LOA N 'S; tl NI ME N GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. BEKENDMAKINGEN. AFLOOP VERKOOPINGEN. FINANCIEEL ECONOMISCH WEEKOVERZICHT. - DOODT 1 PIJN „DERWENT", ALIAS THORNTON 11). - Verkoopingen - Verpachtingen in Zeeland De politie had den heer v. d. V. reeds gewaarschuwd met den verkoop van de loten op te houden, doch deze had zich daaraan niet gestoord. Deze maatregel van de politie heeft vermoedelijk tot gevolg, dat verschil lende menschen het geld, dat zij aan de loten besteed hebben een lot kostte 4.50 kwijt zijn. Kantongerecht te Goes. De kantonrechter te Goes heeft veroordeeld wegens overtreding: wild vervoeren in het veld zonder vergunning: J. P. C. K., Kattenijke 15 b, s. 10 d.h.; jagen zonder vergunnnig van eigenaar: A. D. en J. S., Snatvliet 5 b. s. 5 d.h.; verbeurdverklaring der geweren; op openbaren weg wapen bij zich heb ben: J. C. R,, Goes 3 b. s. 3 d.h.; wapen verbeurd verklaard; wielen van wagen niet van klei en modder zuiver houden: J. F., 's-Hee- renhoek 5 b. s. 5 d.h,; overtreden reglement op rivieren en rijkskanalen: J. J. v. d. S., Rotterdam 25 b. s. 10 d.h.; te Goes in havenkom schip niet op bevel van den havenmeester verhalen: H. K., Goes, geen straf toegepast; overtr. wet openbare vervoermidde len: C. S. Haarlem 10 b. s. 10 dfh. overtr. vleeschkeuringswet: P. E. Nis- se 15 b. s. 15 d.h.; M. A„ Kortgene (Slot.) De verbetering ter beurze heeft zich, naar men weet, niet tot de cultuuron dernemingen beperkt, maar zich vrij wel over de geheele linie uitgestrekt. Welken omvang het herstel in de ver schillende afdeelingen der beurs heeft aangenomen, blijkt uit de hieronder vol gende tabel: 5 b. s. 5 d.h.; in trein aan noodrem trekken: S. M., 's-Heer Arendskerke, geen straf toege past; overtreding ongevallenwet: W. P., Wissenkerke 20 b. s. 10 d.h.; overtreding veiligheidsbesluit: J. de M., Heinkenszand 25 b. s. 10 d.h.; overtreding invaliditeitswet: W. P., Wissenkerke 25 b. s. 10 d.h.; woning in gebruik nemen zonder ver gunning: J. F. L. Schore 10 b. s, 10 dagen hechtenis; met auto de veiligheid van het ver keer in gevaar brengen: M. H., Goes 10 b. s. 10 d.h.; met auto rechts niet voor laten gaan: E. H. H., Rotterdam 15 b. s, 15 d.h.; met auto zonder noodzaak linkerzijde van den weg houden: J. G, H., Rotter dam 5 b. s. 5 d.h.; fietsen zonder licht: C. K. Ovezande 2 b. s. 2 d.h.; B. W. G., Heinkenszand 5 b, s. 5 d.h,; met voertuig rijden zonder licht: B, W. G., Heinkenszand 5 b. s. 5 d.h.; met auto rijden zonder voldoende verlichting: J. B., Kloetinge 5 b. s. 5 dagen hechtenis. Het gerechtshof te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een boerenknecht, die in den nacht van 5 op 6 Augustus te Laren (Geld.) een brand stichtte in een boerenschuur. Bij den brand kwamen twaalf varkens om. de productie daar te lande wordt uit geoefend, toch wel effect sorteert. Ook suikeraandeelen waren na een aanvankelijke koersdaling, in verband met de flauwe stemming op de suiker markt, later in herstel. Men verwacht thans binnenkort de definitieve oprich ting van de nieuwe suikerverkoop-orga nisatie, ter vervanging van de V.I.S.P. In de te 's-Gravenhage gehouden vergade ring van den Internationalen Suiker- Ischias? Het gebruik van Sloan's is de erkende, snelwerkende genees wijze voor pijn. Breng het lich telijk