LEGER EN VLOOT. ONDERWIJS. NJUIDEL EN NIJVERHEID. GEMENGD NIEUWS. INGEZONDEN STUKKEN. De Voorzitter zal dit nader onder 't oog zien. Werk door werkverschaffing. Nog vraagt de heer Schuit inlich tingen inzake de gebouwde houten loods bij de werkverschaffing en een ge bouwd privaat. De voorzitter zegt, dat dit altijd moet wanneer werk door de Neder- landsche Heide Maatschappij wordt uit gevoerd. De heer Schuit meent, daat dit werk had moeten worden aanbesteed. Hij heeft vernomen dat hier ongeveer voor f 200 aan hout is verwerkt. De voorzitter zegt, dat het in eigen beheer is gebouwd met werke- looze bouwvakarbeiders. De heer» Schuit zegt dat de heer Puijpe voorheen aanmerking gemaakt heeft als de heer Franse een bergblaats liet bouwen die meer dan f 50 kosten (het bedrag waarboven moet worden aanbesteed) en nu gaat hij dezelfden weg op. De heer B a a ij e n s zegt heelemaal niet in den bouw van de loods te zijn gekend. De heer Fr a n s e zegt dat de heeren er naast zijn. Dat de bouw in eigen be heer is is uitgevoerd is juist, maar B. en W. hadden het bedrag der kosten aan den raad moeten aanvragen. Hij geeft B. en W. in overweging in het ver volg niet meer zoo te doen. Spr. vraagt den heer Puijpe of de loods zoo ge maakt is dat deze gemakkelijk verplaats baar is. De heer P u ij p e zegt het wel te ge- looven, weten doet hij het niet. De heer Schuit is nog niet tevre den over de handelingen van B. en W. Hij hoort dat de opzichter zijn gang maar gaat en maar aanschaft, en vraagt of hij hiervoor geen machtiging van en W. noodig heeft. Spr. heeft ook ver nomen dat nu alle werkkrachten onder toezicht van den opzichter staan, zelf menschen die de kade schoonmaken en zij die daar een pad langs den weg naar N. en St. Joosland hebben gelegd. Zoo als daar de macadam kwistig is ver bruikt lijkt nergens op. Als het zoo door gaat, zal het inhet vervolg niet gaan om een sluitende begrooting te krijgen. De heer P u ij p e zegt dat het niet waar is dat de grondopruimers op de kade onder den opzichter werken, en dat de andere werken juist dagelijks toezicht noodig hebben, hij zelf heeft den opzichter ook al gewaarschuwd meer voorzichtig met bestellingen te zijn, heel veel resultaat heeft hij niet bereikt. Een stem: dan nog een opzichter voor den opzichter. Schoolkinderen vroeger op de speelplaats. De heer Schuit zou het hoofd der openbare school willen verzoeken de schoolkinderen wat vroeger op de speelplaats toe te laten. De voorzitter zal er voor zor gen. Opzicht Heidemaatschappij. De heer v. Eenennaam zegt dat het opzicht van de Ned. Heidemaat schappij heelemaal niet meevalt, hij wil iemand uit het dorp aanstellen, hij wil in besloten vergadering wel een naam noemen. Aanmerking rioolbuizen. De heer C r u c q maakt aanmerking op de buizen die door C. Oreel in de door hem gedempte sloot zijn gelegd. Die buizen zijn slechts 25c.m. wijd, terwijl bij de subsidie gerekend is op buizen van 40 m. 25 c.m. De aanschaffingskosten de zer buizen bedragen 1.10 per m, ter wijl het subsidie 1.50 bedraagt. De voorzitter zegt dat de geleg de buizen aan het voorschrift van den polder Walcheren voldoen. Na gehouden bespreking wordt' beslo ten vanaf 1 Januari 1933 geen hoogere subsidie bij het rioleeren en dempen van slooten te verleenen dan der waarde van de buizen per strekkende meter. De heer P u ij p e wil den draai in den weg bij het Veerhuis nog wat flauwer maken en de hoogte in den weg bij de aansluiting van den weg Middelburg Goes wegnemen. Dit ook als object voor werkverschaffing. Hierna gaat de raad over in gesloten zitting. Hr, Ms. politiekruiser Nautilus en Vulcanus, onderscheidelijk onder bevel van luitenants ter zee le kl. L. F. Klaas- sen en J. G. A. Veerman, worden 6 dezer ontheven van het houden van toe zicht op de visscherij in de