ZEELAND. fWEEDfc BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGS CUE COURANT VAN DINSDAG 20 DECEMBER 1932. No. 300. RUSSISCHE BRIEVEN. DER WENT", ALIAS THORNTON MIDDELBURG. WALCHEREN. DRIE V00RDEELEN. MgsMsaa 65 ct. iar 150 iet de |iws 40, Holt- llburg. JDDEL- Boer, landjes en pe- Kerst- brselen, en enz. istraat, llHIII laaiBR ÏN be- jonge- lekking fct. M„ IALEN Adres lelburg. Maat' aart/ :terdaas sen Vee ïboot INA" imber. 7, Rc> Moskou voorheen en thans. Alle stijlen en tijdperken. Het stadsbeeld 40 a 50 jaar te rug. Animositeit Moskou-Pe tersburg. De origineele Mos- kouer, thans verdwenen. Verandering in bewoners en in uiterlijk. Vloskou is een der eigenaardigste en ^aantrekkelijkste steden van Europa. Zijn charme bestaat grootendeels daarin, dat het vrijwel alle stijlen en tijdperken vereenigt zonder rommelig te zijn. Over deze merkwaardige stad, haar wording en ontwikkeling zouden boekdeelen te vullen zijn. Elk plein, elke straat heeft er een verleden, dat vaak zeer tragisch was. Moskou heeft een zeer bewogen geschiedenis achter zich, het heeft tijden vaa roem en voorspoed en tijden van zware beproevingen en onnoemelijk leed gekend. En zoowel de tijden van voor spoed als die van ongeluk hebben hun sporen .achtergelaten. De stad groeide op een logische wijze, ontwikkelde zich geleidelijk, veranderde voortdurend van uiterlijk. En dat proces van zich telkens vernieuwen, van voort durende verandering gaat onafgebroken voort, het voltrekt zich ook nu, zij het in een te snel tempo. Een jaar of 4050 geleden was Mos kou, ondanks zijn zeer talrijke bevolking geen stad in de Westersche beteekenis van het woord, doch eerder een groot dorp. Moskou besloeg toen reeds een zeer groote oppervlakte. Er waren toen te Moskou veel particuliere tuinen, die met parken in het Westen vergeleken konden worden. In die tuinen stonden heerenhuizen, de inwoners konden te Moskou, soms in het centrum van de stad, naar het zingen van den nachtegaal luisteren. Geleidelijk verdwenen die tui nen, maar in de afgelegen gedeelten van de stad bleven vele tuinen tot den oor log bestaan. In dien tijd bestond de bestrating van Moskou uit onmogelijke keien, die een ware verschrikking waren. Gelukkig lag er s winters een dikke sneeuwlaag op de steenen. Maar in het voorjaar en in den herfst, tijdens de regens, bespatten de rijtuigen de wandelaars met modder, waren ze een plaag voor iedereen, die wat kuieren wilde. Geleidelijk verdwe nen ook deze vreeselijke keien. De bekende Russische politicus en let terkundige Maklakow vertelt, dat in zijn jeugd op de Twerskaja straat (één der drukste verkeerswegen van Moskou) el- ken ochtend een herder op een schalmei speelde. Van alle kanten kwamen koeien aangewandeld, daarne dreef de herder ze door de stad naar de weide in de om streken van Moskou. Er werd een nieu we burgemeester benoemd en deze ver bood dat. Het verbod wekte ontevreden heid, vele Moskouers beweerden, dat hun kinderen op deze wijze van hun melk beroofd werden, maar de burge meester hield voet bij stuk, en de koei en verdwenen uit Moskou. Er verscheen de melkboer. In dien tijd had Moskou nog geen waterleiding. Water werd in primitieve vaten aangevoerd en elke wa terman had zijn klanten. En naast deze primitieve toestanden groeide de stad. Er ontstonden winkel straten, die even veel keuze boden als de winkelstraten in de grootste steden van het Westen. Moskou kon steeds de oogenschijnlijk onvereenigbare dingen vereenigen. In de XVIIIe eeuw hield Moskou op de hoofdstad van Rusland te worden. Peter de Groote heeft den zetel van de regeering naar de nieuwe stad aan de Newa overgebracht. Op zijn bevel ver huisden de hoogste ambtenaren naar Pe tersburg, geleidelijk werden ook alle de partementen naar de nieuwe stad over- door Heiman Antonsen. 