aan, zonder inwrijven, op de pijnlijke plek. Sloan's dringt door en brengt een verlichting, die beslist verbazend is. Mil- lioenen hebben Sloan's met succes gebruikt voor het verdrijven pijn. Schaf U nog heden flacon aan. Gebruik het bij Rheumatiek, LracUjicht, Ischias, Verkoudheden op Am Borst, Verstuikingen, Kneuzin gen N. A. de Raad 28 jF. den Boer 24 y en M. A. Stobbelaar 23 j. Getrouwd: P. J. Schipper 24 j, en F. M. van Loon 29 j.; J. D. Verschuure 23 j. en J. Bauer 23 j.; J. H. Kranenborg 28 j. en N. A. de Raad 28 j.D. Bakker 25 j. en M. de Bost 29 j. Bevallen: C. C. van Paaschen geb. Korstanje z.; J. C. M. Asselman geb. van Hove d.; J. J. Pauwe geb. Felius d.; J. Stroosnijder geb. Verhulst z,; P, A, C. van Immerseel geb, Dogge d. (Ing. Med.) De verdachte handelde uit wraak je gens een landbouwer, uit wiens dienst hij was ontslagen. Hij was door de rechtbank te Zutphen veroordeeld, tot een jaar en zes maan den gevangenisstraf. Het Hof heeft thans de zaa kteruggewezen naar den rechter commissaris teneinde een onderzoek naar de geestvermogens van den ver dachte te doen instej^n. Beurswaarde in guldens. Toeneming 28 Industrie ondernemingen 2 Electr. Gasmijnen 9 Handelsondern. 4 Mijnb. ondern. 1 Petroleummij. 15 Rubberondern. 5 Scheepvaartmaatschappijen^ 19 Suikerondernemingen 7 Tabaksmijen 9 Thee-ondernemingen 6 Diverse Cultures 5 Diversen 6 Bankinstellingen Totaal der groepen vermindering. In totaal is de beurswaarde van de voornaamste, op de Amsterdamsche fondsenmarkt verhandelde aandeelen, van half Mei tot half November der halve met bijna 30 pet. gestegen. Sinds den laatstgenoemden datum is er in den koersstand over het geheel genomen slechts weinig verandering gekomen. Wel is de stemming, onder den invloed van de politieke onzekerheid, in het al gemeen weer zeer lusteloos geworden, maar dit komt meer tot uiting in den beperkten omvang van den handel dan in het koersniveau. In de eerste dagen der afgeloopen week kwamen weliswaar verschillende fondsen op een lager niveau, maar het koersverlies kon later weer geheel worden ingehaald en een enkel aandeel sluit zelfs boven het slot van de vorige week. Aandeelen Koninklijke Petroleum, die aanvankelijk waren aangeboden, had den later ook een betere markt. Een gunstigen indruk maakte een verdere vermindering in de opgave der gemid delde dagelijksche petroleumproductie in de Ver. Staten, omdat hieruit kan worden afgeleid, dat de controle, die op 17 Mei 1932. 15 Nov. 1932. in der waarde. 332.524.771 452.109.846 35.96 46.065.290 52.758.620 14.53 40.014.750 51.442.000 28.55 20.962.896 31.105.512 48.38 589.240.080 745.363.520 26.49 12.476.980 25.831.580 107.03 63.710.000 83.365.000 30.85 84.570.054 114.517.564 35.41 54.073.040 69.835.760 29.15 5.979.000 5.804.500 2.91' 2.514.260 4.423.420 75.93 7.865.000 9.254.500 17.66 174.415.000 214.175.000 22.79 1.434.411.121 1.859.986.822 29.66 door Herman Antonsen. Ja, ik herinner me, dat men hem dood op zijn bed gevonden heeft in het Shepherds Hotel, zei Thornton mee warig. Hij wist niet goed wat hij tegen haar zeggen moest en meende, dat het wel het beste zou zijn, af te wachten tot ze wat gekalmeerd was en dan te trachten haar gedachten wat af te lei den, En daarom heb ik Derwent altijd als den moordenaar van vader be schouwd! zei ze na een poosje