LANDBOUW. RECHTZAKEN. •VAN Mtl.L.b'i' GOESCHB ONTBYT-KOEK ONDERWIJS. GEMENGD NIEUWS. ri: ri: N N N C C O O O O D D D E E 's R U e c op de arbeidsbemiddeling en werkloos heidsverzekering werd gekozen tot voorzitter burgemeester Geuze, tot le den-werkgevers S. Breure en A. Bal kenende en leden-werknemers J. Dour- leijn en H. M. de Looff, Hierop volgde een half uur geheime zitting, ter overlegging der correspon dentie over een beslissing inzake vac cinatie en doodschouw. Aangaande een verzoek van het fan fare gezelschap „Ons Genoegen" te Kamperland om een subsidige van 50 per jaar, evenals „Apollo" te Wissen- kerke, in verband met vermindering der donateurs en andere bijdragen, stellen B. en W. voor te geven, De heer Noordhoek wil, gezien den post on voorzien, dit jaar afwijzend beschikken. Het voorstel van B. en W, wordt aan genomen met de stemmen van de hee- ren Noordhoek, Kramer, Breure, Bal kenende en Leendertse tegen. Over een verzoek van A, Goulooze om bij eventueele ontslagaanvrage als gemeentewerkman een toeslag op zijn pensioen te ontvangen, zeide de heer Noordhoek, dat Goulooze nog wel wat wil presteeren voor een toeslag van 3 per week, bijv. de begraafplaats on derhouden en grafdelver, zijnde ook tot heden zijn werk, Weth. Schippers zegt: laten wij een jongen man aanstel len, die kan alle werkzaamheden af, anders vallen we weer in vorige toe standen. De voorzitter verdedigt den toeslag op pensioen. De heer Van Halst sluit zich hierbij aan. Het voor- stel-Noordhoek om bij ontslagaanvrage de voorgestelde werkzaamheden voor drie gulden per week aan Goulooze toe te vertrouwen, werd aangenomen met de stemmen van wethouder Schippers, de heeren De Boer en De Ridder tegen. De heer Kramer sprak over het wegruimen van het bietenslijk op de haven. De voorzitter zegt dat hem bij informatie gebleken is, dat zulks niet voordeeliger kan. ZEEUWSCH-VLAAHDEREN W.D BRESKENS. Donderdag om 14 uur vergadert de raad. De agenda bevat o.a. mededeelmgen en ingekomen stukken, schoolgeld, on derwijs, hondenbelasting, brandweer, bezoldigingen, verhuur eigendommen, aanslag belasting. Aan de toelichting ontleenen wij: Mededeelingen. In de raadsvergade ring van 28 Oct. j.l. is de instelling van een afzonderlijk regelend of advisee- rend orgaan voor de werkverschaffing ter sprake gekomen. B. en W. meenen, na rijp beraad, dat een dergelijk orgaan niet aanbevelenswaardig is. Zij noodi- gen de raadsleden echter dringend uit kennis te nemen van de kaarten, die van alle te werk gestelden worden in gevuld en zij vernemen gaarne opmer kingen, die tot een goede functionee ring der werkverschaffing kunnen bij dragen. Het avondonderwijs zal dezen win ter wegens onvoldoende belangstelling niet door kunnen gaan. Echter blijkt n scheepvaartcursus voor schippers en visschers, ingesteld door de plaatselij ke afdeeling van volksonderwijs een zeer groot aantal leerlingen te trekken. B. en W. stellen voor dezen cursus met hetzelfde bedrag en op dezelfde voorwaarden te subsidieeren als inder tijd besloten is voor den cursus avond onderwijs (maximum f 100). In verband met het verminderd aan tal leerlingen der o. 1. school II zij zijn B. en W. verplicht voor te stellen mevr. S. M. KeijmelSuurleijn eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres met in gang van 1 Jan, 1933. B. en W. stellen tevens voor haar als vakonderwijzeres op een jaarwedde van f 100 met ingang van