HING Roestvrije Messen „STROMA" T Kleine Bazar - Goes WALCHEREN. SMOUTEBOLLEN VOE DE KOSSEMISSE ZUID-BEVELAND. SCNOUWU-DDIVEUND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN WJ FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. PEPERMUNT Met de heerlijke, opwekkende eigenschappen van het edele natuurproduct en onder contróle van het laboratorium: Dr. van Hamel Roos Harmens, Adam tact, en de mentaliteit van den inlander noch zijn inkomsten zijn er naar zich veel met de zorg voor zijn dieren te be moeien. Hij voelt uit zich zelf niet wat hij tegenover het dier misdoet, hij raakt, vooral in de grensstreken verward door de verschillen van bepalingen die hem voor dierenmishandeling strafbaar maken in de drie provincies; hij moest, ter beteugeling van het kwaad, direct kunnen worden gestraft, door alle ge vallen als overtredingen te beschouwen. Vandaar dan ook, dat er middelen worden' beraamd om wetswijzigingen te krijgen in het belang der dierenbescher ming, en de mogelijkheid door overtre ding direct ingrijpen der politie. Ergelijke vormen van dierenmishande ling hoorden en zagen we: de folterende transporten van kippen en varkens, maar vooral, de onlangs ontdekte z.g. meststallen, waarin paarden worden ge bruikt voor bemesting van bloemen. Vreeselijk die vergroeiingen van voeten Men wil nu die paarden opkoopen om hen dit lot te besparen. Daartoe is geld noodig. Ook voor de dierenasyls, die veel goeds tot stand kunnen brengen. Allerwegen poogt men verbetering te brengen Dat belangstelling en steun noodig is, bleek overduidelijk Na de pauze heeft onze stadgenoot de heer L. A. Stofkoper verhaald van en gelezen uit zijn welbekende populaire schetsen, geïnspireerd van den Noord- zeeboulevard: Een hulde aan de dap peren, die op zee (en welk een zee soms redding brachten of poogden te brengen aan hun makkers; een sober verhaal van een dappere daad En dan het luimige: De fietstocht van bootsman Arie, en het „avondje" als vervolg daar op. Gelach en succes naar rato. Tenslot te het aardige „Kindervreugde", dat on ze lezers zich nog wel herinneren. De voorzitter der afdeeling, de heer G. Mulder, inspecteur van politie, alhier, die den avond had ingeleid, dankte de sprekers voor het gebodene, en beval de vereeniging zeer in ieders steun aan. In de pauze werd gecollecteerd ten bate van de dierenbescherming in Ned. Indië, RITTHEM. De leden van den Bijz. Vrijw. Landstorm kwamen Woensdag avond met hun vroeuwen en verdere ge- noodigden samen. Burgemeester P. W. ter Haar riep de vele aanwezigen het welkom toe, in 't bijzonder den overste Bierman en den heer Laernoes, die zooveel voor den B. V. Landstorm doen. De heer Bierman zette het doel van dezen Landstorm uiteen, waarbij hij vooral wees op de handhaving van 't ge zag en het trouw blijven aan ons geliefd vorstenhuis. Ook besprak hij de organisatie van den landstorm en wees op het verschil tusschen den Landstorm en de Burger wacht. Hij wekte de landstormers op tot meer onderlinge samenkomsten en tot het volgen der schietoefeningen. De heer Laernoes wees o.a. op het groote voorrecht, dat wij Nederlanders deur D. A. POLDERMANS. 