ZEELAND. TWEEDE BLAD VAN DE PROVINCIALE ZEEUWSCHE MIDDELBURGSCHE COURANT VAN MAANDAG 19 DECEMBER 1932. No. 299. STUKKEN VOOR DEN GEMEENTE RAAD VAN MIDDELBURG. „DERWENT", ALIAS THORNTON WALCHEREN. RAAD VAN DOMBURG, Brandstoffentoeslag, Open stelling winkels badseizoen, 'VAH MBLLB'S- GOBSCHB ONTBYT KOBK De volgende stukken liggen voor de raadsleden als ingekomen voor de ver gadering op a. s. Woensdag ter lezing:: Het volgende schrijven van mr. G. W. A. de Veer dd. 13 Dec.: „Hiermede vervul ik de treurige plicht U namens mijn moeder mede te deelen, dat mijn vader gisteravond plotseling zacht en kalm is overleden,". Vervolgens een afschrift van het schrijven dat B. en W. eveneens op 13 Dec. aan mevrouw De Veer en familie richtten: „Diep geschokt door het zeer onver wacht overlijden van Uw echtgenoot en vader, betuigt ons College U allen hier bij, mede namens den Raad der gemeen te, zijn hartelijke en innige deelneming met den slag, die U allen getroffen heeft. Wij hopen, dat U allen de kracht moogt vinden om dit droevige verlies te dra gen." Een proces-verbaal van opname van kas en boeken van den gemeente-ont vanger op 7 Dec. j.l. Het reeds gepubliceerde verslag over 1931 met de rekening over dat jaar en de begrooting 1933 van de Vereeniging tot Bescherming van Zuigelingen. Het ook reeds bekende Kon. besluit inzake de invoerkeurloonen. Een adres van C. Ingelse, pachter van het vischwater in vesten, waarbij hij de gemeente ver zoekt hem alsnog 203,85 schadever goeding uit te keeren. n.l. f43.85 voor 't gebruik van het water, f 10 als aandeel in de aanschaffing van het reservoir bij zijn woning en 15 maanden ad 10 per maand winstverlies doordat hij het vestwater niet kon gebruiken. Een adres van de afdeeling Middel burg van de Communistische partij Hol land, waarin zij van den gemeenteraad eischt voor ieder, die werkloos is, een bedrag van 100 ineens voor kleeding, een dubbele uitkeering met Kerstmis en Nieuwjaar ondersteuning van alle jeugdige werkloozen, die thans van steun verstoken zijn en tenslotte één maal stempelen per dag. Tenslotte het ook in handelingen af gedrukte over Godshuizen en gemeenteraad. Van het bestuur der Godshuizen kwam met betrekking tot de ter Raadsverga dering van 26 Oct. j.l, gedane vragen bij de openbare bemandeling der reke ning 1931 van dat bestuur, een uitge breid schrijven van in, Aan dit schrijven is het volgende ontleend: Het bestuur stelt op den voorgrond, dat het een uitspraak van waardeering voor zijn werk noch verlangt, noch ver wacht, het vertrouwt, dat de Raad de gevoelens van het bestuur, wat betreft de behandeling der rekening niet zal toeschrijven aan eenig gevoel van te leurstelling, dat, behoudens enkele uit zonderingen, woorden van waardeering of zelfs van erkentenis van moeilijkhe den, waarvoor een ziekenhuisbestuur 'zich in de tegenwoordige tijdsomstandig heden ziet geplaatst, niet zijn gesproken. Wel wijst het erop, dat de vorm, in wel ken critiek werd geuit, de zaak van het Gasthuis niet zal bevorderen, daar zij de goede gezindheid van het publiek ten opzichte van de inrichting, die als onverantwoordelijk duur wordt voorge steld, zeker zal schaden. Terwille van- 't Gasthuis verwacht het bestuur dat de critiek niet a priorie onwelwillend is. Zij is dit wanneer men verkondigt, dat het bestuur, welks samenstelling toch ge heel van den Raad afhangt, zijn taak al dus zou opvatten, dat het de (overdre ven geachte) verlangens van medische zijde heeft in te willigen en de financiën daarbij uit het oog mag verliezen. Zoo danige critiek is in tegenspraak met de ieiten en beschuldigt zoowel de in het Gasthuis werkzame medici als het be stuur op volkomen ongefundeerde wij ze. Het bestuur protesteert daartegen met de meeste klem. Het bestuur door Heiman Antonsen. 