ZEELAND. DE R00DE VULPENHOUDER fWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN DINSDAG 27 DECEMBER 1932. No. 305. 11 WALCHEREN. 51? H00RD-BEVELAND. RAAD VAN VEERE. VEERE. Vrijdagmiddag vergaderde de raad. Alle leden waren aanwezig. De no tulen der vorige vergadering werden aangehouden. Ingekomen Stukken. Een verzoek om subsidie van het Co mité inzake bestudeering en bestrijding en bestrijding van de iepenziekte werd voor kennisgeving aangenomen; evenzoo een verzoek van den Ned. Bond tot het redden van drenkelingen tot instelling van een vrijwillige ijswacht. een schrijven van B. en W. van Mid delburg op de gestelde vragen, betref fende de rekening 1931 van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst, waarin wordt vermeld, dat het hoofd van dien dienst werd gemachtigd tot den aankoop van een twee persoons Ford, waardoor 400 a 500 per jaar zou worden bezuinigd. Vroegere begrootingen raamden .reeds een post voor de aanschaffing van een motorrijwiel, waarmede een uitgaaf van 700 a 800 wordt gemoeid. Die aan schaffing, welke anders geen uitstel kon lijden, zal nu achterwege blijven. Ove rigens meent genoemd College dat de door den Raad gemaakte bezwaren the oretisch niet zonder grond zijn, doch practisch zonder beteekenis, aangezien wanneer het saldo van 1931 niet voor aankoop der automobiel was besteed, toch zeker op de begrooting 1932 een post zou zijn uitgetrokken. De Voorzitter deelt mede, dat in dit schrijven den aankoop van deze automobiel wordt verdedigd, maar er wordt niet op ingegaan of de kringge meenten al dan niet in deze zaak moe ten worden gekend. Het is zeer zeker toch de bedoeling dat de kringgemeen ten medezeggenschap hebben in het aan schaffen van nieuw materiaal. Besloten wordt nader hierover met het gemeen tebestuur van Middelburg te correspon- deeren; een schrijven van het bestuur der Bijz. lagere school op ger. grondslag, waarbij de aanvrage om leermiddelen als bedoeld in art. 72 der L. O. Wet nader wordt gemotiveerd. De Voorzitter licht toe, dat de school recht heeft op de leerboekjes. Mocht de raad afwijzend beschikken, dan zal het schoolbestuur toch in hoo- ger beroep gaan. Hierbij zou de raad b.v. kunnen wijzen op de minder gunstige fi- nancieele positie der gemeente, dit is eenig verweer, doch het moet nog blij ken of de minster hiermede genoegen zou nemen. Besloten wordt de gelden beschikbaar te stellen. Een schrijven van het bestuur van het Groene Kruis om een extra subsidie van 150 per jaar voor onbepaalden tijd. Met het bestuur is hierover geconfe reerd. Reeds geniet het Groene Kruis en jaarlijksche subsidie van 200. B, en W. adviseeren derhalve den raad om, hoewel zij de verdienstelijke werkzaam heden der vereeniging ten zeerste ap- precieeren, een extra subsidie toe te staan van 75. Aldus besloten. Een mededeeling van den Griffier bij het kantongerecht, waarbij deze bericht, dat de Kamer van Crisispachtzaken be slist heeft, dat de verschuldigde pacht som van C. Wattel te Gapinge aan de gemeente Veere met 40 pCt. wordt ge reduceerd. De Voorzitter merkt op, dat de gemeente zich hierbij moet neerleggen. Aan Markuse was een reductie van 20 pCt. op de pacht toegestaan, doch deze vroeg 25 pCt. Daar dit slechts een ver schil van 1.70 en B. en W. een proce dure trachten te voorkomen, stellen zij den Raad mitsdien voor de korting op 25 pCt. te bepalen. Aldus besloten. Een schrijven van de Ned, Amerik. Kamer van Koophandel te Amsterdam, door A. W. v. E.v. R. 2). HOOFDSTUK II. Met een gegrom van voldoening bukte agent George Gunnet zich en knoopte lanzaam de veters van zijn tweeden schoen los. Hij was in zijn beste oogenblikken al geen man van snel handelen, en nu was de gezellige keuken met het brandende vuur en de streelende geur van geroos terde kaas ook wel