heftig. Nu gaat u misschien iets van mijn han delwijze begrijpen. Ik heb mezelf voor genomen mijn vader te wreken en den man, die oorzaak werd van zijn dood, te straffen voor al wat hij ons heeft doen lijden Thornton zat met de ellebogen op de knieën strak voor zich uit te staren. Na al wat u me daar verteld hebt, zei hij eindelijk langzaam, begrijp ik niet hoe Derwent r.og duldt, dat u bij hem aan huis komt. Heeft hij dan heele- maal geen argwaan tegen u? Hij denkt, dat ik niets van vaders zaken afweet...., ik heb nooit met za kenkennissen van vader eenige aanra- raad schijnen weder strubbelingen met de Cubaansche producenten te zijn ge weest, verband houdend met door laatstgenoemde gestelde eischen tot een wijziging in de voor 1934 en 1935 vast gestelde exportquota. Gemakkelijk blijkt de internationale samenwerking ook op dit gebied niet te zijn. Industrieele fondsen hebben zich bij het algemeen koersverloop aangesloten. Philips zoowel als Unilever waren aan vankelijk lager, maar konden later eeni ge procenten in koers verbeteren. Hieronder volgt een overzicht van het koersverloop: Philips Gem. Bez. 126121%128 126. Koninkl. Petr. 144%—139%—145%— 140. Ned. Scheepv, Unie 5957%58. Handelsvereeniging „Amsterdam" 170%—163%—171%—166. Javasche Cultuur 10396%10297% Ned. Handel Mij. 6764. Deli Batavia Mij. 140%137. Senembah Mij. 127125%. Amsterdam Thee 272021. king gehad, En toen de omstandigheden me dwongen mijn eigen brood te gaan verdienen, was het niet zoo heel moei lijk, een introductie bij Derwent te krij gen, die als een kunstbeschermer in Lon den poseert. Zoo gelukte het me hier aan huis te komen en ik ben heel veel van zijn dochtertje gaan houden. Ik heb ook erg medelijden met zijn vrouw, die door hem kwalijk bejegend en ver waarloosd wordt en ik zal, als mijn plan gelukt, alles doen, wat ik kan, om haar een onbezorgden ouden dag te doen hebben. Ik geloof, dat u, ondanks al die wraakplannen, toch een goed hart hebt, zei Thornton, En ik ben blij, dat ik u zelfs onder deze omstandigheden heb mogen ontmoeten. Ik was zelf op het punt te gronde te gaan door verbitte ring en teleurstelling.... Ja, natuurlijk zullen we elkaar helpen Ze sloeg de oogen neer en vervolgde rustig: Nu moet ik alleen nog maar uitleg geven van mijn poging tot inbraak. Zoo- als gezegd, heb ik den jongen Derwent indertijd ontmoet en toen sprak hij heel vertrouwelijk over zijn persoonlijke be langen. Voordat hij uit New-York weg ging, vond hij het zelfs noodig me op de hoogte te stellen van zijn bezoek aan Engeland. en het doel van zijn komst. Daarop begreep ik, dat zijn papieren nu onder uw berusting moesten zijn en ik was bang, dat ze misschien in handen Ongelukken. Onder de poort van de Van Spil bergenstraat, bij het Mercatorplein te Amsterdam, is Donderdag een 7-ja- rig knaapje door een auto overreden en gedood. VERDACHT VAN MOORD. Don derdagavond is door een inspecteur van politie uit Rotterdam in samenwer king met de politie van Amsterdam, te Amsterdam gearresteerd een man, die ervan wordt verdacht den dader te zijn van den moord op een publieke vrouw te Rotterdam, bijgenaamd „blonde Mien", welke moo£,d onlangs in een per ceel aan den Schiedamschen dijk te Rot terdam is geschied. De gearresteerde be vindt zich op het hoofdbureau van po litie en zal naar Rotterdam