25. HOOFDSTUK XIII, In den val! Ofschoon de advocaat uiterst verwon derd was, toen hij het gezelschap zag, dat hem opwachtte, toonde zijn gelaat toch niet de minste verbazing. Na een enkelen blik in het rond ge slagen te hebben, amakte hij een buiging voor la Foneuse en keerde zich terstond tot Thornton, dien -hij hartelijk de hand toestak. Ik moest eigenlijk boos zijn, dat je zoo lang in de stad bent geweest. Maar misschien begrijp ik, hoe je er over ge dacht hebt. Toch ben ik dolblij, dat we elkaar nu eindelijk ontmoeten, want je zaak staat er nu goed voor! Thornton drukte de aangeboden hand stevig en dankbaar. Ik kon er niet toekomen, mezelf aan je op te dringen na alles, wat je al voor me gedaan hebt. Dat is de heele zaak. La Foneuse trok een stoel naast zich en wenkte Paget, dat hij bij haar, tegen over Derwent zou komen te zitten. Deze heer hier, zei ze, op het vel gebracht. Moskou werd officieel de tweede hoofdstad van Rusland. Dat was echter slechts een titel. In werkelijkheid was het een groote provinciestad met een halfslachtige positie. Moskou kon zich met zijn nieuwe positie niet verzoe nen en zoo ontstond de rivaliteit tus- schen de beide steden. Petersburg was stijver, deftiger, bu- reaucratischer, Westerscher dan Moskou. Petersburg is nooit een zuiver Russische stad geworden, gevoelde er steeds iets vreemds in, het buitenlandsche element (hoofdzakelijk het Duitsche) was er over vloedig vertegenwoordigd. Moskou was daarentegen een patriarchale echt-Rus- sische stad. De bevolking hield zich aan de oude Russische kleederdracht, de zui- ver-Russische gewoonten en zeden. Pe tersburg noemde Moskou een boersche stad. Moskou spotte met de „koude drukte" van Petersburg, het gewichtig doen van de Petersburgsche bureaucra tie. Te Petersburg gaf de hooge ambtenaar den toon aan. Te Moskou waren het eerst de rijke landheeren, de hooge ade' later de kooplieden, industrieelen. In de laatste decennnia vóór den oorlog lever de Moskou veel merkwaardige mannen op, die veel voor de stad, voor Rusland, voor de beschaving hebben gedaan. Deze rijke menschen stichtten voor eigen rekening groote boekerijen, schil derijenmusea, die tot de beste in den we reld behoorden, zij bouwden schouwbur gen, subsidieerden tooneelgezelschappen (en daarbij op koninkijke wijze), die nieu we wegen wilden bewandelen. Zonder hen had Rusland, had de wereld geen Stanislawsky, geen Sjaljapin, geen Rje- pin gehad. In vooroorlogsch Moskou kwamen de gasten onverwachts op bezoek, over tuigd dat zij steeds welkom waren. Zij brachten den geheelen dag bij u door, bleven tot laat in den avond. De Mos- kouer offerde graag en gaf steeds veel. Moskou was vóór den oorlog (juister gezegd: vóór de revolutie) een stad van origineelen, die in geheel Rusland be roemd werden. Bij sommigen hunner was het slechts pose, doch bij velen was het echt. De inwoners van Moskou konden de typisch-Russische trekken, waardoor zij te Petersburg min of meer geminacht werden, met een zeer hoogen graad van beschaving vereenigen. Zoo ontstond het zoo aantrekkelijke type van Russi- schen Europeaan. Moskou was dan ook een der belangrijkste centra van kunsten en wetenschappen, van literatuur en too- neel, een voorbeeld niet alleen voor Rus land, doch ook voor het Westen, Moskou amerikaniseert zich snel. De origineelen zijn verdween: nu moet iedereen trachten op de anderen te ge lijken, zich in niets van de anderen te onderscheiden. Moskou is nu opnieuw de hoofdstad van het rijk geworden, dat in- tusschen een groot gedeelte van zijn grondgebied verloren had. De ambtenaar, de bureaucraat, die vroeger te Moskou geen rol van eenige