SPORT. LEVENS VERZEKERING MAATSCHAPPIJ HANDEL EN NIJVERHEID. GEMENGD NIEUWS. AFLOOP VERKOOPINGEN. BURGERLIJKE STAND. NIEUWJAARSWENSCHEH. KIEUWJAARSWENSCHEN. NAAMLIJST in zijn bedrijf en dure controle en taxa tie overbodig zijn, doch de hier be doelde credietgever op inventaris en voorraden rechten kan doen gelden, indien daling van het aantal stuks vee of andere factoren hiervoor aanleiding geven. De commissie gaat ook uitvoerig de positie der" borgen na. Alle gevallen, die zich hierbij in de practijk kunnen voordoen worden door haar besproken en naar het ons voorkomt, wordt over al een billijke oplossing in uitzicht ge steld. Het geheele rapport ademt een geest van ernstig willen en getuigt van groote •deskundigheid. Het geeft een uitnemen de handleiding aan de Regeering om daarop een wetsvoorstel te formu leeren. Het IC-jarig bestaan van „Achilles". De datum van 15 Februari, den dag, waarop de gymnastiekvereeniging „A- chilles" te Middelburg haar 10-ja- rig bestaan hoopt te herdenken, nadert met rasse schreden. De feestcommissie heeft daarom in haar jongste vergadering het volgende voorloopige plan opgemaakt Donderdag 16 Februari receptie op de bovenzaal van de „Vergenoeging' Woensdag 22 Februari uitvoering van „Achilles" in den Schouwburg; Zater dag 25 Februari feestavond in de Con cert- en Gehoorzaal, waar o.a. een ar- tistengezelschap zal optreden; Dinsdag 28 Februari gyymnastiekuitvoering van de adspirantleden, gevolgd door een blijspel in den Schouwburg; Zaterdag 4 Maart feestavond met attracties voor de adspirant-leden in „Mercurius". Voorts zijn plannen opgevat om op uinsdag 7 Maart tegen betaling een herhaling te geven van het programma van 28 Februari. Voor zoover het programma van de feestcommissie, waarvan het dagelijksch bestuur bestaat uit de heeren J. J. Kerkmeijer, voorzitter; P. C. de Hamer, secretaris en J. C. Julianus. Geldt dit allemaal de herdenking waar aan Wel voornamelijk door stad- en ei- landgenooten zal worden deelgenomen, een andere commissie met den heer P. C. de Hamer als voorzitter en mej. A. Roose als secretaresse heeft zich belast met de regeling van den bjationalen Ju- bileummarsch op Walcheren, welke be paald is op Zondag 28 Mei. Voor deze groote gebeurtenis op het gebied van de wandelsport is een op de drukkerij der Firma G. W. den Boer keurig verzorgd programma uitgegeven. Het is verlucht met enkele foto's van Middelburg en van plaatsen, die men bij deelname^ aan het parcours in wer kelijkheid zal zien. Naast het bestuur van Vreemdelingenverkeer, den direc teur van „Achiles", den heer J. A. Bal, het bestuur en de regelingscommissie, schreef ook de secretaris van de wan- delsportafdeeling der K. N. A. U. een voorwoord met een krachtige opwek king tot groote deelname. Uit het programma blijkt o.a, dat voor dames en heeren, die den leeftijd van 16 jaar hebben bereikt, een parcours van 40 km. en voor meisjes en jongens van 13, 14 en 15 jaar een van 25 km. is ont worpen. Voor verdere bijzonderheden verwij zen wij naar het programma. Hockey, MiddelburgBergen op Zoom 80. M. M. H. C. benutte haar vrijen Zon dag voor spelen van een oefenwedstrijd en verschijnt met een zeer gewijzigd elf tal in 't veld. Hoewel ze de overwinning, zelfs, een groote, behaalde had het spel zelve en 't verband tusschen de spelers weinig te beteekenen. De eerste 10 mi nuten woog het spel aardig tegen el kaar op; doch nadat de rechtsbinnen voor het eerst gescoord had uit een voorzet van links, kwam M. M. H. C. meer en meer in den aanval. De halflinie van B. op Z. bleek niet voor haar taak berekend, en bood de Middelburgsche voorhoede weinig te genstand. Het duurde dan ook niet lang of de r.