24). - Net als ik gedacht had, wendde zij zich tot Thornton, onze vriend hier wil geen gebruik maken van de telefoon. Zoudt u het willen doen? Vraagt u dan even no. 646 en zeg dan tegen mijnheer Paget, dat hij zoo gauw mogelijk hier moet komen, omdat we op hem" zitten te wachten. Hij voldeed terstond aan haar bevel en belde het gevraagde nummer op. Derwent zat strak naar hem te kij ken, hijgend en vuurrood van inspan ning. -Mijnheer Paget zal hier binnen 'n minuut of twintig zijn, zei la Foneuse, op haar polshorloge kijkend, zoolang hebben we dus den tijd om, tot een ver gelijk te komen. Als dat niet het geval is, dan vrees ik, dat we alles op zijn be loop zullen moeten laten. Wilt u dan een vergelijk? vroeg Der- went ongeloovig. Daar zijn we voor gekomen. Ze schoof hem een vel papier en een penhouder toe. Op de eerste plaats moeten we precies weten, hoeveel geld u daar in die koffers hebt. Ik reken er op, dat u meent, dat de critiek niet mag worde gebaseerd op feiten, welker onjuistheid den Raadsleden ook zonder diepgaande studie van de overgelegde stukken kon blijken. Zoo is 't niet juist, dat de radio loog f 13000 verdient en de andere dok toren 17000. Dit laatste geldt voor alle doktoren, den radioloog inbegre pen. Op de gebouwen wordt 2 pet. en op de inrichting 10 pet. afgeschreven van de boekwaarde, zoowel wat betreft het Gasthuis, als het Oude Mannen- en Vrouwenhuis. De wetgever stelt eischen die belangrijke financieele gevolgen ten laste van de exploitatie mede brengen en een vergelijking van de uitkomsten van latere met die van vroegere jaren (toen bovendien de verbouwing aan het Gasthuis nog niet had plaats gehad) kan reeds daarom niet zonder meer ge schieden. De opbrengst van het kapitaal der Godshuizen is niet meer voldoende voor dekking van het tekort -en nu het bestuur daarom een beroep moet doen op de gemeente, is dit voor het bestuur slechts een grootere aansporing het be heer zoo zuinig en economisch mogelijk te voeren. Het denkt er niet aan het Gasthuis te willen opvoeren tot een vol maakt ziekenhuis, aan de uiterste eischen beantwoordende. Noch de so bere verbeteringen aan het Gasthuis, noch de salarissen der doktoren zijn oorzaak van het tekort. Bijna overal worden tekorten op het publiek belang der ziekenverzorging geleden van over heidswege in een of anderen vorm aan gezuiverd. Alleen inrichtingen die over belang rijke eigen middelen beschikken, zoome de de zoodanige, waar de dienst groo- tendeels door onbezoldigde liefdezusters wordt uitgeoefend, zullen zonder subsi die staande kunnen blijven. De kostprijzen zijn aan den hoogen kant omdat een oud gebouw minder practisch is ingedeeld en naar verhou ding nog een grootere uitgaaf wegens jaarlijksch onderhoud vordert. De ver schillende afdeelingen in een ziekenhuis kunnen niet worden gemist zonder scha de voor het geheel; door niemand zal re delijkerwijze kunnen worden bepleit, dat de Gasthuis-patiënten voor de gewone bijkomstige verrichtingen, bij hun verple ging en behandeling behooren (bijv. röntgen- of laboratorium onderzoek) bui ten de inrichting hulp moeten zoeken, nog afgezien van de vraag of dit prak tisch of medisch uitvoerbaar en financi- ëel voordeelig zouden zijn. Met betrekking tot de radio-thera peutische afdeeling wijst het bestuur er op, dat deze, anders als bijv. de chirurgischen en de interne afdeeling, reeds van hare oprichting af in 1920 als financieel zelfstandig onderdeel is opge zet. Door de gesepareerde boekhouding, ontstaat wel eens verkeerd begrip, zoo wordt wel een post uitgetrokken op de ze afdeeling van 200 voor extra-zuster- hulp, maar dan wordt de kliniek met hetzelfde bedrag ontlast en dit geldt ook voor verlichting, verwarming enz. Het bestuur wijst op de toelichting tot de begrooting 1933, waarin een gewijzig de regeling van de belooning van den röntgenoloog is opgenomen, wat naar berekening een besparing van uitgaven zal medebrengen. Tot ultimo October 1932 is in genoem