Kersaweek besproken. Op enkele plaatsen waar men doorgaans juichen, wanneer zij zoo spoedig moge lijk weer met haar zal worden ver- eenigd. ARNEMUIDEN. De gemeentelijke werkverschaffing welke voor October j.l. door de gemeente zelf beheerd werd, werd in October onder leiding van de Nederlandsche Heidemaatschappij ge- j bracht. Bij raadsbesluit van 16 December j.l. werd besloten met ingang van Januari wederom zelf de werkverschaffing te be- heeren. Zaterdag werd zooals we reeds meld den bekend gemaakt dat de gemeente lijke werkverschaffing tot nader aankon diging stop gezet is. BIERVLIET. Vrijdag j.l. vergaderde de raad dezer gemeente. N.a.v. het voorstel van B. en W. om het avondonderwijs weer wel te doen doorgaan, zij het in beperkten omvang en het besluit der vorige vergadering in te trekken, kwam na een conferentie met de hoofden der scholen het voor stel aan elk der scholen het onderwijs nog dertig uren te doen geven in 1933. Hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. Wederom is voor twee jaar vrijstelling gegeven van het geven van onderwijs in lichamelijke oefening aan de open bare lagere scholen. Wethouder Verplanke werd be noemd als afgevaardigde naar de ont bindingsvergadering der Zeeuwsch- Vlaamsche Waterleiding Mij. te Terneu- zen, met bindend mandaat voor ont binding te stemmen. Aan den heer D. W. Gerritsen werd concessie verleend voor het installee- ren van een radio-distributiebedrijf. Aan den heer Cijsouw werd verlen ging ean steunverleening tot 15 Mei '33 toegezegd voor het bewerken van vlas. Aan. de gemeente-bode, werd op zijn verzoek 10 per jaar toegekend voor schoeisel. Besloten werd dat vanaf 1 Januari 1933 de gemeente-secretarie voor het publiek zal geopend zijn van 9 uur tot 12 uur 30 min. De gemeente-ontvanger zal voortaan zitting houden op Maan dag, Woensdag en Vrijdag in de mor genuren. De heer Michielsen vroeg, naar de werkverschaffing. De minister is toch ook van meening, dat niet eerst de kassen leeg moeten zijn. De Voorzitter zeide, dat er geen werkobjecten zijn en dat het col lege van B. en W. van meening was niet voor Januari te beginnen en verwees naar de desbeterffende commissie. Deze zal spoedig worden bijeengeroepen. Dan volgde de plechtige installatie van den heer A. P. Kostense als secreta ris der gemeente. De burgemeester sprak hem nog hartelijk toe. Ten slotte kwam het afscheid van den maanden tevoren zijn kamer bestellen moet en sommigen zich elk jaar maar weer voor den volgenden Kerstmis la ten opschrijven, opdat zij hun „eigen" kamer terug zullen krijgen, was gauw geen bed meer vrij, zelfs niet in de boer derijen, die als dépendance dienst doen. En in de krant, waar sombere berichten stonden te lezen over de crisis die nu ten leste ook hier zich steeds heviger doet gevoelen, over de werkloosheid, die se dert het vorig jaar schier verdubbeld is, over de daling van het belastbare in komen met ruim een half milliard, over den bitteren nood, die in Norrland gele den wordt, dat er in andere deelen des lands kleeren en levensmiddelen ingeza meld worden voor de bevolking daar bij den poolcirkel, zooals men het jaren ge leden deed voor de Duitschers en de Oostenrijkers, in diezelfde krant werd meegedeeld, dat de groote hotels en pensions in de wintersportplaatsen, die zooals gezegd reeds vol zitten, aan zienlijk meer aanvragen moeten afwijzen dan vorige jaren. Ondanks de crisis, die toch iedereen ten minste in den vorm van flink verhoogde belastingen merkt. De eenige verklaring