denzelfden dag te benoemen. Brandweer. Alvorens verdere maat regelen te nemen, stellen B. en W. voor in beginsel te besluiten tot het instel len van een vrijwillige brandweer. Ter aanvulling van het raadsbesluit van 16 Augs. j.l. stellen B. en W. voor de korting te doen afloopen op den dag waarop zij voor den burgemeester secretaris en ontvanger eindigt, n.l. op 31 Maart 1935. Verhuren- eigendommen. Herhaal delijk komt het voor, dat tusschentijds wijzigingen moeten plaats vinden. Een bevredigende regeling is alleen te ver krijgen door de bevoegdheid van den raad ten deze aan B. en W. 'over te te dragen. Aanleg belasting. Ter uitvoering van het raadsbesluit van 16 Augs. j.l. stel len B. en W. voor een dergelijke belas ting in te voeren. De belasting wordt geheven naar den af stand over welken een bouwperceel aan een openbaren weg of een open baar voetpad belendt en bedraagt per dm. voor een grindweg f 0,30, voor een bestraten rijweg, ten hoogsten 6 m breed f 1, id. van meer dan 6 m. breed f 1.50, voor een verhard voetpad f 0.30 en voor een riool f 0.20. RAAD VAN GROEDE. GROEDE. De gemeenteraad hield Vrijdag een spoedvergadering. De heer W. vanHaneghem vraagt den Voorzitter hoe de herschatting van de vergunningslocaliteiten heeft plaats gehad, waarop de Voorzitter van ant woord dient. Op voorstel van den Voorzitter neemt de Raad alle ingekomen stukken voor kennisgeving aan. De Raad nam daarop in behandeling een request van den landarbeidersbond, waarbij deze mededeelt, dat zij kennis genomen heeft van het Ministerieel schrijven inzake een Kerstgave aan de werkloozen van 25 pct„ benevens een kolentoeslag van 1 per week. In ver band met dit schrijven, is een spoedei- schende vergadering belegd. Alhoewel in het adres om niets gevraagd wordt, zegt de Voorzitter dat het toch wel de bedoeling zal zijn, het te beschouwen als een verzoek om een Kerstgave. Burg. en Weth. hebben een onderzoek inge steld en zijn tot de conclusie gekomen, dat mede in verband met de gemeente- financiën niet veel gedaan kan worden. De heer W. van Haneghem zegt, dat het de bedoeling van den Minister is, dat aan alle werkloozen een Kerstgave wordt verstrekt. De Voorzitter ant woordt hierop, dat het schrijven van den Bond feitelijk niet voor Groede van toepassing is, daar alhier geen gesubsi dieerde steunregeling bestaat, en ook wel voor zeer weinig gemeenten uit den omtrek. De Minister wil alleen dat 25 pet. toegekend wordt door die gemeen ten, waar gesubsidieerde steunregelin gen bestaan. De heer W. vanHaneg hem stelt voor toch 25 pCt. uit te kee- ren. De heer J. van Haneghem wenscht deze uitkeering niet alleen voor hoofden van groote gezinnen, doch voor alle gezinnen uitgekeerd te zien. Wethouder Lombaard zegt, dat dan ook wel eens gedacht kan worden aan den middenstand, hoeveel gezinnen verkeeren hiervan niet in nog ongun stiger conditie dan sommige werkloo zen. Zij kunnen voor geen enkele uitkee ring in aanmerking komen. De heer Brakman zegt, dat ge vraagd wordt 25 pCt. en zou gaarne ver nemen, wat het totaal uitkeeringsbedrag alsdan zou kunnen zijn, en hoe die Kerstgave zou verstrekt worden, hij voelt voor een Kerstgave in natura veel. De heer W. van Haneghem kan zich ook wel met het idee van den heer Brakman vereenigen, door een Kerst gave in natura te verstrekken, doch vindt de tijd daarvoor te kort. Het voorstel van den heer van Hane ghem om een geldelijke Kerstgave