worden overgebracht. WAARSCHUWING. Namens den offic;er van Justitie te 's;-Gravenhage maakt de commissaris van politie te Leiden bekend, dat op 25 Novem ber 1932, als verdacht van oplichting is aangehouden en zich sindsdien aan zijn bureau bevindt Alexander, Joseph Ran- zenhofer, geboren te Weenen, 14 Maart 1881, koopman, wonende te Wiener Neustadt (O.) Hermanngasse 15. Hij maakt er zijn werk van Nederland- sche firma's offerten te vragen voor groo- te leveringen aan Albanië of Italië en hen leveranties in het vooruitzicht te stellen, waarbij hij bedragen van onge veer 150 van reflectanten weet los te krijgen, z.g. als vergoeding voor reis kosten. Van de leveringen komt niets terecht. Signalement, kleine gestalte, grijzend haar (dun), donkere oogen; Israëlitische type. NA DEN BRAND OP DE „P. C. HOOFT". Naar de „Maasb," verneemt heeft de directie van de stoomv. maat schappij „Nederland" het derde reser ve-schip van deze maatschappij, de „Prins der Nederlanden" ter beschikking gesteld van de brandweer. Het ligt in het voornemen, aan boord van dit schip oefeningen te houden, o.a. met gasmaskers, om in staat te zijn bij brand aan boord van schepen de best mogelijke maatregelen te nemen. f/cHEEPJE GESTRAND. De mo torreddingboot „Hilda", gestationneerd te Lemmer, is Donderdagavond om half negen op bericht dat een scheepje ge strand was op het Vrouwenzand, der waarts vertrokken. Het is de „Hilda" gelukt de vier op varenden, man, vrouw, zoon en knecht, van het scheepje te halen. De zeeën sloe gen er toen reeds over. DE VLUCHT VAN 'T ECHTPAAR, ,DE LEEUW. Het echtpaar de Leeuw uit Rotterdam is Woensdag op zijn vliegtocht naar Afrika te 14.15 pl.t. uit Tunis ver trokken en 17.15 pl.t. te Gabes aange komen en vandaar gestart om 7.20 p'J. 1 en om 9.55 uur pi. t. te Tripolis aan to men. Onderweg had men met slecht weer te kampen. UNIFORM HOOFDDEKKSEL. Deze week verschenen de leerlingen der R. H. B. S. te Heerenveen, getooid met hun uniform hoofddeksel, de meisjes met ba ret, de jongens met pet van lichtblauwe kleur, Öp den voorkant geeft het aantal sterretjes aan, in welke klas de draag ster of drager geplaatst is. Met deze uni form deed meteen ook het militaire sa luut zijne intrede bij deze scholieren. IN SLAGERSMES GEVALLEN. Donderdagmorgen waren twee jeugdige arbeiders op een der exportslachterijen te O s s aan het stoeien. Waarschijnlijk doordat een van hen uitgleed, kwam hij in aanraking met het mes, dat de ander in de hand hield. De jongen kreeg een diepe steekwond in de rechterzijde en is per brancard naar het ziekenhuis vervoerd. Zijn toestand is niet levens gevaarlijk. van Charles Derwent zouden vallen. Kijk eens, ik was toen nog niet besloten u of wien dan ook in vertrouwen te nemen. Ze hield eensklaps stil en sprong overeind. Onwillekeurig keek Thornton met haar naar de deur. Ze hadden geen voetstappen hooren naderen en toch had iemand den deurknop vastgepakt. Het was te laat voor haar om zich terug te trekken. De deur werd met een smak opengegooid en Derwent stond op den Drempel, Hij was vuurrrood en hijgde hoorbaar. Hij had zijn hoogen hoed ach terop zijn hoofd en zijn avondmantel hing open, zoodat zijn witte vest duide lijk zichtbaar was. Enkele seconden ke ken ze elkander zwijgend aan. Wat moet dat hier voor den drom mel beteekene'n? barstte