geschikt, traaghei te bevorderen. Hij was juist van zijn laatste ronde thuis gekomen en voor iemand, die pas uit den stormachtigen avond van buiten kwam, was de keuken een vredige, weel derige haven. Hij hing zijn uniformjas over een stoel en ging er op zijn gemak in zijn over hemd zitten wachten op mrs. Gunnet, die met veel bedrijvigheid bezig was het avondeten klaar te maken, dat hij, naar hij voelde, volkomen verdiend had. „Zeker niemand geweest?" vroeg hij als naar gewoonte, terwijl hij zijn pijp stopte. „Wie zou er geweest zijn?" antwoord de zijn vrouw bits. „Er gebeurt hier naar mijn weten nooit iets!" Mrs. Gunnet was twintig jaar geleden in Glasgow in dienst geweest en, zooals waarbij deze een subsidie van 50 dollar vraagt wegens tentoonstellnig van een diorama van Veere te New York. Be sloten wordt, hoeveel waardeering ook bestaat voor deze reclame, geen subsi die te verleenen, aangezien de financi ën zulks niet toe laten. Een voordracht van de Commissie van Toezicht op het L. O. van 2 perso nen t.w. R. Repko en S. Blind, ter voor ziening in de vacature van het aftredend lid mevr. Heijse. Nadat bij herstemming de stemmen hadden gestaakt wees het lot den heer Blind aan. In de vorige vergadering is de Be grooting 1933 van het Godshuis in ver band met de landverpachting aangehou den. Thans wordt deze goedgekeurd. Een verzoek van G. M, Poppe, om de Kwartierstraat nabij Sturm te verbete ren, en de Krommebocht te verbreeden. Besloten wordt gemeentegrond in pacht bij Johs. de Jonge hiervoor beschikbaar te stellen. Deze pacht wordt met 5 verminderd. Eveneens wenscht voor noemd persoon een electrische kabel onder de Kwartierstraat aan te leggen. Dit wordt toegestaan, onder voorwaar de, dat jaarlijks een retributie van 2,50 wordt betaald. Een verzoek van P. Stoel om vergun ning tot het bouwen van een garage aan de Markt, hierdoor zou een gedefelte van den haag aan het einde van de Markt worden omgekapt. B. en W. wenschen het stedeschoon van Veere zooveel mogelijk intact te houden, waarom zij den raad in overweging ge ven niet deze plaats aan te wijzen, doch Z. O. tegenover de woning van J, Minneboo aan de Oude straat. Met algemeene stemmen alzoo beslo ten. Het aspect van Veere. Een verzoek van K. Marteijn, tot aankoop van grond aan de Oudestraat tusschen de woning van wed. Perrels en de stadsfontein. De Voorzitter erkent dat het verblijdend is, dat voornoemd persoon aldaar een woning wenscht te bouwen, niettemin acht de meerderheid van B, en W, die plaats ongeschikt, daar het aspect van Veere geheel wordt bedor ven. Door den aanleg van een plant soen aldaar zou een en ander veel aesthetischer aanzien krijgen, dan door den bouw van een nieuwe woning. De minderheid van het College van B. en W. was voor plaatsing van één woning. De heer C a s t e 1 acht een woning, op die plaats gebouwd, in het geheel niet ontsierend, indien de nieuwe wo ning in den trant en stijl wordt gemaakt als die van de wed. Perrels, dan blijft er ten allen tijde nog voldoende ruimte bij den fontein. Spr. stelt voor den grond te verkoopen, zulks tegen een prijs van 1.50 per m2. De heer Si m o n s e kan zi'ch volko men aansluiten bij den heer Castel. Des tijds bij den verkoop van de woning van Perrels is toch besloten om den overblij- venden grond als bouwgrond te verkoo pen, derhalve zou het besluit van de toenmalige vergadering niet worden uit gevoerd. De Voorzitter repliceert dat de plaats zeer ongelukkig en ontactisch is gekozen. Veere heeft zooveel aan het nageslacht nagelaten, dat een bijzonder cachet aan het stadje geeft. Het is bin nen afzienbaren tijd niet te voorzien dat eenige opleving in de gemeente zal ko men, noch dat er zich eenige industrie in vestigt. Veere heeft door zijn doodheid een bepaald karakter gekregen, waar van de waarde