't Was den drie en twintigsten De cember en liek as* iederendeen weet, zou 't over 'n paer daegen Kossemisse weze. Griete en Jan zatte in den uzen; èur zette 'n stik in Jan z'n boezeloen en üm zat bie de plattebuuskachel mie z'n éene^voet d'r van onder tegen, z'n aren op de sporte van z'n stoel, z'n puup' in z'n mond en mie z'n rik zoo'n bitje schuinsachtig nae de lampe, want ie a de krante in z'n anden. Die leesden ze mie z'n vuven: Kees van Siene, Wullem Koole, de Spreeuwe, de scheeve Kao en üm. Vee van lezen was Jan nie en in zoo'n krante stieng d'r 'n eelenboel dae d'n tóch niks om gaf ok, zooas fuleton en berichten uut butenland, mae d'affer- tensies en d'ongelokken en zoo, die lees- de'n toch en dae a d'n gemeenlienge meer as 'n ure werk over. Want leze, da's 'n dienk, da je vee mot doe, anders gae 't nie zoo erg vlot. Mae affijn, 't gieng toch en somstemets las 'n Griete zoo is 'n ennetje voor. ,,'k Leze wè nie as 'n domenie," zei t'n, „mae. „Domenies die leze nie, die preeke," meenden Griete. Um zweeg as 'n leesden neturelik en eur zweeg, en fleeweke a d'n zoö zitte leze, dat z'n krante op de buze van de kachel lag en z'n ood lag zoo ja nee op de kachelroe, toe dat 'n aneens goed wakker schrikten deur dat Griete riep „Jan, past toch op! Je broek zoolt en je krante rookt. Vandaege of merge vlieg je nog is in brand, jie, flak bie de kachel!" ,,'k Zat te lezen," bromden Jan. „Jaes, dat begriepe 'k, mae oudt 'r dan in 't vervolg je'n oogen bie open en zurgt 'r voe, dat je pupe nie uut je mond vaolt. Kiek mae, dae leit 'n bie de koolbak." Mae noè was 'n wakker, want ie lees den ies, dae d'n. Nee mae! „Zeit, Griete, lus jie oliebollen?" „Smoutebollen bedoel je zeker? Ikke wè! Jie?" hebben, door 'n bezit van een vorstin uit het huis van Oranje, een Koningin bij de gratie Gods. Hij vergeleek ook de laatst gehouden demonstratie op Houtrust in Den Haag door de S.D.A.P. met de de monstratie in 1928 ook op dezelfde plaats gehouden door den V. B. Landstorm. Hij prees ook de vrouwen, die haar mannen willen afstaan, om „als 't moet" niet al leen vaderland en vorstin, maar ook de gezinnen te beschermen. Vooral in deze moeilijke tijden moet trouw blijken. Vervolgens werden eenige films ver toond b.v. De Koninklijke familie bij verschillende gelegenheden in het mid den haars volks, de landdag van den B. V. Landstorm te Bergen op Zoom op 21 Mei 1932. Na het zingen van het Wilhelmus dankte de burgemeester allen, die mee gewerkt hebben tot het doen slagen van dezen avond. ELLEWOUTSDIJK. Woensdag j.l. vergaderde de voltallige raad onder voorzitterschap van burgemeester Smallegange. Tot leden van het burgerlijk armbe stuur worden herkozen de heeren A. van der Hage en A. van de Velde. In het ventverbod wordt een wijzi ging gebracht in dien geest dat voor taan B. en W. de vergunningen zullen afgeven in plaats van den burgemeester. Omtrent de brandstoffenvoorziening aan tewerkgestelde arbeiders in de werkverschaffing wordt den raad ge vraagd hiervoor gelden beschikbaar te stellen en indien dit gebeurt, stellen B. en W. voor de uitkeering in natura te doen plaats vinden mede om daar mede de kolenhandelaars in de gemeen te te bevoordeelen, wat met algemeene stemmen wordt besloten. De heer Stoutkamer zegt het te betreuren, dat alleen in de werkver schaffing tewerk gestelden dezen steun ontvangen terwijl verschillende men- schen die het meer noodig hebben hier buiten vallen. De heer Meulenberg stelt voor de brandstoffensteunverleening uit te breiden tot andere crisisslachtoffers, spr. wil deze in de gelegenheid stellen zich aan te melden en B. en W. ieder geval afzonderlijk beoordeelend, tot tot afgifte machtigen. De Voorzitter zegt, dat in deze regeling natuurlijk geen rijkssubsidie kan worden "verkregen, welke in het behandelde geval 40 pet. bedraagt, maar het nogthans aan den Raad vrij staat uit de gemeentekas deze men- schen te steunen. Het voorstel Meulenberg wordt met 4 tegen 3 stemmen aangenomen. (Tegen dit voorstel tot steunver- leening stemde de S.D.A.P.