beteekenis speelde, die vroeger te Moskou bespot werd, als een typische Peiersburgsch element be schouwd, neemt nu te Moskou een zeer voorname plaats in. De sovjetstaat heeft het aantal ambtenaren niet verminderd, doch integendeel aanzienlijk vermeer derd. Er is geen enkel land in de wereld te vinden met zooveel ambtenaren als sovjet-Rusland. Naast den ambtenaar speelt nu te Moskou de communist een belangrijke rol. De communisten zijn een soort adel geworden, met veel voorrech ten, met een eigen organisatie, een eigen leven. Zij doen sterk aan den ouden krijgsadel van de Moskowische groot vorsten en tsaren denken. Ook uiterlijk wijzigt Moskou zich nu snel. De bolsjewistische overheid heeft reeds veel oude en historisch belangrijke gebouwen afgebroken. Nu worden ver schillende historische poorten afgebro ken. Daarnaast verrijzen hooge huizen in een modernen stijl. Het silhouet van J de stad verandert nu met .een snelheid zooals nooit vroeger. Vele Moskouers, die de stad sinds 1918 niet gezien had- den, zullen ze niet meer herkennen. De minnaars van het oude veroordeelen het sloopen van de oude gebouwen, doch al zou een gedeelte van die gebouwen be houden kunnen worden, als geheel is de moderniseering van de stad onvermij delijk. Tenslotte zal Moskou ook nu het nieuwe in zich opnemen en verwerken. Dr. Boris Raptschinsky. papier voor haar wijzend, wil zekere schikkingen treffen en betalingen doen. En om te zorgen, dat de wettigheid van die transacties niet zou worden betwist, vond hij het beter er een authentieke akte van te maken. En omdat we niet al te veel tijd meer hebben, zoudt u mis schien wel zoo goed willen zijn hem te helpen, om die stukken zoo kort en dui delijk mogelijk op te stellen. Paget haalde zijn vulpenhouder voor den dag en nam een vel papier. Als mijnheer Derwent dan zoo goed wil zijn me eenige punten op te noe men. La Fonesue stond op en verliet het vertrek. Een oogenblik later kwam ze +erug met Wilson, wiens oogen van blij de verbazing schitterden. Enkele minu ten werd er in het vertrek niet anders gehoord dan het zachte krassen van de pen, een vraag op gedempten toon en een, even kalm antwoord. Eindelijk schoof de rechtsgeleerde de geschreven documenten over de tafel heen en wenkte de omstanders naderbij. Misschien is het beter, dat u ook getuigen ervan bent, dat deze heer ge- teekend heeft. Zulke voorzorgen zijn in zulk een bijzonder geval niet overbodig. Thorton moest glimlachen om de vor melijke manier van doen van zijn vriend. De stukken werden behoorlijk getee- kend en door den advocaat meegeno men. Daarop nam Paget spoedig af- Ontvangsten Plaatselijk Crisis-Co mité van 12 tot en met 17 December '32: K. Entrée's verkooping Notarishuis 14 December 1932 13.35; N. V. V. 2.45; I. P. J. de G. 50; Maandelijksche bij dragen P. B. f 2.50; dr. J. C. K. 10; M. H. 1; W'. G. 0.50; M. J. O. 1 A. S. 0.50; mej. wed. J. v. S.-M. 0.50; J. C, V. 0.25; Ulo-school voor jongens 2.6414; Personeel N.V. Mantelmag. „De Duif" 10.60; Een gedeelte van het personeel ten Stadhuize 3.50; A. D. 0.50; wekelijksche bijdrage Gymnasi um 2.22; A. V. 0 50; wekelijksche collecte 168.18. Het gironummer van den penning meester is 188020. Bij ons kantoor te Middelburg is ont vangen: Wekelijksche bijdrage Personeel N.V Schulte ihieme 2.63. NIEUW- EN ST. JOOSLAND. Voor de plaatselijke afdeeling van Volksonderwijs trad Vrijdagavond j.l. de heer L. A. Stofkooper van Middelburg op. Na met eenige hartelijke woorden door den Voorzitter, den heer F. P. Polderdijk, te zijn ingeleid, vergastte de heer StofKooper het zeer talrijke publiek op een reeks zijner schetsen. Ook las hij nog enkele pennevruchten van Vlaam- sche en Hollandsche auteurs. Aan het einde