hij 'eindelijk los. Zij keek hem zonder de minste ver warring te toonen vlak in het gezicht en vroeg bedaard: Als u zoo goed zoudt willen zijn u zelf wat nader te verklaren, dan Er zijn dingen, die ik in mijn huis niet duldmijn gasten Als ik u was, dan zou ik niet ver der gaan, onderbrak Thornton hem hef tig- Maar voordat hij verder nog iets zeg gen kon, kwam zij tusschenbeide en zei tegen hem: Dat moet je hem niet zoo kwalijk nemenvan zijn standpunt vindt hij het natuurlijk vreemd, dat wij hier zit APOTHEKEN. Zondag en de nachten der volgende j week is te Middelburg geopend de apo theek van den heer M. J. van "Pien,- broek. Goes. Ondertrouwd: C. van Zunderen 30 j. jm. en P. van den Dorpel 26 j.; J. P. Bru- el, 28 j. en C. Ringelberg 26 j. Bevallen: J. C. van Opdorp geb. van Hove z. Overleden: H. van Hoorn, 9 maanden. Vlissingen. van 24 November1 December. Ondertrouwd: N. C. van der Maden, 28 j. en J. J. Steketee, 28 j.; A. H. van Koeveringen, 23 j. en C. A. J. Somers, 23 j.; J. Huson, 29 j. en M. Wijthoff, 22 j. Getrouwd: H. L. Maas, 25 j. en M. Verhage 25 j.; P. Bogerd 27 j, en J. E. Maljaars 19 j. Bevallen: A. R. Gerritsen geb. Engelse z.; E. M. Fröberg geb. Minneboo d.C, P. Heijdens geb. Bevers d.;'G. de Nooij- er geb. Hekhuis z.; S. H. ten Voorde geb. Konijnenberg z.; J. C. Kouwen geb. van Roo d.; C. Meerman geb. Vinke z.; B. J. van der Wende geb. Den Brok z. (levenl.); M. Mallie, geb. Huibregtse z. (levenl.) Overleden; A. Soolsma, d. 2 m.; C. Rottier 78 j., wedn. van A. C. de Looff. L. Sohier, 70 j. ongeh. z.; M. de Koning 56 j., vrouw van A. Lint; J. Verstelle, 67 j., man van W. J. van de Klundert. Kruiningen. over de maand November. Ondertrouwd: D. Bakker 25 j, en M. de Borst 29 j, J. H. Kranenborg 28 j. en BESCHIKBAARSTELLING ONVERMENGDE MARGARINE. Burgemeester en Wethouders van- Middelburg brengen ter openbare ken nis: I dat voor de 4 weken, vallende in het tijdvak van 26 December tot 23 Januari 1933, onvermengde margarine zal kun nen worden verstrekt aan: a. in de gemeente wonende georgani seerde en ongeorganiseerde werkloozen, die 3 maanden of langer werkloos zijn, steun ontvangen en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen; b. in de gemeente wonende werkloo zen, die bij een werkverschaffing met zoogenaamd rouleerings-systeem arbei den en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen; c. in de gemeente wonende armlasti gen, die 3 maanden of langer steun ge nieten, daarvan geheel of bijna geheel moeten leven en hoofd zijn van een gezin met 5 of meer kinderen. II dat zij, die behooren tot een der on der I hiervoren vermelde categoriën, en gedurende vorenvermelde periode K.G. onvermengde margarine per week per lid van hun gezin wenschen te ont vangen tegen betaling van 11 cent per K.G., zich daarvoor mondeling ter Ge meente-secretarie ten Stadhuize (bene denverdieping, ingang Helm) kunnen op geven op Dinsdag 6 December 1932, des namiddags van 2 tot 4 uur. Middelburg, den 2 December 1932. Burgemeester en Wethouders voorn., P. DUMON TAK, Voorzitter, M. VAN DER VEUR, Secretaris. Donderdag werd te K a p e 11 e ten overstaan van notaris J. C. Kram, voor mej. de wed. J. J. Dronkers in het open baar verkocht: 1. een huis met schuurtje, erf en tuin, aan de Dijkwelsche straat, groot 2 A 30 c.A. Kooper M. Zoeteweij voor 2060; 2. Een boomgaard met de zich daarop bevindende loods aan de Ooststraat, groot 81 A. 50 c.A. Kooper D. v. d. Lin de q.q. voor 1400 per 39.24 A, is voor den hoop 2907,75. 