-fractie). Bij de rondvraag stelt de heer M e ij- a a r d voor dat er een verzoek zal worden gedaan tot verhooging van het uurloon in de werkverschaffing tot 22 cent in plaats van het thans geldende 20 cent, hetgeen te laag wordt geacht. De vooritter zegt, dat in verband met de huidige loonstandaard in het „Ja, mae dae staet: oliebollen. Nou!" „Wae staet 't?" „Ier in de krante. Reekept voor.... ool-oliebollen. Dat binne smoute bollen. Zou je 't kunne?" „Bakke? Wou 't werèntig nie! Moe der dee 't aol z'n leven as vaoder ver- jaerden en mie de Kossemisse gebeur den 't ok wel is. Leest is!" „Eén pond bloem," „Blom dus. Terve blom." „Twee ons kren-ten. Drie onsen ro zen-rozijnen, wat hist, melk, eên weinig sukelade." „Sukelade!" „Dienk je, da 'k nie leze kan? Bak ken in olie of vet," „Sukelade m'n eden! Sukelade in smoutebollen; daer 'k nog nooit van egoord," „Ja, jie! Mae je begriep neturelik, in zoo'n krante zette ze zoo mae geen or- denaire errebeiers smoutebollen. 't Bin d'r op z'n burgers, da spreekt van eiges, mae da ze lekker zulle weze, dae ka je wè van op an. 'k Zou ze wel is luste mie de Kossemisse, jie nie?" „Ikke wè!" ,,E noe, doe 't dan is. Ik za bie den bakker de spullen d'r wè voe aele. Su kelade ei je nog 'n bitje van Goesche mart, mae waffoe olie zoue ze bedoele?" „Moeder dee 't gemeenlienge in derm- vet en den joeën?" ,,'k Weet 't nie. Ze dee 't nie dikkels. Doe je 't dan?" „Mien goed." „Dan gae 'k 'r merg' om. Zou Wan nesje d'r. „Bin jie noe nie wiesder! 'n Kind van vier maenden smoutebollen! En weet je, wa 'k doe a 'k z' eroerd „Eroerd?" „Noe ja, as 't deeg klaer is." „Bakke zeker?" Mae noe schoot Griet' in de lache. „Nee mae, dan zou jie lekkere smou tebollen ete, m'n jongsje. Motte ze dan nie rieze zeker? Anders bin ze zoo zwaer as 'n sliepsteen. Ze motte rieze en dan zett' 'k ze in Wannesje z'n wiege, 't deeg, an 't voetènde in die steene teèle, die 'k van de zummer kocht bie die veint mie z'n eenen erm." Je merkt, dat Griete en Jan nog nie zoo eel lank etrouwd waere. Je kan 't wè zoo'n bitj' uutrekene, want Wan- vrije bedrijf geen verhooging verwacht mag worden, daar er een prikkel moet blijven tot het aannemen van aange boden werk. Het voorstel Meijaard wordt aange nomen met 4 tegen 3 stemmen. Tegen de heeren Zoeter, Meulenberg en van de Velde. De heeren Meyaard en Meulen berg bespraken een grenskwestie tus schen Driewegen en Ellewoutsdijk n.l. of de gemeente verplicht is een stuk weg, volgens den legger van wegen en voet paden behoorend tot Driewegen te on derhouden. De voorzitter zegt dat er een overeenkomst is tusschen de ge meenten, maar zal alvorens tot behande ling van den weg wordt overgegaan, de zaak grondig onderzoeken. BRUINISSE. In de gehouden ver gadering van den raad was van Ged. Staten bericht ontvangen dat over 1931 voor werkverschaffing een bijdrage is verleend van 81,80, Na breedvoerige bespreking trekt wethouder van Vessem, zijn voorstel in om terug te komen op een in een vori ge vergadering genomen besluit betref fende het verleenen van reductie op de huur van het Gemeentelijk Vergaderlo kaal. Aan twee plaatselijke vereeni- gingen wordt dat lokaal voor het hou den van wekelijksche oefeningen gra tis beschikbaar gesteld, mits vergoe ding voor vuur en licht zal worden ge geven. Aan mejuffrouw J. J. A. Smallegange onderwijzeres aan de O.L.-school al hier werk met ingang van 1 Januari 1933 eervol ontslag verleend. Het ge middelde aantal leerlingen der O .L.