-binnen pushte voor de 2de maal de bal in 't doel der Bergenaren, kort daarop miste deze zelfde speler een pracht kans. De midvoor wist nog voor rust de 3e goal te maken. Na half time was Middelburg verre Ye,u de sterkste. De linksback van Mid delburg had met de weinige doorbra ken geen moeite. Een strafcorner van links keurig gestopt door de midhalf, iets wat hij in deze wedstrijd meerdere malen deed, werd hartl door r.-binnen ingeschoten, onhoudbaar voor den kee per. In de M.-halflinie zagen we de r.-half af en toe goed werk verrichten. Hij hing gewoonlijk als een fox-terrier aan zijn tegenstander, en gaf deze dan ook wei nig kans om behoorlijk te spelen. De 5e, 6e en 7e goal werden weer door den r.- binnen gemaakt. De laatste twee beide uit goed aangegegven strafcorners van links. Bergen op Zoom kreeg nog even de kans om de eer te redden, doch de hard hoog ingeschoten strafcorner werd op fraaie wijze door de linksback met zijn stick gekeerd. Even voor- 't einde pushte de rechtsbuiten het 8e doelpunt in de goal. De leiding was bij beide scheidsrechters in goede handen. Konijnententoonstelling. De uitslag van de gehouden Konijnen tentoonstelling uitgaande van de Konij- nenfokkersvereeniging „Ons Belang" te Sluis luidt voor wat le prijzen betreft als volgt: Vlaamsche Reus (haaskleur) voedsters (jong), kampioen F. Leenhouts Rammen (oud) G. de Smidt; - Vlaamsche Reus (wit) Voedsters (oud) P. Clijncke. le en bijzondere eereprijs F. Quataert. Rammen (oud) P. Clijncke. Nesten: Witte Reuzen (met voedster) le prijs en bijzondere eereprijs Fransche Han goor (met voedster) J. J. Verhage. Blauwe van Beveren, voedsters (jong) le en bijzondere eereprijs J. J. Verhage. Argentè de Champagne le en bijzon dere eereprijs: F. J. Leenhouts. Argenté de Champagne Voedster (jong) P. Boes, O. Clyncke, F. Coppens.' Rammen (jong) le en eerepr. F, J. Leenhouts. Chinchilla voedsters (jong) le en bij zondere eereprijs A. Lako. Havana, voedgters (oud) G. J. de Smidt le en bijzondere eereprijs J. van der Meulen. Rammen (jong) J. Leysennaar. Gris Perle de Halle Voedsters (jong) twee le prijzen en Bijzondere eereprijs: A. de Paauw. Black and tans rammen (oud) twee le prijzen en bijzondere eereprijs A. Cop pens. Z. V. B. Wedstrijduitslagen van Zaterdag 17 December. Afd. I. Z. S. C.Othene 11. Wedstrijduitslagen van Zondag 18 December, le Klasse A. Middelburg 3Vlissingen 3 25. R. C. S. 1de Zeeuwen 2 2—5. le Klasse B. F. C. SluisSteen 11. BreskensHontenisse 10. le Klasse C. ZonnemaireSinoto 2 20. Schouwen—Noordgouwe 102, BurghRenesse 33. 2e Klasse A. Hansweertsche BoysHansweert 2 1—5 Goesche BoysHeinkenszand 31. IersekeKruiningen 31. 2e Klasse B. ScheldestrijdersTerneuzen 3 23, 2e Kalsse C. Walcheren 2Middelburg 4 04. R. C. S. 2Veere 36. 2e Klasse D. Schouwen 2Noordgouwe 2 03, Burgh 2-Renesse 2 52. 3e Klasse B. B.K.V.V.Sluiskil 2 54. Terneuzen 4Terneuz. Boyys 43. 