van 1.80 aan alle wefrkloozen, wordt met 4 tegen 3 stemmen verworpen; voor stemden de heeren W. van Haneghem, J. van Haneghem en J. I. Brakman. Hierna doet de heer W. van Hane ghem het voorstel, een Kerstgave in natura te verstrekken tot een bedrag van ongeveer 1.80, en deze gave te ge ven aan hoofden van gezinnen en kost winners. De heer J. van Haneghem onder steunt het voorstel. Na gehouden stemming blijkt het voorstel verworpen te zijn met 4 tegen 3 stemmen. Tegen stemden de heeren P. Lombaard; J. F. de Milliano, I, A. Be- cu en J. de Vlieger. Van de rondvraag maakt de heer J. van Haneghem gebruik. Hij vraagt hoe de beslissing nu is ten aanzien van een geldelijke uitkeering bij wijze van kolentoeslag, zooals in het adres ver meld. De V oorzitter zegt, dat het adres is voorgelezen en in zijn geheel is be handeld. Voldoende gelegenheid is er geweest om met voorstellen te komen; hiervan heeft alleen de heer W. van Haneghem gebruik gemaakt. Het adres dient verder niet meer be sproken te worden. De heer W. van Haneghem zegt, dat de heer J. van Haneghem wel wat laat kwam met zijn verzoek om inlich ting. Hij moest den Voorzitter gelijk ge ven, dat gelegenheid genoeg gegeven is. DE TENTOONSTELLING VAN DE M. T, V, De groote internationale tentoonstel ling van hoenders, konijnen, watervogels post- en sierduiven, welke gedurende de Kerstdagen in den Stadhuishal te Middelburg is gehouden en die uitging van de M. T. V., is Zaterdagavond geo pend met een bijeenkomst van bestuur, keurmeesters, inzenders en genoodigden op de bovenzaal der Eendracht. De voor zitter, de heer J. C. van denBoudt wees er op, dat men weer aan den voor avond stond van een tentoonstelling, de 10de, die onder leiding van de M, T, V. plaats heeft. Spr. heette in het bijzonder wel kom het eerelid, den heer J. Kraamer en den commissaris van politie. Dank bracht spr. aan het gemeentebestuur voor het weder afstaan van den hal, want dat is d e plaats; aan de schen kers der eereprijzen; aan de inzenders aan de standhouders en niet te verge ten aan de aquariumvereeniging, die aan de tentoonstelling voor het eerst deelnam. Spr. uitte o.a. zijn vreugde over het toetreden der Pluimvee- en Konijnenvereeniging „Nut en Sport" te Vlissingen. De tijdsomstandigheden zijn niet van invloed op het aantal inzendingen en daarom hebben zeker ook de beschik baar gestelde collectieprijzen bijgedra gen. Dank bracht spr, aan de leden, die medewerkten om de rails in den vloer van den hal met cement dicht te maken. Inzake de verloting zeide spr. dat deze wederom goed zal slagen. Waren er anders tegen den aanvang der ten toonstelling nog een 1000-tal loten on verkocht, thans bedraagt dit maar 600, Spr. deelde mede, dat van den bur gemeester, van den heer mr. P. Diele- man en van het college van B. en W. bericht van verhindering is ontvangen De keurmeesters verklaarden, dat alles weer „af" was op de tentoonstel ling. De voorzitter wees er ten slotte op, dat het juist 10 jaar geleden is, dat de eerste secretaris, de heer W. Jozias- se, het secretariaat op zich nam en bracht hem hulde voor zijn belangloo- zen arbeid, onder aanbieding van een vulpenhouder. Spr. verklaarde hierop de tentoonstel ling geopend. De heer Barentsen sprak bij ont stentenis van den voorzitter der Aqua riumvereeniging en bracht dank aan de M.T.V. voor het afstaan van plaats ruimte, het is de eerste plaatselijke tentoonstelling