van elke schets klonk een dave rend applaus. De schets„Kindervreugd", een der laatste van den schrijver, is bij zonder fin gevoeld en verraadt een diepe kennis van de kinderziel. De woor den van warmen dank aan het eind den spreker gebracht waren, getuge het lang durig applaus, de aanwezigen uit het hart gegrepen. Mej. J. van Male bood namens de afdeeling een fraaie bloemenmand aan. Uiterst voldaan togen daarna allen huiswaarts. Raad van O. en W, Souburg, De Raad der gemeente O. en W. Souburg vergadert Woensdag 21 De cember 1932 des namiddags 2 uur. Punten van behandeling.' 1. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 2. Verkiezing leden Burgerlijk Armbe stuur. 3. Kerstgave werkloozen, 4. Electrificatie Abeele en straatver lichting. 5. Kasgeldleening ad IY> pet. van 10.000. 6. Plaatsing muziektent. (Aan het eind van het perk bij het gemeentehuis.) 7. Benoeming twee leden Nieuwjaars- commissie. 8. Bezwaarschrift schoolgeld en straat belasting. Toelichting punt 2. Aan de beurt van aftreding als lid van het Burgerlijk Armbestuur zijn de heeren: 1. M. Arendse Mz. en 2. A. de Visser. Van het Burgerlijk Armbestuur zijn de navolgende aanbevelingen ontvangen: 1. a. M. Arendse Mz. b. A. Poortvliet, scheid, om zich niet meer dan strikt noodig was met dit vreemde zaakje in te laten. Nu alleen nog betalen, zei la Fo neuse. Haar stem klonk zwak en ver moeid en haar gelaat was doodsbleek. De inspanning werd haar blijkbaar te groot. Blijft u nu rustig zitten, zei Thorn ton, naar haar toegaande, Ik kan het zaakje nu wei verder alleen af. Kom, mijnheer Derwent, nu verder geen tijd verlies. Derwent had zich in zooverre hersteld dat hij weer onbeschaamd rondkeek. Hij vond blijkbaar, dat de zaak heel wat be ter afgeloopen was, dan hij verwacht had. Hij ging naar een der koffers, haal de er een pakje banknoten uit en be gon te tellen. Dat is het cadeautje voor mijn dier bare vrouw en kind, zei hij spottend, op het afgetelde stapeltje wijzend. Uw waarde vriend noemde zooeven een ad vocatenkantoor, dat de zaak wel ver der zou willen opknappen. Ik doe mis schien beter het geld aan hen te adres- seeren. Dan gooide hij Wilson een pakje toe, en deze nam ze haastig op en verliet 't vertrek. Thornton wilde hem tegenhou den. Och, laat hem maar gaan, zei la Foneuse. Hij heeft zijn rol gespeeld en er valt niets meer te doen voor hem. 2. a. A-. de Visser, b. P. Geljon. Agenda 3. B. en W. stellen voor: 1. Aan de ondersteunde arbeiders een Kerstgave te verstrekken van 25 pet., van het bedrag dat zij over de week van 18 tot en met 24 Dec. a.s. aan onder steuning ontvangen. Over de week van 510 December '32 is uitbetaald 1222,13 zoodat 25 pCt. zal bedragen 305,53, wa tna aftrek der rijkssubsidie voor de gemeente een uit gaaf vordert van 76.538. 2. Een overeenkomstige Kerstgave te verstrekken aan hen die uitkeering uit een werkloozenkas genieten. Uitgekeerd is aan deze groep men schen over de week van 510 Decem ber 1932 f 526,96 waarvan 25 pet. is 131,74. Voor deze groep stellen B. en W. nog voor te bepalen dat de uitkeering alleen verstrekt wordt aan gehuwden en kost winners en de gezinnen uitsluitend moe ten leven van hetgeen uit de werkloo zenkas door het hoofd of kostwinner wordt genoten. Aan het adres van den Vliss. Be- stuurdersbond kan niet worden voldaan wat betreft de arbeiders die in de werk verschaffing werken. De daarin gevraagde brandstoffentoe- slag van 1 per week voor gehuwden en kostwinners, die uitkeering ontvan gen uit hun werkloozenkas gedurende de maanden December 1932 en Januari, Februari en Maart 1933 stellen B. en W. voor te verleenen. Het aantal kastrek- kers bedraagt momenteel 50, zoodat met deze uitkeering een bedrag zal zijn ge moeid