2e Klasse E. Zwsch Vlaamsche BoysIJzendijke 2 6—2. Hoofdplaat 2Breskens 2 00. Zwemrecords verbeterd. Op het Zaterdagavond gehouden zwemfeest in de zweminrichting aan den Heiligenweg te Amsterdam werden eenige recordpogingen ondernomen door mej. Jenny Kastein (H.D.Z.) op de 200 en 400 m schoolslag. De eerste 200 meter werden afge legd in 3 min. 7 3/5 sec. hetgeen een nieuw Nederlandsch record is. Ze trok door voor de 400 m en verbeterde haar eigen record met liefst 7 seconden en bracht dit op 6 min. 31 2/5 sec. Een derde record verbetering werd door T. v. Kalken (D.J.K.) verricht. Hij zwom de 100 m schoolslag in den nieuwen Neder- landschen recordtijd van 1 min. 19 3/5 sec. Gedeeltelijk we r k loos. 2 Loodgieters, 23 kleermakers, 1 schoenmaker, 1 afbramer, 2 bankwer kers, 1 kernmaker, 1 modelmaker, 2 rijweilherstellers,, 1 stoker, 5 vormers 1 slager, 1 kraandrijver, 2 werkmees ters, 1 zonder beroep, 4 ongeschoolden en 4 werkvrouwen. Totaal 52. Algemeen totaal vorige week 917, bijgekomen 75, afgegaan 45, over 947. beschermt üw gezin in moeilijke jaren. Inspecteur: G. LINDENBERGH, MIDDELBURGSCHESTRAAT, GOES. (Ingez. Med.) Naar „de Nederlander" meldt zou er bij de Maatschappij Nederland te Amsterdam nog geen beslissing zijn gevallen over het al- of niet bouwen van een nieuw mailschip ter vervanging van de „P. C. Hooft." Werkloosheid, Bij de arbeidsbeurs te Middelburg stonden Zaterdag als werkloos inge schreven: Geheel werkloos: 3 Typografen, 2 fitters, 23 grondwer kers, 2 loodgieters, 16 metselaars, 33 opperlieden, 40 schilders, 3 steenhou wers, 10 stoffeerders, 2 straatmakers, 2 stucadoors, 66 timmerlieden, 1 water bouwkundig opzichter, 1 ass. apothe ker, 6 cirkelzagers, 41 meubelmakers, 6 politoerders, 3 schoenmakers, 35 bank werkers, 6 draaiers, 12 electriciens, 1 kernmaker, 3 klinkers, 1 kopersalger, 1 lasscher, 7 machinisten, 1 boorder, 1 metaalschaver, 2 slijpers, 1 metaalste ker, 1 modelmaker, 8 monteurs, 2 na- gelheeters, 2 pianomakers, 5 plaatwer kers, 1 ponser 2 rijwielherstellers, 6 scheepmakers, 7 smeden, 4 stokers, 1 voorslaander, 10 vormers, 2 boekbin ders, 15 bakkers, 1 kok, 1 slager, 24 boerenarbeiders, 1 boomkweeker, 2 tuinlieden, 5 reizigers, 8 winkelbedien den, 6 magazijnbedienden, S chauffeurs, 5 kellners, 3 kraandrijvers, 10 varens gezellen, 14 kantoorbedienden, 1 ver pleger, 23 van andere groepen, 88 met vakkennis zonder bepaald beroep, 296 zonder */akkennis (ongeschoolden), 1 winkeljuffrouw, 1 vr. kantoorbediende. Totaal 895. VALSCHE GULDENS. De Leidsche politie heeft in 't laatst der vorige week een inval gedaan ten huize van den 29-jarigen N. B. in de Gorterstraat te Leiden, die verdacht werd van het uitgeven van valsche gul dens. In het bewuste pand werd een volledige installatie voor het maken van valsch geld aangetroffen en in beslag genomen. De 27-jarige vrouw K. F. met wie de man samenwoont, was alleen thuis. Zij werd aangehouden. B, werd eenige uren later in de stadstram ge arresteerd. Hij legde een gedeeltelijke bekentenis af. Behalve in Leiden en omgeving zijn ook in Amsterdam, waar schijnlijk tamelijk veel van de vrij goed nagebootste geldstukken uitgegeven. De beide verdachten worden ter beschik king van den officier van justitie gesteld. EEN WINKEL VOL GESTOLEN GOED Dezer dagen kwam de Centrale re cherche te Rotterdam ter oore dat in een winkel aan den Coolsingel aldaar een groote partij gestolen sigaren, si garetten en tabak voorradig zouden zijn. Het bleek dat nagenoeg alles afkom stig was van diefstallen die in den laat- sten tijd herhaaldelijk ten nadeele van grossiers werden gepleegd. De winkelier, de 26-jarige M. J. de G. is, als verdacht van heling, in bewaring gesteld. Later zijn nog aangehouden de 19-jarige H. J. H. en