der vereeniging en spr, hoopt dat deze ledenaanwinst tenge volge zal hebben, wat de heer v. d. Boudt beaamde. De heer W. J o z i a s s e, secretaris penningmeester der M.T.V. bracht dank voor het hem aangeboden blijk van waardeering, dat echter in het geheel niet noodig was geweest. Spr. wees op het goed werken van een vooraf opge steld werkrooster en kwam dan tot een kort overzicht van hetgeen de keur meesters over de tentoonstelling op merkte. Zij roemde de prachtige toornen en trio's hoenders en ook de afzonderlijke hanen en hennen, de kwaliteit is beslist beter en ook de dwerghoenders zijn veel vooruitgegaan. Bij de konijnen zijn er bij de zware rassen wel mooie zware producten, maar er zijn ook verschillende Vlaam- sche reuzen, die minder goed zijn. On der de middenklassen zijn bij uitstek goede dieren; en ook de kleine rassen mogen er zijn. Spr. eindigde met dank aan de keurmeesters voor hun arbeid. De heer L. J. W i g a r d wees op het opbouwend werken dezer tentoonstel lingen, wat ook blijkt uit de vele prij zen, die leden der aangesloten vereeni- gingen elders weghalen. Maar weinigen weten wat voor tijd en moeite er aan besteedt wordt en spr. hoopt, dat de M. T, V. steeds grooter mag worden. De heer van Hoven uit Antwer pen (Merxem), keurmeester van de. nostduiven zeide, dat hetgeen hij te Middelburg aantrof boven zijn verwach ting was. Spr. raadt de inzenders aan, vooral ook al zij elders exposeeren, nog wat meer zorg aan de dieren besteden. De organisatie is uitstekend en wel zooals spr. het nog nooit heeft gezien, hij heeft er veel van geleerd. Na deze toespraken noodigde de voor zitter allen uit een kijkje te gaan ne men in den hal. Niet alleen deze voor de opening ge noodigden, maar ook de ongeveer 1300 betalende bezoekers, die de beide eer ste dagen den tentoonstelling bezoch ten, waren vol lof over de inrichting, over de keur van dieren en over de groote verscheidenheid. O.a. mocht de stand van de aquariumvereeniging, die van plan is over enkele maanden op dit gebied een eigen, grootere tentoonstel ling te organiseeren, zich in veler be langstelling verheugen. De 200 kuikens, die de heer Rottier van Vlissingen on der een kunstmoeder exposeerden, trok ken vooral de aandacht en bewondering der jeugd. Ook de fraaie stands van de firma Van Sluijs en Co, en van P. Sluis en van de firma Schulte en Thieme mochten zich in welverdiende belangstelling ver heugen. Van de behaalde prijzen willen wij al leen de voornaamste hier noemen, mede omdat de catalogus alle prijzen ver meldde, behalve die der sierduiven, voor welke afdeeling de bezoekers als jury optraden. De verzilverde wisselbeker van den heer L. J. Basting voor den mooisten toom of het mooiste trio, viel ten deel aan den heer A. Francoois te Middel burg; de wisselbeker van den heer K. Meertens voor den mooisten toom reds, aan den heer F. A. Peman Kake- beeke te Goes; de jubileumbeker van den heer R. A, Bastiaanse voor de mooi ste toom dwerghoenders aan den heer M. J. Rottier te Vlissingen; de zilveren wisselbeker van de firma Schulte en Thieme, voor het mooiste konijn aan den heer H. Siegers te Vlissirgen- de verzilverde wisselbeker van de M. T. V. voor het mooiste konijn eigen lok aan de firma van Sluis en Clement le Mid delburg; de wisselbeker voor de mooi ste postduif aanj den heer C. Joziasse te Middelburg en de wisselbeker van den heer G. Zaal te Tubbergen voor den