de afdeeling aan rekeningen uitgeschre ven 17090.40 tegen 18415.56 over 't zelfde tijdvak 1931, derhalve 1325,16 minder, wat voor de radioloog 530 minder beteekent. Over 1931 was diens inkomen 9911 maar hij ontving in dat jaar ook nog 2327.63 van vorige jaren. Tot 1 Jan 1931 gold namelijk de regel, dat hij 40 pet. ontving van de binnengekomen re keningen, doch nadien van de uitgeschre ven .rekeningen, omdat 't bestuur 't on billijk achtte, dat hij ongehonoreerd zou blijven, voorzoover de nota's niet wer den betaald, het bedrijf is dat der God- te slim bent om er van door te gaan met stukken, die moeilijk verhandelbaar zouden zijn in het buitenland. Vervol •gens moeten we weten, welk gedeelte van die som precies uw eigendom is, afgescheiden van hetgeen u wilt ver duisteren. Derwent keek 'haar spotend aan, Met andere woorden, de omvang van uw afpersing zal afhangen van het bedrag van mijn vermogen. U speelt niet alleen heel hoog, maar ook heel gevaarlijk spel. Want als ik voor de wet aansprakelijk ben voor mijn handelin gen, dan maakt u uzelf tot medeplichtige door er een deel van op te eischen. Be grijpt u dat? Ze gaf hem geen antwoord en keek hem glimlachend aan. Hij verloor zijn bijna herwonnen vertrouwen in zich zelf. Weer keken zijn oogen haar moord zuchtig aan. Maar hij wist zelf maar al te goed, dat hij feitelijk niets doen kon en hij begon schor te lachen en liet zich achterover in zijn stoel vallen. In die koffers zit aan papieren geld en effecten een som van totaal vijftig duizend pond. Oorspronkelijk moesten we dat met z'n vieren deelen. U kunt daar dertig duizend van afschrij ven als behoorende aan aandeelhou ders. Wat verder? Ze schreef een cijfer neer. Dus blijft er twintig duizend pond over. Goed! Maar dat is nog niet dè huizen en niet het zijne. Verdere verre keningen van vorige jaren zijn nu niet meer te verwachten. Aangenomen, dat thans geen enkele der onbetaalde nota's over 1931 meer binnenkomt, maakt de nieuwe regeling ten gunste van den ra dioloog voor 1931 een voordeelig ver schil van niet meer dan ruim 200. Over een nieuwe regeling van de finan cieele positie van den radioloog zijn in het bestuur besprekingen gevoerd doch eene beslissing is nog niet gevallen. Men moet niet vergeten, dat de radioloog voortdurend bloot staat aan de schade lijke inwerking van röntgenstralen, het welk een ongunstige verandering van het bloedbeeld tengevolge heeft. Hierdoor kan men zijn salarieering niet vergelijken met die van andere functies, maar alleen met die van radiologen aan andere ziekenhuizen verbonden. Bij een onderzoek in deze richting bleek, dat een algemeene lijn moeilijk is te trekken en er o.a, een geval was, dat men kwam tot een honorarium van 4900 boven dat van den radioloog al hier. De radioloog aan de ziekenhuizen te Vlissingen en te Goes geniet (vóór de wijziging die te Vlissingen met Januari intreedt) 50 pet. van de bruto-opbrengst, wat voor Middelburg in 1931 zoul bedra gen hebben 12069.16 in plaats van 9911.34. Dat men te Vlissingen voor 1/9 van het inkomen dezelfde prestaties verkrijgt moet onjuist zijn. Het bestuur concludeert, dat eene honoreering van den radioloog naar de opbrengst tot de gewone regelingen behoort. Bij wijziging der regeling, waarbij een vast salaris wordt toegekend, zal het voordeel, dat thans voor de toekomst berekend, tenge volge van verlaging van den pensioens grondslagen weer teloor gaan. Nog moet in aanmerking worden ge nomen, dat de radioloog jaarlijks voor 600 vak-literatuur noodig heeft en dat hij voor 200 zes lesuren aan leerling verpleegsters geeft, wat ver beneden een billijk honorarium is. De tarieven zijn niet hooger dan el ders, die te Goes komen met Middel burg overeen, die van Bethesda wijken op enkele punten af, doch komen even eens op dezelfde bedragen neer; St, Jo zef bericht, dat een klasse-tarief geldt, hetwelk gebasseerd