de 29-jarige L. de V., die zich aan de diefstallen zouden hebben schuldig gemaakt. GEHEIME BRANDERIJ ONTDEKT. Vrijdagavond kregen de ambtenaren der directe belastingen te Oostzaan er de lucht van dat het achter aan het perceel aan het Zuideinde niet geheel in orde zou zijn. Vermoed werd, dat in een kippenhok aldaar een geheime dis tilleerderij bestond. Bij onderzoek bleek dit vermoeden juist te zijn. Een werk- looze uit Zaandam oefende in een der hokken op het erf van zijn zwager dit bedrijf uit. De voorraad alcohol benevens de ke tel werd in beslag genomen. BRAND IN ZAAGSELLOOS. Za terdagavond is een groote zaagselop- slagplaats, toebehoorene daan den heer M. en gelegen aan den Parallelweg aan de grens 'Hillegersber gRotter dam, in brand geraakt. In het drooge zaagsel vond het vuur een gretig voed sel en in minder dan geen tijd stond de heele loods, die ruim 150 vierkante me ter groot was, in lichte laaie. Eenige woonwagenbewoners hebben den brand het eerst opgemerkt. Zij snel den er heen, openden de deur en kon den een viertal paarderi, eenige geiten en een aantal kippen nog tijdig in vei ligheid brengen. Een aantal konijnen, welke in hokken zaten, zijn verbrand. De loods brandde geheel uit. De zaag- handelaar was niet tegen brandschade verzekerd en is door dezen brand voor een groot deel broodeloos geworden. Het was ver in den nacht eer de brandweer kon inrukken. 103-JARIGE OVERLEDEN. Vrij dagmiddag is in den ouderdom vein bij na 103 jaar overleden mevr. de wed. Chr. SasPoulvicet, de oudste inwoon ster van de gemeente Amsterdam. Verdronken. Vrijdagmorgen vonden eenige kin deren in een kolk „De twaalf boomen" onder Teefelen, gem. Oyen a. d. Maas, hel lijk van een onbekenden man. Het lijk werd herkend als dat van den 86-jarigen M. K. uit Oss. Men vermoedt dat de oude man misgestapt is en zoo in het water terchtgekomen. WAARSCHUWING.^ De commis saris van politie te Tilburg bij wie herhaaldelijk verzoeken binnenkomen om bevordering van terugzending van foto's, die ter vergrooting zijn toege zonden aan de „Superbe", wijst belang hebbenden er op, dat de Superbe niet ge vestigd is te Tilburg, doch te Baarle Hertog (België), Molenstraat 129. De vermelding op de circulaire van de Superbe „Hoofdpostkantoor te Til burg" heeft vermoedelijk geen ander doel dan belanghebbenden er op te wij zen, dat slechts binnenlandsche porto verschuldigd is. Klachten of verzoeken om inlichtin gen betreffende de Superbe dienen ge richt te worden aan den burgemeester van BaarleHertog (België). DIPTHERITIS IN VALKENSWAARD. De Maasbode verneemt uit V a 1- kenswaard, dat daar ter plaatse de diphteritis, sinds eenigen tijd onder de kinderen sporadisch heerschende, de laatste dagen een epidemisch karakter heeft aangenomen. Er zijn reeds 50 gevallen geconsta teerd waaronder 5 met doodelijken af loop. De plaatselijke overheid heeft sluiting van de scholen noodzakelijk ge oordeeld. KINDJE VERBRAND. Dezer dagen is het driejarig kind van den heer E. te Deventer in een ketel kokend water gevallen. Thans is het kind in het zie kenhuis aan de opgeloopen verwondin gen overleden. MAN DOOR ELECTRISCHEN TREIN GEGREPEN. Bij het passeeren van een overweg tusschen Ymuiden en Velsen is Vrijdagavond een man door een electrischen trein gegrepen en op slag gedood, 't Slachtoffer was zwaar verminkt.. De man, welke de 78-jarigen heer Th. O. te Ymuiden-Oost, heeft vermoede lijk door zijn bijziendheid den naderen den trein niet opgemerkt. 