mooisten haan of de mooiste hen aan den heer I. J. Luteijn le Vlissingen. De niet in de catalogus vermelde se- rieprijzen van 10 voor de mooiste in zendingen één ras, één kleur, vielen ten deele voor hoenders aan den heer Pe man Kakebeeke te Goes, voor hoenders en voor postduiven aan den heer C. Jo ziasse en voor konijnen aan den heer P. C. Janse, beide te Middelburg. Keuring van dekhengsten. De minister van oecondmische zaken en arbeid, heeft bepaald, dat de gewone keuringen van tot dekking bestemde hengsten in het voorjaar 1933 zullen worden gehouden: in Zeeland (Alleen voor type trek paard). 31 Januari te Kattendijke; 1 Februari te Hulst en Axel; 2 Februari te Ootstburg. A In vrijheid gesteld. De Rechtbank te Middelburg heeft in vrijheid gesteld F. K., 51 jaar, fruitkwee- ker te Haamstede, die eenige dagen ge leden werd aangehouden als verdacht van brandstichting in een zomerhuis te Haamstede. Aangehouden. Zekere D. te Hoek deed aangifte bij de Marechaussees te Philippine dat tij dens zijn afwezigheid, uit zijne woning en wel uit een kast in de woonkamer een ijzeren geldkistje inhoudende een be drag van ruim 200.was gestolen. Spo ren van braak waren niet aanwezig, zoo- dat het vermoeden bestond dat de dief met een valschen sleutel de woning was binnengetreden. De marechaussee stelde onmiddellijk een onderzoek in, waarvan de uitkomst was, dat de aangever zich vermoedelijk zou hebben schuldig ge maakt aan een valsche aangifte. De marechaussee vond dan ook termen den man aan te houden en hem ter beschik king van de Justitie te Middelburg te stellen. Het ledige geldkistje is bij zijn woning teruggevonden. Voor de oorrectioneelte rechtbank te Gent werd' A. R van Wachtebekeji thans in hechtenis voor smokkelen van vee, veroordeeld tot 5 maal 4 maan den gevangenisstraf plus 28000 frs boe te of 3 maanden gevangenisstraf. 'DEM'SOETEMi MVA1.: SEDERT 1S2.S- (Ingez, Med.) Voor het examen Staatsinrichting slaagde te 's-Gravenhage de heer P, J. M. van Loon te Hansweert. In de commissie voor het afnemen van het examen voor machinist ter koop vaardij is o.a. tot plaatsvervangend lid benoemd de heer J. M. Jansen, hoofd werktuigkundige bij den Rotterdam- schen Lloyd te Middelburg. EEN MISLUKTE POGING TOT BE- ROOVING VAN EEN BANK. Vrij dagmiddag heeft een tot dusver onbe kend gebleven man getracht een beroo- ving te plegen in 't bijkantoor C van de Spaarbank te Rotterdam aan de v. d. Takstraat. Dien middag omstreeks half één za ten in het kantoor de kassier en een kantoorbediende toen opeens een man de wachtkamer binnenkwam. Plotseling richtte de binnenkomende een revolver op den kasier: „Handen op! Ik'moet geld hebben!" De kassier antwoordde: „Hier is geen geld", hoe wel een bak met zilvergeld aan zijn lin kerhand en een bak met bankpapier, te zamen een aanzienlijk bedrag vormen de, aan zijn rechterhand stond. De man bleef zijn wapen op den kassier richten en trachtte de deur van de gang naar het kantoor te openen, welke deur even wel op slot was. De vensters van het kantoorlokaal zijn van tralies voorzien, maar de kan toorbediende zag kans, toen hij een maal het raam had bereikt, met een stoelpoot tusschen de tralies door, een van de ruiten in te slaan, teneinde alarm te maken. De man met de revolver begreep, dat daardoor de aandacht van omwonenden getrokken zou kunnen worden en hij sloeg dadelijk op de vlucht. De kantoor bediende zette hem terstond