dient te worden erkend en in eere gehouden. Ook heeft F. de Muijnck een nieuwe woning aan de Veerschen weg gebouwd. Indien men daarachter de Groote Kerk ziet, valt di rect het onharmonische in het oog. De Groote Kerk is iets aparts. Het Rijk zal in 1933 zoo spoedig mogelijk de restau ratie hervatten, opdat de steigers nog den a.s, zomer zullen verdwenen zijn. zij dikwijls zei, ze kon maar niet wennen aan zoon dood plaatsje als Keys. Gunnet strekte zijn beenen behagelijk naar den warmen gloed van het vuur uit. „Er gebeurt genoeg voor mij, al is het voor jou dan ook altijd hetzelfde", zei hij tevreden. Er is een groote boom om gevallen in Fannings weide, en vóór hec morgen is, zullen er wel meer zijn, als het zoto doorgaat. Ik had niets anders te doen dan mij overeind te houden in den wind bij de Vier Hoeken, en hij- blies mij heerlijk naar huis toe. Oei, sluit de deur als je blieft Hij graaide naar de kranten, die door een windvlaag van de tafel en dwars door de keuken dwarrelden. Zij werden gevolgd door een half leeg pakje tabak, dat hij tevergeefs trachtte te redden. „Sluit die deur toch!" riep hij, met zijn hoofd half onder tafel. Toen hij weer overeind kwam,- kreeg hij den bezoeker in het oog. „Neem me niet kwalijk, mr. Leslie, ik zag u niet, dat u het was. Daar de bui tendeur vlak tegenover deze kamer is, komt de wind er wat hard in". Maar mrs. Gunnets scherpe oogen hadden iets ongewoons in de manieren van den bezoeker ontdekt. „Is er iets niet in orde, mijnheer?" viel hij in. „Komt u voor George?" De nieuwgekomene knikte. Hij hijgde van de haast, waarmede hij had geloopen en zijn gezicht was grauwbleek onder Daarbij wordt tevens overwogen om de ringmuur af te breken, waardoor een en ander nog grootscher indruk geeft, Ook de stadsfontein is dit najaar opgeknapt. Kortom, het luttele bedrag dat voor den bouwgrond wordt ontvangen, weegt niet op tegen de ontsiering van een nieuwe woning ter plaatse. De heer Castel zegt dat de wonin gen van Hoogedeure in de Wagenaar- straat het aanzicht niet bederven, ter wijl dezen zomer toch als plaats van stichting voor een vergaderlokaal, het plantsoentje bij Roeting werd aange wezen, De gemeente heeft ook nog grond aan de Wagenaarstraat doch die is niet gewild. De Voorzitter kan dit best be grijpen, doch bij Hoogedeure heeft men niet hetzelfde gezicht als bij den fontein. Spr. moet erkennen dat, indien de plan nen voor het vergaderlokaal definitief zouden zijn vastgesteld, zeer zeker naar een andere plaats zou zijn gezocht. De heer V an Beveren wijst er op, dat er jaarlijks tienduizenden guldens door het Rijk in de verschillende restau ratie-werken wordt bijgedragen. Wan neer de gemeente dit voor oogen houdt, mag zij toch wel eens wat voor het stadsschoon doen. Met meerderheid van stemmen wordt besloten aan Klaas Marteijn de bouw grond te verkoopen. De Voorzitter bezit geen vrijmoe digheid om dit besluit uit te voeren. Spr. acht het in strijd met het algemeen belang, weshalve het besluit, ingevolge art. 7b der gemeentewet aan de Kroon ter vernietiging zal worden voorgedra gen. Zelfs in Amerika wordt er veel re clame voor Veere gemaakt, ook geeft het Rijk jaarlijks groote sommen voor de restauratie. De heer Wouters gelooft niet dat de reclame, door plaatsing van een nieu we woning, er in Amerika minder om zal worden. Verordening tot behoud van stadsschoon en tot wering van ontsierende reclameborden. Van de Prov. Zeeuwsche Schoonheids- en Archaeologische Commissie is een verzoek ingewonnen waarin wordt ver- vermeld, dat het de aandacht van deze commissie heeft getrokken dat in den laatsten tijd de gemeente door toene ming van reclameborden wordt ont sierd. Zoo is de reeds jaren aanwezige losse reclame op het huis van de wed. Perrels door een meer vaste vervangen, hetgeen