11 JARIG MEISJE WEGENS MOE DIG OPTREDEN TIJDENS BRAND GE HULDIGD. Op het stadhuis te V e n- 1 o werd Vrijdagmiddag aan de elf jarige Bennie Theunissen, aldaar door den Kon. Ned. Brandweerbond het eere- kruis van verdienste aangeboden, we gens haar moedig optreden bij den groo- ten garagebrand te Venlo op 24 Octo ber j.l. waarbij zij hare zusjes en een vriendinnetje van een wissen vuurdood redde. De huldiging geschiedde door den heer van 't Sandt uit Amsterdam en werd bijgewoond door den burgemees ter van Venlo, den heer en mevrouw Theunissen en door meerdere officieren van het Venlosche brandweercorps. TREILER GESTRAND. Zondag morgen is de stoomtreiler Haralt'' uit Leer (Duitschland) op den Engelschen Hoek nabij T erschelling gestrand. De reddingboot „Brandaris" en sleep- booten zijn ter assistentie vertrokken. Het schip keerde met 24 last haring van de vischvangst terug en is des mid dags tijdens den dikken mist aan den grond geloopen. De bemanning bestaan de uit 19 koppen is door de redding boot van boord gehaald en aan land gezet. Het schip zit gevaarlijk. De sleep boot „Holland" en de motorboot van Vlieland zijn ter assistentie aanwezig. De,,Holland' is in den loop van den avond in de haven teruggekeerd. De pogingen om de „Haralt" vlot te krij gen hebben geen resultaat gehad. De luiken zijn weggeslagen en het schip is vol water geloopen, zoodat het als verloren beschouwd moet worden. Naar V. D. in den loop van den dag vernam ligt de gestrande Duitsche treiler „Haralt" geheel onder water. Al leen de pijp is nog zichtbaar. De boot is dan ook geheel verloren. De moge lijkheid bestaat, dat een duiker bij kalme zee nog zal trachten een deel der la ding, welke uit haring bestaat, te ber gen. STUURBOORDSCHROEF BESCHA DIGD VAN DE „SIBAJAK". De directie van den Rotterdamschen Lloyd deelt .mede, telegrafisch bericht uit Port Soedan te hebben ontvangen, dat het motormailschip „Sibajak" op 15 dezer bij het verlaten van de haven van Port Soedan, heeft gestooten, waardoor de stuurboordschroef is beschadigd. Het schip is naar Port Soedan terug gekeerd voor een duikeronderzoek, doch zal heden 16 dezer om 5 h de reis naar Ned.-Indië vervolgen met eenigs- zins gereduceerde vaart. FELLE BRAND IN HOUTLOODSEN. Een felle brand heeft Zondagnacht gewoed in de houtloodsen en opslag plaats envan de N.V. Houthandel en Industrie v.h. G. Beltman A.G. Zn. aan den Eeftinksweg onder de gemeente Lonneker. De brand werd ontdekt door perso neel van de in de nabijehid gelegen gasfabriek der gemeente Enschedé. Met de spuit der gasfabriek werd begonnen met het beveiligen van het kantoorge bouw, waarna spoedig de motorspuiten uit Enschedé en Lonneker ter plaatse waren, die de vuurzee van verschillen de zijden aantasten. Fel joegen de vlam men de lucht in. Tot op verren afstand was de brand waar te nemen. Ondanks het krachtig optreden van de brandweer gelukte het niet den brand, die gretig voedsel vond in de groote voorraden hout, te blusschen. 