- school bedraagt 156. Het maximum aan tal leerlingen voor 5 onderwijskrachten is 161, zoodat de raad, hoe ongaarne ook tot het besluit moet overgaan. Tot afgevaardigde naar de vergade ringen der Waterleiding Mij worden herkozen de heeren van Vessem en v. d. Berg. ZUIDZANDE. In de vergadering van ingelanden van het watepschap de Wa tering Cadzand werd besloten deel te nemen aan het totstandbrengen van een nieuwen klinkerweg van Zuidzande Cadzand met daarnaast een afzonderlijk rijwielpad. Alle lichamen, die hiervoor moeten medewerken hebben thans besloten de daaruit vloeiende kosten voor hun re kening te nemen, zoodat de gebrekkige weg eerlang zal worden vernieuwd. Nederlandsch Fabrikaax. (Ingez. Med.) nesje was ekomme toen da ze bienae elf maenden getrouwd wazze. Ze weun- den 'n ennetje buten 't durp en ze waere, zooas je ziet, mie z'n drieën, as je te minsten de katte nie mee reekenden. Jan en Griete rekende 'n nie mee, mae dae konde ze nog wel is anders over dienke. Noe goed, den aren dag gieng onze maat nae 't durp. Voe de sikurigheid a d'n die krante bie z'n in z'n binnen zak. Dan oefde 'n nie benauwd te wezen, dat 'n wat zou vergete. Ie trof 't, want um was den eenigsten in de wienkel van den bakker. Betje ielp 'n en Jan las dudelik voor, wat dat 'n noodig a. „Want Griete za voe de Kossemisse van achtemirreg smoutebollen bakke", zeit 'n. „In reuzel doe ze 't, die me nog." „Smoutebollen?" vroeg Betje, „mie sukelade? Daer è'k nog nooit van g'oord. Staet dat 'r?" „Lees 't zelf. Kiek.su..su. „Sukade! Mae geen sukelade. J'ei nie goed ekeke. Oe vee mo je dae van „Dat weet 'k ók nie. Daer ei Griete niks van ezeid. Ik docht van su. mae zou dat 'r beslist in motte?" ,,'t Kan d'r gerust uut bluve. Kiek, da's den blom, de rezienen, de krenten, vuuf cent gist; da's lae'k is zieda's negen centeen en twintigtiene en vuve da's net persies negen stuvers." Jan betaelden, dee aolles in z'n zaksje en gieng d'r mee op stap. „Azze me noe egeten dan za'k z'eest roere," zei Griete; „dan verdoen- kere me nie, want bie de lampe is 't niks waerd, dan ku je nie goed in de panne kieke of da ze bruun genoegt bin. 'k Za zjie, da 'k om 'n uur of twee begunne. Zoek jie noe de krenten en de rezienen uut; aol de steeltjes d'r of, de stokken d'r uut en kiek goed of dat 'r geen steenen in zitte. Ier, vlak bie 't raein." Jan begon, mae ie was nog mae 'n stuitje doende, of ie zei: „M'n viengers kleve van die krenten aste flikker." „O wacht, ier ei je de scheuteldoek. Dae kelf je ze mae an óf." Zooas Griet' ezeid a, dee ze. Goed eên ure was z' an 't roeren en Jan zat 'r vlak bie. „Ou je vule pupe wig!" zei ze; „as je d'r assie in smost is 't te laete." Onze financieele deskundige uit A m- sterdam meldt ons: De Amsterdamsche beurs is vrij goed bestand gebleken tegen den ongunsti- gen invloed, die van de flauwe houding der New Yorksche fondsenmarkt is uit gegaan. Ook hier heerschte echter een absoluut gebrek aan affaire, ook al doordien zich zoo goed als geen nieuwe factoren deden gelden. De handel in Duitsche obligatiën heeft dien in de andere afdeelingen der beurs aanmerkelijk overtroffen. Aanvankelijk was de stemming voor de Duitsche fondsen ook nog vast. Voor een deel was de vraag afkomstig van het publiek, dat weer iets durft op te nemen, nu de politieke toestand in Duitschland wat is opgehelderd en ook de economische verhoudingen vooruit gaande schijnen te zijn, getuige de toe neming der productie in verschillende bedrijfstakken, berichten over het te werk stellen van nieuw.e arbeiders enz. Daarnaast worden Duitsche dollarobli- gatiën nog altijd opgekocht, om te die nen ter betaling van de z.g, „extra ex port", voor welk doeleinde de Duitsche Devisenzentrale vergunning tot