is op het tarief der Rijksverzekingsbank en in overeen stemming is met dat der Godshuizen, be houdens mogelijke geringe verschillen. Het tarief in de groote steden is uit den aard der zaak hooger dan het te Mid delburg geldende. Vergelijking met de ta rieven te Middelburg door particuliere^ artsen voor behandeling of verrichting met hun eigen röntgeninstallaties is vol gens het bestuur niet wel doenlijk, de tarieven van het gasthuis zijn die voor röntgen-specialistische behandeling en bovendien wordt door bedoelde artsen de röntgenbehandeling tesamen met de eigenlijke medische behandeling in reke ning gebracht. Inzake vermindering van het aantal verplegenden wijst het bestuur nog eens op het gebouw, dat door zijn inrichting eene duurdere exploitatie brengt, dan in een moderner ziekenhuis kan worden bereikt. Bij een vergelijking bijv. met het Juliana ziekenhuis te Amsterdam komt goed naar voren, dat hoe meer bedden gemiddeld bezet zijn, hoe geringer aan tal verpleegsters per bed noodig is. Ver mindering van het aantal zusters is dan ook volgens het bestuur niet mogelijk. Het bestuur is gebonden aan het Verple- .gingsbesluit, hetwelk voor de verpleeg sters 55 werkuren per week toelaat. Is het druk in de inrichting dan moet wor den overgewerkt. Uit notities van de di rectrice blijkt van vele overuren, die nog niet konden worden teruggeven, zelfs niet in den slapperen tijd bij een bezet ting van 60 patiënten. Dit wijst er op, dat het aantal verpleegsters zeker niet overdadig is. De leerlingen, die haar di ploma behalen, blijven nog 3 maanden som, die aan uw neef toekomt. Wat is daarvan geworden? Dat is een familiezaakje, waar mijn gewone zaken niets mee hebben uit te staan, zei Derwent snauwend. Alleen aan de erfgenamen van mijn broer ben ik daarvan rekening schuldig. Kom nu maar voor den dag met uw voorstel. Op de allereerste plaats moet u een bekentenis schrijven, die als het noodig mocht zijn, gepubliceerd kan worden. Daarin zult u uitdrukkelijk en onom wonden verklaren, dat uw vroegere be diende, Henry Thornton, valschelijk be schuldigd is van verduistering van gel den en op die valsche beschuldiging tot gevangenisstraf veroordeeld is. U kunt er bijvoegen, dat u aan gezegden Henry, Thornton vijfduizend pond hebt uitbe taald, om voorloopig van te kunnen le ven. Dat is Devereux's zaak, snauwde Derwent. Het is doodgemakkelijk om te be wijzen, dat Devereux uw handlanger was, meer niet. En voor het geval, dat u gevangen genomen wordt, zou hij ze ker getuigenis afleggen, dat u de aan stoker bent geweest van het heele plan en van nog heel wat andere meer. Wat zegt u daarop? Zal ik dus maar vijf duizend pond van die twintig duizend afdoen? Dat is goed! lachte hij gedwongen. Ze schreef het getal op. op de oude condities werkzaam; zij krij gen eerst na afloop daarvan haar vacan- tie; de nieuwe leerlingen en de laatst bedoelde zusters vervangen op deze wijze de zusters, die met vacantie zijn; het in dienst nemen van afzonderlijke vacantiezusters, is aldus zooveel moge lijk uitgesloten. Men mag niet vergeten dat een aantal zusters per dag door ver lofdagen (8 zusters per dag) afvalt; ter wijl ook moet worden gedacht aan het aantal ziekendagen nml. in 1929 826, 1930 582 en 1931 540. Naar aanleiding van opmerkingen van den inspecteur en onderhandelingen met hem, zijn er thans buiten de directrice en de röntgenzuster: 4 hoofdverpleeg sters, 5 eerste verpleegsters, 1 narcose- zuster, 6 gediplomeerde verpleegster en 42 leerlingen, samen 60. Voor ieder der 4 afdeelingen (chirurgische, interne, ne- roligische, operatie-afdeeling) is een hoofdverpleegsters en waarnemende hoofdverplegster noodig, voor de opera tiekamer een narcose-zuster en voor het paviljoen een eerste -verpleegster. Als het aantal vaste zusters eens zou worden ingekrompen kan dit alleen ge beuren door vermindering van het aan tal