vlak tegenover de Groote Kerk weinig aanbevelenswaardig te achten is. Wordt hierin niet voorzien dan staat te vreezen, dat op een goeden dag, de kaai, Veere's glanspunt, op dezelfde wijze wordt ontsierd. Een prov. veror dening, die door Ged. Staten wordt toegepast, waakt tegen dergelijke re clame. Zij geldt echter niet binnen de bebouwde kom der gemeenten, die daarvoor zelf een aanvullende verorde ning dienen te maken. Reeds meer Zeeuwsche gemeenten gingen hiertoe over. Ook wordt Veere uitgenoodigd zoo'n verordening vast te stellen. De voorzitter beaamt dat een dergelijke reclame onaesthetisch staat op de Kade alsmede op de Markt kan men de schelle kleuren aanschouwen der reclameborden. B. en W. moeten den raad derhalve adviseeren een zoo danige verordening vast te stellen op dat het eerstgenoemde college mede zeggingschap heeft in het aanbrengen der reclame. Met a. st, wordt hiertoe besloten. W erkverschaf f ing. De voorzitter deelt mede, dat B. en W. den post voor werkverschaf fing voor de begrooting 1933 met f 700, willen verhoogen. Er is reeds f 1000, voor werkloon benevens f 1000 voor materiaal uitgetrokken. Hiervoor zou de bestrating van de Markt bij P. Dekker en van de Kade bij de gewone bruine kleur van een man, die in de open lucht leeft. Toen hij sprak deed hij dat op een harden, drogen toon, alsof hij vreesde, anders misschien de macht over zijn stem te zullen verlie zen, „Hoor eens, Gunnet, je moet met me mee naar de hoeve. Daar is iets ge beurd". Hij zweeg, daar hij blijkbaar niet voort wenschte te gaan in 't bijzijn van mrs. Gunnet, die hem met groote, ron de oogen nieuwsgiierig aanstaarde. Gunnet stond langzaam op. „Is er wat aan de hand, mr. Leslie?" vroeg hij. „Het is werkelijk een stormachtige avond, maar als u mij heusch noodig hebt. Leslie stootte een schel lachje uit, dat in een soort gekraai eindigde. Het was duidelijk, dat hij zich met geweld be dwong. „Noodig man?" Weer beheerschte hij zich. „Het spijt mij, Gunnet, maar ik vrees dat ik je van je avondeten weg moet halen. Ik zal hem niet langer hoiu- den, dan beslist noodzakelijk is, mrs. Gunnet," vervolgde hij, toen zijn oog op het maal viel, dat zij juist bezig was op te dienen. Gunnet heesch zich met weerzin in zijn jas en knoopte die toe, zijn oogen op het onthutste gezicht van zijn befcoe- gericht, f den Campveerschen Toren worden verbeterd, alsmede rioleering in de Oude straat worden aangebracht. De oude keien komen ten goede voor de bestrating van de Kraan- en Simon Voorstraat, terwijl van het restant ma cadam wordt gemaakt. De heer Castel licht de financiële zijde van deze werkobjecten nader toe, en meent dat van de buitenwegen voor verharding in aanmerking komen, de weg van de boerderij van P. Maljers tot aan de „Halve Maan" alsook de bin nenweg bij het „Huis Halfweg" achter de boerderij van Munter tot den berg. Hierbij zal aan de aangelanden worden gevraagd of deze het vervoer voor hun rekening willen nemen. Het puin kan bij de Groote Kerk worden weggehaald terwijl de werkloozen bij den wegen bouw kunnen helpen. De heer S i m o n s e komt er tegen op dat alles dezen winter wordt uitge voerd. De bestrating van de Markt vindt hij goed, doch die van de Kade kan worden uitgesteld. Het is toch niet te zeggen dat er het volgend jaar geen werkloozen zullen zijn? De heer Castel verzekert dat, in dien alleen de Markt wordt bestraat ter oppervlakte van 190 m, er niet ge noeg oude keien voor macadam vrij ko men. Bij het ophoopen der binnenwegen kunnen slechts 4 man worden tewerk gesteld en 2 man voor het opladen. De heer S i m o n s e herinnert er aan dat men er nu nog werk aan de restau ratie van het stadhuis ook heeft. Doch wat zal er over twee of drie jaar zijn? De voorzitter antwoordt dat het totaal-bedrag voor 1933 wordt