van ongeveer 850 waarvoor geen rijkssubsidie wordt verleend. Agenda 4. Naar aanleiding van het aanbod van de P.Z.E.M. betreffende de electrificatie der straatverlichting en de Abeele stellen B. en W. voor dat aanbod te accepteeren onder de volgen de voorwaarden: dat door de P.Z.E.M. wordt overge gaan tot kostelooze electrificatie van den Bermweg; dat ook voor de reeds aanwezige straatlantaarns in de Kanaalstraat het verlaagde verbruikstarief zal gelden. Omtrent' de huur der palen zullen B. en W. nog nader inlichten eveneens omtrent de huur van de armenturen voor de straatverlichting op den Nieuwen Vlissingschen weg. Voor de levering van electriciteit voor de straatverlichting moet een contract worden aangegaan voor den tijd van 10 jaar. Bij aanneming van het voorstel ver valt dus het in de vorige vergadering beslotene omtrent de electrificatie der Abeele en zijn alle moeilijkheden om trent die electrificatie bij aanneming van het voorstel opgelost. RAAD VAN GRIJPSKERKE. Herstel van den toren. GRIJPSKERKE. Vrijdag vergaderde de raad dezer gemeente voltallig. Inge komen is een breedvoerig rapport van den gemeentebouwkundige K. Francke te Oostkapelle, betreffende- herstellings werken aan den toren, vergezeld van 'n opgaaf var, kosten. Daar dringende her stelling daarvan noodzakelijk is, zegt de V oorzitter dat B. en W. uitvoering hebben gegeven aan de verlangens oo de laatste vergadering dienaangaande naar voren gebracht, en daarom, thans in het bezit van het rapport, hierover den raad wenscht te hooren. Verder legt de Voorzitter over, een tweetal brieven, ingekomen van Gebr. de Kam, die vragen de leibedekking aan den to ren, en wat daarbij bhoort, door hen te laten uitvoeren, zeggende voor een goe de uitvoering zorg te zuilen dragen. Over dit punt wordt zeer breedvoerig gediscussieerd. De heer C e v a a 1 be pleit de uitvoering van het leidekkers- geschieden. Elk op zijn terrein. Een smid is geen loodgieter, al is hij er overigens wel voor eigen inwoners voor te laten Derwent streek zich bedachtzaam langs zijn kin en keek naar zijn kof fers. Ik krijg wel erg weinig voorsprong zei hij klagend. Maar ik zal toch beter weten weg te komen, dan u verwacht! Hij haalde een handtaschje uit een kast en begon een en ander uit de kof fers over te pakken. Ze keken zwijgend toe. Eindelijk stak hij een sigaar op, trok zijn overjas aan en zette zijn hoed op. Daarna keek hij Thornton spottend aan. Beste jongen! wat ben jij toch sloom! Geen wonder, dat je zoo ge makkelijk beet genomen kunt worden. Zulke menschen als jij moesten er eigen lijk niet bestaan. Kijk eens, zoo maar onder je neus heb ik de telefoondraden afgesneden. Je hebt er niets van ge merkt, ofschoon ik dacht, dat iedereen in de kamer het hooren moest, toen ik ze doorknipte. Ik heb dat gedaan, om zeker te zijn van mijn half uur. Stel je eens voor, dat ik net zoo gedaan had met het licht! Zou je hebben durven schieten, met zooveel menschen in de kamer? Thornton beet zich op de lippen en kreeg een kleur. Als u zooiets gedaan hadt, dan weet ik wel, dat u nooit levend op straat gekomen waart! zei hij woedend. Zonder een woord te zeggen, maakte Derwent een buiging en ging de kamer Drie voordeelen biedt het, zich thans als abonnee op dit blad te laten notee- ren: 1. Men ontvangt dan dagelijks tot ma tigen prijs een flink dagblad. 