verkoop in Duitschland geeft, waar voor deze fondsen een hoogere prijs te bedingen is dan in het buitenland. Omtrent den omvang van de op deze wijze 'bewerkstelligde aankoopen van Duitsche fondsen loopen de ramingen sterk uiteen. Volgens een bericht van Amerikaansche zijde zouden zij in het loopende jaar een totaal nominaal be drag van 750 millioen dollar hebben be reikt, waarvoor 250 millioen dollar zou zijn aangewend. Vermoedelijk is deze raming veel te hoog. De „Fr. Ztg." komt tot een berekening van slechts 250 a 300 millioen mark nominaal, wat echter wel meer aan den lagen kant zal zijn. In elk geval hebben de Duitsche aan koopen van deze fondsen de koersstij ging in de hand gewerkt. Aangezien de op deze wijze naar Duitschland terug komende obligatiën door de Maatschap pijen, die ze destijds hebben uitgegeven, worden teruggekocht tot de tegenwoor dige koersen, die aanzienlijk lager zijn dan de emissie-koersen, beteekent dit, dat de desbetreffende ondernemingen van een deel van hun buitenlandsche schulden ,,voor een koopje" afkomen. Aan de financieele positie dezer onder nemingen kan dit slechts ten goede ko men. Van het standpunt van den buiten- Iandschen obligatiehouder bezien schuilt er in de handelwijze der Duitschers echter veel onzuivers. Eerst is door maatregelen der Duitsche regeering, de Devisen-voorschriften, en al dergelijke fraaiigheden meer, het Duitsche crediet geschokt, en de fondsenhandel aan ban den gelegd, wat tot een scherpe koers daling van Duitsche obligatiën heeft ge leid. Thans maakt Duitschland van deze omstandigheden gebruik, door de obli gatiën tot lage koersen in te koopen, Mae Jan pasten wè óp. „Zie zoo, da's klaer. Noe.... zou 'n slaepe?" Jan keek eventjes deur 'n garretje van 't wiegekleed en ie zei: „Ie slaept as 'n verksje, Verzichtig noe mae. Ier, ik za de dekentjes 'n bitj' oplichte. Zoo!" Jan gieng nae 't óf om 'n zootje spruutjes te trokken en toen 'n d'r mee klaer a, most 'n nog 'n bitje kachelout kappe en 'n eemer mie eierkolen ge reed zette voe merrege, de Kossemisse. Nèt persies kwam 'n mie z'n eierko len an 't straetje bie d'achterdeure, toen dat 'r twee guus kwamme mie de koen- kelpot. Griete a ze zeker ok al ezie, want ze stieng in 't deurgat. „Magge m'n asjeblieft is...." „Jaes, koenkele julder mae is. Je bin ne ok mae erreme guus.' En de twee kinders zonge en ze koen- kelden as t'r toe en ze krege 'n aolve stuver van Griete. „As je' 'n uurtje laeter ekomme was, a'j'ielk 'i{; smoutebolle kunne kriege. 'k Mo ze nog bakke. Mae uust is. As j'over 'n ure.-"... Motte je nog varre weze?" „Ginter bie die uusjes en dae ginter achter den diek." „Da kom goed uut. Da's nog 'n eel ennetje! En as je dan vrom komt, dan zu je d'r ielk een 'n Wermen!" De kinders gienge, mae ze wazze op z'n besten goed en wel op de grien- wegt of Griete verschrikten d'r eigen 'n aap. „Gauw, gauw, Griete!" oorden ze Jan roepe, ,,'n Ongelok! Gauw toch!" Ze strukelden over 't vuulteblik en tumelden den uzen binnen. Dae stieng Jan bie de wiege mie ies in z'n rechsen and, mae ze zag zoo gauw nie, wat of 't waer. „Die miserabele katte!" riep Jan; „dien beroerden aap! Kiek noe toch is! Griete stieng mie d'r mond wied open, stokstieve. Noe zag ze 't. Groote klod ders deeg, koekedeeg, drope van de katte z'n pooten en z'n staert zoo mae op de matten. Lange, lange drellen. Je kust 'r a gauw geen katte uut kenne, mae ie spartelden mie z'n pooten. Jan ieuw d'n nog aoltied bie z'n deeg- nikke. „A 'k nae m'n gemoed te werke (Ingez. Med.) voor welk doeleinde de benoodigde de viezen, waarmede men in andere ge vallen