Noordzee en op 's Rijks werf te Willemsoord in dienst opgelegd. Bij beschikking van den Minister van Defensie zijn de volgende plaatsin gen gelast met 6- Dec. 1932, <le luit t z. le kL L. F. Kiaasseu, a. b. Hr. Ms Schorpioen; J. G. A. Veerman ter ber schikking gesteld; de officier van den Marine Stoomvaartdienst le kl. H. Ur- banus a. b. Hr. Ms. Van Speyk en dc off. van gezondheid 2e kl j. W. F. •A. v. d ilerg de Bruvn !or beschikking gesteld. Hr. Ms. „Heemskerck". Naar uit Rome wordt gemeld, zal Hr. Ms. „Heemskerck", die van Oran in de haven van Cagliari arriveerde, binnen enkele dagen naar Nederland terugkee- ren. De „Krakatau" gelicht. Het Departement der Marine in Ned.- Indië meldt, dat de „Krakatau" Zater dagnacht is gelicht. Het schip maakt nog 41 graden slagzij aan stuurboord. Tr zijn voorbereidingen getroffen tot 't binnensleepen in alwachting waarvan gepoogd zal worden de slagzij te ver minderen. Gegrond beroep i. z. de L. O. wet. Eenigen tijd geleden heeft de Gemeen teraad van Oostburg besloten medewer king te verleenen tot stichting van een vierde klasselokaal aan de Chr. school alJaar, welk besluit eveneens door Ged. Staten werd goedgekeurd. Verschillende ingezetenen gingen tegen het besluit in beroep bij de Kroon en deze heeft be slist, dat ten onrechte medewerking is verleend voor de stichting van het nieu we schoollokaal, zoodat deze volgens de wet niet verleend kan worden. Het practisch gevolg is, dat een vierde schoollokaal bij de Christelijke school niet op gemeentekosten kan gebouwd worden. Werkloosheid. Bij de Arbeidsbeurs stonden Zater dag als werkloos ingeschreven: Geheel werkloos. 3 Typografen, 2 Fitters, 22 grondwer kers, 2 loodgieters, 13 metselaars, 28 opperlieden, 38 schilders, 2 steenhou wers, 10 stoffeerders, 2 straatmakers, 69 timmex-lieden, 1 waterb. opzichter, 1 ass. apotheker, 6 cirkelzagers, 38 meu belmakers, 6 politoerders, 3 schoenma kers, 33 bankwerkers, 5 draaiers, 11 electriciens, 1 kernmaker, 3 klinkers, 2 koperslagers, 2 lasschers, 7 machinis ten, 1 hoorder, 1 metaalschaver, 2 slij pers, 1 metaalsteker, 1 modelmaker, 6 monteurs, 2 nagelheeters, 2 pianoma kers, 5 plaatwerkers, 1 ponser, 2 rijwiel herstellers, 5 scheepmakers, 9 smeden, 4 stokers, 1 voorslaander, 9 vormers, 2 boekbniders, 14 bakkers, 1 kok, 1 sla ger,, 22 boerenarbeiders, 1 boomkwee- ker,ker, 3 tuinders, 5 reizigers, 14 win kel en magazijnbedienden, 7 chauffeurs, 6 kellners, 4 kraandrijvers, 9 varensge zellen, 13 kantoorbedienden, 1 verplee- ger, 24 van andere groepen, 83 met vak kennis zonder bepaald beroep, 287 zon der vakkennis (ongeschoolden), 1 vr. kantoorbediende. Totaal 860. Gedeeltelijk werkloos. 2 Loodgieters, 18 kleermakers, 1 schoenmaker, 1 afbramer, 1 bankwer ker, 1 kernmaker, 1 modelmaker, 2 rij wielherstellers, 1 stoker, 5 vormers, 1 slager, 1 kraandrijver, 2 werkmeesters, 1 met vakkennis, 4 ongeschoolden en 4 werkvrouwen. Totaal 46. Algemeen totaal vorige week 898, bij gekomen 37, afgegaan 29, over 906. Handelsregister. Aan de in Handelsberichten opgeno men wekelijksche ppenbaarmakingen i.z. het Handelsregister betreffende Zee land ontleenen wij het volgende: Nieuwe insch rij vingen: Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Expertise-Bureau Ing. A. Vijgeboom, Vlissingen, Badhuisstraat 104, taxeeren van schade aan automobielen en mo toren. (3354). Sportmagazijn „Olympia", Vlissingen, Bellamy park 34, handel in alle soorten sport- en kampeerart. E.: J. Goedbloed, Middelburg. (3352.) Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzén). M. Simpelaar, Schoondijke, Damstraat 94, handel in consumptie- en pootaard- appelen. (2276.) N.V. Ter Neuzen's Veem- en Over slagbedrijf v.h. Jansen Wagner, West- kolkstraat 50, expeditie, bevrachting, opslag, sleepdienst. Dir.: Cornelis Anton Jansen en Leon Frans Hector Wagner. (2274.) Gebrs. Wieland, Axel, Kerkdreef E 31, handel in poot- en consumptie-aard appelen. Venn.: Martinus Johannes en Johannes Martinus Wieland, beiden Axel. (2275.) Wijzigingen; Zeeuwsche eilanden (Middelburg). Glerum te Roller, Vlissingen, Wal straat 100 en St. Jacobstraat 3, vleesch- houwersbedrijf en handel in fijne vleesch- waren. Het adres Walstraat 100 vervalt. De handelsnaam is gew. in: W. A. te Roller. Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen). Behaegel fils, Hulst, St. Jansteen, Weg naar Kapellebrug E 52, tricotagefabriek. Ivan J. L. v. Hollebeke is uitgetreden als beheerend vennoot. De machtiging als proc.houder van Franz C. L. Be- haegei is vervallen. Verkoopcentrale voor Nederland en Koloniën van Vandenbussche en Ducloy. en Cie., Axel, Walstraat C 44, verkoop van verpakte (geneesmiddelen. Handels naam gew. in: Verkoopcentrale voor Ne derland en Koloniën van Vandenbussche en Ducloy en Co. Opheffingen: Zeeuwsch-Vlaanderen (Ter Neuzen), Fa. P. H. Veenhuizen, Axel, Noord straat B 45-46, grossier in kruideniers waren en manufacturen. V.: P. H. Essel- brugge, Axel. Ongelukken. Zaterdagmiddag omstreeks kwart over vier fietste de 26-jarige R. van D., kran tenbezorger, op zijn route op den Utrechtschen weg nabij Amersfoort. Het rijwielpad is daar links van den weg, achter de boomen. Vanuit de richting Utrecht naderde een file auto's, die door de boomen waarschijnlijk niet door v. D. is opgemerkt. Achteloos stak hij den weg over, welke verboden is voor wielrijders. Hij werd gegrepen door de voorste auto en dusdanig geraakt, dat de halsslagader werd afgesneden, waar na de ongelukkige na enkele oogenblik- ken overleed. Branden. Zaterdagochtend is te Alkmaar brand uitgebroken in een woning, staan de bij den watermolen in de Wognum- sche buurt. De bewoners, de molenaar G. K. en zijn gezin, bestaande uit vrouw en twee kinderen, konden zich ternau wernood redden, met achterlating van alle bezittingen. De brandweer was spoedig ter plaatse, maar kon het per ceel niet redden. Ook een aangrenzen de schuur werd een prooi der vlammen. Verdronken. Te Kielwendeweer is uit het kanaal opgehaald het lijk van den 72- jarigen venter H. H. uit Muntendam, die sinds 5 November was vermist. De man heeft zich vermoedelijk op dien avond op den berm van het kanaal te slapen gelegd en is toen te water geraakt. Zijn honden hebben nog twee dagen de wacht gehouden en zijn toen naar huis gegaan. Vrijdagavond is de 28-jarige mej. H. G.-v. d. H. aan boord van het in de Voorhaven te Rotterdam liggende schip „Morgenster" bij het water schep pen uitgegleden en te water geraakt. Een schipper heeft de vrouw na onge veer 5 minuten met een haak uit het water gehaald. Langen tijd heeft men getracht de levensgeesten met behulp van een zuurstofapparaat op te wekken. DE MEISJESHATER. Naar het C. B. verneemt is de 19-jarige werklooze kappersbediende C. van R., die Vrijdag avond in het Haagsche Bosch het meisje G. M. de H. met een scheermes ernstig aan den hals verwondde, Maandagmid dag in het ziekenhuis met mej. de H. geconfronteerd. Had van R. tot nu toe een cynische houding aangenomen, thans bij de ontmoeting van de patiënte barstte hij in een hevig huilen uit en zeide veel berouw van zijn misdaad te hebben. De toestand van het meisje, dat veel bloedverlies heeft geleden, blijft voor uitgaan. De dader is in politiebewaring gehouden. DIEFSTAL VAN BENZINE. Vrij dagnacht ontdekte een controleur van de Nederlandsche Bewakings Mij. op de Ruyterkade te Amsterdam, bij de brug een witte band-taxi, waarvan de chauffeur bezig was uit een auto maat benzine te pompen in zijn reser voir. Toen de chauffeur den controleur bemerkte, sprong hij in den auto, waar van de motor aanstond, en reed in snel le vaart weg, zoodat de controleur