hiervoor kan zijn, dat men bezuiden de Dal-alv vreest, deze vacantie de ski's niet onder te kunnen binden en daarom naar de bergen, naar de dikke, prachtige sneeuw wil. Al zul len ook velen uitgerekend hebben zelfs de Zweed gaat rekenen in deze be drukte tijden dat de obligatorische Kerstmalen voor vrienden en kennissen thuis duurder komen dan een vacantie in Rattvik of Are of in een van die an dere mooie en gezellige en nog steeds betrekkelijk goedkoope wintersport plaatsen in de Zweedsche bergen. Hoewel hier' en daar iets van een in vasie van Denen te merken valt, vooral in Varmland, waar men aan de lange, glooiende oevers van „het lange Löfven- meer", oftewel Fryken, logeeren kan op burgemeester. Hij memoreerde, dat hij in 1892 gemeente-secretaris was gewor den en in 1906 bovendien burgemeester na aandrang daartoe uit de gemeente. Steeds heeft hij met genoegen het ambt vervuld, gesteund door wethouders, ge meenteraad, ambtenaren, politie en bur gerij, Nog is hij den toenmaligen Commis saris der Koningin, mr. Dijckmeester, en den toenmaligen Minister van Binn. Za ken, mr. Rink, beiden nog in leven, dankbaar voor den genoten steun, zoo danig, dat hij niet gaarne zou nalaten dit alsnog uit te spreken. Wjeinig be moeiingen in kwaliteit van burgemeester zouden anders uitvallen, zoo het moge lijk was het leven over te doen. Het al gemeen belang der gemeente was steeds richtsnoer. Vijftig jaar werkte hij op de secre tarie, die hij thans vrijwillig verlaat, al valt dat niet gemakkelijk. Men vroeg hem: „Waarom gaat U nu al weg?" Dat klinkt beter dan wanneer men zou zeg gen: „Waarom gaat U nog niet weg?" Ten slotte spreekt de scheidende bur gemeester woorden van dank tot de po litie. De aanwezigheid van de marechus- sée en rijksveldwacht bij dit afscheid was bewijs, dat ook met deze korpsen de samenwerking steeds goed was. Met den hartgrondigen wensch, dat in den algemeenen toestand en in het bijzonder in den economischen toestand van Biervliet spoedig verbetering moge komen beveelt de heer Maarleveld zich bij voortduring aan in de vriend schap van Biervliet's burgerij. Wethouder Verplanke spreekt dan hartelijke woorden van afscheid tot den burgemeester, hem dank zeggende voor het vele goede werk, dat hij in het belang der gemeente mocht verichten. Ook de raadsleden Michielsen en V o n 'Hout spreken de beste wen- sclien uit, mede voor de familie, rele- veerend, hoe het den burgemeester steeds mogelijk was met tact en wijs heid den goeden toon en de beste ver houding te bewaren. De nieuw geïnstalleerde gemeente secretaris, de heer A. P. F. Kostense, zegt recht hartelijk den burgemeester dank voor zijn goede leiding en groote medewerking om hem van jongsten bediende tot [eersten ambtenaar van de gemeente te doen opgroeien. Daar tegenover staat de weemoed om het ver lies van zulk een superieur en humaan chef, in wiens belangstelling en goede raadgevingen de heer Kostense zich bij voortduring aanbeveelt. Met den wensch dat de oud-burgemeester met zijn echt- genoote nog vele jaren van een welver diende rust mogen genieten, besluit de nieuwe secretaris zijn hartelijke toe spraak. Hiermede was deze plechtige verga dering afgeloopen. Er was van de zijde van het publiek groote belangstelling. SINT KRUIS. De raad kwam Vrijdag j.l. bijeen. Als voornaamste punt der agenda kwam weder de Steenweg naar Aardenburg te berde, naar aanleiding van een schrijven van den Commissaris der Koningin, waarin deze goedkeuring vraagt van zijn beslissing van 