na, maar toen hij op straat kwam, bleek de an der verdwenen te zijn. Hij vroeg aan een voorbijganger, of die ook een man uit het gebouw had zien komen. Deze antwoordde bevesti gend en wist te vertellen, dat deze hard de Willemsbrug was opgeloopen. IN DRONKEN TOESTAND MET MES GESTOKEN. Op den avond van den eersten Kerstdag is in een pension aan de Oostmolenstraat te Rotterdam de 30-jarige G. P. met een mes in den buik gestoken door den 28-jarigen J. G. T., even nadat zij samen in het pension wa ren teruggekeerd. Beide mannen ver keerden onder invloed van sterken darnk. Een eigenlijke ruzie heeft niet plaats gehad. T. handelde vermoedelijk in een toestand van delirium. Het slacht- ofler is in zeer ernstigen toestand naar een ziekenhuis overgebracht. De dader is door de politie gearresteerd. AUTO OVER VLUCHTHEUVEL GE REDEN. DAME EN HEER GEGREPEN. Maandagavond reed in zeer snelle vaart een auto van de richting van het Surinameplein te Amsterdam in de richting van het Mercatorplein. Bij de kruising Hoofdweg Posjesweg zagen voorbijgangers, dat de wagen plotseling begon te slingeren en hierbij over een vluchtheuvel reed. Op dit kruispunt lie pen een dame en een heer, die niet meer voor de plotseling opdoemende auto konden ontwijken en gegrepen werden. Beiden werden tegen den grond geslingerd en overreden. De auto reed nog even door, en kwam bij een tegen overliggend trottoir te staan. De chauf feur verklaarde dat een band was ge sprongen. Toen hij evenwel bemerkte, dat hij twee slachtoffers gemaakt had, sloeg hij op de vlucht en was spoedig verdwenen. De dame was intusschen in zwaar gewonden toestand een café binnengedragen. Zij is kort daarop over leden. De heer, haar verloofde, bleek minder ernstig gewond te zijn. Hij is naar het gasthuis overgebracht. De auto is in beslag genomen. De naam van den chauffeur is bekend. Er zijn tal van getuigen, die verkla ren dat de man met buitengewone snel heid heeft gereden. ERNSTIG MOTOR-ONGEVAL, TWEE BROERS GEDOOD. Zaterdagnacht heeft te S o e s t d ij k een ernstig motor ongeval plaats gehad, waarbij twee per sonen het leven hebben verloren. De gebrs. L. uit Leusden bij Amers foort, die per motorrijwiel een bezoek hadden gebracht aan een familielid te Hilversum, zijn, vermoedelijk tengevolge van den plaatselijken mist, toen zij op weg naar huis waren, tegen den gesloten afsluitboom van den spoorwegovergang bij het station Soestdijk gebotst. Het mo torrijwiel vloog daarbij onder den af sluitboom door, terwijl de 26-jarige mo torrijder en de 24-jarige duorijder met de hoofden tegen den opgelichten af sluitboom vlogen. Het vernielde motor rijwiel en de beide slachtoffers bleven op den spoorweg liggen. Drie artsen waren spoedig aanwezig. Het bleek echter, dat de motorrijder op slag was gedood. Zijn 24-jarige broer werd bewusteloos opge nomen. Zondagochtend is hij in het zie kenhuis te Amersfoort overleden. Beide slachtoffers waren ongehuwd. EEN DRAMA. Op den eersten Kerstdag heeft zich onder de gemeente Lutterade een ernstig drama afge speeld. Toen de nachtwaker S. thuis Kwam, vond hij bij zijn vrouw een zekere K,, 42 jaar oud. Reeds vroeger had hij K. verdacht van ongeoorloofde betrek kingen met zijn vrouw. De nachtwaker trok zijn revolver en trof K. met een schot in de hartstreek. K. was terstond dood. S. heeft zichzelf bij de politie ge meld. DOOR DEN MIST MET AUTO TE WATER GEREDEN. Zaterdagnacht heeft