zoo zuinig omspringt, ter be schikking worden gesteld. Binnenlandsche beleggingsfondsen wa ren in de afgeloopen week weer goed prijshoudend. Van de Nederlandsche Staatsfondsen waren vooral de 2% pCt. en 3 pCt. soorten gevraagd, zoodat zij nog iets in koers konden oploopen, Ge- meenteleeningen werden gunstig geïn fluenceerd door het goede resultaat van de jongste 5 pCt. leening van Amster dam. Deze gemeente maakt in een snel tempo voortgang met het dekken van haar kapitaalbehoeften, gébruik makend van de gunstige stemming, die op de obligatiemarkt bestaat. Nauwelijks is de eene leening van de baan, of er wordt reeds weder een andere aangekondigd, en wel tot een bedrag van 6 millioen, die bij een rente van 5 pCt. tot een koers van 98% pCt., d.i. dus 1 pCt. itoo- ger dan de vorige leening, aan het pu bliek zal worden aangeboden. Ook andere gemeenten en provinciën blijven een beroep op de markt doen, aan welk beroep, dank zij de ruime ter belegging aanwezige middelen, gemak kelijk kan worden voldaan. Op de aandeelenmarkt zijn de koer sen weer weinig- veranderd. Van pe- troleumaandeelen werden Koninklijke Petroleum gunstig beïnvloed door een vermindering van de productie in de Ver. Staten, alsmede door het bericht, dat alle bronnen in het Oost-Texasge- bied, dat in zoo sterke mate tot de over productie in Amerika bijdraagt, tot Ja nuari zullen worden gesloten, teneinde na te gaan tot welk peil de restrictie moet worden doorgevoerd, om de na tuurlijke petroleumreserves van den Staat te beschermen. Men twijfelt er echter aan, of deze order wel zal kun nen worden doorgevoerd. Over het koersverloop in de meeste andere afdeelingen valt weinig bijzon- gieng, dan neep 'k de smeerlap z'n kop d'r of," schreeuwde 'n. „Dien lammen dooien doerak is awee in de wieg' ekro- pe, diepe onder de dekens, onder Wan nesje z'n dekens en zoo in de smoute bollen. Wat noe ,,'t Is vreed!" kwam 't mie moeite uut Griete d'r kele. „Vreed? 't Is 'n schandaol, dien luien ier en ginter. Dat ei je d'r noe van, 'k E j'a zoo dikkels ewaerschoed; mieter t'n uut die wiege en noe zie je 't is!" „Aol 't deeg. „Meer as den elt kleeft 'r an z'n sme rige flikker. De teel' isZou 'k 't 'r nie of kunne krauwe mie de rik van 't broodmes?" „Foei! Smoutebollen mie katt'aer. 'k Zou d'r geen een van luste. Laet 'n noe mae gerust.... Nee, nee, nee, nie ier in den uzen. Gooit 'n buten zoo varr as 'n vliege wil, dan kan 'n z'n eigen óf lekke en as 'n 't arte in z'n ziel' eit om vrom te kommen, slae 'k 'n mie de poker z'n nikk' in!" „Dae zitte me noe wè. En dat kleine bitj' ier." „Dienk je, da 'k dae wat van luste? Wien weet wat of die vuulpoes d'r in edaen eit. En kiek is op Wannesje z'n dekens! Aol krenten en rezienen en zoo. Noe 'k wè wat anders te doen as smoutebollen te bakken. Gae mae gauw uut de wegt. .c.Past op! J ei deeg an je kousens. Kiek toch wae da je trapt! 'k E nog geen troep genoegt zeker?" Over 'n stuitje kwamme de guus van de koenkelpot, mae Griete zei: ,,'k Bin d'r nog nie mee bezig, mae ièr julder ielk 'n grooten babbelaer. Zoo zie je, oe dat Jan en Griete wè degelik gewaer wiere, dat r n katte in uus was. Jan a 'n onplezierige kossemisse. Griete a 't ok glad nie nae d'r zin. En de katte? Die lag op den vuuf en twintigsten December den eelen dag achter de kachel, schoone - en mae n buuk zoo dikke, dat Jan zei: „Kiek is nae um, z'n poke is nog zoo dikk' as 'n tunne. Jie ei 'n plezierege Kossemisse; mae ons kunne t smoutebollen doe en da's joe schuld, akeligheid!" 's-Gravenpolder, Wintermaend 3 2

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6