het nummer niet meer kon opnemen. De chauffeur heeft gebruik moeten maken van een valschen sleutel, aangezien aan de automaat niets verbroken was. BIJ 'T SMOKKELEN AANGESCHOTEN Maandagavond is de 17-jarige v. D. bij het smokkelen van een kleine partij suiker door commiezen aangeschoten. Tijdens het vervoer naar het ziekenhuis te Eindhoven is het slachtoffer overleden. VERGIFTIGING DOOR BESSENSAP. Zondagavond werd door de familie B., Stolwijkstraat te Amsterdam, de hulp van den G.G.D. ingeroepen, om dat zich bij de vier kinderen, twee jon gens van respectievelijk zeven en acht jaar en twee meisjes van resp. vijf en negen jaar, na het avondeten vergifti gingsverschijnselen hadden voorgedaan. De vergiftiging wordt toegeschreven aan bedorven bessensap, VADER OVERRIJDT ZIJN KIND. Omstreeks kwart over tien Zaterdag morgen was de voerman S. bezig zand te rijden met paard en wagen, welk zand hij van een perceel grond nabij Nieuw- Borgvliet afhaalde. Zijn vierjarig zoon tje vergezelde hem onder het heen en weer rijden. Al spelende is-het knaapje op een gegeven oogenblik, dat het ach ter zijn vader liep, nabij het voorwiel van den wagen gevallen en hieronder terecht gekomen. De man hoorde plot seling een vreeselijken gil en omkijkend zag hij zijn zoontje doodelijk gewond in het spoor van den wagen liggen. Het ventje gaf na een kwartier na het onge val den geest. MEISJE IN BRAND GEVLOGEN. Het 10-jarig dochtertje van de familie A. de B.t te Gouda stond te dicht bij de brandende kachel, waardoor haar klee- ren vlam vatten. Het vuur tastte de klee- ren zoo aan, dat de kleine weldra als door vlammen omhuld was. De moeder, die door een wond aan den voet zich niet kon bewegen kon geen hulp bieden. Op het gegil kwam de heer C. V. de woning binnen en het mocht hem geluk ken de brandende kleeren van het li chaam te rukken en het vuur te dooven waardoor het kind ongetwijfeld van den dood is gered. De heer C. V. kreeg ernstige brand wonden aan de handen, waardoor hij genoodzaakt was, zich onder geneeskun dige behandeling te stellen. TE HOOGE STEUNUITKEERING. Een werkman te Delft, die eenigen tijd valsche opgaven betreffende zijn in komen had gedaan aan het burgerlijk armbestuur en daardoor een te hooge steunuitkeering genoot, is geverbali seerd. AANRANDING. Vrijdagmiddag heeft een man op het Domplein te Utrecht twee nonnen uit Baarn aan gevallen. De onverlaat rukte een van de zusters den kap van het hoofd en gree-^ haar bij de keel. Beide zusters verzetten zich zoo goed mogelijk. Toen er andere personen aankwamen, liep de aanrander door. De politie heeft hem enkele straten verder gegrepen en op gesloten. e DE VLIEGTOCHT ECHTPAAR VAN DER LEEUW. Het echtpaar Van der Leeuw is op zijn vliegtocht naar Afri ka, Zondag te Cairo aangekomen, waar het drie dagen zal blijven HET ONVEILIG GRENSGEBIED. Zaterdagavond toen een krantenbezor ger op de Groote Heide te V e n 1 o kwam, werd hij aangeroepen door een douanebeambte en gesommeerd tot af stappen. De bode, die per fiets was, reed juist de helling van den Herungerberg af, waardoor hij een vrij groote vaart had en niet plotseling durfde te rem men. Eensklaps klonk een waarschu wingsschot door de beambte in de lucht afgeschoten, onmiddellijk gevolgd door een tweede schot, dat rakelings langs den bezorger heenging, die zich inmid dels van schrik met zijn fiets had laten omvallen. De beambte onderzocht de courantentasch en toen bleek, dat deze geen contrabande bevatte, kon de be zorger zijn weg vervolgen. Dit is de vierde maal binnen twee weken, dat de zelfde bode op den Herungerweg door douanebeambten werd aan gehouden. Zelfs het eenvoudige beroep van kran tenbezorger heeft zijn bezwaren in het onveilig grensgebied. SPOORLIJN VERZAKT. Tenge volge van de werking der mijnen is de spoorlijn