nabij de Bonte Brug te Stobben- gat, nabij Heerenveen, een droevig ongeval plaats gehad. De 27-jarige M. N., die bij zijn broer te Nieuwe Brug woonde, had per auto zijn moeder naar Stavoren gebracht. Op de terugreis had hij zijn verloofde van Leeuwarden gehaald en was met haar naar haar ouders, den veehouder H, van der M. gegaan, Te kwart over twaalf begaf de heer M. zich naar huis. Bij de Bonte Brug is hij waarschijnlijk door den mist misleid en is hij met zijn auto in het water ge stort. De zoon van den veehouder K. die op ongeveer 800 meter achter-de auto reed, bemerkte niets van het ongeval, voor dat hij ter plaatse kwam. Hij trachtte hulp te bieden, doch was alleen daartoe niet in st aat, Met een ladder slaagde men daarop het slachtoffer te vinden. De heer M. zat nog achter het stuur. De dood was reeds ingetreden. Ongelukken. Vrijdagmiddag is op de Norgervaart te Smilde de bejaarde echtgenoote van een aldaar wonenden heer Moes, terwijl zij een pakje aanreikte aan de Veenhuizer autobus, door een auto, komende van Smilde en geladen met steenen, aange reden. Zwaar gewond is zij haar woning binnengedragen. Vrijdagmiddag is op den Frieschen Straatweg onder de gemeente Aduard een auto, bestuurd door den heer J. Nien- huis, inspecteur van politie te Gronin gen, vermoedelijk tengevolge van een mankement aan de stuurinrichting tegen een boom gereden. De botsing was zoo sterk, dat de auto in den boom bleef vastzitten. De heer Nienhuis met zijn verloofde en een vrouwelijk familielid, werden ernstig gewond naar het Aca demisch ziekenhuis te Groningen over gebracht. Daar werd geconstateerd, dat de heer Nienhuis een bekkenbreuk en aan den voet was gewond. Van de beide dames had de een een hoofdwond en de ander een wond aan het been. De toe stand van geen van de drie personen is levensgevaarlijk. Een auto, bestuurd door den accoun tant Slot uit Deventer, reed op den rijks weg Voorst-Apeldoorn, tengevolge van den mist, tegen een boom. Een inzitten de dame uit Harderwijk bekwam hierbij een hersenschudding. De heer S. bleef ongedeerd. De auto was zwaar bescha- digd. Vrijdagmiddag heeft op den weg laU8s de Norgervaart te Smilde een ernstige aanrijding plaats gehad. De bejaarde echtgenoote van den heer Moes aldaar werd terwijl zij een pakje aanreikte aan den bestuurder van de Veenhuizerauto- bus, door een voo~bijrijdenden auto aan- j gereden. Zwaar gewond werd 't slacht offer opgenomen. Vrijdagmiddag is te Bussum be paard van een boerenwagen op bol ge slagen. De 40-jarige boer J, Vos uit Hui- zen, die op den bok zat, viel op den grond. Hij kreeg 'n zware hersenschud ding. Zijn toestand wordt hopeloos ge acht. Dagblad 2.30, e 18 ce>nt 30 cent Bij a bont; MERDEj I* de] State, door ml e* waal liana t voorzitt graaf V dacht, f' heid, w den mie nembof geheel lm d jbr. «ar en het pen en van da" die in trekkin hoog maar o weten DE V( Inge nister alle fing gemee regelin uit blij normeJ worden aan or betaah georga kostga elk g« wijzigcl Een I regelirl dan hiT schaffi ter pi dieerd uitkee gens ling rrl Voo de uit (basis boven bijslaj besta; wordt| In m J 8.401 wordt 0.60 Dui dagen toege ondc dagen regeli De nis, vi gaan DE Q Er van meldt N. R. zou e kwarll zou aan c| schoo impor dere digd gen 2J pen te Br tervis N Na Nede dlerhf jaar hand word verkl is, t< sche berei de v Neik van van leen Z w vele in dt

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6