2. Men krijgt alle tot 1 Januari 1933 verschijnende nummers gratis, en 3. Men ontvangt als gratis-premie het boekje „Een Zeeuwsch regent uit het laatst der XVIIIe eeuw." Abonnementen worden genoteerd aan onze bureaux te Middelburg: Lange St. Pieterstraat, tel. 139; te Goes: Turf- kade, telefoon Po. 17. gaan. Dat het zink aan den toren door leibedekking zal worden vervangen, vindt hij uitstekend. Met de kerk, waarvan het dak nu geheel vernieuwd wordt, kan dit een mooi geheel vormen. Alleen de prijs vindt hij wel wat hoog. De heer Geschiere bepleit ten zeerste het werk der leibedekking met hetgeen daarbij komt aan De Kam te geven. Ook deze zorgt voor goed werk, denk slechts aan de uitvoering van den aanleg van de electrische geleidingen. Ook wethouder Louwerse geeft te kennen dat hij, evenals de heer Ge schiere, er voor is om he twerk door De Kam uit te laten voeren. Wethouder Rotte geeft er de voorkeur aan dat het werk zal worden uitgevoerd door een deskundige. Leibedekking enz. is geen werk dat een smid heeft geleerd. De heer A. Louwerse betreurt het, 'dat de kostenopgaaf niet meer in defini tiever vorm is opgegeven. Dit had z.i. toch gekund. Verder merkt hij op, dat uitvoering als smidswerk, moeilijkheden zou opleveren bij verkrijging der benoo- digde leien voor de bedekking. Aankoop van leien kan niet zonder loodgieter. Hij kan wel meegaan met het advies van den gemeente-bouwkundige. Het leidek kers werk is onafscheidelijk aan dat van het loodgietersvak verbonden. De heer Geschiere betoogt nog eens dat De Kam heeft verklaard het te kunnen en voor goed werk te zullen zorgen, de heer C. Louwerse bepleit, zoo moge lijk, uitstel van de uitvoering van dit werk tot volgend jaar. Hiermede kun nen de heeren Rotte en Cevaal zich niet vereenigen, ook de Voorzitter wijst op de bezwaren hiertegen. De heer Vlieger zegt eveneens te zijn voor uitvoering van het werk door deskundi gen. Voor zoover het smidswerk betreft, kan De Kam het dan uitvoeren. De Voo-rzitter zegt dat het de bedoe ling is, het timmerwerk door twee ver schillende timmerlieden der gemeente te laten uitvoeren, de leibedekking en het loodgieterswerk door een deskun dige van elders, en De Kam meer het zuivere smidswerk er aan te laten ver richten. Nogmaals werden hierover verschil lende beschouwingen gehouden. Hierna werd het voorstel van B. en W. aange nomen met 4 tegen 3 stemmen, nadat vooraf de heeren C. Louwerse en A. Geschiere J.Hzn. te kennen had den gegeven, hiertegen te zullen stem men. Tegen de heeren C. Louwerse, A. Louwerse en A. Geschiere J.Hzn. VEERE. Vrijdag a.s. des namiddags te 2 uur vergaderde de raad. Onderwer pen ter behandeling: Ingekomen stukken. Vaststelling Verordening tot behoud van stadsschoon en het weren van ont sierende reclameborden. Wijziging der Begrooting 1933 in ver band met de werkverschaffing. uit. Het bleef doodstil, totdat zijn stappen op de straat waren weggestorven. Toen' verborg la Foneuse eensklaps het ge laat in de banden en begon bitter te schreien, Thornton knielde dadelijk naast haar neer en snikkend legde ze haar hoofd tegen zijn schouder. Maar na een poosje richtte ze het hoofd met een ruk omhoog. Hij zag, dat haar oogen weer helder stonden. U moet me niet zoolang laten toe geven aan vrouwelijke zwakheid, zei ze, Er zijn nu al twintig minuten om van het half uur, dat we Derwent hebben toege zegd, en toen hij wegging, hebt u toch zeker ook wel gehoord, dat hij de deur van de buitenzijde op slot heeft gedaan? Ja, dat heb ik duidelijk genoeg ge hoord! zei hij opstaande, Wat moeten we dan nu doen? Derwent heeft u uitgelachen, Dat vind ik vreeselijk genoeg.Moeten we hier nu maar rustig blijven zitten, terwijl hij zichzelf in veiligheid brengt? Ik kan de deur immers wel intrap pen? Of door het raam om hulp roepen? En de politie er bij halen? En ein- delooze vragen moeten beantwoorden? Hoogst waarschijnlijk zouden we mor genochtend voor een of andere magi straat moeten verschijnen en ondertus- schen had Derwent al den tijd om er vandoor te gaan! (\Vordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5