3. Een boomgaard in Smokkelhoek te Schore, groot 1.31.50 H.A. Kooper Jacs. Rottier te Biezelinge voor 1080 per 39.24 A. is voor den hoopt 3619.27. Dec. 6 Vlissingen, Dwarsliggers, Vervaat en Willeboordse, 7 Ierseke, Huis en erf, v. Dijke en v. d. Harst, 7 Kloetinge, Huis, Van Dissel, 8 Middelburg, Dwarsliggers, Vervaat en Willeboordse. 8 Schore, Huis, v. Dijke, 9 Westkapelle, Bouwland, Blaupot ten Cate, 14 Middelburg, Inboedels, Notarish. 14 Wolfaartsdijk, Huis en Inboedel, Van Dissel, ten te praten. Daar begrijp ik niets van snauwde Derwent. Ze glimlachte hem vriendelijk tegen. Uw neef en ik zijn verloofd, zei ze op vriendelijken toon. Al een poosje. En we hebben wat zitten praten. Daar is toch zeker niets tegen? U moet niet boos zijn, dat we het u niet eerder ver teld hebben. we hadden het nog wat stil willen houden Laat u me nu alstu blieft even voorbijik moet nog eens naar Rence gaan kijken. Overbluft liet hij haar passeeren. Dan keerde ook hij zich om en verliet de ka mer zonder zelfs een woord van geluk- wensch voor zijn „neef", Tusschen gewezen gevangenen bestaat een soort ongeschreven wet, die in hun meening boven iedere andere gaat. Wie die wet overtreedt, begaat een misslag, die nooit ongewroken mag blijven. Zoo redeneerde ook de man, die door Thorn ton zoo was afgegrauwd op den eersten avond van zijn verblijf in Londen. Hij was een oude bekende van de justitie en had herhaaldelijk gezeten. Hij zou zijn laatsten stuiver met een medegevan gene gedeeld hebben en geen macht ter wereld zou hem ooit ertoe gebracht heb ben zijn medeplichtigen te verraden. Thornton, niet anders bekend dan bij zijn nummer, was altijd erg zwijgzaam geweest, iemand, die niemands vertrou wen gezocht had en n'emand vertrou wen geschonken had tijdens zijn straf tijd. Rogers, een verstokte oude zon daar, was juist erg spraakzaam en ken de het klappen van de zweep. Hij had er slag van om zelfs in het gezicht der bewakers zijn meening te zeggen en hij had veel tegen nummer zes en zeventig gepraat, al kreeg hij nooit meer dan een enkel woord terug. Hij was voor num- rugmer zes en zeventig erg behulpzaam geweest, omdat die nog zoo n groentje was en deze was hem dan ook naar zijn meening heel wat dank verplicht. Dat alles droeg er toe bij, om hem de afwijzing, door Thornton op dien avond heel kwalijk te nemen. Van Rogers standpunt beschouwd was er geen re den of noodzaak voor zulk een afwijzing geweest. Een woordje en wat geld zou den hem volkomen tevreden gesteld hebben. Natuurlijk had nummer zes en zeventig een goed zaakje op^,het oog, dat hij er zoo piekfijn u'tzag en in zoo n mooie auto reed, maar Rogers was nooit nieuwsgierig naar het doen en laten van een ander, als alles zijn gewone gange tje ging. Maar nummer zes en-zeventig had hem ruw afgewezen en daarmee de ongeschreven wet geschonden en dat eischte een afstraffing. En zoodra Ro gers wat tot bezinning gekomen was, zwoer hij bij alles wat leelijk was, dat hij voor die afstraffing zorgen zou. Al zijn andere bezigheden op zij zettend, begon hij er dadelijk mee. (Wordt vervolgd.)

Middelburgsche Courant | 1932 | | pagina 6