26 Maart 1932. De raad wenscht hiertoe nog niet over te gaan, daar nog geen beslissing is ge nomen, omtrent de drie punten waarop in de conferentie van den Commissaris en den Hoofdingenieur met den raad, de oude „herrgardordie door de Gösta Berling-boeken wereldberoemd gewor den zijn, schijnen er dit jaar toch min der buitenlanders in dezen tijd naar Zwe den te komen, dan men verwacht had De echte liefhebbers van het skiën over eindelooze, blanke sneeuwvelden, die niet naar een wintersportplaats gaan om er te genieten van geneuchten, die zij ook aan de Rivièra of in andere centra van mondain leven kunnen vinden, heb ben immers de ideale wintersportgebie' den van Zweden reeds jaren geleden ontdekt. Zij hebben er in Jamtland en Harjedalen een sneeuwdek gevonden, dat prachtig draagt en hekken en boom stronken en steenen onder zijn meter- dikke laag bedekt. Zij troffen er een vriendelijke, sportieve bevolking, die den vreemdeling niet als object om uit te buiten of als indringer, maar als wei- komen gast begroet. Zij vonden er stre ken, die 's winters in den gloed van de rosse zon of onder het blauwe licht van de tintelende sterren van een sprook jesachtige schoonheid zijn met hun roestroode hoeven en besneeuwe bos- schen, -streken, waar de dalen breed zijn en de uitzichten ver, waar je in toome- looze vaart over de glasharde spiegels van de meren kunt vliegen bij het belle- gerinkel van het snuivende sledepaard en je op de ski's urenlange tochten door de eenzaamheid en de stilte van de witte bosschen maken kunt. Bovendien, en n.l. het percentage oude keien, de slech te rabatten, en de onvoldoende ton- rondte van den weg, gewezen is. De voorzitter deelt mede, op 29 December te Middelburg een confe rentie te hebben gehad met de wegen commissie, waarbij hij den raad gekre gen heeft te trachten spoedig een op lossing betreffende den weg te vinden. Over deze mededeeling wordt lang en breed gediscussieerd, waarna de V o o r- z i 11 e r voorstelt, zich neer te leggen j bij bovenbedoelde beslissing van 26 Maart, echter met dien verstande, dat geheel voor rekening van Aardenburg komen, de kosten der bij Aardenburg opnieuw aangebrachte verhooging; dat de technicus van der Hooft niet ont heven is van zijne directe bemoeiingen, en de belooning en onkosten van dezen, door de beide gemeenten gelijkelijk worden gedragen. Daar over dit voor stel de stemmen staken, wordt het aan gehouden tot de volgende vergadering. In verband met de opheffing der tol len in de Appelstraat en op den weg naar Sint Laudeyns, deelt de V o o r- z i 11 e r mede, dat de wegencommissie opnieuw beloofd heeft, Ged. Staten voor te stellen, om de gemeente een som ineens van 5.285 te geven, waarvan de helft in 40 jaren moet worden afbetaald. Prov. Staten stonden de gemeente gedurende 40 jaren 135 jaarlijks toe, zoodat na dien termijn de gemeente zelf dat onderhoud had te bekostigen. De belanghebbende polders geven ge durende 40 jaren 140, zoodat de ge meente jaarlijks 8.75 heeft bij te leg gen om de annuïteit te voldoen. De rente van 5.285 kan dan later dienen voor onderhoudskosten. (Ingez. Med.) Tot onderwijzer aan de o.l.schoo te Zuidzande is benoemd de heer P. J. Leenhouts aldaar. Tot onderwijzer aan de Chr, Bur gerschool (Singelstraat) te Middel burg is benoemd de heer A. P. Steke tee, hoofd der Koningni-WWilhelmina- school te Maassluis. De-heer Steketee is vroeger ook als onderwijzer aan de Chr. Burgerschoo verbonden geweest. De Arr. rechtbank te Middelburg heeft