't Vuur verspreidde zich over de geheele oppervlakte der opslagplaatsen ter grootte van ongeveer 5000 vierk meter Na hard werken slaagde de brandweer erin het eigenlijke fabrieksgebouw, waarin zich verschillende kostbare ma chines bevinden, ,te beveiligen. Onge veer vijf uur Maandagmorgen was de brandweer het vuur meester en was het gevaar voor uitbreiding geweken. Aan vankelijk vreesde men, dat de gashou- Voor het op 31 December a.s. verschijnend nummer van ons blad worden, evenals vorige jaren, aan genomen Bij advertenties van 14 regels 80 cent, elke regel meer 20 cent. In de V1 per naam en per regel 15 cent. Alles bij vooruitbetaling. Opgaven worden zoo spoedig mogelijk, in elk geval Nóór of op 28 December a.s., ingewacht bij onze bureaux, te Middelburg: Lan ge St. Pieterstraat; te Goes: Turf- kade. ders van de gasfabriek der gemeente Enschedé, die op korten afstand van het terrein van den brand staan, vlam zou den vatten. De richting van den wind was echter gunstig, zoodat daarvoor geen ernstig gevaar bestond. De brand veroorzaakte een geweldi ge hitte en onder de bewoners van de in. de nabijheid gelegen arbeiderswoningen, ontstond een paniek. Zij vreesden dat ook hun woningen door het vuur zou den worden aangetast, en verlieten hun huizen. De opslagplaatsen en loodsen van de fabriek zijn door den brand vernield. Een voorraad hout van vele tienduizen den guldens is verloren ggeaan. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade. Ongelukken. (Zaterdagmiddag is de C>7-jarige J. I'. B. 'van 'de trap zijner woning aan den Loonsduinschen weg te Di e n H a a g ga- vallen fen ma korten lijd aan de gevolgen overleden. Mr. P. J. Idduburg, secretaris van cu ratoren der Leidsche universiteit ïs Zaterdagavond toen hij uit de Irani van Oemstgeest naar Leidien stapte enden weg wilde oversteken door een passeerenden auto gegrepen. Met ernstige hoofdwas den 'is de heer I. naai' het diaconessen,- ziekenhuis overgebracht. Te Maastricht is Zondag- in den vooravond de huisvrouw H. uit Borgharen, die in België tiaar dochter had bezocht, in de Boschistraat vermoe delijk tengevolge van de duisternis, door een auto aangereden. Zj werd naar het ziekenhuis overgebracht, waar "zij spoe dig na aankomst aan de bekomen ver wondingen is overleden. Zondagmiddag omstreeks half drie is in de Timorstraat te Den Haag de 74-jarige accountant A. H. van U„ wo nende in de Theresiastraat aldaar, bij het oversteken van den rijweg, door de tram gegrepen en gedood. Ten overstaan van notaris H. van Mazijk. werd te Zuidzande in het hotel de Roode Leeuw publiek ver kocht, een hofstede, gelegen in deze ge meente, bestaande uit woonhuis met schuren en verder aanbehooren, erf, tuin-, bouw- en weiland in totaal groot 13.08.40 ha. Kooper werd R. Risseeuw te Oost burg voor de som van 19500. Middelburg. Van 16 tot 19 Dec. Ondertrouwd: J. v. d. Zee 44 j. en Th. A. E. van Schaik 29 j. Getrouwd: A. F. S. Wissekerke 30 j. en C. J. Peeters 21 j. Bevallen: J. E. Montaan geb. Van Dijk d.; N. Meliefste geb. Meijers d. Goes. Overleden: S. Botbijl 87 jr. weduwe van C. Blanker. Souburg. Van 713 December. Ondertrouwd: C. L. M. den Outer, 24 j. en P. Schipper, 21 j.; L. Quist, 21 j. en P. M. Hoogesteger, 21 j. Bevallen: E. Wijsveld, geb. Dierickx, z.; C. de Smit geb. Kervink z.; S. Jozias- se geb. Bosschaart z. Koudekerke. Van 115 December. Ondertrouwd: K. Marinusse jm. 28 j. en L. Geljon jd. 26 jJ. Boucherie jm, 21 j. en M. Alewijnse jd. 21 j. I Overleden: J. Verstelle, 67 j. man van 1 W, J. van de Klundert; L. Andriesse, 74 j. wede. van A. Dekker; J. Dronkers, 61 j. man van M. C. Buijze. Ierseke. Van 9—16 December, j Ondertrouwd: P. D. Blom, 26 j. jm. i en M. P. Mieras, 25 j. j.d. Getrouwd: B. van den Berge, 22 j. I jm. en I. J. Slabbekoorn, 22 j. j.d. 1 Bevallen: J. E. C. Bol geb. Bos z.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 7