HerzogenrathKohlscheid, de verbinding tusschen Heerlen en Aken. ongeveer een halven meter ver zwakt. Met man en macht wordt aan 't herstel gewerkt. DE NAAKTE WAARHEID OVER RUSLAND. Een stuurman ter koopvaardij uit Vlissingen schrijft ons: Naar aanleidingvan de propaganda voor Rusland wilde ik toch langs dezen weg eens de menschen waarschuwen, zich niet te laten verleiden, door aller lei mooie praatjes, om Rusland als het paradijs van den arbeid te beschouwen. Ik zelf ben nooit in de gelegenheid ge weest, me in de politiek te verdiepen, aangezien ik daarvoor te veel buitens lands vertoefde, en dus niet geregeld de kranten kon lezen. Toen ik dus in 1930 met een schip naar Rusland ging, om hout te laden, geloof ik toch wel, dat ik gerust kan verklaren, geheel onbevooroordeeld in Archangel te arriveeren. Van de buiten kant was het ook wel mooi. s Avonds kwam er een motorboot langzij (we' la gen op stroom) om stokers en matrozen te halen, om mee te gaan naar de club. Naar ik later vernam, werden die hee ren daar feestelijk ontvangen en ont haald, er was muziek en dans, kortom alles wat zij verlangden, en toen de menschen 's avonds weer aan boord kwamen was ieder .opgetogen over het geen ze „bolsjewisme" noemden. Toen wij echter eenige dagen daar lagen, gingen ook de stuurlieden en machinis ten eens aan den wal. Hierbij was ook ik, in den waan, dat alles piekfijn in orde was. Dat viel echter leelijk tegen. Straten waren er niet, tenminste geen straten zooals men zich die hier voor stelt. Trottoirs waren eenige planken, die men langs de huizen had aange bracht, en waarop het levensgevaarlijk was, door de vele gaten en putten, waar ieder fatsoenlijk mensch kans liep bee- nen te breken. De grootste schooier hier in Holland, zou zijn neus optrekken voor de kleeding die daar gedragen werd. De armoede lag overal duimen dik op. Op de markt was wel volk, maar de koopwaar was miniem. Voor een kilo spek werden daar prijzen besteed van 20 tot 22 roebel, d.i. in Hollandscr.e munt 27 gulden, en dan stonk het nog. U ziet dus, dat de voedselvoorziening, er nu niet wat je noemt in orde was. Dit was in de stad zelf en dat waren nog vrije menschen. Veel erger was echter wat we te zien kregen toen we eenmaal met het schip op de laadplaats kwamen. We zaten daar midden tusschen de ge vangenen. Duizenden en duizenden van die stakkerds waren daar onder ge bracht in houten loodsen. Deze men schen belaadden het schip en waren den ganschen dag bezig met het stuwen van het hout. 't Loon hiervoor bestond in een brood met een paar vischjes per week plus 1 pakje cigaretten. De kwan titeit was dus niet erg groot om over de kwaliteit maar niet te spreken. Ik trok er mijn neus voor op, dat weet ik, wel. Ik .zou dat niet weten, als niet een van die „bootwerkers" Duitsch had kun nen spreken, want niemand kon natuur lijk de menschen verstaan. De man ver telde mij ook, dat in den winter de menschen de bosschen in werden ge stuurd om hout te kappen en dat het soms dagen duurt eer er weer eens 'n paar wagens met eten komen, waarvan de eene helft gestolen is, en de andere helft bedorven, zoodat men meermalen zijn maal moet doen met boomschors. Iedere winter gaan er duizenden van die ongelukkigen van den honger dood. Bij ons aan boord was er een order gekomen, dat we in geen geval overge schoten brood, of ander voedingsmidde len aan den wal moesten brengen of aan de bevolking afgeven. Alles ging dus over boord te water, en wat zagen we? De menschen vischten dit brood, dat dus heelemaal doorweekt was van dat smerige buitenboordswater, op, en aten dat, alsof, het zoo versch uit den oven was gekomen. Men hoeft dus niet te beweren, dat in Rusland geen honger wordt geleden. AI zijn 't gevangenen, het zijn toch óók menschen, en ze werk ten toch den geheelen dag? In die lig