failliet verklaard M. de Dreu, ko lenhandelaar te Nieuwdorp (gem 's Heer Arendskerke). Rechter-commissaris mr. J. W. Zijl stra. Curator mr. P. H. R. Hugenholtz Bij de Arbeidsbeurs stonden Zater dag als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos. 3 Typografen, 2 fitters, 25 grondwer kers, 2 loodgieters, 13 metselaars, 35 op perlieden, 44 schilders, 3 steenhouwers, 10 stoffeerders, 2 straatmakers, 1 stu- cadoor, 68 timmerlieden, 1 waterbouwk. opzichter, 1 ass. apotheker, 6 cirkel zagers, 40 meubelmakers, 7 politoer- schouders hangt, dan wordt hij een an der mensch, dan laat hij de eischen, die hij anders aan 't leven stelt, aanmerke lijk zakken, dan heeft hij geen geluids film en geen modieuze kleeren meer noodig om tevreden te zijn. En de mees te toeristen in Zweden zijn Zweden, en dat zal wel altijd zoo blijven. Waar ze zelfs in dezen tijd van crisis en loonsver laging en belastingverhooging allemaal 't geld vandaan halen en hoe ze allemaal zoo in den winter er nog eens een week vacantie-in-de-bergen af kunnen nemen, is een raadsel. Maar het geld en de tijd blijken er te zijn, evenals in andere, be tere jaren en verschillende hotels heb ben alle beschikbare bedden niet alleen voor de dagen tusschen Kerstavond en Driekoningen, maar ook voor een deel van het naseizoen reeds besproken. Want het „naseizoen", dat omstreeks den tienden» Januari begint en dan om streeks een week of zes duurt, is feite lijk het beste seizoen, omdat de dagen dan alweer merkbaar gaan lengen, om dat het sneeuwdek dan nog dikker is en beter draagt dan doorgaans in de eerste winterwekeen het geval is en vooral om dat de staatsspoorwegen dan zoo vrien delijk zijn den toerist, die ergens in Da lecarlië, Jamtland of Harjedalen voor zes dagen pension bespreekt en vooruit betaalt, een retourtje te geven voor den prijs van een enkele reis. Zoo is het voor een inwoner van Malmö mogelijk om 'n dit is voor den toerist niet in de alelr-lweek in Are door te brengen voor de laatste plaats van beteekenis, vonden zij er goede verbindingen met treinen en postauto's naar de meest afgelegen dor pen, vonden zij hotels en pensions, die aan normale eischen voldeden, sommige ietwat te mondain, te luxueus en te fraai voor den sportsman, de meeste eenvoudig, met goede bedden en goede Zweedsche tafel. Want als de Zweed een teer tot de natuur terugkeert, de zware schoenen aantrekt en den rugzak om de somma van 71 kronen oftewel ongeveer 32 Nederlandsche guldens, terwijl het spoorwegtraject bijna 1300 kilometer lang is. En de hoofdstedeling,1 die onge veer halverwege zit, betaalt voor dezelf de vacantie twee rijksdaalders minder. Dat Are, dat ik zoo juist noemde, is zoo'n beetje het St. Moritz van Zweden. Het ligt aan den oever van een breed en langgerekt meer, prachtig beschut te gen de Noordenwinden door den 1500 ders, 3 schoenmakers, 33 bankwerkers, 6 draaiers, 12 electriciens, 1 kernmaker, 3 klinkers, 2 koperslagers, 1 lasser, 6 machinisten, 1 boorder, 1 metaalschaver, 2 slijpers, 1 metaalsteker, 1 modelma ker, 7 monteurs, 2 nagelheeters, 2 piano makers, 5 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rijwielherstellers, 7 scheepmakers, 8 smeden, 3 stokers, 1 voorslaander, 10 vormers, 2 boekbinders, 15 bakkers, 1 kok, 1 slager, 25 boerenarbeiders, 1 boomkweeker, 1 tuinman, 4 reizigers, 8 winkelbedienden, 5 magazijnbedienden, 8 chauffeurs, 6 kellners, 3 kraandrijvers, 9 varensgezellen, 14 kantoorbedienden, 1 verpleger, 19 van andere groepen, 85 met vakkennis zonder bepaald beroep, 288 zonder vakkennis (ongeschoolden) en 1 winkeljuffrouw, 1 kleermaakster en 1 kantoorbediende. Totaal 882. Gedeeltelijk werkloos. 