leerlingen, niet van de gediplomeer de; immers zou dan terstond moeilijk heid ontstaan met de Inspectie. Ontslag van enkele leerlingen zou in den slappen nieuwe leerlingen verdienen thans het tijd een geringe bezuiniging geven de ten kost en inwoning 115, 240 en 330, resp. Ie, 2e en 3e jaars. Zoodat echter de belegging der bed den weer iets zou toenemen zou de hulp moeten worden ingeroepen van een zus ter van den Bond voor Ziekenverpleging die 5.25, 4.25 en 3.25 naar gelang der klasse per dag berekent, daarenbo ven voor nachtverpleging nog 1 ex tra, buiten nog afzonderlijke bedragen voor wachtgeld en rentezegels. Ongetwijfeld zal aldus de geringe be zuiniging in den slappen tijd verkregen, worden opgeteerd door de spoedige daarboven rijzende kosten van bedoelde particuliere hulp. Een voordeeliger uitkomst van de ex ploitatie van de ziekenauto, lijkt het be stuur niet mogelijk zoo lang een particu liere autohandelaar of gagarehouder zal weigeren de niet rendabele exploitatie voor eigen risico te nemen. Reeds is de auto beschikbaar ook voor vervoer van andere dan Gasthuis pa tiënten. Daarbij bleek bij de aanschaffing van een nieuwe, 4e oude auto onver koopbaar en is die aangehouden voor vervoer van lijders aan besmettelijke ziekten, het geeft echter verhooging van garage-huur, voor beide moet wegenbe lasting worden betaald en beiden wor den onderhouden, al worden geen onnoo- dige kosten gemaakt. De toegepaste af schrijving van 10 pet. acht het bestuur voldoende, gezien het niet overmatig ge bruik, dat van den auto wordt ge maakt. Ten slotte verzoekt het bestuur aan den raad wel in oogenschouw te ne men, dat ingrijpende bezuiniging, op ver pleging of behandeling van patiënten van invloed, anderzijds licht tot het gevolg van' vermindering van het aantal patiën ten kan leiden en daardoor aan inkom sten spoedig meer kan worden gederfd, dan aan uitgaven wordt bespaard. DOMBURG. In de Donderdagavond gehouden voltallige vergadering werd naar aanleiding van de voorziening in de vacature wegens periodieke aftreding van een lid van het Burgerlijk Armbe stuur, door de heeren Reijnhoudt en •DEMSOLTEN INVAL: SEDERT ISA») KT (Ing. Med.) Dan uw vrouw en kind. Ik ben zelf een vrouw en voel daarom misschien meer voor de hulpelooze ellende, waar in ze zal achterblijven, Wat zullen we daarvoor schrijven? Voor ieder vijf dui zend? Loop naar de maan! bromde de man heftig. Ik heb niet veel geduld, zei ze glas hard. Ik ben niet van plan lang over elk postje met u te redeneeren. En otn te toonen, dat het me ernst is, eisch ik nu zesduizend voor uw vrouw en zes duizend voor uw kind. Ik zal je dat wel betaald zetten, hijgde hij met moeite, opspringend en met gebalde vuisten op tafel steunende. Maar het volgende oogenblik zonk hij weer in zijn stoel terug, als met on macht geslagen. Hoe beter u de straf voelt, des te lie ver is het me, zei ze bedaard. Laat nu eens zien. Er is dus nog drie duizend pond over. Ik vraag niets voor mezelf. Maar ik ken een zekeren Wilson, die vroeger zaakwaarnemer geweest is, maar zich niet meer kan opwerken, omdat hij indertijd door u gedwongen iets gedaan geeft, wat hem onmogelijk maakte. En u hebt er voor gezorgd, dat hij daarvoor erg heeft moeten boeten. Het minste, wat u dus wel voor hem doen kunt, is hem het restje te schen ken. En wat moet er met de verdere Gelof er op gewezen dat het wensche- lijk zou zijn te zijner tijd in dat bestuur eens jongere lieden te kiezen die eene andere opvatting hebben, waartegenover de heer Elout zegt dat dit niet aan den leeftijd maar aan de meening van de betreffende personen ligt. Met 5 stem men werd daarna tot lid van het Arm bestuur benoemd de heer W. de Pagter, aftredend, (op de heeren S,de Pagter Wz. en Laurens Maas werd ieder 1 stem uitgebracht). Vastgesteld werd daarna de vergoe ding ingevolge art. 101 der L. O. wet aan de Bijz. lagere school