gevraagd; mocht evenwel de toestand gunstig wor den, dan zullen niet alle gelden worden gebruikt. Nu heeft naast den werkloo- ze ook de belastingbetaler er nut van. Niettemin zal met mondjesmaat worden begonnen. De heer Gideonse vraagt of de oude keien van den Veerschen weg niet kunnen worden gekocht, nu staat er een post van f 1000 voor materieel, wel licht komt het bedrag dan gedeeltelijk den werklooze ten goede. De voorzitter merkt op dat deze keien reeds bestemd zijn voor een werk van de provincie te Vlissingen. De heer S i m o n s e zegt dat er nog altijd een voorstel van hem is om Zan- dijk te rioleeren en het afvalwater af te voeren naar de vest. De heer Castel deelt mede, dat men met 4 man in één week met dit werk klaar komt. Ook moet er een be hoorlijke tijd van voorbereiding zijn. Spreker zegt, dat, indien hij 's Maan dagsmorgens 25 man moet onderbren gen, ze elkaar in den weg loopen en er 's avonds nog niets is gebeurd. De heer Wouters vraagt of er ook met de aanvragen om arbeidskrachten van particulieren wordt rekening ge houden. Volgens spr. wilde Slabber een stuk land laten spitten tegen 14 cent per roe. Doch een werklooze weigerde zulks, daar hij veel beter van den Bond kan worden uitgekeerd. Dit is schanda lig en men raakt in moeilijkheden. Daarna wordt met algemeene stem men besloten 1000 voor extra-uitga ven voor de werkverschaffing te votee- ren. De heer Simonse stemt tegen. De heer Blind geeft in overweging om straatnaambordjes in de gemeente aan te brengen. Dan hebben de tim merlieden werk en daarnaast wordt het vreemdelingenverkeer gediend. Dit practisch voorstel zal nader onder de oogen worden gezien. Het loon bij de werkverschaffing zal 21 cent per uur bedragen bij een 48- urige werkweek in Januari en een 50- urige werkweek in Februari. De uit voering van de werken zal bij B. en W. berusten. De voorzitter vraagt of de heer Castel het toezicht op zich wil nemen voor deze moeilijke taak. „Kijk eens, mijnheer," zei hij op ge- wichigen toon, „het is beter, dat ik er alles van weet. U kunt gerust in bijzijn van mijn vrouw spreken. Zij weet wan neer zij zwijgen moet." Leslie greep de leuning van den stoel vast, waarachter hij stond. Zijn keel scheen plotseling droog te zijn gewor den. „Er is een vrouw daarginds op de hoeve, in mijn zitkamer," zei hij met on natuurlijk kalme stem. „En zij is dood." Zwijgend staarde Gunnet hem een oogenblik aan, daarna haalde hij met een bureaucratische aanmatiging die bijna belachelijk afstak tegen zijn ge wonen, vrijen, opgeruimden aard, zijn aanteekenboekje te voorschijn. „Een vrouw?" Wie is zij?" „Dat weet ik niet! Ik heb haar voor zoover ik weet, nooit eerder gezien. Ik vond haar toen ik vanavond thuis kwam." Gunnet haalde zijn overjas van den haak en slipte er langzaam in. „Houd de rest maar voor u, tot wij er zijn. En jij, mondje dicht, moeder," voeg de hij er barsch bij, terwijl hij naar bui ten stapte, Er is hier niemand om tegen te pra ten dan de kat," stribbelde mrs. Gunnet tegen, „en die antwoordt niet." Zij had dien avond echter geen reden tot klagen over het dorpje Keys. Zelfs in Glasgow had zij nooit zulk een avond De heer Castel zegt, dat hij reeds 5 a 6 jaar het genoegen heeft gehad dergelijke werken uit te voeren. De sa menwerking van den voorzitter en den raad met hem was goed te noemen. Evenwel vindt spr. het moeilijk tusschen twee vuren in te zitten, in casu den belastingbetaler en den werklooze. Voorloopig zal spr. deze taak op zich nemen, indien de raadsleden eventueele verbeteringen kunnen aanbrengen, zal hij ze in dank aanvaarden. De V oorzitter dankt den heer Castel namens den geheelen raad. Rondvraag. De heer Van Beveren vraagt in lichtingen omtrent de afwatering van de Alg. Begraafplaats. De voorzitter deelt mede, dat hij reeds