2 Loodgieters, 25 kleermakers, 1 schoemnaker, 1 afbramer, 2 bankwer kers, 1 kernmaker, 1 modelmaker, 2 rijwielherstellers, 1 stoker, 3 vorers, 1 slager, 1 kraandrijver, 2 werkmeesters, 1 met vakkennis, 3 ongeschoolden en 4 werkvrouwen. Totaal 51. Algemeen totaal vorige week 948, bij gekomen 27, afgegaan 42, over 933. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno-- men wekelijksche openbaarmakingen i.z, het Handelsregister betreffende Zeeland, ontleenen wij het volgende: Nieuwe inschr ij vingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). „Cadsandria", Cadzand, O 51, graan- schoonmaakinrichting. Venn.: A. Aal- bregtse en H. J. Mullié. (2278). Coöp. Ver, Slachtveeverzekering „Ons Belang" G. A„ Donze-Visserstraat 41-43, Stat.: Bijv. No. 9879 tot de Ned. St.crt, van 19 Oct. 1932, no. 203. (2280). I. Luteijn, Tholensstraat 25, timmer man en aannemer. (2270). W ij z i g i n g e n: Zeeuwsche Eilanden (Middelburg). N.V. Land- en Exploitatie Maatschap pij „Nieuw-Haamstede", Haamstede, To renhoeve, koopen en verkoopen, huren en verhuren yan landerijen, het exploi- teeren hiervan en verder alles, wat daar mede in verband staat of daaraan be vorderlijk kan zijn. Uitgetr. comm.: dr. T. Hoeksema, Groningen en F. J. Dijk- sterhuis, Haarlem. J. Minderhoud, Oost- en West-Sou burg, Kanaalstraat B 149, slager. Uitgetr. E.: J. Minderhoud. Zaak omgezet in een vennootschap onder firma (B.P.) De handelsnaam luidt thans: Firma Gebroe ders Minderhoud. Venn.: L. J. en J. Minderhoud. N.V. Wm. H. Müller Co., Vlissingen, Haven 20, vargadoors, expeditie, agen tuur en reederijzaken, enz. De volmach ten zijn ingetrokken van: G. A. Waller, meter hoogen Skutan, er zijn vele goede hotels en men kan er elke wintersport beoefenen die maar uitgevonden is, van ijszeilen over het meer tot bobben langs de beroemde baan op de helling van Skutan toe. En in Februari, juist in het zoogenaamde naseizoen dus, worden er de groote winterfeesten gehouden, de groote wedstrijden, die jaarlijks duizen den belangstellenden trekken. Are krijgt dit seizoen nog een speciale attractie. Het hotelconcern, dat behalve het Grand Hotel en Fjallgaren nog drie andere ho tels in het plaatsje omvat en één daar van gedurende enkele weken als jeugd- hotel exploiteert, heeft dezer dagen den Zweedschen vlieger Kurt Björkvall mt zijn Puss Moth naar de hem welbe kende Jamtlandschc bergen laten ko men en voor vijf kronen de man brengt hij nu de hotelgasten in een kwartiertje naar 't een of andere punt in de bergen, waar zij de ski'i onder kunnen binden om dan na een tocht van verscheidene uren over de uitgestrekte sneeuwvelden weer in het dorp te belanden. Een uur sporens beoosten Are ligt de tweede wintersportplaats van Jamtland, het gehucht Halland, op een der mooi ste punten van het breede dal van de Indalsalv. Het groote hotel, dat er tegen een zonnige Zuiderhelling ligt met wijd uitzicht over het dal en op de verre ber gen, wordt geleid door een landgenoot, die zoo ongeveer de burgervader van 't dorp is. Was hij een Zweed, dan zou hij die functie misschien officieel krijgen en dan zou hij zeker onmiddellijk voorstel len om den naam in Holland te verande ren. Hij stelt er zich vooralsnog tevreden mee, dat de naam in 't Zweedsch althans zoo uitgesproken wordt. Stockholm, December '32.

Middelburgsche Courant | 1933 | | pagina 5