uit te keeren. Besloten werd tot instelling van een agentschap der Arbeidsbemieddling, eene verordening werd vastgesteld, het tractement op 50 bepaald en tot agent benoemd de heer J. van der Hage Sr. te Domburg. B. en W, stelden voor een brandstof- fentoelage te verleenen aan verschil lende categorieën personen wier inko men minder dan 12 gemiddeld be droeg, en die minder dan 4 kinderen be neden den leeftijd van 21 jaar ten hun nen laste hadden en voor gezinnen met een inkomen van 14.50 of minder voor zoover daarin meer dan 4 kinderen aan wezig waren, terwijl eenzelfde toeslag ook zou worden gegeven aan alleenwo nende personen met een inkomen van minder dan 6. De heer Brand stond sympathiek tegenover dit voorstel, maar miste daarin een regeling voor de eigen werkers die het soms nog meer noodig hadden, hij hoopt ook dat deze toeslag geen aanleiding zal geven, dat het loon, speciaal van landarbeiders, weer wordt gedrukt. Spr. zag de uitkeering hiervan liever door het Burgerlijk Armbestuur dan door de gemeente geschieden. De heer G e 1 d o f meent, dat de uitkeering voor de ongeorganiseerden bijv. door het Crisiscomité zou kunnen geschieden. De voorzitter zegt, dat crisis-comi té noch Burgerlijk Armbestuur over de noodige middelen beschikken om zulk een uitkeering te doen. De heer Gel dof zegt, dat de gemeente dan de noo dige gelden zou kunnen verschaffen. De heer Elout acht het beter dat deze crisisuitkeering door het crisis-comité dan door het Burgerlijk Armbestuur ge schiedt. De heer G e 1 d o f wijst er nog op, dat de invoering van een steunrege ling voor de betrokkenen, ook in ver band met het nu besprokene, beter zou zijn, hetgeen de heer Reijnhoudt ontkent, De heer De Pagter ver klaart tegen het voorstel te stemmen, zoolang niet de uitsluiting van de uit keering aan ongeorganiseerden wordt ingetrokken, door allerlei maatregelen zijn de werknemers in de organisaties gejaagd; hij wijst er op, dat ieder de vrije keus moet worden gelaten, of hij zich wil organiseeren of niet, waarte genover de heer Reijnhoudt uiteen zet dat zoowel voor de gemeenschap als voor de betrokken personen een groot belang in organisatie gelegen is, en de heer G e 1 d o f nog in het licht stelt, dat de organisaties de plotseling stooten op economisch gebied opvangen. Na een uitvoerige discussie wordt besloten een bedrag van 450 voor brandstoffentoe- lage beschikbaar te stellen, deze toe lage te doen uitkeeren aan de georga- niseerden door bemiddeling van de or ganisaties en voor de overigen, waar onder dan ook zij, die niet in de gele genheid zijn zich te organiseeren, door bemiddeling van het crisis-comité. Dit besluit wordt genomen met 6 tegen 1 stem, die van den heer De Pagter. dertigduizend pond gebeuren? Daar kan ik niet over beslissen. Ik hoop, dat de rechtbank u degelijk onder handen zal nemen, maar ik heb niet over geleend geld te beschikken. Derwent keek haar argwanend aan. Hij was bang, dat ze iets anders bedoel de dan ze zei. Hij had geweldig ontzag voor haar gekregen. En stel eens, dat ik in deze con dities toestem? Wat zult u dan doen? Bedoelt u, dat u me dan vrijuit zoudt laten gaan? Als u in mijn voorwaarden toe stemt, zal ik u uit dit vertrek als vrij man laten vertrekken. Ik zal u een voorsprong van een half uur geven, Geen seconde meer. Dan zal ik de po litie op uw spoor brengen en zal niets worden nagelaten, om u in handen te krijgen. Ze zweeg even en al haar kalmte verdween als op slag. Haar oogen be gonnen te flikkeren in haar doodsbleek gelaat. Dat is mijn wraakom met u te snelenals een kat met een muis! U mebt nu een. mooie gelegenheid om uw beweerde voortreffelijkheid te too nen. En als het u mislukt.... wel, denkt dan aan mijn vader. Buiten klonk het zoemen van een taxi, die stil hield voor het huis. Even later kwam Paget binnen. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 5