verscheidenne malen voor deze zaak op de Provinciale Griffie is ge weest, De zaak is thans zoover gevor derd, dat alle rapporten binnen zijn en na Kerstmis bericht kan worden tege moet gezien. Tenslotte kan deze zaak niet worden geforceerd. De beleefdheid laat zulks evenmin toe. Aan het einde van deze vergadering uit de voorzitter zijn waardeering voor den raad, die in het afgeloopen jaar meer of minder gewichtige zaken behandelde, die niet altijd even makke lijk waren. Spr. wenscht de leden en hun gezin een gelukkigen overgang 1932—'33. De heer Wouters, als oudste in jaren, wenscht den voorzitter insgelijks geluk in het nieuwe jaar. RAAD VAN WISSENKERKE, WISSENKERKE. Donderdag verga derde de raad voltallig onder voorzitter schap van burgemeester Geuze. Na voor lezing der notulen merkt wethouder Schippers op, dat de gemeentewerk man te Kamperland nooit om hulp ge vraagd heeft, en van meening is, dat die werkman oud genoeg is, om hulp te vra gen, indien hij zulks noodig had. Daarna werden de notulen onveranderd goedge keurd. Ingekomen was een adres van W. de Jonge e.a. inzake het vorig raadsbesluit betreffende de garantie-aanvraag voor electrisch licht waarbij een schrijven van de P.Z.E.M. vermeldende dat zon der zwaarder kabel nog 6 woningen aan de lijn kunnen bijjkomen. Nadat het voor en het tegen besproken was, werd de vergadering drie kwartier geschorst, en kreeg de heer De R e g t, ingenieur bij de P.Z.E.M. gelegenheid om nader uit eenzetting van de aan te leggen garan tieleiding te doen. Besloten werd, garantie te verleenen van 5 pCt., dientengevolge zal Vrijdag met den aanleg begonnen worden. Een verzoek van een vijftiental be woners van den Kamperlandschen Dijk, vormende groep Waverijn, om garantie voor aansluiting bij de P.Z.E.M. werd in gewilligd, ten bedrage van 5 pet. der aanlegkosten. Er zullen aldaar 3 straatlantaarns ge plaatst worden. Een voorstel van B. en W. tot verkoop van een strookje Zuid-Achterweg te Geersdijk, ten behoeve van beter afvoer van polderwater werd zonder stemming aangenomen. Een voorstel om de te dempen sloot met de zijkanten richting Geersdijk, van den Wissenkerkepolder voor een klein bedrag te koopen zulks in verband met wegsverbetering werd goedgevonden. Het ontwerp overeenkomst met den calamiteuzen Vlietepolder, inzake stort plaats van huisvuil, lichtte de heer Van der Maas nader toe. Weth. Schip pers zegt, laten wij die overeenkomst aangaan, dan is dat wat de ruimte aan gaat, voor vele jaren afdoende. Aangenomen werd de overeenkomst tot later aan te houden. Tot leden der commissie van toezicht vol afwisseling doorgemaakt. Gunnet's thuiskomst en zijn vertrek een uur later werden gevolgd door de komst van een sergeant en een agent van Whitbury, het stadje, waarheen Gunnet had getelefo neerd. Aan mrs. Gunnet werd de ge wichtige taak opgedragen hun den weg uit te duiden naar John Leslie's hoeve, en zij zou er heel wat voor over hebben gehad als zij met hen had mogen mee gaan. Gunnet liet hen binnen, toen zij op de boerderij kwamen. John Leslie stond vlak achter hem, en het ontging hem niet, dat de sergeant bij het binnentreden een scherpen, on derzoekenden blik op hem wierp. „Heb je den dokter opgebeld?" was zijn eerste vraag. „Ik kreeg hem niet aan de telefoon, mijnheer," verklaarde Gunnet. „Hij was uit, maar ik liet de boodschap voor hem achter, bij zijn terugkomst onmiddellijk hier te komen, om het lijk te schouwen." Hoe somber hij ook gestemd was door de heele onaangename geschiedenis, kon Leslie toch een inwendig lachje niet onderdrukken bij het aanhooren van den als herboren Gunnet. De gemoedelijke, bijna babbelachtige dorpeling had zich reeds met de majesteit van de wet om huld en drukte zich dienovereenkomstig uit. Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5