plaats; er zijn er daar vele verschillen den, was ook een z.g. havenmeester. Deze man sprak zevca talen vloeiend, en was dus toch niet de eerste de beste. Deze man kwam 's nachts bij ons aan boord, en at dan van den stuurman van de wacht de wachtboterham op! Dit moest dan in de hut met gesloten deur en vensters geschieden, want, zei hij, als een der spionnen van de Gepeoe 't zag, werd ik hiervoor zwaar gestraft. Dit zijn toestanden, zooals die in 1930 door mij zelf zijn gezien, en die dus nie mand kan tegenspreken. Ik weet niet hoe het er momenteel zal zijn, maar dat het er nu veel beter is, durf ik te betwij felen. Dit is een feit: Rusland voert in het Zuiden duizenden tonnen graan uit, en zijn eigen volk lijdt honger. Ieder weldenkend mensch kan begrijpen, dat zooiets nooit stand kan houden. Laat U daarom niet als onze matrozen en sto kers verblinden. Die menschen zijn niet wijzer en kijken alleen naar de opge blazen reclame die Rusland maakt, want dit is het doel van de Russische regee ring. De vreemdelingen moeten verblind Vv orden en hebben daarom in alle thea ters vrij toegang, terwijl iedere Rus moet betalen. Als er niet een zeker iets aan den knikker was, zouden ze dit toch niet doen. Den voorvechters der Russische pro paganda in Nederland kan ik niet an ders dan aanraden, ga zelf naar Rusland en ga daar dan in dat beloofde land werken voor niets, maar laat ons landje met rust met Uw pro-Russische-propa- ganda, want al zijn de tijden slecht, en al staat de heele wereld op zijn kop, ik hou vol, en dat zullen met mij meerde ren zijn, God verhoede, dat ooit in ons. land de sovjet vaste voet krijgt! o DE BOOMEN BIJ DE NED. HERV.. KERK TE HEINKENSZAND. Mijnheer de Redacteur, Om een gedeelte der historie van land en volk te bewaren worden van regee- ringswege hooge kosten gemaakt in ver schillende vereenigingen als Heemschut, Folklore enz., ontzien moeite noch kos ten voor ditzelfde doel. Het bestuur der Ned. Herv. Gemeente alhier schijnt voor een gedeelte althans weinig met 't streven voor dit doel te sympathiseeren. Waarschijnlijk kunnen oude kerken en andere historische gebouwen of natuur schoon hen niet boeien. Wat toch is het geval? Voor den ingang van de Ned. Herv. Kerk staan twee zeer oude kas- tanjeboomen. Hoe oud zij zijn is waar schijnlijk niet bekend, doch op een schetsteekening van het gedeelte der dorpsstraat (Markt) dat wel in ansicht- vorm in den handel is en dateert uit 't jaar 1743 staan daar reeds waarschijn lijk dezelfde boomen. Het bestuur van genoemde kerk koestert het snoode plan deze boomen met hun forsche stammen en prachtige kruinen te laten omhakken. Niet alleen een meerderheid der lidma ten van genoemde kerk is daar tegen, doch alle ingezetenen die nog iets ge voelen voor overblijfselen uit lang ver vlogen dagen en natuurschoon. Het kerkgebouw is ten eerste geen gebouw dat op fraaiheid in architectuur kern bo gen, terwijl het front aan de dorpsstraat uit de minste aantrekkelijkheid van bouwkunst bezit. Het geheel wordt aan trekkelijk door de boomen en daarom alleen reeds is een aanslag op het leven dezer oude reuzen misdadig. Laat de kerkvoogdij bedenken c!at tegen afval lende bladeren gedurende ongeveer een maand in het jaar, die eenige stoornis sen of voor een enkeling ergernissen kunnen veroorzaken, andere middelen kunnen worden aangewend dan de kerk te onttrekken van den fraaien aanblik in de dorpsstraat van een stukje oud heid. Laten vrij hopen dat een adres bij de leden der kerk circuleerende zooveel handteekeningen zal bevallen dat het weldenkende gedeelte der kerkvoogdij gesteund door den wensch der ondertee kenaars zullen kunnen voorkomen dat de Nederlandsch Hervormde Kerk en hare omgeving geweld zal worden aan gedaan. B. H.

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6